نظر منتشر شده
۱۵۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 230105
رابطۀ یامین پور و علی نژاد با دین چیست؟
بخش تعاملی الف - سهراب زند
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۶:۱۰
قصه این است که خانم مسیح علی نژاد روزنامه نگار و فعال سیاسی که از سال ها پیش مقاله های وی را دیده بودم و دنبال می کردم، یک صفحه در فیس بوک باز کرده است و اسمش را هم گذاشته: "آزادی یواشکی زنان در ایران" طرفداران و حامیانش هم با لایک و فرستادن عکس هایی که تمرکز اولیه اش مبارزه با داشتن حجاب است یا بهتر بگوییم اجبار حجاب، و همچنین نوع آزادانۀ روابط با جنس مخالف، وی را حمایت می کنند.

بعد آقای یامین پور، مجری جوان صدا و سیما در صفحۀ گوگل پلاس خود به کمک خانم مسیح علی نژاد رفته اند و با اتهامات و نسبت هایی تند و به تبع آن در آوردن لج بسیاری، به سیل حامیان وی اضافه فرموده اند و به خیال خود با یک حرکت گازانبری و انقلابی وی را تحقیر و از رده خارج کرده است:
"مطالبی دیدم مبنی بر اینکه عده ای به دنبال گرفتن حکم ارتداد برای مسیح علی نژاد هستند.

با این کار مخالفم. مسیح علی نژاد حداکثر یک فاحشه است نه یک مرتد. ارتداد ناشی از فعل و انفعالی معرفتی و نظری است. یعنی ارتداد، انحرافی در قلمرو عقیده و نظر است و از مغز نشأت میگیرد؛ ولی فاحشگی انحرافی در قلمرو ارضای نیازهای جنسی و از ... نشأت میگیرد. بنابراین نباید سطح یک فاحشه را به اندازه ی یک منحرف فکری بالا آورد. می دانید که حتی حکم فقه هم در مورد فاحشه ها حکمی تحقیرآمیز است.(مثلاً فاحشه ها برخلاف زنان محترمه، عدّه ندارند)

قبل از انقلاب در شهرنو فاحشه هایی که سنین جوانی را سپری می کردند و دیگر جذابیت جنسی نداشتند به فریب دادن جوانترها و قوادی رومی آوردند. این کار شاید تامین نیازهای روانی(و البته مالی) آنها بحساب بیاید. ظاهرا علی نژاد هم در مرز میانسالی با راه انداختن کمپین بی حجابی بدنبال به اشتراک گذاشتن بدنامی ها و ناکامی های خود و به میدان آوردن جوانترهایی ست که هنوز فاحشه نیستند."(بر اساس عکس و عین مطلب منتشر شده در صفحه، که در سایت های فراوانی موجود می باشد.)

سخن اول با آقای یامین پور!
حضرت عالی به صورت سلیقگی می فرمایید مخالف ارتداد وی هستید چرا که ارتداد در حوزۀ اندیشه و نظر و فکر است و کارهای خانم علی نژاد در حوزۀ ارضای نیازهای جنسی و ... است! هردو بزرگوار با استناد به دل مبارکتان برای انسان و اسلام نسخه می پیچید.

آقای یامین پور!
ساعت ها در حوزه های علمیه بحث می شود که آیا فلان عنوان در مورد فلان مسأله صادق است یا نه بعد آقایان مجتهدین بعد از زیر و رو کردن اقوال بزرگان و کارکشته ترین مجتهدین گذشته و حال، با ترس و لرز و سلام و صلوات، به یک نتیجه ای می رسند که گاهی با احتیاط و سکوت باز هم از حکم دادن فرار می کنند! چه به سر بچه حزب اللهی های ما آمده که هر عنوانی را براحتی بر هر مطلب و شخصی بار می کنند؟!

از جاسوس و خائن و وطن فروش گرفته تا بی دین و مرتد و فاحشه! مثل آب خوردن در خفا و علن این عنوان ها بکار می رود. فرقی هم نمی کند رییس یکی از قوا یا ارکان نظام باشی یا یک شهروند معمولی و روزنامه نگار و ... . تک تک این عنواین و اتهامات در شب اول قبر جواب دارد، یعنی اگر کسی فاسق است نمی شود به او گفت بی دین و یا مرتد. اگر کسی اشتباهاتی در تفکرات و عمل سیاسی دارد نمی توان گفت او خائن یا وطن فروش است. حتی شاید کسی بخاطر اشتباهات مدیریتی میلیاردها میلیارد از ثروت ملی را به باد دهد و یا حتی بخاطر تصمیمات وی، بلاهای زیادی بر سر مردم نازل شود و باعث موفقیت طرح های دشمنان ملت گردد، اما خائن به ملت یا وطن فروش نباشد چرا که چنین قصدهایی نداشته است با این که نتیجۀ کار وی خیانت به ملت و وطن فروشی به اجنبی باشد.

آقای یامین پور!
چرا فکر می کنید می توانید مخالف ارتداد و موافق فاحشه بودن خانم علی نژاد باشید؟ محکومیت به فاحشگی و تبرئه از ارتداد، بنابر چه ادله و شواهدی از طرف شما صادر شده است؟

آقای یامین پور!
همین عمل نکردن به مبانی ناب و اصیل اسلام بلای جان ما شده است، یعنی خانم علی نژاد، ادعای قتل دختری توسط پدرش به خاطر عشق و دوستی با یک پسر را پرچم عثمان می کند تا به مبارزه با شرع و دین بپردازد و یامین پورها علی نژادها را فاحشه خطاب می کنند تا معتقدین به مبانی شرع را به انحراف گفتاری و عملی و بی تقوایی وادار کنند تا در این بلبشوی رفتاری آنچه قربانی شود، اسلام ناب و مطهر باشد.

همان اسلامی که مشرکین جنازۀ عموی عزیز پیامبرش را مثله و پاره پاره کردند، اما پیامبر رحمت بر طبق دستورات الهی، هرگونه اهانت به جنازۀ محاربین و مشرکین را حرام اعلام نمود و علی علیه السلام بعد از قتل کافر حربی عمربن عبدود که مسلمین را مسخره می کرد، آن چنان جنازۀ وی را بدون کوچکترین دست بردی رها نمود که خواهر عمرو بعد از دیدن جنازۀ سالم برادرش با تمام تجهیزات برتنش گفت: بر جنازه اش شیون نمی کنم چرا که برادرم به دست جوانمردی کشته شده است. اسلامی که به ما اجازه نمی دهد مانند طرف مقابل ارزش های انسانی و اخلاقی را زیر پابگذاریم.

آقای یامین پور!
اسلام ما اسلامی است که فردی با امام صادق اش آنقدر دوست و همراه بود که وی را حبیب می گفتند. وی به غلامش خشمگین شد زنازاده خطابش کرد، امام صادق این اسلام، خشمگین شد دستش را محکم به پیشانی خود زد و فرمود: سبحان الله! آیا نسبت ناروا به مادرش می دهی؟! من تو را با تقوا می دانستم ولی اکنون می بینم تقوایی نداری.

دوست امام عرض کرد: فدایت شوم مادر این غلام از اهالی سند (از سرزمین هند) و بت پرست است. بنابراین ناسزا به او اشکالی ندارد.

امام صادق(ع) فرمود: آیا نمی دانی که هر امتی بین خود قانون ازدواج دارند؟ از من دور شو.

پس از این حادثه هرگز دیده نشد که امام صادق(ع) با او دوست باشد تا آنکه مرگ بین آنها جدایی افکند.(حقوق متقابل دوستان ص ۹۳)

این اسلام، اسلام ماست که چنین نسبت هایی را به کافر و بت پرست هم اجازه نمی دهد.

اما سخنی با خانم علی نژاد!
اولا به خانم علی نژاد تبریک می گویم که برای آخرت خود چنین ذخیره ای را فراهم کرده است که با یک حکم الهی این گونه به مبارزهبپردازد و پا را به حدی فراتر گذاشته است که رعایت شرع و دین را دست و پا بستن عشق می خواند.

دین نه تنها دست و پا بستن نیست، بلکه رهایی از قیود حیوانی است، کسی که دین دارد یعنی خود را محدود به اصول انسانی می داند، مادری که پایبند مشکلات فرزند خویش است دست و پایش بسته نیست و هرگز مورد ملامت قرار نمی گیرد بلکه پایبندی او ستایش می شود و خلافش نکوهیده خوانده می شود،ازدواج، بستن دست و پای عشق نیست، بلکه ازدواج پیوندی الهی برای تعهدی متقابل است. زن در نگاه اسلام و خداوند آنقدر ارزشمند است که کالایی برای بولهوسی ما مردان نیست. اگر طالب عشق زیبای زن هستیم باید به او متعهد باشیم و بر این عهد پایبند باشیم و اگر خدایی نکرده، ادامۀ راه میسر نبود طلاق پیش بینی شده است. اگر عاشقیم و پایبند، ازدواج کجای کار را خراب می کند و اگر شک داریم و ابن الوقت عاشق می شویم، ازدواج نکردن چه گرهی از آسیب های این بوالهوسی و عدم پایبندی را باز می کند؟

در صفحۀ فیس بوک خود نوشته اید که نتیجۀ دین سنتی این می شود که پدری به خاطر دوستی دخترش با پسری وی را به قتل رسانده است و این گونه دختران سرزمین من تاوان عشق را می پردازند! خوب اون پدر غلط کرده است! کجای دین یک چنین اجازه ای را داده است؟ و کجا و چند نفر از پدران سرزمین من چنین رویه ای دارند؟ اگر این گونه بود که گورستان های سرزمین من به طور فاجعه آمیزی پر از دختران سرزمین من بود! حرف های شما احساسی است و دروغین، کالایی به اسم آزادگی از بی بند و باری دشت نمی شود و البته ما مسلمانیم، و می دانیم همان خدایی که بخاطر زنده به گور کردن دختران، فرمود بأی ذنب قتلت، فرمود که زنان باید خود را بپوشانند همان خدایی که زن را محترم شمرد و حقوقش را واجب اعلام کرد حجاب را هم واجب اعلام کرد.

اما خانم علی نژاد!
مسلمانی که منکر ضروری دین یعنی یکی از احکام مسلم شرع است، مرتد می شود البته بسیاری بر این عقیده هستند که که این انکار باید به انکار توحید و نوبت برگردد. در مقام فتوا نیستیم اما شما بی شک متهم به ارتداد هستید. البته باید بدانید که در اسلام زنان بخاطر ارتداد اعدام نمی شوندو فقط تا زمان توبه زندانی می گردند. (آقایان می توانند به خاطر این نابرابری اعتراض کنند!)

کسی ممکن است حکمی را به عنوان حکم اسلامی قبول داشته باشد، اما آن را رعایت نکند که به او فاسق اطلاق می شود اما مسلمانی که حکم مسلم شرعی و دینی را منکر می شود و رعایت نمی کند وضع بدتری پیدا می کند و حالا این را کجای دلمان بگذاریم که با آن مبارزه هم بکند!

به شما تبریک می گویم که در متروی لندن توانسته اید آزادانه آواز بخوانید! آفرین که زنان عالم باید مدیون شما باشند که به آنان یاد داده اید که به حجاب و تابلوهای حجاب و سخنان اهل بیت دهن کجی کنند تا شما به هزاران نفر نشانشان دهید و چند تا لایک ذخیرۀ قیامت وآخرتشان سازید!

