نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 251201
اتهامات تکراری
بخش تعاملی الف - سهراب زند
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۳۱

آقای حمید رسایی نمایندۀ محترم مجلس در نطق خود سخنانی گفتند که بارها پاسخ گفته شده است و بحمدالله تکرار آنها از سوی ایشان نشان می دهد دست ایشان و دوستانشان از بهانه های تخریبی علیه دولت چقدر خالی است.

وی در نطق خود در صحن علنی مجلس اعلام کرده است که نه چرخ سانترفیوژ می چرخد و نه کارخانه.

وی در نطق خود به راحتی اتهامی تکراری به رییس جمهور می زند که:
" انتقاد ما به خوش‌بینی شما نسبت به غرب بود. همه حرف ما این است که اکنون نه سانتریفیوژها می‌چرخد و نه کارخانه‌ها و دلیل آن اعتماد به کدخداست به جای اعتماد به خدای کدخدا."مجلس ۴ آذر ۹۳

این جمله که کارخانه و سانتریفیوژ چرخشان نمی چرخد تهمتی کلی است که نتیجۀ این تهمت باعث شده بخشی از مردم باور کرده اند که تمام فعالیت های هسته ای ما تعلیق شده است.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی، یکم شهریور۹۳ در مراسم آغاز به کار واحد تولید دی اکسید اورانیوم غنی شده در مجتمع تولید سوخت اصفهان گفت:

"ما با وجود محدودیت‌ها روی پای خود ایستاده‌ایم و امروز صنعت هسته‌ای ایران با بالاترین استانداردها فعالیت می‌کند."

پس قابل توجه آقایان که هم چرخ سانترفیوژ می چرخد و هم واحدهای جدید افتتاح کرده ایم.

در مورد چرخ کارخانه ها هم باید از آقای رسایی پرسید، با کدام آمار به این نتیجه رسیده اید که چرخ کارخانه های کشور خوابیده است؟

شما و دوستانتان که آن قدر دستتان از تخریب دولت خالی است که گرانی مقطعی گوجه فرنگی که در همۀ سال ها به خاطر شرایط فصلی اتفاق می افتد را به یک نیم صفحه در روزنامه هایتان تیتر یک می کنید، از کجا فهمیدید اقتصاد کشور هنوز مانند دوران پایانی دولت محبوبتان است؟ زمانی که بی ثباتی بازار و قیمت ها مردم را گیج کرده بود.

شما در ادامه در نطق خود در صحن علنی مجلس می گویید:

اینها نتیجۀ اعتماد شما به کدخداست نه خدای کدخدا.

لابد شما به خدا اعتماد دارید که آن قدر راحت تهمت می زنید؟

روحانی به کدخدا اعتماد دارد یا به قدرت دیپلماسی و نظام و مردم؟ او به غرب دلخوش است یا به انجام وظیفۀ خود؟

عین سخن رییس جمهور این است:

"امام حسینی که می داند خون او و یارانش توسط همین عمر سعد و یاران نادانش ریخته می شود، اما به دنیا اتمام حجت کرد. شب تاسوعا ساعت ها با عمر سعد مذاکره کرد تا مساله به جنگ پایان نیابد. نه امام حسین از جنگ می ترسید و نه از شهادت بلکه به استقبال شهادت می شتافت اما به ما یاد داد حتی با خصم و دشمن باید به گونه ای رفتار کنیم که دنیا منطق ما را پیروز در صحنه مذاکره بداند." سفرزنجان مهر ۹۳

روحانی بارها به صراحت اعلام کرده که ما به وظیفۀ خود عمل می کنیم و به آینده خوشبین هستیم. ده ها بار به حول و قوۀ الهی را در ابتدای کلام خویش آورده است اما شما فعل مسلمان را اینگونه قضاوت صریح می کنید؟

جناب رسایی

روحانی به غرب خوشبین نیست. روحانی به حماقت بدبین است. به هزینه های جاهلانه و شعاری و سطحی تحمیل کردن بدبین است. روحانی از قطعنامه نمی ترسد ولی از سطحی نگری هایی می ترسد که قطعنامه ها را کاغذ پاره می دانند و مردم را به مصیبت می کشانند. شما و دوستانتان بیرون گود نشسته اید و به شوخی مرتب می گویید لنگش کن!

همین ظریف مظلومی که به فرمودۀ رهبری فرزند انقلاب است و شما مرتب در سخن و نشریۀ خود بر او می تازید با زجر و زحمت و تلاش شبانه روزی دیپلماسی می رود میلیون ها دلار از اموال ما را از حلقوم ابرقدرت ها بیرون می کشد که همین جنابتان در مواجهه با مسائل بین المللی از پس یک انگشت نگاری نشدن در سفارت آلمان بر نیامدید و تن به آن دادید اما به قول خودتان عزتمندانه! که خدایی نکرده سفر غیر سیاسی آلمانتان کنسل نشود.

دیپلماسی این دولت میلیاردها دلار از دشمن پس گرفته است نه به مانند دولتی که محصول تفکرات شما بود مجبور شود زیرپیرهنی هندی و چوب بستنی به جای روپیه و یوان به او بدهند چه رسد به دلار. و نه این که مجبور شود به نهاد های ربط و بی ربط مانند نیروی انتظامی نفت بدهد خودشان بروند بفروشند تا دولت ناتوان قبل را یاری کنند.

حالا بدون شرم از ملت، دست طلبکارانه پیش گرفته اید و بر دولت می تازید؟

در نطق خود گفته اید:

"متاسفانه آقای روحانی در یک سال گذشته همواره منتقدین خود را با تعابیری چون بی‌سواد، افراطی، بی‌شناسنامه، ترسو و بزدل خطاب کرد و ما را به جهنم حواله داد. ما منتظر بودیم شب گذشته آقای روحانی از منتقدین عذرخواهی کند اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد."

چرا هزار بار پاسخ بشنوید، هزار بار حرف خلاف واقع را باز تکرار می کنید؟

کی و کجا آقای روحانی همواره گفته است منتقدین من بی سوادها هستند؟

عین سخن رییس جمهور این است:

"همین توافق ژنو، اولین گشایش برای دانشگاه و پول دانشجویان بود. چرا فقط یک عده معدود که از جای معدودی تغذیه می‌شوند، صبحت می‌کنند؟ البته نمی‌گوییم آنها حرف نزنند ولی فقط چرا آنها صحبت می‌کنند؟ چرا فقط یک عده کم سواد صحبت کنند و اساتید دانشمند و بزرگان دانشگاه ما خصوصی حرف بزنند؟ چرا آنها به میدان نمی‌آیند؟ آینده تاریخ این را به ما نمی‌بخشد."

روحانی گفت کسانی که در مورد توافق ژنو صحبت می کنند کم سوادند که به زعم بنده کسی که از لیدرهای حمله به توافق ژنو در مجلس است و واژۀ معروف "ان پی تی" را دوبار به انگلیسی و فارسی بنویسد "ام پی تی" کم سواد نیست بی سوادی است که حق اظهار نظر در این حوزه را ندارد. بماند که صد نفر در مجلس هم پای این نامه را امضا کردند!

روحانی گفت همۀ منتقدان من بی شناسنامه هستند؟ همین رفتارهای سطحی شماست که برخی جوانان ما چنان به حماقت می افتند که در تجمعات شناسنامۀ شخصی خود را دست می گیرند!

حرف روحانی برای سیاستمداران کاملا واضح است، روحانی می گوید وقتی می خواهید نقد و حمله کنید مشخص کنید از طرف کجا و چگونه است نه اینکه به اسم دانشجو و دلواپس و ... بیایید آدرس منشأ و مرکز این حرکت ها را بپوشانید که معلوم نشود بسیاری از این تحرکات از کجا و چه کسانی نشأت می گیرد.

روحانی به منتقدان گفت بروید به جهنم، یا به کسانی که هر وقت اسم توافق و مذاکره می آید بی دلیل شروع به القای تشنج و ترس به مخاطبان خود می کنند که وای خون شهدا رفت وای ذلت امد وای ترکمنچای وای آمریکا سر ما را برید سر می دهند؟!

نخیر برادر!

دیگر حنای ادای انقلابی ها را در آوردن برای ملت ما رنگی ندارد، ملت مثل شیر پشت دولت ایستاده است و به دعای مردم و تلاش دولت و اقتدار و مراقبت مقام معظم رهبری، این ملت، غربی ها را وادار به پذیرفتن ارادۀ خویش خواهد کرد، کما اینکه تا امروز چنین بوده است. و شما و دوستانتان هم خیلی ذوق زده نشوید چرا که این تمدید مقطعی دلیل شکست مذاکرات نیست و البته ما مکلف به وظیفۀ خود هستیم.

