نظر منتشر شده
۳۱۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 147126
احمدي نژاد در پاسخ به سوالات نمایندگان: شب عيدي باهم صفا كنيم!
روشن شد چرا مخالف طرح سوال احمدی نژاد بوديم؟
بخش سیاسی الف، 24 اسفند 90
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ساعت ۱۲:۵۹
بالاخره پس از ماه‌ها كشمكش، سوال قانوني از رئيس‌جمهور در آخرين جلسه مجلس در سال ۱۳۹۰ مطرح شد. درباره اين موضوع و اتفاقات پيش آمده در اين جلسه تذكر نكاتي لازم است:

۱- در درجه اول فرم برگزاري اولين سوال قانوني از رئيس‌جمهور، بخصوص متانت سوال كننده و حضور الزامي و قانوني رئيس‌جمهور در مجلس براي پاسخ به سوال نمايندگان ملت، قابل تقدير بود.

۲- هرچند سوالها بجا و صريح بود، اما پاسخهاي رئيس جمهور –همچنانكه پيش بيني مي شد-، صريح نبود. آقاي احمدي نژاد برخي سوالات را بي پاسخ گذاشتند و برخي ديگر را هم با شوخي و با ادبياتي سخيف پاسخ دادند. نوع لحني كه بخصوص در اواخر بياناتشان بكار بردند، هرگز در شان نفر دوم كشور و ملت نجيب ايران و نمايندگانشان در مجلس نبود.

۳- پيش از طرح سوال، دو دسته از نمايندگان با اصل طرح سوال مخالف بودند. دسته اول نمايندگان مدافع و هوادار دولت كه همواره و در هر موضوعي از موضع آقاي احمدي‌نژاد دفاع مي‌كنند و دسته دوم برخي از منتقدان جدي آقاي رئيس‌جمهور كه به دليل فرايند آيين‌نامه‌اي طرح سوال از رئيس‌جمهور، اجراي اين برنامه را مفيد و اثربخش نمي‌دانستند. البته ۲دسته ديگر از نمايندگان هم بودند كه دسته‌اي نسبت به موضوع بي‌تفاوت و برخي از نمايندگان نيز به طرح اين سوال اصرار داشتند.

۴- دليل اصلي ما براي مخالفت با طرح سوال از رئيس‌جمهور اين بود كه با توجه به روحيات و نوع بيان آقاي احمدي‌نژاد و از همه بدتر، وقتي كه آيين‌نامه براي سوال‌كنندگان و رئيس جمهور قايل شده، طرح اين سوال وجواب، اثربخش نخواهد بود. نه به نفع سوال‌كنندگان و موكلانشان تمام خواهد شد و نه تاثيري در مواضع و عملكردهاي نادرست اين دولت خواهد گذاشت.

متاسفانه در عمل هم ثابت شد پيش‌بيني ما درست بود و پاسخ‌هايي كه آقاي احمدي‌نژاد داد، فقط روابط مجلس و دولت را تلخ‌تر و جنجالي‌تر كرد.

عصبانيت و اعتراض‌هاي مكرر نمايندگان پس از خروج آقاي احمدي‌نژاد در مجلس هم به نوعي ديگر نشان داد كه حق با منتقدان دولت و مخالفان طرح سوال از رئيس‌جمهور بود چرا كه طبق آيين‌نامه، سوال كنندگان فقط ۱۵دقيقه و رئيس‌جمهور ۶۰ دقيقه وقت قانوني داشتند و پس از پاسخ رئيس‌جمهور، نمايندگان قانوناً هيچ كاري جز اعتراض و تذكر نمي توانستند انجام دهند. طبق آيين‌نامه مجلس، پس از پاسخ رئيس‌جمهور، نمايندگان نه مي‌توانند درباره پاسخ‌هاي ايشان راي‌گيري كنند و نه حداقل پرونده آنرا به قوه قضائيه يا كميسيوني براي رسيدگي بفرستند.

اين سوال و جواب، همانطور كه پيش‌بيني مي‌كرديم و تذكر داديم، هيچ اثري نداشت جز اينكه كام مجلس را تلخ و روابط قواي مقننه و مجريه را شكرآب كرد حال‌آنكه حل بسياري از مشكلات مردم و فعالان اقتصادي، به خوب بودن روابط دولت و مجلس بستگي دارد و در شرايط روابط تيره اين دو قوه، حل بسياري از مشكلات مردم، عقب مي‌افتد. به همين دليل هم ۳ روز پيش، ۷ نماينده تهران از نمايندگان خواستند بجاي طرح بيهوده اين سوالات مهم، دولت را به حل مشكلات مردم تشويق كنند.

البته براي نظارت موثر بر كار دولت و مواخذه مسوولان متخلف و نهي موثر دولت از قانون شكني، ابزارهاي قوي‌تري نظير استيضاح و نيز استفاده از ماده ۲۳۲ آيين نامه وجود دارد كه بجاي طرح بيهوده اين سوالات ، مي‌شود و گاهي بايد، از اين ابزارهاي نظارتي استفاده كرد.

۵- جلسه طرح سوال از رئيس‌جمهور با هر كيفيتي بود برگزار و تمام شد. هرچند شوخي هاي زننده آقاي رئيس‌جمهور با نمايندگان، روابط دولت و مجلس را تلخ كرد اما پيشنهاد ما به نمايندگان محترم اين است كه اين روز تلخ را فراموش كنند و به مطالبات به‌حق و فوري مردم و توليدكنندگان كشور بپردازند. ادامه پرداختن به اين موضوع، هيچ فايده‌اي جز كشمكش‌هاي بيهوده و فرسوده كردن اعصاب‌ها ندارد. البته آقاي رئيس‌جمهور بايد بداند توهين به مجلس در خانه ملت بي هزينه نخوهد بود اما دعوا و پرخاش و توهين متقابل آن هم با رئيس‌جمهوري كه چنان ادبياتي دارد، هرگز در شأن اين ملت نجيب و نمايندگان‌شان در خانه ملت نيست.

پس چه بهتر كه در آستانه نوروز، ماجراي تلخ ۲۴اسفند ۹۰ در خانه ملت را فراموش و به پيگيري مطالبات ملت اهتمام كنيم. حل مساله تورم و پيگيري حل مشكلات فوري كارخانه‌ها براي پيشگيري از تعطيلي آنها، با دعوا و كشمكش دولت و مجلس هرگز قابل تحقق نيست. پس بياييم براي رضاي خدا و ملت، ۲۴اسفند مجلس را فراموش كنيم، توهين‌ها را نشنيده بگيريم و به مشكلات كشور و مردم بپردازيم.
Share/Save/Bookmark
 
ياربي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۴:۳۰
توكلي جان حرفت قبول ولي به شرطي كه طرح عدم كفايت اين آقا را همين بعد از عيد بزني زير بغل اين آقا
از فحش و ناسزاي وكيل الدوله هاي جبهه پايداري هم نترس. فوقش مرحله دوم انتخاب نمي شوي... درك! خاك بر سر مجلسي كه رئيس دولت اينطوري بهش شلنگ ميگيرد.
بخدا لياقت مردم ايران اين رئيس جمهور نيست (705490) (moderator7)
 
امین
India
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۴:۰۷
79 نماینده حریف 1 نفر نشدید در اخر هم همتون را دست انداخت و رفت (705772) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۲:۵۷:۰۸
آقا ما این رییس جمهور محترم را نخوایم باید به کی بگیم. مجلس که کاری نمی کنه بقیه هم که ...
بابا مردم مردن زیر بار گرونی. صدای استخوناشونو نمی شنوید فقط نشستین تو مجلس . یکاری بکنید به داد این مردم برسین. (708164) (moderator22)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۶:۳۸
از قبل هم معلوم بود که اصرار بعضی ها برای طرح سوال از رییس جمهور بعد از انتخابات و قبل از تعطیلات، شبیه سازی رفتار احمدی نژاد به رفتار بنی صدر در اسفند 59 بود که منجر به تشکیل هیات حل اختلاف در 25 اسفند 59 و نهایتا عزل بنی صدر شد.

این طرح شبیه سازی احمدی نژاد و بنی صدر، طرحیه که آقای هاشمی مدتهاست پیگیری میکنه و عده ای در مجلس، خواسته یا ناخواسته این طرحو پیش بردن.

شما هم غصه نخور. احتمالا مرحله بعدی هم استیضاح و عزل احمدی نژاد حوالی 26 خرداده! (چنانکه جناب فدرت الله علیخانی آرزو کرده)

فقط فکر نمیکردم احمدی نژاد به این سادگی فریب این طرحو بخوره. گرچه فکر میکردن در انتخابات میتونن گزکی از احمدی نژاد بگیرن که نتونستن.

(705780) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۴:۰۶
فعلا باید دید میلیاردها دلار و ریال درآمد این کشور کجا رفته

700 میلیارد دلار درآمد ارزی و جند صد میلیارد تومان دیگر درآمد ریالی ناشی از مالیات و گمرک و ... (706005) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۱۳:۵۳
قربونت برم سر کار هستیم ما. سوالها رو مرور کن ببین دغدغه ی سوال کنندگان آیا زندگی و معیشت مردم بود یا بحث های سیاسی و حزبی و جنجال آفرینی؟ (706614) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۶:۲۹
حدود سالی 55 میلیارد دلار هزینه حقوق کارمندان دولت است. سالی حدود 35 میلیارد دلار هم هزینه پرداخت یارانه نقدی است. بقیه اش هم به انواع و اقسام بودجه ها و ردیفها داده میشود به صنعت، کشاورزی و عمران کشور تا اشتغال زایی شود.
علت همین تورم هم خرج بیش از حد درآمدهای ارزی در داخل کشور است. اگر میخوردند و میبردند خارج از کشور، حداقل اینهمه تورم نداشتیم. (707625) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۴۳:۴۵
این نظر شماست و جای تفکر و بحث دارد.
ولی اگر موضوع برعکس بود و خود آقای رئیس جمهور اینکار را کرد تا برکنار شود و از خودش اسطوره بسازد چی؟؟؟؟ (710565) (moderator18)
 
علی و.
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۲۲:۲۱
یعنی با این همه تبلیغات منفی و ... دقیقا به چه شکل اسطوره میشه؟!
ضمنا به ادعای آقایون ایشون دیگه هیچ پایگاه و جایگاه مردمی ندارن! (711760) (moderator18)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۹ ۲۱:۵۲:۲۲
احسنت دوست من
دکتر واقعاً شأن اون ها رو بهشون نشان داد. قول میدم ملت قدر شناس ایران جواب مخالفان سربلندی و پیشرفت ایران را با پشتیبانی احمدی نژاد همچون انتخابات اخیر خواهد داد. (714673) (moderator22)
 
بیگی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۸:۱۳
لیاقت مردم در هر جا همان حکومتی است که بر آنها حاکم است. (705898) (moderator18)
 
نويد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۷:۴۵
شما، نه مردم ايران. لياقت امثال شما اين رييس جمهور نيست، از رييس دولت سوال مي كنن كه چرا تو مصاحبه تلويزيوني گفتي مردم رو آزاد بذارين و به نوع لباس پوشيدن و زندگي شخصيشون كاري نداشته باشيد! اين چه سواليه؟! اگه دقت ميكردين اكثر سوالها مثل اين بي منطق و ضد منافع مردم ايران بود. اصلاحات بنيادين اقتصادي، پيشرفت هاي علمي، هسته اي ، فضايي، إصلاحات در نظام آموزشي، و با توجه به اينكه منابع نفتي رو به پايان است دفاع مقتدرانه از حق هسته اي مردم ايران، تنها بخشي از كارهاي دولت خدمتگزار است، آيندگان خواهند فهميد كه دكتر چه خدمتي به ايران كرد. به قول همسر شهيد دكتر فاطمي ( يار وفادار دكتر مصدق): راه رييس جمهور احمدي نژاد همان راه همسر شهيدم است ،اعتلا و سربلندي ايران. ازاختلاص شاكي هستيم، حقمونه، اما مطمئنين كه فقط دولت مقصره؟ فعلا ديواري كوتاه تر از دولت پيدا نميشه، پس بكوبينش! شايد از گراني اين چند ماهه ناراضي باشيم، اما اولا اين از عوارض جراحي بزرگ اقتصادي است كه در درازمدت به نفع كشور است و ثانيا پشت پرده بخشي از اين بحران ارزي و گراني ها مخالفان دولت اند،اين ها براي بازي هاي سياسي خود مردم رو تحت فشار قرار مي دهند، ان شاالله كه در آينده ي نزديك رسوا خواهند شد. اين ها صحبت از عظمت ايران رو انحراف مي دانند. (الف جان سانسور نكن)  (705934) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۱۴:۲۷
یعنی با فرمایش شما تمامی این پیشرفتها در دوره این آقاانجام شده ودیگر دولتها دراین کار هیچ نقشی نداشتند شعار نده بامنطق ودرچارچوب عقل صحبت کن. (707222) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۴:۴۴
میشه یه کم از مزایای دراز مدت این طرح بگید که ما هم حالیمون شه ! همنیجوری قیمت ها بره بالا آخرش چه سودی به مردم می رسه که از الان منظرش باشیم ؟ تورم 50% چیش خوبه ؟ ما جراحی اقتصادی نخوایم باید کیو ببینیم ؟ (707353) (moderator18)
 
هادی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۳۱:۵۷
خدمت نه خدمات انجام داده که وقتی در خیابان های تهران می بینم افرادی سر در بشکه های شهرداری کردند و دنبال غذا می گردند... وقتی می بینم پیرمرد 71 ساله که عمل باز قلب انجام داده برای تامین مایحتاجش پشت ماشین نشسته و مسافرکشی می کنه ... وقتی می بینم فساد از هر نوعش داره بیداد میکنه و و و و...
تعصبات رو کنار بذارید و چشماتون رو باز کنید و حرف بزنید ای مثلا هواداران دولت!!! (707376) (moderator18)
 
مقداد
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۵:۱۴
اگر فشار اقتصادی و تمامی مسائل و مشکلاتی که هست حالا به هر دلیلی، چه جراحی اقتصادی یا هر چیز دیگه ; از طرف دولت پذیرفته می شد. باز یچیزی. ولی صاف صاف راه میرن میگن همه چی آرومه. من چقد خوشحالم. گرونی نداریم و ازین حرفا.
این دروغ ها چی؟ اینا یعنی اینکه واقعآ هیچ برنامه و فکری پشت کار دولت نیست (707889) (moderator18)
 
حمید
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۲۳:۱۲:۱۶
از چه چیز این دولت راضی باشیم ، واحدهای صنعتی همه یا تعطیل شدن ویا با حداقل ظرفیت وبا تعدیل نیرو کار میکنن، وضعیت تورم که مشخصه، ارزش پول ملی حتی نسبت به دوره جنگ وبعد از آن تنزل کرده است، وضعیت قیمت مسکن وکرایه خانه سر به فلک کشیده، آخه به چه چیز دولت دل خوش باشیم اما آیا مشکلات مردم همین یک موضوع است (709181) (moderator18)
 
سازمخالف
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۵:۵۹
اگر این مجلس رییس جمهور را استیضاح نکند ، این جمله رییس جمهور که میگوید : "مجلس در راس امور نیست " عینیت پیدا میکند ! (705965) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۲:۳۱
مجلس در راس امور است اما اگر به رییس جمهور نمره 20 ندهد بی منطق و نامرد هستند(گفته رییس جمهور) خدا به داد مردمی برسد که رییس جمهورش با این ادبیات صحبت میکند ا (707067) (moderator18)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۰۹:۳۲:۱۱
يعني رييس جمهور انتظار دارد با اين همه هرج و مرج سياسي و اقتصادي و فرهنگي در كشور و تخلفات قانوني و ... نمايندگان به او نمره 20 بدهند.؟! اگر نمايندگان مستقل و صادقي باشند و وكيل الدوله نباشند نمره ايشان 5 هم نيست. (715278) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۰:۴۳
اما بهترین کار برای سرو سامان دادن به این وضع آشفته کشور چیست؟
الف- توقف فوری طرح هدفمندی و برگشت تمام قیمتها به قبل از آن

ب- برگشت قیمت ارزها به قبل از این طرح

ج-باید تمام درآمد های ریالی و ارزی و هزینه های خرج شده از سوی دولت مورد
محاسبه دقیق قرارا گیرد و اگر تناقضی باشد باید دید چه شده و به بیت المال برگردد

د- تمام طرحهای عظیم و هزینه بر کشور فعلا باید متوقف شود (705991) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۴۳:۳۵
مطمئنی همه چی باید به قبل برگرده؟ یه نگاه به این محاسبات بکن:

بنابر فیش حقوقی سالهای 82 و 90 یک دبیر دبیرستان:

1- حقوق 130هزار تومانی ایشون در سال 82 (معادل 350 دلار)، در حال حاضر 620 هزار تومان شده که با احتساب یارانه دو فرزند، حدود 800 هزار تومان (معادل 400 دلار) میشه. یعنی بر حسب تومان 6-7 برابر شده و بر حسب دلار نیز افزایش داشته.

