نظر منتشر شده
۸۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449987
با افزایش 60 درصدی حقوق مدیران در مجلس؛
سقف حقوق ماهانه مدیران دولتی ۲۰ میلیون و ۱۶۰ هزار تومان شد
بخش اقتصادی الف، 10 اسفند 95
سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم از افزایش ۶۰ درصدی سقف حقوق مدیران در برنامه ششم جهت تامین نظر شورای نگهبان خبرداد که براساس آن سقف حقوق مدیران دولتی در ماه ۲۰ میلیون ۱۶۰ هزار تومان می‌شود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۱

به گزارش الف، پس از آنکه موضوع حقوق های نجومی مدیران دولتی مطرح و به گفته مقامات دولتی عنوان شد این پرداختی های نجومی براساس قانون بود، مجلس دهم تصمیم گرفت تا در حین بررسی و تصویب برنامه ششم، مصوباتی را تصویب کند تا دو باره با موضوع حقوق های نجومی  مواجه نشویم.

مجلس در زمان تصویب برنامه ششم قواعدی را برای موضوع پرداخت حقوق مدیران دولتی تصویب کرد که براساس آن، حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت 12میلیون و 600هزار تومان  باشد که شورای نگهبان به این مصوبه ایراد گرفت.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم، امروز در نشستی خبری، در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به برنامه ششم، گفت: در ماده 38 برنامه ششم توسعه قواعدی برای حقوق و دستمزد درنظر گرفته شده بود که در تبصره یک، چهار گروه مستثنی شده بودند که شامل افراد دارای مشاغل خاص، واحدهای عملیاتی همانند پزشکان، افراد شاغل در مناطق مرزی و همچنین افراد شاغل در مناطق محروم می شدند.

وی افزود: با ایراد شورای نگهبان و این استدلال که تعیین سقف برای پرداخت حقوق مقامات و دستگاه‌های اجرایی باعث خروج نخبگان از دولت می‌شود، مدیران هم به عنوان گروه پنجم به استثنائات اضافه شدند و بر این اساس مدیران هم می‌توانند تا ۶۰ درصد بالاتر از سقف تعیین شده برای حقوق و دستمزد مقامات و دستگاه‌های اجرایی حقوق دریافت کنند.

 پیش از این مجلس در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، مصوب کرده بود که بر اساس ماده 38 قانون برنامه ششم همه مقامات کشوری و حتی کارکنان دولت نمی توانند از اول فروردین سال ۱۳۹۶ به بعد بیش از ۱۴ برابر حداقل حقوق دریافت کنند.

البته دولت می تواند به شاغلان مناطق عملیاتی، مرزی و مناطق محروم تا 30 درصد به این حقوق اضافه کند و برای کسانی که تخصص خاص دارند این 30 درصد به 60 درصد افزایش یافت یعنی شورای حقوق و دستمزد می تواند تا 60 درصد به حقوق متخصصان اضافه کند.

همچنین مجلس تصویب کرده بود بر اساس برنامه ششم توسعه پاداش پایان خدمت هم نمی تواند از 14 برابر حداقل حقوق بیشتر باشد. بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و 300هزار تومان است، با احتساب این ماده در برنامه ششم حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت 12میلیون و 600هزار تومان  خواهد بود که این مصوبه مجلس تنها برای سالهای اجرای برنامه ششم یعنی از ابتدای سال 96 بوده است.
 
با توجه به مصوبه قبلی مجلس مجموع ناخالص دریافتی ماهانه مقامات و مدیران و کارکنان دستگاه‌های موضوع ماده 5 و 35 قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشد.

اما با ایراد شورای نگهبان به مصوبات برنامه ششم توسعه، مجلس این ایراد را برطرف که یکی از ایرادت شورا این بود که تعیین سقف برای پرداخت حقوق مقامات و دستگاه‌های اجرایی باعث خروج نخبگان از دولت خواهد شد.

پس ایرادات شورای نگهبان، کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه در جلسات اخیر خود ایرادات به لایحه برنامه ششم را رفع و تصویب کرد که مدیران هم می‌توانند تا ۶۰ درصد بالاتر از سقف تعیین شده برای حقوق و دستمزد مقامات و دستگاه‌های اجرایی حقوق دریافت کنند.

بر این اساس اعضای کمیسیون تلفیق، حقوق مدیران دولتی را 3.2 برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش دادند.

