نظر منتشر شده
۱۵۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453180
احمدی‌نژاد بازهم در آستانه انتخابات بیانیه داد؛ دولتم بدهکار نبود
بخش خبري الف، 21 اسفند 95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵
محمود احمدی‌نژاد در ادامه دفاعیه‌هایش از دولت خود، سومین بیانیه خود را درباره بدهکاری دولت دهم صادر کرد.

به گزارش الف، متن بیانیه سوم محمود احمدی‌نژاد به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

شماره ۳
ملت شریف و بزرگوار ایران
با سلام و آرزوی تحیات الهی، سلامت، عزت و موفقیت روزافزون برای شما و همه موحدان، عدالت‌طلبان، آزادی‌خواهان و صالحان.

همانطور که در گزارش‌های شماره یک و دو به عرض رساندم، نکاتی را در ارتباط با ادعاهای کذب علیه دولت‌های نهم و دهم به استحضار می‌رسانم.

در دو گزارش قبلی شرح دادم که دو ادعای مطرح شده (خالی بودن خزانه و خالی بودن انبارهای کالاهای اساسی) از سه ادعای رئیس محترم دولت فعلی علیه دولت‌های نهم و دهم، که در آستانه مذاکرات هسته‌ای در نیمه دوم سال ۱۳۹۲ از رسانه‌های عمومی اعلام شده است، کاملاً نادرست بوده است.

با تاکید بر ادامه موضع سکوت در قبال مسائل جاری کشور، اینک در سومین گزارش خود، به بحث درباره یک ادعای خلاف واقع دیگر، دایر بر تحویل گرفتن دولت همراه با بدهی‌های سنگین می‌پردازم و به مرور به سایر ادعاهای کذب مطرح شده از جمله فساد، موضوع هسته‌ای، درآمدهای ارزی، رشد اقتصادی، مسکن مهر، تورم و یارانه‌ها نیز خواهم پرداخت. ان‌شاءالله.

سوم: ادعای بدهکاری سنگین دولت دهم

مردم شریف ایران استحضار دارند که قبل از آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت فعلی در سال ۱۳۹۲، رئیس محترم دولت در گفت‌وگویی با صداوسیمای جمهوری اسلامی، علاوه بر دو ادعای قبلی، اعلام کردند که دولت را با بدهی‌های سنگین تحویل گرفته‌اند.

طی چهار سال گذشته این ادعا با حداکثر استفاده از فضاهای رسانه‌ای و تبلیغاتی و با بیان‌های مختلف، از زبان مسئولین و حامیان دولت، هزاران بار تکرار گردیده و با اعلام ارقام گوناگون چنین القاء شده است که گویا دولت فعلی اسیر بدهی‌ها و بازپرداخت آن‌ها بوده و به همین سبب نتواسته است خدمات لازم را به مردم ارائه دهد. همزمان به طرح این ادعا پرداخته‌اند که دولت یازدهم توانسته است با انضباط پولی و مالی، شرایط را به نحوی مدیریت نماید که استقراض و بدهی دولت به نظام بانکی کاهش یابد.

در گزارشی که به اختصار ارائه می‌شود، مردم شریف ایران، به روشنی درخواهند یافت که همه این موارد، کاملا خلاف واقع بوده و آمار رسمی کشور که در حال حاضر نیز تحت مدیریت همین دولت قرار دارد، حاکی از واقعیت دیگری است.

۱- بر اساس گزارش رسمی بانک مرکزی، بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت‌های دولتی) به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۳۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و در مقابل، سپرده بخش دولتی در بانک مرکزی معادل ۳۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی معادل یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در پایان دولت قبل و ابتدای دولت جدید بوده است.

۲- بدهی بخش دولتی (شامل دولت و شرکت‌های دولتی) به بانک مرکزی در پایان آذر ماه ۱۳۹۵ معادل ۶۱ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان و مجموع سپرده‌های بخش دولتی در بانک مرکزی در همین تاریخ معادل ۳۷ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده است.

به عبارت دیگر، خالص بدهی بخش دولتی به بانک مرکزی از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در مرداد ماه ۱۳۹۲ (پایان دولت قبل) به ۲۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در آخر آذر ۱۳۹۵ (دولت فعلی) افزایش یافته است.

این امر به معنای آن است که بدهی دولت به بانک مرکزی بیش از یک هزار و ۴۵۰ درصد رشد داشته است و به زبان گویاتر می‌توان گفت بدهی دولت فعلی به بانک مرکزی در مقایسه با دولت قبل ۵/۱۵ برابر شده است.

۳- بانک‌ها معمولاً به بانک مرکزی بدهکارند بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ معادل ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که این رقم در آذر ماه سال ۱۳۹۵ به حدود دو برابر یعنی رقم ۱۰۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بالغ شده است.

۴- عمده بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی در دولت قبل مربوط به اعطای خط اعتباری به بانک مسکن به منظور ارائه تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن و اجرای پروژه‌های مسکن مهر و احیای بافت‌های فرسوده شهری بوده است.

۵- بر اساس گزارش بانک مرکزی، میزان بدهی خارجی کشور از حدود ۲۴ میلیارد دلار در ابتدای دولت نهم (۱۳۸۴) به حدود ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار در پایان دولت دهم کاهش یافت. به عبارت دیگر بدهی خارجی ایران در دولت قبل، به کمتر از یک‌سوم در مقایسه با رقم بدهی خارجی در زمان تحویل دولت در مرداد ماه ۱۳۸۴ کاهش یافته است.

۶- مجموع دارایی‌های خارجی بانک مرکزی به عنوان بخشی از دارایی‌های خارجی کشور در پایان خرداد سال ۱۳۹۲ حدود ۱۰۸ میلیارد دلار یعنی حدود ۱۴ برابر بدهی‌های خارجی کشور در آن تاریخ بوده است.

۷- ارقام و اعداد مندرج در آمارهای رسمی، بیانگر این حقیقت است که طی سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲، با وجود آنکه دولت دهم تحت فشار شدید تحریم‌ها قرار داشت، کشور را همراه با ذخایر ارزی و ریالی فراوان و با کمترین میزان بدهی داخلی و خارجی به دولت یازدهم تحویل داده است.

در این مجال نمی‌خواهم درباره بدهی‌های گسترده‌ای که طی دو سال اخیر تحت عنوان اوراق بدهی یا قرضه (بخوانید بدهکار کردن مردم و نسل‌های آینده) توسط دولت فعلی ایجاد شده است سخن بگویم و به وقت دیگری موکول می‌نمایم.

اما باید روشن شود؛

الف: هدف از طرح ادعای کذب بدهکار بودن دولت در کنار ادعای خالی بودن خزانه و انبارها، آن هم درست قبل از آغاز مذاکرات هسته‌ای در دولت جدید چه بوده است؟ و چه آثار سوئی بر منافع و امنیت ملی و آینده کشور داشته است؟

ب: در چهار سال اخیر که بخش مسکن در رکود عمیق به سر برده و پروژه‌هایی مانند مسکن مهر به تعطیلی کشانده شده و جهش خاصی نیز در دیگر بخش‌های تولیدی، خدماتی و زیربنایی اتفاق نیفتاده است و بنا به اعلام رئیس محترم دولت، کشور در رکود به‌سرمی‌برده، این افزایش بی‌سابقه و چند برابری حجم بدهی‌های دولت و بانک‌ها به بانک مرکزی در کجا هزینه شده است؟

ج: طرح این ادعاهای خلاف، توجیه‌گر و سرپوشی بر کدام ضعف‌ها و ناکارآمدی‌ها و اقدامات در دولت فعلی بوده است؟

خادم ملت ایران

محمود احمدی نژاد»
 
کلمات کلیدی : احمدی‌نژاد + روحانی + بیانیه احمدی نژاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۲:۵۶
الان معلوم شد بخاطر برجام چه دروغهایی تحویل ملت دادند. درود بر احمدی، مرد شجاع. (4197714) (alef-3)
 
فلفلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۴۱:۵۷
جناب دکتر محمود احمدی نژاد شما دم سباه استخونی را کیلویی 6 هزار تومان تو دست دولت بعدی گذاشتی حالا اون دولت که مدعیه شیبم ملایمه و تورم هم کمه تا این لحظه دم سیاه استخونی را به کیلویی 14 رسونده وبا تورم بعد از عید حتما بالای 16رهزار تومنه بیا ویک کاری بکن (4197886) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۴۸:۵۴
فک کنم کل زندگی تو با برنج استخونی میگذره که همه جا این کامنتتو گذاشتی... (4198165) (alef-13)
 
مقداد
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۲۸:۳۰
احمدی نژاد پایه گذار دروغ و فساد در این کشور هست. من از روحانی دفاع نمیکنم. ولی احمدی نژاد باید تا الان محاکمه میشد تا اینجور رو نداشته باشه. درامد 800 میلیاردی، نفت بالای 100 دلار، تحریم، تورم، دلار، ... مسئولین جمهوری اسلامی چرا نمیخوان به مردم جواب بدن که چرا 8 سال مارو اسیر این آدم کردن و این شخص هنوز داره بیانیه میده. چقدر باید مردم نادانی داشته باشیم که از این دفاع میکنن. اگه با روحانی مشکل دارید، بهش رای ندید، یه آدم جدید، تفکرات نو. چرا میگید صد رحمت به محمود؟؟ چی تو اون 8 سال بجز بدبختی بدست آووردیم که براتون رحمت شده ؟ (4198487) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۳:۴۳:۲۷
به نظرم سايت الف بايد دوباره زمان سنج ولايت پذيري احمدي نژاد رو راه بندازه! البته اينبار بجاي زمان، بايد دفعات خلف وعده ايشون رو بشمريد؛
١- تمرد از بركناري رحيم مشايي،
٢- قهر يازده روزه (ماجراي دور كاري)،
٣- درگيري با ساير قوا بخصوص مجلس،
٤- ايجاد دو قطبي در انتخابات! (4198568) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۴:۱۱:۴۷
آفرین .نمیدونم بااین همه علاقه ای که به برنج اعیانی دمسیاه استخونی دتره چرا خودشو فلفلی معرفی کرده.من اهل شمالم اما نه تاحالا برنج دمسیاه دیدم نه توی این ده سال اخیر تونستم حتی برنج هاشمی معمولی بخرم. (4199354) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۲:۰۷
این برنج استخوانی یواش یواش داره خودش یه مسئله می شه . هندی بخور اقا . مثل همه مستمندان (4198248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۰۵:۰۰
دوستت احمدی ناد آپارتمان متری 700 هزار رو 4 میلیون و دلار 900 تومانی را 4 هزار و پراید 5 تومنی را بیست میلیون تحویل داد!!! (4198472) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۱۵:۵۶
دوست عزیز که عاشق دم سیاه استخوانی هستی محض اطلاع شما دم سیاه استخوانی سال شروع دولت قبلی سال ۸۴ هزارودویست تومن بود و تو پایان کار دولت پنج برابر شد .عجیب اما دم سیاه استخوانی دوست داری (4198480) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۴۷:۳۸
بی خیال شو این سوژه را! (4198500) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۱:۳۱
دروغ؟ کدام دروغ؟ در انتهای ریاست ایشان کلیه شرکتها و دستگاه های دولتی به پیمانکاران بدهکار بودند و پیمانکاران هم ماهها حقوق و مزایا به کارگرانشان بدهکار بودند، اگر فراموش کرده اید یا نمیدانید بروید بپرسید (4197911) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۳:۳۷
گفته میخواد از رشد اقتصادی و تورم هم صحبت کنه!!! بابا اعتماد به سقف، تورم 300 درصدی ، اقتصاد نابود اینها هم دفاع کردن داره، عجب رویی داری (4197913) (alef-13)
 
رسولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۵۰:۲۲
کار خوب را ترامپ کرد که نامه احمدی نژاد را برگشت داد مسولان هم باید اصلا اعتنایی به این بیانیه ها وصحبت ها نکنند (4197999) (alef-13)
 
اشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۰۳:۱۴
منفی. (4198011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۳۳:۴۳
آقای روحانی که چهارساله مشکلات رابه گردن دولت قبلی میندازه الان فرصت خوبی که جواب آماروارقام آقای احمدی نژادرابده چراآقای روحانی سکوت کرده یکطرفه حرف زدن که هنرنیست (4198626) (alef-13)
 
محمد جواد مجلسی مور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۱۵:۰۸
اقای احندی نژاد برادر عزیز وقتی که شما نتوانستی در طی 8 سال نامی از مفسدین اقتصادی ببری وبا نفت بشکه ای 150 دلار هم نتوانستی خدمتی به مردم بکنی وپایه های اختلاس وفساد از ضعف دولت شما شکل گرفت حالا که حسن ویرانه ایی را در دست دارد چه چیزی را میخواهی از ایشان تحویل بگیری ایشان بانک ها را ورشکسته بورس را نابود ویارانع را قطع کرده است چگونه میخواهی انها را با این وضعیت اقاصادی اصلاح کنی بانکها هم که دیگه پول ندارند شبانع بتونی از انها برداشت کنی تو را خدا ول کن وهزینه های اضافی به این ملتدتحمیل نکن (4198025) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۲۸:۲۴
دکتر، پروفسور زوم روی بدهی های دولت به پیمانکاران بخش خصوصی است، ملت را چی فرض کردی واقعا؟؟؟ عجب رویی داری به خدا (4198046) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۵۱:۰۱
مدتها هست که ریشه اکثر نابسامانی های کشور در زمینه سوء مدیریت و مسائل اقتصادی به دوش دولت قبل گذاشته شده ، مطمئنا آمار و ارقام ارائه شده توسط آقای احمدی نژاد با یک نگاه بیطرفانه و نقد منصقانه قابل بررسی و احتمالا قابل تائید می تونه باشه.
چیزی که مسلم هست آثار رشد اقتصادی در حال حاضر در زندگی مردم قابل لمس نیست و نوعی انفعال در زمینه فعالیت ها و تصمیم های اقتصادی دولت وجود داره.

نوع نگرش و برخورد با حقوق های نجومی، نقد غیر منصفانه و یکطرفانه مسکن مهر از این جهت که مسکن مهر به اندازه ای که عنوان شد واقعا بد نبود و تعداد زیادی از هموطنان ما بواسطه همین مسکن مهر صاحب خانه شدند، بویژه کسانی که بصورت خود مالکی از وام مسکن مهر استفاده کردند و البته تعدادی از واحدها هم به دلیل مکان یابی اشتباه یا موارد دیگه در حال حاضر فاقد هیچ گونه تاسیسات زیربنائی هستند و بالتبع قابل سکونت هم نیستند ولی آیا بجای اصلاح روند اشتباه باید سعی بر تمرکز و بزرگ نمائی اون می شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در حالی که تعداد این دست واحدها درصد کمی از کل 4چند میلیون واحدی هست که در کشور ساخته شده و ..... (4198077) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۳۷:۵۳
کاملا درسته مثلا در مورد یارانه با این همه بزرگ نمائی که شد که پرداخت این یارانه کاملاً اشتباه هست ولی باز ادامه پیدا کرد؟ بالاخره پرداخت یارانه درست هست یا اشتباه؟ اگر اشتباه هست شما تو این مدت فرصت داشتید اصلاحش کنید و حتی در صورت لزوم متوقفش کنید ؟ کنترل حسابهای بانکی افراد که امری معمول در همه جای دنیا هست برای کنترل مالیات و یا بهره مندی از کمکهای دولتی نفی شد و عنوان شد این حریم خصوصی هست در حالی که دولت حق داره کنترل کنه و از افراد در صورت لزوم بپرسه که از چه طریقی کسب درامد داشتید چون نسبت به مردم مسئول هست (4198147) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۰۲:۲۴
مگه جرات دارن یارانه اشتباه را قطع کنن خیر چون فریاد یک عده بلند میشود که دیدید حقمان را خوردند ؟ (4198468) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۰۹:۰۲
نمره کار و خدمات احمدی نژاد 20
نمره خط مشی فکری و سیاسی 0
بنابراین ، خدمات احمدی نژاد قابل تقدیر است،
اما خط مشی فکری و سیاسی احمدی نژاد ، قابل سرزنش و ملامت،
اما جناب آقای روحانی و اطرافیانش، بیرحمانه احمدی نژاد را تخریب کردند بدون آنکه حق دفاع مشروع برای احمدی نژاد قائل شوند. حتی خرابکاری های این ۴ سال دولت روحانی را نیز به احمدی نژاد نسبت دادند.

و اما جناب آقای روحانی از نظر کار و خدمات 0
از نظر فکری و خط مشی سیاسی نیز 0

تفکر اشرافیت و تفکر دست دراز کردن به سوی کدخدا ، با روحیه عزتمندانه، و عدالت طلبی ملت ایران نمی سازد. (4198202) (alef-13)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۳۲:۳۸
احمدی نژاد با این کارهای پیشا انتخاباتی فقط خودش را سبک می کند و اتفاقا بهتر بگذارید بنویسد، مردم بیش از پیش از ایشان گریزان می شوند. چون این نامه ها نمی توانند خسران و بدبختی هشت سال قبل را جبران کنند. ملت شریف ایران؟؟؟ ملتی که می فرمایید همه ماییم... ما آگاه هستیم و دیگر فریب مردم گرایی پوچ شما را نمی خوریم جناب احمدی نژاد. (4198138) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۲۶:۲۰
احمدی شجاع فقط به یک سوال پاسخ دهد ارزش ریال هنگام تحویل گرفتن دولت و بعد از تحویل دادن( اگه اینجا ژاپن بود تا حالا با این عملکرد طرف صد بار خودکشی کرده بود )پول ملی مملکت چهارصددددد درصددددددد افت داشته وحشتناکککک8 (4198434) (alef-13)
 
سجاد
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۰:۲۷:۴۶
نمی دونم شما یادتون هست که زمان دکتر احمدی نژاد کشور ونزوئلا یار غار ما بود و شرایط و برنامه های اقتصادی دو کشور خیلی به هم شبیه بود، در حدی که ایران خودرو اونجا شعبه زد و کلی شرکت های ساخت و ساز ایرانی رفتند اونور قرارداد بستن... حتی شعار های رئوشا مملکت هم عین هم بود، مبارزه با فساد و رسیدگی به محرومین و...
تو کشور ما انتخابات شد و مسیر با گذشته فرق کرد ولی تو ونزوئلا علیرغم بعضی مخالفتهای بعضی مردم به حکومت به مسیر خودش ادامه داد... نمی دونم شما در جریان هستید که تورم در سال 2016 تو ونزوئلا حدود 500 درصد بوده یا نه... برای 2017 هم پیش بینی بین 1500 تا 1700 درصد هست (یه سرچ تو گوگل با کلید واژه های venezuela inflation rate بکنید). مردم هم دارن یواش یواش شورش می کنن! برای اینکه عمق فاجعه رو درک کنین یادآوری می کنم که اون موقع که قیمت ماست ساعت به ساعت فرق می کرد و دلار و طلا و به تبع اونها خیلی چیزای دیگه هر روز می رفت بالا تو مملکت، نرخ تورم رو 40 تا 50% اعلام می کردن، شما 500% رو ببین چی می شه!

درسته که الان شاید رکود باشه و وضع خیلی پیشرفت نکرده ولی جلوی پسرفت شدید گرفته شده...هر جا جلوی ضرر رو بگیری منفعته...

الف جان خواهش می کنم چاپ کن این بنده خدا هم ببینه ما عاشق رقیب احمدی نژاد نیستیم ولی دکتر کاراش خطرناکه... (4198486) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۱:۰۱:۱۷
كي باور ميكنه اين حرفا آتش تهيه انتخابات نيست حتي اگه درست باشه برادر محترم چرا حالا سكوت شكسته شد وآتشبار روشن شده كمي هم به شعور مردم احترام بگذاريد خداونداتو اين مملكت كي خادم وكي خائنه؟ (4198505) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۱:۳۴:۰۰
فقط یه سوال از ایشان دارم ، فقط یکی
بیست میلیون شدن پراید هفت میلیونی هم دروغ بود؟؟؟؟؟؟ (4198530) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۱:۳۹:۱۱
احمدی نژاد= تشنه قدرت (4198532) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۴۹:۱۴
منفی (4198648) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۹:۲۰:۴۷
سلام , دوست عزیز از محمود خان بپرس آن یک میلیونی که به حساب هر نوزاد تازه متولد شده قراربود بریزه (حساب بنام نوزاد بازکنه) چی شد؟ دکل کجا رفت؟ (4198777) (alef-3)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۰۱:۳۷:۰۵
چشماتو باز کن برادر...در شان یه ایرانی نیست که هر سخن نسنجیده ای رو باور کنه (4215591) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۵:۴۵
محمود جان ول کن بابا. خلاصه اینکه نفت بشه ۱۵۰ دلار یا سی دلار فرقی به حال ما نداره (4197717) (alef-3)
 
Italy
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۳:۰۶
آره محمود جان ول کن یه طوری صحبت کن که بچه هایی که الان دو سه سالشونه فکر نکنن در دوران شما وضعمون خیلی خوب بوده و از ما طلبکار بشن و شب بخوان بخوابن هی بگن: محمودمو میخوام (4197816) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۰۸:۰۴
یعنی وضع شما تو دولت محمود خوب بود ؟!!مال ما که نبود !! (4198199) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۶:۰۸
من یکی در مقابل اعتماد به نفس تو کم میارم

ای خداااااا (4197718) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۶:۵۵
جنابعالی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4197772) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۰:۲۱
اقا حسین شاید راست بگه....چون دولت تدبیر بدهی خود با بانک مرکزی را به همان روشی تسویه کرد که دولت احمدی نژاد می خواست بکند و جناب لاریجانی رئیس مجلس به دولت دهم اعتراض کرد و در نهایت نشد(البته در زمان دولت یازدهم هیچ اعتراضی نکرد).
این قبیل کارها و کارهای دیگر نظیر سهام عدالت که اکنون دولت یازدهم دارد مطرح می کند نشان می دهد که گویا بعضی کارهای دولت قبل نه تنها بد نبوده بلکه خوب هم بود فقط چون زمان اقایان نبوده بد بوده است.
موفق باشید (4197783) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۷:۱۴
بخوانید و بخندید:

احمدی نژاد: "با تاکید بر ادامه موضع سکوت در قبال مسائل جاری کشور، ... به مرور به سایر ادعاهای کذب مطرح شده از جمله فساد، موضوع هسته‌ای، درآمدهای ارزی، رشد اقتصادی، مسکن مهر، تورم و یارانه‌ها نیز خواهم پرداخت." (4197723) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۷:۲۴
تو میتونی بخندی...من که خیلی جدی گرفتم این حرفا رو (4197774) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۳۰:۳۵
جدي بگير، اما تناقض رو هم ببين! اول گفته سكوت ميكنم بعد گفته بيانيه ميدم! (4198621) (alef-3)
 
سید علیرضا
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۰:۰۸:۳۳
مشکل ما محمود نیست بلکه دوستانی است که خیلی این حرفهارا جدی گرفتن !!! (4200230) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۴۹:۴۷
گفته مسائل جاری کشور نه مسائل سه سال گذشته ... (4198167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۴۰:۳۹
خوشبختانه مردم امروز بسیار هوشیار ند و با این بیانیه ها دچار تردید نمیشوند زیرا هشت سال احمدی نژاد را با پوست و استخوان درک کرد اند (4198270) (alef-13)
 
عماد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۸:۲۸
رشد یک هزار و 450 درصدی بدهی دولت به بانک مرکزی در دولت یازدهم / در زمان تحویل دولت، دارایی خارجی بانک مرکزی 14 برابر بدهی های خارجی کشور بود / در شرایط رکود افزایش بی سابقه حجم بدهی های دولت و بانک ها به بانک مرکزی در کجا هزینه شده است؟ / هدف از ادعای کذب بدهکار بودن دولت در کنار ادعای کذب خالی بودن خزانه و انبارها پیش از مذاکرات هسته ای با بیگانگان چه بود؟! (4197727) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۲۹:۰۹
با این بیانیه های پی در پی، کم کم داریم شک می کنیم نکند ماموریت جدید احمدی نژاد ، دو قطبی کردن انتخابات برای رای آوردن مجدد روحانی است (4197729) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۰:۱۸
آماده باشید تا گام به گام احمدی نژاد این دولت را رسوا کند .... سیاهی میرود .. روسیاهی به ذغال میماند

چشمان خود را باز کنید ... بدون عینک هم میشه خوب ببینید (4197731) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۱۳:۳۵
زمان دولت نهم ودهم هم دولتهای قبلی که آماج انگ زدنهای ایشان بودند هم مایل بودند به تهمتهای احمدی نژاد پاسخ دهند اما به انها فرصت داده نمی شد !!! ایشان باید شکر گزار این ازادی بیان باشند !! (4198210) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۳:۴۵
آماده باشید تا روحانی در زمان لازم همه‌ی این یاوه‌گویی‌ها را با یک سخنرانی‌، یک مصاحبه یا در یک گزارش به ملت، هبائاً منثوراً کند.

شیخ دیپلمات به دفعات ثابت کرده است که تخصص او غافلگیر کردن، به دام انداختن، آچمز کردن و به گوشه‌ی رینگ بردن رقیبی است که بلبل‌زبانی می‌کند و دچار اعتماد به نفس بیش از حد شده است.

احمدی‌نژاد فعلا بتازد تا موقعی که نوبتش برسد. ضمنا روحانی در همان ابتدای مسئولیتش منع شد از اینکه واقعیت‌های کشور و آنچه را که تحویل گرفته برای مردم بازگو کند. با روشی که احمدی‌نژاد در پیش گرفته حجت را بر همگان تمام کرده و روحانی هم حق دارد که از دولتش دفاع کند و این بهترین فرصت برای بیان مطالبی است که در چهار سال گذشته امکان مطرح کردن آنها را نداشت.