2- اگر به عنوان نمونه، جدول روزنامه اعتماد مورخ ۲۳ بهمن ۱۳۹۰، صفحه ۱۳ رو برای مقایسه قیمت ها در سال 84 و 90 در نظر بگیریم، قیمت مواد غذایی به طور متوسط 1.8 برابر یعنی کمتر از 2 برابر شده که با توجه به نرخ پایین ادعا شده‌ی تورم در آن دوران، این نسبت برای سال 82 هم در همین حدود بوده.

دقت کردی؟ حداقل برای بخش بزرگی از جامعه، حقوقا 6-7 برابر شده و قیمتها 2-3 برابر (دقت کن؛ با احتساب هزینه های هدفمندی مثل آب و برق و گاز و بنزین و ... بیشتر از 1.8 شد).
با کمی سواد، از این دوتا نتیجه میگیری که درصد افزایش حقوق، 2-3 برابرِ درصد افزایش هزینه ها بوده و لذا قدرت خرید افزایش داشته.

(706249) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۵:۵۸
عزیزم تو معلم هستی . من کارگرم . گوشه خیابان باید بنشینم تا یکی بیاد منو ببره سرکار. خوب این حساب رو که کردی برای من هم انجام بده تا سیه روی شود هر که در او غش باشد. !!!! (706358) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۱۵:۰۹
چه کارگر با کلاسی کامنت میزاره حتی در دولت اصلاحات بااون همه ادعا خبری از اینجور کارگرها نبود افرین به این دولت کارگراش
(706617) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۱۸:۲۳
از کی تا حالا کارگرایی که گوشه خیابون وایمیستن منتظر کار، ساعت پنج عصر میرن به اینترنت سر میزنن و تازه سایت خبری میخونن؟؟!
برا چی دروغ میگی؟ (707231) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۴:۱۲:۴۰
دوست عزیز فکر کنم شما کارگری را اشتباه فهمیدی، در ضمن من خودم با وجود این که سال 85 از پایان نامه ی ارشدم دفاع کردم سالها برای گذران زندگیم و رفع احتیاجاتم قبل از این که بتونم کاری پیدا کنم تو این مملکت کنار خیابان می رفتم کارگری، اما یادم نمیاد به مسائل دور و برم بی تفاوت بوده باشم و برای نظر دادن و کامنت گذاشتن کلاس خاصی لازم بوده باشه، خب البته برای دوستان ارتش سایبری لابد کلاس های خاصی گذاشتن، اما مردم خودشون فکر دارن، در صمن کارگرای کارخانه جات هم کارگر خطاب میشن و حقوق کارگری میگیرن، جناب کلاس!!!! (708354) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۱۹:۴۴
ظاهرا شما شرایتشو داشتی که بی درد سر و زود استخدام شدی !!!! واز حال وروز جوانان تحصیل کرده مملکتت بی خبری کم نیستن جوونای تحصیل کرده آشنابا اینترنت که حاضرن برا سیر کردن شکم از راه حلال تو این اوضاع احوال بی کاری کارگری کنار خیابون که سهله رخت چرکا ی مردم رو هم بشورن ! (708498) (moderator18)
 
بیگی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۶:۱۰:۱۰
اشکال شما این است که من را فقط خود فرد میدانید.من یعنی تمام مردم گرفتار.چند وقت پیش نان دستم بود جوانی حدود ۲۵ ساله نسبتا مرتب گفت گرسنه ام یک تکه نان بده بخورم ..... من بجای مسئولین خجالت کشیدم.او هم من بودفقط شرایط زندکیش با این من شما و من فرق میکرد. (708588) (moderator18)
 
احسان
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۵۰:۴۶
خوبه که کارگرهای سر گذر ما هم مجهز شدن به سیستم اینترنت بیسیم و رایانه همراه که وقتی منتظرند تا یکی بیاد ببردشون سر کار یه نظری هم توی سایتها میدهند (707282) (moderator18)
 
گارگر اينترنتي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۴:۲۶
دوست عزيز فكر نكنيد هر كي كارگره پس بيسواد هم هست و سواد فقط مخصوص شماست ، خرج تحصيل و خانواده بي سرپرست شهرستان با كارگري و سنگ به شكم بستن درمياد. (707908) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۲۱:۰۸
برادر عزیز اینا نگا به خودشون می کنن که شرایط استخدام بی دردسر رو داشتن !!!! (708502) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۸:۰۴:۵۹
۶ برابر ۱۳۰ تومن ۷۸۰ . شما ۷ هم گذاشتی کنارش! حتی همین شیش هفت برابر شدن بقول شما درست. قیمت کالاهای مصرفی و اجاره خونه رو هم هم مثال مصداقی می‌زدی که به سبک رییس جمهورت آمار شکمی نداده باشی.
من سال ۸۲ دو میلیون پیش داده بودم و ۱۳۰ تومن - الان دارم ۹۰۰ تومن میدم با همون ۲ تومنی که الان ارزشش تقریبن یک سوم شده. گوشت و مرغ و برنج و امثالهم هم بهتره مثال نزنم که ۲-۳ برابر شما بدجور عجیب و غریبه (706469) (moderator18)
 
مهرداد
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۱۶:۴۹
شما کاملا حق دارید اما به همین دلیل تمام کالاهای تولید ایران اعم از صنعتی و یا کشاورزی به دلیل دستمزد بالا غیر اقتصادی شده و اصولا تمام کارگران و کشاورزان
بیکار و تنور واردات گرم شده به طوری که به زودی نان بربری و سنگک را هم از چین
وارد خواهند کرد . (706980) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۳۴:۰۶
بالاخره شما مشکل اصلی رو اعلام کنید تا ما برای همون محاسباتمون رو انجام بدیم و جواب بدیم.
یه بار میگید تورم. یه بار میگید نه تورم نیست، توهمه، ولی مردم زیادی دارن باعث بیکاری شده.
یه بار میگید نداریم. یه بار میکید ندارید. یه بار میگید ندارن. (707668) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۱۷:۱۲
سلام آقا معلم. درست محاسبه کردی سال 66 حقوق شما 4500 تومان معادل 50دلار بود وتقریبا همه در همین سطح بود ولی می دانی همتراز شما در همین اداره ی خودتان هیچ وپوچ دو سه گر وه بالاتر می گیره ودر اداره ی دیگری میلیونی ودر جای دیگر به عناوین مختلف حقوق ومستمری . ودر نتیجه حقوق شما می شود هیچ ونقدینگی روز به روز بیشتر (707113) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۴۹:۳۴
قربانت گردم فراموش کرده ای افزایش قیمتها خصوصاً اجاره خانه و آب و برق و گاز و بنزین و نان و شیر و گوشت و پوشاک و ...... را از 400 محاسباتی! کسر کنید و بعد ببین چیزی میمونه مگر درآمد دیگری داشته باشی!ضمناً توصیه میکنم حقوق یک معلم ساده را در کشوری مثل کانادا بپرسی تا سرت مثل زودپز سوت بکشد! آره عزیز (707172) (moderator18)
 
م ن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۲۱:۰۲
چرا انقدر سختي مي كشي.اصلا دلار رو بايد بي خيال شد
قيمت بنزين تو اين٨سال چند برابر شده
قيمت دولار چند برابر شده
قيمت ماشين چند برابر شده در صورتي كه در كشور هاي ديگر ماشين ٤٠ ميليوني پنج هزار دلاره
قيمت لبنيات چندين برابر شده
البته اكنون شما نسبت به يك معلم دبيرستان اين متن را نوشتيد و مثل اينكه يادتان رفته كه خيلي از كارگران كمتر از ٤٠٠هزار تومان حقوق ميگيرند (707234) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۱۸:۳۳
دوست عزيز
اجاره خونه از سال 82 تا 90 چهار برابر شده
كرايه ماشين حداقل سه برابر شده
احتمالا شما داريد تورم نقطه به نقطه حساب ميفرمائيد ديگه ؟
قيمت مسكن در تهران از متري 600 تا 800 هزار تومان به 2 تا 4 ميليون تومان رسيده
بازم بگم ؟ (707313) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۲۶:۳۲
فكر مي كنم شما يكبار ديگه سر اين حقوق معلمي نظر گذاشته بوديد در اين سايت...كه گفته بوديد پدر و مادرتون معلم هستند!
ضمن اين كه من فكر مي كنم حقوق معلمي كه شما فرموديد در سال 82 اينطور نبوده....
بايد عرض كنم كه، براي تحليل وضعيت اقتصادي به افزايش يا كاهش ميزان حقوق دولتي يك قشر صرفا نگاه نمي شه....
ضمنا مگه فرض جنابعالي اينه كه در سال 82 قدرت خريد خوب بوده؟ كه الان بهتر شده باشه؟

دوست عزيز...اگر به اينه كه نرخ تك مسير با تاكسي در سال 84، 50 تومن بود الان شده 300 تومن يعني 6 برابر...
بنزين 100 تومن بود حدودا ايشالا بعد از عيد ميشه 1000-1400،‌يعني چند برابر؟؟؟ ضرب و تقسيم كه .... (707321) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۰۲:۴۴
1- فیش حقوقی روی سایت سازمان مربوطه موجوده.

2- شما همین یک قشر بزرگ جامعه (که اتفاقا محرومترین قشر بوده اند و از حقوق 600 تومانیشون معلومه) و با کمی تخفیف به بنده!، قشر کارمند و بازنشسته رو بپذیرید، ما ممنون میشیم.

3- 82 هم تقصیر احمدی نژاد بوده؟

4- بله. بعضی از میوه ها 10 برابر شده. شما یه نگاه به اون جدول روزنامه اعتماد
اونچه که من گفتم کاملا براساس سایتهای ضد دولت و ضد نظامه که متوسط رو با حداکثر بی انصافی، 1.8 و 2 و 3 اعلام کردن. البته بدون اشاره به افزایش حقوق ها. (707618) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۲۴:۵۰
یعنی واقعا یه دانشجوی اقتصاد در این سایت نیست که اشکال این محاسباتو بگه که بعضیا این تحلیلای نخ نما شده‌ی کرایه تاکسی و گوجه فرنگی رو مطرح نکنن؟
(707651) (moderator18)
 
hamed
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۴۶:۱۵
پس من با خیال راحت فردا برم خرید دیگه دستت درد نکنه لطف کردی این حساب کتابو انجام دادی مدتی بود به اشتباه فکر میکردم حقوقم به 15 ماهم نمیرسه هی میرفتم قرض و قوله میکردم عجب ابلهی بودم. (707343) (moderator18)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۱۷:۱۲
آقای ریاضی دان
لطفن حساب کنید هزینه اجاره مسکن در سال 82 چه میزان بوده و الان چقدر شده است؟
همچنین هزینه های رایج یک خانواده که شامل البسه و ایاب و ذهاب و ... می باشد در این 8 سال چقدر تفاوت پیدا کرده است
راستی گوجه سر کوچه رییس جمهور الان کیلو چنده؟ (707367) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۹:۱۷:۴۷
دوست عزیز.
نسبت متوسط افزایش حقوق اکثریت جامعه به متوسط افزایش هزینه های اکثریت جامعه مهمه. مانی جان، یه قشر اکثریت رو در نظر گرفته و یه افزایش هزینه متوسط اکثریتی که روزنامه اعتماد اعلام کرده و این محاسبات رو انجام داده. (707642) (moderator18)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۵۷:۲۲
حقوق سال 83 من با مدرک لیسانس 120 بود الان 360 یکی جواب منو هم بده نه بن داریم نه تعاونی نه سهام به اصطلاح عدالت!!! و... (707503) (moderator18)
 
hamid
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۱۰:۵۵
محاسبه شما درست ولی من نمی فهمم که با این افزایش حقوق ها چرا همیشه جیبم خالیه
با این حرف شما یاد اون قسمت از داستان معروف سینوهه افتادم که مده رو بعد از کلی ظلم وفرستادن تو معدن نمک چون رو قبر ظالم نوشته بودند آدم خوبیه فکر می کرد و.اقعا آدم خوبی بوده با علم به اینکه بهش ظلم شده (707520) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۳:۵۴
واقعا باور داری که قیمت موار غذایی کمتر از 2 برابر شده؟؟؟ (707554) (moderator18)
 
مقداد
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۲:۰۰
عزیزم شما گویا باید بیشتر راجع به ارزش پول و تورم مطالعه داشته باشی.
با این حرف شما; نتیجه می گیریم کسی که 20 سال کار کرده و درامدش رو پس انداز کرده با کسی که از همین الان میره سر کار از لحاظ قدرت خرید باید یکی باشن. درسته ؟
دوست عزیز. کسانی که سالها پول جمع کردن و الان میخوان یه خونه بخرن. یا ماشین یا تو رفاه بیشتری زندگی کنن; اونا چیکار کنن؟ اونا هم مجبورن نون رو به نرخ روز بخرن. پولی که تو 20 سال زحمت بدست آووردن دیگه ارزشی نداره .
فکر کردی الکیه؟ تورم هست برا همه هست و همه قدرت خریدشون بالا میره ؟
این حرفا چیه آخه. یکم فکر کن بعد حرف بزن برادر. (707900) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۴۸:۱۳
1-
صحبت از ایده آل یا حتی خوب بودن اوضاع نیست. صحبت اینه که اوضاع بدتر شده یا بهتر. اونم در شرایط اجرای طرح هدفمندی، تحریمهای خارجی و مهمتر از اون "تحریمهای داخلی!" و ...

2- نقد شما مثل اینه که من به شما بگم برو در مورد مفهوم افزایش حقوق و یارانه ماهیانه چند تا کتاب در سطح دکترای اقتصاد بخون.
در مورد ارزش پول و تورم این روزها اینقدر صحبت شده که بعید میدونم بنده از اونی که شما میدونی بیخبر باشم. اتفاقا پاسخ بنده هم به همین بازی با کلماتی مثل تورم و کاهش ارزش پول و ... بود.