در واقع براساس مصوبه قبلی مجلس، حداکثر حقوق مدیران 2 برابر حداکثر حقوق و مزایای مستمر قابل پرداخت به کارکنان موضوع تبصره ماده 76 قانون مدیریت خدمات کشوری است و از آنجا که بر اساس قانون مدیریت خدمات کشوری حداکثر حقوق شش میلیون و 300هزار تومان است، با احتساب این ماده در برنامه ششم حداکثر حقوقی که به مدیران تعلق خواهد گرفت، 12 میلیون و 600 هزار تومان  خواهد بود.
 
همچنین به حقوق کارکنان مشاغل تخصصی در واحدهای عملیاتی،‌ مناطق مرزی و محروم، 60 درصد سقف دریافتی مدیران (12 میلیون و 600 هزار تومان) اضافه می‌شود. لذا با توجه به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق، با احتساب افزایش 60 درصدی حقوق مدیران دولتی آنها در ماه 20 میلیون 160 هزار تومان حقوق می گیرند.
 
کلمات کلیدی : سقف حقوق مدیران دولتی+حقو های نجومی
 
ایلامی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۱۸:۱۵
یه سقف هم واسه پرداختی به پزشکا و اعضای هیات علمی علوم پزشکی بذارید. من چند وقت پیش یه فیش پزشک که فامیلمونه دیدم ماهی ۱۷۰ میلیون تومن ناقابل! (4180075) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۴:۴۵
اما پزشکان متخصص مراکز دولتی تا 300 میلیون حتی بالاتر!؟

هم دوغ هم دوشاب!

والله هیچ جای دنیا اینطور نیست

پزشکان هم کارمند و حقوق بگیر دانشگاهند

هم دارند مثل بخش خصوصی کارانه بدون سقف میگیرند

تازه زیرمیزی هم همچنان برقرار است

یعنی سوبله چوبله...

دلیل؟

چون مسئولان وزارت خانه و دانشگاهها خودشان ذی نفعند و سیاستگذاری انتفاعی داند نه درست و پایدار!

نمونه اش همین طرح مسکنی تحول یا تمول با آثار مخرب ماندگارش! (4180168) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۵۱:۴۶
لطفا درست بنویسید!!!!
سوبله چوبله یعنی چی؟؟
خود شما میتونی معنا کنین یا فقط شنیدین و تکرار میکنین؟؟؟ (4180780) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۵۴:۰۸
2 درصد هم کارایی را بالا ببرند
با این مدیریتها رتبه 170 فساد را در دنیا داریم
رتبه اول فلاکت
رتبه اول تخریب محیط زیست
رتبه اول و رکورد اختلاس در دنیا
ورشکستگی شرکتهای مثل ارج ووووو
این حقوقها را در قبال چه دستاوردی میگیرند
این ظلم آخر و عاقبت خوشی نخواهد داشت (4180367) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۲۰:۲۴
در برابر دریافت این حقوقها چه خاصیتی دارند چه کارایی دارند, چه گلی به سر ملت زده اند
فساد که از در و دیوار کشور بالا میرود
محیط زیست که از بین رفته
13 میلیون جوان نمیتوانند ازدواج کنند
بیکاری و اعتیاد و خودکشی بیداد میکند
در فساد رتبه اول دنیا را داریم
خلاصه پول نفت و مالیات ملت را هر دوره ای عده خاصی دور هم نواوری میکنند
مردم هم به درد ... و خلاصه مضحکه مسولان شدن میخورند
100 میلیارد دلار پول آزاد شده, اگر مردم چیزی دیدن... حافظ هم دیده است
.... (4180414) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۴۱:۳۳
باید حداکثر حقوق2 میلیون تومان باشد، افزایش حقوق فقط تورم را بالا می برد قدرت خرید مردم را پایین می آورد بهترین کار کاهش دلار به قیمت قبل از تحریم ها هست (4181014) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۵:۲۶
اگه رسیدن به این مقام ها با شایسته سالاری باشه و از طرف دیگه درامد همه احاد جامعه کفاف یه زندگی راحت و بی دغدغه رو داشته باشه، به نظر من هیچ اشکالی نداره افرادی حتی حقوقای چند صد میلیونی بگیرن (4181036) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۰:۴۹
افزایش 60 درصدی حقوق مدیران؟!!!!!!
مگه بقیه آدم نیستند؟
حقوق من کارگر رو هم 60 درصد زیاد کنید بلکه مثل یک انسان بتونم زندگی کنم.
من نمی فهمم پدران ما انقلاب کردند ما گشنگی بکشیم و فقر و فلاکت از سر و کولمون بالا بره؟
چه وضعیتیه درست کردن تو این مملکت. شرم آوره. (4180078) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۹:۱۹
دوست عزیز اگه مدیریت صحیح بکنن این حقوق زیاد نیست مشکل اینجاست که اکثرا حقوق مدیریتی می گیرند ولی کار ضد مدیریت انجام می دهند مدیریت خلاق ومردمی گرانتر از این اعداد وارقام است (4180285) (alef-3)
 
امیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۲۲:۳۱
این پیشنهاد است.حتی اگر در مجلس هم این سقف تصویب بشه،دولت میتونه سطح حقوقها را طبق مصوبه قبلی خود تعیین و پرداخت کند. (4180315) (alef-3)
 
عدالت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۴:۰۲
این یعنی کی دهن کجی واضح و آشکار به اقشار متوسط و ضعیف جامعه و کارمندان دولت که حتی کارت هدیه مناسبتی آنها را هم حذف کرده اند تا بدهند به مدیران نجومی. مجلسی که به جای حقوق مردم به دنبال حقوق مدیران نجومی باشد، نتیجه اش این میشود. (4180083) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۴:۴۰
پس بگو چرا هی بودجه کم میارند، نگو همش میره در جیب مدیران نجومی بگیر که هیچ خاصیتی هم ندارند و این وضع کشور و بحرانهای موجود در آن است که مسبب اصلی آن همین مدیران بی لیاقت و نجومی بگیر هستند (4180086) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۵:۳۳
حالا برید چشم بسته به لیستها رای بدهید، اون از برجام، این هم از حقوقهای نجومی، آن هم از بستن دهن منتقدان (4180088) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۶:۵۲
غیر ان لیستها را هم قبلا ازموده بودیم
بازم میریم به همان لیست رای مید هیم و برخلاف نظر شما چشمانمان هم کاملا باز است
شما چشم ها را باز کن لطفا (4180152) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۳۴:۳۹
حیف که متوجه نیستی، فقط می خوای یک حرفی زده باشی، دریغ... (4180210) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۲:۵۴
آن لیستهای قبلی صدها بار بهتر از اینها بودند لااقل انقدر و.. حقوق اقشار مرفه را بالا نمیبردند و حقوق اقشار مستضعف را نادیده نمیگرفتند. (4180272) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۵۰:۵۱
چرا شواری نگهبان با این استدال که مدیران دولتی از دولت میروند با ان مخاالفت کرده اگه این ها مدیر بودند که وضع ایران این نبود (4180243) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۶:۱۲
دوباره خاصه خرجی ها شروع شد. (4180089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۶:۱۴
معلوم شد که چرا یارانه اقشار کم درآمد را میخواهند قطع کنند !!!!!! (4180090) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۲۵:۰۲
قطع کردند. (4180190) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۲۶:۲۸
ای کاش برای ما کارمندان هم اجازه میدادند که خودمان درصد افزایش حقوق خودمان را تعیین کنیم! (4180091) (alef-3)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۳۶:۱۰
من کارمند که پارتی نداشتم و بعد از 20 سال سابقه هنوز با مدرک فوق لیسانس یک کارمند ساده هستم و مدیرم جوانکی است که عمویش عضو هیات امنای دانشگاه علوم پزشکی ایران است. حال حقوق مدیرم که مدرکش از من پایین تر است و تازه فارغ االتحصیل شده و مدیر .... معاوت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران است ده برابر من است.

به این میگن عدالت!!! (4180101) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۹:۱۳:۱۴
احیانا شما توقع دیگه ای از عدالت دارید ؟ (4180676) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۳۷:۱۸
سیر از حال گرسنه خبر نداره. کسی که حقوقش 20 میلیون درد بازنشسته ای رو که 1.2 حقوق میگیره رو نمیدونه (4180103) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۴۷:۱۴
باسلام از سهمیه های نخبگان استفاده می کنند بالاخره نباشند ممکن است سازمان یا اداره بهم بخوره . بالاخره چندین سال دود چراغ خورده اند زحمت کشیده اند تحصیل کرده اند و سلسه مراتب اداری را طی کرده اند و بدون رانت مدیر شده اند نوش جانشان (4180116) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۴:۴۵
خوبی شما !!!!! نتیجه این دود چراغ خوردنها را میبینم در کشور که چه فجایعی رقم میزند، ما این مدیرها را نمیخواهیم،‌ والا اگر یک بچه هم مدیر بگذارند و بگویند ماهانه حقوق نجومی بهت میدیم، بهتر از خیلی از مدیران دود چراغ خورده و تحصیلکرده عمل خواهد کرد. (4180275) (alef-11)
 
