توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 381405
توقیف ۴۲۰۰ میلیارد ریال از وجوه پرونده بانک ملت به نفع بیت المال
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۱
براساس اعلام یک منبع آگاه تاکنون ۴۲۰۰ میلیارد ریال از وجوهی که در پرونده بانک ملت جابجا شده به نفع بیت المال توقیف شده است.

به گزاش فارس، در تاریخ ۲۹ تیر امسال خبر بازداشت مدیرعامل سابق بانک ملت از سوی خبرگزاری فارس منتشر شد.

براساس اطلاعات موجود رستگار مدیرعامل بازداشت شده بانک ملت یکی از سرشاخه‌های یک شبکه فساد بانکی بزرگ محسوب می شد.

بنابر گزارش‌های موجود پس از مدتها کار شناسایی و اطلاعاتی یک شبکه فساد بانکی در کشور کشف شده که رستگار مدیرعامل معزول بانک ملت یکی از اعضای این باند است.

سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران تنها یک روز پس از انتشار خبر دستگیری رستگار در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر چرایی بازداشت مدیرعامل سابق بانک ملت توسط سازمان اطلاعات سپاه گفت: این تنها یکی از پروژه‌های اطلاعاتی است که سپاه در رابطه با مسائل امنیتی و موضوع نفوذ و فسادهای اقتصادی دنبال می‌کند، برخی فکر می‌کنند که فقط حقوق‌های نجومی دلیل این بازداشت‌هاست اما پرونده مرتبط با یک فساد بزرگتری است. این‌ها یک شبکه بوده‌اند و برخی از سیاسیون نیز در این شبکه حضور دارند.

حال پس از گذشت ۲۵ روز از دستگیری رستگار و ۴ نفر از سرشاخه ‌های این شبکه فساد مشخص شده که پس از ردیابی‌های انجام شده بخش عمده‌ای از مجموع منابع ارزی که در پوشش ارائه تسهیلات به شبکه شرکت‌های خارجی یکی از بدهکاران عمده بانکی در خارج از کشور پرداخت شده بوده توسط این شبکه پس از تبدیل شدن به ریال، به داخل کشور منتقل شده است.

یک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد که از این منابع تاکنون نزدیک به ۴۲۰۰ میلیارد ریال به نفع بیت المال توقیف گردیده است.

بر اساس اعلام این منبع با دستگیری علی رستگار امکان هم افزایی و هماهنگی جهت تعیین سرنوشت سایر وجوه و بازگردادن آنها با همکاری دستگاه‌های امنیتی کشور فراهم آمده است.
 
کلمات کلیدی : بانک ملت+اختلاس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.