3- شما بهتره دقیقا اشکالت رو بنویسی که ما هم بهره ببریم. حرفهای کلی رو صبج تا شب داریم میشنویم. برای غرولند هم صف نونوایی مناسبتره تا اینجا. (707966) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۳:۰۶:۵۹
به خدا حالت خوب نیست
گوشت پارسال شب عید کیلویی 12000 تومن بود الان 22000 تومن، مرغ پارسال 2000 تومن بود الان 4800 تومن. با این حساب کتابای دوزاریتون نمی تونین مردمو گول بزنین. (708197) (moderator22)
 
امین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۳:۱۴:۲۱
چی می گی تو؟من یک کارمندم اجاره خونه و قبضهامو میدم دیگه هیچی برام نمیمونه.
پیش زن جوونم همش باید خجالت بکشم.
یک مانتو نتونستم براش بخرم در طی سال
بابا کی بخدا اینجور بود.
بخدا خسته شدیم (708217) (moderator22)
 
علی و.
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۱۵:۳۸:۳۰
1- من چیزی نمیگم. میگم طبق ادعای کارشناسان اقتصادی مخالف دولت، اگر به قول دوستمون همه چیز به عقب مثلا سال 82 یا 84 برگرده، شما حقوقتون یک شیشم الان و هزینه هاتون یک سوم الان میشه.
یعنی یا باید قبضها رو بدین یا اجاره خونه رو. بعدش دیگه هیچی براتون نمیمونه.
به عبارت دیگه، احتمالا تا الان خودکشی کرده بودید.
بنابراین شما "زندگی" تون رو مدیون دکتر احمدی نژاد هستید دوست عزیز!! (711786) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۴:۰۳:۴۰
دوست عزیز حساب کردی قیمت ماست چند بوده و چند شده یا فقط ماست مالی بلدی؟!!!!!! نون چند بوده و چند شده؟ و بقیه ی مایحتاج!!!! اومدی سفسطه میکنی. در ضمن شما بهتر است سال 84 را با سال 90 مقایسه کنی نه سال 82 را، چون دکتر جونتون از سال 84معجزش رو شروع کرده. (708335) (moderator22)
 
علی و.
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۱۶:۳۷:۵۶
البته دلیل تعجب شما رو میفهمم.
دیروز به پدرم این مطلبو گفتم. کلی زور زدم به ایشون ثابت کنم که سال 84، قیمت گوشت 5000 تومن بوده نه 2000-2500 تومن.
انقدر این صحبتها با روشهای دقیق جنگ روانی به مردم حتی خود مسئولان القا شده که فکر میکنن قبلا همه چی گل و بلبل بوده و یکی اومده کردتش ویرانه! (711887) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۴:۱۵
مگرشماتلویزیون نداریدکه ببینیددرسفرهای استانی مردم چقدردکتراحمدی نژاددوست دارند. (706006) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۸:۰۱
اگر خودتون توي يكي از اين سفراي استاني و در بين مردم باشي مي بيني كه مردم به اميد دادن نامه شون دست رئـيس جمهور و دريافت كمك كه اكثرا مالي است دور رئـيس جمهور جمع مي شن. اگر نمي دونيد بدونيد و اگر مي خوايد امتحان كنيد، در يكي از اين سفراي استاني يك نامه عاجزانه و درخواست كمك مالي بكنيد. حدايل 500 هزار تومان بشما ميدن. حالا چرا مردم نيان و ظاهرا" شلوغ نباشه (706391) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۰:۰۵:۴۳
داریم اما هر چقدر به خودمون فشار میاریم نمیتونیم حرفهای صدا و سیما را قبول کنیم! در همین مسئله بین مجلس و دولت امروز صدا و سیما چنان همه چیز را وارونه نشان داد که باورش برای کسانی که در جریان زیر گفت و شنودهای جلسه بودند غیرممکن بود!!!!!!! (706757) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۲۸:۰۵
جمعيت ايران حدود 75 ميليون نفره
جمع همه ي افرادي كه توي سفر هاي استاني ميان به نظرت چقدر مي شه؟

نكنه راننده تاكسي تو شهرم كه داره رانندگي مي كنه رو جزو طرفدارا حساب كردي؟
حالا از كجا مي دوني همه ي اونا براي رئيس جمهور و استقبال رفتن؟ (707322) (moderator18)
 
مجتبی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۵۹:۵۹
تو تلوزیون@22
برید از یک خبره تصویر برداری سوال کنید که چطوری می تونند با سبک هایی و نوع دوربینها واز چه نماهایی جمعیت را افزایش بدن
ملاک صدا و سیما نیست
حرفهای مردم کوچه بازار را گوش بدید (707507) (moderator18)
 
ساده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۱:۴۴
اگر سنگ مردم را به سینه می زنید که از رای نیاوردن نباید بترسید چون قرار است همین مردم به شما رای دهند ولی اگر از رای نیاوردن می ترسید حتما خودتون میدونید که مردم قبولتون ندارند (706351) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۲:۱۵
هر ملتی شایسته همان حاکمی است که بر آن حاکم است.
امام علی علیه السلام (706407) (moderator18)
 
مجیدمحمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۵۹:۱۱
سلام خسته نباشی آقای رئیس جمهورپاسخ خوبی دادی مچکرم2020
هرچندکه بعضی ها بهشون برخورد.
ازشماحمایت می کنیم (706746) (moderator18)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۱۰:۴۴
رييس جمهور منتخب 25 ميليون ايراني است لطفا كمي سعه صدر داشته باشيد. (707214) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۱۰:۱۶
احمدی نژاد خودش می خواهد مجلس را وارد این مرحله کند،سیاستی که احمدی نژاد در این زمان در نظر دارد پیاده کند،حقیقتا خطرناک است...
(707309) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۴:۵۹:۵۳
من نسبت به اقای احمدی نزاد انتقادارم ولی به نظرمن این اقا داردزیاده روی میکند به هرحال این رییس جمهور طرف مردم انتخاب شده است همین رییس جمهور خیلی کارهای خوب انجام داده است ایا کدام رییس جمهوری راانقدرسفر استانی رفته وازنزدیک با مردم دیدار کرده است ومشکلات رابرطرف کرده البته من هم انتقاداتی نسبت به ریس جمهوردارم ولی مثل این اقا همچنین نظری ندارم (708463) (moderator18)
 
پدرام از هانوفر
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۶:۴۴
صبح خروس خون به وقت آلمان نشستم پاي اينترنت تا سوال از احمدي نژاد و پاسخهاي او را گوش كنم مجموعا به اين نتيجه رسيدم كه:
اولا حق با توكلي بود چون فقط آمد نماينده ها را دست انداخت و رفت نماينده ها هم هيچ كاري نتونستن بكنن

ثانيا اين آقا لياقت و كفايت رياست جمهوري را ندارد

كلا مجلس اگر اين آدم را استيضاح نكند بايد درش را گل گرفت.

(705496) (moderator7)
 
سانی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۲:۳۴
اگه با هوچی گری رئیس جمهور نماینده ها کوتاه بیان در مجلس و تخته کنن ،نماینده ها هنوز فرصت اثبات توانایی خودشون در مقابل قانون گریزی احمدی نژاد دارن (705767) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۹:۳۳
این آقا کفایت و لیاقت چی را دارد که کیفایت ریاست جمهوری را ندارد؟ توهین به نمایندگان مجلس توهین به ملت است. خدندیدن و مسخره کردن یک ملت احتیاج به جوابی محکم دارد. امیدوارم نمایندگان توان آن را داشته باشند (705792) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۶:۰۰
آقا پدرام عزیز،
من اعتقاد دارم دوستان مجلسی بهتره به جای اینکه به اصطلاح مجادله با رییس جمهور (حالا هر کی که می‌خواد باشه خوب یا بد) داشته باشن برروی مسایل مهم مملکتی تمرکز کنند و تو همین مورد مثل ارز ریشه‌یابی کنند (حتی اگر ۳-۴ ماه طول بکشه) و یک نتیجه اساسی و عملی بگیرند خیلی بهتر از این موارد که به اعتقاد من همشون خوراک تبلیغاتی ما مردم بدبخت. بخداوندی خدا اگر مجلس می‌خواست کار کنه وقت فکر کردن به این مسایل‌رو پیدا نمی‌کرد. بعدشم کسی که نالایق ۸ سال کش دادن نداره و اعصاب خوردی و بی آبرویی

مشکل مملکت ما والا به خدا رییس جمهورش نیست در هیچ کجای دنیا یک نفربه تنهایی تصمیم گیرنده نیست درضمن دوستان قبل از اینکه کاندیدهای ریاست جمهوری‌رو به عنوان اصلح معرفی کنند تا مردم بهش رای بدهند از ۱۰۰۰ تا فیلتر رد می‌کنند (705859) (moderator18)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۶:۱۷
دوستان یک سوال دارم که خیلی این چند وقته منو داره اذیت می‌کنه
همیشه برای جلساتی که در یک شرکت کوچک تشکیل می‌شه مهمترین چیز گرفتن بهترین نتیجه کاربردیِ، حالا اگه اینو تو سطح حکومتی بخواهیم بررسی کنیم باید ببینیم چه نتیجه‌ای قرار بود از استیضاح امروز گرفته بشه و یا گرفته شده؟

من یک بار دیگه هم گفتم والا به خدا این حقوقی که مجلسی‌ها و دولتی‌ها می‌گیرند حلال نیست قرار نیست از جیب بیت‌المال خرج کنیم که دعوای بی‌نتیجه مجلس و دولت‌رو ببینیم و تهشم یک شعار دماکراسی بگذاریم که بگیم ببینید ما چقدر خوبیم. (705895) (moderator7)
 
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۴:۵۶
اینکه اون آقا لیاقت ریاست جمهوری این مملکت رو نداره حرفی توش نیست.
اما اینا همش به خاطر بی عرضگی مجلسه.
از همون اول معلوم بود با یک سری ..... جلسه تموم میشه (705922) (moderator18)
 
عباس
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۰۴:۰۹
اتفاقابه کوری چشم حسودان بهترین رییس جمهور است.ولی این مجلس با این کارهای که ازقبل انجام دادند نتونستند جلوشو بگیرند.اگه مجلس زودتر کارهایی رو انجام میداد وضع به این صورت نمیشد. (706296) (moderator18)
 
ایرانی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۵۴:۲۸
اگه اینا واقعا نماینده مردم هستن نباید می ذاشتن کار به اینجا بکشه که بیاد این حرفارو بزنه بره و همه رو تحقیر کنه خداوکیلی مرد نیستن اگه بعد از عید طرح بی کفایتی شو نیارن مجلس اگه نیارن بدونید نماینده مردم نیستن (707068) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۵۵:۴۸
این سوال چند مزیت داشت :
1/ رئیس جمهور را علیرغم میلش مجبور کرد که به قانون گردن بگذارد و به مجلس بیاید
2/ همه مردم و مسئولین دیدند که برای احترام به قانون باید از همه ظرفیتهای قانونی استفاده کرد که کسی به خودش مغرور نشود
3/ تابوی سوال از رئیس جمهر شکسته شد و راه برای ادامه این راه برای آیندگان هموار شد
4/ سوال کنندگان کمال ادب ، شخصیت و منطقشان را با احترام گذاشتن به رئیس جمهور به همه مردم نشان دادند
5/ رئیس جمهور با جواب ندادن و جوابهای دروغ داده شده شخصیت و منش خود را به مردم ارائه نمود
6/ نمایندگان متوجه شدند که این قانون ناقص است و باید آیئن نامه داخلی بنحوی اصلاح شود که پس از پاسخ رئیس جمهور از نمایندگان قانع شدن یا نشدن ایشان را به رای بگذارند
اما سخنی نیز با کسانی که همانند آقای توکلی و 6 نماینده دیگر این سوال را بی نتیجه میدانند : مگر ماده 232 که تخلفات رئس جمهور را به قوه قضائیه ارجاع داده است نتیجه داده ؟ تاکنون 5 پرونده در قوه قضائیه برای احمدی نژاد باز شده ، نتیجه اش کو ؟ کی . کجا رسیدگی شده که ما خبر نداریم ؟ مگر همین هفته پیش مجدداً یک شکایت علیه ایشان به قوه قضایئه نرفت ؟ قرار است پس از ریاست جمهوری به تخلف ایشان رسیدگی شود ؟ (707188) (moderator18)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۸:۳۴
آخر نفهميديم مشکلات پيش اومده تقصير کيه مجلس يا دولت؟بنظرم مشکل از مردم که نمي تونن خودشونو با مشکلات بين مجلس و دولت وفق دهند... (705504) (moderator7)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۳:۱۲
آقا صادق عزیز مقصر اصلی ما مردم هستیم که موقع انتخابات به جای تعقل و تفکر وشناخت لازم بطور احساسی و دهن بینی به این افراد رأی میدهیم . عده ای که افتخارشان وکیل الدوله بودن است و حمایت از دولت در الویت آنهاست نه حمایت از مردم را به مجلس می فرستیم و شخصی که با ادبیات چاله میدانی در مقابل ملت ونمایندگان مردم پاسخگویی را با بذله گویی و بی احترامی و فرافکنی عوضی می گیرد را به عنوان شخص دوم کشور با فرهنگ و متمدن ایران به ریاست می رسانیم . پس خلایق آنچه را لایق. (705808) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۰۹:۵۸
بسیاری از نمایندگان با آیین نامه تصویبی برای خودشون (نحوه سوال از رییس جمهور) مشکل داشتن و خیلی دیر(حین و بعد از طرح سوال!) متوجه ایراداتش شدن.
نمایندگان محترم نتونستن آیین نامه خودشون رو تحمل کنن و در رفتاری غیرقانونی و با وجود تذکرات آقای لاریجانی، بعد از رفتن آقای احمدی نژاد دائما در حال طرفداری از شان و جایگاه خودشون و مدرکشون و پاسخ به صحبت های احمدی نژاد بودن.

در این صورت چه توقعی دارن از قوانینی که برای دولت تصویب میکنند؟ آیا دولت حق نداره برای دفاع از شان و حق مردم یا حفظ بیت المال و ...، بعضی قوانین رو تحمل یا اجرا نکنه؟
واقعا انتظار دارن رییس جمهور این قوانین رو تمسخر نکنه؟ یا به نمایندگانی که این قوانین رو تصویب میکنن نسبت شاسی زدن نده؟ واقعا همه نماینده ها برای قوانین وقت کافی میذارن؟ یا اگر خیلی زحمت به خودشون بدن و حضور داشته باشن، کارشون همین شاسی زدنه؟

در کل مهمترین خوبی آقای احمدی نژاد در کنار اجرای برنامه های ساختاری نظیر هدفمندی، اینه که ایرادات ساختاری کشور و ضعفها و اشکالات موجود در قوانین رو هم آشکار میکنه (که به نظر من این کار رو تعمدی انجام میدن). مواردی نظیر:

1- عدم نظارت بر انتصاب های فامیلی
2- عدم نظارت بر چندشغله بودن
3- اصول اجرانشده قانون اساسی نظیر سوال از رییس جمهور و ...
4- فساد اقتصادی موجود در بانک ها و ...
5- قوانین بی ضابطه ای نظیر "از هر منبع ممکن بودجه مترو تامین شود"
6- آیین نامه های بی ضابطه ای نظیر همین آیین نامه سوال از رییس جمهور که ظاهرا تازه آقایون نماینده متوجه اشکالات آیین نامه تصویبی خودشون شدن.
7- امکان بکارگیری متهمان قضایی در مناصب حساس
8- امکان بکارگیری افرادی با مدرک جعلی در مناصب حساس
9- عدم نظارت بر طول دوران مدیریت برخی مناصب مثل ریاست دانشگاه آزاد
10- سوء استفاده خانواده مسئولان
11- بی برنامگی و کلی گویی در امور فرهنگی
12- ...

بسیاری از این ایرادات در این دولت علنی و اصلاح شده و قوانینی براش تصویب شد. درحالیکه حقیقت اینه که این اشکالات در تمام دولتها حتی در ابعادی وسیعتر وجود داشته لکن با برخی مصلحت سنجی ها و بعضا بده بستانهای پشت پرده مخفی باقی مونده.

نوع برخورد آقای احمدی نژاد در نصب و عزل ها از جمله در تفویض ابلاغ حکم ریاست فرهاد دانشجو به برادرش، نصب رحیمی، نصب مرتضوی، آزادی بیان، کشف اختلاس بانکی، عزل متکی، مقابله با نگاه بی محتوا و سلیقه ای به فرهنگ و دهها مورد دیگه، کاملا نشون میده که ایشون تعمد دارن این ایرادات رو علنی کنن و به رخ مصلحت طلبها و "فعلا بگذره" ها بکشن.

