توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 327504
اصلاحات جدید آمریکا در مورد تحریم های کوبا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۴۰
پایگاه اینترنتی وزارت خزانه داری آمریکا از اصلاحات جدیدی در مورد قوانین مربوط به تحریم های کوبا خبر داد.

در گزارش پایگاه اینترنتی وزارت خزانه داری آمریکا آمده است: «دفتر کنترل دارائی های خارجی وزارت خزانه داری» و «اداره امنیت و صنعت وزارت بازرگانی» روز سه شنبه اصلاحات جدید مربوط به «قوانین کنترل دارائی های کوبا» و «قوانین مدیریت صادرات» را اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این اصلاحات در راستای مسیر جدیدی است که باراک اوباما در دسامبر ۲۰۱۴ به سمت کوبا ترسیم کرد. این تغییرات در روز ۲۷ ژانویه ۲۰۱۶ در نشریه «فدرال رجیستر» منتشر و از همان روز اجرایی خواهند شد.

جاکوب جی. لو، وزیر خزانه داری آمریکا گفت‌: اصلاحات امروز در مورد قوانین کنترل دارائی های کوبا در راستای اقدامات متوالی (دولت) طی یک سال گذشته صورت گرفته و این پیام آشکار را به دنیا ارسال می کند که آمریکا نسبت به توانمندسازی و پیشرفت اقتصادی مردم کوبا متعهد است. ما تلاش کرده ایم میان مردم کوبا و مردم آمریکا جریان آزاد اطلاعات برقرار کنیم و همچنان به اقدامات لازم برای کمک به مردم کوبا جهت رسیدن به آزادی سیاسی و اقتصادی که شایسته آنند ادامه خواهیم داد.
پِنی پریتزکر، وزیر بازرگانی هم گفت: «به دنبال نخستین گفتگوی میان آمریکا و کوبا در زمینه تحریم ها و سفر گروه حقیقت یاب این وزارتخانه به کوبا در ماه اکتبر، ما بی وقفه تلاش کردیم آثار مثبت تغییر وضعیت تحریم ها بر مردم کوبا را به حداکثر برسانیم؛ بخشنامه امروز وزارت بازرگانی در راستای تغییرات پیشین است و مجوز صادرات بیشتر در حوزه های آموزش، آمادگی در برابر حوادث فاجعه آمیز، تولیدات کشاورزی، اقدامات هنری، حوزه غذا و حمل و نقل عمومی را می دهد. این تغییرات همچنین تسهیل کننده صادراتی است که به تقویت جامعه مدنی در کوبا و تقویت ارتباطات میان مردم کوبا کمک می کند.»
اصلاحات جدید، محدودیت های موجود در زمینه پرداخت و شرایط تأمین مالی برای صادرات کالاهایی غیر از کالاهای کشاورزی را برطرف خواهد کرد. این تغییرات همچنین سفر به کوبا برای مقاصد مجاز را تسهیل می کند.
برخی از این اصلاحات به شرح زیر است:
در بخش تأمین مالی، محدودیت های تأمین مالی بسیاری از انواع صادرات مجاز به کوبا برطرف خواهد شد؛ در بخش صادرات، دفتر کنترل دارائی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا برخی محدودیت های مربوط به مبادلات مالی در حوزه مسافرت به این کشور را برطرف کرد. در بخش جامعه مدنی، اداره امنیت و صنعت وزارت بازرگانی، مجوز صادرات کالا و نرم افزار به سازمان های حقوق بشری یا افراد و سازمان های غیردولتی فعال در زمینه جامعه مدنی در کوبا را صادر کرد. در بخش گردآوری اخبار، اداره امنیت و صنعت وزارت بازرگانی، مجوز صادرات کالا و نرم افزار به دفاتر خبری کوبا را صادر کرد. در بخش مخابرات، اداره امنیت و صنعت وزارت بازرگانی، مجوز صادرات آن دسته از اقلام مخابراتی که ارتباطات میان مردم کوبا با همدیگر و با سایر ملت ها را بهبود می بخشد صادر کرد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+کوبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.