نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428304
اختلاف چند میلیونی نرخ مصوب آرایش عروس با دریافتی آرایشگاه‌ها
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۴
ایلنا نوشت: برخی از آرایشگران در واحدهای مسکونی خود فعالیت می کنند، اصناف و اتحادیه اجازه ورود به منزل مسکونی را ندارند، در نتیجه از نظارت هم مصون هستند.
 
طبق گفته‌های رئیس سازمان تعزیرات حکومتی 10 هزار آرایشگاه غیر مجاز در تهران فعالیت می‌کنند که از جزئی‌ترین تا کامل‌ترین خدمات را ارائه می‌دهند. از طرفی نرخ‌های ارائه شده در آرایشگاه‌های زنانه قانونمند نبوده و حتی در برخی نقاط شهر نجومی است که مهم‌ترین علت آن فعالیت آرایشگاه های خانگی است که نرخ هایی به دلخواه خود دریافت می‌کنند.

ابراهیم درستی، مدیر بازرسی اتاق اصناف تهران در این باره می گوید که برخی از آرایشگران در واحدهای مسکونی خود اقدام به این کار کرده اند که اصناف و اتحادیه اجازه ورود به منزل مسکونی را ندارند در نتیجه از نظارت اصناف مصون هستند.

او از مردم می خواهد که به هر آرایشگاهی مراجعه نکنند و تنها به مراکزی مراجعه کنند که صاحب پروانه است و زیر نظر اتحادیه فعالیت می کند.

همچنین شهربانو عابدی-نایب رئیس اتحادیه آرایشگران زنانه- در پاسخ به این پرسش که آخرین نرخ مصوب اتحادیه در چه سالی برای آرایشگاه ها ارسال شده است، می گوید: آخرین نرخ مصوب در سال 93 به این مراکز ارسال شد؛ بنابراین آرایشگاه ها باید بر اساس همین نرخ کار کنند و دریافت مبالغ بالاتر از نرخ مصوب مستلزم برخورد قانونی با این واحدها است.

با نگاهی به نرخ‌های مصوب اتحادیه برای آرایشگاه‌ها و مقایسه آن با وجوهی که این مراکز در مناطق مختلف شهر از مردم دریافت می کنند؛ تخلفات بسیاری دیده می شود که مهم‌ترین آن تفاوت نرخ عروس بر اساس قیمت اتحادیه و آرایشگاه های شمال شهر است؛اختلاف چند میلیونی قیمت!

جدول زیر گویای اختلاف قیمت نرخ‌های مصوب اتحادیه با نرخ‌های واقعی است:

 
کلمات کلیدی : آرایشگاه زنانه + آرایش عروس
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۵۵:۰۷
چرا باید نرخ اتحادیه (نه آنچه واقعا میگیرن!) برای آرایش عروس برابر حقوق یک ماه کارگر باشه؟! ارزش کار تو ایران اینه؟ عدالت کجایی! تا دیروز از پزشکا شکایت داشتیم حالا باید از آرایشگر شاکی باشیم؟ (4084208) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۱:۵۶:۵۶
من فوق لیسانس برق از دانشگاه تهران با 12 سال سابقه کار حقوقم 3ملیون وپانصد است بعد خانومهای آرایشگر حقوق یک ماه من را برای آرایش یک عروس میگیرند؟ چه اشتباهی کردم درس خواندم! (4084215) (alef-11)
 
ارش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۲:۳۸:۱۶
خنده دارش اونجاس كه نرخ ارايش عروس از جراحي اپانديس بيشتره و بازم جو سازي ليه پزشكاس!!!! (4084284) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.