بنده به شخصه از ایشون تشکر میکنم. (705506) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۲۹:۵۵
ای کاش من هم مثل شما فکر می کردم و ای کاش آقای احمدی نژاد انقدر نکته سنج بودند و برای آشکار شدن عیوب این همه قانون شکنی می کردند، اما با وجود بودن تمام آن عیوبی که بر شمردید، وجود فردی لجوج باعث آشکار شدن بیش از پیش عیوب شده و عمدی در کار نیست الا خود رایی و لجاجت. (706660) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۰:۰۰
به این توصیه شمااصطلاحا ماستمالی می گوینددرکجای این دنیایک رییس جمهوربه این راحتی می تواندبه نمایندگان یک ملت توهین کند ومتلک های نیش داربزندوبعد هم باخیال راحت بگویدکه به من بایدنمره20بدهیدوکمترازآن نامردی است لطفاسطح تحلیلتان راکمی بالاببریدوالابااین تحلیل شماعوام وکف جامعه نیز قانع نمی شوندچه برسدبه بقیه. (705507) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۹:۴۱
نمایندگان کدوم ملت انوقت؟ (705760) (moderator18)
 
موحد
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۵۰:۰۱
سلام

عزیزان در صداقت آقای احمدی نژاد واقعآ شکی نیست چه

1 - ثابت کردند مجلس راس امور نیست

2 - اگر نمایندگان حاضر نماینده واقعی ملت بودند اینهمه طی این سالها با خلافهای دولت مماشات نمی کردند تا در نهایت مجبور شوند درصحن مجلس اینگونه مورد تمسخر قرار گیرند

(707175) (moderator18)
 
Mehbod
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۱:۰۶
وظیفه رییس جمهور است که به سوال های نمایندگان پاسخ روشن و منطقی بدهد . اگر نمایندگان قانع نشدند به سمت استیضاح بروند. خوب احمدی نژاد فهمیده که کار به آنجا نمی کشد ، شما را دست انداخته است . البته سزاوار این هم هستید!!!. چون جلوی اقدامات غیر قانونی وی باید خیلی زودتر از اینها می ایستادید !!!!!!!!! (705510) (moderator7)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۵:۰۷
احمدی نژاد دوست داریم ما .. دوست داریم ما .... .
خدا انشالله هرچی می خواهی بهت بده
یا مهدی (705776) (moderator18)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۵:۵۱
هیچ کاری نمی توانید بکنید (705777) (moderator18)
 
reza
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۰:۵۶
ریئس جمهوری که با آن وضعیت انتخاب شود، بهتر از این نخواهد شد. تازه این روزهای خوب ماست. (705797) (moderator18)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۲۲:۳۰:۲۰
البته من فکر میکنم احمدی نژاد با این ادبیات سخن گفتن به همه مردم ایران توهین کرد چون این سوالات و دیگر موارد از ابهامات در عملکرد رییس جمهو ر در واقع سوالات اکثر مردم ایران بود و این ملت همانها هستند که دایما احمدی نژاد در سخنرانیها ی خود از انها دم می زند و انها را بزرگ میشمرد (710536) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۱:۳۸
اتفاقا وظیفه قانونی مجلس باید انجام می شد، اینکه رئیس جمهور اداره مملکت و شأن مجلس را به شوخی میگیرد نباید این احساس را منتقل کند که ظرفیت های قانونی سوال از مسولیت های اجرایی بی جاست.
به هر حال وجه دیگیری از سیاست اعمالی کشورمون هر چند تلخ ولی روشن شد. (705512) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۱:۳۹
کی باشه همین شماها بیاید بنویسید چه غلطی کردیم از تقلب در انتخابات حمایت کردیم و این آدم رسید به اینجا. (705513) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۳:۰۵
اتفاقا خوب بود تا دیگران هم بفهمند که چه مجلس و دولت با کمالاتی دارند. یکی از یکی بدتر. مجلس که بی خاصیت شده و دولت که تنها هنرش تولید تورم و بیکاری و مسخره کردن این و آن و هم مجلس و دولت همش شعار شعار و شعار و شعاررررررررررررررر. (705515) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۳:۳۳
اتفاقا خوب بود تا دیگران هم بفهمند که چه مجلس و دولت با کمالاتی دارند. یکی از یکی بدتر. مجلس که بی خاصیت شده و دولت که تنها هنرش تولید تورم و بیکاری و مسخره کردن این و آن و هم مجلس و دولت همش شعار شعار و شعار و شعاررررررررررررررر. (705517) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۵۶:۳۰
اون کسی که گفت بنده با برنامه های آقای احمدی نژاد موافقم حالا جواب پس بدهد (706094) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۳:۵۸
سلام میشه توهین محمود رو به نماینده ها بگین چی بوده ؟؟!!
به کدوم سوال شما پاسخ نداد ؟؟!! با فرافکنی و دروغ مملکت ساخته نمیشه (705518) (moderator18)
 
hamin
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۴:۴۱
حداقل سودی که داشت این بود افرادی که به احمدی نژاد رای داده بودن دیدن ایشان با چه وقاهتی به وکلای مجلسی که همین طرفداران احمدی نژاد به انها رای داداه بودند توهین کرد , و در کل یعنی مجلس شورای اسلامی , شورای نگهبان و برو بالا هیچ (705521) (moderator18)
 
mila
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۶:۵۰
سوالاتي كه احمدي نژاد از مجلس كرد واقعا درست بود (705526) (moderator18)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۷:۲۷
من مباحث را از رادیو شنیدم
آقای رئیس جمهور فقط مجلس و نمایندگان را دست انداخت و رفت
واقعا که مجلس بی عرضه ای داریم (705529) (moderator18)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۱۹:۴۶
سایت الف و آقای توکلی همیشه محافظ کار و مصلحت اندیش است. کلیه مشکلات امروز جامعه ناشی از همین تفکر و رفتار رئیس جمهور است و مشکلات معلول است و نه علت که قابل رفع باشد.
(705531) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۰:۱۹
آقا لطفا فراموش نکنید!!! .... 6 ساله دارید فراموش می کنید و می گذرید از کنار قضیه احمدی وضع مملکت شده این و جز فشار و عقب افتادگی ایران چیزی عایدمون نشده .....
احمدی خوب همتون و باز سرکار گذاشت و ماله و کشید .... دیگه بسه به خدا ... یعنی شما با ادبیات و روش کار ایشون آشنا نشدید دیگه ؟؟؟؟؟
حالا بعد از جلسه امروز بیابید پرتقال فروش را :-) ؟!!!!
هیچ حرفی برای گفتن نداره !!! به خدا این و بفهمید دیگه !!!
هرگونه گذشت ظلم در حق ملت است ... (705535) (moderator18)
 
درود
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۰:۴۷
واقعاً برای من جالب بود که آقای مطهری با چه متانت و جدیتی سوالات را مطرح کرد اما آقای احمدی نژاد مثل یک کسی که میخواهد دیگران را مسخره کند با مجلس برخورد کرد
البته من خیلی هم ناراحت نشدم چون به نظر من برخوردی که رئیس جمهور کرد، حق مجلس ضعیفی مثل مجلس هشتم بود (705537) (moderator18)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱:۱۰
تا وقتی نمایندهها شجاعت نداشته باشند همینه. اکه رییس جمهور یکصدم در صد احتمال میداد شاید استیضاح بشه مطمئن باشید درست و منطقی جواب میداد (705538) (moderator18)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱:۱۷
مشکلات ملت و کی باید حل کنه ؟
آقا مشکل بزرگ ملت احمدی نژاده .... می تونی حلش کنی؟؟؟؟ (705539) (moderator18)
 
من یه هیچی نفهم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱:۳۶
به به عجب شد
اینم از رئیس جمهور محبوب اینم از مجلس دوله
حقتونه مجلسیای عزیز قسمت اخرش جالب بود ماجرای تلخ اسفند 90 رو فراموش کنین
خوبه ما یاد گرفتیم و مجبوریم یاد بگیریم خیلی چیزا رو فراموش کنیم همینه که دق نکردیم تا حالا (705540) (moderator18)
 
بهزاداول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱:۴۶
من نه طرفدار اینم نه اون
اما
اگر
اگر
این مورد شوخی با مجلس درست به ما منتقل شده باشه
باید بگم
این مجلس بی بخار حقشه که بدتر از این هم تحقیر شود
حقش نیست؟
نمایندگانی که تو این شرایط به فکر حقوق متدام العمر هستند و ......... (705541) (moderator18)
 
محسن
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۱:۵۸
اتفاقاً خیلی هم خوب شد.

روابط مجلس و دولت شفاف تر شد و از حالت منافقانه درومد.

مگه تا قبل از امروز، مثلا روابط مجلس و دولت خیلی خوب بود؟

کدوم مشکل اقتصادی مردم تا دیروز حل شده که حالا بعد از این به دلیلی تیرگی روابط دولت و مجلس، حل نشه؟

واقعا متاسفم که همچین رئیس جمهوری داریم

میگه ملت ایران تمدن و فرهنگ بزرگی دارن، و اونوقت رئیس جمهور یه همچین ملتی، ادبیاتش این قدر سخیف و زشته.

حق مجلس هم همینه.

مجلسی که انقدر بی عرضه س که سر یه سئال یکسال تو شیش و بش مونده، بایدم اینجوری تحقیر بشه.

(705542) (moderator18)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۵:۳۳
اين حرفهاي شما ازسر دلسوزي براي ملت نيست . رك و راست شما شجاعت نمايندگي نداريد . شما از دولت و بخصوص رييس آن واهمه داريد. والسلام (705551) (moderator18)
 
ایرانپور
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۶:۰۱
مطالبات ملت از چه کسی و با چه قدرتی؟ آیا برای شما درس نشد که مجلس در راس امور نیست؟ خوب است که برای ایجاد شغل برای تعدادی، همین امر انتخابات یرگزار شود و ظاهرا دموکراسی بودن را نشان دهیم . و الا مجلسی که مدرس ها ندارد، نه تنها در مقابل رضا خان بلکه حتی در مقابل خیلی کوچکتر ها هم توان اظهار نظر ندارد. به امید انتخاباتی دیگر. (705554) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۶:۰۸
من تمام جلسه را از رادیو شنیدم ، بجز آیه اول که جهت تعجیل ظهور امام زمان است ( همیشه ایشان میخوانند ) مابقی تمام بازی با کلمات و به مسخره گرفتن مجلس و مردم و .... سپری شد. من واقعاً برای حال خودم و ملت ایران متاثر شدم که این بود جواب یک رئیس جمهور به ملتی با فرهنگ و تمدن ، ما اینگونه میخواهیم با مردم دنیا صحبت کنیم ، آقای رئیس جمهور شما در قبال این مردم و حقشان باید جوابگو باشید واقعاً نمی دانم چه باید گفت. (705555) (moderator18)
 
hpl
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۲۰:۵۷
کدوم فرهنگ کدوم تمدن ما ایرانیها دچار توهم خود بزرگ بینی هستیم
کدومتان جرات اعتراض به رئستون رو دارید نمی گم فرماندار و استاندارو...می گم رئیس ادارتون (707546) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۶:۱۴
یادتان می‌آید گفتم از ایشان سوال نکنید چون که بجای جواب دادن در مقابل هر سوال 10 سوال میکنند و آخر سر بدهکار میشوید ؟
راستی اون صندوق ذخیره ارزی که مقدارش محرمانه بود چرا الان به گفته خودشان یک پول سیاه تهش نیست ؟ (705557) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۰۱ ۰۰:۵۷:۵۳
بابا خواهشاً یکی بررسی کنه این ارزها کجا رفته؟ مردم خیلی نگران شدند. (714747) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۷:۰۸
احمدی نژاد باید استیضاح شود تا دیگران هم بفهمند مملکت قانون دارد .
رئیس جمهوری به این پرویی هیچ کس هیچ جا ندیده !

" این دولت حتی قوانین ریز را هم به دقت اجرا کرده است " !!؟

(705561) (moderator18)
 
asm
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۷:۲۰
وقتي رييس جمهورمون اينطوري مجلس رو مسخره ميكنه و ملت و كشورشون رو بازيچه قرار داده از بقيه چه انتظاري ميشه داشت؟!
به جاي اينكه به فكر مشكلات مردم باشه...
(705563) (moderator18)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۸:۰۷
با سلام تا حالا هم همینطور کوتاه امدید که وضع کشور به این شکل است.مارو بگو دلمون را به شما خوش کرده بودیم.به خدا هیچکدوم دلتون به حال این مردم بدبخت نسوخته. (705566) (moderator18)
 
anahita
Italy
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۸:۳۲
مشکله اصلی‌ این رئیس جمهور، مشکله اصلی‌ بی‌ عرضگی این مجلس. تا این حل نشه هیچ مشکلی‌ حل نخواهد شد. این واقعه رو هیچ وقت نمیتونیم فراموش کنیم. (705568) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۲۸:۵۷
همين كار را مي كنيم (705570) (moderator18)
 
محسن
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۰:۴۸
پاسخ شما رو امروز رییس جمهور نداد، پاسخ سوال کنندگان از رییس جمهور و امثال بعضی ها رو مردم در انتخابات دادن و دور دوم پاسخ ها برای شما تلخ تر از این هم خواهد بود (705578) (moderator18)
 
کریم
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۱:۰۶
شما که می گوئید که نمایندگان این روز را فراموش کرده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند آنها با کدام قدرت می توانند اینکار را انجام دهند؟
در این جلسه که نمایندگان هیچ کاری نتوانستند بکنند شما انتظار دارید بعد از این چکار کنند؟ الان 7 سال است که چیزی از نمایندگان ندیده ایم مثلا در این یکسال باقیمانده می خواهند چکار کنند؟
اگر مجلس واقعا قدرت داشت تا حالا باید ده بار رئیس جمهور استیضاح میشد که نشد پس نتیجه اینکه مجلس هیچکاره است و بهتر است خود را به اقدامات بعدی مجلس دلخوش نکنید چون هر لایحه ای را هم به تصویب برساند جناب رئیس جمهور ( چون خود را در راس امور می بیند ) اگر دلش بخواهد آن را اجرا خواهد کرد واگر دلش نخواهد اجرا نخواهد کرد. (705579) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۰۹:۴۲:۵۶
لااقل مجلس را تعطيل كنيد تا در هزينه هاي كشور صرفه جويي شود. (715287) (moderator18)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۱:۴۲
باسلام
نمیخواهم از مواضع رئیس جمهور دفاع کنم ولی خداوکیلی اینهمه بکش وپسکش واتلاف وقت دولت ومجلس وکاهش شان ومنزلت مجلس وجایگاه ریاست جمهوری به نفع چه کسی بود؟حلا تابوشکست یا قداست ها؟حق مردم اعاده شد یا حق مردم پایمال ؟مشایی محاکمه شدیابعضی قوانین اصلاح؟ کی سود برد؟ (705581) (moderator18)
 
Kuwait
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۲:۰۷
چرا میگید توهین شان این مجلس همین بود
شما جواب سوال های ریس جمهور رو بدین اگه راست میگین؟
مجلسی که وکیل الدوله باشه حقش همینه (705583) (moderator18)
 
علي
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۳:۱۰
به نظر من خيلي مفيد بود
درست است به جواب هاي منطقي نرسيديم
ولي فهميديم كه چه قوانين براي اينگونه مذاكرات يا سوال و جواب ها بايد گذاشت

مشخص شد كه هنوز قوانين مجلس براي سوال و جواب از رئيس جمهور نياز به بازنگري دارد

احمدي نژاد رو بيشتر شناختين و شناختيم و ...

