توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 483402
شوخی پوتین درباره اعطای پناهندگی به رئیس سابق FBI
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۹
تسنیم نوشت: رئیس جمهور روسیه در سخنانی به شوخی از آمادگی مسکو برای اعطای پناهندگی به جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی خبر داده است.

به گزارش رویترز، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه در سخنانی به حالت شوخی گفت: اگر جیمز کومی رئیس سابق اف بی آی از تعقیب قانونی در آمریکا به واسطه برکناری از سوی دونالد ترامپ آسیب می بیند، روسیه حاضر است به وی پناهندگی بدهد.

پیشنهاد پوتین برای اعطای پناهندگی به جیمز کومی در شرایطی است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از این او را به خاطر اختلاف بر سر پرونده دحالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2016 برکنار کرده است.

برخی رسانه های آمریکایی اعلام کردند که ترامپ بارها از کومی خواسته بود تا تحقیقات درباره این پرونده را متوقف کند ولی وی مخالفت کرده است. کومی در جلسه شهادت کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ترامپ را به دروغگویی متهم کرده است.

کومی تاکید کرد: ترامپ از من خواسته بود تا تحقیقات درباره ارتباطات نزدیکانش با مقام های روسیه را متوقف کنم.

ترامپ نیز گفته است که کومی حقیقت را نمی گوید.

پوتین نیز در واکنش به این مساله گفت: این مساله عجیب است که کومی در جالی که هنوز مدیر اف بی آی بوده، محتوای مذاکراتی را که با ترامپ داشته از طریق یک دوست به رسانه های خبری منتقل کرده است.

پوتین افزود: چه فرقی بین مدیر اف بی آی و اسنودن وجود دارد؟

اشاره پوتین به ادوارد اسنودن پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا است که در سال 2013 میلادی پس از افشای اسناد طبقه بندی شده و محرمانه مربوط به فعالیت های جاسوسی آمریکا، در روسیه پناهنده شده است.

پوتین افزود: در این مورد، کومی رئیس یک سرویس ویژه نیست بلکه یک فعال حقوق بشر است که از یک موضع خاص دفاع می کند. به هر حال، اگر او به خاطر این مساله تحت تعقیب قرار گیرد، ما حاضر هستیم تا در روسیه به او پناهندگی سیاسی بدهیم.
 
کلمات کلیدی : پوتین+رئیس اف بی آی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.