شما با حجابی مبارزه می کنید و دوستی های خیابانی را تشویق می کنید که برای زنان سرزمین من هزاران مصیبت به بار آورده است، همانطور که تفکرات تندرو و غلط از اسلام هزاران مشکل و مصیبت بد تر را به بار نشانده است. به این چند لایک و کامنت دلخوش نباشید که بسیاری از آن ها از سر لج با یامین پورهاست و گرنه بسیاری از زنان سرزمین من مذهبی و پاک دامن هستند و حجاب و پوشش را نیز جزئی از این پاکدامنی بر می شمرند.
اما سخنی با طرفداران علی نژادها و یامین پورها!

اگر فکر کنیم که خدایی نیست و مسلمان نیستیم که هیچ! وگرنه باید منتظر باشیم ببینیم زور چه کسانی بیشتر است چرا که اگر بخواهیم به آن حکومتی برسیم که امام علی فرمود ضعیف ترینش براحتی در مقابل حاکم حرفش را بزند و اگر خلخال از پای زن یهودی به ظلم درآمد جوانمردانش از غصه دق کند، یعنی هیچ ظلمی نباشد، همه باید به اسلام ناب و واقعی برگردیم و نؤمن ببعض و نکفر ببعض نباشیم. چرا که وقتی اسلام ناب معیار نباشد هر قول و عملی مجاز می باشد، و معیاری جز غلبه نیست، هر که غالب بود حق با اوست.
۱۳۹۴/۰۷/۰۴ ۱۱:۲۴
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۵ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۳/۱۱/۱۱ ۱۲:۰۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۴ ۰۶:۲۷
 
۱۳۹۳/۱۰/۰۱ ۰۷:۰۷
 
۱۳۹۳/۰۹/۲۵ ۱۴:۵۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۵ ۱۱:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۲ ۰۷:۳۱
 
۱۳۹۳/۰۹/۱۱ ۰۷:۵۹
 
۱۳۹۳/۰۹/۰۲ ۰۸:۰۲
 
 
کلمات کلیدی : سهراب زند
 
حسن جعفری
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۷:۴۰:۵۳
با سلام
ممنون از مطالب بسیار به جا و درست شما دوست بزرگوار .
خلی خوب بود با منطق و سند صحبت کردن بهتر از با هیاهو .
با تشکر (2194953) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۱۵:۱۱
بنده حقیر هم کاملا موافق هستم.گروهی به هر شکل دم از دین نمیزنند و تلکیفشون مشخص اما وای به روزی که کسانی مرتب دم از دین و اسلام بزنند و ذره ای پایبنده به اخلاقیات دینی نباشند.امام علی علیه السلام میفرمایند:دو گروه افت دین هستند گروه اول دانشمند فاسد که با فساده خود به دین اسیب میزند و گروه دوم مومن جاهل که با جهل خود. (2195337) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۴۱:۲۲
کجاش به جا بود؟ داره مثل یامین پور، این هم تهمت فاحشه بودن میزنه، بدون داشتن هیچ گونه شواهد و مدارکی و بر اساس تخیلات پلید یامین پور (2195413) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۷:۲۳
یامین پور کی و کجا و چگونه دکتر شد؟!!!!!!!! (2196137) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۰۳:۰۶
باید از شما اجازه می گرفت؟؟؟؟؟؟؟ (2196541) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۰۲:۲۸
هرکه از دین حمایت می کند خدا با اوست و هرکه به دین خیانت می کند جهنم جایگاه ه اوست... (2196785) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۳:۰۷:۱۷
انصافا مطلب زیبایی از خود به جا گذاشتید. (2197189) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۲۴:۱۷
این نویسنده گرچه یامین پور را خاطی میداند ولی همان راهی را رفته که به آن اعتراض دارد. (2197889) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۰:۵۵:۲۳
درج کنید
طرح چند سوال از آقای درحکم دکتر با امید به پاسخ
مقدمه : دراین که خبرنگار فراری کشور خائن است و فتنه گر وبا اساس اسلام و حکومت اسلامی ما که به رهبری مقام معظم رهبری هدایت میگردد، هیچ شک و شبه ای وجود ندارد اما.............
1- درفقه اسلامی و به تبع آن در قانون مجازات اسلامی جمهوری اسلامی برای اثبات
اتهامی که حضرتعالی ذکر کردید
اولا : 4 مرد عادل با شهادت به کیفیت و چگونگی و زمان و..........
که اگر این 4 نفر به سه نفر برسد یا یکی از اآنهادر مسیر باشد یا کیفیت در چهار نفر به در ستی اعمال نشود قاضی محترم همگی را محکوم به حدقذف مینماید
والذین یرمون المحصنات ثم لم یاتوا باربعه شهدا فجلدوا ثمانین جلده
ثانیا: اقرار فرد 4 مرتبه
ثالثا:شهادت سه مرد عادل + دو زن عادل یا دو مرد عادل + چهار زن عادل
البته با قیودی که از حوصله جمع خارج است
دوست گرانقدر آقای یامین پور در تاریخ مقرر آیا شما انگلیس تشریف داشتید؟
دوم شما که در مدرک خو قید الهیات و....... خورده است نه قاصرید و نه مقصر
نه جهل حکمی دارید نه موضوعی ، چرا تشویش اذهان عمومی میفرمایید؟
جناب یامین پور به جای کامنت گذاری در فیس بوک و گوگل پلاس افراد به گناهان خود رسیدگی کنیم
تو نیز گر بخفتی به که در پوستین خلق افتی (2198927) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۵ ۰۷:۲۹:۰۹
بابا این خانم خودش گفته من زنا کارم. چرا نمی گیرید؟! (2202480) (alef-13)
 
سحر
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۲۰:۴۰:۲۹
این مقالات دون شان مسلمان است, درجایی که داریم "به کفار ناسزا نگویید...".
در باب مدارا و دلسوزی میفرماید:فقولا له قولاً لینا... (2200458) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۷:۳۷:۲۷
خیلی عالی بود. به شیوه علی م، یامین پور و علی نژاد با هم جمع بسته شدن و هر دو طرف به یک اندازه مقصرند و ... چطور است هر دو در یک دادگاه محاکمه شوند. علی تژاد به جرم ارتداد که البته با رافت اسلامی حداکثر زندانی خواهد شد و یامین پور به جرم درآوردن لج همپیاله های امثال علی نژاد، به ده بار اعدام محکوم شود؟! شما که انکار ضروریات دین را ارتداد میدانید، چطور از اتصاف فاحشگی به زنی که خود به روابط نامشروع اذعان داشته، ناراحت می شوید و این راه را ناصواب می دانید؟! یک جا یامین پور را از قضاوت در مورد فحشایی که خود علی نژاد بدان معترف بوده، بر حذر داشته اید و در جای دیگر خود به راحتی بر مسند قضاوت نشسته اید! زمانی یکی از نشریات حزب اللهی را می بستند تا بستن چند نشریه معاند دوم خردادی توجیه داشته باشد و نمایش بی طرفی بدهند. شما هم برای اثبات اعتدال خود کسی را یافته و بی ربط و با ربط بدان آویخته اید و به خیال خود با اثبات تقابل اسلام یامین پوری و ارتداد علی نژادی خود را حد وسط گرفته اید؟! (2200775) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۸:۴۲:۲۱
جالب بود. دست شما درد نکنه،‌ هر چند با عقایدتون راجع به حجاب موافق نیستم اما بی طرفانه نوشته بودید. خدا به شما خیر بدهد. (2195022) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۸:۴۴:۵۶
بهتر نیست بجای این حرفها، به اثبات اصل قضیه و اثبات درستی احکامی که مدعیشان هستید-خارج از منابع مذهبی خودتان و بر پایه های علمی و عقلی- بپردازید؟ اینکه این احکام در دین و قرآن آمده پس درست است؛ برداشت و ادعای شماست. هر دین و مسلکی با مرجع دونستن کتب و منابع خودش میتونه مدعی درست بودن تمام احکامش و اعتقاداتشون باشه. (2195025) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۰۱:۲۵
سخن مولا علی (ع) خیلی وقته روی زمین مونده. (2195043) (alef-13)
 
مسلم
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۰۳:۴۳
من نمیدانم که برادران الفی با چه ضابطه ای متون خوانندگان خودرا منتشر میکنند
بهتر است در باب این موضوع سایت الف قوانین خود را منتشر کند تا همه بدانند که در چه زمینه و تا چه حدی میشود مطلب نوشت.
بعنوان مثال میشود در تحلیل صحبتهای این دوست عزیز جوابی داد یا خیر؟
دوست عزیز شما که در چند سطر اول سعی در حفظ اعتدال داشتی ولی قلمت در آخر سر خورد به سمت همان آقای یامین پور رفت.
صرف نظر از رفتار و صحت عمل خانم علی نژاد و به قول شما که از حضرت علی ّ فرمودید،آیا اجازه صحبت به این خانم میدهید؟
یا اینکه بدون هیچ دفاعی حکمش را صادر نموده اید؟ (2195045) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۰۹:۵۴
آخه چرا قضیه به این سادگی رو می پی چونید
این عوضی مثل علی نژاد یه غلطی کرده از هر طرف دین هم ببینیش مسلمان نیست تمام شد
هیچ جور هم قابل توجیه نیست (2195054) (alef-13)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۰:۵۶
با سلام و سپاس از مطلب محترمانتون 1 لطفي كنيد و اگه خانم علي نژاد جوابي به مطالبتون دادند منتشر كنيد كه ما هم باور كنيم شما طافت شنيدن حرفهاي مخالف و هم داريد (2195057) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۱۷:۴۰
سلام
گذشته از اینکه خانم علینژاد چه کرده و آقای یامین پور چه گفته !!!!
آیا دامن زدن به این بحث ها خود ترویج استفاده از فیسبوک نیست ؟
اگر استفاده از فیسبوک حرام یا بنوعی ممنوع است بهتر نیست به این بپردازید که آقای یامین پور و شخص نویسنده مطلب فوق چطور پا روی این ممن.عیت گذاشته و با دامن زدن به اخبار منتشر شده در این جامعه ی مجازی دیگران را هم ترغیب به استفاده از آن میکنند ؟!!! (2195063) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۲۴:۳۶
سلام
بخوبي فرموده ايد بزرگاني نيز اتهاماتي
سنگين بر مخالفين بار مي كنند.
مهم نيست شما مي توانيد شبيه اين
ادله را بياوريد.اما عرف رايج چيست
ايا سبك وسياق رايج اين است كه مي فرماييد
قصه دراز است شما قلم خوبتان را درعالم واقع
صرف فرماييد محكوم كردن دو طرف به يك نسبت
نشان ازادگي نيست (2195074) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۲۸:۱۹
1.متاسفانه در جامعه ما این فرهنگ رواج دارد که به راحتی از روی ظاهر به افراد نسبت های مختلف می‌دهند. مبارزه با این موضوع نیاز به اموزش مداوم از جانب رسانه ها دارد که متاسفانه خودشان به ان دامن می زنند پس امیدی به اصلاح نیست.2. اگر طرفداران صفحه ازادی های یواشکی زیاد باشد با توهین به مسیح علینژاد کم نمیشوند. باید علت طرفداری از چنین موضوعی ریشه یابی شود. (2195078) (alef-13)
 
اسما
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۲۸:۴۹
این اسلام، اسلام ماست که چنین نسبت هایی را به کافر و بت پرست هم اجازه نمی دهد.
اونوقت شما به خانم علی نژآد نسبت فاحشه را میدهید
اصلا خودت میفهمی چی میگی ، چی مینویسی
وای به حال ما بیچاره ها که سایت ها و رسانه هامون دست چه انسانهای پست و حقیری افتاده (2195080) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۱:۰۴
حالا ایشون نادونی کرده و یه پرت و پلایی گفته. ارزش جواب دادن نداره (2195095) (alef-13)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۴:۲۶
اگر معتقدیم قانون در مملکت برای همه یکسان است چرا کسی با آقای یامین پور کاری ندارد و برابر قانون با او رفتار نمی شود؟ (2195100) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۴۸:۳۹
اگر مسلمانی حکمی را مربوط به زمان پیامبر بداند و آن حکم را مربوط به زمان حاضر نداند و اجرای آن را برای زمان حاضر تایید نکند. این ارتداد و انکار ضروری دین نیست. تا آنجا که بیاد دارم این حکم حضرت امام نیز بود. (2195111) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۹:۱۱
بترسید از تهمت زدن. متاسفم برای نویسنده (2195120) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۰۹:۵۹:۱۹
این سوال مطرح است که چرا صفحه ای که ایشان راه اندازی کردند نزدیک به 400 هزار نفر لایک کردند اما صفحه دیگری با عنوان حجاب همیشه پایدار که در مقابله با صفحه آزادیهای یواشکی ایجاد شده بیشتر از 500 نفر آن را نپسندیده اند.چرا ما متوجه نیستیم که این مسائل یک امر ذهنی و شهودیه و فرمول و بخشنامه نیست که آنرا به همه انسانها تزریق کنیم.مادر بنده در قبل از انقلاب که حجاب آزاد بود چادری بوده،در اوایل انقلاب که سختگیری بیشتر بود چادری بوده و الان هم بد حجابی شیوع پیدا کرده باز هم از چادر استفاده میکنه، چرا که قلبا به حجاب معتقده نه به اجبار. بفرض توانستیم حجاب را با زور و گشت ارشاد نهادینه کنیم،با ذهن و تفکری که عوض شده چیکار میخواهیم بکنیم؟نگاهی به این طرح های ضربتی و دستوری بیاندازید.اجرای طرح حجاب و عفاف در خیابان و دریا هزاران نفر رو راهی سواحل آنتالیا کرده.آیا این هنر مسولان است؟ آیا با پاک کردن صورت مسئله همه چیز درست میشه؟ (2195122) (alef-13)
 
محمد حمید میربها
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۰:۴۸
جناب آقای زند،
اگرچه با کلیت نظرات شما نمیتوانم مخالف باشم ولی به نظر من نسبت دادن رواج بی حجابی به یک شخص خاص مانند نسبت دادن کل تلاطم بازار ارز ایران به جمشید بسم اله است. شما را در این زیمنه به مقاله "آیا جوانان دین گریز شده اند؟" در سایت الف ارجاع میدهم.
با تشکر از سایت الف که اجازه انتشار این مطالب را به شهروندان می دهد. (2195124) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۲:۵۹
خانم علی نژاد با حکم حجاب مخالفت نکردند اعتراض ایشان به اجباری بودن حجاب در ایران است (2195127) (alef-13)
 
الیمی هستم
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۰۵:۰۱
درود به شرف اون کسی که این مقاله رو نوشته ... (2195132) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۲۸:۰۵
درود بر شما از منطق کلامتان لذت بردم (2195194) (alef-13)
 
مسلمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۳۰:۴۳
ایشان و همراهانشان با "اجبار" در پوشش مخالفت کرده اند و نه حجاب. تفاوت این دو زمین تا آسمان است. آیا در دیگر کشورهای مسلمان (به جز عربستان) که حجاب اجباری نیست کل ملت و حکومت مرتد هستند؟ و آیا اگر یک مسیحی در کشور ما حجاب برسر نکند مرتد است؟ و آیا در غرب، مثلا امریکا، کسی که پوشش اسلامی دارد را مزمت و نکوهش می کنند که چرا با دین رسمی کشور عناد می ورزی؟ (بگذریم از تعدادی تندرو که همه جا هستند، بحث کلیت یک جامعه است). آیا این اجبارها باعث نشده که متاسفانه در جامعه ما حجاب معنای اعتقادی خود را از دست دهد و تبدیل به یک رفع تکلیف شود؟ فکر می کنید چرا اکثریت مسلمانان ترکیه و سوریه و عراق و دیگر کشورهای مسلمان هرجای دنیا زندگی کنند حجاب کامل خود را حفظ می کنند و زنان ایران "اسلامی" (حداقل اکثریت آنها) پا در هواپیمای خارجی میگذارند روسری خود را به کناری پرت می کنند؟ اگر ندیده اید حتما یکی از همین پروازها را سوار شوید. تعجب خواهید کرد. چند دقیقه بی تعصب بیندیشید و ببینید و مقایسه کنید. (2195206) (alef-13)
 
مهرداد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۰:۴۵:۰۷
سلام
میدونم منتشر نمیکنین ولی برای دل خودم مینویسم...
من یکی از کارمندان رسانه ملی هستم.تریبونی که با جانبداری هاش و بعضا دروغ ها و تهمت ها و افتراهاش محبوبیتش رو هزاران بار کاهش داده و سوژه ای شده برای اکثر مردم! بجای اینکه تریبونی باشه برای گفتن دغدغه های مردم، مشکلاتشون و یا پر کردن زمان فراغتشون

در مورد خانم علی نژاد من چند تا مطلب بگم خدمت مردم:
1- ایشون خبرنگار پارلمانی بودن
2- ایشون هیچ جا حرفی از بی خدایی، کفر، ترویج ارتباط با جنس مخالف، روابط خارج از محدوده و بی یندوباری نزدن (پیج ایشون در فیس پوک صرفا به نمایش عکس های ارسالی از مردم از تمام ایران! که در اون دختران و زنان به روش خودشون (من کارشناس نیستم که بگم کارشون درسته یا غلط) به حجاب اجباری و بهشت رفتن زوری و با زور شلاق مخالفت می کنن)

صداوسیمای ما که باید سردمدار ترویج فرهنگ حجاب و عفاف باشه، بخاطر سرپوش گذاشتن بر کم کاری هاش شروع میکنه به نشر اکاذیب!!

در شبکه خبر در بخش خبری 20، دوستان به سبکی کودکانه با پیج خانم علی نژاد برخورد می کنند:

"خبرنگار معلوم الحال (که مطمینا و به سبک و سیاق زبان آقای شریعتمداری حتما با موساد، اِم آی6 و ... ارتباط داره و از ایادی جورج سوروس!! تیموتی اش و ... هست) در اقدامی جنون آمیز و در حالی مستی در متروی لندن (همراه با فرزندش!!! ) ناگهان برهنه شده و مورد تجاوز سه نفر قرار میگیره!!! )
لازم بذکر است این عنصر معلوم الحال بخاطر روابط نامشروع از مجلس اخراج شده بود. "

آخه عزیزان چرا به افترا و تهمت متمسک میشین!!
خانم علی نژاد با کودکش! در حال مستی در متروی لندن برهنه میشه!!! بعد در همون لحظه 3 نفر میان و به ایشون تجاوز می کنن اون هم در متروی لندن که پر از دوربین های نظارتی و پلیس هست!! هیچکی هم خبردار نشده و هیچ بازتابی در رسانه های بین المللی نداشته، فقط رسانه ملی متوجه شده و این جوری انعکاس می ده!!
در ضمن ببخشید ایشون ارتباط خارج از عرفشون در مجلس بوده؟! با کی بوده!!؟ خدای نکرده با نمایندگان یا کارمندان مجلس بوده!!؟ اگرنه چطور به این قوت از اخراجشون بخاطر روابط ... از مجلس صحبت می کنید!!؟؟

واقعا اخلاق در رسانه ملی به کجا می ره!! برای پیش برد اهدافمون باید اخلاق رو زیر پا بگذاریم و به تهمت و افترا رو بیاریم!؟؟

مگر نه این است که امام علی - علیه السلام - فرمود: هیچ بی شرمی و وقاحتی چون بهتان زدن نیست.

مگر ما منادی اسلام و حفظ حرمت ها نیستیم!!

چرا با ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و پاکدامنی با امثال خانم علی نژاد برخورد نکنیم!؟

همه سطور فوق رو گفتم که بگم وقتی رسانه ملی با اون ابعاد سخت افزاری و نرم افزاریش همچین نهاجم سطح پایینی رو انجام میده، دیگه چه انتظاری از مهره کوچکی مثل آقای یامین پور دارید!!

امیدوارم روزی برسه که ، رسانه ملی ما و همه شعون کشور ما اسلامی واقعی باشه... (2195258) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۲۵:۲۷
اصولگراها باید پاسخگوی این بی اخلاقی ها در گروه خود باشند...
یامین پور فرزند اصولگرایی است... (2195362) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۷:۵۵
حرفتان بسیار زیبا و منطقی بود. امان از افراط و تفریط ها. (2195396) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۳۷:۵۷
بردران ارزشی این کشور آقایان یامیان پور باشد خدا بخیر کند (2195397) (alef-13)
 
عجبا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۲:۵۷
اما من ماندم که خودش چطوری حکم اتداد صادر کرد برای خانم علیپور؟؟ (2195446) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۱:۵۶:۳۲
لطفا این حضرات را اینقدر تبلیغ نکنید ! (2195457) (alef-13)
 
انزلی چی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۰۵:۱۳
مشکل ما با امثال یامین پور ها اینه که حتی صدای یه ترقه رو از 100 متری نشنیدن ولی انگار سالها تو جبهه و عملیات ها بودن و با یه مدرک سهمیه ای که دارن ادعای اجتهاد مدرن (از نوع پایداری) میکنن. برادر من , اسلام دین رافته... اگه شما و مرشد خوش تیپت قرار بود تو صدر اسلام سکان جذب مردم به دین رو دست بگیرید, تمام اصحاب پیامبر بت پرستای دو آتیشه ای میشدن که نپرس... (2195473) (alef-13)
 
سینا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۴:۵۳
از همون پاراگراف اول که فرمودید رابطه "" آزادانه با جنس مخالف "" فهمیدم که شما هم چندان اطلاعی از ماجرا ندارید و مقاله تون ارزش خوندن نداره!
اجباری وجود نداره که به خانم علی نژاد حتما اتهامی وارد کنیم که حالا شما دنبال این هستید که این اتهام ارتداد باشه و یا فاحشگی . ایشون نظرات جمع کثیری از مردم رو منتقل میکنند. (2195498) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۱۷:۳۲
سايت الف تنها سايت اصولكرايي است كه من بيش ازده دقيقه داخلش ميمونم جون اعصاب ادمو مطالباش خرد نميكنه! (2195507) (alef-13)
 
مجی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۰:۰۳
بادرود.خواستم قطعه شعری از لسان الغیب حافظ بیان کنم که چه زیبا فرموده اند:
منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن منم که دیده نیالودم به بد دیدن

وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن

به پیر میکده گفتم که چیست راه نجات بخواست جام می و گفت عیب پوشیدن

مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست به دست مردم چشم از رخ تو گل چیدن

به می پرستی از آن نقش خود زدم بر آب که تا خراب کنم نقش خود پرستیدن

به رحمت سر زلف تو واثقم ور نه کشش چو نبود از آن سو چه سود کوشیدن

عنان به میکده خواهیم تافت زین مجلس که وعظ بی عملان واجب است نشنیدن

ز خط یار بیاموز مهر با رخ خوب که گرد عارض خوبان خوش است گردیدن

مبوس جز لب ساقی و جام می حافظ که دست زهدفروشان خطاست بوسیدن (2195511) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۲۴:۴۱
] این مدعیان مذهب هر وقت هم به کسی میخوان برچسب بزنن فقط برچسب جنسی میزنن (فاحشه - رابطه نا مشروع بافلان کس -همجنس باز و ...) برچسب هایی که هر کدامشان در دین کلی مجازات داره
دردناک اینه که این رفتارها به حساب همه مذهبی ها گذاشته میشه (2195519) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۳:۱۴
آقا نوشته تان خوب بود.خدا به همه علی الخصوص کسانی که ادعای مسلمانی دارند کمی معرفت و البته انصاف بدهد. (2195541) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۳۹:۴۳
l»ن این اقای بامین پور را نمی شناسم چون کلا اهل تلویزیون نگاه کردن نیستم و اگر هم در مواردی پای تلویزیون نشسته باشم ( مثل مسابقه والیبال اخیر) ، نام و کنیه مجری یا هنرپیشه اصلا برای اینقدر ارزش ندارد که در باره آن کنجکاو شوم و یا اسمی را به خاطر بسپرم.
من قصد دفاع از مسیح علینژاد را ندارم و دیدگاه های ایشان هم به خودش و همفکرانش مربوط است که البته من تقاربی به لحاظ فکری با ایشان نیز ندارم. روی سخنم با اقای زند و اقای بامین پور است. اول، گله از اقای زند که چرا سخنان رکیک و مشمئز کننده بامین پور را از عرصه محدود صفحه گوگل پلاس او، به عرصه جامعه آورده اید؟
دوم ، از بامین پور انتقاد می کنم که اولا نمیدانم سنش به این قد میدهد که شناختی از محله بدنام زمان شاه به خاطر داشته باشد. حال فرض بگیریم که سنش قد میدهد، در این صورت شناخت مبسوط ایشان از فضا و سنت و روش بدکاره های آن محله بدنام ، تامل برانگیز است!!!! . اگر هم سن ایشان قد نمیدهد و هرگز آنجا را ندیده، پس چگونه این شناخت و آگاهی را به دست آورده که کارمندان این محل، هنگام پا به سن گذاشتن، چه روشی را پیشه می کرده اند.
قصد نداشتم وارد این بحث شوم اماحیفم آمد که اشمئزاز حاصل از نوشته های این مجری را بی پاسخ بگذارم، باشد که متوجه شود و پند بگیرد.
و نهایتا از منطق ایشان در عجبم، ایشان برای ضایع کردن علی نژاد استدلال نموده که این خانم با اتهام ارتداد که به قول خودش به دلیل فعل و انفعال معرفتی و نشات از مغز و انحراف در قلمروی عقیده، رخ می دهد، مقامش شامخ تر از بدکاره ای می شود که انحرافش در قلمروی ارضای نیاز جنسی اش است. با نظر ایشان ادم منحرف مغزی، کلاس و نمره اش بالاتر از منحرف جنسی است.
معلوم است این اقا با کینه و بغض و یا با هدف ترفیع شغلی این سخنان را گفته نه از سر منطق و استدلال.
بامین پور عزیز ولی به نظر من انحراف فکری و عقیدتی بسیار خطرناکتر و رذیلانه تر از انحراف جنسی است و به قول فرنگی ها FAIL کردن اندیشه و انحطاط فکری، به مراتب بدتر از انحطاط جسمی و جنسی است - به بحث و قضاوت شما در مورد علینژاد کاری ندارم. هر کس می تواند برای خودش دیدگاه مخصوص خود را داشته باشد و با این دیدگاه؛ دیگران را قضاوت کند.
میخواهم بگویم این، منحط فکری و عقیدتی نیست که به یک بدکاره شرف دارد که به عکسش، درست تر است. بنا بر این تو با این اتهام به علی نژاد، او را از انحطاط عقیدتی مبرا نموده ای و بر اساس نقشه ضایع کردن او که در سر داشته ای ، او را به انهام انحراف جنسی که خیلی از اتهام اولی بهتر است ارتقا داده ای ( البته با معیارها و عقل خودت).
همین می شود که آقای زند به تو خرده می گیرد که تو حتی اینقدر منطق نداری که بفهمی چگونه کسی را ضایع کنی و به عکس، ضایع که نکرده ای که هیچ، خدمت هم کرده ای و برای علینژاد کلی طرفدار جدید به وجود آورده ای.
و در نهایت می خواهم عرض کنم که بیخود ، خودت را درگیر این بحث کردی. علینژاد نظر خودش را دارد. تردید نکن که در ذهن علی نژاد و همفکرانش هم ، تو آدمی عقب مانده و منحط و خشکه مقدس و دیکتاتور مآب هستی.
آدم لازم نیست بخواهد همه کسانی را که مانند او فکر نمی کنند را به تفکر خودش دربیاورد و یا با آنها بحث کند و تلاش نماید که آنها را قانع کند که اشتباه می کرده اند.
ضمنا به عنوان نکته آخر باید بدانی بدکاره ( من از استفاده از عبارتی که تو بکار برده ا ی شرم دارم) تعریف مشخصی دارد و آن این است که کسی در مقابل پول ، جسمش رادر اختیار کس دیگری قرار دهد. ایا این اتهام تو به علی نژاد مستند به مشاهده خودت و یا شهادت خودش است؟ یعنی ایا تو دیده ای که علینژاد چنین عملی مرتکب شده و پولی دریافت نموده؟ اگر چنین چیزی ندیده ای، عملت مصداق تهمت و افترا است و علینژاد حتی می تواند از تو شکایت!!!!!!!! کیفری کند و تو را به زندان بیندازد. اگر مسلمان هستی و مسلمان درست و حسابی ای هستی، حتما باید بدانی که تهمت و افترا، گناه است و عقوبت دارد.
بنا بر این ای جوان رعنا، سر جایت بنشین و اینقدر خام و احساسی و خالی از منطق رفتار نکن و به اجرا در تلویزیون مشغول باش. (2195553) (alef-13)
 
میثم
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۲:۵۵
البته بسیار اندکی علمایی که انکار حجاب را انکار ضروریات دین بدانند.کمال این که بسپارند مسلمانان که حجاب ندارند اما حتی نماز و روزه را به درستی به جا می آورند.این امر در بین اهل سنت رایج است.بنابراین ارتداد در مورد ایشان صدق.نمی کند.بگذریم از فتوای برخی مراجع که حتی صرف تغییر عقیده از اسلام به کفر را نیز مستحق مجازات ارتداد نمی دانند و لازمه اجرای حکم ارتداد را اعمال عناد آمیز با اسلام می دانند.اگر بنا بود صرف عقیده کسی را گردن بزنیم که الان ایران پر بود از انسان های بدون سر! (2195562) (alef-13)
 
شهاب
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۴۶:۰۹
اینها برایشان مهم است ، همین حکم فاحشگی را از یامین پور یا ارتداد و فاسق را از شما بگیرند ، تا اعتبارشان در غرب بیشتر شود !
مثل شاهین نجفی ، حاضرند برهنه هم شوند ...
پس چندان خود را به زحمت نیاندازید و مهم نشماریدشان ! (2195569) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۰:۴۴
برخلاف نظر شما حجاب اجباری حکم الهی نیست.
توجه داشته باشید در هیچ یک از کشورهای اسلامی حجاب اجباری نیست/
و این معنی را نمی دهد که ما از آنها مسلمان‌تریم و آنها از ما عقب‌ترند؟؟
عقاید خود را در دین بدعت وارد نکنید تا مردم دین زد نشوند. (2195585) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۱:۱۰
مبارزه با حجاب اجباری نه به معنی فحشا است و نه ارتداد
دست از تندروری بردارید و متعادل رفتار کنید. (2195586) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۲:۵۲:۴۲
واقعیت اینه که در منابع قرآنی و روایی هیچ نشانی از اجباری بودن حجاب دیده نمیشه.اگه شما آیه یا روایتی در دست دارید که بر اجبار اجتماعی حجاب تاکید داشته باشه لطفا عنوان کنید.البته در واجب بودن حجاب از دید قرآن و روایات هیچ شکی نیست ولی این بر اجباری بودن اون دلالت نمیکنه. (2195591) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۳:۰۳:۱۲
من هم از نگارش و استدلالشان خوشم امد. (2195622) (alef-13)
 
سلمان شکیبا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۳:۱۱:۵۱
واقعا نکتۀ مهمی است که اگر به اسلام ناب عمل نکنیم هر حرکت و اتفاقی مجاز است هر کس برای پیروزی هر رفتاری را برای خود حق می داند، پس باید نظر مجتهدین باتقوا معیار باشد و گرنه سعید عسگر خودش اجتهاد می کند که حجاریان ائمۀ کفر است و قتلش واجب است! (2195638) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۳:۳۷:۰۱
براي علي نژاد كه اين دو عنوان هيچ فرقي نداره شما چرا الكي دكان بازار براي خودتان باز كرده ايد ؟ مي گيد نه از خود علي نژاده بپرسيد (2195684) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۴:۴۴
یادمان هست که چندین سال قبل در عید نوروز به کارکنان دولت مبلغ ناچیزی عیدی داده بودند و نمایندگان مجلس مبلغ قابل توجهی عیدی گرفته و از مردم پنهان کرده بودند. خانم علی نژاد که آن موقع خبرنگار پارلمانی بود فیش حقوقی یکی از نمایندگان را پیدا نمود و این بی عدالتی را رسانه ای کرد . متاسفانه نمایندگان مجلس آن زمان بجای رفع بی عدالتی مبادرت به اخراج علی نژاد از مجلس کردند و او را هل دادند به متروی لندن. مثل هزاران نفر دیگری که می توانستند در داخل کشور منشاء اثری باشند. (2195706) (alef-13)
 
ارجمند
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۳:۴۶:۱۳
قبل از اینکه یقه علی نژادها گرفته شود باید یقه دیگرانی را گرفت که با زور و اجبار خواستند تفکر قرون وسطایی خود را قالب کنند .
آیا این سوال را نباید پرسید که چرا چنین صفحه ای در کمترین زمان بیشترین لایک را مال خود میکند مشکل علی نژاد نیست مشکل در درون کشور است (2195713) (alef-10)
 
سیروس
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۰۶:۳۶
قانون در همه کشورها اجباری است جناب عقل کل... مثلا شما در آمریکای مثلا آزاد(قبله شماها) هم نمی توانید با سرعت غیر مجاز برانید چون برخلاف قانون است. در ایران هم حجاب قانون است آقای پیشرفته و مدرن!!!! و پایان سخن اینکه چقدر بیچاره اید که با قانون خدا مخالفت می کنید و مانده ام که وقتی در روز قیامت از شما سئوال و جواب کنند مخالفت با خدا را چکونه توجیه خواهید کرد؟؟؟ و چه بد جایگاهی است جهنم.... (2196795) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۳:۱۰:۳۴
از دست این افکار سیاه و سفید آزاد شو! من و بسیاری از دوستان من هم در این کشور نفس می کشند. چه کسی گفته افکاری که تو نمی پسندی قرون وسطایی است و امثال علی نژاد و هم کیشان او در فضای سایبر - آنهم در محیطی مثل فیس بوک - قرون وسطایی نباشند؟ کمی فرهنگ دموکراسی داشته باشید و به اکثریت و تاریخ احتترام بگذارید. اکثریت این لایک ها و فضای سابر نیست. اکثریت شبهای قدر است. (2197191) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۱:۳۶:۱۹
خواهشا موضع نگیرید و کامنت را کامل بخوانید:

اصولا رفتاری که از این جماعت تا به حال دیده شده مصادره کردن واقعیت‌های موجود به نفع خود بوده است. در این مورد خاص نیز چنین است. واقعیت این است که بسیاری از این افراد که از قبل هم در فیس‌بوک بودند، قبل از اینکه این صفحه وجود داشته باشد نیز عکس‌های بدون پوشش خود را منتشر می‌کردند بنابراین این صفحه نتوانسته تغییر قابل ملاحظه‌ای از این نظر ایجاد کند. در واقع این صفحه واقعیتی که از قبل محقق شده را به عنوان هدف فرض کرده و اکنون بر موج حاصله سوار شده است. این البته، زیرکی گردانندگان صفحه را می‌رساند که توانسته‌اند از نظر روانی جوی را که به صورت نامحسوس وجود داشته، علنی کرده و از آن به نفع اهداف خود استفاده کنند.
و اما ما به جای فحش دادن و موضع‌گیریهایی که می‌تواند نتیجه معکوس داشته باشد، ابتدا باید بیندیشیم که این واقعیت از قبل محقق شده چگونه زیر پوست ما ریشه دوانده که ما متوجه آن نشدیم ولی حریف به‌خوبی آنرا شناخته است. باید ضعف‌های خود را بهتر بشناسیم و آنها درمان کنیم.
بعلاوه باید حریف را خوب بشناسیم. نباید حریف را دست کم بگیریم و وی را مرتد و فاحشه و ... بخوانیم. باید فکر کنیم و راه‌حل پیشنهاد بدهیم. نه اینکه با یک اظهارنظر نابه‌جا شرایط را به نفع حریف رقم بزنیم. (2198992) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۹:۱۸:۱۲
شما اون صفحه را دیدی که میگی در کمترین زمان بیشترین لایک را مال را خودش کرده؟
محض اطلاع؛ اون گروه کلا 385 تا عضو داره! چرا شلوغش میکنی؟
شما که به تفکرات قرون وسطایی اعتراض داری، چرا خودت در مورد موضوعی که ازش اطلاع درست نداری صحبت میکنی؟
اول صداقت و امانتداری رو تو خودت توسعه بده بعد به بقیه ایراد بگیر. (2200847) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۱:۳۹
مردم اعم از زن و مرد شرافت ذاتي دارند ولي بعضي فشارهاي بي محتوا آنهارا در مسير لجبازي به انحرافات غيرقابل جبران سوق ميدهد. چه خوب ميشد که آنان را در انتخاب آزاد ميگذاشتيد و به آنها مزيتهاي حجاب را ميفهمانيد تا بعضي بدخواهان نتوانند ازاين شرايط بنفع هرج و مرج سوء استفاده کنند. (2195798) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۱۱:۰۲
دولت حق ندارد هیچ امر منفی ای را آزاد و در معرض انتخاب بگذارد . اگر اینطور باشد مثلا دزدی را هم می توان آزاد گذاشت تا بدخواهان نتوانند لجبازی کنند و از ان به نفع خود استفاده کنند... همینطور مصرف مواد مخدر... لطفا قبل از اظهار نظر در مورد موضوع سخن فکر کنید.... (2196802) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۲:۵۷
آمدي ابرو درست كني چشمشو كور كردي تو از كجا ميگي فاحشه است چون حجاب نداره ميدوني به خاطر اين حرفت اگه نتوني ثابت كني شلاق ميتوني بخوري (2195800) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۰۵:۲۳
شما خوبی؟ کی تو متن گفته یامین پور فاحشه است؟! کل متن حمله به یامین پوره که چرا گفته فاحشه (2196792) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۷:۳۹:۴۰
دوست عزیز برا من فرقی نمیکنه اما خود این خانم به روابط نامشروع اعتراف کرده. در قرآن زنا مصداق فحشا دانسته شده. اگه این افراطه پس قرآن جدید مطابق با اصول حقوق بشر جدید سفارش بدید تا با فضای اعتدالی این روزها هم هماهنگ باشه. (2200776) (alef-13)
 
ناشناس
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۶:۲۱
البته خود خانم علینژاد به این مساله اعتراف کردن و یه سرچ بزنید صفحه مربوط به این موضوع رو پیدا می کنید . گفتن که به ارتباط نامشروعشون با دوست پسرشونن افتخار می کنند . (2201442) (alef-13)
 
556
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۴:۲۳:۱۴
شما همون نقدی که به یامین پور میکنید خودت مرتکب شدی که.
بزرگوار!
امثال یامین پور و البته هر کس که در مسائل دینی صاحب نظر نیست میتواند نظر مراجع تقلیدو تطبیق بده با موضوعات و مصادیق خارجی.حالا در این تطبیق یک نفر او را فاحشه میخواند و یک نفر هم مثل شما مرتد.بحث در این تطبیق است که ممکن است بین مکلفین اختلاف نظر باشد.ایشان هم نظرش را گفته است.شما هم نظرتونو گفتید.چرا عمل او را تقبیح میکنید و عمل خودتان را نه.
امام صادق علیه السلام در مورد نسبت ارتداد دادن به کسی چیزی نفرمودن؟نسبت ارتداد به کسی به مراتب از نسبت فاحشگی قبیح تر است.چطور با نقل یک حدیث استنباط حکم!!!کرده اید و به یامین پور میتازید.آیا یامین پور نسبت ناروا داده؟این استنباطی که شما کردید قیاس است و در مذهب اهل بیت قیاس باطل است.

به هر حال نظر بنده این است که نه یامین پور باید تقبیح شود نه شما.بله اشکالاتمان را باید متذکر شویم اما ادبیات ما با هم باید متفاوت باشد با ادبیاتمان نسبت به یک ضد انقلاب(در مقام اثبات و نفی یک مساله) (2195802) (alef-10)
 
ببوگلابی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۵:۱۶
جامعه به سرعت در حال پیدا کردن راه هایی جدید و در پیش گرفتن نوعی زندگی جدید است و اصلا توجهی به این مباحث ندارد در بخش حجاب به هیچ عنوان سخت گیری در بین خانواده ها نمیشود و جوانان تشویق میشوند که دینی میانه و ملایم از اسلام را یاد بگیرند و خوش باشند و نوعی شخصی سازی در دین صورت گرفته و شباهت های دینی با دیگر ادیان را مردم بیشتر دوست دارند که عمل کنند (2195853) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۱۶:۲۱
هر راه جدیدی که مخالف راه خدا باشد راهی به سوی فلاکت و ختم به جهنم است چه جامعه آن را بپذیرد یا نپذیرد... ملاک درست و غلط بودن نظریه اکثریت نیست بلکه تطابق یا عدم تطابق با فرمان خداست... حجاب قطعا و مساما دستور خداست و مخالف با آن جهنمی است... ای مردم تقوا پیشه کنید و با احکام پروردگار مخالفت نکنید... (2196812) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۴:۴۸:۴۶
بسیار مقاله خوبی بود.
البته این جملش خیلی بامزه بود: اولا به خانم علی نژاد تبریک می گویم که برای آخرت خود چنین ذخیره ای را فراهم کرده است ......
آخه اگر این سرکار مسیح موعود و منجی زنان به آخرت و ذخیره ای برای اون معتقد بود میومد این بساط رو به پا می کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2195861) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۲:۲۶:۰۷
خانم علی نژاد مدعی آخرت نبوده ولی جناب یامین پور هست. علی نژاد مدعی حقوق خودش است مثل آزادی حجاب . (2199347) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۵:۰۷:۵۳
واقعا" دست مریزاد . با مطلب بجا و بحقتان حال کردم . (2195895) (alef-10)
 
یوسف
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۵:۳۹:۲۳
هردو طرف این دعوا به دین ضربه میزنند ومتأسفانه نه یامین پور نه علی نژاد درک صحیحی از مسائل اجتماعی ودین ندارند اما نتیجه کار هر دو یکی است. (2195951) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۱:۳۵
علی نژاد چه ضرری به دین زده است؟آیا رانتخواری کرده است یا دزدی ؟ (2196852) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۸:۳۱:۰۳
خانم علی نژاد اصلا مسالشان دین نیست که بخواهند یا نخواهند با ان مبارزه کنند.
مساله عقیده است این رامین فر که همه چیز به همه چیز وصل می کنه از گودرزی به شقایق (2197306) (alef-13)
 
حسین
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۶:۳۱:۰۰
دوست عزیز:
آقای یامین پور به علینژاد نگفت فاحشه! خود علی نژاد در مورد خودش توضیحاتی داد که اسم آن کارها فاحشگی است
چرا همه چیز رو سیاسی و جناحی و باندی میبینید؟
یک نفر اگه دزدی کرد بعد رفت همه جا با استفاده از واژه های رمانتیک و ژورنالیستی اسم کارش رو تغییر داد، ما نباید بگیم این آقا دزده؟
این خانوم نامحترم نه تنها خودش به فاحشه بودن خودش اعتراف و افتخار میکنه بلکه اصرار شدید داره زنان و دختران هموطن ما هم...
شما به جای ژست سیاسی حقیقت رو ببینید (2196082) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۰:۰۷
یامین پور دقیقا گفته اند: ... (خبرنگار مورد نظر) حداکثر یک فاحشه است ... ولی فاحشگی انحرافی در قلمرو ارضای نیازهای جنسی و از ... نشأت می گیرد. در ادامه هم با تشبیه وی با فاحشه های پا به سن گذشته که در آخر رو به قوادی می گذاشتند، در نتیجه راه اندازی کمپین را نیز اقدام وی در جهت پیمودن همان مسیر معرفی کرده است. (2196605) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۱:۲۰:۲۶
شما حقیقت رو دریافتی دیگه؟؟؟؟آره؟ (2196688) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۳۳:۳۶
بسیار بانوی با هوش و زرنگی است. نوشته هایش هم از نوشته شما بسیار نجیبانه تر است. (2196857) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۲:۲۳
بخشهایی از تفکرات شما راجع به خانم علی نژاد رو قبول ندارم ولی بسیار خوشحال شدم از وجود چنین ذهن زیبایی که مطالب رو به این قشنگی و با این بیان مودبانه بیان میکنه .... درود بر شما (2196116) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۵:۳۰
پناه.برخداشما چه جور مسلماني هستيد به راحتي حكم ارتداد ميديد يا حكم فاحشه گري ايا زدن اينگونه تهمت ها به مخالف خود رواست يا بهتر است با مخالف خود به بحث بنشينيم (2196131) (alef-10)
 
عبدالرحمان
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۴۰:۱۹
اینکه خوبه , رفقا و همفکران ایشان فتوا داده اند که تعرض و تجاوز به زنان بدحجاب در اماکن عمومی نباید تاوان داشته باشد و متجاوزین باید مورد حمایت قانون هم قرار بگیرند , کافیست داخل پرانتز را سرچ کنید ( تعرض و تجاوز به زنان بد حجاب ) (2196871) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۶:۴۸:۱۱
یامین پور یه مدت مجری صدا و سیما هم بود!!! (2196142) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۷:۲۱:۵۱
واقعا من بعد از خوندن مطلب بی ارزش اقای یامین پور بسیار متاسف شدم برای جامع که به جای تحمل مخالف خود از دادن هر نسبت ناروایی دریغ نمی کنم. همین ها هستند که بچه های ما رو راهنمایی می کنند و تهش می بینیم که الان خیلی از جوانان با مسایل مذهبی مشکل دارن.

واقعا برای این اقا متاسفم (2196232) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۷:۳۸:۵۱
سلام
یک مورد و نظر شخصی در مورد ارتداد
ارتداد یعنی برگشتن از حق
به نظرم کسی که به حق برسد نمیتواند برگردد و انکه برگشته است مطمئنا به حق واقعی نرسیده است.
نمیخواهم خدای ناکرده پای در کفش فتوا دهتدگان کنم اما به نظرم حکم اعدام مرتد مثل حکم سنگسار زانی است که امکان اثباتش انقدر مشکل و امکان گریز از آن آنقدر راحت (توبه )است که گویی هیچوقت انجام نخواهد شد. و این احکام فقط نقش بازدارنده دارند نه الزاما اجرایی
حتی در بحث زانی اگر فرد برای ارتکاب به جرم هدفش دشمنی و عداوت با خدا نباشد و جهل داشته باشد حکم چیز دیگری است (2196267) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۵:۴۳
بسیار لذت بردم . حرف دلمان را زدید . به خدا قسم افراد معتقد فراوانی مثل بنده وجود دارند که حاضرند برای حفظ حجاب و عفاف جان خود را هم بدهند اما راضی نیستیم فقط حجاب خانمها ملاک باشد و تهمت و دروغ و ریا به راحتی در جامعه جولان دهد. (2196306) (alef-10)
 
reza
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۷:۵۹:۱۱
اقای نویسنده محترم /آقای یامین پور صرفا حکم قرآن را گفته حالا شما خوشت نمیاد اون یه بحثه دیگه هست (2196319) (alef-10)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۷:۰۸
کجای حکم قرآن این است که به یک خانم بی حجاب می شود گفت فاحشه؟ (2196568) (alef-13)
 
مصطفی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۱:۲۹:۱۹
قران تو گفته به مخالت هر نسبتی بدهی؟ نکنه خودت رامینی ای ناقلا! (2196713) (alef-13)
 
HIV+
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۱۶:۳۲
اشتباه مثبت دادم (2199082) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۳:۰۹:۱۶
حکم قرآن رو در مورد شخص صادر کرده که در صلاحیتش نیست یا شما مسلمون نیستی یا داری با آبروی اسلام بازی میکنی (2199648) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۸:۲۳:۱۴
کسی که یک خانم را فاحشه می خواتد به خاطر اعتقادات خود و مباحث سیاسی هیچ تبلیغی برای دین نمی کند .فقط همانطور که نویسنده فرمودند تمام مردم را تحریک می کند که از ان خانم جانبداری نمایند. (2196364) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۸:۵۱:۲۰
درود بر مسیح علی نژاد عزیز خار چشم بعضی ها (2196410) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۲:۲۰:۲۰
تا کی ؟؟؟ بعد از قیامت هم می توانید این حرف را بزنید؟؟؟ خار چشم دینداران شدن و دشمنی با فرمان خدا خیلی هنر بزرگیست؟؟ پایان کار این دنیا مرگ است و بزودی در محضر خدا حاضر می شویم... و بعد : و بعد احساس زیانکاری که دیگر هیچ سودی ندارد... یادمان باشد : همیشه در این دنیا نمی مانیم... (2196828) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۰:۱۰:۲۰
شما به کسی که داره با یک قانون مسلم و قطعی دینی و قرآنی مبارزه می کنه درود میفرستی؟ (2197040) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۰:۵۳:۵۰
متاسفم! (2197100) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۳:۲۲:۱۸
شان فکری تو در همین حد است کسی را که در مسیر بدنامی (که عاقبت آن می تواند بدکاره گی باشد) مورد مدح خود قرار می دهی! شاید فردا یکی از دلبسته گان خودت از دور یا نزدیک به فرجام او مبتلا شود، آنوقت باز هم درود می فرستی یا لب میگزی؟ در ضمن تخلیه خود به این شیوه بسیار کودکانه است - در حد سایتی مثل الف نیست - چرا که آنوقت باید به یامین پور درودها فرست که در چشم تعداد بیشتری به خار تبدیل شده است. درود ما فقط به مدینه و به آآستان رفیعشه و نه به افرادی که در مسیر پراکنش هرزه گی قدم می زنند. نویسنده مطلب هم برای خوش ایند این جماعت بیش از حد با آنها محترمانه صحبت کرده است. در فرهنگ ائمه هم بعضی گروه ها لایق تحقیر هستند. (2197194) (alef-13)
 
فاطمه
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۱۹:۵۸
و لعنت بر همگی شما که دشمنان دین را تحسین می کنید!
انشالله که با این خانوم نامحترم محشور بشید (2197445) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۵:۵۲:۴۵
Ahsant... (2199974) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۵:۵۰:۳۳
خداوند شما را با ایشان محشور نماید (2201633) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۵:۵۳:۲۵
آقای یامین پور بر اساس جملاتی که از ایشان نقل کرده اند گفته اند اسم این کارها فاحشگی است
شما اسمش را می گذاری عشق و آزادی بگذار ولی اسم این کارها در اسلام و فرهنگ ما فحشاست

بعید می دانم نخوانده به نقد ایشان دست زده باشید

البته دوستان توجه کنن که در اینجا هم نویسنده نگفت علی نژاد مرتد است فقط گفت متهم به ارتداد است چون با حکم مسلم الهی مبارزه می کند (2201646) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۹:۰۳:۴۹
ای کاش اینگونه استدلال ها در این کشور به تمام و کمال جا می افتاد ،تا هر فرصت طلبی نتواند به اسم دین ،مردم را متهم کند و متهمین هم بدانند که فریب خلق بسادگی امکان پذیر نیست. (2196433) (alef-10)
 
مرتضی
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۹:۰۷:۵۷
1- سایت الف به هر بهانه ای(حتی برای محکوم کردن کسی مثل این زن بی شرافت )باید یه دل سیر به حزب اللهی ها توهین بکند و جوابهای صد من یه غاز بدهد
2- مطللب آقای یامین پور درباره این زن هتاک به دین اسلام و توهین کننده به زنان با شرافت سرزمین من(فقط بخاطر با حجاب بودنشان) کاملا مستدل و حساب شده است و نمیدونم شما چه مرضی دارید که حتی برای محکوم کردن اینگونه حرکتها که عنادشان با اسلام کاملا واضح است ، اول باید پز روشنفکری و لیبرالی بدهید و بعد بفرمایید که "ای بلا!! خیلی کار بدی کردی که به اسلام و مسلمان توهین کردی و حکم واضح اسلام رو تمسخر کردی و ... ، جیگر تورو بخورم دیگه از این کارا نکن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
3-اگه یکی بیاد به خانواده شما توهین بکنه (دین هم مثل ناموس و بلکه بسیار بالاتر از آن است ) شما چیکار میکنید؟ حتما اول از مواضع منطقی و جملات ادبی ایشان تشکر میکنید! و سپس با احتیاط از او انتقاد نرمی میکنید بطوریکه که ناراحت نشود و احتمالا کسی طرف او را نگیرد!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
من که باشم یکی خوشگل میخوابونم زیر گوشش که برق از چشاش بپره و دیگه از این غلط ها نکنه ! و نگران آن هم نیستم که کسی بخواد با اون همدردی کنه و با من مخالف بشه.
4- آخه شما یک نفر را به من نشون بده که با خواندن صفحه گوگل+ آقای یامین پور ، یه دفعه مشکل معرفتی پیدا کرده باشه و ناگهان حامی این زن شده باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2196447) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۹:۲۳:۴۵
جناب زند از مطلب شمابرادر گرامی لذت بردم . سخن حق که از دل بر آید حتما بر دل می نشیند ! واگر از حکم خدا بر آید در قلب نفوذ می کند ! من یک زن مسلمانم حجابم را به خاطر درک صحیح از حکم خدا اختیار کرده ام و آنقدر از قیود آزادم که هرگز خود را نیازمند کسب آزادی یواشکی نمی بینم !! اماحقیقتا از کم سوادی خانم مسیح علی نژاد درکوبیدن احکام الهی ودفاع مخرب جناب یامین پور از اسلام که آن هم ناشی از بی سوادی دینی ایشان است . سخت در رنجم !

شاید بی جا نباشد که ادعا کنم چه بسا این بغض خانم علی نژاد ناشی از بر خوردهای زشت کسانی باشد که از امثال یامین پورها دفاع نا حق می کنند !!که اگر این جماعت مدافع نبودند چه بسا این دو بزرگوار با چشمان بازتر وتعصب کمتر وعدم جبهه گیری به حکم حق نظر می انداختند ! (2196466) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۱۹:۳۸:۳۱
هر ایرادی که به یامین پور در این نوشته گرفته شده تماماً و بدون استثنا به خود نویسنده محترم هم وارد است. شما هم به یامین پور تهمت زده اید. راست می گفت مرحوم آوینی که در جمهوری اسلامی همه آزادند به جز حزب الهی ها. (2196502) (alef-13)
 
فریدون
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۳:۳۲
با سلام و فارغ از پاره ای نظرات در این مقاله به صاحب آن بواسطه دیدی روان و فارغ از حقد و کین و برداشت زیبا از اسلام عزیز باید تبریک گفت (2196561) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۱۸:۲۹
بنده اعلام می کنم به دینی آقای یامین پور اعتقاد دارد کافرم. مرا هم به جمع مرتد ها و فاحشه ها اضافه بفرمایید. جز این هم ذخیره ای برای قبر و قیامتم ندارم. (2196570) (alef-13)
 
مریم
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۰:۳۱:۴۵
نقد منصفانه ای بود . (2196607) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۱:۱۱:۰۶
درباره حجاب بین خیلی از علما اتفاق نظری وجود ندارد لا اقل درباره اجبار زنان به حجاب بعد شما ایا صلاحیت دارید کسی را متهم به ارتداد کنید فرق شما با یامین پور چیست (2196677) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۱:۲۲:۰۸
زنان سرزمین من زنان سرزمین ِ اون. بابا هر آدمی فقط یه آدمه بذارید هرکس زندگیشو بکنه (2196695) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۶:۴۰
نویسنده محترم مطلب بالا و هوادارانش با کامنت های مثبت ظاهرا افتخار برادری و خواهری با مسیح علینژاد را بر چشمشان گذاشته اند. لطفا کلاهتان را بالا تر بگذارید !! (2196934) (alef-13)
 
حامد اورجینال
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۳:۰۶:۴۰
سلام بر دوست عزیز از پشت کوهها
مطلب رو خوندم طبق معمول عالی بود در کامنتها میبینم خار چشم بعضی ها شدی (2196935) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۱ ۲۳:۲۴:۴۲
نمی دانیم که چرا مردم ما و به ویژه مردان ما که زمانی حرمت زنان را داشتند و حاضر نبودند که با حتا حرف و جر و بحث،با خانم ها طرف شوند ، پس از انقلاب این همه بی ادب شده اند. این هم ،یکی از دلایلش،حق دادن به افرادی بود که به بلوغ شخصیتی نرسیده بودند و یا دارای عقده هایی بوده اند و یا. اختیار دادن به انها،در انها غرور کاذب ایجاد کرد،که در زندگی خصوصی مردم سرک بکشند و در خیابان و کوپه و مکان ها، به مردم امر و نهی کنند که چرا این گونه پوشیدی،چرا روسریت دو سانت عقب است چرا استینت سه سانت بالا است،چرا ماهواره داری، بندازند ناموس مردم را در خودرو ها و ببرند زندان و باز داشت. ایا هرگز فکر کرده اید که این اقایان و خانم هایی که خود را فرشته می دانند و به خود حق می دهند که با مردم این گونه رفتار کنند، به راستی خودشان الگوی پاکدامنی و عفت هستند و هیچ خطا و گناهی ندارند? همین ادبیات زشت و دور از مردانگی و ادب است که طیف بسیار زیادی را به ویژه در جوانان از دین و گذهب فراری داده و متنفر کرده است. شرم اور است که یک مرد،به یک زن شوهر دار و بچه دار ،نام فاحشه بدهد به این دلیل که عقیده اش را چه درست و یا نادرست، بیان کرده است. شاید خانم علی نژاد منظورش از تعصب کور پدری بوده که به دلیل ان،دخترش را به خاطر یک خطا، بکشد و برابر قانون هم اعدام نشود. ما نمی دانیم خانم مسیح،به طور دقیق چه گفته،ولی از انجا که بسیاری از سخنانشان را شنیده ایم، برداشت ما،زیاده روی کردار این پدر و محدودیت های بیش از اندازه ی این جامعه بوده و به هر حال هر چه بوده، نام بردن این واژه های زشت و ناموسی، از سوی یک مرد که تازه در صدا و سیما هم مجری بوده!؟ بسیار نکوهیده است . اقای نویسنده هم که از دین و قانونش گفته اند،بدانند که در دین ،اجباری برای کسانی که مسلمان نیستند و یا باوری به این قانون حجاب ندارند ، حماب اجباری نیست. تکلیف کسانی که تعدادشان هم زیاد است پیست که حجاب را نمی تواهند و نه فاحشه هستند و نه بی عفت? (2196968) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۰:۰۸:۵۹
فتوای آیت الله صافی گلپایگانی درمورد منکر حجاب ارتداد می باشد ولی سایر آیات عظام چنین فتوایی را ابراز نکرده اند و مسلما آگاهی همه این بزرگان از آقای یامین پور از اسلام بیشتر است پس ایشان چنین شانیتی ندارند. ازجناب سهراب زند که مدعی فحشای خانم علی نژاداند باید پرسید آیا ایشان شاهد عینی فحشای این شخص بوده اند؟خیلی جالب است ظاهر دیندار است ولی برای اغراض سیاسی و احیانا شهرت به راحتی از دین وسیله می سازند. (2197036) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۰:۲۹:۴۱
آيا زن بشار اسد که رييس جمهور مور حمايت جمهوري اسلاميست و اتفاقا بشار اسدهم خود شيعه علويست. چون حجاب ندارد فاحشه است (2197073) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۰:۵۲:۵۷
....یامین پور هم از دست پرورده های ذولت هزاره سوم هست دیگه! زیاد ناراحت نشید! (2197096) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۱:۳۸:۴۱
این استنباط از دین کردن چنان جا افتاده است که تعدادی از مردم خود را شیعه می دانند ولی به را حتی می گویند هیچ مرجع تقلیدی ندارند . دست مریزاد به مدعیان دفاع از تشیع (2197138) (alef-13)
 
شهریار
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۱:۵۳:۱۲
نمی دونم چی میشه که یه دفعه یامین پور میشه آدم بده ... و خانم فاحشه میشه آدم خوبه!

فاحشه یعنی چی؟ یعنی همون چیزایی که اون خانم بهش افتخار میکنه! آقای یامین پور نه اتهامی زده و نه مسئله ی پنهانی رو آشکار کرده! (2197155) (alef-13)
 
م
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۱:۵۳:۱۵
متاسفم برای چنین مطلب بی معنایی که در این سایت منتشر شده است. (2197156) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۲۱:۲۶
اومدی درستش کنی خودت هم که فتوا دادی. (2197166) (alef-13)
 
Ali
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۲۲:۱۸
يامين پور به علي نژاد رو تكميل كرد. فقط همين! (2197168) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۲۲:۵۷
اسمت تابلو است می گذاشتی حسن محمدی که به متنت بیاد. (2197169) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۲۸:۲۷
اسلام موجود به شدت حقوق زنان را پایمال می کند .
طبق همین اسلامی که شما می گویید اجازه نداده پدر ، دخترش را بکشد در صورتی که دختر را کشت مجازاتی برای این عمل پدر قرار نداده که خود باعث ازدیاد این جرائم در کشورهای مسلمان شده.
حتی یک نفر اگر یک دختر غریبه را کشت نمی توان او را اعدام کرد مگر نصف دیه به قاتل پرداخت شود.
ان حکم عدم اعدام زنان در صورت ارتداد هم به ناقص العقل پنداشتن زنان از دید اسلام(رجوع شود به کتاب نهج البلاغه )بر می گردد. (2197171) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۳۹:۱۹
یامین پور هرچی‌ می‌خواد بگه کسی‌ بهش محل نمیگذاره. طرفداران خانم علی‌ نژاد روز به روز بیشتر میشوند و یک دلیلش هم البته عملکرد و سخنان امثال یامین پور است. (2197177) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۲:۵۹:۳۸
نویسنده مطلب خیلی ازمرحله پرته ازاونهایی است که همه چیزرافقط فقهی وازدیدحوزه میبینه ازمطلب اقای یامین پورکیف کردم ایشون جهت راشناخته ونویسنده این مطلب سفسطه بافی (2197186) (alef-13)
 
مسلم
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۳:۰۳
آقای الف دیروز برای شما مطلبی مختصر نوشتم و سعی کردم که در زیر خط قرمز بنویسم.واقعا شرم بر شما که اینقدر رسانه دیکتاتوری هستید و برای عوام فریبی و گرفتن ژست بیطرفی زیرکانه یکسری کامنتهایی رو تو سایت میگذارید. (2197405) (alef-13)
 
ali
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۰۹:۵۴:۰۶
خدا وکیلی این چه ادبیاتی هست که نگارنده دارد صد رحمت به یامین پور یک ذره با ادب باش هرچی خواستی نقد کن خانم علی نژاد رو ببین چقدر تاثیر داره 1111ابله دشمن شاد کن (2197408) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۳۲:۱۱
حرف‌های یامین پور کثیف‌ترین صحبت‌هایی‌ است که تا به حال شنیده ام. واقعاً که شوکه شدم و از نویسنده ‌اش تنفر دارم (2197458) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۴۸:۳۲
اسلام یامین پور مال خودش. ما نخواستیم (2197489) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۰:۵۸:۴۳
در گذشته 90 در صد فواحش چادر به سر می کردند تا شناخته نشوند حتی از زنان محجبه هم محجبه تر بودند. زنان نجیب دست کم صورت خود را نمی پوشاندند. در واقع چادر در حکم نقاب بود. امروزه فحشا قبح خویش را از دست داده و اکثر فاحشه ها بدحجابند. اما بهرحال زن نجیب و فاحشه از هم دیگر قابل تشخیصند چه با حجاب و چه بد حجاب. نویسنده محترم این تفاوت ها ظاهرا تشخیص نمی دهد به ویژه وقتی می گوید فاحشگی به خاطر ارضاء جنسی انجام می گیرد. فحشا معنی دارد و آن یعنی تن فروشی و مسئول شماره یک آن فقر مفرط رایج در جوامع مردسالار دیکتاتوری جهان سومی است. (2197510) (alef-13)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۱:۴۱:۱۱
دوست عزيز 556
بين نظر نويسنده و نظر آقاي يامين پور تفاوت بسياري است. خانم علي نژاد حكم الهي را نفي كرده و نويسنده او را متهم به ارتداد كرده ولي آقاي يامين پور كه او را فاحشه خوانده (تعريف فاحشه را همه ما ميدانيم) كجا ديده كه او فعل حرام را انجام داده. (2197582) (alef-13)
 
کاوه
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۲:۴۱:۴۹
البته به نظر من نویسنده برای قشر فکری خودش آدم روشنفکری محسوب می شود ولی باید به ایشان یادآور شد که صحبت کردن از "آزادی انتخاب افراد جامعه در اجرا یا عدم اجرای احکام الهی مانند حجاب" کمترین ارتباطی به مسایل جنسی ندارد. نماز و روزه هم حکم الهی است ولی وقتی از جانب حکومت اجباری شد نتیجه معکوس می دهد. امتحان هم شده. شما و دوستان هنوز در خم این کوچه مانده اید که مردمی را که ( به هر دلیلی ) تمایلی به اجرای یکی یا بعضی از احکام الهی ندارند را تا چه حد می توان با استفاده زور و سرنیزه به اجرای این احکام مجبور کرد و این اجبار چه اثری خواهد داشت. بحث سر علی نژاد و یامین پور نیست. بحث سی و چندین ساله ما بر سر حد و مرز وظایف حکومت در وادار کردن مردم به اجرای احکام الهی است و کما این که می بینید امروز هم بین ریاست قوه مجریه و قوه قضاییه بحث جاری است. بسیار مشتاقم روزی با امثال نویسنده این مطلب به گفتگو بنشینم و از ایشان بپرسم بزرگان دینی که شما ( به درستی ) از برخورد رئوف ایشان با افراد ( حتی غیر مسلمان ) یاد می کنید و بخشایش و بزرگواریشان را مثال می آورید کدامشان راضی می شد که برای اجرای اجباری حکم الهی حکومت دست به چوب و چماق و متوسل به نیروی نظامی شود.

از الف خواهش می کنم برخلاف نظرات قبلی که نوشتم و چاپ نشد این یکی را که هم مربوط است و هم حاوی هیچ توهینی نیست منتشر کند. (2197780) (alef-13)
 
مهدی زمانی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۱۹:۱۳
حیف از ما که برای شما نادانان کامنت می نویسیم. تا کنون صددرصد نظرات من را سانسور کرده اید در صورتی که همه اش در حوزه نقد علمی بوده است و از برخی مزخرفات که منتشر می کنید بسیار بهتر. این آخرین باری است که در این سایت سانسور چی کامنت می گذارم (2197883) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۳:۴۹:۲۳
من فکر کنم خیلی از ماها که ادعای دینداریمان گوش فلک راکرکرده وهرنسبت ناروایی اعم ازفاحشه ومرتد و ... غیره را به هرکسی میدهیم اصلا دین نداریم (2197949) (alef-13)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۴:۲۷:۲۲
چقدر ضعیف بود این متن!!! (2198003) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۳۵:۰۹
مطلب خوبی است اما نویسنده در جایی نا خواسته به دختران ایرانی توهین کرده است. انجا که نوشته است
در صفحۀ فیس بوک خود نوشته اید که نتیجۀ دین سنتی این می شود که پدری به خاطر دوستی دخترش با پسری وی را به قتل رسانده است و این گونه دختران سرزمین من تاوان عشق را می پردازند! خوب اون پدر غلط کرده است! کجای دین یک چنین اجازه ای را داده است؟ و کجا و چند نفر از پدران سرزمین من چنین رویه ای دارند؟ اگر این گونه بود که گورستان های سرزمین من به طور فاجعه آمیزی پر از دختران سرزمین من بود! (2198164) (alef-13)
 
یه نفر
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۵:۵۴:۱۷
با سلام به همه ی دوستان

خیلی کوتاه عرض کنم فحش و تهمت ساده ترین و راه مقابله با مخالف است.
کاش یاد بگیریم بجای فحش کار مثبت انجام دهیم
می شد یک سایت زد تا افراد باحجاب سراسر دنیا بیان لایک بزارن
اونوقت میدید چقد زیاد می شد
فحش و نسبت دادن نشانه خالی بودن دلیل و خلاقیت است
با تشکر (2198220) (alef-13)
 
مجی
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۱۶:۰۲:۴۵
بادرود.ای الف من فقط یک شعر از حافظ که مربوط به مقاله اتان هم میشد گذاشتم.در عجبم با شعر حافظم لجید؟
منم که شهره شهرم به عشق ورزیدن منم که دیده نیالودم به بد دیدن
وفا کنیم و ملامت کشیم و خوش باشیم که در طریقت ما کافریست رنجیدن
به پیر میکده گفتم که چیست راه نجات بخواست جام می و گفت عیب پوشیدن
مراد دل ز تماشای باغ عالم چیست به دست مردم چشم از رخ تو گل چیدن
به می پرستی از آن نقش خود زدم بر آب که تا خراب کنم نقش خود پرستیدن
به رحمت سر زلف تو واثقم ور نه کشش چو نبود از آن سو چه سود کوشیدن
عنان به میکده خواهیم تافت زین مجلس که وعظ بی عملان واجب است نشنیدن
ز خط یار بیاموز مهر با رخ خوب که گرد عارض خوبان خوش است گردیدن
مبوس جز لب ساقی و جام می حافظ که دست زهدفروشان خطاست بوسیدن

لطفا خواهشن این دفعه بگذارید ای الفیان (2198248) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۲ ۲۲:۲۰:۵۷
واقعا متاسفم که تو کشوری که ادعای اسلامی بودن داره یک نفر به دیگران لقب فاحشه میده و تو این سایت هم مطلبش درج میشه. پس قاعدتا فردا دیگران هم میتونن مطالبی بنویسن و به نویسنده ی این مقاله بگن فاحشه. (2199089) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۰:۳۷:۳۹
در احکام نسبت فاحشگی زدن به افراد در صورت نداشتن دو شاهد عادل به حد محکوم می شود (2199278) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۱:۱۶
حالا این یامین کیه و آن علی زاده کیه که اینقدر بزرگش می کنید (2199446) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۰۹:۴۵:۵۲
الف دقت کردی تو تمام نظرات مقالات شما که اجازه انتشار را از شما می گیره فقط چند جمله کلیشه ای خیلی ممنون از مقاله خوبتان ، لذت بردم ای واله و یه یه ....... هاست . کمی دقت کن الف جان (2199448) (alef-13)
 
سید
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۲:۵۳:۰۰
سلام
وقتیکه تنها نمود اسلام در کشورمان حجاب زنان باشد وعده ای در لوای خدمت به مردم در بیت المال خیانت کنند دروغ بگویند ربا را که جنگ با الله است رایج کنند .در سایه وجودشان فقر وکفر را رایج شود،این تنها نمود عینی نیز اسیب پذیر میشود . قبل از اینکه از کسی گلایه کنیم که امر به منکر کرده مشکلات موجود را اسیب شناسی کنیم . (2199619) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۳:۱۰:۳۸
از کوزه برون همان تراود که در اوست (2199651) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۳ ۱۵:۵۴:۵۳
متاسفم كه نويسنده محترم آنقدر براي يامين پور خارج از اندازه ارزش قائل شده كه زحمت استدلال را به خودش داده است.

اين آدم تنها چند جلسه در صدا و سيما به مردم نشان داده شده است ، غير از آن با تمام افراطي هاي ديگر تفاوتي ندارد ، آيا با تمام اينجور آدمها مي توان مكاتبه كرد و پاسخ هجوياتشان را در رسانه هاي عمومي داد و اصولا اين كار درستي است ؟

خير. (2199976) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۰:۰۱:۳۸
بنده نه علی نژاد را میشناسم و نه یامین پور را. تنها از محتوی نوشته سراسر تناقض بالا تا حدودی دانستم قضیه چیست. نوشته بالا ماشاءالله سراسر ادعاست. شما که میگی اهل فن و بزرگان شرع و مجتهدین مدتها بحث میکنند تا در مورد مسئله ای فتوا بدهند تازه آنهم با احتیاط. شما بر اساس کدام بینه شرعی میگویید که " من در حد فتوا نیستم، اما خانم علی نژادبی شک مرتد است" اگر در مقام فتوا نیستید که چرا فتوا میدهید که این بابا مرتد است. اگر در مقام فتوا هستید که باید فاتحه اسلام نابی که ادعای آنرا دارید خواند. یادداشت شما سراسر اظهار فضل در مورد مبانی بدیهی دین است. ما هم مسلمانیم و ادعای فتوا هم نداریم .مشکل ما همین است که هر کس در هر سطح و اندازه ای بخود اجازه میدهد در پیچیده ترین مبانی فقهی دخالت و اظهار نظر کند و شما پا را فراتر نهاده و حکم هم صادر کرده اید. همانطور که گفتم من هیچکدامشان را نمیشناسم و نمیخواهم بشناسم. اما اینرا فهمیده ام که اشتباه بزرگ علی نژاد در استفاده از مبانی دینی در تفکرات سیاسی است.اشتباه یامین پور هم کمتر از اشتباه شما نیست. ما پیرو دینی هستیم که علی (ع) خطای محرز زنی را ، با عنوان اینکه "ندیده ام" عیان نکرد. ما کجا رسیده ایم که از اینترنت و تضاد تفکرات سیاسی به فاحشه بودن و مرتد بودن یک مسلمان ( حتی با زبان و نه در عمل) حکم میدهیم ؟ ضمن اینکه یادآور شوم که مسئله مبارزه با حجاب علی نژاد در ابتداء شاید حداکثر چند هزار مخاطب داشت، با این شیرین کاری یامین پور و چنابعالی ، تعداد این مخاطبان به چند صد هزار میرسد. این خود به تنهاییی جفایی بزرگ در حق اسلام راستین نیست؟ (2200687) (alef-13)
 
فارض
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۳:۰۵:۱۸
جناب زند!
اينهمه طول و تفصيل براى چه؟ براى آنكه على نژاد را مرتد بدانيد؟ يا از مجرى مؤدب، محبوب و با حيائى انتقاد؟! (2200737) (alef-13)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۰۸:۱۷:۳۱
آقای زند ! فرموده اید: "در مقام فتوا نیستیم اما شما بی شک متهم به ارتداد هستید" شما هم همانکاری را کردید که یامین پور کرده . اگر در مقام فتوا نیستید چرا فتوا میدهید ؟ لااقل این قید بی شک را نمی آوردید!!! این بلایی که به درستی گفته اید بر سر خودتان هم آمده :بی مهابا و با جسارت تمام در مقام فتوا و حکم می نشینیم! (2200813) (alef-13)
 
سعید
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۴:۵۰:۲۴
وقتی آقای خضری توی تلویزیون بدون اطلاع از مبانی علوم انسانی از علوم انسانی انتقاد میکند نتیجه این میشود که آقای یامین پور هم بشود قاضی القضات!
کلا این حس پرخاشگری است که جامعه ما را عقب نگه داشته است. (2201500) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۷:۰۲:۴۲
هر چند نویسنده محترم تلاش کرد از موضع دینی و منسفانه به نقد مسئله بپردازد. امایک انحراف پایه ای د ر فهم شما از موضوع است. نه مسیح علی نژاد و نه هزاران نفری که صفحه آزادیهای یواشکلی را لایک زده اند مخالف حجاب و پیگیری امور دینی نیستند. مخالف اجبار آن از سوی حاکمیت هستند. آنها خواهان برخورد مشابه الباقی کشور های مسلمان نظیر مالزی، اندونزی، عراق، سوریه، ترکیه و مصر هستند. آنها میخواهند آنکه معتقد است آزادانه به اعتقاداتش بپردازد و آن که معتقد نیست مجبور به رعایت آن چیزی که به آن معتقد نیست نباشد. (2201783) (alef-13)
 
محمدخزاعي
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۸:۱۴:۲۱
از شماي نويسنده خواهش ميكنم جواب سوال من رو بدهيد
چرا در كشور ما يك خانم مسيحي ويا اديان ديگر كه هيچ گونه اعتقادي به حجاب ندارن
بايد به زور حجاب كنند وتازه اونم چه حجابي يه شال ميندازن كه ميشه بد حجاب كه اين خطرناكه كه باعث ميشه نواميس مسلمان ما به تقليد از وي كه فكر مي كنند اينطوري باكلاس تره روز به روز شال مقنعه و هر چي رو سرشونه رو ميبرن عقب وعقب تر؟اگه اون خانم غير مسلمان آزادبه انتخاب پوشش بودآيا خواهران مسلمان ما بي حجاب ميشدن؟ كه به نظرمن اصلا سراغ بي حجابي نمي رفتن
يا بي حجاب داشتيم ويا باحجاب كامل اسلامي.چيزي به اسم بدحجابي وجود نداشت.
لطفا جواب سوال من رو سايت محترم الف بدهد
ممنون (2201893) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۸:۴۳:۰۵
ظاهرا اقای نویسنده دل پری از اقای یامین پور داره ! خیلی جالبه ! کار الف به جایی رسیده که داره از یه فراری ضد دین دفاع میکنه،اونوقت بچه مسلمونای خودمون رو میکوبه ! اقای نویسنده تو که مثال علما را میاری چطور خودت توی نوشته هات فتوای مرتد بودن خانم فاحشه را هم دادی ! مطلبت کاملا سیاسی بود ! خیلی هم تابلو بود که اصلاح طلبی !!!!!!! (2201939) (alef-13)
 
محسن
۱۳۹۳-۰۳-۲۴ ۱۹:۰۳:۲۹
سلام
الان دارم می فهمم که چرا خانم علینژاد به این مسیر رسیده است.

واقعاً نظرات آقای یامین پور و آقای زند نویسنده این مقاله راهی بجز این برای ایشان باز نمی گذارد.

از اسلامی که اینچنین بی پروا و در قالب الفاظی اینچنین توهین آمیز خود را مطرح می کند باید گریخت و به خدا و رسول او که رقیق القلب بود و لفظ لین داشت پناه برد.

خدایا خودت، اسلام را از دست کسانی که تنها خود را مسلمان می دانند نجات بده. (2201972) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۵ ۰۶:۳۶:۰۴
متاسفانه حرفهای زننده و بی اخلاقی ها را دولت قبل کلید زد و کلمات رکیک را در فضای عمومی باب کرده است آقای یامین پور با چه شاهدی این اتهامات را می زنند.
گیریم یه نفر خارج از کشور با یک سری شبکه اجتماعی فراخوانهای خارج از عرف راه بیاندازد سئوال اینجاست آیا اگر طرفداری در داخل این حرکات به دلیل تندروی های امثال یامین پور نمی داشت اینقدر فحاشی و پرده دری لازم بود!!!
آنوقت ژست بچه مسلمان هم می گیرند جناب یامین پور این حرفهای سخیف شما دردی از این جامعه را دعوا نمی کند این جامعه زخمهای عیقی از تندروی ها بر پیکر دارد.
سئوالی که جامعه همواره دارد اینست که این آقایان تندرو آیا برای بیت المال مردم هم این چنین دلسوزی می کردند!!! که اینقدر اختلاس و سو استفاده در جامعه رخ داد. (2202461) (alef-13)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۳-۲۶ ۰۷:۱۹:۴۲
گرمسلمانی ازین است که حافظ دارد وای اگر از بس امروز بود فردائی ! (2204994) (alef-13)
 
علی
۱۳۹۳-۰۳-۲۶ ۱۵:۱۵:۱۴
مطلب جالب و نسبتا مستدل بود (2206088) (alef-13)