خيلي هم مفيد بوود (705585) (moderator18)
 
اخلاق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۶:۵۴
اخلاق من شخصا برات افسوس مي خورم. (705597) (moderator18)
 
کیا
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۶:۵۹
پاسخهای آقای رئیس جمهور همه در شأن مجلس بود . مجلسی که این باشد رئیس جمهورش هم این می شود. (705598) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۷:۵۴
حتما نویسنده این مقاله پیشنهاد میکنه همه سکوت کنند تا شاید روابط تیره نشه و شاید مشکلات حل بشه.
تا مرد سخن نگفته باشد...عیب و هنرش نهفته باشد.
خوبه دیگران دولت و مجلس منتخبشون!! رو بیشتر بشناسند. مگه غیر از این است؟ (705602) (moderator18)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۳۹:۰۱
من به عنوام معلم يه كلاس 30 نفره كه تمام تلاش هر روزم اين است كه اخلاق و رفتارم طوري نباشد كه اين 30 دانش آموز بي اخلاق و بد بار نيان اما يك فردي كه جلوي چشم 75 ميليون نفره اون با ادبيات زشت انتخابات 88 و اين هم با اخلاق زننده در مجلس.بجه هاي كلاس 30 نفره خودم واقعا شرمنده شما هستم. (705607) (moderator18)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۰:۵۷
عوضش خوب شد که موضع دولت مشخص شد و باطن افکار احمدی نژاد آشکار شد و مردم فهمیدند که احمدی نژاد اصلا آدم متین و پایبند به قانون اساسی و آرمانهای انقلاب نیست و اون چیزی نیست که بچه خزب اللهی ها می خوان (705612) (moderator18)
 
MANDANI
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۲:۰۱
با سلام
شما بجای حل مساله صورت مساله را میخواهید پاک کنید . (705616) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۲:۰۵
آقایان بهارستان نشین بدانند که چنگ انداختنشان بر چهره ی منتخب ملت بی هزینه نخواهد بود. (705617) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۳:۴۳
بله روشن شد چرا با سوال از احمدی نژاد مخالف بوید!
واضحش آن است که بسیار محافظه کار هستید
اگر با منش و روش احمدی نژاد آشنا بوید نمیگذاشتید کار به این جا برسد که در جایی که قرار است عصاره فضائل ملت باشد، همه چیز به سخره گرفته بشود.
بله الفی های عزیز و جناب توکلی عزیزتر، شما اگر احمدی نژاد را میشناختید زودتر از اینها تکلیف قانون گریزی و تک مداری و توهین و غیره روشن شده بود.
نمیدانم این مجلسیان، فردای قیامت چگونه از عملکرد خود در برابر بی قانونی ها و گرانی، فقر، تبعیض، بیکاری و ... دفاع خواهند کرد. (705622) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۳:۴۷
اون زمانی که تو مناظره های انتخاباتی، همه افراد رو مسخره کرد و کسی چیزی نگفت باید فکر اینجاش رو هم میکردین آقایون.... (705623) (moderator18)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۴:۱۹
دوست نگارنده عزيز

ميشه خواهش كنم مخاطب خودتون را معلوم كنيد با من بيكار هستيد يا با دوستان خود در مجلس؟؟
كه زمانيكه همين آقاي عزيز ( به معناي شكست ناپذير ) مخالفان خود را خس و خاشاك ناميد و ناراحت شدند شما دنبال حناح و حزب خود بوديد
حالا كه مستقيما" به شما بعنوان نماينده ما ملت بد بخت بي احترامي ميكند دنبال منافع خود هستيد
كمي منصف باشيد خداي هست و قيامتي
به ياد اين جمله تنها مرد عالم علي (ع) مي افتم

(705625) (moderator18)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۶:۵۴
حالا میفهمم توی سازمان ملل چرا نمایندگان اکثر کشورها سالن رو ترک کردن ! (705973) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۶:۲۱
درسته. اگر جوابش رو مثل خودش بدين پس فرقی با اون ندارين. همونطور که با متانت سوال شد با متانت هم از اين بی ادبی عبور بشه. خود مردم فهميدند هفت سال مملکت با چه تفکری اداره شده (705627) (moderator18)
 
Norway
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۷:۴۲
چرا سود نداشت. یک سودی که داشت این بود که اگر کسی تا حالا احمدی نژاد رو نشناخته دیگه بشناسه. حجت بر تمام حامیان ایشون تمامه دیگه (705631) (moderator18)
 
امیر داوود
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۴۹:۴۷
سلام، خسته نباشید. جناب آقای توکلی عزیز، به عنوان یک شهروند و یک دانشجوی نخبه که در طول این سالها مثل خیلی های دیگر دلم از رفتار و بی تدبیری های دولت به درد آمده، می خواهم تعارف را با شما کنار بگذارم و کمی صریح صحبت کنم. جناب اقای توکلی؛ همیشه شما را به عنوان فردی صالح که دلسوز مردم هستید و در برابر انحرافات می ایستید، شناخته ایم؛ هر چند گاهی اوقات مواضع ضد و نقیضی داشته اید و محافظه کاری پیشه کرده اید؛ اما امروز دیگر جای محافظه کاری نیست. تا کی شما و همفکرانتان در مجلس می خواهید در برابر بی تدبیری ها، انحرافات، قانون گریزی ها و رفتارهای توهین آمیز رییس جمهور و دولت متبوعش موضع انفعالی بگیرید؟ آیا در برابر رییس جمهوری که ذره ای احترام برای نمایندگان مردم، جایگاه مجلس، و شعور مردم قائل نیست و مهم ترین دغدغه های مردم و نمایندگان آنها را به سخره می گیرد، باز هم «استراتژی تحمل احمدی نژاد» اصولی و جایز است؟ آیا این همه نا به سامانی، تخلف و قانون گریزی برای عدم کفایت یک رییس جمهور کافی نیست؟ اقتصاد کشور فلج شده، بسیاری از واحدهای تولیدی تعطیل شده، بسیاری بیکاری شده اند، مردم عادی هر روز فقیرتر می شوند، کمر خانواده ها زیر بار فشارهای اقتصادی خم شده، جوانان به دلیل هزینه های سرسام آور زندگی و گرانی کمرشکن جرات ازدواج و تشکیل خانوده ندارند، جرایم و انحرافات جنسی روز به روز در حال افزایش است، بیماری های روانی مثل افسردگی هر روز دامن عده بیشتری از مردم را می گیرد، آموزش عالی کشور به قهقرا رفته، جوانان زیادی امید به آینده ندارند، وضعیت فرهنگی هر روز بدتر و جوانان هر روز دین گریز تر می شوند، متدینین خون به جگر شده اند، از امام زمان (عج) و مقدس ترین اعتقادات مذهبی برای توجیه ندانم کاری ها و بی تدبیری ها هزینه می شود، قراردادهای ننگین و بدتر از ترکمنچای با کشورهایی چون چین، آشفتگی بازار ارز، دلال پروری، مدرک سازی، پرونده سازی و توهین به دلسوزان انقلاب، و صدها مورد دیگر که شما بهتر از ما می دانید و همه محصول عملکرد همین دولت است. آیا این وضعیت مورد تایید خدا و امام زمان (عج) است؟ مگر نه اینکه رسول خدا(ص) فرمودند اگر برای یک پست شخص صالح تر و بهتری وجود دارد و حکما او را به کار نگمارند به خدا و رسولش خیانت کرده اند، پس چرا با اینکه می دانید احمدی نژاد هیچ یک از ویژگی های یک فرد صالح را ندارد، زمام امور را از او نمی گیرد و به شخص صالحی نمی سپارید؟ آیا در قیامت می توانید برای این انفعال خود و خیانتی که ناخواسته به خدا و رسولش می کنید، پاسخ دهید؟ جناب توکلی، شما و همه آزادمردان مجلس را به خدا قسم می دهم یک بار هم که شده، به دور از مصلحت های شخصی و سیاسی و فقط به خاطر خدا و خشنودی او، رسولش و اهل بیت(ع) تصمیم بگیرید و کشور را از این همه گرفتاری و انحراف نجات دهید. انصافا اگر حتی یکی از این همه تخلف و قانون گریزی در دولت خاتمی اتفاق می افتاد، او را معزول نمی کردید؟ جناب اقای توکلی؛ کسی که خود را در برابر مردم و نمایندگان انها مسوول و پاسخگو نمی بینید، در برابر خدا هم احساس مسوولیت نمی کند، بلکه برای توجیه خود، از خدا و دین هزینه می کند و قطعا چنین فردی برای ادامه حکومت بر مومنین کفایت ندارد.
امید که تصمیمی بگیرید که موجبات خشنودی خدا، رسول الله(ص)، آقا امام زمان(عج)، اهل بیت(ع) و همه مومنین و دلسوزان این انقلاب را فرآهم آورد.ان شاء الله این نامه به دست جناب آقای دکتر توکلی برسد
والعاقبه لاهل التقوی (705636) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۲۷
عزیز من.دانشجوی نخبه بزرگوار.دغدغه خوب و دلسوزانه شما رو ارج مینهم.اما خدائیش دقت کنیم که درد دل خود را با مخاطب واقعیش مطرح کنیم.متاسفانه توکلی بزرگوار با کل کل کردنهای گاها عجولانه با دولت عملا جایگاه خود را در نقد منصفانه و یاری مشفقانه دولت از دست داده (707874) (moderator18)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۰:۴۸
به مزاح گرفتن و پاسخهای سخیف از جانب احمدی نژاد قابل پیش بینی بود و نمایندگان ملت باید راههای قانونی در صورت عدم اقناع را جستجو ویا مقدمات تصویب قانونی در این ارتباط را فراهم نمایند.
بالاخره قانونا"، مسئولی که پاسخ قانع کننده به وکلای ملت نمی دهد و جلسه پاسخ را به طنز برگزار می نماید چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حداقل بنده بعنوان یک ایرانی از نحوه پاسخ ایشان بسیار متاسفم اما چه باید کرد؟؟؟؟؟؟ (705639) (moderator18)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۱:۲۹
آخه الف جان !!!
وقتي رئيس جمهور جلوي 70 ميليون شاهد زير بار يك حرف نميره
ميخواي تو جلسات خصوصي زير بار حرف بره ؟؟؟؟؟؟
واقعا ابزار نماينده ها براي مطالبات چيه ؟ بجز اينكه مثل دانشجوها
فقط بيانيه ميدن و آخر بيانيه مينويسن " مسئولين بايد رسيدگي كنند"
مگه جز شما كي مسئوله ؟ (705641) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۱:۵۱
عجب مجلسی داریم، عجب راس اموری .
حالا شما که از همه نمایندگان سر ترین اینه وضعتون وای به حال اون یکی ها.
(705644) (moderator18)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۳:۲۰
گفته اند : ادب از كه آموختي . گفت از بي ادبان . من واقعا ازادبيات رئيس جمهور!!! خجالت كشيدم . متاسفانه آثار اين نوع سخن گفتن كه به قول قديمي ها ((لاتي)) بود بربخشي از جامعه بسيار مخرب است .اين آدم ميتوانست همين حرف ها را محترمانه بزند . اگر براي مجلس احترامي قائل نيست (زيرا كه حرمت مسجد با متولي آنست) لااقل براي شنوندها ي اين ... احترام قائل ميشد . (705648) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۳:۲۲
جمع كنيد با اين سيستم اداره مجلس (705650) (moderator18)
 
علی و.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۴:۳۳
مرحله بعدی طرح شبیه سازی احمدی نژاد و بنی صدر: استیضاح، حوالی 26 خرداد!

(705654) (moderator18)
 
خلیل
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۳:۱۹
رییس جمهور در صحن و جایگاه سخنرانی گفت که این مجلس در راس امور نیست فکر می کنی این مجلس جرات این چنین کارهایی رو داره؟ (705916) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۸:۰۱
به مسوول سایت الف دلسوزانه تذکر می دهم که اجازه ندهدبعضی ازافرادبی تقواومغرض به دکتراحمدی نژاد توهین کنند. (706058) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۰۷:۴۴
احترام هرکس دست خودش است . ردیس جمهور در محضر خدا وملت و آنهایی که در جهان با ایران نظر دارند بی ادبی کرد آیا این همان فرهنگ غنی ایران است به تاریخ ادبیات ایران نگاه کنید . در کدام کشور این همه مفاخر فرهنگی وجود دارد . من واقعا ازادبیات و حرکات رئیس جمهور سرخورده وشرمنده شدم . (707444) (moderator18)
 
babak
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۴:۵۲
سلام :
براي اولين بار و نقد خوبي از سايت الف از دولت و شخصيت احمدي ن‍اد ديدم.
اما
امايي هم هست كه مجلس بايد در سال 91 پاسخ گو باشد.
1- اينكه هركس سوال نمود بايد با دگم مردك گرفته باشد توهيني بزرگ به دانشگاه هاي ايران و تحصيلكرده ها كه بايد دانشگاه و دانشجويان بپرسند كه واقعيت است يا توهين . چراكه همان دانشگاه دكتري داد به رئيس جمهور شايد اين مهم باشد و درد خيلي ها باشد.
2- اينكه دولت توپ را در زمين جلس انداخت با شيوه سوال را با سوال جواب دادن( نشان داد شاگرد هيچ استاد نبوده كه اگر بود سوال را با سوال جواب نميداد ) حالا بايد مجلس توپ را از زمين حود بيرون بكشد.
3- اينه كي موقعه اش مي رسد كه همه مطالب را بگويد به مردم خدا داند. الان كه سال آخر رياست و بهترين فرصت بود كه با داشتن مصونيت رياست جمهوري همه مطالب را به مردم بگويد نگفت فردا كه مصونيت ندارد بگويد كه سر از اوين در مي اورد ف پس بگم بگم اين جناب رئيس فكر كنم از سال 88 مد شده و هيچ وقتم ندونستيم كه چه مي خواهد بگويد ؟؟؟؟
4- برا اينكه مرگ يه بار شيون هم يه بار شود و همه بي مصلخت انديشي بي مورد همه چيز را در داريه بريزند و بگويند گزينه استيضاح را روي ميز بگزاريد تا تكليف مشخص شود كه چي كار كرده است ؟
5- اينكه اخرش نفهميدم اين همه تورم و گراني از مشكلات قتصادي اروپا و وال استريت است كه مي گفتند روي ايران اثر ندارد چون نوع اقتصاد ما وابسته به غرب نيست ؟
يا اينكه بر اثر تحريم است كه گفتند هيچ اثري ندارد هيچ فرصت هم شده است.
يا اينكه دزدهاي نارمئي كه تو استانبول هستند و مي توان ريگي را رو هوا دستگير كرد اما يه دلال تو استابول نه دستگير مي شود نه ميتوان گفت.
الل حساب همين مسائل بررسي شود گمانم كمي دموكراسي ما بهتر شود.
والله العالم
پيشا پيش سال نو مبارك باشد.
روگار بر همه شما عزيران يارن چه مردم چه رئيس جمهوري اسلامي ايران چه نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ، مبارك باد و سلامت بهورزي براي همه خادمين مردم را از درگاه خداوند خواستارم
و من الله التوفيق
اسفند 1390 (705655) (moderator18)
 
farhad cr
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۵:۳۲
چرا نمیگیرد
؟
مجلس را جدی نمیگیره و امر به او مشتبه شده که مجلس هیچ کاره است و با ید دنباله رو او باشد.
وقتی همه چیز را به شوخی میگیره یعنی مطمئن هست که مجلس هیچ کاری نمیتونه بکنه
همتون به بازی گرفته خودتون هم میدونید
آقای توکلی هنوز هم از رای به ایشان راضی هستی?
؟
مملکت داره از بین میره ، ایشون میگه بیاید شوخی کنیم و سر به سر هم بزاریم !! (705658) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۱۰:۵۸
احمدی نژاد جواب نده مقاماتی که برای ریاست جمهوریش حمایت کردن جواب بدن ؟ (706159) (moderator18)
 
خود کرده را تدبیر نیست
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۶:۰۸
خوب شد.تا شماها باشین با این آقا جدی تر برخورد میکردین.خدا به داد ما ملت برسه. (705660) (moderator18)
 
پول نداشتن شوخیه ؟؟؟؟؟؟؟
Europe
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۶:۳۸
آقای احمدی نژاد من از اینکه به شما رأی دادم به غلط کردن افتادم ، در نظام ما وجود ولی فقیه برای این هدف است که مملکت قائم به هیچ مسئول دیگری نباشد و بدون هیچ هزینه ای بتوان افرادی را که دچار خودشیفتگی شده اند کنار گذارد و مملکت را مصون نگه داشت ، با وجود رهبری چه ترسی باید از بازتابهای خارجی داشت ، مگر در این مملکت فقط احمدی نژاد است که می تواند بر سر اسرائیل و آمریکا فریاد بزند . واقعاً سخنان ایشان در مجلس مفتضحانه بود ، ایشان به جای اینکه از مجلس بترسند ، همه را به بازی گرفته اند ، یک نفر به ایشان حالی کند مگر زندگی و له شدن مردم زیر فشارزندگی شوخی است . ای کاش به جای وحلل عقده من لسانی ، دعا کند که خدا چشم و گوششان را باز کند و بدبختی مردم را ببینند .
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است با دوستان مروت ، با دشمنان مدارا
واقعاً این همه دشمن تراشی نابخردانه و غیر اصولی تا به کی ، سیاستمداری اینه؟
خاتمی هم بر علیه اسرائیل سخن می گفت اما ما اینهمه دشمن نداشتیم ، ایشان عاقلانه تر برخورد می کردند . رهبری هم بر علیه اسرائیل می گویند ، اما اینقدر دشمن درست نکرده اند ،
خداوند بیامرزد پدر و مادر خاتمی را که در جواب فریاد بازم حرف دانشجوها در آخر دوره دومش گفت ( انشاالله بعداز من کسانی می آیند که به حرفشان عمل می کنند ) خاتمی جان یاد گرانیهای سالی یکبارت دم عید به خیر . (705662) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۷:۰۶
اتفاقا نه تنها نبابد فراموش کنند بلکه باید از تمام ابزار های قانونی خود استفاده کنند و با استیضاح و طرح عدم کفایت این دندون خراب را کشیده و دور بندازند.

