توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435306
فرود اضطراری هواپیمای آلمانی / آماده باش فرودگاه بین المللی کویت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۸
ایرنا نوشت: به دنبال فرود اضطراری یک فروند هواپیمای مسافربری آلمانی در فرودگاه کویت و انتشار خبری در زمینه کارگذاشته شدن بمب در آن مأموران فرودگاه به حالت آماده باش در آمدند.

این هواپیمای مسافربری با 188 سرنشین پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر وجود بمب در آن مجبور به فرود در کویت شد و نیروهای امنیتی با تخلیه کامل هواپیما به بازرسی آن پرداختند و پس از عدم یافتن اثری از مواد منفجره این هواپیما به مسیر خود ادامه داد.

مسئولان وزارت کشور کویت اخیرا در راستای تشدید تدابیر امنیتی در این کشور عملیات بازرسی در فرودگاه کویت را به شرکت انگلیسی 'گروپ فور اس' واگذار کرده اند.

عملیات بازرسی در فرودگاه کویت از راه حضور 500 تن از عناصر امنیتی زبده کمپانی 'گروپ فور اس' که به صورت شیفتی فعالیت کرده و بر روند ورود و خروج مسافران نظارت می کنند میسر می شود.

این اقدام از سوی وزارت کشور کویت پس از آن انجام شد که فرودگاه کویت طی ماه های اخیر ازنظر ضریب امنیتی مورد انتقاد تعدادی از کشورهای غربی قرار داشت و دولت آمریکا از توقف پروازهای مستقیم خود به کویت سخن گفته بود.

یکی ازمسائل مهم درخصوص این شرکت درکویت٬ دسترسی آن به تمامی اطلاعات محرمانه فرودگاهی و ورود و خروج مسافران است که خود یک امرمرتبط با امنیت ملی کویت است و انتقاداتی نیز در کویت از این نوع فعالیت شرکت فور اس بریتانیا به عمل آمده است.

دولت کویت همچنین برای افزایش ضریب امنیت دراین کشورمذاکرات برای توسعه همکاری ها با 15 کمپانی آمریکایی را آغاز کرد.
 
کلمات کلیدی : فرود اضطراری + هواپیمای آلمانی + فرودگاه کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.