نظر منتشر شده
۲۶۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 201503
ظریف در پاسخ به ابهامات برای الف نوشت:
جلسه کمیسیون امنیت بدون سانسور از تلویزیون پخش شود
بخش داخلی الف، 18 مهر 92
پس از انتشار مطلب «صداقت ظریف و ترویج بی اخلاقی» در قالب کشکول «الف»، که در آن نسبت به رفتارهای غیراخلاقی برخی از نمایندگان مجلس در عدم رعایت امانت در جلسه کمیسیون امنیت ملی و نقل سخنان وزیر امورخارجه -که عواقب غیراخلاقی دیگری هم در پی داشت- نقد شده بود، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در یادداشتی که در بخش نظرات کاربران همان مطلب درج کرده بود به بخشی از مطلب الف پاسخ داد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۵۰
«الف» به احترام اهتمام وزیر امورخارجه کشورمان به ارتباط دوسویه با رسانه‌ها و مردم این کامنت را به صورت جداگانه و مستقل منتشر می کند.

صحت انتساب این کامنت به وزیر امورخارجه کشورمان از طریق تماس خبرنگار الف با سخنگوی وزارت امورخارجه تایید شد.

محمدجواد ظریف در پاسخ به «صداقت ظریف و ترویج بی اخلاقی» نوشته است:

« با سلام و تشکر از بزرگواری نویسنده محترم.

در چند خط آخر مقاله، به شکلی بنده را هم به پیروی از روش بی صداقتی دیگران -البته از روی ناچاری- متهم کرده‌اند. بنده با کمال احترام فکر می کنم قدری زود به قضاوت پرداخته اند.

آنچه من در تکذیب فرمایشات سخنگوی محترم کمیسیون و تیتر روزنامه کیهان گفته و نوشته‌ام عین واقعیت است.

بنده آمادگی دارم که کل جلسه سه ساعته بنده با کمیسیون امنیت ملی (که توسط کمیسیون ضبط شده است) بدون هیچ ویراستاری و کم و کاستی از رسانه ملی پخش شود و مردم خود قضاوت کنند تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد.»

«الف» ضمن تشکر از پاسخ وزیر امورخارجه مبنای قضاوت خود در این زمینه را سخن وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران قرار می دهد. با این حساب پاسخ آقای ظریف نشان می دهد جدای از اینکه خلاف عهدی در نقل سخنان وی در جلسه با کمیسیون امنیت ملی مجلس صورت گرفته است، خبر منتشر شده در برخی رسانه های نیز خلاف واقع بوده است.
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۴:۵۹:۲۴
ضمن تشکرازالف،لازمه عرض کنم کجان اون آدمایی که آقای ظریف رو هم مثل سردمداران خودشون،دروغگو میدونستن و اعلام برائت میکردن از ایشون؟! (1708751) (alef-13)
 
حسین پور
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۸:۱۴
پیشنهاد میدم صداوسیما یه مناظره بین آقای ظریف و نقوی حسینی برگزار کنه تا همه چی شفاف بشه (1708810) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۰۲:۴۲
پیشنهاد میکنم هیچ مناظره ای نذارن چون شان دکتر ظریف خیلی بالاتر از اونایی که بخاطر کینه و حسادت موضوعات امنیتی مملکت رو رسانه ای میکنن (1708891) (alef-13)
 
nana 48
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۰۸:۳۶
آخه آدم هم اینقدر مودب و با نزاکت!
آخه آدم هم اینقدر دوست داشتنی و صادق!!
آخه آدم هم اینقدر آدم!
واقعا این دکتر ظریف نمونه ی کامل یک انسان قابل اعتماد و قابل احترامه... (1709506) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۰:۵۱:۲۰
واقعا دکتر ظریف نعمت بزرگی برای دولت آقای روحانی و مردم هستند . (1710961) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۸:۲۴:۴۲
آقای ظریف خیلی دوستت داریم و برایت آرزوی موفقیت و عاقبت بخیری دارم. اما این نحوه بازگو کردن مطالب همانست که روزنامه هایی مانند جمهوری اسلامی، شرق، اطلاعات، همشهری، دنیای اقتصاد، اعتماد و ---و سایتهایی مانند الف، تابناک، فرارو ووو توانستند دولت قبلی را مضمحل کنند.
جالب اینکه روزنامه های جمهوری و اطلاعات، شبیه به کیهان، حاکمیتی هستند. اما ازکژتابیهای لفظی حداکثر استفاده را کردند. ما هم وقتی به سخنان دولتیهای قبلی گوش میکردیم، آنقدر سوتی به نظرمان نمیرسید. اما وقتی جمهوری اسلامی یا اطلاعات یا بقیه تیتر میکردند، میدیدیم چقدر نامرد هستند.
این نوع روزنامه نگاری کشور را به انحطاط برده و بیشتر خواهد برد. از ماها که گذشت. اما شماها که ازتون حرف شنوی بیشتری دارند، حداقل راستگویی و جوانمردی را به روزنامه نگاران آموزش دهید. وضعیت روزنامه نگاری کشور از رانندگی هم بدتر و افتضاح تر است (1711522) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۲:۵۶:۰۸
خداییش با این کامنت اشک من را درآوردذی ظریف واقعا مظلوم واقع شده .... من اگر جای مدیر کیهان بودم می ذاشتم از این مملکت می رفتم (1712135) (alef-6)
 
دوستدار انسانیت
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۳۲:۲۰
شخصیت دکتر ظریف اینقدر میتونه اخلاقیات رو آموزش بده که من یه عکس از کامنت دکتر ظریف که بین کامنت سایرین بود گرفتم که بذارم رو صفحه ی گوشیم...این عکس رو میخوام همیشه داشته باشم که یادم بمونه که هرجا رفتم و هرکی شدم حتی اگه رئیس جمهورشدم،خودم رو بالاتر از هیچ انسان دیگه ای ندونم، (1709564) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۶:۴۸
آقای ظریف یه عبارتی نوشته بودند که خیلی جالب و قابل تأمل بود:
"یک عده درداخل کشور جوری حرف می زنند و طوری عمل می کنند انگار نه انگار که من یا شخص رئیس جمهور بیش از سی ساله که تو کار سیاست و دیپلماسی هستیم. بااین کارا فقط وجهه دستگاه دیپلماسی کشور را خراب می کنند."

به نظر بنده فرمایشات ایشان کاملا درست است. پیشنهاد و انتقاد خوب است ولی نه هرجایی! الآن ماشاالله همه برای خودشان یه پا سیاستمدار و دیپلمات شده اندو بدیهی ترین مسائل رو هم به رئیس جمهور گوشزد می کنند! پر واضح است که این جماعت قصدشان کمک، انتقاد یا پیشنهاد نیست،بلکه هدفشان تخریب دولت است متأسفانه! البته سردسته این جماعت کیهانیان و دوستان آنان هستند. (1709600) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۰۷:۰۱
این است دولت راستگویان ؟!!! رفته توی جلسه ای حرفهایی زده ، بعد سخنگوی کمیسیون بخشی از آن حرف ها را زده است ... حالا حاشا میکنند . پس چرا آقای ظریف صراحتا تکذیب نمی کند ؟! در مطالب قبلی تاکید کرده بود که چون جلسه محرمانه بوده (!) خبر دادن از آن خلاف بوده ! حالا میگه صوت جلسه را منتشر کنند ! والله در دولت قبل کلی از این جلسات برگزار می شد ... گزارشش هم به مردم داده میشد و نمایندگان می گفتند چه حرفهایی زده شده و این مسخره بازی ها نبود . (1709616) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۰۶:۴۱
به خاطر یک مشت دلار؟!

برای من عجیبه که بار اول رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد سعی کردند ارزش مذاکرات موثر آقای ظریف رو در کاهش بحران ارزی کم اثر کنند

حالا هم این نماینده مجلس داره ظریف رو تضعیف می کنه!

چرا این همه گل به خودی؟ (1710035) (alef-6)
 
حامد
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۱۱:۱۷
دولت قبل؟!! خوبه که خودت معترفی داری چیکار میکنی. ایکاش کمی از خدا میترسیدی تا جواب قشنگی بهت بدم (1710040) (alef-6)
 
حاج حبیب
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۴۵:۵۴
عزیز جان
اصل اسلام برای مکارم اخلاق آمده است، در این گیرودار ببین چه کسی اخلاق داره چه کسی هوچیگری می کنه
زیاد هم سخت نیست فقط کافیه تعصب جاهلی را از خودت دور کنی و آنچه که دلت به آن تمایل دارد بیان کنی (1710147) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۴:۴۴:۱۵
جواب مودبانه! شما چه ربطی به پیشنهاد پخش جلسه مربوطه داشت؟ (1710353) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۲۵:۵۶
دوست عزيز لطفا مشخص كن مشكلت با كدام قسمت خبر هست
با تيتر كيهان، با تكذيبيه اقاي ظريف، با بيشنهاد نمايش فيلم جلسه غير علني مجلس، با خود اقاي ظريف، با هر نظر مخلف، يا شايد همه ناشي از نفرتي است كه از اصلاح طلبي و ميانه روي داريد (1710418) (alef-10)
 
امیرعباس
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۶:۰۱:۵۱
رو که نیست. سنگ پای قزوینه. امثال شما وقاحت رو به نهایت رسوندید. (1710468) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۹:۳۱:۴۶
درپاسخ به نظر بالا باید گفت اول جوابیه آقای دکتر را با دقت بخوانید مثل اقای شریعتمداری زود هول نشوید در ضمن کاسه داغتر از آش هم نشوید (1710807) (alef-10)
 
محمد-بجنورد
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۷:۱۰:۴۹
عزیزم چور باید تکذیب کنه که امثال شما متوجه بشین؟!! (1711433) (alef-6)
 
پسر شجاع
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۱:۰۹:۴۳
طرز فکر «مسخره»، رفتارهای سنجیده را نیز «مسخره» می بیند. اساس مذاکرات کمیسیون امنیت ملی در حوزه مسایلی قرار می گیرد که باید کاملا محرمانه باقی بماند. عدم طرح این مسایل در جامعه نه به دلیل بی اعتمادی به مردم، بلکه به دلیل عدم افشای وجود نقاط ضعف در کشور است. قطعا در کشور نقاط ضعفی وجود دارد که اعلام عمومی آن ثمری جز خوراک اطلاعاتی به دشمن و ایجاد تشویش و نگرانی در میان عامه مردم دربرنخواهد داشت.
شجاعت در تندروی نیست. شجاعت در تدبیر و درایت است. طرح موضوعات مطروحه در جلسه کمیسون امنیت ملی در میان عموم رفتاری سنجیده برای یک نماینده مجلس محسوب نمی شود.
به هر حال برخی افراد در جامعه هستند که تحت تأثیر شدید احساسات و هیجانات می باشند. تحریک کردن این افراد بعضا می تواند موجب ضررها و خسارات شدیدی شود که حتی ممکن است جبران ناپذیر باشد.
نمونه آن آشوبهای سال 88 بود که هم طرف برنده و هم طرف بازنده انتخابات از این احساسات مردمی نهایت سوء استفاده را کردند و بی خود و بی جهت کشور را دچار خسران و زیان کرده و خون به دل رهبری نظام نمودند. و چقدر سوء استفاده ها که دشمنان خارجی از این اقدامات نابخردانه نبرد.
دروغگویی قطعا زشت و مذموم است، ولی هر راستی را هم نباید بر زبان آورد. (1711899) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۰۳:۳۲
هنوز باورم نمیشه!!

یعنی بالاخره پیدا شد یک وزیر این مملکت که اینقدر به مردم احترام میگذاره که کامنت های ما رو در سایت الف نازنین مطالعه می کنند؟!

باور کنین من هیجان زده شدم!
آقای ظریف باور کنین شما به دل ما نشستین و سابقه اون خلاف گویان رو ما 8 سال تجربه کردیم و میدونیم که معجزه های هزاره سوم، شفافیت و صداقت رو برنمی تابند.

ایکاش یکدستی و همگونی در میون وزرا آنقدر بود که ارتباط وزیر اقتصاد هم اینقدر به مردم نزدیک می شد.

ظریف عزیز، کاش ما قدرتونو بیشتر بدونیم. (1709005) (alef-10)
 
اندیشه
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۴:۴۳
اقای ظریف عزیز از این که محترمانه نظرات مردمو دنبال می کنید سپاسگذاریم.ما خواهان احترام جامعه ی جهانی نسبت به مردم ایرانیم ،حقی که سالها به خاطر رفتار عده ی قلیلی، از مردم ایران دریغ شده. دوستتون داریم و برای شما آرزوی موفقیت می کنیم (1709076) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۵۰:۵۹
جامعه جهانی هم حتما آمریکا و انگلیس و فرانسه است.
نشست و برخاست با افراد(و دولتهای) ثروتمند آبرو آور نیست. مخصوصا با کسانی که روزانه مظلومین بسیاری را زیر چکمه‌های استعمار نویی خود له میکنند.
ما خواهان عزتیم و عزت هم در دستان خداست. لذا رفتار هایی که متناسب با اوامر الهی است عزت آور است و لا غیر.
مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسراییل (1710163) (alef-6)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۳۲:۱۳
با اين نفرتي كه مي كاريد وجودتان از عشق تهي خواهد شد برادر حسين (1710429) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۵۹:۴۴
تندروها یا حماقت دارند یا خیانت کارند (1710464) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۱۰:۰۶
آقای ظریف اثبات کردند که برای شنیدن صدای مردم لازم نیست کاروان کشی کرد و مردم را به دنبال ماشین دواند تا مثلا در طول یک روز ۱۰ تا دیدار به اصطلاح مردمی زیر نور ۵۰ تا پروجکتور و ۴۰ تا دوربین داشته باشی! در عرض ۱ ساعت می توان صدای صدها تن را شنید. این است فلسفه آزادی رسانه. (1709117) (alef-10)
 
بهمن
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۴۱:۲۷
خیلی زیبا و بجا بود (1709943) (alef-10)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۱:۵۳:۵۳
هیچکدام از اینهایی که گفتید مصداق همه مردم نیستند. یکی مردم را فقط در کسانی که به دنبالش می دوند خلاصه می کند و یکی در ساکنین دنیای مجازی و نتیجه این می شود که هیچکدام تحلیل درستی از خواسته های مردم ندارند.
همه مردم را باید با هم دید.
افراط و تفریط کی از این کشور میرود؟ (1712008) (alef-10)
 
امير حسين سلطان/تهران
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۳۶:۴۲
نه تنها يك وزير بلكه تمام وزرا و مسئولين طراز اول مملكت ميبايست پاسخگوي افكار عمومي جامعه باشند و لذا اميدواريم بزودي اين طرز رويكرد بسيار بخردانه جناب آقاي دكتر ظريف به تمامي همكاران محترم جناب ايشان در مجموعه دولت و از جمله در خود زير مجموعه مسئوليتي جناب آقاي دكتر ظريف يعني وزارت امور خارجه تسري نمايد و بنده و شما ديگر از اين تعامل بزرگواران محترم دولت تدبير و اميد تعجبي نكنيم.انشاءالله تعالي. (1709170) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۰:۳۴
ارتباط وزیر اقتصاد با مردم پیشکش
اگر 10 درصد تحرک و ابتکار آقا ظریف رو این وزیر اقتصاد داشت تا حالا کمی از تورم کم شده بود (1709304) (alef-13)
 
هادی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۵۲:۲۸
با اقتصاد خرابی که ایشون تحویل گرفتند همین که نگذاشتند وضغیت خراب تر از این بشه خودش یه شاهکاره (1709473) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۲:۳۱
دیگه چی میخواست بشه همه چی که داره بدتر میشه بازار برو وقت کردی مرغ کیلویی 7200 تومن!!!!!!!!!!!!! (1709658) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۴۳:۴۵
تا چند سال باید بشنویم وضع خراب اقتصاد بخاطر دولت قبلی هست؟ یادت باشه احمدی نژاد هم تا 4 سال همین حرف رو می گفت (1709944) (alef-10)
 
اميرحسين
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۵۰:۲۳
اتفاقا اگه خالي سفيد در انبوه پرونده ي سياه دو دوره ي احمدي نژاد در عرصه اقتصادي باشه مربوط به همون چند سال دوره ي اول ايشونه که هنوز اعمال سياست هاي خانمان برانداز اقتصادي دولتش بنيان هاي اقتصادي اي که دولت اصلاحات بنا گذاشته بود رو ويران نکرده بود! (1710022) (alef-6)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۸:۴۸:۱۷
آقا جان بزار جوهر احکامشون خوش بشه بعد بهشون انتقاد کنید. در ضمن آقای احمدی نژاد 8 سال همه تقصیراتو گردن دولت های قبل می انداختن. ایشون هیچگاه مسئولیت این نابسامانی ها رو گردن نگرفت. (1711579) (alef-6)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۱۹:۴۸
دوستان یک بار دیگر اظهارات قبلی ظریف ، خانم سخنگو و ... را چک کنند ! هیچکدام صراحتا مطلب منتشرشده را تکذیب نکرده اند ! بلکه صرفا به دو موضوع اشاره کرده اند :
1- پخش آن غیراخلاقی بوده چون جلسه محرمانه بوده !!!( که این حرف ، خلاف است و جلسه محرمانه نبوده و از این جلسات در دولت قبل برگزار میشد و خبرش هم در می آمد و کسی اینطور جنجال نمی کرد)
2- نقل منتشرشده کامل نیست و همه صحبت منتشرنشده که خب مشخص است از جلسه چندساعته بخش های مهمش گفته می شود حالا اگر ادامه ای دارد که به مطلب منتشرشده مربوط است آن را بگویند و اگر مطلب از اساس کذب است با صراحت تکذیبش کنند !

----------این را هم ببینید جالب است:
پیام فضلی نژاد نویسنده روزنامه کیهان طی مطلبی درباره آنچه او اشتباهات محمد جواد ظریف خوانده در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشت: درباره تيتر کيهان درباره سخنان دکتر ظريف بسياري از دوستان برايم مسيج فرستاده اند تا اطلاعات بيشتري از اعترافات وزير خارجه به اشتباهات ديپلماتيک در آمريکا منتشر شود. علي القاعده، هيچ رسانه اي منبع خبر خود را افشا نمي کند، چون اين کار با اخلاق حرفه اي مطبوعاتي سازگار نيست، اما ميتوانم به دو نکته کلي اشاره کنم. اول اينکه منبع خبري کيهان صرفاً جلسه وزير امور خارجه مجلس با کميسيون سياست خارجي مجلس نبوده است؛ هرچند همه اعضاء کميسيون خبر کيهان را تائيد کرده و بر محرمانه نبودن جلسه با دکتر ظريف نيز صحه گذاشته اند.
ثانياً آنقدر که من مي‌دانم، اصلي ترين منبع خبري کيهان در موضوع اعترافات صادقانه وزير خارجه به کارهاي نابجا در ديپلماسي، جايي است خارج از مجلس در حوالي خود وزارت خارجه و جلسه شامگاه دوشنبه دکتر ظريف و...؛ جلسه‌اي که اگر منتشر شود و ضريب دقت و صحت خبر کيهان مشخص شود، شايد اين بار دردهاي عصبي جناب وزير بيشتر شود؛ آرزومند سلامتي ايشانيم و از اين رو، توضيحي به همين ميزان را کافي ميدانم.

-------------
پیشنهاد بنده این است که آقای ظریف صوت جلسه مذکور را منتشر کند تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد ! (1709635) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۴۹:۲۸
شما کیهان صفتان فقط درد جیب تان را دارید ! نه درد دین و نه درد ملت و نه درد مملکت ! (1710020) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۵۴:۳۲
علاقه زیاد به چرندیات کیهان عقل و هوشو از سر امثال شما برده!!!!! بعلاوه اینکه انقد تو این چند سال دروغ از کیهان شما و سردبیرا و نویسندگانش شنیدیم که میطلبه این اظهار کرامات جناب آقای فضلی نژاد رو هم به لیست بلندبالای اکاذیبشون اضافه کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه این آدم،برای توجیه اشتباهات کیهان این اراجیفو سرهم نکنه،چیکار کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1710076) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۴۸:۳۵
عزیز
1- جلسه غیرعلنی بود
2- از اعضای کمیسیون امنیت ملی انتظار می رود که در برخورد با برخی موضوعات مثل مساله مذاکره با آمریکا جانب احتیاط را نگه دارند.وقتی شما این صحبت رو (که در درستی آن با این اظهار نظر قطعی دکتر ظریف در تکذیب آن شک هست) این گونه منتشر می کنی یعنی دست رئیس جمهور و وزیر امور خارجه را می بندی و می گی اختیار ندارن.
3-دولت ما از آقای اوباما به دلیل عدم ثبات در اظهار نظر (پس از صحبت با نتانیاهو) انتقاد کرد وقتی شما این موضوع را که ما از مذاکره با آمریکا پشیمانیم و نابجا بوده یعنی خود ما هم ثبات نداریم. (1710157) (alef-10)
 
سعید
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۱:۳۹:۱۸
تا حالا ندیده بودم یه وزیر اینقدر ساده و مستقیم بدون رابط و هزار تا منشی و کارمند و دفتر دستک و نامه نگاری دولتی بیاد زیر کامنت های مردم کامنت بذاره و جواب خودش رو اعلام کنه. تیری زد بر قلب بوروکراسی کهنه. (1709814) (alef-10)
 
ناصر م
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۲۶:۲۲
پاسخگوئی مستقیم آقای وزیر خارجه به مطلب یک سایت خبری آنهم در میان یادداشتهای خوانندگان، آغاز مبارکی برای آزادی بیان و احترام به افکار عمومی است. پاینده باد صداقت و راستگوئی و پایدار باد عزت آنان که به نشر راستگوئی و مقابله با دروغ پراکنی برخاسته اند. (1710001) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۰۹:۵۱
پیام فضلی نژاد نویسنده روزنامه کیهان طی مطلبی درباره آنچه او اشتباهات محمد جواد ظریف خوانده در صفحه شخصی فیس بوک خود نوشت: درباره تيتر کيهان درباره سخنان دکتر ظريف بسياري از دوستان برايم مسيج فرستاده اند تا اطلاعات بيشتري از اعترافات وزير خارجه به اشتباهات ديپلماتيک در آمريکا منتشر شود. علي القاعده، هيچ رسانه اي منبع خبر خود را افشا نمي کند، چون اين کار با اخلاق حرفه اي مطبوعاتي سازگار نيست، اما ميتوانم به دو نکته کلي اشاره کنم. اول اينکه منبع خبري کيهان صرفاً جلسه وزير امور خارجه مجلس با کميسيون سياست خارجي مجلس نبوده است؛ هرچند همه اعضاء کميسيون خبر کيهان را تائيد کرده و بر محرمانه نبودن جلسه با دکتر ظريف نيز صحه گذاشته اند.
ثانياً آنقدر که من مي‌دانم، اصلي ترين منبع خبري کيهان در موضوع اعترافات صادقانه وزير خارجه به کارهاي نابجا در ديپلماسي، جايي است خارج از مجلس در حوالي خود وزارت خارجه و جلسه شامگاه دوشنبه دکتر ظريف و...؛ جلسه‌اي که اگر منتشر شود و ضريب دقت و صحت خبر کيهان مشخص شود، شايد اين بار دردهاي عصبي جناب وزير بيشتر شود؛ آرزومند سلامتي ايشانيم و از اين رو، توضيحي به همين ميزان را کافي ميدانم. (1709618) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۴۸:۴۳
بله دیگه! آقای فضلی نژاد این چرندیاتو سر هم نکنن،چیکار کنن؟؟؟!!!! (1710071) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۳:۰۴:۲۲
متأسفم از بد اخلاقی شما باز خودتون را پیروی ولایت می دانی؟
(1710193) (alef-6)
 
هوشمند
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۰۰:۰۶
به نظر بنده اون نماینده ای که اسرار و مطالب حساس و محرمانه ملی را که به ضرر منافع ملی است را فاش میکند باید از کمسیون امنیت ملی اخراج و توبیخ شود در ضمن موضوع تخلف ضد امنیت ملی کیهان نیز باید بررسی شود. در خصوص منافع ملی کشور نباید ملاحظه کاری شود . (1709680) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۵۱:۳۳
اولا به هیچ عنوان جلسه محرمانه نبوده. در اون جلسه چندین نماینده از دیگر کمیسیون های مجلس حضور داشتن و این یعنی نه غیر علنی و نه محرمانه. حالا چون یک نفر گفته محرمانه بوده نمیشه حضور نمایندگان غیر تخصصی و نا مربوط به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که نشان از غیر محرمانه بودن داره را نادیده گرفت.

مثل این می مونه که ما ادعا کنیم یک جلسه محرمانه در حوزه نظامی و جنگ سرزمینی برگزار کردیم بعد چند نفر از شهرداری و ادارات آب و برق بیان تو جلسه. اصلا میشه این ادعا رو قبول کرد ؟

ثانیا اگر به قول آقای ظریف جلسه محرمانه بوده و با عنایت به اینکه محرمانه یعنی در کل محرمانه و فاش شدن یک قسمت از این جلسه نباید باعث بشه که کل چیزی که محرمانه بوده فاش بشه. چرا آقای وزیر به پخش بی کم و کاست جلسه در رسانه ملی راضی شدن ؟ این احیانا به این علت نیست که ایشون از این موضوع که این کار به هیچ عنوان صورت نمی پذیرد اطمینان دارند و با این ترفند میخواهد بگویند دیدید من که گفتم پخش کنید خودشون نخواستن ؟ پس حرف من درست بوده.

ثالثا کدوم مطلب حساس ؟! دیگه هر کسی می فهمه وقتی مقام معظم رهبری فرمودند موارد نا به جا، کجای کار لنگ میزده. در ضمن اگر مطلب لزومی نداشت که مطرح بشه رهبری به طور علنی به اشتباه دستگاه دیپلماسی اشاره نمی کردند.

یا شاید منظور شما و آقای ظریف از محرمانه، زیان بار برای منافع ملی و ضد امنیت بودن، اعتراف به اشتباه هست که باعث افت کلاس وزیر شده ! و میشه کاملا حدس زد که ناراحتی از کجا نشأت میگیره. عزیزان دوست نداشتن کسی از دهان خودشون گیر کار را بشنود.

در آخر هم باید گفت اینکه کسی به اشتباهش اعتراف کنه افت کلاس نیست، اتفاقا خوبه. بنده به آقای ظریف پیشنهاد میکنم اگر جرأت قبول مسؤولیت اشتباه رو ندارند یا اشتباه نکنند یا اگر اشتباه کردن شجاعت اعتراف در پیشگاه خداوند و مردم رو داشته باشند تا اگر جایی به قول خودشون محرنامه و در گوشی به کسی گفتند و فاش شد اینجوری دست وپای خودشون رو گم نکنند. (1710166) (alef-10)
 
صابر
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۱۹:۳۵
امام خمینی: شما هر کدام که در هر وزارتخانه‏ای هستید، وزیر هر وزارتخانه‏ای هستید، مقیَّد باشید به اینکه کارهایتان را بگویید به مردم. آن چیزی که نباید گفت، آن عبادات شخصی آدم است که نباید بگوید. اما کارها و خدمتهایی را که شما کردید، اگر نگویید فساد دارد؛ یعنی موجب تضعیف می‏شود. لکن اگر به ملت بگویید، بیاید هر کسی بگوید مسائل خودش را که ما این کارها را کردیم، در تلویزیون، در رادیو اعلام کند و بعد هم اعلام کند که هر کس مخالف با این کارهایی است یعنی ما کارهایی را که کردیم، می‏گوید ما صحیح نمی‏گوییم، بیاید بگوید. (1710102) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۰:۱۸:۱۸
مگر ظريف بي كاره . مهمترين مسئله مملكت رو سپردن دستش حالا بياد با جماعت بي ظرفيت مناظره كنه . اين وظيفه مردم است كه نمايندگاني قابل به صحنه مجلس بفرستند (1711776) (alef-6)
 
محسن
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۲:۱۹:۰۹
آقای ظریف
اگر عده معدودی از تندروها که همه آنها را میشناسند چوب لا چرخ شما میگذارند مطمئن باشید مردم پشت سر شما میباشند که با لطف خدا کشورمان را آباد نمایید . (1712060) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۲۲:۲۸:۱۶
در حد آقاي ظريف نيست با نقوي مناظره كنه (1713290) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۸:۳۱
امیدواریم دولت تدبیر و امید، تدابیر و رهنمودهای امام خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب را نصب‌العین سیاست خارجی خود قرار بدهد و در عرصه دیپلماسی فعال بوده و نسبت به دشمن بدبین باشد. (1708811) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۹:۴۵
از تیتر اول کیهان لذت بردم و از آقای ظریف هم تشکر می‌کنم. (1708818) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۵۳:۵۹
چه لذتی بردی بگو ما هم یه کم ببریم (1708991) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۰۳:۲۶
لذتی که بردن اینه که با پخش کامل جلسه، دروغ بودنِ تیترهای کیهان محرز میشه.

مرسی! (1709322) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۳۳:۴۷
کاشکی سایت نمره منفی هم داشت تا رکورد میزدی (1709164) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۱۶:۱۵
من هم لذت بردم. از اینکه کیهان چه جوری آب می کوبه در هاون (1709253) (alef-13)
 
فرناز
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۱۱:۲۰
زيباترين بخش كار آقاي ظريف اينه كه مثل بقيه آدم هاي معمولي نظر خودش رو توي قسمت كامنت هاي مقاله نوشت و نيومد يك جوابيه شداد و غلاظ بنويسه و بده دست دكتر توكلي براي انتشار. جفت دكترها رو دوست داريم. هم ظريف هم توكلي (1708906) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۳۸:۱۱
دکتر ظریف یه پدیده نادره (1709570) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۳۱:۲۵
دکتر جون خودت رو خیلی ناراحت نکن. هم شما را می شناسیم هم شریعتمداری رو (1708946) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۵۸:۴۷
چرا معطل صدا و سیما بمونند. ایشان خودشان بدون کم و کاست متن را منتشر کنند. (1708997) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۳۶:۴۷
یکی از اصول دولت قانون مداری است. طبق قانون صحبت های مطرح شده در جلسات غیر علنی نباید به بیرون درز کنه که متاسفانه نماینده محترم به شکل دروغ اون ها رو جلوه دادند که نشون میده دوستان اصولگرا تا چه حد می خوان در کار دولت جدید سنگ اندازی کنن!!
ایشون پیشنهاد خوبی دادن. تا کی مردم باید نامحرم شناخته بشن؟ زمان انتخابات که هست همه چی رو می شه اما بعد از اون باز مردم میشن همون نامحرما؟ اقای ظریف با راهکارهایی که پیش گرفتن دارن مردم را به جایگاه اصلی یعنی محرم تمامی اتقاقات مملکت می رسونن اگه اقایون خاص بگذارن!!
در ضمن فراموش نکنین که نون خیلی از اقایون و رانتخواران بزرگ در تحریم ها و واردکردن بنز و پورشه و لپتاپ و موبایله!! پس باید هم جلو راحتی مردم و برداشتن تحریم ها رو بگیرن!! (1709649) (alef-10)
 
من
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۳۸:۲۱
دوستان این هم احتمالا در راستای امر پذیرفته و مصلحت اندیشانه مباهته است.خیلی دلم می خواد آقایون و خانم های نماینده یه لطفی کنن و مرز امر اخلاقی و غیر اخلاقی رو مشخص کنند.ما نفهمیدیم آیا مساله ی غیر اخلاقی مانده که مطابق مصلحت ،اخلاقی شمرده نشه. (1709063) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۳۹:۳۹
چون توان و ظرفیت پاسخگویی به اندیشه و استعدادهای دکتر ظریف رو ندارن میخوان اینطوری خودشون رو تخلیه کنن. (1709066) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۰۲:۳۶
ظریف جان دوستت داریم.

شما نیاید به این حرفها که صدتاش یک ریال هم نمی ارزد گوش کنی. مردم، رهبری و رییس جمهور حامی شما هستند. بتاز برای پیشبرد اهداف نظام و سر بلندی کشور. بزا همه دنیا بدانند که در ایران مردانی هم مثل ظریف، خاتمی ، روحانی و..... هستند و همه مثل اقای شریعتمداری و احمدی نژاد نیستند.

با توکل به خدا ، پشتیبانی مردم و رهبری بکوش تا کشوری سرفراز داشته باشیم. انشالا. (1709321) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۴۱:۳۱
جناب اقای دکتر ظریف با تشکر فراوان از رویکردی که در تعامل دوسویه با مردم برگزیدید این عمل شما باعث نزدیکی فراوان مردم به دولتمردان و اعتماد به آن ها می باشد واقعا از این بابت از شما تشکر میکنم اما دوست داشتم چند نکته را هم در باب این ارتباط عرض کنم ازشما خواهش می کنم ازدولتمردان دیگر هم بخواهید این گونه گزارش دهی نمایند البته خواهش من این است که نه در فیس بوک که جاسوسی آن برای همه متعین است نمی دانم شاید در یک سایت ایران باشد بهتر است البته شاید شما هدفی ازمطرح کردن سخنان درفیس بوک هدفی داشته باشید که به سیاست خارجی مربوط باشد اما بقیه وزرا که حوزه کاری شان مرتبط با داخل است بهتر است همینگونه عمل را سایت های داخلی داشته باشند .این هم به قدرت نظارت آن ها در حوزه مدیریتی شان کمک می کند هم اعتماد مردم را افزایش میدهد.به عنوان برادر کوچک شما یک درخواست هم داشتم که مسلما خود واقف ترید اما در تعامل با آمریکا یاد این آیه هم باشید که لله خزائن السموات و الارض و لکن المنافقون لا یفقهون .با اعمال یا برداشتن تحریم مشکلات این کشور مسلما حل نخواهد شد بهتر است شما که دولتمرد این مرزوبوم حساب می شوید شاخص های حکمرانی خوب را اجرا کنید ازجمله دوری ازفساد و پاسخگویی و...که بحمدالله شما در بسیاری از این شاخص نمره خوبی می گیرید اما بقیه دولتمردان .... .بعد ببینید که اگر والیان چون شما صالح و کاردان و بی غرض باشند چگونه مردم دنیا را تکان می دهند (1709374) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۴۸:۴۹
عزیزم فیس بوک از چیزی که منتشر شده چطوری جاسوسی می کنه؟
خوب وقتی خبر منتشر می شه که دیگه جاسوسی معنی نداره، خود آقای ظریف می خواسته منتشر بشه
چقدر شما بدبین هستید... (1709468) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۰۷:۳۷
دوری از فساد و پاسخگویی و.... اینا همون چیزهایی نیست که دولت قبلی داشت!!!؟؟؟ (1709692) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۳۱:۲۵
جاسوسی آن است که اخبار غیرقابل انتشار کمیسون امنیت ملی به یک روزنامه درز پیدا کنه! (1709912) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۲۴:۵۹
متاسفانه افراطی های طی سه دهه گذشته انچنان به سوء استفاده از شرایط بحرانی عادت کرده اند که هم اکنون نیز بصورت جدی در انها نهادینه شده و لذا به هیچ وجه روی ارامش کشور را بر نمیتابند. (1709548) (alef-10)
 
سعید آقا در فیسیوک
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۲۶:۱۱
جناب آقای دکتر ظریف: از دیدن کامنت شما در قسمت نظرات سایت الف بسیار خوشحال شدم چون اطمینان دارم این اولین باریست که یک مقام بلند مرتبه ای چون شما با جرات با نام واقعی خودش اقدام به انتشار نظر خود کرد. باعث افتخار بزرگی بود برای دولت راستگویان.
امیدوارم دیگر دوستان هم از این شیوه همانند شما استفاده کنند چون این روش دلگرمی بینهایت زیادی به ما میده برای ایستادگی در برابر مشکلات.
به وجود شما افتخار میکنم. (1709552) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۲۱:۵۹
صرف نظر از ما نحن فیه، واقعاً باید قدر وزیری که در یک سایت خبری هم کامنت می گذارد و به مطلب اهمیت می دهد، دانست. در تاریخ انقلاب کی سابقه داشته که یک مسئول رده پایین (نه وزیر) به اینصورت شکسته نفسی کرده و در یک سایت خبری کامنت گذاشته باشد؟! (1709709) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۰:۲۱:۵۳
سلام آقای دکتر ظریف.

آقای دکتر، شما بار دیگر با صداقت و متانتتان بیشتر در دل ما جوانان ایران زمین جا گرفتید و در این مورد هم چیزی جز رو سیاهی برای رو سیاهان باقی نماند.
واقعاً با رفتارهای متواضعانیتان نماد یک وزیر مسلمان ایرانی را برای ما ترجمه کردید، عاشقتان هستم آقای دکتر.
ارادتمند شما، یک جوان ایرانی. (1710894) (alef-10)
 
دوستدار دکتر ظریف
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۳:۴۶:۵۸
ای کاش سایت محترم الف به رئیس محترم دستگاه دیپلماسی یادآوری میکردند که جوان ها بقدر کافی ایشان را دوست دارند. و نیازی به کسب محبوبیت بیشتر نیست. موفقیت ایشان را در مذاکرات آتی آرزومندیم.
اما یادمان نرود که یک دیپلمات عاقل معمولا زیاد میداند ولی کم حرف میزند. (1711246) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۲:۲۲
ادامه این بحث اصلا به صلاح کشور نیست. آن هم در این زمان. هفته آینده مذاکره 5+1 شروع می شود.

دولت و مجلس نباید مقابل یکدیگر بایستند. باید این موضوع به دور از جنجال و در اتاق در بسته ، توسط روسای دو قوه حل و فصب شود. (1708757) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۷:۴۹
پشت درهای بسته؟ وقتی مطالب جلسه محرمانه به صورت نا صحیح توسط نمایندگان به بیرون درز پیدا می کند، از کدام در بسته سخن می گویید؟
باید شفافیت بیشتر شود تا دکان این دروغ گویان و تزویرکاران بسته شود. رای مردم به تغییر این وضعیت و بداخلاقی ها و دروغ ها در سیاست بوده است. وقت شفافیت و راستگوییست.
باید در کیهان برای همیشه تخته شود (1708865) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۳۶:۰۴
اتفاقا"‌ خوب است كه اين بحث ها قبل از مذاكرات 5+1 اتفاق افتاد ، يادمان نرفته كه چه چيزي باعث به هم خوردن توافق سولانا - لاريجاني شد ،
آيا جز اين است كه حرفهاي افراد غير مسئول در تريبون عمومي باعث آن مشكلات شد ؟
بايد اين مطلب جا بيافتد كه سخنگوي سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران وزارت امور خارجه است ولاغير ، (1708958) (alef-10)
 
سهند المالو
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۸:۲۶
اقای ظریف زیاد حساس نباشید همه شریعتمداری را مبشناسند هرکی باب میلش نباشد تهمتشونو میزنند ابروی هیچکس برایش مهم نیست متاسفانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (1708764) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۵۸:۱۱
کار این ادم شده پخش کردن تنفر تو جامعه (1708883) (alef-13)
 
ابوافضل
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۱:۳۵
در مورد منطق قوی کم میارید و این حرفا را می زنید. (1709308) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۰۸:۴۶
ابوالفضل جان! لطفاً یه کم از منطق قوی کیهان بنویس تا ماهم فیضی ببریم! (1710387) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۷:۲۵
استراتژی کیهان قراردادن نهادهایی مثل مجلس و قوه قضائیه روبه روی دولت است.
تا آخرش شریعتمداری لبخند بزند و بگویند ما که از اول می گفتیم! (1709080) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۰۱:۴۷
وقتی به این فکر می کنم که شریعتمداری روز حسابدهی چطور میخواد پیش محضر خدا حاضر بشه و به خاطر تهمتهاش و بی آبرو کردن انسانهای بی گناه جواب بده کمی آروم میشم چون میدونم اونجا دیگه جبهه پایداری نیست که بهش بگهبه به و سردار قلم اونجا پروردگار عادلی هست که همه چیز رو میبینه .
به عدالت خدا ذره ای شک نباید کرد . (1709220) (alef-13)
 
امامی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۰:۵۰
شریعتمداری خار چشم امثال شماست. (1709305) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۶:۴۳:۰۰
انسانیت و عقلانیت استخوان در گلوی شما (1710529) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۰۹:۴۹
ظریف مچکریم. (1708766) (alef-13)
 
امیر سبحانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۱۱:۵۸
به امید خدا در دوره بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی از خجالت افرادی که همواره به ظاهر وکیل مردم بوده اند ولی در باطن به دنبال منفعت خود و حزب و گروه خاص هستند و برای مردم نیز کاملا شناخته شده هستند در خواهیم آمد و به فرمایش وزیر محترم خارجه " تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد " . (1708768) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۵۵:۰۹
آخ گفتی
کی این انتخابات میاد ...... (1708993) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۳:۳۱
حال می ده انتخابات اینده مجلس. (1709309) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۱۳:۰۷
کجا هستن اون کسانیکه به زبان عناد و طعن و کنایه دولت دکتر روحانی رو دولت راستگویان!(بخوانید دروغگویان!)خطاب میکردن؟؟؟؟؟ خطاب به همون آدمای مغرض بایدعرض کنم که دولت روحانی که بواقع دولت راستگویان است،هزاربار شرف داره به دولت مهرورز!!!و پاکدست!!! امثال شما!!!!! (1708772) (alef-13)
 
ایرانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۱:۵۱
اینقدر که منتظر انتخابات مجلس آینده هستم منتظر پیدا کردن نیمه گمشده زندگیم نیستم.!!!!! طنز تاثیرش بعضا بیشتر هست (1709593) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۱۳:۲۷
آقای وزیر نگران نباشید . امثال شریعتمداری مدتهاست که نزد این مردم مورد قبول نیست (1708776) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۵۰:۱۴
از طرف خودت صحبت کن. (1709086) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۳۵:۵۵
دوست عزیز تعداد + های ایشان را با خودتان، که تا این لحظه دقیقا 0 است، مقایسه بفرمایید مشخص می شود چه کسی از طرف مردم حرف می زند. (1709447) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۷:۴۸
با تأیید ۲۵۰برابری کاربران از ایشان نسبت به شما معلوم است کی از طرف مردم صحبت می کند!!!. (1709528) (alef-10)
 
qwert@gmail.com
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۲۲:۵۲
ثبت ها نشون میده که از طرف کیا داره صحبت میکنه عزیز (1709542) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۱۴:۲۷
و این 4مثبت هم احتمالا خود حاج حسین و خانواده محترن هستند (1709902) (alef-13)
 
امیر محسن
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۱۳:۳۲
سلام ، تورو بخدا میشه یکنفرو که داره درست و صادقانه کار میکنه انقدر به حاشیه نبریم و اجازه بدیم فکرشون و به کارهای مهمتر بدن ، میشه انقدر بخاطر سیاهی قلبمون ،به آدمها انقدر دروغ نبندیم؟ میشه فکر کنیم که شاید آدمهائی باشن که از ما بهتر فکر میکنن، دانششون از ما بالاتر و ... ، وخلاصه میشه فکر کنیم ، اگر کسی مثل ما فکر نمیکنه حتما نباید خائن و وطن فروش باشه میشه میشه میشه!!!میشه برای یک لحظه خدا رو در نظر بگیریم و ... (1708777) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۹:۵۵:۱۲
برادر من فرهنگ نخبه کشی در خون فرهنگ ما جاری است . شما در هر رشته ای نخبه و با اخلاق باش بعد از مدتی که دیدن طرفدارات زیاد شد می کوبند و می زنند زمین تا نتوانی بلند بشی . خواه سیاستمدار باشی خواه فوتبالیست خواه تاجر باشی خواه هنرمند ..... (1711714) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۱۵:۱۳
چقدر زود شمشیر به کمر بسته ها وارد عرصه شدند تا حق از دست رفته خویش را از مردم باز پس گیرند انحصار طلبان خواهان قدرت بی چون و چرایی از این مردم و مملکت می باشند با هر روشی می خواهند با غیر واقعی جلوه دادن حقایق و خود را به جای حق بنشانند. روش نا درستی که در دهه گذشته به کار گرفتند نمونه بارز آنرا در تخریب خانواده آقای هاشمی برای کسب رای شاهد بودیم. (1708778) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۵۱:۴۶
بسیار عالی .دوره بعدی انتخابات مجلس شورای اسلامی یک حماسه دیگه درست می کنیم (1708875) (alef-13)
 
زهرا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۰:۱۴
افرین به دکتر ظریف
پس ایشونم الف میخونند. (1708787) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۲:۲۲
دکتر ظریف ما همه جوره تو رو دوست داریم چه علیه تو دروغ بگویند چه نگویند!!!
متاسفانه مملکت از دست نتانیوهای وطنی (که نانشان در دعوا ودرگیری است) عذاب میبیند (1708791) (alef-13)
 
من
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۴۸:۴۱
آقای ظریف دوستتون داریم
مادامی که با مردم مثل الان صادق و رو راست و خاکی باشید (1708980) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۳۳:۵۵
همونهايي كه با نام دفاع از ولايت فقيه و هزينه كردن از ولي فقيه و مقام معظم رهبري و اسلام و شهدا... حجاريان را ترور كردند به خانم هاشمي فحاشي كردند سفارت انگلستان را به تسخير خود درآوردند روزنامه شان را به فحشنامه و تهمت نامه تبديل كرده اند و هر از گاهي به يك فردي مي تازند و .... .
خدايا .. كي مردم از شر اينها خلاص مي شوند؟ به خدا بلايي كه اينها بر سر اسلام و انقلاب و آرمانها مي آورند و ضربه اي كه به وحدت ملي و دين اسلام و انقلاب مي زنند صدبرابر بدتر از ضربه دشمنان آشكار كشور است. اتفاقا نتانياهو با ناداني اش در سخن گفتن درباره شلوار جين و .... به سود انقلاب ما كار كرد اما اين نتانياهوهاي وطني....! (1709165) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۳:۰۲
امثال کسانی که این اقدام را انجام دادند فقط و فقط دارند بنفع دشمنان ایران کار می کنند پس از گذشت زمان زیادی از اقدامات این طرز تفکر و مشکلاتی که در برخی موارد با استفاده از حرفهای اینها در رسانه ها و مرکز دشمنان انقلاب برای مردم ایران بوجود آمده به این نتیجه رسیده ام که اینها نه تنها نا آگاه نیستند بلکه همکاران دشمن نیز می باشند . حال با وابستگی به آنها و یا برای تامین منافع غیر مشروع خود این هماهنگی بوجود آمده است . اگر راست می گویند در مقابل درخواست وزیر محترم امور خارجه آنها نیز خواستار پخش بی غل و غش آن جلسه را نمایند و در صورتی که خلاف آنچه مدعی بودن ثابت شد دیگر در مقابل مردم ایران تا آخر عمر سکوت را اختیار نمایند و از شرمساری هرگز سخنی در باره ایران و ایرانی بزبان نیاورند . (1708793) (alef-13)
 
مهدی ح
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۳:۲۰
بی شک آقای ظریف محبوب ترین وزیرامورخارجه ی حل حاضر در جهان است
این جزعنایت پروردگار در شرایط خطیر فعلی ایران در دنیا به ملت ایران نیست
بیایید موضع برتر ایشان درسطح دیپلماتپیک بواسطه حمایت مردم را با تنگ نظری های بیجا به دست خودمان خراب نکنیم که جز خیانت به ملت و کشور نیست (1708794) (alef-13)
 
الي كيا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۳:۵۰
دررررررررررود به مردان راستگوي وصداقت پيشه. (1708797) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۷:۰۹
درود بر راستی و صداقت وزیر (1708803) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۹:۴۹
قابل توجه سخنگوی محترم کمیسیون امنیت ملی اگر صداقت دارید تمام مکالمات جلسه سه ساعته را منتشر کنید. به فرموده خودتان جلسه هم که محرمانه نبوده پس بسم الله. ملت باید بدانند شما دروغ میگویید یا اقای ظریف؟ (1708819) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۲۹:۵۵
ما هم قضاوت را براساس صحبت های وزیر امور خارجه محترم قرار می دهیم (1708820) (alef-13)
 
قلاوند
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۳۰:۰۶
بنده به نوبه خود افتخار مي كنم به چنبن وزيري چرا كساني كه قطعا بخشهايي زيادي از خرابي هاي كشور محصول خط دهي ودخالت هاي افراطي انها است هنوز عليرغم نه گفتن مردم به انها دست از سر مردم بر نمي دارند چرا بيشتر از وزن واندازه خود جبهه مي گيرند بله در حد وزنشان حق اظهار نظر دارند اما جوسازي عليه دولتي كه همه همتش را بايد صرف خرابيهاي انان كند نابخردانه است (1708822) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۳۸:۵۸
جناب آقای دکتر ظریف
بحث بنده این است که فرض کنیم حضرتعالی مطلب ذکر شده در کیهان را بیان نکرده‌اید. با این وجود، آیا تمام آنچه که در نیویورک واقع شد را «به‌جا» می‌دانید؟ (1708848) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۱۳:۰۳
دادا تو از اونایی هستی که ..... لااله الالله - خودتی (1709331) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۰۷:۲۵
این است منطق شما. تهمت و تحقیر و کنایه و دشنام. بیخود خود را پشت کلمه لا‌اله‌الا‌الله پنهان نکنید. که به قول مولوی: «بوی کبر و بوی حرص و بوی آز / در سخن گفتن بیاید چون پیاز» (1710036) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۱:۰۶:۲۳
بوی حرص و آز از مخالفان رابطه و دلالان تحریم میاید !!! (1711339) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۲۰:۰۲
جناب از عوامل حاج حسینی دقت کنید همون 4 مثبت چند کامنت بالاتر رو (1709906) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۳۹:۴۹
ظریف نیاز به تعریف ندارد.توانایی تبات شخصییت وخیر خواهی او مشخص است.
تند روها بدانند اکر روحانی هم عاقبت روسای جمهور قبلی را پیدا کند.شکست روحانی نیست بلکه شکست نطام است.
خواهش میکنیم بخاطر ایران و نطام کمی هوشیار باشیم. (1708850) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۰:۲۹
حضور محترم جناب قای دکتر ظریف و مدیریت محترم سایت الف:
خواهشمندست به این حواشی مطبوعاتی و تبلیغات منفی برخی رسانه ها توجه نفرمایید.مستحضر باشید ایران عزیزمان مردمی دارد با بلوغ سیاسی و اجتماعی به غایت رشد یافته که در این برهه حساس، صره را از ناصره و صداقت را از خیانت تشخیص می دهند. وزیر امور خارجشان برایشان عزیز و سایتی همچون الف برایشان قابل اعتماد و اتکاست. لذا به حضورتان در قلبهای مردم و پشتیبانی آنها تردید نکنید و بدانید هر کسی در راه آبادانی مملکت و کاستن بار مشکلات قدمی بر دارد محبوب درگاه الهی است چرا که دعای خالصانه میلیونها هموطن توشه راهش خواهد بود.
با احترام
هانیه. م (1708853) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۰۹:۲۵
صره : کیسه زر و سیم (فرهنگ معین)
"سره" : خالص و "ناسره" ناخالص و خرده شیشه دار! (1709017) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۶:۳۶
صداقت آقای ظریف از طلا با اززش تره. (1709079) (alef-13)
 
lمحمد
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۳:۳۵
اینکه با یک کامنت مبنای قضاوت تغییر کند جای بحث دارد. اما ای کاش واقعا برای یکبار هم شده و برای ثبت در تاریخ چنین روشنگری اتفا می افتاد و جلسه بدون کم و کاست پخش میشد تا امکان یک قضاوت واقعی فراهم اید.

شاید هم بد نبود اگر جناب وزیر در یک سایت غیر فیلتر گزارشات خود را ارائه میداند و در انجا با عموم ارتباط برقرار می کردند و در آنجا میشد حداقلی سوالی را از ایشان پرسید و حتی بدون پاسخ اما مطمئن شد که ایشان این سخن را شنیده و خوانده است. (1708856) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۴۹:۰۳
این سایت در ایران فیلتره در حالیکه دکتر ظریف در اصل برای جهان می نویسند .بد نیست به لایکهای انجام شده هم توجه کنید . (1709300) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۳۵:۳۷
والا حرف دل مردم رو میزنی ولی مگه این رسانه های اقتدار گرا و همین رسانه ملی به یک اندازه به دولت و منتقدش وقت میده. همه سخنرانی های رییس جمهور رو یه موقع ای پخش میکنه که مخاطب داره فوتبال میبینه. در مقایسه با خبر رسانی آقای ظریف تو فیسبوک و رسانه ملی این اجحاف رو میشد دید که خبر رسانی شفاف و بی طرفانه نیست (1709358) (alef-13)
 
بیوک آقا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۵:۵۵
خیلی مَردی دکتر.
خدا پشت و پناهت باشه (1708862) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۸:۲۵
آقای ظریف خیلی قبولتان داریم.شما در خط مقدم هستید وهمه این را می دانند و اکثریت بالایی حامی شما هستند با تجربه و دانش تان موانع سیاست خارجی را بردارید و با توجه بیش از اندازه به سخنان اقلیت بسیار کوچک، فکر و جسم خود را آزرده نکنید. با آرزوی موفقیت شما که بهروزی برای مردم را به همراه خواهد آورد. (1708867) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۴۸:۴۷
دکتر ظریف بر خلاف مخالفین ایشان سمبل یک ایرانی مسلمان ،دانشمند ، مومن و متعهد ، مودب ، با صداقت ، وطن دوست و علاقه مند به سربلندی کشور است . من به عنوان یک استاد دانشگاه از اینکه چنین وزیر خارجه ای را داریم افتخار می کنم و هر کس که چوب لای چرخ ایشان بگذارد وابسته به اجانب می شناسم . از آقای شریعتمداری و کیهان گرایان هم انتظار نداریم آب شان با آقای ظریف توی یک جوی برود .من در ایرانی بودن و هم در مسلمان بودن این آقایان تردید دارم (1708869) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۵۸:۲۱
ماتردید نداریم بلکه مطمئنیم (1709603) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۵:۵۵:۳۰
شرط محال نذارید. صدا و سیما هیچ موقع حاضر نیست یک جلسه سه ساعته را پخش کند. به جاش متن کامل جلسه کمیسیون را منتشر کنید. (1708880) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۱۷:۱۵
کجاش شرط محاله؟ میتونه در چند قسمت پخش کنه. البته نه همزمان با پخش فوتبال! (1710397) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۰۲:۲۶
اقای ظریف شما باعث افتخار مردم هستید
نگران هیچ چی نباشید مردمی که دلشون واسه ایران و ایرانی است پشت شما ایستادن
واستون ارزوی سلامتی دارم
موفق باشید ما جوون ها شما رو دوست داریم (1708890) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۰۴:۵۹
این یعنی یک مدیر واقعی که سالها درسیستم مدیریتی مملکت ما جاش خالی بود کسی که از علنی شدن صحبتهاش در محیطهای محرمانه هیچ ترسی نداره چون همیشه دنبال منافع ملی است نه منافع خود ودوستانش. (1708898) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۰۵:۵۱
اقايان مراقب باشيد روزنامه ه ي كيهان دارد موذيانه مجلس ودولت را رودر روى يكديكر قرار مي دهد واين برنامه در دراز مدت مذاكرات اينده رادر موضوع هسته اي نشانه كرفته است مجلس ودولت مراقب اين حركات باشند وبه تفرقه افكنان ميدان ندهند (1708900) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۱۶:۰۵
جواد سپردمت به آقا امام جواد (1708916) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۲۷:۴۱
دکتر ظریف عزیز بیمان و پایدار باش تا نمانند آنها که میخواهن ایران پایدار نباشد (1708940) (alef-10)
 
سید
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۳۵:۲۹
جناب ظریف اون آقا برای همه شناخته شده ان شما پشتیبانی بیش از رای دکتر روحانی دارید موفق باشسد (1708953) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۳۶:۴۶
تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
که رحم اگر نکند مدعی خدا بکند (1708959) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۴۱:۴۵
قوه قضاییه و وزارت ارشاد با با روزنامه کیهان به خاطر نشر اکاذیب و تشویش عمومی برخورد کنند (1708966) (alef-10)
 
....
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۴۳:۴۵
آقای ظریف زود رنج نباش ملت بعدازخدا به امیدوتدبیر دولت چشم دوخته اند قوی ومصمم کارها رابه پیش ببریداگر شما برنجید ما هم می رنجیم وغصه می خوریم. (1708970) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۴۳:۴۸
به نظرم دکتر ظریف علاوه بر اینکه شخصیتی بسیار توانمند و مقتدر هستند، از هوش و کاریزمای بسیار بالایی نیز برخوردارند. به نظرم کسانی که یک صدم ِآی کیو و محبوبیت ایشان را ندارند بهتر است با ایشان درنیفتند چون در نهایت به ضرر خودشان است. (1708971) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۴۹:۳۵
یک دیوانه سنگی در چاه میندازه که 100 نفر عاقل نمیتونن درش بیارن، در حالی که اسراییل داره نهایت تلاشش رو میکنه که سیاست های خارجی ایران که باعث قدرت گرفتن ایران و منزوی شدن خودش شده رو کم اثر کنه اینطوری که وزیر خارجه حمله کردن یعنی چی؟ (1708981) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۶:۵۳:۰۶
خداپشت وپناه تان باشدآقای ظریف ممنون ازشما وسایت الف (1708988) (alef-10)
 
محسن لرستاني
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۰۳:۰۴
إز اينكه برخي نمايندكان براي مطرح كردن خود حتي إز منافع ملي نيز ميكزرند واقعا متأسفم
أميد ارم وزيرامورخارجه باتو كل به خداي قادرومتعال وهدايتهاي رهبري عزيز ورايس جمهور محترم كأرشيف رابه دراستي به مقصد برساند،
بك أصول كراه كه به اقاي روحاني رأي ندادم ولي إز أنصاف خارج نمي شؤم، (1709004) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۵۶:۴۷
حاج محسن چرا اينقدر غلط املايي داري؟ (1709096) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۰۳:۵۱
منتقدان ظریف , ظریف نیستند. (1709006) (alef-10)
 
HASSAN
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۱۲:۳۵
بسمه تعالی
اگر دروغگو دشمن خداست ،تو کشور ما خدا چقدر دشمن دارد؟ (1709021) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۱۴:۵۹
اتفاقا خوبه که دکتر ظریف پیگیر هست بالاخره یکی باید جلو اینا دربیاد و دروغگو یی برخی نمایندگان مجلس و تندروهای افراطی برای مردم مسجل بشه. اینایی که رفع تحریم ها براشون شده کابوس. برخی از نمایندگان این مجلس مایه شرمساری هم برای مجلس و هم برای مروم هستند. (1709025) (alef-10)
 
علی عارفی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۱۵:۰۵
از سایت الف ممنون که رعایت بیطرف را نموده است اما خدمت جناب آقای ظریف عرض کنم برادر عزیز اگر همه کارها برابر قانون انجام و منافع ملی حفظ شود آنوقت دو میلیارد و 800 میلیون دلار در جیب آقای " ب-ز " نمیرود و البته هیجده میلیارد دلار طلا و اسکناس دلار متعلق به ایران در ترکیه توسط دولت ترکیه مصادره نمیشود . جناب آقای رئیس جمهور و همه وزراء با جدیت به کارشان ادامه دهند انشااله خدا پشت و پناهتان باد (1709027) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۲۶:۲۰
می گم بچه های موافق هر فردی یکی یک مشت خاک برداره بیاره جلو درب کیهان - H2O هم می گیریم از همسایه های کیهان یا ایضا خودشون تا به تمام شایعه هایی که کیهان منتشر می کنه خاتمه بدیم

نظرتون چیه؟ (1709040) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۲۷:۱۸
دکتر ظریف گرامی
حیف وقت شماست تا به این امور بگذرد
بیماران روحی نیازمند ترحم را به ملت واگذارید
و در فکر معرکه های سخت بین المللی باشید
مهم حمایت قاطع رهبر معظم از دیپلماسی فعال این دولت خدمتگزار است و بس.
خدا پشت و پناهتان
و دست امیرمومنان یاریگر وزیر مودب و محترم امور خارجه باد
یا حق (1709044) (alef-6)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۳۳:۰۶
جناب آقای دکتر ظریف در دام امثال کیهانیان نیفتید . ایشان به عمد انرژی شما را با این اباطیل تحلیل می برند می خواهند در زمین آنها بازی کنید شما ماموریتی دارید که 75 میلیون نه لاقل 70 میلیون ایرانی مشتاقاته ضمن دعای موفقیت و سلامتی برای شما پیگیر پنجه افکنی دیپلماسی شما با اکابر دیپلماسی جهانی هستند. در این 35 سال به مانند شما دیپلماتی با فراست و تحصیلکرده این فن و آشنا به زبان غربیها در پیشانی سیاست خارجی جمهوری اسلامی نداشته ایم (ضمن احترام به آقایان ولایتی و خرازی) به ژنو بیاندیشید که کارزار مهمی در پیش دارید.
دعای خیر مردم ایران بدرقه راهتان (1709054) (alef-6)
 
ناهید
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۱:۰۵
دکتر عزیز خیلی دوستت دارم باورم نمیشه که کامنتارو میخونی مرسی خیلی خوشحال شدم مرسی که از کنار این دروغ به سادگی نگذشتید شما برای من یک الگو هستید مرسی مرسی (1709068) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۱:۲۴
به نظر میاد ظریف ظرفیت لازم برای وزارت را ندارد باید تحمل خیلی بیشتری داشته باشد (1709069) (alef-10)
 
امینی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۴۶:۳۴
ازآق
ای دکتر ظریف تشکر مکنیم به خاطر تمام تلاش هایشان برای ترویج راستی وصداقت بین مدیران و تشخیص درست حمایت از منافع ملی (1709078) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۵۰:۴۶
درود بر جواد ظریف
واقعا وقتش که همه وزرا و مسئولین به نظرات مردم در سایت ها اهمیت بدن و وقت بزارند ونظرات مردم رو بخونند و جاهایی که با ورود اونها به بحث، بحث رو بازتر می کنه نظراتشونو بگذارند تا لااقل اونایی که به اینترنت دسترسی دارند بتونن راحت و بی دقدقه با مسئولین ارتباط بگیرند.
با تشکر مجدد ازمحمد جواد ظریف که روشی نو، بی دردسر وبدون هزینه رو جهت ارتباط راحت مسئولین با مردم باب کرد. (1709087) (alef-10)
 
نهازی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۷:۵۵:۳۳
خدمت جناب آقای ظریف سلام عرض می‌کنم.
استدعا دارم در این‌گونه موارد وارد نشوید و پاسخ ندهید. این افراد «همزه و لمزه» در سناریوی نکبت‌بار خود قصد دارند شما و سایر خدمتگزاران صدیق را در حاشیه‌های خودساخته برده و شما را هم‌قد «کوتاه» خود و هم‌اندازه «بی‌اندازه» خود کنند.
با ارادت
دکتر غلامحسین نهازی (1709095) (alef-10)
 
بهرامی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۰۲:۳۳
ما دکــــــــــــــــــــتر ظـــــــــــــریف رو دوســــــــــــــــت داریم .مــــــــــا حسین شریعتمداری را دوست نــــــــــداریم .
ما از توکلی به خاطر اطلاع رسانی متشکریم (1709105) (alef-10)
 
ابراهیمی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۰۴:۵۹
جناب آقای دکتر ظریف
خوشحالم که شما برعکس کیهانی ها به مردم و شعورشون احترام میذارین و حاضر نیستین همه چی رو فدای خواسته های خودتون بکنین. مدتها بود توی فضای سیاست زده کشور دنبال این بزرگی و احترام به مردم می گشتیم. (1709110) (alef-10)
 
سيد ميثم
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۱۸:۳۴
دوستان اين وسط بايد نگاه كنيد مهمان كيست و ميزبان چه كسي
مسئله بعدي اينه كه ببينيد مدعي كيست
البينه علي المدعي
مدعي اين وسط جناب ظريف هستند و نه كميسيون امنيت ملي، در ضمن سخنگوي كميسيون داره ميگه ما به ايشون گفتيم جلسه محرمانه نيست، الان اين وسط چجوري ما بايد حرف ظريف مبنا قرار بديم؟ (1709127) (alef-10)
 
یاور
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۲۴:۳۸
درود به شجاعت و شرفت ظریف مردمی
چرا سکوت کردی کیهان؟حرفی نداری بزنی؟! (1709146) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۲۲:۰۳
اقای ظریف این همه دروغ برای چی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (1709997) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۳۶:۴۲
آقايان مسوولان و دست اندركاران امور كشور. بدانيد دولت آقاي روحاني آخرين اميد بخش بزرگي از مردم براي بهبود اوضاع است. بهتر است عقلاي جناحهاي سياسي كشور و مسوولان كشور از تندرويها و شكافها و اختلافات گذشته و هزينه هاي سنگين تخلفات قانوني پي در پي و التهاب آفريني ها و تنش بين قواي مختلف . درس عبرت بگيرند و تندروها را منزوي كرده و به كمك دولت اقاي روحاني بشتابند. شرايط اقتصادي براي بسياري از مردم . بسيار سخت و طاقت فرساست. (1709169) (alef-13)
 
سپیده
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۳۹:۳۹
دکتر ظریف دوست داریم وتا جایی که بتونیم از دولت تدبیر و امید ورئیس جمهور محبوبمان حمایت می کنیم شما هم خودتونو ناراحت نکنین .
خیلی خوشحالم که وزیری به خوبی شما درکابینه هست... (1709179) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۴۶:۴۶
چرا بايد يك روزنامه معلوم الحال باعث شود كه دل يكي از بهترين وزراي اين كابينه كه مردم بسيار دوستش دارند و به او اميدهاي فراواني بسته اند خون شود؟! قوه قضاييه براي يك بار هم كه شده قاطعانه . عدالت را درباره اين روزنامه فحاش و موهن و مديرمسوول دور از انصاف و ادبش اجرا كند. (1709196) (alef-13)
 
احسان
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۰:۲۴
با سلام. دکتر ظریف خیر الموجودین دیپلماتهای ایران هستند.انسانی شریف و لایق. مغرضان و کسانی که در مسیر دولت و وزارت خارجه سنگ اندازی می کنند یهتر است به رأی مردم در انتخابات احترام بگذارند و گرنه منفور و مغضوب ملت ایران خواهند شد.جناب دکتر ظریف این بیت حافظ را خطاب به مخالفان و بدگویان شما می نویسم:«ای مگس حضرت سیمرغ نه جولانگه توست. عرض خود می‌بری و زحمت ما می‌داری» امیدوارم جناب ظریف در پرتو توجهات حق تعالی در راه اعتلای ایران اسلامی بیش از پیش موفق و موید باشند. (1709200) (alef-13)
 
سجاد
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۲:۲۲
آقای دکتر ظریف! گر نگهدار تو آن است که من می دانم شیشه را در بغل سنگ نگه می دارد!
شور و شوقی که که در این مدت اندک مسئولیت شما در بین غالب جوانان ایران ایجاد شده (که از رنگ و بوی همین کامنت ها یا کامنت های فیسبوکی، همگان بر آن واقفند) را مدتها بود نداشتند و با انتخابات 24 خرداد دوباره یافتند و اکنون با قعالیت ها و حرفهای شما روز به روز بر آن افزودن تر می شود.
این ماجرای کیهان خیلی مسائل رو مشخص کرد. و با این حرف شما آب پاکی رو بر دست بدخوهان شما و در واقع بدخوهان مردم ریخت! چون آنکه را حساب پاک است از محاسبه چه باک است! و به قول شاعر اگر عدو شود سبب خیر ...! با این ماجرا مرز بندی بهتری در بین جوانان ایجاد شد و فهمیدیم که بدخواه مردم امثال شریعمتداری و روزنامه فخیمه شان هستند! با قدرت به پیش بروید و بدانید که جوانان بسیاری چشم امید به شما و کارهایتان دارند. (1709201) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۵:۰۷
متاسفم بعد از ۸ سال دروغگویی کسی اومده که با صداقت رفتار کنه این مشکلات براش پیش میاد اقای ظریف ما جوونای ایرانی پشتیبانت هستیم خدا به همرات. (1709206) (alef-13)
 
شهیدی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۲۰:۴۵
خوشبختانه از 12 مرداد معلوم شده هرچه دولت قبل گفته درست بوده فعلا هر چه دروغ از طرف دولت راستگویان است حیف از ان رای که به روحانی دادیم هر روز افزایش قیمت اجناس (1709996) (alef-6)
 
پورخلیل
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۹:۰۸:۱۶
تازه مردم خواهند فهمید اقای احمدی نژاد واقعا به فکر مردم بود و بس اما کار از کار گذشته و دیگر ..... (1710761) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۱:۳۰:۵۰
منظورت از مردم بابک زنجانی و رحیمی و خاوری و .... هست دیگه !!! (1711356) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۲:۱۳:۳۱
پورخلیل جان! به فکر مردم بودن ایشون را مردم با گوشت و پوست خود لمس میکنند. گرانی های لجام گسیخته که پس لرزه هاش هنوز هم ادادمه دارد، سند ادعای بنده است. (1712051) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۰:۲۴:۱۴
جناب شهیدی! آژ گفته های "درست" دولت قبل ده تا را بشمار. مثل اینکه زیاد گفتم، پنج تا را بشمار! (1711298) (alef-10)
 
دانشجوي اصلاح طلب
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۸:۵۹:۲۰
آقاي شريعتمداري تمام حرفهاي بي حسابش را به نقل از ملت ايران ميگويد همان ملتي كه براي فرار از ايشان و اطرافيانشان به دولت آقاي روحاني راي دادند (1709214) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۰۰:۰۳
آقای ظریف حالا اینقدر ناراحت نشید باز شما حرف زده بودید براتون تیتر زدن یه بنده خدایی برا مصاحبه پخش نشده تیتر و مقاله رفته بود
جلسه کمیسیونم خودتون پخش کنید تا مردم ببینند (1709217) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۰۰:۰۷
ظریف درعالم سیاست نباید ظریف باشی شما نماینده 76میلیون نفر ایرانی درمقابل دنیا ی استکباری. چرابایک دیدار اینقدر درمانده شدی .امیدواریم عرضه این کار را داشتیه باشی (1709218) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۱۴:۰۸
از رهبری انفلاب در خواست دارم برای تقویت موضع تیم مذاکره کننده وارد عمل شوند. اگر با ادامه مذاکره موافقند بفرمایند و اگر موافق نیستند باز هم بفرمایند ما در هرصورت مثل گذشته با ایشان هستیم. به نظر من با این شرایطی که بوجود آمده و هجمه سنگینی که برروی تیم مذاکراتی آمده اگر مذاکره صورت نگیرد بهتر است . چراکه از قدرت چانه زنی آنها کاسته شده است. طرفهای غربی فکر می کنند تیم مذاکره کننده آن اختیار گذشته را ندارد بنابراین با دست بالاتر خواهد آمد و ما خودمان با دست خودمان موقعیت برتر ایران را در مذاکرات زیر سوال برده ایم. بنابراین به نظر می رسد رهبر انقلاب باید وارد عمل شوند و وضعیت را روشن کنند. بجا یا نابجا بودن مذاکرات نیویورک را با صراحت بیان کنند تا مسائل حل شود. تیم مذاکراتی ما حالا در موقعیت ضعیفی توسط عناصر داخلی با سو استفاده از فرمایشات رهبری قرار گرفته است. کاملا مشخص است که اگر تیم مذاکره کننده بدون حمایت مجدد رهبری وارد مذاکره شود دست پایین را خواهد داشت و آن موضع برتر در نیویورک را نخواهد داشت. از رهبر گرامی درخواست دارم مسائل را شفاف کرده و پشتیبانی خودشان را از مذاکرات در صورت صلاحدید خودشان اعلام فرمایند و ماهم در این مسیر مثل همیشه هرچه رهبری انجام دهند کاملا پشتیبانشان خواهیم بود. (1709248) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۰۳:۵۸
رهبری با صراحت اعلام کردند که پشتیبان دیپلماسی فعال امروز هستند، حجت بر همه تمام است و آقای دکتر ظریف عزیز و هشیار در راه پیروزی سکاندار این دیپلماسی هستند. برای ایشان و همکارانشان با تمام وجود دعا کنیم! (1709685) (alef-10)
 
مسلمان
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۱۴:۴۴
مجلسیها برن خدا را شکر کنند که به خاطر حساسیت اوضاع کنونی مردم ازآنها به خاطر حمایت از دولت قبل وکمک به نابودی اقتصاد کشور شکایت نمیکنند .حالا طلبکار هم شدند وسرمایه های فکری صادق وکار آمدی مثل دکتر ظریف را تخریب میکنند. بترسید از روزی که مردم جواب پاچه خواریهای دولت قبلی را به آنها بدهند.لابد چیزی از این دولت به شما نماسیده که برای زمین زدن آنها کمین کردید.خدارا ،خدارا،خدارا به یاد آورید. (1709250) (alef-13)
 
نادری
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۲۴:۳۹
بالاخره اقای ظریف رهبری وخانواده شهدا از برخی کارهای نا بجای شما و اقای روحانی ناراحت هستند عذرخواهی هم محرمانه وغیرمحرمانه نداره (1709267) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۴۳:۱۱
رهبر زنده وکیل وصی نمی خواهد.بهتر است از ایشون خرج نکنی. (1709456) (alef-6)
 
فرزاد
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۰۱:۰۵
تو خوبی!؟ (1709487) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۲:۰۵
لطفا وکالتنامه خودت را از خانواده های معظم شهدا ارائه فرمایید واگر چنین وکالتی نداری لطفا از طرف مطلق این خانواده ها ابراز نظر نفرمایید (1709516) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۳۹:۱۰
برادر نادری؛ چرا از جانب رهبری و خانواده های شهدا نظر می دهید بنده خودم بسیاری از خانواده های شهدا، جانبازان، رزمندگان و آزادگان را می شناسم که از عملکرد دولت بویژه شخص جناب آقای ظریف راضی بوده و از ایشان دفاع می کنند. (1709572) (alef-10)
 
پارمیدا
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۱۷:۵۲
دروغ گو........بیشتر خانواده شهدا از دست امریکا عصبانی هستند (1709994) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۵:۳۱:۱۷
پارمیدای عزیز! با مبتا قرار دادن جمله "بیشتر خانواده شهدا از دست امریکا عصبانی هستند" به مطالب زیر توجه کنید:
1- چون "بیشتر" کلیت را نمی رساند، لابد عده ای هم عصبانی نیستند!
2- عصبانی بودن بیشتر خانواده شهدا از دست امریکا ، نافی مذاکره نیست. (1710425) (alef-10)
 
جوال دوز
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۹:۱۰:۱۲
آقای ادبیات عزیز لطفا با کلمات بازی نفرمایید.

تنها راه مذاکره با آمریکا از نظر شخص اول کشور یعنی مقام معظم رهبری کنار گذاشتن دشمنی آمریکا با ملت ایران است و لا غیر.

پس عصبانی بودن نافی مذاکره هست چون عصبانیت موقعی فروکش میکنه که آمریکا بگه غلط کردم و دیگه با شما دشمنی ندارم و ایضا جبران مافات کنه که عمرا این اتفاق بیافته. (1712942) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۲۵:۲۳
از سایت وزین الف تشکر می کنم که با توجه به رسالتش ،زمانی از رفتار دولت محبوب اقای روحانی انتقاد می کنه و زمانی که حقیقت رو می فهمه با ازادگی اون رو منتشر می کنه دوستانی که در سایتها و روزنامه ها فقط به فکر منافع خودشون و حزبشون هستن یاد بگیرن لطفا (1709268) (alef-13)
 
دیوید
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۲۸:۳۲
یه سؤال اساسی:
مگه رهبری نگفتند که برخی از رفتارهای دولت در نیویورک بجا نبود و دولت نباید مرتکب می شد.
به نظر شما: رهبری چه موضوعاتی را بجا ندانستند؟؟؟؟
مگه نمی گیم قانون اساسی؟
مگه رهبری در قانون اساسی حرف اول و آخر رو نمی زند؟ پس چرا جلز و ولز می کنیم که تماس شیخ روحانی رو با اوباما توجیه کنیم؟؟؟ (1709272) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۱۲:۴۳
اگر ایشون می خواستند بگن چی نا بجا بوده می گفتن. وکیل وصی نمی خوان. ضمنا شاید منطورشون رفتار برادران در فرودگاه بود.. حدسه ها!!!!! (1709414) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۲:۰۶:۰۲
منظور از بجا نبود یعنی زمانش مناسب نبوده و مذارکه تلفنی باید بعدتر انجام میشد . (1711378) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۴:۵۵
رهبری نگفتند اين موضوع به جا نبوده. گفتند برخی کارها نابجا بوده. تاکيدی روی نابجا بودن اين موضوع نداشتن. (1712609) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۶:۰۰
رفتار برادران کفش پرتاب کن به رئيس جمهور بجا نبوده. (1712614) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۳۶:۴۶
سیاست{ چب آوازه افکند وبر راست تاخت } متعلق به دوران ما قبل انفجار اطلاعات است .امروز نمی توان با حرف زدن آنهم در جهانی که حرف از دهان در نیامده در سرایر جهان منتشر میشود با رقیبان سیاست بازی کرد خصوصا در جاهایی که منافع مشترک به اندازه تضاد منافع بازیگردان دارد .بعنوان مثال کسانی که سخنان جلسات محرمانه را منتشر کرده اند باید از خودشان سوال کنند برای کدام طرف دارند بازی می کنند ؟ واینگونه اعمال جایی برای مانور دادن وزیر کشور خودشان باقی میگذارد ؟ اقای نهاوندیان که یکی از سالم ترین شخصیت های نظام است بدرستی میگوید دلالان مخالف برداشته شدن تحریم ها هستند .یعنی چه ؟ این دلالها در کجا ها قرار گرفته اند ؟ .اشتباه می کنیم اگر گمان داریم که می توانیم با این وضعیت غرب را که نه ساده ترین افراد را فریب دهیم .غرب تمام این صحبت های ما را می شنود وبر بد گمانیش در نیت ما از مذاکره افزوده میشود . وکار برای دیبلماسی ایران بسیار سخت تر میشود . اگر واقعا به این نتیجه رسیده ایم که ادامه تحریم ها بزیان ملت وکشور ماست وباید به سمت مصالحه با جهان برویم باید هزینه های انرا هم تقبل کنیم .شتر سواری دولا دولا نمیشود. (1709287) (alef-13)
 
لیلا
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۴۳:۰۷
اقای ظریف تیتر روزنامه را دیده مریض شده اگه از تلویزیون پخش بشه چی می شه حتما......... (1709293) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۵:۴۰:۴۷
سلام:
خب ظریف ، ظریفه دیگه . تحمل سختی ها را نداره ، نباید ازش ایراد بگیرند و الا مریض میشه. (1709870) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۶:۳۷:۰۱
اونموقه کار شريعتمداری به دادگاه ميکشه. (1712617) (alef-10)
 
شهاب الدین بنائیان
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۴۵:۴۶
حضور کارآمد هیئت دیپلماتیک ایران و بیانات متین و منطقی رئیس جمهور محترم در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نیز سایر جلسات کاری، تاکیدی هوشمندانه بر حق قطعی ملت ما در برخورداری از انرژی صلح آمیز هسته ای و ضرورت ایجاد تحول در نگاه و رویکرد دولت های بلوک غرب نسبت به ایران است. به یقین در این راه خطیر، پشتوانه اعتماد ارزشمند رهبری به تدابیر راهگشای دولت تدبیر و امید و دعای خیر امت شهیدپرور، بهترین یار و مددکار جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف و همکاران توانمند ایشان در وزارت امور خارجه می باشد. امید است تا خواص جامعه، ویژگی های مترتّب بر این بُرهه خاص از زمان را در آستانه گفتگوهای تاریخی ایران و طرف های غربی، ملحوظ نظر قرار داده و با تأسّی به بیانات داهیانه رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی که همواره رعایت انصاف و اعتدال را در ارزیابی عملکرد دولت های مختلف متذکر می شوند، از هرگونه شتاب زدگی و برخوردهای جناحی در تحلیل مسائل مرتبط با مذاکرات آتی هسته ای، پرهیز کنند و حامی معتمدان نظام و مردم باشند. (1709296) (alef-13)
 
آریان
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۰:۱۱
دکتر ظریف شما مایه افتخار ما هستید. (1709302) (alef-13)
 
آرزو
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۸:۰۴
سلام آقای ظریف .ما مردم ایران شما و روزنامه کیهان را می شناسیم . شما را به خدا مواظب سلامتی خودتان باشید چون امید کشور ایران هستید . به خاطر همه تلاشهایتان ممنون هستیم. (1709314) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۱۹:۵۹:۱۴
ظریف دوست داریم (1709315) (alef-13)
 
امین
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۱۱:۳۵
آقای ظریف دو پیشنهاد به شما میکنم، 1- اصلا روزنامه ها و سایت های افراطی مثل کیهان و رجانیوز نخونید و با انتخاب یک مشاور رسانه ای قوی، مشاور جوابشونو میده 2- بهتره بجای اینکه تمام یادداشت هاتو تو فیس بوک بنویسی برخی هاشو تو سایت های معروف و پربیننده ای مثل الف یا فرارو بنویسی، هستن کسانی که فیلتر شکن و فیس بوک ندارن ولی شما رو خیلی دوست دارن، این کارت باعث محبوبیت بیشترت میشه (1709328) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۱۳:۱۹
مردم کیهان رو به خوبی شناخته اند خودتان را ناراحت نکنید (1709333) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۲۲:۰۲
اقایی حسیسنی اعتقاد دارند مردم همه چیز باس خبردار شن. حرف قشنگیه اگه مردی فیش حقوقیتو رو کن بده مردم باخبر شن امار گردش حسابتم نشون بده (1709344) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۲۷:۰۳
دکتر ظریف در مسیرت ثابت قدم باش ما حمایتت میکنیم.خدا قوت (1709350) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۳۴:۰۴
آقای دکتر ظریف شما از قبل و حالا تحت عنایت رهبری بوده ایدو مردم هم از تمام اقشار جامعه که شعور دارند شمارو دوستتون دارند و شما ایران و مردمی که پشتوانتون هستن در نظر داشته باشید (1709356) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۳۸:۴۲
اقای ظریف نگران نباشند خوانندگان کیهان ادمهایی هستند که خودشونو به خواب زدند و امیدرواریم دیر یا زود از خواب بیدار شوند همانطور که یک سری شون از خواب بیدار شدند و به این ترتیب از تیراژ این روزنامه کاستند
ما دولت راستگویان را باور داریم صداقت در رفتار و گفتار دولتمردان ان هویداست به همین دلیل به این دولت امیدواریم و تحت تاثیر افرادی مانند اقای شریعتمداری که نگران منافع خودشان هستند نیستیم این افراد خیلی وقته که به قول قدیمی ها حناشون رنگی نداره (1709367) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۰:۵۳:۳۱
درود بر ظریف ، بعضی نمی توانند محبوبیت دکتر را قبول کنند (1709392) (alef-13)
 
امینی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۰۸:۴۰
من بعنوان یک فرهنگی بازنشسته متحیرمکه این اقای شریعتنداریتا کی میخواهدبذر تفرقه بپاشداخر اقای مدیر مسیول
گیرم که خلق را به طریقی فریفتی با دست انتقام خداوند چه میکنی
واقایان دست اندر کار قضاوت این اقا تا کی میخواهد تفرقه افکنی کند (1709507) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۱۴:۵۲
آقای دکترظریف عزیز ازشما بااین همه درایت بعید است که نسبت به حرف های بعضی از افرادی که آب به آسیاب دشمن می ریزند وآرامش ووحدت جامعه رابرنمی تابند حساس باشید (1709418) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۰۸:۱۸
اتفاقن درست در موقع لازم بسیار سنجیده پاسخ دادند! ممنون جناب دکتر ظریف عزیز! (1709693) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۲۱:۱۳
باسلام
لطفا به آقای شریعتمداری بگید کمی هم به فکر آخرتت باش (1709424) (alef-6)
 
بهرام
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۳۵:۰۱
کمیسیون امنیت مجلس تکلیفش مشخصه . این اقایان خیلی وقته غش کردند .
انتخایات مجلس نزدیکه ، اقایون را رصد کنید . (1709445) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۵۰:۲۲
اقاي الف مدتي است خبر هاي شما دست جندم شده وسايت هايي مثل عصر ايران خيلي دقيق تر وزودتر ازشما منتشر ميكنند كمي بجنبيد واخبار تكراري وبيات روى سايت نزاريد (1709470) (alef-6)
 
alireza
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۱:۵۴:۴۳
dr zarif vaghean ghorure meli ro neshun midi,du_set daram,alef mochakeram ke az dr zarif maghale dadi (1709475) (alef-6)
 
یک ایرانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۰۶:۰۰
با سلام و تشکر از وزیر امور خارجه محترم و مدیر کشورمان.
حالا بنده خدا باید جواب دهد که چرا سعی کرده سنگهایی که سالیان دراز بی تدبیری در چاه افتاده از چاه بیرون آورد. اینقدر ما نمک نشناس هستیم . (1709501) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۰:۱۳
اقای ظریف این ملت در مسیر خود بسمت اهداف والای انسانی به رفتارهای غیر اخلاقی جرایدی چون کیهان و مجلس نشینان ساکت در قبال دوران سیاه هشت سال گذشته عادتی دیرینه دارد.ان الله مع الصابرين بی شک هیچ کس را یارای قد علم کردن در برابر اراده مردم بیزار از دروغ سازان و دروغ گویان و دروغ پراکنان نیست. جانباز و ازاده دفاع مقدس (1709509) (alef-13)
 
میامی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۱۰:۵۲
آقای ظریف خودتان را ناراحت نکنید سلامتی شما برای ما خیلی اهمیت دارد شما دستگاهی را در اختیار گرفته اید که طی این چند سال اخیر در جهان بشدت بی اعتبار شده بود و با کاردانی شما در عرض یک هفته اعتبار ایرانیان بار دیگر در جهان شرو ع به درخشش کرد سنگینی معیشت و اعتبار ایرانیان در گرو تدبیر شماست و دعای میلیون ها ایرانی پشت سرتان. امثال این روزنامه ها و افرادی که سنگ جلوی راهتان قرار میدهند بشدت در نزد اکثریت ملت منفور هستند و اگر انها بگویند ماست سفید است ما باور نمیکنیم . (1709512) (alef-13)
 
ديوانه
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۲۳:۲۴
با سلام

مي‌كند رسوا ترازو جنس ناسنجيده را

مردم سنجيده را در حَشر از ميزان چه باك (1709543) (alef-10)
 
ديوانه
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۱:۱۴:۲۸
آقاي ظريف به نظرم شما نمونه‌اي از مردم سنجيده اين شعر مي‌باشيد (1709792) (alef-10)
 
عباس از قم
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۲:۴۹:۵۴
تخریب و ضایع کردن نخبگان در اینجا امری ساده و بدیهی است... حالا هنوز تخریب ها شروع نشده روزی برسد که برخی از وزرا به استعفا روی بیاورند... (1709590) (alef-10)
 
دوستدار ظریف
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۰۰:۲۷
اقا ظریف ی کامنت هم اینجا بزار ملت انرژی بگیرن حضرت عباسی نظری که دادی چسبید
مردددددددددددددددددددددددد
دمت گرم (1709610) (alef-10)
 
محمدعلی
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۴۹:۵۵
ترویج ایران هراسی دشمنان ایران نسبتا موفق بوده است. آنقدر که فی الحال به ما میگویند که در رابطه با مسائل هسته ای باید ثابت کنید که راست میگویید. آن ها توانسته اند بسیاری از کشورهارا هم با خود همراه کنند. کشور ما در این مرحله نیاز به رفتار عالمانه و صادقانه توامان دارد دولت ما از یک طرف باید عالمانه مراقب مکر سیاسی دشمن باشد و دسیسه های آنهارا خنثی کند و ازسوی دیگر مواظب مسئولین نا آگاه داخلی باشد تا گل به خودی نخورد. کنش عالمانه دربیرون و گزارش صادقانه آن به دستگاه های نظارتی کشور زیاد آسان نیست. البته روحانی و ظریف هردو این استراتژی و تاتکتیک را در عرصه زور آزمائی سیاسی و گزارش به ملت شریف ایران به خوبی پیاده کردند. و الحق برنده میدان هم شدند. ستاره عرصه دیپلماتیک نیویورک در این اجلاس جهانی رئیس جمهور ما بود با وزیر خارجه کاردانش.

از افرادی که با دید تک ساحتی جنجال به پا می کنند و غوغا راه می اندازند و معرکه گیری می کنند نباید هراسی به دل راه داد. تاریخ نشان داده است که این قوم همواره نا خواسته و نادانسته نیابتا نقش ستون پنجم دشمن را بازی کرده اند.
مهم این است که اگر این قوم از دایره امانت داری ناشی از حضور در جلسات محرمانه آن هم در جدال های بین المللی که منافع ملی و بین المللی ما در آن است خارج شوند چه دستگاهی بر آن نظارت خواهد کرد.
فرد خاطی سرو کارش با چه دادگاهی و محکمه ای باید باشد. و آیا این دور باطل همچنان ادامه خواهد داشت و هر روز ملت ما شاهد ضرر های اساسی در عرصه داخلی و خارجی باید باشد. اطمینان کامل دارم آن ها که دانسته و یا نادانسته امانت دار این نظام مقدس نیستند به نوعی در صف دشمنان غدار این ملت مسلمان و وفادار به اخلاق ایمان قرار دارند. (1709666) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۸ ۲۳:۵۲:۳۵
جناب وزير مستحضرند كه كيهان با زرنگي ميخواهد ايشان وروحاني را عصباني كند
مواظب باشند دردام انها نيفتند (1709669) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۴۳:۲۰
کجای دنیا به وزیر خارجه کشورشون اینجوری از پشت خنجر میزنن؟؟ طوری که الان نادانی برخی آلت دست رسانه های بیگانه برای تضعیف ایران شده. خدایا تا کی از دست این قبیله افراطیون بکشیم (1709751) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۰:۵۷:۳۸
وزیر ایران دکتر ظریف مچکریم
همه جوری دست علی شیر خدا یارت
خداوند به همراهت پوریای ایران
همه جوره شمارا حمایت می کنیم ودوستتان داریم
فقط تجربه بنده : مملکت ما شده همش حاشیه
یادتان باشد شما را به حاشیه نکشانند
پیروز باشید (1709775) (alef-10)
 
تقديم به دكتر ظريف
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۱:۳۱:۴۱
تو روشن سحري ، از سحر شريف تري / ظرافت غزلي از غزل ظريف تري / وطن به لحن تو شاعر شده است در دنيا / تويي كه از همه ي غنچه ها لطيف تري (1709805) (alef-10)
 
صهبا آرامى
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۱:۳۶:۲۳
مرحبا ظريف جان ! از دروغ جز ننگ چيزى نخيزد (1709809) (alef-10)
 
جهان
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۴:۰۹:۳۵
پیشنهاد می کنم علاوه بر این فیلم، فیلم مذاکره اقای ظریف و کری و تماس تلفنی روحانی و اوباما هم پخش شود تا سیه روی شود هرکه در او غش باشد. (1709853) (alef-10)
 
دادمان
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۵:۳۳:۲۶
سلام
خیلی به وجد میام وقتی میبینم خبری از دکتر ظریف این همه مخاطب داره . شما رو به خدا ببینین که هر کامنت چقدر لایک داره . دکتر ظریف بخدا مردم شما رو قلبا دوست دارن . (1709869) (alef-10)
 
زارع
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۶:۴۳:۴۶
بنام خدا
از زمان استقرار جمهوری اسلامی تاکنون وزیری مقتدر و مسلط به قوانین به مانند اقای ظریف نداشته ایم .ایشان هم قوانین بین الملل را میدانند و هم صداقت و راستگویی در گفتار دارند .من فکر می کنم با استعانت از خدا و با داشتن چنین وزیری ما می توانیم حرف حقمان راکه تابه حال نتوانسته ایم در دنیا بزنیم ایشان بتوانند این مهم را انجام بدهند.پیشنهاد دیگر من این است که ماتحلیل هایمان بر اساس تخصص باشد (1709888) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۷:۴۱:۱۹
واقعا تعدادی از نمایندگان مجلس باید از خودشان خجالت بکشند!!!!! (1709920) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۰۱:۰۳
بنظرم آقای دکتر ظریف به نتیجه درستی رسیده اند. اگر قرار است در یک مبارزه دیپلماسی سربلند باشی باید جلسه ای را که ستون پنجم در آن حضور دارد، جلسه رسمی و علنی تلقی نمود. (1709930) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۱۱:۵۷
جلسه را پخش کنند ببینیم توی این مملکت چه خبره؟
ایا میشود همه کمسیون امنیت مجلس دروغ بگن.بعد یک نفر بیاد وبگه من این حرفو نزدم.البته اخیرا دارن به صدا وسیما فشار میارن که جلوی دولت ایستاده.حالا همین اقایون فردا یه حرفهای دیگه ای هم خواهند زد.حرفهای اقای اشنا که فرمودند صدا وسیما چرا سخنان رایس رو پخش کرده یه نمونه ساده است.
من فکر کنم ظریف چون میدونسته صدا وسیما متن جلسه رو پخش نمیکنه.توپ رو انداخته توی زمین مجلس.
ضمنا ایشان جواب همین یه سوال رو بده که کدوم مرحله سفر نیو یورک نابجا بوده؟
تا رسوا شود هرانکه دراو غش باشد (1709934) (alef-13)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۰:۳۴:۴۸
جناب چرا سخنان آقای آشنا را تحریف میکنی و نتیجه دلخواهت را میگیری؟ آقای آشنا گفت که چرا سخنان رایس را قبل از سخنان دولتمردان پخش کردی تا القا بشه که آقای روحانی با اوباما تماس گرفته نه اوباما با ایشون. (1711304) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۰۱:۲۱:۲۷
آقای آشنا نگفت که چرا سخنان رایس را پخش کردی، گفت سخنان رایس را چرا قبل از سخنان دولتیان پخش کردی. اگه عناد نداشته باشی علتشو میگم. (1713533) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۵۴:۴۹
جناب دکتر ظریف
باسلام واحترام خدمت دلیر مرد باسواد ایران
ما عملکرد می خواهیم و می بینیم
پس کاری به خاله زنک های هیچ کس و....نداریم
فقط شمارااول حمایت وتشویق و اوضاع رو پیگیری می کنیم
پس بی خیال پچ پچ یاعلی به پیش
علی یارت وحق نگهدارت (1709951) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۸:۵۹:۴۵
درود بر وزیر باکلاس و با صداقت جناب آقای ظریف
بله : تا سیه روی شود هر که در او غش باشد (1709954) (alef-10)
 