شما اگه همان پارسال ایشون رو به مجلس می کشوندید حالا وضعیت مملکت این نبود. (705664) (moderator18)
 
هموطن
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۹:۰۸
مگرغیراز این انتظار دیگری داشتید؟ولی سئوال اصلی وبی پاسخ البته اینست که پشت ایشان به کجا(واحیانا چه اسناد ومدارکی)گرم است که اینگونه همه چیز را به تصور خودبه سخره وبازی میگیرد؛مجلسی که در قبال رسوایی عظیم مالی (که یک میلیاردیم انرا برای دشمنان!!!خودمان صدهابرابر بزرگ مینماییم)با عاملین دولتی به رفق ودوستی مماشات میکند انتظار دیگری دارد؟شاید هم درپشت صحنه خبرهایی هست که مردم به دانستن انها نامحرمند!الله اعلم؛حالا هم شما برای رضای خدا وملت پیشنهاد بخشش اهانت را می دهید تا صدها گام دیگر درمقابل رقیب عقب نشینی کرده باشی!بپذیرید که تدبیر لازم را نداشتید؛مثل خیلی موارد دیگر (705667) (moderator18)
 
منفرد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۳:۵۹:۳۱
اين فرد را استيضاح كنيد.همه را به سخره گرفته (705669) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۰:۳۰
واقعا اگر اين مجلس نتونه اين رئيس جمهور رو استيضاح كنه معلومه كه نماينده ملت نيست و مزدبگير دولت هست
وقاحت هم حدي داره... حالا فكر كن رسانه هاي خبري خارجي سخنان رئيس جمهور محترم(!) رو ترجمه كنند و در سايت هاشون بزنند
كجاي دنيا رئيس جمهوري اينقدر وقيح هست كه در صحن مجلس كشور همه چيز رو به مضحكه بگيره؟ (705671) (moderator18)
 
محمد
Netherlands
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۱:۱۴
حرف سخیف میزنید بخدا......اینکه چون یک نفر، ولو رئیس جمهوز مملکت، دهنش قفل و بست ئدارد پس، نه تنها نباید از او سوال پرسید، بلکه باید راهی برای تعامل و هماهنگی با او پیدا کرد، این اخر وقاحت است!!! این موجود برای کشور نه تنها اقتصاد و سیاست، که ابرو از لحاظ ادب برخورد نیز نگذاشته است و شما هنوز نمی خواهید بپذیرید که در حمایت از او خطا کردید!!!!!! عجبا...... (705673) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۵:۰۲
ببخشيد شما؟؟؟
چرا خودت رو معرفي نكردي ؟
اگه جزو سوال كنندگان بودي كه مطمئناً مي تونستي از حربه هاي ديگري نظير پس گرفتن امضا و ... قانوني جلوي اون رو بگيري.
چرا هممون بعد از اينكه يه گندي زديم بدنبال انداختن گردن ديگران هستيم و خودمان را بري مي دانيم؟
از اول اين حرفها رو مي زدين و رئيس جمهور رو براي صرف چاي و صبحانه به مجلس دعوت مي كردين بيشتر نتيجه مي گرفتين.
اين هم نتيجه بي فكري جناب مطهري و هم پالكي ها ...
ما مي كشيم كه عادت كرديم ديگران گند بزنن و ملت جور كش پاش بشينن.
خدا از سر تقصير ما در گذرد. (705687) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۸:۲۶
اقای مطهری کار درستی کردند، اول باید مشخص میشد که آقای احمدی نژاد چطور آدمی است تا بعد به استیضاح راحت‌تر رای مثبت بدهند.
شما ببینید برای همین طرح سوال چقدر وقت صرف شد (706063) (moderator18)
 
غمگین
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۵:۳۴
متاسفانه باید بگم ای نمایندگان مجلس شورای اسلامی:نوش جانتان و گوارای وجود (705688) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۵:۴۲
مجلسی که بنی صدر را به زیر کشید، اینگونه در مقابل احمدی نژاد آچمز شد!!!

چرا؟؟؟

- قدرت احمدی نژاد

یا

- ضعف مجلس؟؟؟

من به دومی رأی میدم. شما چی؟ (705689) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۶:۰۶
بنظرم که لحنش متناسب با لیاقت شما نماینده های پاچه خوار بود.
خودتون خواستینش خودتونم تحویل بگیرید (705690) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۴:۵۱
وکیل الدوله حرام خور...
حرامت باشه اون حقوقی که به عنوان نماینده ملت گرفتی.حرامت باشه... (705962) (moderator18)
 
عادل
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۶:۲۵
شمار رو به خدا ، نمايندگان مجلس دوره نههم بيهوده وقت مردم و خودتان و سرمايه اجتماعي را بهدر ندهيد.
برويد توي خونتون بنشينيد
حقوقتون رو هر ماهه بگيريد.
نوش جونتون
از مردم هزينه نكنيد
شما بي ... تر از آن هستيد كه با ا . ن درگير بشيد و حق مردم و كارخونه را بگيريد.
شما از چه چيز ا. ن مي ترسيد؟!
يا براي كسب راي در مرحله دوم مي هراسيد؟
دوره نههم خيلي بيكفايت بود!
اما اميدي به دوره بعد هم نيست!!
سوال يعني چه؟
حقتون هم همينه
وقتي استيضاح هست... (705692) (moderator18)
 
ناظر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۸:۰۵
"... به همين دليل هم ۳ روز پيش، ۷ نماينده تهران از نمايندگان خواستند بجاي طرح بيهوده اين سوالات مهم، دولت را به حل مشكلات مردم تشويق كنند. "
جایگزین پیشنهادی 7 نماینده مذکور ، یعنی تشویق دولت به حل مشکلات مردم ، نیز بیهوده تر از طرح سوال بیهوده است. (705699) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۸:۲۷
بخش سیاسی الف

شما مطلب را مصادر به مطلوب می کنید و می گوئید عمل ما در سوال نکردن از ریاست جمهور درست بود ولی با دلایل زیر سوال کردن از ریاست جمهور نه تنها درست بود بلکه یک افتخار برای سوال کنندگان بود

1- یک اصل از قانو ن و حق سوال از بالا ترین مقام رسمی اجرایی کشور برای اولین بار انجام گرفت و تابوی عدم پاسخ گویی ریاست جمهوری شکست

2- اینکه مجلس در راس امور است و کلیه مجریان باید پاسخ گو باشد هم برای مجریان هشدار بود و هم به نمایندگی مجلس جایگاه داد

3- با حضور ریاست جمهوری در مجلس و پاسخ های نه چندان منطقی و دقیق و حتی شوخی های که در شان ریاست جمهوری نبود نشان داد که بزرگان مجلس باید برای آینده کشور بیاندیشند زیرا ریاست جمهوری به هیچ عنوان حاضر نیست در حد قانون حرکت کند (705700) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۸:۵۲
بخش سیاسی الف

شما مطلب را مصادر به مطلوب می کنید و می گوئید عمل ما در سوال نکردن از ریاست جمهور درست بود ولی با دلایل زیر سوال کردن از ریاست جمهور نه تنها درست بود بلکه یک افتخار برای سوال کنندگان بود

1- یک اصل از قانو ن و حق سوال از بالا ترین مقام رسمی اجرایی کشور برای اولین بار انجام گرفت و تابوی عدم پاسخ گویی ریاست جمهوری شکست

2- اینکه مجلس در راس امور است و کلیه مجریان باید پاسخ گو باشد هم برای مجریان هشدار بود و هم به نمایندگی مجلس جایگاه داد

3- با حضور ریاست جمهوری در مجلس و پاسخ های نه چندان منطقی و دقیق و حتی شوخی های که در شان ریاست جمهوری نبود نشان داد که بزرگان مجلس باید برای آینده کشور بیاندیشند زیرا ریاست جمهوری به هیچ عنوان حاضر نیست در حد قانون حرکت کند (705701) (moderator18)
 
پيروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۰۹:۳۰
اين چه ادبياتي است كه شما بكار ميبرين اينكه ريس جمهور درست جواب نميده پس نبايد سوال شود اگر اينطور هست با آدمهاي شر كاري نداشته باشين چون بيشتر شرارت ميكنند اين از بي لياقتي مجلس هستش كه به تمسخر گرفته ميشود (705703) (moderator18)
 
سعید
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۱:۰۸
این جلسه باید برگزار میشد. شما هم بیخود خودت را توجیه نکن آقای توکلی.
رسیدگی به مشکلات مردم وظیفه قانونی شماست و تضادی با طرح سوال از رئیس جمهور ندارد.
شما هم به جای ترس از تیرگی روابط مجلس و دولت تلاش کنید که خواسته اصلی مردم را که همانا وادار کردن دولت به خدمت به مردم در چارچوب قانون است عملی سازید. (705705) (moderator18)
 
رخ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۲:۴۵
آدرس اشتباه ندهيد مجلس بعنوان عصاره ملت بايد رِئيس جمهور راموردسوال قراردهد براي اينكه رئيس جمهورنتواند به مجلس يعني ملت دهن كجي كند برويد آئين نامه را اصلاح كنيدسوال ازچنين رئيس جمهوري بااين ادبيات وسطح فرهنگ موهبتي بود تادراصلاح فرايندسوال ازرئيس جمهورضرورت اصلاح رالمس كنيد جادارد ازتمامي عزيزاني كه مسئولانه ودرجهت استبدادزدائي رئيس جمهور راموردسوال قراردادن تشكركنيم وغيرمسئولين راتقبيح نمائيم (705711) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۵۴:۱۹
مجلس ، عصاره ملت؟ مدت هاست که از مجلس دیگه چیزی باقی نمونده! (706088) (moderator18)
 
حسن زاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۴:۰۹
باسلام

امان از این همه هنرمندی آقای احمدی نژاد ؛ نمایندگان پس از این همه فرافکنی و بگیم یا نگیم خلاصه با سوال های جدی دقیقه 90 شوخی سوال برانگیزی را با وی شروع کردند و ایشان هم با زیرکی خاص و شوخی شوخی مسایل جدی را به نمایندگان و حامیان آنها و جریان خاص ... گوشزد کرد و برای آخرین بار عیدانه ویژه ای را که خواندگان نامش را هرچه می خواهند بگذارند به طور جدی به نمایندگان خانه ملت هدیه دادند.
بهرحال ایشان با همان لحن همیشگی شان با پاسخ های کوتاه ، ابتدایی و زیب زاکی نشان دادند سوال ها در قد و قواره رییس قوه مجریه نیست .....
هم از مکتب ایرانی مشایی دفاع کردند و هم از جوانفکر و ... خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل...
به هر حال مردم همچنان دچار مشکل گرانی و تورم و مسوولان دنبال یک و دو کردن روی الفاظ و .... خدا عاقبت همه ما را بخیر گرداند.
حسن زاد (705715) (moderator18)
 
سعيد
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۴:۱۱
اونجايي كه احمدي نژاد گفت همه تيپي را در زمان انتخابات و راهپيمايي در تلويزيون نشان ميدهيم اما بعدش به همانها گير ميدهيم خيلي با حال بود. (705716) (moderator18)
 
افشین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۵:۳۰
اگر نمایندگان واقعا نمایندگان این ملت هستند وقتش هست که ایشان رااستیضاح و طرح عدم کفایت برای ادامه خدمیش زده شود (705720) (moderator18)
 
علی . م
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۶:۲۸
پیشنهاد جالبی مطرح نکردید ! که این روز تلخ را فراموش کنید و به مطالبات به حق و فوری مردم و تولیدکنندگان کشور بپردازید . معنی این پیشنهاد شما چی هست؟ وقتی قانون را اجرا نمی کنند وقتی مسئولین اجرائی بخصوص در این یکسال اخیر فقط حرف زدند و نتوانستند کاری برای مردم انجام دهند نباید مسئولش نقد شود نباید به مجلس پاسخ دهند . مردم که مستقیم نمی توانند انتقاد کنند این جلسه برای ما ضمن تلخ بودن - درک نکاتی واقعی از شرایط کشور هم داشت البته برای خیلی از مسئولین زیاد مهم نبود چون تا چند روز دیگه خیلی از آنها همراه خانواده تعطیلات خود را در کشورهای دیگه شروع می کنند و ما هستیم با گرانی و . . . . (705724) (moderator18)
 
محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۶:۵۳
متاسفم از سخنان رئیس جمهور، بابا چه طرز جواب دادن به نماینده مردم است. (705725) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۰:۱۸:۲۸
این نشاندهنده میزان احترامی است که برای ملت قائل است. (706804) (moderator18)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۸:۰۰
سلام
نفس سوال از رئيس جمهور خوب است ولي تعامل براي ملت از آن بهتر .
حضور آقاي احمدي نژاد تابوي اين حركت را شكست و سطح قدرت مآبي برخي از مسئولين را پايين آورد ولي نحوه جواب دادن ايشان نه در شأن رئيس دولت و نه در شأن مجلس و ملت ايران بود.
آيين نامه مجلس در اين خصوص خلاء دارد كه بايد رفع گردد .
ضمناً لجبازي مجلس در استيضاح وزير راه را ديديم پس نبايد منتظر گذشت از سوي مجلس باشيم .
دوباره چوب اين لج و لجبازي را بايد ملت بپردازد .
يا حق (705727) (moderator18)
 
شنگول
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۱۹:۵۳
مشکل مردم همین آقایانند که با بی تدبیری این وضعیت را ایجاد کرده اند .
هر روز به مشکلات مردم اضافه می شود و فقط آقایان وعده می دهند.
با مصلحت اندیشی که نمی شود مملکت اداره کرد. (705734) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۱:۲۹
هر مقامی صحبتی که میکند باتوجه به حامی پشت سرش می باشد راستی حامی رئیس دولت کیست؟ مردم.کار انجام شده. مجلس.متدینین.؟ (705739) (moderator18)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۱:۳۵
من اگر سخنان احمدی نژاد رو در جای دیگه ای خونده بودم نمیتونستم تشخیص بدم رئیس جمهور یک کشور این حرفها رو زده.
دور از شان مردم و مجلس بود. اگه استیضاح نشه به مردم خیانت کردید. بابا صد سال گذشت یه مدرس و یه مصدق این مجلس کم داره عقب کردیم به جای پیشرفت. (705740) (moderator18)
 
