توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491223
تابوشکنی اروپا مقابل آمریکا بر سر ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
حسین امیری خامکانی، نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در مورد دلیل مخالفت مخالفان دولت با قرار داد نفتی با توتال گفت: منتقدان دولت تلاش‌های آمریکا برای تحریم‌های جدید علیه ایران سندی بر شکست برجام است. در میان تلاش‌‎های آمریکا دولت توانست قرار دادی خوبی با شرکت توتال و طرف‌های دیگر ببند که این قرار داد خود حرکت مثبتی در مقابل آمریکا و تلاش‌های این کشور برای تحریم ایران بود.

عصر ایران: نماینده مردم زرند کرمان در خانه ملت با بیان اینکه قرار داد توتال و ایران به نوعی تابوشکنی کشورهای اروپایی مقابل آمریکا بود ادامه داد: معلوم نبود که ما باید تا کی و چه میزان هزینه می‌کردیم که شرکت‌های بزرگ و کشورهای اروپایی را وادار می‌‍کردیم که مقابل آمریکا تسلیم نشوند و تحریم‌ها را زیر پا بگذارند که خوشبختانه این اتفاق با قرارداد توتال افتاد.

امیری خامکانی بیان کرد: همه ما قبول داریم که در توسعه صنعت نفت نیاز به سرمایه گذاری خارجی به دلیل محدود بودن منابع داخلی داریم که این کار در حال انجام است و در چارچوب راهکاری بوده است که دوسال است در دولت برای آن تلاش شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: دستگاه‌های نظارتی نیز بر این قرارداد‌ها و اجرای آن نظارت خواهند داشت و هر جای کار که مشاهده شود اجرای آن‌ها با منافع ملی درتقابل است به مجلس اطلاع می‌دهند.

این عضو کمیسیون انرژی با تاکید براینکه منافع این قرارداد برای نظام بسیار زیاد است گفت: قطعا با بستن اینگونه قرارداد‌ها راه برای سرمایه گذاری سایر شرکت‌های خارجی در بخش‌های غیر نفتی در کشور نیز باز می‌شود. خیلی از شرکت‌های دیگر در بخش‌های مختلف منتظر بودند که شرکت‌های بزرگ تهدیدهای آمریکا را زیرپا بگذارند که با تابوشکنی توتال این ترس برای آن‌ها نیز ریخت و ازاین به بعد شاهد سرمایه گذاری این شرکت هانیز خواهیم بود.
 
 
کلمات کلیدی : قراردادهای جدید نفتی+ توتال+شرکت ملی نفت+نامه توکلی به جهانگیری+توکلی+وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.