توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 284881
آمار جدید از قربانیان طوفان و سیل اخیر
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۰
بر اساس آخرين اخبار سازمان پزشكي قانوني كشور تاكنون جسد ۱۷ تن از قربانيان حادثه سيل و طوفان روز ۲۸ تير ماه در استان‌هاي تهران، البرز، قزوين و مازندران براي تعيين هويت به پزشكي قانوني ارجاع شده است.

اداره كل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان پزشكي قانوني كشور اعلام کرد: در جريان وقوع سيل و طوفان روز ۲۸ تيرماه جسد ۱۷ قرباني اين حادثه به پزشكي قانوني ارجاع شد كه در اين ميان ۸ نفر در استان تهران، ۷ نفر در استان البرز، يك نفر در استان مازندران و يك نفر در استان قزوين جان خود را از دست داده اند.

بر اساس اين گزارش تا اين لحظه جسد ۶ قرباني حادثه در تهران تعيين هويت شده اند. آمار تلفات حادثه در استان تهران بر اساس آمار پزشكي قانوني همچنان همان ۸ نفر است و هيچ جسد ديگر از تلفات طوفان به پزشكي قانوني ارجاع نشده است. همچنين به دنبال انتشار خبري در یک خبرگزاري مبني بر يافتن تعدادي جسد از قربانيان طوفان در پارك جوانمردان، این سازمان اعلام مي كند تاكنون هيچ جسدي با اين مشخصات به مرکز تشخیصی آزمایشگاهی پزشکی قانونی کهریزک ارجاع نشده است.

در استان البرز نيز تعداد اجساد منتقل شده به پزشكي قانوني ۷ نفر است كه شش تن از آنان تعيين هويت و به خانواده ها تحويل شده اما يك جسد ديگر هنوز تعيين علت نشده است. يادآور مي شود آمار تلفات قربانيان سيل در استان البرز پيش از اين ۸ نفر اعلام شد اما بررسي‌هاي پزشكي قانوني نشان داد يكي از اجساد ساعتي پيش از طوفان در رودخانه غرق شده و مرگ وی ارتباطی با وقوع سیل نداشته است.

اما در استان قزوين جسد يك تبعه افغان كه به دليل آبگرفتگي ناشي از سيل جان خود را از دست داد بود به پزشكي قانوني منتقل و پس از تعيين هويت جسد وي به خانواده او تحويل داده شد. گزارش های رسیده حاکی است وی و یک ایرانی در منزلی واقع در مسیر رودخانه منطقه الموت حضور داشتند و پس از بارش باران و وقوع سیل دچار حادثه شده اند. از فرد ایرانی حادثه دیده دیگر نشانی در دست نیست و تا ساعت تنظیم این خبر، جسد وی به پزشکی قانونی قزوین منتقل نشده است.

در استان مازندران نيز جسد يك جوان ۲۵ ساله به پزشكي قانوني ارجاع شد. اين فرد به دليل برق‌گرفتگي ناشي از سيل در شهرستان عباس‌آباد نوشهر جان خود را از دست داد.

لازم به ذكر است بر اساس آمارهاي پزشكي قانوني و پيگيري‌هاي به عمل آمده از پزشكي قانوني مازندران، وقوع سيل در شهرستان زيرآب به رغم خسارت های مالي قابل توجه هيچ تلفات جاني در بر نداشته و آمار تلفات سيل در استان مازندران تنها همان يك مورد فوتی برق گرفتگی ناشی از سیل است.

يادآور مي شود از كل تلفات اين حادثه دو نفر تبعه غير ايراني هستند كه يك نفر از آنان در تهران (تبعه چين) و يك نفر ديگر در قزوين (تبعه افغان) جان باخته‌اند؛ با هماهنگي و دستور مقام قضايي كار انتقال جسد تبعه چيني انجام و جسد تبعه افغان نيز به خانواده او تحويل داده شده است.
 
کلمات کلیدی : طوفان تهران+سیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.