نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 243985
مرادتان ازتدبیر، نرمش برابر استکبار و سخت گیری برای مردم بود؟
بخش تعاملی الف - حسن فاتحی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۷

مدتی است که انگیزه نوشتن و بیان حقایق در وجودم، سست شده است، دارم از رایی که به آقای روحانی داده ام، پشیمان می شوم، آخر قول و وعده های دولت مدعی اعتدال و تدبیر، راستگویی، آرامش مردم، رفع آثار ظلم ازمنتقدین دلسوز نظام و ... بود.

آیا راستگویی این است که تا از مردم خود چند هزار کیلومتر فاصله گرفتیم، به خیال اینکه مردم نمی بینند، صورت مسئله ها را پاک کنیم؟! یعنی چه درایران خبرنگار زندانی نداریم و...؟

متاسفانه با تحلیل مقایسه ای سخنان روحانی و احمدی نژاد، به این نتیجه می رسم که "من کیم؟ محمود ثانی اندکی باهوشتر// وی جسور و با هیاهو بود من آرامتر”.

احمدی نژاد هم به دوربین نگاه می کرد و وارونه حرف می زد و حالا استعفراله..!

من فکر می کنم راه هرگونه تدبیر و تعقلی باید ازدرون بگذرد، و اینکه فراوان مشکلات داخلی را ندید گرفته و با اعتماد به نفس کاذبی، حقایق مسلم را کتمان کنیم، خواسته و ناخواسته تداوم همان مسیر مدیریتی خواهد بود که به نام عدالت وخدمت، مردمان خویش را خس وخاشاک، بزغاله، فتنه گر، وطن فروش، جاسوس و... نامیدند.

امید این بود، حداقل در دلسوزان نظام، نخبگان مردمی و صاحب نظران در بیان دیدگاه شهروندی خود اعتماد به نفس ایجاد کنیم، و این درحالی است که اگر منصفانه بخواهیم به قضاوت بنشینیم، در دوران قبل، شرایط انتقاد از دولت مردان و مدیران نالایق از وضع موجود بدتر نبود.

امید این بود که رویکرد تملق و بله قربان گویی دگرگون شود و این درحالی است که درصحنه فعالیت رسانه ای، تنها مواجب گیران متملق، توان فعالیت داشته و نخبگان مردمی با روشی هوشمندانه در ابتدا تحویل گرفته نشده و در گام دوم ناچار به سکوت می شوند.

امید این بود که در سایه گفتمان تدبیر و تعقل، چرخه های اقتصادی به نفع مردم بچرخد، و این درصورتی است که به نام تدبیر موج خودجوش منتقدین سرکوفت شده و انگیزه هر فعالیتی را از دست می دهند.

امید این بود که گفتمان یک طرفه فتنه و تفرقه، جای خود را به گفتمان دوستی و اتحاد وبرادری بدهد، درحالی که هنوز ماه ها به انتخابات مجلس مانده، افراط گرایان فتنه سوار و کاسب فتنه، براحتی هرجنبده ذیشعور باب میل خویش را بابرچسب ها وگزارش های تصفیه گرایانه حذف می نماید و...

امید این بود که وقتی روحانی به سفرهای استانی می پردازد، نامه آکنده ازشکوه و اندوه شهروندان را به خود مدیران نالایق ارجاع ندهد تا جریان شکایت از کدخدا در ژاندرمری سابق پیش نیاید، ولی مثل احمدی نژاد نامه ها و گلایه های مردمی عینا" به پیوست تقدیم مدیران نالایقی می شود که خود عامل نارضایتی مردمان بوده اند...

امید این بود که درسفرهای خارجی روحانی همچنان راستگو مانده باشد و اگر بیان و جواب برخی مسایل مورد سوء استفاده دشمن می شود، حداقل به کنایه و ایماء بگذرد، درحالی که مثل احمدی نژاد گفته می شود همه چیز آرام است و...

امید این بود که مردم از دست مدیران نالایق نقابدار مدعی ارزش دروغین که امثال (ب، ز) ها را تقویت ومردم را طرد کردند، رهایی یافته باشند، درصورتی که درفصل ربیع، خزان همچنان باقی است.

خدایا تو شاهد باش من شهروند درحد خودم از شعور شهروندی خود دفاع کردم تا ارزش های راستین علوی مخدوش نشده باشد، خدایا خودت شاهد باش، درحالی که می توانستم مداح و متملق باشم، باخرید بلا نقش منتقد را ایفا نمودم و از هرگونه بهره مادی محروم شدم.
 
کلمات کلیدی : حسن فاتحی
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۱ ۲۳:۰۶:۲۰
سلام
آقای روحانی رییس جمهور محترم جوابگو باشند!! با تمام احترام برای اولویت های ایشان (2406613) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۲۱:۰۸:۱۰
با ادامه روش قبلی حلقه تحریم ها شدیدتر شده و وضع به شدت وخیم می شد و دشمن از این روش هدفی جز سست کردن مقاومت مردم نداشت. حال از بدتر شدن اوضاع جلوگیری شده و در حال ایجاد فرصت در مقابل تهدید های آمریکا و غرب هستیم . یادتان باشد مطابق نظر مقام معظم رهبری مذاکره فعلی برای دفع شر آمریکا و غرب است. در این روش ما به تحقیقات خودمان ادامه می دهیم و هر وقت لازم باشد بر می گردیم سر خط اول.
یادتان باشد نرمش و سیاست بازی در زمانی که هجمه همه جانبه از سوی دشمن باشد لازم است.
با این بیان شما می توانی صلح حدیبیه با کفار در زمان پیامبر اسلا م یا صلح امام حسن در زمان معاویه تزویرگر را به عنوان الگویی از رفتار های متفاوت با روش شعب ابی طالب و قیام امام حسین در نظر بگیری که همه از بزرگان دین است.
یادتان باشد که همه چیز را با هم در نظر بگیری در سیاست گاهی درشتی لازم است گاهی نرمش
والسلام علی من التبع الهدی (2408255) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۲ ۲۲:۳۰:۴۱
دوست عزیز حداقل به اندازه ای که برای قبلی صبر کردید، برای این یکی هم صبر کنید. راستی ما هم یکی از یادداشتهای بینندگان الف را بنویسیم، منتشر میشود؟ (2408325) (alef-1)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۲:۴۷:۲۲
اقای روحانی دوتا شاهد برای زندانی بودن خبرنگاران کافی بود.میلیونها نفر شاهد این موضوع هستند چطور به خود جرات دادید خلاف واقع بگوید؟! (2408752) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۴:۳۱:۳۵
احمدي نژاد بسيار شجاع و پركار و انقلابي عمل كرد دشمنان داخلي و خارجي سنگ اندازي كردند ولي متاسفانه دولت تدبير و اميد عملكرد يكساله اش چندان اميدبخش و رضايت بخش نمي باشد (2408850) (alef-10)
 
ر-ر
۱۳۹۳-۰۷-۱۴ ۱۰:۱۱:۵۲
البته مردم ایران هزینه شجاعت ایشان را پرداخت کردند شجاعت واقعی آنست که هزینه اش را هم خودش پرداخت کند (2409683) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۱۸:۲۱:۵۷
موافق مطلب هستم (2409021) (alef-3)
 
آمپر
۱۳۹۳-۰۷-۱۳ ۲۱:۴۴:۴۴
با نظر شما موافقم. درست مثل دوره قبل وشاید بدتر متخصصین خدمتگزار کنار گذاشته شده وافراد... شده اند خدمتگزار.این ره که تو می روی به... (2409200) (alef-3)