توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412806
درخواست روسیه برای اعزام تیم حقیقت‌یاب به حلب
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۵
وزارت دفاع روسیه با تاکید بر اینکه اسناد قاطعی درباره استفاده شورشیان سوری از سلاح‌های شیمیایی در حلب دارد، خواهان اعزام فوری تیمی از سازمان منع تسلیحات شیمیایی به این شهر شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویتز، ایگور کوناشنکف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اواخر روز جمعه اعلام کرد که مسکو از سازمان منع تسلیحات شیمیایی می‌خواهد فورا تیمی را برای تحقیقات به حلب اعزام کنند.

وی تاکید کرد که اطلاعات در دست ما حاکی از استفاده شورشیان سوریه از سلاح‌های سوریه در حلب است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که اسنادی را به دست آورده که نشان می‌دهد احتمالا مخالفان از گاز کلر و فسفر سفید در مناطق جنوب غربی حلب در منطقه ۱۰۷۰  استفاده کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد که اطلاعات به دست آمده حاکی از وجود نمونه‌هایی از مواد شیمیایی در خاک این منطقه و خمپاره‌هایی است که منفجر نشده‌اند.

کوناشنکف گفت که روسیه اسناد مذکور را به سازمان منع تسلیحات شیمیایی خواهد داد و از این سازمان می‌خواهد که هر چه سریعتر تیم تحقیقات را به حلب اعزام کند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: این کشور آماده کمک به کارشناسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی در تحقیقاتشان در حلب است.
 
کلمات کلیدی : سلاح‌ شیمیایی+ روسیه + سوریه +حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.