توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419700
۳۰ سال پیش علی لاریجانی در مجلس چه می‌کرد؟
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۲
سایت 24 آنلاین نوشت: در ۱۱ آذر ۱۳۶۵ در مجلس شورای اسلامی لایحه ای مورد بحث قرار گرفت که بر اساس آن باید صلاحیت داوطلبان تملک سلاح‌های شکاری احراز می‌گردید.

صلاحیت افراد مزبور تا آن تاریخ توسط سپاه تایید می شد، اما به موجب این لایحه، تایید صلاحیت به وزارت اطلاعات موکول می شد.

بعد از اینکه نمایندگان موافق و مخالف سخنرانی کردند، معاون پارلمانی وزارت سپاه پشت تریبون قار گرفت و توضیحاتی داد.

این بخش از مذاکرات را به نقل از صورتجلسه ۱۱آذر ۱۳۶۵ می خوانید:

علی لاریجانی (معاون پارلمانی وزارت سپاه)_بسم الله الرحمن الرحیم ،درواقع بهتربودکه وزارت اطلاعات که این لایحه راآورده ازآن دفاع بکندولی سپاه بااین لایحه موافق است .دلیلش هم واضح است .این است که آن زمانی که تأییدوزارت سپاه رالازم دیدنداطلاعات درواحداطلاعات سپاه متمرکزبود.وحالااینطورنیست .این قسمت اطلاعات منتقل شده به وزارت اطلاعات والان مشکل است برای سپاه تشخیص این امرکه این فردراتاییدبکندیانه؟یعنی لازمه اینکه سپاه تأییدیه بدهداین است که خودش دوباره باوزارت اطلاعات مکاتبه کندوبپرسدکه آیااین فردکه احتمالاایامی ازسال رادرشهرمی گذراندیاجاهای دیگرشماکه بانک اطلاعاتی هستیداطلاعات دیگری راغیرازاینکه مادرروستایادرشهراین اطلاعات راداریم شمااطلاعات دیگرداریدیانه ؟مشکل این است که تمام اطلاعات متمرکزاست دروزارت اطلاعات واگربخواهدیک جمع بندی درستی ازاطلاعات بشودلازمه اش این است که ازوزارت اطلاعات سوال بشودنه ازسپاه ....تقاضا میکنم که به این لایحه رای مثبت بدهید.
۱۳۹۶/۰۵/۳۱ ۰۸:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۶ ۱۱:۵۸
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۳:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۱۰:۵۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۵ ۰۸:۱۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۹ ۰۷:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۳ ۱۰:۵۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۶ ۲۲:۳۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۳ ۰۷:۵۴
 
۱۳۹۴/۰۷/۲۶ ۰۲:۰۶
 
 
کلمات کلیدی : علی لاریجانی +سپاه پاسداران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.