انقلابی های واقعی همان ها هستند که به همین تخریب و تهمت های شما به حاشیه رفتند و امروز به خواست مردم دوباره به متن برگشته اند.
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۴ ۰۶:۲۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۱ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۸:۰۲
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۷:۳۵
 
 
کلمات کلیدی : سهراب زند
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۸:۴۰:۲۴
واقعا افرادي از اين دست كه خودشان را وكيل ونماينده مردم مي دانند ومي دانند كه اگر در انتخابات برخي ملاحظات نبود هيچ وقت وارد خانه ملت نمي شدند زندگي راحتي دارند؟؟؟ (2525445) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۱:۳۷
درود خدا بر نويسنده، بسيار جامع و كامل مطلب را بيان كردند
و خداوند شاهد و ناظر بر كردار ماست (2525461) (alef-17)
 
ایرانی
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۳:۳۰
درود خدا به شما آقای زند. نمیگم این حرف کل ملته ولی حرف خیلی هاست. ممنون (2525466) (alef-17)
 
مودی
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۶:۴۱
جناب الف ظاهرا این آقای سهراب زند از نورچشمیای ضد پایداری شما هست و مطالبی که در نقد حرفاش مینویسیم رو منتشر نمیکنید ؛بنابراین بهتره چیزی ننویسیم (2525475) (alef-17)
 
مهدی رنجوری
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۶:۵۰
متاسفانه این دلواپسان و تندروها آلت دست دشمنان ایران شده اند. این افراد مشکوک با شایعه پراکنی و تهمت می خواهند به مردم القا کنند که مملکت در آستانه فروپاشی است. باید با اینگونه افراد بشدت برخورد کرد. (2525476) (alef-17)
 
که
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۰۹:۴۳:۳۵
آخه این مردم چقدر باید از دست این عده قلیل ولی پرادعا مصیبت بکشند؟ (2525559) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۷:۲۲
دوست عزیز خودت رو به نادانی نزن. ماورای حرفهای رسایی ایران مقداری از فعالیتها رو متوقف کرده و هنوز هیچ تحریمی لغو نشده. (2525662) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۷:۲۴
واقعا برای رسایی متاسفم (2525680) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۷:۵۱
خوب است رهبری این گونه حمایت کردند و اینها باز اینگونه نی تازند (2525682) (alef-17)
 
علی
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۱:۲۵:۲۸
الف جان این چه مطلبیه که منتشرکردی؟!! یه بچه ی راهنمایی هم اگه می خواست انشابنویسه شایدبهترازاین می نوشت. (2525757) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۱:۵۷:۴۲
تکرار اتهامات و مخالفت با دولت به هر بهانه ایی نتیجه ترس از نیاوردن رای در آنتخابات آتی مجلس هست . اینهایی که میدانند دستشان از مجلس آینده کوتاه شده به نوعی انتقام جویی میکنند و جو را علیه ملت و دولت متشنج میکنند .طرفداران اینا هم دلواپسهایی هستند که منافعشان با مذاکرات و رفع تحریمها به خطر افتاده است. (2525832) (alef-17)
 
پیام
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۲:۲۸:۱۸
اگه اینها تهمت هستند، اون چیزایی که به احمدی نژاد میگفتند چی بود؟ (2525892) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۲:۵۰:۲۱
بر خلاف نظر شما بسیاری از فعالیتها تعلیق شده اند. طبق توافق ژنو برخی فعالیتها باید تعلیق می شد. اصلاح چرخیدن زندگی مردم هم مربوط به بهبود شرایط است که متاسفانه کارشکنی غربیها هنوز فرصت نداده شرایط اقتصادی آنطور که باید و شاید درست شود. به عبارت بهتر هنوز در مقابل چیزهایی که از دست داده ایم (مثلا امحا ذخایر بیست درصد اورانیوم که برای چانه زنیهای آتی می توانست گزینه مناسبی باشد) گشایش خیلی کمی در شرایط تحریمها اتفاق افتاده است. بر خلاف طرفداران دولت ما معتقدیم همه این ناکامی ها به حساب طرف غربی است نه تیم مذاکره کننده! (2525953) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۲:۵۵:۰۶
از دست تندروها ما چه کنیم؟ (2525966) (alef-17)
 
شهرام
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۱:۴۹
باید باور کنیم نقاط روشن و تاریک اوضاع اقتصادی و سیاسی و ..... کشور نتیجه عملکرد تمام مسئولین و مدیران حکومت در طی سالیان دراز است و انانی که بام شان بیشتر است پس برف شان هم بیشتر است (2525983) (alef-17)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۳:۵۲:۱۱
700 میلیارد دلار رو نابود کردن دلواپس نشدن.حالا برا گرون شدن گوجه دلواپس شدن (2526091) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۲ ۱۵:۵۲:۱۶
ظریف مظلوم :) (2526328) (alef-17)
 
۱۳۹۳-۰۹-۱۳ ۲۳:۴۱:۰۱
انشا الله در انتخابات آتی مجلس خانه ملت را خانه تکانی اساسی خواهیم کرد (2528752) (alef-13)