حقنگر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۱۰:۴۴
مگر بنیاد ملی نخبگان به افراد عضو، حقوق نمی دهد؟ واقعا ما انقدر مدیر نخبه داریم تو مملکت؟ اگر بله پس این چه وضعشه؟ واقعا جوانک بی سوادی که مدرک کارشناسی اش را در رشته شهرسازی گرفته و با حمایت دایی جانش 1 سال است آمده سرکار و حکمش را در زودتر از بنده با 15 سال سابقه کار مفید و تخصص در رسانه زده اند "کارشناس مسئول" لیاقت چنین دریافتی ای را دارد؟ این چه وضعشه آخه؟ بعد میگویید فرار نخبگان! خدا وکیلی 10 مدیر به ما معرفی کن که نخبه باشعور باشن (4180289) (alef-11)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۵۱:۴۹
فقط مديران پس كاركنان عادي مناطق عملياتي و سخت و مرزي چي ميشه ؟؟؟؟ اونها حق ندارند ؟؟؟؟ فقط مديران فرار مي كنند ؟؟؟؟
اون معلم حق التدريس كه در مناطق دورافتاده مرزي كار ميكنه و ماهي هفتصد هزار تومان دريافت ميكنه چي ؟؟؟؟؟ (4180125) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۵۱:۵۱
مدیران ۲۰ میلیون پزشکان ۷۰ میلیون
یک دفعه مثل ترامپ بفرمائید هر کس مخالف است از ایران برود
عدالت مرد (4180126) (alef-3)
 
تئو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۵۳:۴۴
آیا مسئولان توجه ندارند که دلیل اصلی انقلاب اسلامی تبعیض و بی عدالتی بود؟
آیا باید دوباره خون بدهیم که اینقدر تبعیض نبینیم - یک متخصص نه یک نخبه که در دنیا همتا ندارد یک میلیارد بگیرد نوش جانش این همه متخصص و فوق تخصص هم دویست سیصد میلیون بگیرند نوش جانشان - نجومی بگیران هم به کنار اما آیا این رواست که یک کارگر ساده 800 تومان بگیرد شما را بخدا ای مسئولان چه می شود ؟یک میلیون تومان !!!
آیا با این پول می توان براحتی نفس کشید ؟ والله نمی شود .
آیا از این همه نقدینگی که چند برابر شده چیزی به کارگران نمی رسد؟
آیا کارگران بخش فراموش شده جامعه هستند که کار می کنند اما فقیرند؟
آیا کارگران فقط موقع رای دادن بدرد می خوردن که بخشودگی مالیاتی انان باید با کارمندان دولت فرق داشته باشد؟
آیا کارگران در موقع سختی و جنگ و نا امنی به خارج کشور فرار می کنند آیا مراد از ذخیره بودن مردم بیچاره فقط درمقابل گلوله سپر بودن است ؟ (4180129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۳:۵۹:۳۹
مدیران دولتی که سنگین ترین کارشون اینه که زیر نامه رو پاراف کنن "اقدام گردد" 20 میلیون بگیرن تا از دولت خارج نشن، اما هزاران جوان نخبه واقعی که طرحش باعث رونق و پیشرفت کشور میشه بیکار بمونن و در نهایت از کشور خارج بشن!
این است عدالت ... (4180138) (alef-3)
 
یک فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۱۲:۳۵
این مدیران غیر از ایران جایگاهی ندارند (4180294) (alef-3)
 
خمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۴:۴۱
دزذی واضح از بیت المال قانون وضع میکنند دزدی هایشان قانونی بشه .یعنی قانونی دزدی کنن. (4180146) (alef-3)
 
عبد
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۳۴:۲۴
بنام خدا

شهدا جایتان خالی؟؟؟ (4183936) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۷:۳۶
با این همه زحمتی که این بزرگواران برای رفاه مردم می کشند خیلی هم کمه. خدای نکرده جفا نشه در حق این مدیران فوق متخصص من راضیم یارانه ما رو ندین اما حقوق این بندگان خدارو زیاد کنید (4180154) (alef-3)
 
سلیمان
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۰۷:۴۲
پول نفت با عناوین مقدس بالا بکشید نوش جان ما هم خدایی داریم (4180155) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۵:۴۰
این سقف حقوق مثل سقف مخازن نفت شناوره یعنی میتونه بالا پایین بره

البته برای مدیران ما همش رو به بالاست

سقف از 10 میلیون شروع شد

بعد شد 14 میلیون

یکم بعد شد 16 میلیون

حالا 20 میلیون

بعدا ......

فقط اینقدر سقف بالا نره که از حقوقهای فعلی هم بالاتر بزنه بعد این مدیرای نجومی طلبکار میشن که تاحالا هم کم داشتیم میگرفتیم (4180170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۷:۲۳
شورای نگهبان
چرا فقط از حقوق مدیران و پولدارها حمایت میکند تبعیض تا کجا؟ (4180175) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۱۹:۵۴
یعنی حقوق های نامشروع رسما قانونی شد...واقعا اینا به روز قیامت اعتقاد ندارن؟! (4180181) (alef-13)
 
کارشناس مدیریت دولتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۳۰:۲۷
هر جا کلمه استثناء وجود دارد ردپای بی عدالتی و تبعیض دیده می شود .
مدیران باید از میان متخصصانی که امانت دارترین ، باانصاف ترین ، مومن ترین و اقتصادی ترین و امین ترین افراد به اهداف انقلاب هستند انتخاب شوند (که تا کنون محقق نشده است )
مدیران ویژه خوار فاسد مورد نیاز این کشور نیستند .
حداکثر تا هفت برابر حداقل حقوق در سال 96 برای مدیران عالی ترین سطوح حلال است وبیشتر از ان از سوی ملت حرام .
افزایش شکاف طبقانی یعنی دورشدن از اهداف انقلاب
ویژه خواران با دریافت حقوق نجومی راحت تر از کشور خارج می شوند . (4180200) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۴:۳۰:۵۲
کاشکی حداقل حقوق کارگران به 20میلیون ریال ریال ریال ریال برسد. (4180204) (alef-3)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۰۶:۴۹
من عضوهیات علمی بابیست سال سابقه تدریس ورتبه استادیاری هستم دقیقا پانزده میلیون پانصدهزارتومان ازچنین مدیرخوش شانسی کمترمی گیرم.مدیرنمی خواهند؟درخدمتیم. (4180280) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۱۳:۱۶
به داد کارگر بخش خصوصی برسید که مظلوم واقع شده
از صبح تا به غروب کار میکنه ماهی ۸۰۰ تومن با منت میندازن جلوش (4180298) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۴:۴۶:۰۶
بمیر م برای کارگرها ، قشر مظلوم و بی صدا
اگه برا خودتون سندیکا و...مثل پزشکا داشتین تا حالا یه چیزی شده بودین
خدا نابود کن تبعیض و بی عدالتی رو (4181943) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۱۴:۱۹
با 11 میلیون نفر زیر خط فقراین چه قانونی است که وضع شد. عذاب الهی دامن گیرتان بشه. اون روز دور نباشد . (4180302) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۵:۲۱:۳۵
امام علی علیه السلام به اشعث بن قیس فرماندار آذربایجان نامه ای نوشتند و فرمودند:
«همانا پست و فرمانداری برای تو وسیلۀ آب و نان نبوده، بلکه امانتی در گردن تو است، باید از فرمانده و امام خود اطاعت کنی؛ تو حق نداری نسبت به رعیت استبداد ورزی، و بدون دستور به کار مهمی اقدام نمایی؛ در دست تو اموالی از ثروت های خدای بزرگ و عزیز است، و تو خزانه دار آنی تا به من بسپاری؛ امیدوارم برای تو بدترین زمامدار نباشم». [دشتی، ن 5]
درایران پست و مقام برای خدمت نیست برای ... (4180311) (alef-11)
 
رضا
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۱۰:۳۶:۱۶
بنام خدا

حکومت علی در تاریخ تکرار نخواهد شد جز بدست وارثش مهدی (عج) (4183938) (alef-11)
 
مگه چه خبره
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۰۳:۲۷
آخه برا چي 20 ميليون مگه اين مدير مي خواد چيکار کنه بياييد من خودم ميام مدير ميشم با حقوق اداره کار.
مسخره شا درآوردن مديري بايد حق مديريت بگيرد که تو اداره اش رفاه مردم را بهتر ببينه و خوب مديريت کنه بايد يه ملاکي بزارن که مديراني که موفق نيستن جريمه هم بشن
ولا بخدا (4180383) (alef-11)
 
