توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442407
برای اولین بار؛ جنگنده‌های اردن مواضع داعش در جنوب سوریه را بمباران کردند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۴
جنگنده‌های اردن برای اولین بار اهداف داعش را در جنوب سوریه بمباران کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الجزیره، در بیانیه ارتش اردن آمده است، به مناسبت سالگرد شهدایی که در جنگ علیه داعش کشته شدند از جمله در دومین سالگرد سوزاندن معاذ الکساسبه، خلبان اردنی جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی اردن عصر جمعه اهداف مختلف داعش را در جنوب سوریه بمباران کردند که از جمله آنها مقر نظامی متعلق به ارتش سوریه بود که داعش آن را اشغال کرده بود.

در این بیانیه آمده است، جنگنده‌های نیروی هوایی اردن با استفاده از پهپادها و بمب‌های هوشمند، انبار ذخایر تسلیحاتی، محل بمب‌گذاری خودروها و تجهیزات و سنگرهای داعش را منهدم کردند.

به گزارش ارتش اردن، این عملیات منجر به کشته و زخمی شدن تعداد از داعشی‌ها و نابودی تعدادی تجهیزات آنها شد.

منابع نظامی و امنیتی اظهار داشتند، منطقه هدف گرفته شده، منطقه حوض الیرموک است که تحت تسلط ارتش خالد بن الولید شامل گروه‌هایی نظیر المثنی، لشگر شهدای یرموک و حرکه المجاهدین بوده که قبلا با داعش بیعت کرده است.

داعش دسامبر مسئولیت حمله‌ای را که قلعه تاریخی الکرک در شهر الکرک را هدف قرار داد، برعهده گرفت که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای امنیتی اردن شد.

یک سال قبل از آن نیز در ژانویه ۲۰۱۵ داعش اقدام به سوزاندن معاذ الکساسبه کرد.

اردن در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا مشارکت دارد.
 
کلمات کلیدی : داعش + سوریه + اردن
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.