نظر منتشر شده
۲۰
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 70200
رابطه ی جنسی خارج از ازدواج
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۰۱:۰۹
چند وقت پیش یکی از دوستای مسلمون پیشم شکایت می کرد که: "آقا این چیه که اسلام دست ما رو بسته قبل از ازدواج؟ خوب آدم نیاز داره... اگر دو نفر به هم علاقه داشته باشن -حالا روی کاغذ زن و شوهر نباشن- چه ایرادی داره که با هم نزدیکی کنن؟"
البته غلط بودن این حرف برای شخص خود من واضحه. مثلا من خوب می دونم که همچین نظریه ای منجر به روابط بی رویه جنسی و مشکلات نابود کننده ی جامعه می شه. ولی توی صحبت هام با دوستم تصمیم گرفتم روی این زاویه از بحث حرفی نزنم. به جای این کار، تصمیم گرفتم یک نکته ی بسیار ساده و جالب برای دوستم مطرح کنم، و دعوتش کنم به این که به این نکته فکر کنه:
"چرا تمام دین های روی کره ی زمین رابطه ی جنسی خارج از ازدواج رو منع کردن!؟ یعنی اعم از دین زرتشت و دین بودا و آیین هندو و یهود و مسیح و اسلام و غیره (به جز پگانیسم و بعضی گروهک های کوچیک) همه با هم توی این اعتقاد مشترک هستن و هیچ کدوم ارتباط جنسی خارج از ازدواج رو خوب نمی دونن؟"
این دیگه ربطی به اسلام نداره که به قول این دوستمون دستش رو بسته بوده.
در دین یهود، از 10 دستور اصلی دین، هفتمی منع روابط جنسی نامشورع هست - و مجازاتش اعدام.
در دین مسیح، در خیلی از جاهای انجیل روابط نامشروع محکوم شدن. به عنوان مثال توی جان 8 : 1-11 داستان توبیخ زنی که روابط نامشروع داشته توسط حضرت مسیح رو می بینیم.
در آیین هندو، در کتاب مقدس بهاگاوات گیتا، روابط نامشروع جنسی یک گناه و در واقع بی احترامی به جامعه شمرده میشه، و از لحاظ قانونی منع شده.
در آیین بودا، در پنچ مقدمه ی راه رستگاری، مقدمه ی سوم دوری از روابط نامشروع جنسی هست. (البته در آیین بودا تفسیرهای مختلفی از "روابط نامشروع جنسی" وجود داره که از فرقه به فرقه فرق می کنه)
حالا در انتها دوستان رو دعوت می کنم به چند آیه از "نامهٔ اوّل پولُس رسول به قُرِنتیان" در انجیل:
۹. آیا نمی‌دانید که ظالمان وارث پادشاهی خدا نخواهند شد؟ فریب نخورید! بی‌عفتان، بت‌پرستان، زناکاران، همجنس‌بازان - چه فاعل و چه مفعول،

۱۰. دزدان، طمع‌ورزان، میگساران، ناسزاگویان و شیّادان وارث پادشاهی خدا نخواهند شد
...
۱۸. از بی‌عفتی بگریزید! هر گناه دیگر که انسان مرتکب شود بیرون از بدن اوست، امّا کسی که مرتکب بی‌عفتی می‌شود، بخصوص نسبت به بدن خود گناه می‌کند.
۱۹. آیا نمی‌دانید که بدن شما معبد روح‌القدس است که در شماست و آن را از خدا یافته‌اید، و دیگر از آنِ خود نیستید؟
۲۰. به بهایی گران خریده شده‌اید، پس خدا را در بدن خود تجلیل کنید.
 
پ.ن.1: این مطلب یک جورایی ادامه ی مطلبی هست که چند ماه پیش نوشتم: دختراهای ایرانی به رابطه ی جنسی بگین نه
پ.ن.2: بعد از صحبت با دوستم خودم نشستم و بیشتر به موضوع فکر کردم. واقعا چرا ادیان روی این موضوع با هم اتفاق نظر دارن؟ جوابی که من بهش رسیدم این بوده:
"ادیان آیین ها و اعتقاد های متفاوتی دارن، ولی عموما روی مسائل اخلاقی با هم توافق زیادی دارن. به عنوان مثال امکان داره روی نحوه ی صحیح دفن کردن بدن بعد از مرگ توافق نداشته باشن (که یک مساله ی آیینی هست) ولی همه ی ادیان می گن دروغ و دزدی بده. اگر ما مساله ی رابطه ی جنسی رو یک مساله اخلاقی ببینیم، و صرفا نه یک پدیده ی آیینی و اجتماعی، اون وقت توافق ادیان روی این مساله نه تنها عجیب نیست، بلکه خیلی هم منطقی به نظر می رسه. یعنی تخطی از دستورات جنسی یک دین، به معنی تخطی از دستور آیینی نیست، بلکه تخطی از دستور اخلاقی محسوب می شه. گرچه شاید این نکته بی معنی و کوچیک به نظر برسه، ولی توی دنیای امروز به نظرم خیلی کاربرد داره. توی جوامع امروزی، طوری داره بحث می شه که انگار مسائل جنسی مسائل آیینی هستن و نه اخلاقی - و وقتی که نگرش ها به این مسائل از جنبه ی اخلاقی در می آد و صرفا جنبه ی آیینی و اجتماعی پیدا می کنه، ساده تر می شه ماست مالیش کرد."
البته مطمئنم نظر من در این باره کامل نیست. احتمال هم داره کاملا غلط باشه. حالا به نظر شما چرا همه ی ادیان با هم اتفاق نظر دارن روی این موضوع؟
 


علیرضا بازارگان

هنگ کنگ، جمهوری خلق چین
 
hajiagha
۱۳۸۹-۰۲-۱۳ ۰۰:۲۹:۵۹
در کانا دا اگر ازدواج کنیم خلاف خوانده می شود
چون هرزگی زیاد شده جوان ها به همدیگر اطمینان ندارند تا ازدواج کنند (309193)
 
هوشنگ
۱۳۸۹-۰۲-۱۳ ۱۱:۲۶:۴۷
سلام واحترام بشما آقاي بازار گان بلی درست هست که ازدواج
قا نونی بهترین نشانۀ فرق بین انسا ن وحیوان است!! البته آدم باید
انسان باشد تا به این بلوغ برسد؛ زیرا که حیوان از غریزه پیروی میکند . وانسان از تعهد وعا طفه.. که بقاي سلّولی جامعه از آن
تشکیل شده است. وفرزندان چنین انسانها ئی سازندۀ جوا مع
سالم اند..با پیشرفتهاي خارق العاده .این حیوانات هستند. که پس
از میلیون ها سال هنوززندگی غریزی دارند..امید است آن دوست
شما دوست نداشته باشد.بما قبل تاریخ توحش حیوانی بنام آدم
برگردد!! اتفاقا\"من براي مطلبی که در وبلاکم گذاشته ام نوشته ام
ازدواج . وکشف گندم .وبرنج یا(با رنج) ازقدیمی ترین وماندگار ترین نیاز آدمیا نند!! که حرمت دارند!(http;//13134.blogfa.com)
امید وارم موفق وسربلند باشید هوشنگ (309292)
 
قاسمي
۱۳۸۹-۰۲-۱۳ ۱۱:۳۷:۲۴
بله همه اديان به اين مسئله اهميت ويژه اي ميدهند مگر اينكه تعصب - اخلاق وانسانيت كلا ازپيكره انسان حذف شود آن موقع مي شود به اين نتيجه رسيد كه انسانهاباحيوانات بصورت تلفيقي زندگي كرده وحيوان وانسان برايش هيچ فرقي نميكند.هرچند كه امروزه درغرب وحتي شرق كاربجايي رسيده كه آدمها سگها وديگر حيوانات رابيشتر ازبچه هايشان واطرافيانشان دوست ميدارندوبه روابط اخلاقي واجتماعي كمتر پايبندند.لذا مامسلمانها هرچه دراين زمينه داريم ازبركت اعتقاد راسخ بخداوند مهربان -قران عزيز-ائمه اطهار وعلماي گذشته وحال است.بياييد قدرشان رابدانيم. (309299)
 
301040
۱۳۸۹-۰۲-۱۳ ۱۳:۲۳:۱۲
salam be doostan
een mataleb ro ham dar weblog ezafe karde boodam ke digar forsat nashod dar asle matne inja benevisam
:

\"شاید بشه این طور گفت که ادیان به طور کلی حاصل تجربه ی هزاران ساله ی بشر هستن. یعنی از هزاران سال پیش مفاهیمی به اسم \"دین\" وجود داشتن که تجارب انسان ها رو شکل می دادن و همچنین از تجارب انسان ها برای شکل گیری الهام می گرفتن. پس اگر مطلبی در دینی هست، به دلیل سازگاری با تجارب جامعه ای هست که این دین در اون جامعه رشد کرده. و حالا می بینیم بعد از گذر هزاران سال، تمام تجارب انباشته شده ی انسان ها روی زمین، منجر به این شده که همه به اتفاق نظر بگن که رابطه ی جنسی خارج از ازدواج چیز مخربیه! و شاید توافق نظر به خاطر این باشه که این حقیقت ربطی به شرایط زمانی و مکانی دین های مختلف نداشته، و در هر زمان و مکانی ضرری که رابطه ی جنسی خارج از ازدواج به جامعه می زده به اندازه ای بوده که همه رو -مستقل از این که چه دینی دارن- متقاعد کنه که این کار باید منع بشه.
البته زاویه ی برعکسش هم کاملا می تونه صادق باشه. یعنی این که چون یک خدای واحد منشاء همه ی دین هاست، خوب طبیعیه که همه درباره ی درصد زیادی از مسائل اخلاقی اتفاق نظر داشته باشن.\" (309357)
 
علی
۱۳۸۹-۰۲-۱۴ ۱۱:۱۲:۰۵
با سلام

البته در اسلام مقوله جالبی داریم به نام ازدواج موقت که میتونه مشکل دوست شما و خیلیها رو حل کنه!
امیر مومنان فرمود : اگر عمر بن خطاب متعه(ازدواج موقت ) را ممنوع نکرده بود هیچکس جز شقاوتمندان زنا نمی کرد.

استفتائاتی از آیت الله بهجت درباره ازدواج موقت:

http://www.cloob.com/profile/blog/one/username/salmansaba/logid/1227823

(309652)
 
مهدي يار
۱۳۸۹-۰۲-۱۴ ۱۴:۵۱:۱۶
من متاهلم و به نظرم داشتن رابطه جنسي پيش از ازدواج مناسب نيست. دلايل زيادي دارم كه در اين بحث نميگنجد اما از ديد من اخلاقي نيست. اما همه اينها تئوري است و همه ميدانيم فشار جنسي مي تواند همه چيز زندگي ( مخصوصا پسر ها) را متاثر كند. به نظر من همه نميتوانند خود را كنترل كنند بنابراين وجود چنين مساله اي در هر جامعه طبيعي است. (309774)
 
حمید صاحب
۱۳۸۹-۰۲-۱۵ ۱۰:۰۸:۵۷
جواب خیلی ساده است. ما به اختیار خودمان به این دنیا نیامده ایم.یه کسی ما را آورده است. او برای ما نه تنها وجود خودمان بلکه همه آسمانها و زمین و هر آنچه در آن است خلق کرده است البته او به ما اختیار هم عنایت کرده است. خوب حالا شما می پذیرید که او بدون هیچ برنامه ایی ما و همه آنچه که برای ما خلق کرده است را بی هدف رها کرده باشد؟!!البته که نه. وقتی که او برای آسایش و زندگی ما به کوچکترین جزئیات توجه ویژه نموده است. چطور ممکن است که برای سعادت ما (با توجه به اختیاری که به ما عنایت کردع است) هیچ برنامه ایی نداده باشد و همینطور ما را بی هدف رها کرده باشد.حتما برای ما هم دستوراتی داده است که داده است. اسم این دستورات دین است برای همین است که در همه ادیان الهی اخلاقیات مورد توجه قرار گرفته اند. البته هیچ کدام از این دستورات به جامعیت و کاملی (سلامت) دستورات اسلام نمی رسد.
لازم به ذکر است که مسیحیت حضرت یحی (ع)را که بسیار خداترس هم بوده است به زنا کاری متهم کرده است.!! یا اینکه حضرت ابراهیم (ع) در یهودیت زنا کرده است!!!! که این موارد در اسلام از اساس نادرست و جزء بزرگترین تهمت های تاریخ بشریت است. (310081)
 
مصطفی
۱۳۸۹-۰۲-۱۶ ۰۰:۲۳:۱۳
به نظر من عزت نفس می تواند انسان را از گناه در تنهایی باز بدارد. عزت نفس باعث می شود که انسان برای خودش و روحش ارزش قائل باشد و در نتیجه تن به هر پلیدی ندهد. در نتیجه هر شخصی با پرورش دادن این حس بزرگ منشی در خودش می تواند خیلی از مشکلات اخلاقی را برای خوودش حل کند. (310328)
 
رها
۱۳۹۰-۰۵-۲۳ ۱۹:۵۷:۳۹
به نطر من رابطه ی جنسی قبل از ازدواج کاملا غلطه مخصوصا در کشوری مثل ایران که این قضیه واسه اکثر افراد جامعه امر خیلی مهمیه خصوصا دختر
اما حتی اگر هیچ کس از این رابطه ی ما خبر نداشته باشه جسممونو مخصوصا روحمون دست خورده میشه و این بر خلاف عرف جامعه و عقیده ی ماست
متاسفانه به خاطر مساله ی مالی و مشکلات ازدواج پسرای جامعه ی ما دیر ازدواج میکن و نمیتونن نیازشونو تامین کنن و رو به ارتباط با دخترا میارن از اون سمت دختر ها دنبال تامین نیاز ها و خلا های عاطفیشونن و به سمت پسرا میرن و همین باعث ایجاد خیلی از ارتباطات جنسی میشه (497882)
 
عبدالله الهایی سحر
۱۳۹۰-۰۶-۰۶ ۰۸:۴۶:۱۱
به نظرمن غیرت انسان میتواندمانع انجام روابط نامشروع باشد
اگر از بسری که خواهان رابطه ی نامسروع است سوال کنیم که ایا حاضر است خواهر و مادروناموس خود را در اختیار دیگران و سوداگران شهوت قرار دهد یا نه؟جوابش جی خواهد بود (503225)
 
سشده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۷ ۲۱:۵۴:۲۲
متنتون خیلی عالی بود چرا ما ادما به این مسیله عمقی فکرنمی کنیم .حالا جدای از دین از نظر علمی هم این رابطه ی خارج از ازدواج هم به ضرر خود ادم هم به ضرر سلامت جامعه است (564362) (alef-10)
 
TNT
۱۳۹۱-۰۲-۱۶ ۱۴:۴۰:۱۴
باسلام.متأسفانه جوونا اکثرشون از این موضوع آگاه نیستن که رابطه ی جنسی فقط برای ارضای میل جسمی نیست بلکه روح شما هم با این رابطه ارضا میشود.وقتی که مردی با همسرش رابطه ی جنسی برقرار میکند ضمن رابطه تعاملات عاطفی هم دارند و این موجب عمیق شدن عشق آن ها در زندگی،زندگی سالم تر و شاداب تر و ده ها فواید دیگر میشود،تازه علاوه بر این که رابطه ی جنسی با همسر عبادت محسوب شده و ثواب اخروی هم دارد.ولی رابطه ی جنسی خارج از ازدواج که نتیجه ی دوستی های خیابانی ،دوستی های چترومی و آشنایی های از این قبیل است فقط جسم آدم رو ارضا میکنه و نه تنها آرامشی در بر نداره بلکه استرس زا نیز هست و مشکلات بسیاری را دربر خواهد داشت...البته خانواده ها و سازمان های مربوطه موظف ند با فراهم کردن زمینه های ازدواج جوانان را از این گونه روابط منع نمایند ولی به هر حال وظیفه اصلی بر دوش خود فرد و عزت نفس اوست.اکثر جوانان ساده ترین و بهترین و بی دردسر ترین راه برای ارضای جنسی را خود ارضایی میدانند ولی باید گفته شود که خودارضایی ضرر های بسیاری دارد که برخی از آن ها جبران ناپذیرند و در آینده ای نه چندان دور گریبان گیر فرد خواهد شد که برخی از آنها در زیر ذکر شده:
ضعیف شدن تدریجی چشم ها-تغییر حالت چهرهدر دراز مدت-
تغییر شکل ستون فقرات در دراز مدت-عصبی شدن-پایین آمدن آستانه ی تحریک زن و مرد- کوچکی آلت تناسلی در آقایان و زود انزالی در زن و مرد که موجب اختلال و ناخوشایندی ارتباط جنسی در دختر و پسر در آینده با همسرشان میشود و ....

