توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 186682
نظر آیت‌الله‌ جنتی درباره برخورد با بدحجابی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۷:۱۹
دبیر شورای نگهبان با اعلام اینکه اگر پلیس با بدحجابی برخورد نمی کرد، وضعیت حجاب بدتر می شد، گفت: علما و متدین ها برای برخورد با ناهنجاری ها از پلیس حمایت می کنند.

به گزارش مهر، آيت الله احمد جنتی عصر دیروز در هجدهمين همايش سراسري فرماندهان، روسا و مديران ارشد نيروي انتظامي، با تاکيد بر اهميت امنيت در کشور، گفت: برخورد با مفاسد اخلاقي و اجتماعي اقدام بسيار ارزنده نيروي انتظامي است.

وي با اشاره به زحمات شبانه روزي ماموران پليس، خطاب به فرماندهان ارشد انتظامي کشور گفت: مردم نيز در دل قدردان اين زحمات هستند بنابراين بايد قدر خود را بدانيد و تامين امنيت را تنها يک ماموريت ندانيد بلکه بايد به آن به عنوان خدمات شايسته براي مردم و نظام بنگريد و اگر کار را براي رضاي خدا انجام دهيد قطعا سختي کار براي شما آسان خواهد شد.

دبير شوراي نگهبان افزود: کساني که در جامعه ايجاد ناامني و وحشت مي کنند در واقع با خدا و پيغمبر خدا (ص) مي جنگند و تلاش مي کنند تا بر روي زمين فساد ايجاد کنند بنابراين جنگ با آنان جنگ با دشمنان خدا است.

آيت الله جنتي، همچنين تصريح کرد: مبارزه با مفاسد اجتماعي و اخلاقي، به خصوص حجاب از اقدامات ارزنده نيروي انتظامي است. اگر همت و برخورد نيروي انتظامي با بدحجابي نبود، قطعا وضعيت حجاب در کشور بدتر بود.

دبير شوراي نگهبان با اشاره به اينکه مردم متدين، علما و مراجعه حامي و قدردان پليس هستند، تصريح کرد: نيروي انتظامي بايد در حدودي که قانون به آن اجازه مي دهد، کوتاه نيايد چرا که همه بايد تسليم قانون باشند.به همان ميزان که بايد با اراذل و اوباش و سارقان مسلح با خشونت برخورد کنيد بايد با بدحجابان، برخورد ملايم داشته باشيد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود بر تهذيب و تزکيه فرماندهان ارشد اين نيرو تاکيد کرد و گفت: شما در هرپست و مقام، بنده خدا هستيد و مراقب برخورد با زيردستان خود نيز باشيد. آیت الله جنتي، بر نظارت بر ماموران ناجا و پالايش آنان تاکيد کرد و افزود: کارکنان ناجا با امانت و صداقت کار مي کنند اما اگر تنها اندکي از آنان تخلف کنند موجب بدبيني به پليس مي شود.

وي با اشاره به اينکه در گذشته ماموران راهنمايي و رانندگي با متخلفان با تندي برخورد مي کردند، گفت: امروز با ارائه آموزش هاي لازم، شاهد برخورد مودبانه و ملايم پليس با متخلفان رانندگي هستيم؛ رضايت مردم بايد براي پليس يک اصل باشد. دبير شوراي نگهبان همچنين تامين امنيت انتخابات را يکي ديگر از وظايف نيروي انتظامي دانست.

آيت الله جنتي به فتنه سال ۸۸ اشاره کرد و اظهار داشت: نيروي انتظامي در آن زمان خوب عمل کرد و در حد توان خود توانست، آن حادثه را مهار کند؛ اگر تدبير حکيمانه مقام معظم رهبري نبود، قطعا دشمنان به خواسته هاي خود مي رسيدند.
 
کلمات کلیدی : آیت الله جنتی+بدحجابی