حقوق کارگران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۶:۰۶:۵۵
بيائيد حقوق حداقل کارگري را يه نسبتي به سقف مديران بزارين تا هر سال اين مديران هي جلسات الکي نزارن خودش خود به خود زياد بشه.
مثلا همين 1/20 حقوق مدير
تفلکي مديران خيلي بار کار و مسئوليت رودوششونه بيش از 20 برابر کارمنداشون حقوق مي گيرن (4180392) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۰۰:۱۴
حقوق کارگران:
نتیجه میگیریم که زندگی مال یک عده خاصه. شمای کارگر وظیفه ات است بگی چشم و کارت را انجام دهی مدیران تافته جدا بافته اند که آب در دلشان تکان نخورد.... ممنون از دولت تدبیر و امید! (4180576) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۹:۴۹:۴۷
همه دولتها همین بودنو هستند و خواهند بود
(4180720) (alef-3)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۰۱:۵۶
تروخدا خبرنگاران محترم این خبرهارو کار نکنید. مردم فقیر بیچاره که چیزی عایدشان نمیشه... حداقل با اعصابشون هم بازی نکنید. ممنوووووووووووووووون (4180578) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۰۴:۳۲
حقوق کارمندان و کارگران بدبخت را پایین تر از نرخ تورم افزایش می دهند و حقوق خودشان را 60%
(4180486) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۰۷:۵۵
از آنجاییکه طبق قانون حقوق مدیران نمی تواند بیشتر از هفت برابر حداقل حقوق باشد پس با این تفاصیر حداقل حقوق سال آینده باید 2.880.000 تومان باشد. امید است آقایان مدیران برای قانونی شدن حقوق دریافتی خود نیز به این نکته توجه داشته باشند (4180501) (alef-3)
 
ناصر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۱۲:۵۳
سلام پس جدول نظام هماهنگ برای چیست این معنی عدالت است بازنشستگان که شرمنده زنده بودنشان هستند (4180510) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۲۰:۰۱
سلام
آموزش وپررش سی سال خدمت صادقانه کردم نتیجه اش بیمار کلیوی تمام بیمه ها
اعم از درمانی وتکمیلی واکمل ...وامادر آخر سال مراجعه به پزشک تحت درمان
کلیه وبا کمال شرمندگی حتی عیدی آخر سال هم برای بیماری به بیمه ودرمان
کلیه وقرض کردن از کانون بازنشستگان وبانک هم فایده ای نکرد دریغ ازسر بلندی نزد
خانواده وایام سال نو واز همه اینها گذشته سلامتی در بن نیمه جان دست دعا نزدپروردگار که درآستانه سال نو96 تن سالم تقاضا از خدا انشاالله ورزی حلال وسربلندی درحلول سال نو وبهار سعادت جوانان مملکت وپیروزی بربدخواهان ودوری ازشر شیطان واز خداوند بزرگ میخواهیم به دانشمندان ما دانش دین ودنیا وبه حافظان قران وحاملان کلام الله عمل به به قران وروش انبیا و پیروی از راهنمایان
وگرایش امت به امام ورهبر و درنتیجه توجه به کلام بزرگان ورسیدن جهانبان به
خوشبختی ورها شدن ازچنگ نادانی وجهل ونیل ورسیدن به نقطه اوج دانایی
وبرطرف شدن اشتباهات گذشته برای آینده ای روشن برای زندگی بهتر برای
عموم مردم انشالله میسر گردد.آمین یا ربالعالمین (4180525) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۷:۵۲:۳۶
خواهش میکنم بفرمائید ای مدیران چکار میکنند ، مزایای غیر نقدی از قبیل خونه سازمانی و خودرو و...... رو هم محاسبه کنید سر به فلک می کشه همشون خونه و ماشین تو شهرهای محل خدمت یا در گرانترین جاهای کشور دارن باز از خونه دولتی نمی گذرن ، خواهش این مدیران باعث چه پیشرفتی شده اند ، آیا تا بحال یک مدیر بخاطر اجرا نکردن اینهمه برنامه قشنگ که روی کاغذ هست محاکمه شده ، این مدیران مرفه چقدر منت رو سر مردم میذارن ، (4180568) (alef-13)
 
سهند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۸:۴۷:۴۱
اين مجلس واقع اعصاره ملت است ؟؟؟؟اين جماعت بفكر بعد از نمايندگي هستند كه مدير يك دستكاه خواهند شد به ليست بلند بالاي مديران نگاه كنيد ديروز آنها همه نماينده بودند بس كه ؟ شما فكر كرديد آنها بفكر مديران امروز هستند آنها بفكر بعد از نمايندگي هستند ببين چقدر دورانديش هستند ...درود بر سايت ضد فساد الف (4180639) (alef-13)
 