فواد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۴:۲۲
و اينكه سوال كننده يك ربع فرصت داره و پاسخ دهنده يك ساعت، مشخصه كه چي آقايون نمايندگان دولت (شما نماينده دولت هستين نه نمايندگان مردم) (705747) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۵:۱۵
ایا شما مثلا نمایندگان میخواهید مشکلات مردم را با همکاری این ادم؟ حل کنید (705749) (moderator18)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۹:۱۳
خدایا این احمدی نژاد را خودت نجات بده تا این همه زجر نکشه از دسته این مجلسی ها این ادم های نفهم
خدایا ظهور حضرت مهدی را زودتر بگردان تا خود حضرت مهدی دستش را بگیرد
کجای دنیارو دیدی اینجوری برای مردمش خدمت کنه
(705758) (moderator18)
 
Poland
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۲۹:۱۶
حدس می زدم برای چه مخالف طرح سوال هستید، ولی بالاخره همین طرح سوال (با وجود نقص آیین نامه) یک هشدار به احمدی نژاد است که به جاده اصلی برگرده وگرنه طرح عدم کفایت چندان دور از ذهن نیست.
به نوعی اتمام حجت بود. البته همه اینها به شرطی است که مجلس آینده نیروی بیشتری برای نظارت بر دولت به خرج بده. (705759) (moderator18)
 
Russian Federation
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۱:۴۵
كاش بي عرضگي و منفعت طلبي خود را به حساب رضاي خدا و ملت نمي گذاشتيد . بر همگان واضح است كه خواست خدا و مردم در روشن شدن اذهان ، جواب قانع كننده به سوالات و شبهات مطرح شده توسط طرفين و پيگيري و برخورد قاطع با قانون گريزان و افرادي است كه در حاشيه امنيتي ايجاد شده توسط آنها ، به غارت و چپاول بيت المال مشغولند ! (705765) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۲:۳۷
بخش سیاسی الف

شما مطلب را مصادر به مطلوب می کنید و می گوئید عمل ما در سوال نکردن از ریاست جمهور درست بود ولی با دلایل زیر سوال کردن از ریاست جمهور نه تنها درست بود بلکه یک افتخار برای سوال کنندگان بود

1- یک اصل از قانو ن و حق سوال از بالا ترین مقام رسمی اجرایی کشور برای اولین بار انجام گرفت و تابوی عدم پاسخ گویی ریاست جمهوری شکست

2- اینکه مجلس در راس امور است و کلیه مجریان باید پاسخ گو باشد هم برای مجریان هشدار بود و هم به نمایندگی مجلس جایگاه داد

3- با حضور ریاست جمهوری در مجلس و پاسخ های نه چندان منطقی و دقیق و حتی شوخی های که در شان ریاست جمهوری نبود نشان داد که بزرگان مجلس باید برای آینده کشور بیاندیشند زیرا ریاست جمهوری به هیچ عنوان حاضر نیست در حد قانون حرکت کند (705768) (moderator18)
 
کاوه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۲:۴۶
فکر می کنم با وجود پیش بینی صحیح از نحوه پاسخ رییس جمهور دست آورد جلسه سوال مثبت بود. هر ناظری خارج از طرفین درگیر بوضوح می تواند ببیند طرف داران دولت و ناقدان آن چه بدست آوردند.
درخواست نمره بیست از مجلس و مسخره کردن نمایندگان نشان از عزم راسخ رییس جمهور بر ادامه خودکامگی است.
بدیهی است که ترکیب مجلس فعلی توانایی اجرای حرکت بعدی را ندارد. برای انتقام گیری از دولت هم دیگر دیر است. اما، طرح سوال و جواب بیادماندنی رییس جمهور می تواند برای نمایندگان دور بعد راهنمای بزرگی باشد. هرچند امیدی به حافظه تاریخی ما وجود ندارد! (705770) (moderator18)
 
خودم
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۳:۰۹
با جوابهای احمدی نژاد خیلی حال کردم، پس انتظار داشتید بیاد اونجا سرش و بندازه زیر بگه بله شما درست میگید. جواب"های" میشه "هوی". چون رفتار مجلس در قبال دولت لج بازی بود، همین سایت الف و جهان و همین 7 نماینده تا قبل از انتخابات محکم پی گیر قضیه سوال از رئیس جمهور بودند وقتی دیدند که دارند مجلس نهم رو از دست میدن شروع کردند به نامه نگرای و آقا بیایید با هم خوب باشیم چا همون موقعی که آقای مطهری دنبال طرح سوال از رئیس جمهور بود این فکر و ایده به ذهنشون نرسید یا اون موقع فحش و توهین دادن به رئیس جمهور مدال شجاعت داشت. (705771) (moderator18)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۴:۴۴
آخه چرا ریش و قیچی رو میدید دست مطهری بی تدبیر و بی سیاست؟؟؟؟


آخه چرا ریش و قیچی رو میدید دست مطهری بی تدبیر و بی سیاست؟؟؟؟


آخه چرا ریش و قیچی رو میدید دست مطهری بی تدبیر و بی سیاست؟؟؟؟ (705774) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۶:۲۲
جناب آقای توکلی عزیز :
به راه بادیه رفتن به از نشستن باطل - هر چند این سوال به راه بادیه رفتن هم نبود.

اما امروز بیش از پیش همه چیز بر مردم آشکار شد. من نمی دانم چند درصد مردم از این ادبیات حتی در محاورات دوستانه خود استفاده می کنم اما حدس میزنم آقای احمدی نژاد در صدر این افراد قرار دارد.

چون مشکلی حل نمی شود که نباید روی آن سر پوش گذاشت. حال باید به فکر مرحله بعد بود. شما این فرصت را به احمدی نژاد دادید که از عملکرد نا درست خود دفاع کند و یا حتی اگر دفاعی ندارد حرفی بزند، برنامه ارائه کند که مجلس و مردم را امیدوار کند که عملکرد بهبود می باید ( درست شدنش پیش کش).

حال این وظیفه گردن شماست که با توجه به جلسه امروز به فکر فردای این مردم و مملکت باشید.

سکوت نکنید! قاطع باشید. (705779) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۳۹:۱۴
اون کار نباید میشد (قبول) خب جناب توکلی بفرمائئید مثلاً میخواهید چگونه به نتیجه برسید وحق مردمی را که نماینده شان هستید از قوه مجریه بگیرید ؟ (705791) (moderator18)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۰:۵۴
به نظر میرسه ابزاری به نام استیضاح و استفاده از ماده ۲۳۲ آيين نامه فقط برای دکور و قشنگی در قانون گذاشته شده است. (705796) (moderator18)
 
Chile
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۱:۰۴
الآن همه روي توهين‌هاي رئيس دولت به نمايندگان و شوخي‌هاي زننده او متمركز شده‌اند. اما سخنان ايشان ابعاد ديگري هم داشت. مثلا نام بردن از چهارشنبه سوري با رويكرد مثبت، در حاليكه هر سال در نيمه دوم اسفند اين ماجراي چهارشنبه سوري واقعا به يك معضل عمومي براي ملت و دستگاههاي نظام تبديل مي‌شود رئيس دولت درست چند ساعت پس از چهارشنبه سوري كذايي در صحن پارلمان از اين رويداد به طور ضمني تجليل مي‌كند. يا تبريك گفتن نوروز به جامعه بشري(!) در حاليكه هنوز زمان تبريك نوروز نيست و ايشان هم طبق روال سنواتي در زمان خودش پيام تبريك راديو تلويزيوني خواهند داشت. اما اصرار بر اينكه در چنين جلسه‌اي اين تبريك بي‌مناسبت را بگويند و در آن ذكري از جامعه بشري(!) به ميان آورند آشكارا يك حركت طعنه آميز و موضعي از سر لجاجت و دهن‌كجي به كساني است كه نسبت به افراط در ايران‌گرايي يا جعل واژه بيداري انساني به جاي بيداري اسلامي هشدار مي‌دادند.

پديده‌اي است اين آقاي احمدي‌نژاد! رفتار و منش ايشان به هيچ عنوان در حد و اندازه فرماندار يك شهرستان هم نيست تا چه رسد به رئيس جمهور. به اين دليل است كه قانون اساسي رجل سياسي بودن را شرط رئيس جمهوري مي‌داند. كساني كه بايد رجل سياسي بودن افراد را احراز كنند به اين سوال پاسخ دهند كه با كدام استناد اين آقا را رجل سياسي تشخيص داده‌ بودند. (705798) (moderator18)
 
emad
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۱:۴۲
توهین به ملت ایران وتوهین به شعور نمایندگان مردم (705802) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۷:۳۱
کدوم نمایندگان مردم؟!!!! (706057) (moderator18)
 
علی ش.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۲:۰۳
عصبانيت و اعتراض‌هاي مكرر نمايندگان ...
... چرا كه طبق آيين‌نامه، سوال كنندگان فقط ۱۵دقيقه و رئيس‌جمهور ۶۰ دقيقه وقت قانوني داشتند و پس از پاسخ رئيس‌جمهور، نمايندگان قانوناً هيچ كاري جز اعتراض و تذكر نمي توانستند انجام دهند.
طبق آيين‌نامه مجلس، پس از پاسخ رئيس‌جمهور، نمايندگان نه مي‌توانند درباره پاسخ‌هاي ايشان راي‌گيري كنند و نه حداقل پرونده آنرا به قوه قضائيه يا كميسيوني براي رسيدگي بفرستند.


ولی ما تو تاریخ-مدنی خونده بودیم که اگه از جوابها فانع نشدند میتونن رئیس جمهور را استیضاح کنند.
(705804) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۲:۱۱
آقا جان زودتر دست بجنبانید و مشکل تورم و دیگر مشکلات را بدون کمک قوه مجریه حل کنید و اصلا کامتان را در این شب عیدی تلخ نکنید. شما به جلو حرکت کنید ملت هم به دنبالتان خوهند امد. کاری را که میشود به این آسانی حل کرد چرا زودتر حل نمیکنید. رییس جمهور چه کاره است خودتان دست بجنبانید. (705805) (moderator18)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۱:۵۶
علی اقا! رییس جمهور شخص اول اجرایی کشور است و بانک مرکزی هم از ایشان دستور می گیرند، اونوقت چطور می خواهی بدون قوه مجریه مشکلات را حل کنید؟!! ضمنا مجلس فقط قانونگزار است و نه اجرا کننده! (705997) (moderator18)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۳:۱۰
جناب دکتر توکلی عزیز
اولاً:طرح سوال نوشدارو بعد از مرگ سهراب بود.
دوماً:احمدی نژاد باید استیضاح می شد نه مورد سوال واقع بشه

سوماً:نامه دادن شما 7نفر مبنی بر مخالفت با طرح سوال اشتباه بود (705807) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۳:۱۲
اين را نشنيده بگيريد:
امروز ثابت شد كه نه تنها مجلس در راس امور نيست بلكه در ته امور هم جايي ندارد.
اين مجلس و اين رئيس جمهور زبان هم را خوب مي فهمند و پته هاي هم را روي آب مي ريزند و آنچه در اين ميان گوشت قرباني است ملت و مردم ايران هستند كه دو طرف فقط به فكر منافع خود بوده و به اسم دفاع از آنها به شعور و درك ملت اهانت مي كنند. (705809) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۴:۴۹
ای کاش نمایندگان عزیز مخصوصاً دکتر توکلی و دکتر مطهری ، آئین نامۀ سوال از ریاست جمهوری را بازنگری کنند.می دانیم که در آخر سوال یک نماینده از یک وزیر ،رییس مجلس می پرسد که نماینده از پاسخ وزیر قانع شده یا نه و اگر نه آن را به مجاری دیگر می سپرند، ولی در سوال از رئیس جمهور چنین چیزی نیست.از این رو اگر نمایندگان کاملاً برحق هم باشند و جواب رئیس جمهور هم کاملاً ناصواب، نمایندگان هیچ راهکار ی در این خصوص ندارند.به نظر من اگر طرح سوال از رئیس جمهور اینگونه اصلاح شود که اگر نمایندگان طراح سوال ، از پاسخ ریس جمهور قانع نشدند، آنگاه راهکار استیضاح به طور خودکار در جریان افتد ،آنگاه دیگر رییس جمهوری نخواهد توانست جواب سوال نمایندگان محترم را با کلی گویی و تمسخر بدهد. (705814) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۵:۲۵
این همه بحث و جدل برای سئوال از رئیس جمهور چند سئوال ساده و بی اهمیت بود که ارزش این همه بگو مگو نداشت! (705819) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۶:۰۲
به نظر من اینکه فقط آقای احمدی نژاد را مقصر بدانیم اشتباه است؟ وسع ایشان در همین حد است...توقع بیجا از ایشان نباید داشته بایم......باید به شعور مردم شک کرد.....به شعور انتخابشون.... به پختگی سیاسی مردم........باید به اون سازوکاری که افراد نالایق در اون به راحتی به قدرت می رسند شک کرد..... (705822) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۶:۲۰
راستش دلم خنك شد اينطوري تو مجلس صحبت كرد تا مشخص بشه اكه واقعا شماها نماينده ماها هستيد طرح استيضاح را اجرا كنيد, ميدانم اين رو هم درج نميكنيد (705823) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۶:۵۵
این مجلس که سر ته مونده چائی احمدی نراد با هم دعوا میکردند لایق همین رئیس جمهور است (705824) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۸:۴۱
""دليل اصلي ما براي مخالفت با طرح سوال از رئيس‌جمهور اين بود كه با توجه به روحيات و نوع بيان آقاي احمدي‌نژاد و از همه بدتر، وقتي كه آيين‌نامه براي سوال‌كنندگان و رئيس جمهور قايل شده، طرح اين سوال وجواب، اثربخش نخواهد بود. نه به نفع سوال‌كنندگان و موكلانشان تمام خواهد شد و نه تاثيري در مواضع و عملكردهاي نادرست اين دولت خواهد گذاشت.""
این دلیل نمیشه که شما نامه امضاء از احمدی رو امضاء نکردی آقای توکلی!!!! موضع خودت رو مشخص کن!! در بسیاری از نوشته هات یکی به میخ میزنی و یکی به نعل!! لطفا این یکی نظرمو بذار و سانسور نکن!!
درود بر مطهری که حرف و امضاء و عملش یکی هست (705829) (moderator18)
 
م
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۴۹:۰۷
مجلس سوختی؟ دیگه گیر الکی نده. شما ها اکثر جلسات تو مجلس نیستید حالا به 11 روز خونه نشینی گیر دادید (705831) (moderator18)
 
رضا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۹:۱۱
خوشم مياد كه توام مثل احمدي نژاد تيزي و زود گرفتي كه منظور از خانه نشيني يعني غيبت و بر سركار حاضر نشدن احسنت به ذكاوتت... (706345) (moderator18)
 
آشنا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۰:۱۲
از عصبانیت زیاد، از اتفاق امروز چیزی نمینویسم.......................!!!! (705839) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۱:۰۵
آقا خوب حق این مجلسی ها رو داد!!!!
شما مجلسی ها اگه همون 7 سال پیش، بابت قانون گریزی های این آقا می ایستادید، الان اینجوری به ریش تون نمی خندید. شما نماینده همون خاشاکی هستید که ایشون قبلاً گفتند!!!!! (705840) (moderator18)
 
Latvia
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۲:۳۷
اين توصيه ها از سر ترس از احمدي نژاد است . فقط (705845) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۲:۵۸
این چه استدالال بی‌خودی است که کردین؟

چون طرفتان با ادب و نزاکت حرف می‌زند و نمیتوانید درست و حسابی از ایشان جواب بگیرید، اصلا نباید بپرسید؟


مشکلات مردم را فراموش کنیم؟
شما نماینده مجلسید؟
دعوای بچه های توی کوچه بوده که فراموش کنیم؟


(705846) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۶:۰۳
خداییش مگه انتظاری جز این داشتید؟ (705860) (moderator18)
 
