توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444487
کشته شدن 17 نفر در آنگولا بر اثر هجوم تماشاگران به زمین فوتبال
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۰
 
17 نفر در یک فاجعه ورزشی در کشور آنگولا بر اثر ورود به زمین مسابقه کشته و چندین نفر نیز زخمی شدند.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از گاردین، در یک دیدار فوتبال در کشور آنگولا در حالی که هواداران قصد ورود به زمین مسابقه را داشتند فاجعه رخ داد. ازدحام تماشاگران به حدی بود که در کناره‌های زمین مسابقه جایگاه خالی باقی نمانده بود. به یک باره این افراد قصد کردند تا وارد زمین مسابقه شوند که همین باعث شد چندین نفر کشته شوند.

جمعیت در شهر شمالی اویگه آنگولا با شکستن فنس‌های کنار زمین مسابقه قبل از شروع این دیدار باعث هرج و مرج در کنار زمین شدند. خیلی ها روی زمین افتادند و خیلی‌ها زیر دست و پا قرار گرفتند.
 

فاجعه آنگولا

ارنستو لوئیس،مدیر اجرایی بیمارستان محلی این شهر به رویترز، گفت‌: اکثر کشته شدگان به دلیل خفگی جان باخته‌اند. خیلی از آنها زیر دست و پا مانده اند و همین باعث شد در مجموع 76 نفر کشته و زخمی این دیدار بر جای بگذارد که از این بین تاکنون 17 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

شاهدان عنوان کردند تماشاگران سعی به ورود به زمین مسابقه را داشتند آن هم در شرایطی که ظرفیت هشت هزار نفری ورزشگاه تقریبا پر شده بود.

در پی این حادثه باشگاه‌ها و شخصیت‌های فوتبالی پیام‌های تسلیتی صادر کردند که از جمله رئال‌ مادرید و کاپیتان این تیم سرخیو راموس، باشگاه منچسترسیتی، باشگاه سلتیک و اتحادیه فوتبال انگلیس بودند که در شبکه توئیتر با بازماندگان این حادثه ابراز همدردی کردند.
 
کلمات کلیدی : هجوم تماشاگران + زمین فوتبال + فاجعه ورزشی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.