باید از احمدی‌نژاد به خاطر این همه پاس گل طلایی که در اختیار روحانی گذاشته واقعا متشکر باشیم. کسی که باد می‌کارد طوفان درو خواهد کرد.

منتظر طوفان روحانی باشید. (4198255) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۲:۳۵:۵۷
بگم .. بگم .. یه لیست تو جیبم دارم .. بگم .. (4200510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۰:۳۲
کاری به محمود ندارم

ولی کاملا مسلم است که با پیروزی روحانی باید منتظر گرانی افسار گسیخته ، اعتصاب گسترده و نهایتا جنگ باشیم

شک نکنید (4197732) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۶:۲۷
چطور به این نتیجه رسیدید؟ (4197797) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۳:۱۳
چون بازار راکد بوده و حجم نقدینگی خیلی زیاد شده اگر از رکود خارج بشیم منتظر گرانی وحشتناک باشید (4198054) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۳:۳۶
تعجب نکنید; برای اینکه دوستان احمدی نژادی عادت دارند از افعال معکوس استفاده کنند!!! (4198055) (alef-13)
 
Mahdy
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۳۰:۵۲
2 - 3 سال صبر کن متوجه میشی (4198902) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۰:۳۳
علیرغم تذکر رهبری به احمدی نژاد، همین مانده بود که وی مانند میر حسین مرتب بیانیه بدهد که این کار را می کند. (4197733) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۰:۳۸
ایشون قشنگ معلومه که ناراحته از اینکه رهبری ایشون رو منع کردند در صورتی که رهبری لطف داشتن به ایشون. آقای احمدی نژاد دیگر هیچ محبوبیتی نزد مردم نداره و رهبری با نصیحت خودشون خواستن جایگاه ایشون حفظ بشه . اما این دست و پا زدن ها فایده نداره. (4197734) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۸:۴۷
چه جک خنده داری...اگر کسی طرفدار نداشته باشه که نمیتونه جامعه رو دو قطبی کنه...میشه یک فرد خنثی که بود و نبودش یکیه (4197778) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۹:۱۸
طرفدار هاى خطرناكى داره كه ميتونه دو قطبي خطرناكى براى كشور داشته باشه خدا رهبر رو برامون نگه داره با وجود ايشون هر چقدر كه اقاى احمدى نژاد فتنه گرى كنن مث همه فتنه ها خاموش خواهند شد (4197830) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۱:۲۸
جاى بزرگى مثل ايت الله هاشمى بدجور خالى است. بزرگان كه نباشند كوتاه قامتان مجال دلقك بازى مي يابند (4197837) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۳۷:۰۳
توهین نکن (4197983) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۶:۵۶
توهین نکن (4198063) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۱۷:۰۶
توهینهایی که احمدی نژاد در مناظرات سال 88 به بزرگان نظام کرد بی سابقه بود حالا تو می گی توهین نکن ؟نه جانم از قدیم گفتن با هرکس همون طور رفتار میشه که با مردم رفتار می کنه . (4198215) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۳۱:۱۴
شما فرق واقعيت و توهين رو نميدوني؟ (4198623) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۲:۳۵:۰۰
همین بزرگ شما رو سال احمدی نژاد با تمام حامیان ریز و درشتش شکست سختی داد. این رو هیچ وقت یادت نره. (4199135) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۱:۴۲:۰۵
بارسلونا هم بعضی وقتها به تیمهای ضعیف می بازد. (4200390) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۱:۲۳
راستی جانب آقای احمدی نژاد طی این چهار سال کجا تشریف داشتید که حالا موقع انتخابات مشغول چه چه زدن شده اید؟

نکند تازه ای هست؟ (4197735) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۹:۴۱
اتفاقا ساکت بود تا دولت روحانی فعالیت هایش را انجام دهد و واقعا هم اگر دولت روحانی الان نخواهد گزارش کار دولتش را بدهد چه وقت می خواهد بدهد؟ (4198243) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۱:۴۲
آزموده را آزمودن خطاست. دکتر جان نه دیگر از نفت بشکه ای 100 دلار خبری است و نه از مجلس یک دست اصولگرا که در برابر خطاهایت یکسره ساکت بنشینند.
دکتر اگر واقعا این ملت دوباره به تو رای دهند، همان به که به سرنوشتی چون ملتهای عراق و سوریه و افغانستان دچار شویم (4197736) (alef-3)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۲:۵۵
مصيبت دوران 8 ساله شما 50 سال اين كشور را عقب انداخت (4197738) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۹:۵۱
والا اگه اینی که شما میگی درست باشه پس دوران اقای روحانی با حمله ی مغول فقط قابل مقایسه است (4197781) (alef-3)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۱۶:۱۲
دوست عزیز.احمدی نژاد میدان مینی تحویل روحانی داد که برای پاکسازی آن نیاز به حداقل 12 سال مدیریت خوب است.به عنوان نمونه پروژه های بسیار زیاد عمرانی را در سفرهای استانی کلنگ زد که اجرای بیش از نیمی از آنها نیاز نبود و بسیاری از آنها غیرضرور بود.الان این دولت جهت جلب رضایت مردم و فرار از فشار شدید نمایندگان مجلس که منافع خود را بر منافع مملکت ارجح میدانند اجرای آنها را ادامه میدهد.اجرای پروژه عمرانی یعنی هزینه.با این درآمد کشور، روحانی با این همه مین چه باید بکند؟.واقعا باید به روحانی یا هر کسی که حاضر است مدیریت مملکت را در این شرایط بپذیرد آفرین گفت.از جراحتهای دیگری که احمدی نژاد بر پیکر این مردم وارد کرد میتوان موارد زیر را یادآور شد
1-تخریب چهره بین المللی نظام با سخنرای های احساسی
2-ترغیب غرب جهت اعمال تحریمهای کمرشکن با سخنان بدون تدبیر و پشتوانه
3-ایجاد فتنه 88 با مناظره های غیرعقلانی و دور از انسانیت و بزرگمردی و تحریک جامعه و دوقطبی کردن ان
4-با رفتارهای خود باعث تشدید بی سابقه فرار مغز از کشور شدند
5-خانه نشین کردن سرمایه گذاران و تولیدکنندگان بزرگ بخش خصوصی و فرار سرمایه ها از کشور
6-به کارگیری افراد ناصالح در دولت خود و بدبین کردن مردم به مدیران نظام که اثرش تا سالها به مملکت صدمه میزند و خواهد زد متاسفانه
7-عدم پیروی از ولایت رهبر گرانقدر بویژه در 2 سال آخر دولتشان و عدم توجه به نصایح ایشان
8-تصمیمات بسیار زیاد احساسی و خودمحوری شدید ایشان که شمردنش کتابها می طلبد
9..... (4198341) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۶:۳۹:۱۷
جلوي ضرر رو هرجا بگيري منفعته! همين كه روحاني جلوي پسرفت كشور رو گرفت، بنظرم ما الان از ژاپن هم جلوتريم. (4199786) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۳۷:۳۸
مصیبت شما اینه که اگه کاندیدا میشد رای میاورد برادر من
خدا رو شکر کنی د رهبر ایشون رو منع کرد
آقای احمدی نژاد همین الان بیش از آقای روحانی رای داره
اینترنت جای براورد رای نیست که ببینی لایک چقدر خوردی (4197984) (alef-13)
 
