توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 414985
اتهامات بی‌اساس یمن علیه ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۵
یک مقام یمنی ایران را به قاچاق اسلحه به حوثی‌ها متهم کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری «مانشیت» عبدالملک المخلافی وزیر امور خارجه یمن، روز چهارشنبه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با برنامه « بلاحدود» مدعی شد که قاچاق اسلحه ایران به حوثی‌ها همچنان ادامه دارد و آمریکا، انگلیس و فرانسه از این امر آگاه هستند.

او در ادامه مدعی شد که دخالت‌های ایران در یمن از حد قانونی خود تجاوز کرده است و ایران باید به دخالت‌های خود پایان دهد.

بر اساس این گزارش، غلامعلی خوشرو سفیر کشورمان در سازمان ملل در پاسخ به اقدام اخیر امارات متحده و ده کشور دیگر عربی در ارسال نامه به سازمان ملل متحد و طرح اتهامات بی پایه علیه ایران، مبنی بر توسعه طلبی و دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی گفت:‌ این کشورها که ایران را به مداخله در امور  داخلی کشورها متهم می‌سازند ، در نهایت دورویی، خود در حال بمباران کردن مردم بی‌گناه یمن هستند.

خوشرو در ادامه گفت:‌ اتهامات امضاء کنندگان این نامه در مورد دخالت‌های ایران در امور داخلی یمن واهی و بی پایه است؛ چرا که خود این کشورها به‌راستی می دانند که با تحمیل یک محاصره کامل بر یمن، شبیه محاصره غزه، این کشور را در آستانه نابودی قرار داده‌اند و همزمان ایران را متهم به حمایت مالی و تسلیحاتی از یمن می‌سازند. آیا براستی طرح این اتهامات از سوی این کشورها مسخره نیست؟
 
کلمات کلیدی : اتهامات بی‌اساس + یمن + ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.