بیرانوند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۱۹:۱۹:۵۶
این مدیران ماشالا چیزای سختر از این قانون دور زدن ایشالا برای دور زدن این قانون هم راهی پیدا میشه (4180682) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۰۶:۴۹
خدارو شکر مشکل حل شد انشاالله بقیه مشکلات هم بزودی حل بشه (4180740) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۱۵:۳۴
معلومه مجلس مصوبه 12میلیونی رو به 20میلیون افزایش میده! چون حقوق خودشان میانگین 29تومنه
در ضمن این مدیران تشنه قدرت، بهه هیچ وجهه از بدنه دولت، حتی با بیل و کلنگ جدا نمیشن. ناراحت نباشید
بهمن 94حقوق مدیران 35%و فروردین 12%اضافه شد (4180749) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۵۸:۰۶
عدالت عدل علی (4180785) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۰:۵۹:۰۵
اين حقوق ها از بيت المال ولي واس يارانه ميگن كه عزادارند
يارانه ...
خدا ازتون نگزره كه از جيب مردم ...ميكنيد (4180788) (alef-11)
 
گوشه نشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۳۲:۲۶
خوب یه کم منطقی باشین خرجشون زیاده مثلا بچه هاشون که خارج درس می خونن (4180840) (alef-11)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۱:۳۲:۵۸
کاش در سال 96 یک معجزه ای بشود و فرشته ای راهنما بر دولت نازل شود. یک بار هم که شده عدالت در بخشنامه افزایش حقوق ها دیده و اجرا شود .
فقط در این صورت مردم امیدوار خواهند شد . (4180841) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۱۲:۵۱
این حقوق با احتساب پورسانت و زیرمیزی است یا بدون آن؟ (4180899) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۲:۱۴:۰۰
به کسی که اینقدر حقوق میدهید چقدر عیدی و پاداش میدهید؟ (4180901) (alef-11)
 
مقداد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۵:۰۰
مگه مدیرا کار میکنن؟؟؟؟ فقط دستور میدن ... کارا رو کارمندا میکنن (4181035) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۰ ۲۳:۵۵:۵۶
شوراي نگهبان ايراد گرفته حقوق را زياد كرده ربطي به دولت نداره
يكم دقت كنين (4181037) (alef-11)
 
ناشناس
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۰:۰۰:۰۳
بالاخره کباب و خانه دویست متری و ماشین چند صد میلیونی وبچه های خارج نشین و غیرو غیرو غیره خرج داره بابا من که امشب شبهای دیگر سیب زمینی هزار تومنی میخورم باید فرق داشته باشه چرا مردم درک نمیکنن (4181048) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۲:۲۰:۳۸
سقف حقوق رزمندگان معسر که به بهانه عدم بودجه تاکنون پرداخت نشده و گویا کسی هم ایراد نمیگیرد چقدر تعیین شد؟مطمئنا زیر 1 میلیون تومان که آنهم به دلیل عدم بودجه پرداخت نمی شود. (4181146) (alef-11)
 
حامد
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۸:۳۸:۰۵
البته 20 میلیون پایه حقوقه مدیران عزیزه - به این مبلغ اضافه کار - ماموریت و..... اضافه میشه که حدود 50 میلیونی میشه . ---- اقتصاد مقاومتی ؟؟؟؟؟ (4181313) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۰۹:۲۰:۱۴
بسم رب الشهدا والصدیقین
قربون خدا ورسولش
واقعا آخر زمونه
تبعیض
نظام اسلامی این قدر فاصله دارد؟
شهدا روحتان شاد .... (4181355) (alef-13)
 
یک معلم خسته
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۰:۱۸:۲۷
نکته ای که کمتر کسی در این افزایش ها و درصد ها به آن توجه می کند این است که منی که حقوق یک میلیون تومان میگیرم اگر ده درصد به حقوقم اضافه شود این 10 درصد یعنی 100 هزار تومان.

مدیری که حقوق 10 میلیون تومانی میگیرد به فرض اگر 10 درصد به حقوقش اضافه شود 10 درصدش می شود 1 میلیون تومان.

تا همین جای کار یعنی تبعیض!

قدرت خرید من 100 هزار تومان افزایش یافت ولی قدرت خرید ایشان 1 میلیون تومان.

حالا وقتی این افزایش حقوق مدیر جان می شود 60 درصد، یعنی 6 میلیون تومان افزایش قدرت خرید.

این می شود تبعیض روی تبعیض.
این می شود اجحاف روی اجحاف.
این می شود بی عدالتی روی بی عدالتی.