نیما
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۳:۱۷
اشتباه روحانی این بود که همون اول ریاست جمهوری نیومد شاهکارای پر تعداد این آقا رو کامل بگه. الان پر رو شده و داره از حافظه ضعیف اکثر ما مردم سو استفاده میکنه و پشت هم بیانیه میده و توهماتشو قالب میکنه به ملت بیچاره (4197739) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۸:۳۷
شایدم برعکس باشه مثلا یک عده پر رو از حافظه کوتاه مدت شما استفاده می کنند و دائم دروغ می گویند (4197803) (alef-3)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۳۱:۰۶
راست میگی یبار اون اول نگفت هزار بار گفت کلا فقط داره از دولت قبل میگه کار دیگم مگه داره (4198622) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۴:۵۷
فراموشکار شده اید. مگر نباید طبق قولهای متعدد شما مسکن مهر و کلیه طرههای 35 ماهه نفتی و فازهای پارس جنوبی در زمان دولت شما به پایان می رسید. امیدوارم ملت فراموش کار نباشد و الا خدا به دادمان برسد... (4197742) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۱:۱۸
این ادعای شماست..احمدی نژاد هیچ وقت همچین ادعایی نکرده (4197787) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۵۲:۳۸
شما با چه همتی جواب همه مخالف های احمدی نژاد رو میدی ؛) (4198462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۷:۰۲
تو چه رویی داری..... (4197750) (alef-3)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۷:۱۷
نیاز به توجیه نیست.ملت فهیم تر آنند که بار دیگر انتخابی چون احمدی نژاد داشته باشند. (4197752) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۷:۴۲
با 800 میلیارد دلار درامد ارزی چه کردی استاد؟ (4197756) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۸:۱۰
آقای احمدی نژاد یه جوری داری بیانیه میده یکی ندونه فکر میکنه زمان ایشون توی سوئیس زندگی میکردیم! (4197757) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۹:۳۶
مشک آن است که خود ببوید، نه آنکه عطار بگوید! (4197761) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۳۹:۵۹
این نامه ها برای من تنها یک مفهوم دارد وان این است که هیچ کدام از اقایان توانایی اداره کشور را ندارند و درگیر یک جنگ سیاسی تمام عیار شده اند که دودش فقط به چشم مردم می رود و تمام.
وقت ان رسیده که سیستم مدیریت کشور به جوانترها و نسل دوم انقلاب با افکار و ایده های جدید واگذار شود و اقایان کنار گود بنشینند و فقط مشاوره دهند چون پیرمرد ها فقط تجارت می فهمند و هیچ شناختی از تولید ندارند چون با این سن انگیزه ندارند (4197763) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۱:۱۸
اونهایی که اهل حساب و کتاب و اهل منطق دو دوتا میشه 4 تا هستند لطفا اظهار نظر بفرمایند.
تازه این اول بهاره و سالی که نکوست از بهارش پیداست.
لطفا اظهار نظر احساسی نفرمایید.
اگر این اعداد و ارقام درست باشه که هست یه آدم حسابدار و نه حقوقدان بیاد و جواب این آمار و ارقام را بده. (4197764) (alef-3)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۳:۱۹
چرا تا هاشمي زنده بود از اين حرف ها نميزدي (4197767) (alef-3)
 
اکبر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۲۳:۲۰
دکتر بیا که دلم تنگ شده تا گوجه را ازمغازه سر کوچه ات خرید کنم (4198225) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۳:۲۰
آقای احمیدی نژاد،

آثار تخریبی 8 سال ریاست جمهوری شما تا چند ده سال آینده هم ادامه خواهد داشت. خسارات دوران ریاست جمهوری شما در مثنوی 70 من هم جا نمی شود. من جای شما بودم سکوت پیشه می کردم و خود را در خلوت گاهی پنهان می کردم. (4197768) (alef-3)
 
حسین
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۵:۱۳
فقط متشنج کردن انتخابات هست..چرا قبلان تومار نمی دادی بیرون اقای احمدی نژاد. ..لطفا به توصیه رهبری گوش کن واحترام بزار که نمی زاری (4197770) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۷:۲۸
چرا بعد از 4 سال ، سر انتخابات یادش آمد بگم بگم را دوباره شروع کند .بهرحال ایشان 8 سال سز کار بودند و کشور را به فلاکت رساندند (4197775) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۲۵:۲۶
ایشون تبحر کافی در بگم بگم دارن و اعتماد به سقفش در حد تیم ملی برزیله (4198130) (alef-13)
 
علی
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۷:۵۸
این یعنی بالاخره یکی از این دو نفر دروغگو هستند و خدایی لیاقت ملت این نیست که حاکمان دروغ گو داشته باشند (4197776) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۴۸:۴۲
بایستی یکی از مشاوران ارشد اقتصادی دولت قبل و فعلی در یک مناظره زنده تلویزیونی درکنار چند اقتصاد دان برجسته داخلی وحتی اقتصاد دانهای خارجی ادعای مطرح شده توسط رییس دولت قبلی وفعلی مورد بررسی دقیق ونتیجه نهایی را درهمان برنامه زنده به سمع ملت ایران برسانند.قضاوت با مردم!!! (4197777) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۰۳:۴۷
مناظره نمی خواهد ! همه ما شاهدیم که در سال 84 کشور با اوضاع آشفته و فقر و فساد و اختلاس و تحریم و بیکاری و نفت 11 دلاری تحویل این آقا شد و در سال 92 ایشون با رفع تمام اینها و و البته با عزت و اقتدار و اقتصادی پویا و ... تحویل داد . حالا اگر دولت یازدهم نتوانسته اون شرایط را حفظ کنه ، بنده خدا چکار کنه ! (4198307) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۳:۱۱
ما چقدر بدیم دست ار سرمان برداری. تو رو خدا مملکتو به آشوب نکش نمیبینی دور تا دور کشورمان پر از دشمن از آمریکایی و وهابی و داعشی فهمیدنش خیلی سخت نیست . باز میخای بگم بگم راه بندازی و کشور پر از آشوب کنی؟ ؟؟؟!!!! (4197792) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۵:۰۳
پس پول نفت 150 دلار چی شد مگه ان زمان وضع مان بهتر از الان بود یادت یاشه 11 روز به مردم بده کاری (4197795) (alef-3)
 
م.الف
Denmark
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۷:۲۸
اینقدر بهش رو و میدان دادن که حالا نمی تونن جمعش کنن ... (4197799) (alef-3)
 
بیژن
Italy
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۸:۳۳
کوه دماوند در مقابل تو ای احمدی نژاد کوتاه تر شده چون در مقابل اعتماد به سقف تو کم آورده احمدی نژاد (4197802) (alef-3)
 
شهاب
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۶:۵۹:۴۷
در مورد آمارهای فوق مسولان اظهارنظر خواهند کرد.ولی اقای احمدی نژاد آماری از بدهی دستگاههای دولتی در زمان خود،به پیمانکاران داخلی ندادند. بدهیهایی که کشور را از رمق انداخته،و این دولت،با صندوق خالی،افتان و خیزان در حال تصفیه انها است . (4197807) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۵:۱۸
آمار تحریف شده اس. من کارم حسابرسیه. در سال 92 بدهی دولت به یک شعبه بانک دولتی 32 هزار میلیاردبود . فقط یک شعبه از یک بانک دولتی (4198413) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۱:۱۲
دولت یازدهم در مورد اختلاس 12 هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان اختلاس 4200 هزار میلیاردی دو بانک ملی و ملت اختلاس56000000 میلیاردی کرسنت دکل پسر مهاجرانی اختلاس های نجومی، رشد هزارو 450 درصدی دولت به بانک مرکزی،وزرای 1000 میلیاردی عضویت فرزندان و اقوام شان در شرکتهای متعدد خصوصی میلیاردر شدن آقازداه ها با سن پایین رانت میلیاردی به آنان و یلا های میلیاردی توضیح دهد ............ خیلی چیزها بماند مثل مهدی هاشمی کارانه پزشکان و.............،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،،، دولت بیاید توضیح دهد بخاطر رکود و تعطیلی 60 درصدی کارخانه ها تولیدی ها و ............ با درآمد 204 هزار میلیاردی سال 94 که دو برابر سال 91 بود هزینه جاری 504 هزار میلیاردی در سال 95 و رشد بدهی هزار 450 درصدی به بانک مرکزی و فروش 12 هزار میلیارد تومان نفت بیشتر نسبت به دولت قبل با این پولها چه کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بماند کمک میلیاردی بابک زنجانی به ستاد انتخاباتی اش بماند فروش پتروشیمی با 110 میلیون به یک اقازاده بماند که ریشه بابک زنجانی از کجا پا گرفت بماند بماند اجاره چند صد هزار تومانی غار علیصدر با رانت و درامد میلیاردی از آن بماند و..................................................................................................... میدان منتشر نمیکنی سایت الف اما دولت بهار که منتشر میکند. (4197809) (alef-13)
 
Spain
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۳:۲۵
آقای احمدی نژاد از بودجه و قلک تان به نام بانک مرکزی حرف نزنید لطفا. سر فردوسی چادر زدید و میلیاردها دلار را فروختید ( جدا از آنها که به خارج فرستادید) و در بازار ریختید. ثمره آن تورم 40-50 درصد و رشد اقتصادی منفی بود. دلار 1000 تومانی در زمان شما 4000 تومان شد. (4197817) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۳:۵۴
حاج محمود ار پراید 8مبلیونی بگو...از سمند 13میلیونی بگو..از 206 16میلیونی بگو
اگ اعتماد بنفست داشتم سینه خیز میرفتم کره ماه (4197818) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۸:۳۳
این شما نبودی میخواستی بدهی 74هزار میلیاردی دولتت رو با ما به التفاوت نرخ ارز بپردازی که امثال دکتر توکلی جلوشو گرفت؟؟؟!!!من میخوام بدونم با 700 میلیارد دلار درآمد نفتی چطو 74هزار میلیارد بدهی داشتی این پول چی شده استاد؟؟؟ (4197828) (alef-3)
 