خوب حالا چی کار کنیم؟نه رابطه ی جنسی نه خود ارضایی ؟
پس یکدفعه بگید بریم ببمیریم دیگه؟مردشور این جامعه رو ببرن....
این ها نمونه هایی از واکنش های اکثر جوانان در برابر حرف های گفته شده است.جواب بنده ی حقیر به آنها این است که:
ببینید عزیزان،غریزه ی جنسی چیزی نیست که شما بخواید در برابرش مقاومت کنید چون که یه نیاز مبرم جسم هست ولی جالبه بدونید طبق تحقیقات انجام شده،فقط سه عامل اصلی بیشترین تأثیر رو در تحریکات جنسی دختر و پسر و تحریک به خود ارضایی میکنه که من ضمن خداحافظی و آرزوی توفیق و سلامتی برای تک تک شما این عوامل و راهکارهای از بین بردن این عوامل رو میگم و به شما این اطمینان رو میدم که با انجام اون ها فکر تحریک و خود ارضایی تا ۹۰درصد کاهش پیدا میکنه که نتیجه ی اون سلامتی بدن و روح هست.همچنین از مدیر سایت درخواست دارم که این نظر رو در لیست نظرات قرار دهند تا بلکه تعدادی هر چند اندک از جوانان از این مطالب بهره ببرند . باتشکر.TNT
۱.تحریک شدن به واسطه ی فراهم شدن موقعیت های تحریک آمیز مانند فیلم ها و عکس ها و ... و نبودن زمینه ی ازدواج
(راهکار: ندیدن فیلم ها و عکس و پاک کردن اونها از گوشی و کامپیوتر و ... این راهکار فقط به قدرت اراده و عزت نفس شخص بستگی دارد )
۲.تجمع و ازیاد انرژی در بدن به علت نبودن زمینه های تحرک
(راهکار:وجود حداقل دو ساعت برنامه ی ورزشی در برنامه ی روزانه به خصوص ورزشهای شنا،فوتبال،فوتسال،دوچرخه سواری،بسکتبال و والیبال...فراموش نکنید که هدف شما از این دو سه ساعد ورزش کردن چیه.هدف،تقویت بدن و تخلیه ی انرژیه نه این که بخواید تو یه رشته ی ورزشی حرفه ای بشید پس تاگر حتی در هیچ یک از رشته های فوق حرفه ای ندارید اصلأ نگران نشید یا خجالت نکشید.حتی الامکان با دوستان و فامیل این ورزش ها را انجام دهید. تذکر بسیار مهم: در سنین ۱۴ تا ۲۳ سال از ورزش بدنسازی به صورت حرفه ای یا فشرده و شدید بپرهیزید )
۳.ازیاد قند و چربی در بدن:
راهکار: به هیچ وجه فست فود نخورید مگر در شرایط اجباری و زمان های خاص) (769350) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۶ ۱۹:۲۷:۲۸
واقعأ جالب و مفید بود.ممنون (769801) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۰۲-۱۶ ۱۹:۲۸:۳۷
بالاخره یه حرف درست حسابی در برابر سؤالام پیدا کردم. (769804) (alef-10)
 
maede
۱۳۹۲-۱۰-۱۳ ۰۱:۲۵:۲۸
بنظر من جوون ها باید در سنین کم ازدواج کنند تا فساد و روابط نامشروع کم تر شود در جامعه (1883272) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۴-۲۰ ۱۶:۱۵:۲۲
نظری ندارم (2249403) (alef-10)
 
حقيقت
۱۳۹۳-۱۱-۰۴ ۱۷:۱۰:۴۹
اصل مطلب اينه كه اگر شرائط محيا باشه و جوان به موقع ازدواج كنه هيچ يك از اين مشكلات بوجود نمياد. (2629643) (alef-10)
 
سحر
۱۳۹۴-۰۱-۰۶ ۱۹:۵۱:۵۹
متن خیلی خیلی عالی بود (2767870) (alef-3)
 
یاس
۱۳۹۴-۰۱-۱۳ ۱۴:۴۱:۰۱
حرفای شمابیشترشعارهستش کی میتونه تواین گرونی وبیکاری ازدواج کنه خودم چندسالی ک تصمیم ب ازدواج گرفتم اما هنوزنشده پس ازدواج کردن درسن کم توایران محاله (2779549) (alef-3)
 
r.alae
۱۳۹۴-۱۰-۲۲ ۱۰:۴۸:۲۵
جواب رسا و گویایی بود.با آرزوی سلامتی خودتون و موثر بودن در سلامتی جامعه تون.سپاااس (3462485) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته