توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 418404
دستگیری عاملان جنایت کارخانه فلافل سازی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۰
«جواد» و «فرشاد» پس از آنکه در پنجم بهمن سال 93 قصد سرقت اموال کارخانه فلافل سازی در فشافویه را داشتند، به دلیل بروز درگیری، مرگ یکی از کارگران را باعث شدند که بالاخره روز گذشته به دام پلیس افتادند.

به گزارش انتخاب؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ساعت 14:10 روز پنجم بهمن سال 1393، وقوع یک فقره درگیری در کارخانه صنایع غذایی (فلافل سازی) در منطقه فشافویه واقع در شهرک صنعتی به کلانتری 176 حسن آباد اعلام شد. 

 

با حضور مأمورین کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که 2 تن از کارگران کارخانه بنام های «جواد» و «فرشاد» با حمله ور شدن به سمت سایر کارگران، تعدادی از آنها از جمله فردی بنام «اسلام.ی» را مجروح کرده و از محل متواری شدند. 

 

**پرونده در اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ 

 

با گذشت 2 روز از وقوع درگیری منجر به ضرب و جرح کارگران کارخانه و متواری شدن جواد و فرشاد، به کلانتری 176 حسن آباد اعلام شد که اسلام . ی (30 ساله) با وجود انتقال به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی، به علت شدت ضربات وارد شده به ناحیه سر فوت کرده است. 

 

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور رئیس شعبه 102 دادگاه بخش فشافویه، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 

**تحقیقات میدانی 

 

با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان به تحقیق از کارگران کارخانه فلافل سازی پرداختند؛ یکی از کارگران کارخانه که بهمراه مقتول مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : من و اسلام (مقتول) در حال کار کردن در کارخانه بودیم که ناگهان احساس کردم پشت سرم داغ شده و از ناحیه پشت سر دچار خونریزی شدیدی شده بودم که متوجه شدیم جواد و فرشاد به سمت ما حمله ور شده و ما را با قمه و از ناحیه سر مجروح کرده بودند که به علت خونریزی شدید بیهوش شدم و پس از آن اطلاع از هیچ چیزی نداشتم تا بالاخره در بیمارستان به هوش آمدم. 

 

** سرقت، انگیزه ارتکاب جنایت 

 

در شرایطی که هیچ نشانی مشخصی از 'جواد' و 'فرشاد' وجود نداشت ، کارآگاهان در ادامه اقدامات پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهمین اطلاع پیدا کردند که 'جواد . ع' (22 ساله) در تاریخ پنجم اردیبهشت سال گذشته به اتهام سرقت اماکن دستگیر و روانه زندان شده، از این رو ضمن هماهنگی با مقام قضایی، متهم (جواد .ع) برای تحقیقات در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 

وی پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اعترافاتش به کارآگاهان، گفت: «به همراه فرشاد تصیم به سرقت ابزارآلات داخل کارخانه گرفتیم و قصد داشتیم تا اموال مسروقه را با یک دستگاه خودرو وانت متعلق به کارخانه از آنجا خارج کنیم اما روز سرقت تعدادی از کارگران از جمله مقتول متوجه قصد و نیت ما شدند که ما هم برای فرار، با قمه به سمت آنها حمله ور شده و پس از مجروح کردن تعدادی از آنها، از کارخانه متواری شده و به میدان راه آهن آمدیم؛ در آنجا از یکدیگر جدا شدیم و پس از آن دیگر هیچ اطلاعی از فرشاد ندارم تا اینکه پس از گذشت مدت کوتاهی به اتهام سرقت مغازه دستگیر و روانه زندان شدم». 

 

**شناسایی و دستگیری متهم اصلی پرونده 

 

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تحقیقات خود اطلاع پیدا کردند که 'فرشاد. ش'، هویت برادر متهم پرونده آنها بنام واقعی 'حسن . ش' ( متولد 1377) می باشد.

 

در تحقیقات از اعضای خانواده حسن، مشخص شد که وی به واسطه اعتیاد شدید به مصرف موادمخدر شیشه از خانه خارج شده و اعضای خانواده اش پس از آن دیگر هیچ اطلاعی از وی ندارند. 

 

با شناسایی هویت واقعی متهم پرونده (حسن.ش) ، اقدامات پلیسی برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری حسن در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار داشت تا اینکه کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که حسن از چندی پیش در یک مغازه باطری سازی و این بار نیز با هویت مجهول عرفان مشغول بکار شده است.

 

سرانجام با شناسایی دقیق مخفیگاه و اطمینان از حضور متهم اصلی پرونده در محل، 'حسن . ش' در ساعت 12:00 گذشته دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد. 

 

متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت: «از 15 سالگی به مصرف موادمخدر بویژه شیشه اعتیاد پیدا کردم و به همین علت از خانه فرار کردم؛ مدتی بدون مکان بودم تا اینکه در یک کارخانه فلافل سازی و به عنوان کارگر ساده مشغول بکار شدم؛ پس از گذشت 20 روز از زمان استخدام در کارخانه، به همراه یکی دیگر از کارگرها بنام جواد تصمیم به سرقت لوازم و ابزارآلات کارخانه و فروش آنها گرفتیم. 

 

روز سرقت که مقتول و تعداد دیگری از کارگران متوجه نیت ما شدند، به قصد فرار از محل به سمت آنها حمله ور شدیم و در یک لحظه من با قمه چندین ضربه محکم به سر مقتول و چند کارگر دیگر زده و پس از آن هر 2 نفر از آنجا خارج شدیم». 

 

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر، گفت: «با توجه به اعتراف صریح متهم اصلی پرونده به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام محترم قضایی صادر و متهم برای انجام تحقیقات و تکمیل پرونده در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

 

این مقام انتظامی هشدار داد که مدیران مراکز صنعتی و تولیدی قبل از استخدام افراد، می باید نسبت به احراز هویت واقعی و همچنین بررسی سابقه سوء پیشنه افراد اقدام کنند.

 

وی اظهار کرد: مدیران مراکز صنعتی، تولیدی و ... باید نسبت به تشکیل پرونده استخدامی برای افراد شاغل در مراکز خود اقدام نموده و از صحت اطلاعات درج شده در پرونده ها نیز اطمینان داشته باشند.
 
کلمات کلیدی : قتل+سرقت+قتل در کارخانه فلافل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.