اشکان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۰۹:۳۵
باشه بابا تو راست میگی . (4197831) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۱:۵۳
برادر محمود الان یادم اومد شما درپایان دولت خود وقتی خواستی بدهیهای بخش دولتی به بانک مرکزی پرداخت کنید خودت رفیقات همراه جمشید بسم الله دلار از 1200رساندید به 3500 بعد یک چهارم بدهی را دادی گفتی در 3500 ضرب کنید بدهی صفر میشه زرنگ بقیه آمارهایی که دادی همینطور آبکی!!!! یادت نقاشیهایی که سال 88 در مناظرهای تلویزیونی مقابل رقبا نشان ملت میدادی میگفتی این نشان از رشد اقتصادی وغیره میباشد. بعد مشخص شد همش کشکی بود.شما به اندازه تمام طول تاریخ ایران نفت فروختی دقیق بگو چکار کردی!!!! (4197838) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۹:۱۵
برادر فلانی هم صرافی داشت (4198064) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۵۷:۰۵
دانا! هزار صرافی هم نمی توانند ارزش پول را حتی ده درصد کاهش دهند. مردم فریبی تا کی؟ (4198296) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۳:۵۵
هر کس هر کاری میکرد مینداخت گردن دولت احمدی نژاد (4197840) (alef-3)
 
احمد بیات
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۱۶:۲۹
سلام . شرکت های صادر کننده خدمات فنی و مهندسی از سال 88 مطالبات خود از دولت را نتوانسته اند دریافت کنند . دلیل عدم امکان پرداخت توسط دولت را در انباشت بدهی های دولت دهم اعلام کرده اند . اگر تردید داریند به سازمان توسعه تجارت خارجی ایران مراجعه بفرمایید. (4197845) (alef-13)
 
hamed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۳۸:۴۴
تو رو به هرکی دوست داری قسم دست از سر این مردم بردار
ای خدا (4197884) (alef-13)
 
محبوب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۷:۴۴:۵۵
خدمات احمدی نژاد بنه به گفته مسولان خود نظام درامد بیش از 700 میلیارد دلار
اختلاس 3000
میلیاردی و ماجرای بابک زنجانی و فروش نفت توسط نیروی انتظامی و وصول نشدن پول حاصله محکومیت ایران در سازمان ملل به خاطر سخنان نسجیده احمدی نزاد .
مظلوم نمایی اسراییل به خاطر انکار هولوکاست توسط احمدی نزاد
چندین مسافرت به امریکای در حال مضحمل شدن توسط احمدی نزاد و یارانش که این مسافرتها هیچگونه ثمری نداشت .
اختلاسهای نجومی در شستا وچندین تخلف در تامین اجتماعی به خاطر گماردن مرتضوی به ریاست این سازمان با دور زدن قانون .
افتضاح در مجلس در موقع استیضاح وزیر و بر کناری وزیر خارجه در اسمان
استخدام بیش از 500 هزار نفر در ارگانهای دولتی بدون تشریفات قانونی
کاغذ پاره خواندن قطعنامه های سازمان ملل
تمرد از دستور رهبری در عزل رحیم مشایی و خانه نشین شده به مدت ده روز
هزاران تخلف دیگر که مثنوی صد من کاغذ می شود
دوستانی که سینه چاک ایشان هستند خدمات ایشان را بگویند و ما هم مطلع شویم
حفر بیش از 300 هزار حلقه چاه های غیر مجاز و از بین بردن منابع زیر زمینی اب
به جای اوردن پول نفت سر سفره مردم بسیاری از سفره ها را خالی کرد تعطیلی کارخانجات و تورم 40 در صدی
پراید 8 میلیونی شد 22 میلیون
ایشان در موقع زلزله ورزقان در اذر بایجان به جای مسافرت به منطقه زلزله زده به مکه تشریف ردند (4197889) (alef-13)
 
از روستای سار کاشان
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۴:۰۱
احمدی نژاد زندگی را برای همه سخت و طاقت فرسا کرد خصوصا برای روستائیان (4197914) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۸:۰۴:۴۶
نمی دانم این خبر و امثال آن این همه کامنت داره ولی تو خبرای دیگه هر چه کامنت میگذاری منتشر نمیشه؟!!!!! (4197917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۰۱:۳۱
چه بدهکار چه طلبکار ، چه موفق چه نا موفق ، چه توانا چه ناتوان ، چه صالح چه ناصالح ، چه ......... هیچ تاثیری در حال و گذشته و آینده مسئولان فعلی و سابق نداشته و ندارد ، پس با جنگ های زرگری تان اوقات مردم را بیشتر از این تلخ نکنید . (4198009) (alef-13)
 
علی فریدونی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۰۳:۲۰
اگر احمدی نژاد تا حالا سر کار بودقیمت هر کاسه ی ماست ۱۰۰هزارتومان قیمت هر تخم مرغ ۱۵هزارتومان با درآمد میلیاردی هم نمی شد زندگی کرد احمدی نژاد قیمت خونه ی ۸میلیونی را ۲۰۰ میلیون کرد مخارج ۷۰ هزار تومانی هر خانواده ۳نفری را به ۲۰۰۰۰۰۰میلیون تومان رساند نتیجه این هشت سال بر اثر گران شدن مسکن مواد غذایی مصالح ساختمانی و... ۱_ جوانان تن به ازدواج نمی دهند۲_ ازدیاد طلاق بر اثر از دست دادن مال واموال خویش ۳_رانندگان به طور کلی شغل خویش را از دست دادند خلاصه احمدی نژاد برخلاف عقیده اش به سرمایه دارها کمک زیادی کرد مستضعفان زندگی خود را از دست دادند رهبر معظم انقلاب می دانست که اگر او بیاید برای همیشه ضربه مهلکی بر ایران چه از لحاظ سیاسی اقتصادی و... می زند که جبران آن بسیار سخت خواهد بود (4198012) (alef-13)
 
بچه ی شوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۱۳:۲۴
آقای احمدی نژاد قبل از شروع هدفمندی آپارتمان در حوالی میدان شوش متری 800000 بود، چند روز بعد از اجرای هدفمندی، (نان بربری 50 تومانی یک شبه پانصد شد) وبعد از دوهفته آپارتمان متری یک میلیون وصد و در هنگام انتخاب روحانی متری 3000000 شد، ( اسناد معاملات در املاک محل موجود است). آقای احمدی نژاد شما به 4 میلیون ایرانی مستقر در خارج کشور( که درحال پارو کردن دلاربودند) یارانه دادید.هزینه های سنگین ریختن پول پر قدرت در بیابانها و هزینه ی بی مورد یارنه دادن به 20 میلیون ثروتمند، خزانه را با چالش شدید مواجه کرد، این چه استکبار ستیزی بود که ارزش پول با یک پخ دشمن مداوم کاهش می یافت؟. دلیل کاهش ارزش پول را صرافی های جناح رقیب خواندن تحمیق توده های کم اطلاع از علم اقتصاد است. اگر دلیل کاهش 350 درصدی ارزش پول تحریمها بودند، چرا آنها را "کاغذ پاره " نام نهادید. اگر مدیر دیگری ارزش پول ملی را صد در صد کاهش می داد، به جرم خیانت تیرباران می شد. آقای احمدی نژاد شما باید به دلیل بی لیاقتی شدید درحفظ ارزش پول در حضور اقتصاددانان محاکمه شوید. شما باید به دلیل نایابی داروهای ساده ای مثل شیاف استامینوفن درسال 91 در داروخانه های بعضی از شهرستانهای کشور محاکمه شوید. در زمان مذاکرات ما بسیار خویشتنداری کردیم، یک سال می باشد که محاکمه ی شما خواسته ی ماست( ما است ). آقای احمدی نژاد فرض می کنیم ما اشتباه کنیم، تقرییاتمامی ملتهای مستقل دنیا شما و ترامپ را از یک جنس می دانند وبا هم مقایسه می کنند. آقای احمدی نزاد آمارتان را برای عشایری بخوانید که در زیر سیاه چادر زندگی می کنند و هزینه های مسکن شان 300 درصد افزایش نیافته است، نفری 45000 یارانه می گیرند واز شما راضیند. من به عنوان یک شهر نشین به عنوان یک فارغ التحصیل دانشگاهی به عنوان پژوهشگری اقتصادی آماری دارم که آن عشایر محترم و نوجوانان شهری عزیز ندارند.آماری که مادر بیسواد من که دستش را می بوسم ندارد. افتخار من این است که پدرم ازعشایر بود و در روستایی دورافتاده به دنیا آمدم. ولی خدا را شکر به دانشگاه راه یافتم. آقای احمدی نژاد زیر 5 درصد نیروهای دانشگاهی عملکرد اقتصادی و دیپاماتیک شما را تایید می کنند. قانع کردن عشایر ( که هزینه های آنها از عملکرد شما 300 درصد افزایش نداشته افتخار نیست، بیایید ودر دادگاه ملت ایران اقتصاددانان مستقل ر ا قانع کنید. بله اگر من هم از عشایر بودم شما را خادم خود می دانستم. ولی باید دید اقتصاددانان مستقل چه کسی را خائن وه خادم می دانند. (4198023) (alef-13)
 
سهیل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۱:۳۲
در زمان تو که پراید 8 میلیونی 18 میلیون شد ، دلار 900 تومانی 3400 تومان شد خواهشا تو دیگه ادای کارآمدی و درایت را از خود نشون نده . الان در کره جنوبی رییس جمهور به خاطر یک سوء استفاده یکی از اطرافیان برکنار شد و تو با وجود صدها پرونده مفتوح و اطرافیان در زندان ومشکل دار هر روز یک بیانیه میدی واقعا خیلی اعتماد به نفس داری ؟!! (4198050) (alef-13)
 
قرتاسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۳۴:۲۹
تو الان باید زندان باشی،بقرعان عجب رویی داری (4198057) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۴۵:۳۵
تشکر دکتر احمدی نژاد بخاطر روشنگری های جانانت البته ما از جناح چپ و راست چیزی ندیدیم. (4198072) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۴۶:۱۲
جناب آقای دکتر احمدی نژاد
من یکبار در سال 84 و 5 ماه بعد از شروع ریاست جمهوری جنابعالی و بدلیل توقف فعالیتهای شرکت ناشی از شروع تحریمهای اولیه آمریکا بر واردات مواد شیمیایی و صنعتی به ایران و یکبار هم در اوایل تابستان 92 و باز هم بخاطر تشدید تحریمهای آمریکا بر صنایع پتروشیمی و خودروسازی و همه نقل انتقالات بانکی و در نتیجه توقف فعالیت شرکتی که در آن کار میکردم، کارم را از دست دادم و بیکار شدم.
حالا شما هی بشین برای خودت آمار بده.... (4198074) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۱۹:۵۵:۴۷
در دولت آقای احمدی نژاد با نفت 150 دلاری همه کالا 300 تا 400 درصد گران شد
اول دوره دوم شما 88-87 پراید 7 میلیونی در آخر شد 20 میلیون، شیر یک لیتری 700 تومان شده بود 2100 تومان، خونه تو یه جای متوسط تو تهران نوساز مثلا( پونک )
متری 1.5 بود شد 7 میلیون.....

دردولت آقای روحانی با نفت 40 تا 50 دلاری نهایت 20 تا 30 درصد تو 4 سال رفته رو قیمت ها !حتی خونه 20 تا 30 درصد ارزون شده!

والا انصاف خوب چیزیه (4198083) (alef-13)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۰۶:۵۴
سندش را هم داری ؟ !!! (4198104) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۲۹:۲۷
راستی آقای احمدی نژاد حالا که سکوتش را شکسته و بیانیه می ده نمی خواد در مورد 16 ملیارد تومانی که روز آخر ریاست جمهوریش به دانشگاه خودش (دانشگاه ایرانیان که فقط روی کاغذ هست) بذل و بخشش کرد توضیح بده.
گرچه نگذاشتند این لقمه از گلوش پایین بره. (4198132) (alef-13)
 
بازنشسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۳۶:۵۰
دوست رئیس جمهور کره جنوبی ، به میزان 69 میلیون دلار سوء استفاده کرد ، رئیس جمهور را برکنار کردند
جنابعالی صدها میلیارد دلار بصورت غیر قانونی و خارج از برنامه مصوبه مجلس ، یا بخشیدی به سایر کشورها یا برباد دادی یا توسط اطرافیانت سوء استفاده شد
روز آخر هم میلیاردها تومن ریخته بودی تو حساب دانشگاه خودت
بنظرت اگر کره جنوبی بودی ، با تو چکار میکردند ؟ (4198143) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۴۴:۴۸
اگر همون روز اول محاکمه می شد و اگر وضعیت آمار و اطلاعات در کشور به این بی سامانی نبود این آقا نمی تونست به همین راحتی تو صورت مردم نگاه کنه و دروغ بگه. وقتی دروغ گفتن عادی بشه دیگه سنگ رو سنگ بند نمیشه و این آقا که باید محکوم می شد حالا شده مدعی (4198160) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۳۵:۳۰
خوب اگراین آقادروغ میگه روحانی جواب بده چراسکوت کرده نکن این آقاراست میگه (4198627) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۲۱:۳۹:۳۱
جوابش را توی مناظرات با اصولگرایان خواهد داد. من دانشجو شانم را بالاتر از این می دانم که مستقیم جواب بعضی ها رابدهم چه برسد به روحانی. (4200386) (alef-3)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۴۹:۳۷
الف جان لطفا نظر مردم را به استحضار هاله نور برسانید. البته نه از طریق سفارت سوئیس؛!!!! (4198166) (alef-13)
 
بنده خدا. اصل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۰:۵۲:۴۱
ترامپ از شما دعوت کرده تشریف ببرید امریکا با همون۱۸۰نفر فک و فامیل .!!!!! (4198172) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۰۴:۰۰
راستی مرحوم کردان یادته!! (4198191) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۰۵:۲۳
شما براحتی می تونیستی پول چاپ کنی و اینکار هم می کردی مثل خیلی دیگه از کارهات بی خیال ملت شو. (4198194) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۱۸:۳۱
بیانیه چهارم را من حدس می زنم تا زحمتتون کمت بشه:
1- به هر زوج که بچه دار شوند یک میلیون تومان دادم، کی میگه ندادم؟
2- مسکن مهر موفق بود. کی میگه نبود؟
3- در دولت من ارزاق فراوان و ارزان بود؟ کی میگه مردم دنبال یک کیسه برنج می دویدند؟
4- قیمت ارز در دولت من ثابت بود کی میگه نبود؟
5- من تک و تنها رفتم سازمان ملل. کی میگه 200 نفر دنبالم بودند.
6- من اهل قهر نیستم. 10 روز تو خونه اعتکاف کرده بودم. کی میگه نکردم؟
7- من هاله را دیدم. کی میگه ندیدم؟
8- شایسته سالاری در دولت من موج میزد. هرکی میگه نه، از آقای رحیمی بپرسه.
9- اسنادی هم که ار وزارت اطلاعات گم شد، من نبردم ولی جدا اطلاعات جالبی توش هست.
10- به هگو چاوز نه تنها پول ندادم بلکه بنده خدا یه مقدار هم ازش دستی گرفتم
11- بابا خلاصه کنم " ایران را من نجات دادم" (4198218) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۱:۳۴:۲۷
نه خیر شما بدهکار که هیچ طلبکار هم هستید (4198256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۱۲:۵۹
آقا اگه آمارهایی که دکتر احمدی نژاد میگه صحیح نیست مسئولین دولتی جواب بدهند. (4198335) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۱۵:۰۵
سلام و احترام به همه كساني كه نظر ميدهند
ممكن است از ايشان بپرسيد ١-
كه مبلغ كل يارانه اي كه مثلا در يك شهر صد هزار نفري داده شده چقدر است و اگر اين صرف توليد و اشتغال ميشد ما الان چند در صد بيكار داشتيم؟ و ايشان قانون هدفمندي را اجرا نكرد و ان شد كه شما ميبينيد . يارانه به دو دهك پايين جامعه ميبايست داده شود و بقيه صرف توليد شود با ان در أمدها كذايي اين پول در درياي همه جمعيت ايران از خاصيت افتاد
٢-رشد گرفتن تحصيلات تكميلي شامل فوق ليسانس و دكترا بدون كار كارشناسي و نياز مملكت چقدر بود در دوره ايشان كه الان به خَيل بي كاران و سر خوردگان جامعه تبديل شوند و يا از مملكت خارج شوند لطفا ايشان آمار بدهند .ايا كسي بيكار با تحصيلات عالي در خانه خود ندارد
يك نگاه به آمار دانشگاه پيام نور بياندازيد كه برا لجبازي با دانشگاه ازاد ظرفيت خود را به چه مقدار افزايش داد . دانشگاهها ي ديگر را ديگر بحث نميكنم
٣- تحصيل در دوره دكترا تمام وقت است ممكن است بفرمايد چطور ممكن است كه افرادي پست بالآي إجرائي و غيره داشته باشند و دكترا بگيرند ؟ يا اين دكترا يعني ... اين مورد مصداق زياد داشته و باعث سرخوردگي زيادي در جامعه علمي شده است (مختص اين دوره هم نيست).
٤-ايشان بفرمايند بدون كار كارشناسي چه مقدار تعهد برا دولتهاي بعدي إيجاد كردند
٥- ايشان بفرمايند چرا بعد از إيجاد دعوا در سال ٨٨ پاي خود را كنار كشيدند و از عزت و اعتبار رهبري مايه گذاشتند و موجب إيجاد دو قطبي و كدورت در جامعه شدند كه به نظر من غير قابل بخشش است (4198338) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۵۷:۳۸
تو رو خدا به روحانی بگید جواب اینو بده (4198405) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۲:۵۹:۰۶
احمدی نژاد از اصل فراموشی مردم بابت وقایع تلخ به دفاع از خود پرداخته (4198406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۰۹:۱۳
مشک آن است که خودببوید نه اینکه شما بگوئی تمام این بدبختیها ازدولت شماست (4198420) (alef-3)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۱ ۲۳:۴۴:۰۳
بخدا مردم از دست اين دولت و ان دولت خسته شده اند و همچنان كه در سال ٨٤ از دست دولت خاتمى و رفسنجانى خسته شده بودند و علت دلزدگى مردم احمدى نژاد را سركار اورد والا ايشان فرد شناخته شده اى نبود و متاسفانه تمام دولتها بعد از رحلت امام (ره) مسير انقلاب را منحرف كردند و عرفان و ديندارى را از مردم گرفتند و مردم را به ماديگرايى سوق دادند كه امروزه تمام بدبختيها وبيكاريها وفقر زايده دولتنردان بعد از رحلت امام است و اگر رهبرى بصير و اگاه نبود الان ايران مثل عراق وافغانستان و سوريه وشايد هم بد تر بود و اگر دولتمردان به حرف ايشان گوش مى دادند و راه درست مى رفتند امروز مملكت اين همه مشگلات نداشت كه هر دولتى دولت قبل را مقصر بداند غافل از اينكه خود چه گلى به سر ملت زده است وحال هم خرابكاريهاى اين دولت دولت قبلى را مقصر مى داند و دولت قبل هم بيانه مى دهد كه اين دولت سالم نيست و مردم هم كه به گرفتار هاى خود از نظر درامد و تورم مشغولتد و نظاره گر دعواى زرگرى لذا اگر اين دولتمردان كه فرتوت شده اند سرنوشت مملكت را به حوانان متعهد وبسيجى و ديندار بدهند مملكت مثل نيروى نظامى خودكفا مى شود و همه جوانان مثل سردار سليمانى در تمام امور اقتصادى و فرهنگى رشد مى كنند و دست گدايى به دول استعمارى دراز نمى كنتد و ان روز مملكت ترقى خواهد كرد و الا با اين وضع فرقى نمى كند چپ ويا راست چون همه امتحان خود را پس داده اند و اگر زياد وجدان داشته باشند بايد مملكت را دست جوانان كاردان بدهند و خود در سايه انها را كمك كنند كه البته با اين مقامات دنيا پرست بعيد به نظر مى رسد در كل بايد از خدا فرج اقا امام زمان را خواستار باشيم (4198452) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۱:۱۹:۰۱
چكارش داريد طفلي داره تلاش انتخاباتي ميكنه حقشه براي جناحش تلاش كنه اخه دوست داره (4198519) (alef-13)
 
قلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۳:۴۹:۳۷
خواب دیدی خیر باشه که دیگه کسی به تو رای بده! اون زمان ریاست جمهوری خاتمی که مردم در رفاه و آسایش بودن و هیچ تورم و گرونی وجود نداشت اون زمان مردم از مشکلات خبر نداشتن و به تو رای دادن اما تو این 10 سال گذشته جوری کشور و مردم رو نابود کردی که الان همه واسه خودشون یه پا گرگ شدن و کسی دیگه به تو رای نمیده ... (4198569) (alef-13)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۶:۳۳:۱۳
زنده باد روحانی. زنده باد دولت تدبیر و امید. (4198598) (alef-3)
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۷:۵۱:۳۳
فقط وزارت نیرو رو با بیش از 20 هزار میلیارد تومان بدهی تحویل دادی و چند برابر آن پروژه های نیمه تمام.
آقای توکلی (مرد عذرخواهی های مداوم) کم از ایشان حمایت کن. باز نشود بعد از 4 سال بیایی و بگویی اشتباه کردم به ایشان رای دادم/ (4198652) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۱۳:۰۶
کل عملکرد دولت نهم ودهم به نقد کشیده شود وایشان پاسخگو باشند. (4198683) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۰۸:۳۰:۱۱
اقای احمدی نژاد از برنج بد بو هندی تا فساد اقتصادی تا تورم ۴۵در صد گرفته استخدام های تبعیض امیز همه نشانه حکومت مهر ورزی جنابعالی است (4198707) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۰:۰۷:۲۶
نتیجه ادامه سیاست اقتصادی احمدی نژادی را اکنون به خوبی در ونزوئلا می توان دید با تورم 800درصدی مردم در مقابل خریدهای خود پول را با ترازو وزن می کنند و به فروشنده می دهند (4198853) (alef-3)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۲ ۱۳:۳۲:۲۱
دكتر احمدي نژاد لطفا در خصوص اون 11روز خانه نشيني و مشايي و حلقه انحرافي و محمدرضا رحيمي و بابك زنجاني و بقايي و جمشيد بسم اله ... و ايستادگي ات مقابل مقام عظماي ولايت هم يك بيانيه بده . مرگ بر ضد ولايت فقيه (4199259) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۰۹:۲۸:۰۵
آسیب هایی که آقای احمدی نژاد به این مملکت زده خیلی بیشتر از این حرفاست که سالهای بسیار زیادی طول می کشد که این سنگ بزرگی که درون چاه انداخته اند را بتوانیم خارج کنیم البته وجود آقای احمدی نژاد باعث خوشحالی اسرائیل و آمریکا و انگلیسه چون تلاش این کشورها رو برای بد نام کردن ایران در جهان کم می کند
برخی از اقدامات مخرب ایشان در زمان ریاست جمهوری
1- حرف های نسنجیده ایشان در قضایای سال 88 که باعث تحریک مخالفان خود شد با نسبت دادن مخالفان به خس و خاشاک بودن
2- سرمایه گذاری در بخش های غیر اقتصادی و صرفاً جهت کسب رای مردم
3-با گفتن بی مورد ادعای افسانه بودن هولوکاست کشتار یهودیان باعث افزایش حساسیت ها به ایران شد
4- ساخت مسکن مهر به صورت غیر استاندارد و هزینه کردن صدها میلیارد از ثروت کشور در این بخش که توجیه اقتصادی ندارد و همین الانم بسیاری از خانه های مسکن مهر ایشان خالی مانده چون امکانات زندگی مانند فروشگاه و بیمارستان و غیره وجود ندارد و این خانه ها ساخته نشده فرسوده و کلنگی شده
5- وقتی ایشان به عمد قیمت دلار را از هزار تومان به چهار هزار تومان اگر مثبت اندیش باشیم جهت پرداخت حقوق کارگران و کارمندان و رشد اقتصادی ولی این موضوع باعث شد دارایی تک تک مردم ایران اگر به دلار حساب کنیم یک چهارم شد یعنی مردم ایران سه چهارم ثروت خودشون رو از دست دادند که این دزدی از مال مردم بحساب می آید
6- عدم تمکین ایشان از رهبری خسارت زیادی به این کشور زده شد و ایشان می بایستی جوابگوی یازده روز نافرمانی خودشان با خانه نشینی باشند
7- آدم عاقل کسی است که با نرمی کارهای خود را به پیش ببرد و رو بازی کردن ایشان جز خسارت کشور در مجامع عمومی منفعتی ندارد
8- کمک های ایشان به کشور های ضعیف مانند تاجیکستان و ونزوئلا و دهها کشور دیگر هیچگونه توجیهی ندارد و از بین بردن ثروت های مردم می باشد
9- در مورد چگونگی ابر ثروتمند شدن ناگهانی آقایانی مانند بابک زنجانی- م .ز - می بایستی پاسخگو باشید
10- شما در مورد تمام موضوعات اقتصادی-سیاسی-اجتماعی -شهری خود رای بوده اید و به نظرات کارشناسان توجه نمی کردید و سازمان برنامه ریزی کشور را منحل کردید
11- شما بجای یارانه دادن بصورت ناعادلانه می بایستی بر اساس مقدار مصرف از طریق گرفتن مالیات مازاد مصرف هم در جهت جلوگیری از اسراف قدم برمی داشتید و این پول را با دادن وام به قشر تحصیل کرده در جهت تولید حرکت می کردید
12-....
13-... (4201074) (alef-13)
 
sina
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۵۲:۵۱
آقای دکتر:به شعور ملت احترام بگذارید لطــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــفا!!!!! (4203269) (alef-13)
 
ناشناس
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۰۴ ۰۱:۳۵:۳۰
دوباره زمان انتخابات شد و آقای دکتر به جنب و جوش افتادن...بازم شعارهای عوام فریبانه...بازم آمارهای عجیب...آقای دکتر احمدی نژاد بزار انتخابات شروع بشه بعد برو سراغ تبلیغات..درسته که قدرت شیرینه ولی شما هم عجله نکن... (4215590) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.