من کارمند ساده قدرت خریدم در یک سال 100 هزار تومان و آقایان مدیر جان قدرت خریدشان در یک سال 6 میلیون تومان افزایش پیدا کرده و هر سال این رقم به صورت تصاعدی (درصدی) افزایش می یابد.

خدا از سر تقصیراتتان بگذرد.
اگر پل صراطی باشد و ما باشیم و شما، من.. (4181452) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۱:۵۶:۳۴
قابل توجه دوستان عزیزی که رفتن به لیست امید رای دادن!!!!!!!!

دوستان عزیز دیدین چی شد؟ حالا چراغ بردارین برین بگردین دنبال اون گروه قبلی!!!!!!!!!!!!!!!!
اصلاح طلب و تدبیر و امید تو زرد از آب در اومدن. (4181599) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۳:۵۷:۰۳
شاید برای مدیران گروه پزشکی سقف نعیین کردن درست نباشد چون کار ازادشان درامد بیشتری دارد ولی یک لیسانس یا دکتری علم انسانی به چه کاری می خواهد بپردازد که درامد یک مدیر را داشته باشد اکثر مدیران اگر مدیر نباشند کارمندی ساده هستند با همین حقوقهایی که بر کسی پوشیده نیست (4181829) (alef-13)
 
ح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۵:۰۲:۵۷
يكي نيست حكم جهاد بده ما كه مرديم از بي تدبيري آخه عزيز دل برادر كارگر بيچاره از صبح تا شب توي بدترين شرايط كارميكنه اونوقت 800 ميگيره بعد مديران ما 20م اخه چرا اينقدر تفاوت كارگر بيچاره داره زير بار كار له ميشه
مديران اگه ناراحت حقوقشون هستن ميتونن استعفاء بدن به همون كارهاي شركت داري بپردازن (4181992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۶:۵۹:۵۵
چه جالب حقوق منم همین مقدار است البته در سال (4182223) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۱۷:۰۲:۲۲
مجلس با اين مصوبه تبعيض وشكاف طبقاتي را قانوني كردوقطعا اين قانون با روح اسلام سنخيتي ندارد.. (4182228) (alef-11)
 
سید جعفر صابری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۲:۱۳:۴۳
اسیر اون محاسبه دقیق مسولان هستم . اره اون صد وشصت تومنو می گم . ما اگه شما رو نداشتیم کی از حق مون در برابر زیاده خواهان دفاع می کرد . الهی خدا شما هارو یکی یکی از ما نگیره بحق این ایام . (4182563) (alef-11)
 
کامیار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۲:۱۸:۵۳
دست نمایندگان مردم درد نکند . عالی بود ؟ (4182573) (alef-11)
 
الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۱ ۲۲:۲۵:۴۳
مغزم داره سوت میکشه من درماه 800تومن کار میکنم هیچ مزایایی ندارم تازه همینم به بدبختی میگیرم (4182581) (alef-11)
 
سلام
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۰:۴۷:۱۶
دیگه این 160 تومن هم براشون روند میکردید 200 که یه وقت در حق شون کم کاری نکرده باشید، گناه دارن!!!!

آدم نمیدونه چی بگه!! (4182933) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۱:۳۶:۰۶
طبق اضهارات دولت 98000 مدیر دولتی داریم ( طبق اضهارات معاون اول و معاون سخنگو) 98 هزار ضربدر ماهی 20 میلیون حقوق میشه ماهی 2000000000000 یا به عبارتی 2000 میلیارد تومن خالص که در 12 ماه سال میشه 24000000000000 یا 24 هزار میلیارد یعنی چیزی در حدود 8 میلیارد دلار یا یک چهارم کل پول فروش نفت!!! این فقط پول مدیران هست و بقیه مارمتدا موندن و اضافه کاری و درآمدهای دیگه بماند
با این مبلغ چه کارها که نمیشه کرد (4182988) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۱۶:۳۶:۲۶
بالاتراز6میلیون تومان حرام است تتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت (4183305) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۲:۵۴:۱۹
مگه مدیران چی کار میکنن؟همش یا چایی و میوه و جدول حل میکنن یاتو سالن کنفرانس و جلسه هستن.بعدش دوخط مینویسن بررسی و اقدام شود بعدشم خودت میری دنبال کارت میگن بودجه ندایم و قانون شامل حال شما نمیشود.فقط قانون ها رو کاغذ و کتابها قشنگه تو اجرا به درد هیچ نمیخوره. (4183705) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.