یاسر
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۹:۴۰:۱۵
سلام _ آقای دکتر ظریف واقعا خسته نباشین واقعا 1دووووووووووووووووووووووونه ای امثال آقای شریتمعداری باید ببینن چقد در بین مردم جایگاه اجتماعی دارند به راجب موضوعی نظر بدند (1709972) (alef-13)
 
یک ایرانی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۰۹:۴۱:۴۳
آقای ظریف شما و دولت محترم تائید مقام معظم رهبری را دارید مردم هم دلگرم به این تائید و پشتکار شما در حل مشکلات هستند پس گوش ندهید و روبه جلو با عزتمندی و حفظ شئون انقلاب عمل کنید وبس (1709975) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۳:۱۰:۱۳
جناب آقاي شريعتمداري ميشه بفرمائيد چرا ؟ فقط بگو چرا ؟! (1710204) (alef-6)
 
کوکبی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۰۶:۳۱
بخاطر صداقت وشجاعت کیهان از این به بعد کیهان می خوانم امیدوارم اقای ظریف از مردم ایران عذر خواهی کنه (1709989) (alef-6)
 
دوستدار حق و عدالت
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۲۴:۲۶
بابا دکتر ظریف به این سایت زیاد توجه نکن!!!!!!
این سایت خیلی از حرف ها رو میزنن!
کلاً به فکر سایر رسانه ها مکتوب دیگر باش و ... (1709999) (alef-6)
 
فراز
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۳۷:۵۱
اقای ظریف عزیز و دوست داشتنی! شما با نگارش این چند سطر کوتاه در میان یادداشتهای خوانندگان، قدم بزرگی برای نشر حقیقت، نابودی دروغ سالاران، و فرهنگ مردم سالاری و پاسخگوئی برداشته اید. (1710010) (alef-6)
 
فردین ق
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۴۱:۳۱
بی شک دکتر ظریف اگر این روند اخلاق مداری را پیشه کنی علاوه بر این که ما به ایرانی بون خودمون افتخار میکنیم الگویی خواهید شد برای سایرین ... چهره سال شدن و برگی ماندگار در تاریخ ایران بداخلاقی همیشه بوده و هست چگونه با این بداخلاقی برخوردکنی مهم است و این شرط ماندگاریست هرچند به قول قدیمی ها دنده فیل می خواهد.در کلاس دیپلماتیکت بمان که مایه افتخاری (1710014) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۰:۴۸:۲۷
جناب دکتر ظریف

سلام

بدانید و آگاه باشید که دشمنان شما هر که باشد اعم از لابی صهیونیست و .....

همه و همه مترصد موقعیتی هستند که تمام بافته های مشخص شما را رشته

کنند حلا کی الله اعلم

الغریق یتشبس بکل حشیش (1710019) (alef-6)
 
ابراهيم
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۱:۱۶:۳۱
درود بر ظريف عزيز بهترين وزير خارجه ايران (1710046) (alef-6)
 
حسيني
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۰۴:۰۲
سلام
خدا نخواسته كاين مملكت شود آباد
وطن پرستان بيهوده اهتمام كنند

آقاي ظريف مردي است كه وجودش براي اين مملكت باعث عزت و شرف و آبرو مي شود
اما متاسفانه در جامعه اي كه دروغگويي ارزش شده است و كساني كه با دروغ و چاپلوسي و تزوير و وعده هاي دروغين به مردم راي جمع كرده اند قطعا در بازار دروغگويي سكه شان رونق دارد
مي دانم كه نظرم را نمي گذاريد اما براي دفاع از راستگويي و صداقتي كه در اين مملكت مظلوم ترين شده است بر خود واجب ديدم كه نظرم را ارسال كنم (1710083) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۲:۲۷:۴۱
سلام آقای ظریف

مواظب بحث با این آدمهای حقیر باشید. آنها سعی می کنند شما را تا سطح خودشان پایین بیاورند و با تجربه ای که از زندگی در آن سطح دارند، شما را بپیچانند و حتی شکست دهند! (1710105) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۳:۳۸:۱۹
اگرهمگی به منافع ملی ونه منافع شخصی بیاندیشیم همه پرسی صراطی مستقیم است در همه امور (1710242) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۸:۰۴:۳۲
واعتصمو بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا (1710666) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۱۹:۱۸:۱۳
این دوستان فک میکنند با داشتن محاسن و تعصب کورکورانه دارن به اسلام کمک میکنند آقا داستان دوستی خاله خرسه رو بخرین و بفرستین برا دوستان (1710782) (alef-10)
 
ادب
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۰:۰۱:۲۷
انتشار بخشی از اخبار جلسه کمیسیون امنیت ملی کار اشتباهی بود و پیشنهاد پخش کامل آن کار بسیار غلطی می باشد.یک سیاستمدار مجرب بایستی سوار بر احساسات خود باشد نه اینکه با حرکات احساسی باعث خسران و ضرر به منافع کشور گردد. (1710863) (alef-10)
 
۱۳۹۲-۰۷-۱۹ ۲۲:۱۱:۰۴
چرا اینقدر مسئله رو میپیچونید....
جناب آقای ظریف شما که داعیه دار صداق و اخلاق هستید و دیگران را بی اخلاق و دروغگو میدانید... با صداقت بفرمایید آنچه در سفر نیویورک اشتباه بوده چه بوده؟ (1711114) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۵:۰۰:۱۹
سلام
کسی نگفته در نیویورک اقدام اشتباهی صورت گرفته
حضرت آقا گفتن اقدام نابجا صورت گرفته
فقط بی زحمت اگه میشه وزیر محترم خارجه راجع به دیدار با لابی راکفلر توضیح بدن
هم مردم بدونند که لابی راکفلر چیه و هم دلیل ملاقات رو بگن ممنون میشیم (1711404) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۳:۰۶:۵۱
آقا نفرمودن "اقدام نابجا"
لطفا سخنان ایشان را تحریف نکنید .بلکه فرمودند" بجا نبود" یعنی زمانش الان نبود و باید کمی دیرتر مکالمه تلفنی صورت میگرفت .
ضمنا لابی صهیونیستی که ممنون از شما و کیهان میباشد !! (1712153) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۰:۱۵:۲۵
عزیزم چیزی اشتباه نبوده بلکه رهبری فرمودند بجا نبود یعنی زمانش مناسب نبوده وباید کمی بعدتر اتفاق می افتاد مثلا در تهران تماس برقرار میشد . (1711767) (alef-6)
 
مسعود
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۲:۰۹:۴۴
جناب دکتر ظریف متاسفانه ایران از این میرزا آقاخان های نوری زیاد داشته و دارد پس شما بدون توجه به دسیسه های آنها با توکل به خدا مسیرت را ادامه بده و بدان که موفق میشوی . (1711381) (alef-6)
 
محمدی
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۲:۱۹:۵۱
بنده خدا دکتر ظریف چندسال ایران نبوده نمیدونه احمدی نژاد چقدر ایران رو در زمینه دروغ و کلک پیشرفت داده !!! (1711387) (alef-6)
 
جوان ایرانی
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۶:۳۶:۰۷
ای کاش در مجلس ما یکی پیدا می شد که الان می توانست حرف آخر را بزند و تمام کند این بحث را. دکتر ظریف صدتا کار مهمتر از این هم دارد که اکنون وقت و انرژی او نباید صرف پاسخ دادن به این بچه بازی ها شود. شما را بخدا آقای بروجردی . آقای دکتر لاریجانی آقای نحمدی گلپایگانی و ....دخالت کنید . با این نوع رفتارها وزیر را به خودسانسوری و ملت را به محرومیت از آگاهی سوق ندهید... (1711418) (alef-6)
 
zahra
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۸:۰۳:۰۴
با سلام
به جای اینکه به هم گیر بدیم و ایراد بگیریم .سعی کنیم که صبور باشیم و یک کمی گذشت کنیم تا وزرا فرصت بیشتری برای خدمت پیدا کنند. (1711493) (alef-6)
 
مهرداد
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۸:۱۷:۱۳
جناب آقای ظریف
وزیر محترم

شما امیر کبیر زمان خود هستید.
من قلبا و اخلاقا ارادتمند سبک و سیاق پارادایم مدیریتی شما هستم . (1711511) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۰۸:۲۶:۲۷
ظریف جون پیش به سوی ریاست جمهوری
والا آرزو به دل موندیم یه رئیس جمهور مسلط به زبان انگلیسی داشته باشیم و بدون مترجم با خبرنگارها و سایر رئیس جمهورها صحبت کنه!!! (1711527) (alef-6)
 
ح. هادی
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۰:۴۴:۴۴
جناب دکتر ظریف
یقیناٌ فشار زیادی از سوی منفعت طلبان و درماندگان سیاسی تحمل می کنید جرآت وشهامت بی نظیر شما وبیان صادقانه تان حاکی از قدرت سیاست خارجی ودیپلماسی نوین شمااست که انسانهایی چون شریعتمداری وامثالهم که منافعشان با تحریم تأمین می شود وتحمل فضای باز سیاسی واقتصادی را ندارند این روش را نمی پسندند و همواره با دگم اندیشی بدنبال ضربه زدن به پیشرفت وتعالی این کشور بوده وهستند ، اینان لحظه ای به منافع ملی نمی اندیشند ، چشمان خود را بسته اند وبدنبال هوای نفس خود هستند ، آیا نمی بینند عده ای ازفرط مال اندوزی در نتیجه تحریمها بقدری باد کرده اند که خود وراه خود را هم گم کرده اند و از سوی دیگرخیل مردم دردمند را نمی بینند که از درد تهی دستی زانوی غم در بغل گرفته اند ؟ چرا خیلی خوب می بیینند وخوب می شنوند !! ولی حب دنیا آنها را مغلوب ساخته است !! جناب وزیر با استعانت از الطاف خداوند وبه پاس خون شهیدانی که برای سرافرازی وآزادی این مرز وبوم جان فدا نموده اند مستحکم واستوار باشید وبه ندای حق طلبانه مردمی که سالها منتظر این فضا بودند وبه همین امید به پای صندوق های رای آمدند پاسخی جانانه ودر خور شأن بدهید ، خدا به شما ومردم عزیز ایران عزت وسربلندی وشأن و آبروی بین المللی عطا فرماید . (1711842) (alef-10)
 
mohammad
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۲:۵۸:۰۹
دولت راستگویان !!!!!!!!!!!!!!!!
هولوکاست از نظر رهبری افسانه نبوده !!! و اونی که تو سایت رهبری زده بد ترجمه کردند !!!!!!!!!!!!!!
از همین میشه فهمید که در صحت گفتنه های اقای ظریف نمیشه اطمینان کرد
متاسفم برا الف که اعتبار حرفه ای خودش را خرج یک ادم درو... میکنه
این تازه اول دولت راستگویانه !! حالا تا این 4 سال تمام بشه ببین چقدر دروغ تحویل مردم بدن .... (1712138) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۳:۱۱:۲۰
دكتر ظريف ،ايقدر مرد هستي كه نخواهي براي يك مشت نون به نرخ روز خور چيزي اثبات بكني -.ماهمه طوره دوست داريم و قبولت داريم خسته نباشي و پر قدرت به كار خودت ادامه بده.مردي بخدا (1712163) (alef-6)
 
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۴:۰۲:۳۸
کاش جناب ظریف احترام به افکار عمومی مردم را در حفظ عزت آنان در برابر دشمنانی نشان می‌دادند که به اذعان قرآن از ما راضی نمی‌شوند تا از آیینشان تبعیت کنیم و متاسفانه پس از سفر نیویورک از خیلی چیزها راضی بودند... و کاش این احترام را این گونه نشان می‌دادند که به جای بحث در مورد محرمانه یا عدم محرمانه بودن جلسه مذکور، اشتباهشان را صادقانه در ارضای خواسته جنایتکاران عالم می‌پذیرفتند... (1712275) (alef-6)
 
Riahi
۱۳۹۲-۰۷-۲۰ ۱۴:۴۵:۰۶
سلامي به پاكي مردم مهربان ايران زمين
اين بدعتي كه جناب اقاي دكتر ظريف عزيز نهادينه كردن كه مردم مستقيم مشاركت در امور جاري كشور داشته باشند جاي تشكر و قدرداني دارد
و چه بسيار كار نيكو و پسنديده است اي كاش بقيه مسؤولين مملكتي هم چنين حركت زيبا و مردمي را سر لوحه كارشون قرار بدهند
با اين به مشاركت طلبيدن مردم در اين گونه مطالب تهي باعث خواهد شد كساني در ميدان بمانند كه زبان منطق داشته باشند
بنظر من جناب دكتر ظريف يك امير كبير زمان است
دعاي خير مردم هميشه پشت و پنا هت خواهد بود (1712363) (alef-6)
 
علی
۱۳۹۲-۰۷-۲۱ ۱۲:۳۹:۱۵
آقای دکتر ظریف میخواهم هزاران بار تاکید کنم که ایراداتی که مخالفین بر شما دارند همه ساختگی و برنامه ریزی شده است تا شما را از هدف اصلی اتان باز دارند.این عده که تعداد آنها به یک در صد جمعیت ایران هم نمی رسد نمیخواهند موفقیت شما و ایران عزیز را ببینند.مدعای من حمایت این عده از سیاست های خانمان سوز دولت قبلی است.
وقت گرانبهای خود را صرف مقابله با استکبار جهانی کنید. دشمنان داخلی را به مردم وا گذارید. (1714269) (alef-10)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.