توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489703
۱۱ نقطه جنگل‌های گلستان طعمه حریق شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۰
جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از اطفاء کامل حریق در جنگلها و مراتع ۷ شهرستان استان گلستان در مساحتی نزدیک به ۱۲ هکتار خبر داد.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان، محمد آریان‎فر اظهار داشت: گرمای هوا و آتش زدن کاه و کلش زمین های کشاورزی در زمین‌هایی که مرز مشترک با جنگل دارند و در بعضی موارد بی‌احتیاطی گردشگران سبب آتش‌سوزی شده است.

وی با بیان اینکه 11 نقطه در شهرستان‌های کردکوی، رامیان، آزادشهر، گالیکش، مینودشت، کلاله و گرگان دچار حریق شده است، ادامه داد: بیشتر این آتش‌سوزی‌ها از قبل از ظهر روز چهارشنبه 14 تیرماه آغاز شد که با حضور به موقع نیروهای منابع طبیعی، جوامع محلی و نیروهای دیگر دستگاه‌های اجرایی در کوتاه‌ترین زمان اطفاء کامل شد.

آریان‎فر افزود: سوزاندن کاه و کلش در زمین‌های کشاورزی و هم مرز بودن آن‌ها با جنگل صدمات جبران‎ناپذیری به منابع طبیعی و محیط زیست وارد می‎کند که از سوی دستگاه قضایی کشور و بر اساس ماده 688 قانون تعزیرات مشمول یک‎سال حبس و جزای نقدی است.

جانشین یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان تصریح کرد: هم استانی‌ها در صورت بروز هر گونه آتش‌سوزی در جنگل با شماره 1504 تماس گرفته و موارد را به یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان خبر دهند.
 
کلمات کلیدی : آتش سوزی+جنگل گلستان+حریق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.