نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 455502
بازاري که براي پاکستان از دست رفت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶
بانک هاي پاکستان حتي پس از لغو تحريم ها، تمايلي به گشايش اعتبارات اسنادي و انتشار فرم الکترونيکي ندارند. اين کشور بازار صادراتي برنج به ايران را از دست مي‌دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از پايگاه خبري داون، پاکستان در حال از دست دادن بازار صادرات برنج به ايران به ارزش 500 ميليون دلار است، زيرا بانک هاي اين کشور حتي پس از لغو تحريم ها، تمايلي به گشايش اعتبارات اسنادي و انتشار فرم الکترونيکي ندارند.

ايران يکي از وارد کنندگان مهم برنج باسماتي از پاکستان بوده است، اما پس از وضع تحريم هاي غرب عليه تهران، صادرات برنج به اين کشور عملا متوقف شده است.

پس از لغو تحريم هاي ايران در 14 ماه پيش؛ بسياري از کشورها تجارت با ايران را از سر گرفتند، اما پاکستان هنوز روابط تجاري خود با کشور همسايه غربي اش را عادي نساخته است. حتي در طول تحريم ها، هيچ گونه تحريمي در ارتباط با مواد غذايي بر ايران اعمال نشده بود و هند صادرات مواد غذايي از حمله برنج باسماتي به ايران را در قالب معاملات تهاتري ادامه مي داد.

اما پاکستان در اين مدت تجارت با ايران را متوقف کرد که به تجار هندي اجازه داد تا بازار ايران را تصاحب کند.

محمود مولوي، رئيس اتحاديه صادر کنندگان برنج پاکستان گفت، وي در ماه اکتبر اين موضوع را با اسحاق دار، وزير دارايي پاکستان مطرح کرده و وي به او در مورد حل اين مشکلات در زودترين زمان ممکن اطمينان داده است.
 
کلمات کلیدی : برنج، پاکستان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۹ ۱۷:۵۰:۴۵
این از شانس ما بوده که این برنج بد بوی بی کیفیت از این به بعددیگر وارد کشورمان نشود (4210637) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۱:۲۵:۲۷
سیاستمدارانمان در عرصه خارجی زود فراموش میکنند و در میگذرند و اصولا غریب نوازند. (4211146) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۳۰ ۰۷:۳۰:۲۵
چقدر بدبختیم که حسرت مراوده با پاکستان رو داریم (4211212) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته