توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395103
دختران کشتی‌گیر ایرانی در سکوت تاریخ‌ساز شدند
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۰
دختران کشتی‌گیرِ آلیش، بدون ادعا و به دور از هیاهوی خبری خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی آماده کردند و تاریخ ساز شدند.

به‌ گزارش ‌ایسنا، دختران آلیش کار ایرانی پیش از عید استارت تمرین‌های خود را برای حضوری موفق در مسابقات جهانی زدند و چندین مرحله اردوی سخت را در شهرهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی و کرج پشت سر گذاشتند؛ تیمی که از قهرمانان رشته‌های جودو و ووشو تشکیل شده بود و برخی از آنها بنابر دلایل شخصی از رشته خود جدا و به سمت کشتی رو آورده بودند و برخی نیز بعد از فعالیت کشتی زنان در ایران بعد از سالها به سمت علاقه خود رفته بودند.

تمرین ملی پوشان آلیش با مربی قرقیزی

 

دختران کشتی‌گیر در سکوت و به دور از غرور تمرینات خود را پیگیری کردند، بدون این که توقعی داشته باشند و تنها دلیل به جان خریدن تمرینات سخت و دور ی از خانواده،  کسب پیروزی و مدال در رقابت‌های جهانی بود.

اردو های ملی پوشان آلیش

 

آنها یک بار در اولین حضور خود در رقابت‌های آسیایی کاری کردند کارستان و قهرمان قاره کهن شدند و این بار سودای قهرمانی در جهان را در سر می پروراندند. قهرمانی برای آنها دور از دسترس نبود و برای رسیدن به این هدف عرق‌ ریختند و تمرینات طاقت فرسا را پشت سر گذاشتند.

 

بانوان کشتی آلیش ایران در مسابقات جهانی افتخاری بزرگ را کسب کردند و در نخستین حضور خود، عنوان نایب قهرمانی جهان را از آن خود کردند؛ عنوانی که برای کشتی زنان ایران تاریخ ساز است و شیرینی آن کمتر از قهرمانی نیست.

عنوان

 

پیش از حضور در مسابقات جهانی شاید انتظار توجه از مسئولان ورزشی کشور و حتی رسانه‌ها برای حمایت از این زنان کشتی‌گیر انتظار زیادی بود،  ولی کسب عنوان تاریخی نایب قهرمانی جهان را نمی‌توان نادیده گرفت و انتظار می‌رود از این دختران قدردانی در شان آنها به عمل آید.

دخترانی که با پرچم یا حسین بر روی سکو رفتند و علاوه بر قدرت نمایی زن ایرانی با حجاب اسلامی نام سالار شهیدان را به دنیا نشان دادند، بی شک ارزش کار آنها بسیار است.

 
کلمات کلیدی : کشتی بانوان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.