سامان ط
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۶:۵۲
برای خودم متاسفم،که در مملکتی زندگی می کنم که شخصی مثل احمدی نژاد نماد عدالت!! و مهرورزی!! آن محسوب میشود.
حرف های رضا میر کریمی عزیز در برنامه پارک ملت در گوشم زنگ میزند: "یک عمر گذشت تا فهمیدیم از دین مهمتر چیز دیگری هست به نام اخلاق و اصلا همین اخلاق دین ما را متمایز می کند"

(705862) (moderator18)
 
اشرف معتقدی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۷:۱۵
به خدا قسم مردم دیگه از ریسمون سیاه وسفید می ترسن.اخه خجالت از مردم پیشکش از خدا نمی ترسن .منظورم تمام اقایونی هست که با رای مستقیم مردم میان بالا بعدش چه کلاهی میزارن سر همین مردم.این اقای احمدی نژاد معلوم نیست به چه پشتوانه ای این کارهای خلاف قانون رو انجام میده و جوابگوی هیچ کس هم نیست تازه از اینها گذشته حرف زدنش هم یه سور زده به چاله میدونی ها.فقط بعد از تاسف برای خودمون میشه گفت واقعا که.... (705863) (moderator18)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۷:۲۷
دوستان سالي كه نكوست از بهارش پيداست!!!!!
كسي كه اول همه چي رو به تمسخر گرفت و حتي به بيانات رهبري هم توجهي نداره بهتره كنار برود تا مماشات انجام شود.از لاريجاني بعيد بود (705864) (moderator18)
 
غريب آشنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۸:۱۰
افرين بر پيشگويي شما آقاي توكلي. انصافاً وقت آن نيست كه بگوييم: بابا كدو م رييس جمهور كدوم كشك. رييس جمهوري كه ادبياتش هيچوقت نماينده ادبيات قاطبه مردم نبوده است "حق" متلك گويي ندارد. اين حق را شما به ايشان داديد. (705866) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۴:۵۸:۴۴
مجلسی که اینقدر در برابر تمام تخلفات و کارهای رییس جمهور و مملکت سکوت کرده لیاقتش دست انداختن است. اگر می خواهید مورد تمسخر و دست اندختن واقع نشید خودی نشان دهید. (705868) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۱:۱۳
اتفا قا بر خلاف نظر شما باید این اتفاق می افتاد تا اتمام حجتی شود برای همه.
این اتفاق بسیار بهتر از آن است که دولت را به جلسه آشتی کنان دعوت بکنیم.حال تکلیف بر همه کاملا روشن است و معلوم می شود که آیا مجلس می تواند از شان و منزلت خودش و ملت دفاع کند یا همچنان سرش را در برف فرو می برد و ترجیح می دهد مانند آقای لاریجانی قضاوت نکند.

قضاوت برای زمانی است که حرف منطقی زده شود نه برای زمانی که مجلس را و به طبع آن ملت را به فحش و تمسخر بگیرد.

(705877) (moderator18)
 
علی بوستانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۲:۳۶
با سلام
اجناب توکلی اینکه جنابعالی قبل از روز چهارشنبه سعی فرمودید نقش صالح ناصح را بازی کنید کار درستی نبود، درست است که مجلس ازین سئوال و جواب طرفی نبست ولی حد اقل رئیس جمهور متوجه شد که مجلس اگر تصمیم بگیرد و افرادی مثل آقای توکلی محافظه کاری نکنندمیتواند در راس امور قرار گیرد امروز صبح آقای رئیس جمهور این موضوع را با تمام رگ و پوست خود احساس کرد و همین ثمر خوبی بود که احمدی نژاد لازم داشت و آقای مطهری به ایشان تفهیم کرد. بنظر میرسد آقای مطهری الگوی خوبی است آقاثی توکلی شما هم تاسی بفرمائید وبه ایشان اقتدا کنید (705879) (moderator7)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۳:۰۴
چرا هميشه بايد اين دولت رو تحمل كرد؟ (705881) (moderator18)
 
سلمان
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۳:۱۳
درسته که دولت کم اشکال نداره اما مجلس با این قانون هایی که وضع کرد و برخورد های لجبازانه باعث بدتر شدن اوضاع شد، آقایون مجلسی هم نباید و نمی تونن همه تقصیر ها رو گردن یه نفر بندازن و خودشون رو مبرا کنن و از آب گل آلود ماهی بگیرند (705882) (moderator18)
 
مفلوک
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۵:۳۵
نمایندگان ملت باید طرح سوال از رئیس جمهور را دوباره به جریان بیندازند و سوال جدیدی اضاف کنند که: «چرا رئیس جمهور نسبت به سوال نمایندگان احساس مسوولیت نمیکند؟» اینکه دیگه جزء وظایفش هست ؟؟؟ (705892) (moderator18)
 
مرتضی اشرفی
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۰۷:۱۵
مردم سالاری دینی با قرائت احمدی نژاد (705896) (moderator7)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۳:۰۷
به نظر شما اینکه یه آدم ادبیات پاسخ به سوال را ندارد دلیل می شود از او سوال نکنیم؟!؟؟!؟! (705915) (moderator18)
 
علیرضا
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۵:۱۲
. سوال و جواب از رئیس جمهور ؟ یاد فیلم قهوه تلخ افتادم ... خیلی شاد و جالب بود برام ... (705925) (moderator18)
 
فرهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۱۹:۵۷
رییس جمهور قانون گریز! (705941) (moderator18)
 
سهیل
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۰:۵۶
سلام چی شده همه مخالف احمدی نژاد شدید؟ تا حالا تورم نداشتیم؟ بیکاری نبوده؟ به سوالات توجه کردید؟ دوست دارید تو خیابون بهتون گیر بدن؟ با ایران و مکتب ایرانی مشکل دارید؟ آخه تو خیابون میگیرنتون جیغتون در میاد که. (705943) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۲۵:۱۹
ایشون تازه یادشون اومده به جوونها توی خیابون گیر میدن؟!!!
بعد از گذشتن از نصف دوره دوم ریاست جمهوری؟!
واقعا مشکل جوونهای ما اینه که مدل موهاشون چه شکلی باشه؟!!
این شعار انتخاباتیش بود و بعد از اینکه به ریاست جمهوری رسید در حد همون شعار باقی موند (707373) (moderator18)
 
علی
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۴:۰۷
درود رئیس جمهور محترم که به فکر نسل جوان بود۰نمایندگان محترم مجلس به جای فکر کردن به لباس جوانان بهتر است به فکر معیشت آنان باشند۰ (705956) (moderator18)
 
م-ر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۵:۵۱
انصافا دليل اصلي خود را براي انصراف از سئوال مطرح مي كرديد. نامه قبلي شما براي انصراف با آنچه كه حالا بين مي كنيد تناقض آشكار دارد. با مردم روراست باشيد حالا كه ايشان به شان شما توهين چند باره كرد پي به اشتباه خود برديد. شانتان را از مردم مطالبه كنيد مثل همه مطالباتي كه از مردم داريد ولي خود را بدهكار مردم نمي دانيد.
مردم در انتخابات و در راه پيمايي 22 بهمن فقط براي حفظ نظام و دستور مقام معظم رهبري حضور يافتند نه براي اين و آن و شما و ديگران
(705964) (moderator18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۸:۱۰
امیدوارم نمایندگان با این تحقیر شدن کمی به خودشون بیان و جلوی این آقا بایستند (705978) (moderator18)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۹:۰۱
چه توقعاتی دارید ؛ ایشون که از قبل گفته بودند مجلس در راس امور نیست ؛ امروز هم این موضوع رو ثابت کردند ؛ رفتار ایشون دقیقا در شان مجلسی بود که دیگر در راس امور نیست ؛ در شان خود نمیدید که باشما جدی صحبت کند ؛ به قول خودش میخواست خوراک شب عید مردم را تهیه کند. (705980) (moderator18)
 
يك مسلمان ايراني
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۲۹:۱۲
خداوند سبحان اقاي مطهري عزيز و تعدادي معدود از نمايندگان محترم را حفظ فر مايد كه در طول دورا نمايندگي حداكثر تلاش براي دفاع از حقوق مردم را ايفا كرده اند ولي در مورد بقيه نمايندگان فقط بايد گفت حيف از ان حقوق و زماني كه از مردم گرفتيد فقط دعا ميكنم كه اين سه ماه هم تمام شود و اين دوره بپايان برسد هيچ اميدي براي فعاليت مثبت اين نمايندگان نداشته و ندارم و تاريخ اين كشور به نيكي از اين دوره ياد نخواهد كرد البته با توجه به وضعيت اين دوره رئيس جمهور بنظرم حق داشت با اين نمايندگان اين طوري در صحن رفتار نمايد چون ميداند كه اين ها جسارت رفتار شجاعانه را ندارند پس بهتر كه نمايندگان با سكوت دوره اشان تمام كردد والسلام (705981) (moderator18)
 
مهاجر
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۰:۳۴
آقای احمدی نژاد اگر ملاحظه شان مجلس و نمایندگان مردم را نگه نداشت دلیلش فقط و فقط عملکرد خود نمایندگانه.وقتی وزیر اقتصاد با اون افتضاح مدیریتی دو باره برمیگرده سر جاش یا در موارد دیگه مجلس کوتاه میاد معلومه که دیگه پشم به کلاه مجلس نمیمونه (705987) (moderator18)
 
مصری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۱:۲۷
دست همه نماینده ها درد نکنه، از این بهتر نمیشد نشون داد که مجلس در راس امور نیست!!!!! (705994) (moderator18)
 
سامان
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۲:۳۱
۱۱ روز خونه نشینی و حجاب و متکی و مکتب ایرانی سوال های خاصی نبودن برا بقیه سوال ها هم که جواب داد البته باید فرصتی برا مجلسیا داده می شد تا قضیه روشن بشه ببینم رییس جمهور راست می گه یا نماینده ها ؛ مجلس نهم هم همچین مجلس با آبرویی نیست چه از حیث کارهایی که کرده و بی اخلاقی هایی که قبلا توش شده (706000) (moderator18)
 
زارعی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۳:۰۷
امروز گذشت تو این یکی دو ماه باقیمونده نماینده ها جبران کنن (706003) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۶:۴۹
آقای لاریجانی باز هم داستان استیضاح وزیر اقتصاد برای ما یاداوری شد (706014) (moderator18)
 
محمد غیاث الدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۳۹:۰۱
ادبیات شما سخیف تر از ایشان است (706021) (moderator18)
 
محمد علی از شیراز
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۵:۱۹
من ذاتا اقای توکلی را دوست دارم و12 اسفند تهران بودم وبه ایشان رای دادم خداوکیلی رییس جمهور از جنس مردم است اذیتش نکنید بگذارید کارش راکند (706045) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۰:۱۰
من هم توکلی رادوست دارم اما احمدی نژاد اصلا از جنس مردم نیست . (707463) (moderator18)
 
یه نفر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۷:۰۲
احمدی نژاد ایول!
جیگرم حال اومد، خوب گفتی به این مجلسیا!
چطور شد یه نفرشونم یه کلمه درباره اینکه چرا از قانون خدمات کشوری مستثنا شدن صحبت نکردن؟
چرا یه نفرشونم نمیتونه جواب بده که چطور خودشون برای خودشون تصویب کردن که حضور در مجلس با مدرک فوق لیسانس معادله؟
البته من خودم از منتقدین جدی احمدی نژاد هستم و خیلی از کاراشو قبول ندارم و به صلاح کشور نمیدونم. اما اکثر نماینده های مجلس رو از اون بدتر میدونم و احمدی نژاد رو به خیلی از اونا که بعضیاشون واقعاً آدمای کثیفی هستن و واقعاً چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند (که از کارای دیگر بعضیاشون خبر دارم) ترجیح میدم.
نماینده ها وقتی نمیتونن جواب حرفای احمدی نژادو بدن به ادبیاتش گیر میدن!
تازه واقعاً سوالات افتضاح بود. این چه سوالاتی بود؟ به نظر میرسید (706056) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۲۴:۵۹
اقای یه نفر شایسته است هر کس در هر مقامی که باشد مطیع قانون باشد ان شخص نماینده باشد یا رئیس جمهور صحبت سر این هستش که قانون چه خوب وچه بد باید ان را اجرا کرد صحبت از قانون گریزی است وتشخیص خود را بر قانون مقدم دانستن همانطور که همه میدانیم مجلس قانون گذار است چون نماینده مردم است ووظیفه دولت اجرای ان است ودر جاهایی که دولت بدلایلی توان اجرای ان را ندارد باید باارائه دلیل ومدرک به مجلس اعلام نماید (706203) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۴۸:۳۷
مجلس در راس امور نیست، چون قوانین لازم برای در راس امور بودن نداره
یک نفر میاد همه رو به سخره میگیره میره همین، نه قانون الزام آوری وجود داره و نه وقت کافی برای سئوال و جواب
وقتی رئیس جمهور گفت 16 دقیقه تازه متوجه شدم مجلس یک چهارم رئیس جمهور وقت داره و همین و بس و بعدش هم هیچ کاری نمیتونه بکنه
10 به صفر به نفع رئیس جمهور در ظاهر بود ولی در باطن این ذلتی که مجلس کشید و به سخره گرفته شد بدتر بود از کیش و مات
چون رئیس جمهور ثابت کرد مجلس در فرع امور هم نیست
فقط یک راه برای مجلس مونده و اگر از اون راه استفاده کنه متهم به سنگ اندازی میشه و البته توان انجام همون یک راه را هم نداره، الفاتحه (706064) (moderator18)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۵:۵۸:۳۵
سلام آقای احمدی نژاد
خوبی؟
ما که خوبیم، شما چطور؟
راستی برای عید رفتی آجیل بخری؟
هی ی ی ی ی ی ی ی.. ما هم رفتیم..جاتون خالی..دست کردیم توی جیبمون همون قدر پارسال پول دادیم، اما نمی دونم چه سری بود که نصف پارسال بهم آجیل دادند.
عجیب نیست به نظر شما؟
خوبی؟
ما که خوبیم، شما چطور؟

من به شما بیست می دم..خیالتون راحت.
راستی فک و فامیلا چطورن؟ خوبن؟
خودت خوبی؟
ما که خوبیم، شما چطور؟

سری بعد تشریف اوردین، می گیم بر و بکس چایی و قلیون و تشکیلات هم مهیا کنند..خونۀ ملت ، خونۀ خودتونه..شما هم جزئی از ملت هستید..ملت از شما..آهان راستی، شما نوکر ملت هستید.. اشکالی نداره، دفعۀ بعد خونۀ ما رفتید، بگید صاب خونه سفارش کرده، چایی داغ بذارن جلوتون..یه طعم سیب هم پیشکش کنند.
خوش می گذرها ..کلک ;)
اخم نکن

دم عیده..بخند با ما
شب عیده
عمو نوروز اومده (706107) (moderator18)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۴۳:۰۳
آجیل شب عیدت را دولت باید بده؟
شما از اقتصاد آزاد و بازار و ... چیزی می دونی؟ نقش دولت در اقتصاد را بلدی؟ (706410) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۳۱:۵۷
راست ميگه ديگه....گرون شدن ماشين به دولت مربوطه؟ گرون شدن دلار تقصير احمدي نژاده؟ حتما اگر گوشت و مرغ و نون هم گرون بشه ميگيد تقصير احمدي نژاده!! (708530) (moderator18)
 
م خیری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۱۱:۰۷
جناب آقای توکلی عزیز تر از جان ...
البته امیدوارم که اسائه ادب به محضر شما نماینده محترم مجلس نشده باشد!!!!!
من چیز زیادی از اسباب سیاست در وجود خود ندارم , ولی علاقه مند به پیگیری این امور در رسانه ها میباشم.
دور نیست زمانی که هر روز در سایت وزین شما مطلبی از فساد حلقه دولت ( جریان انحرافی ) و تخلف و سوء مدیریت مدیران نهاد ریاست جمهوری و ... می خواندم و به شما مباهات میکردم که حداقل به فکر مردم هستید و خود را در مشکلات مردم سهیم میدانید ولی با این اوصافی که پیش آمده بخصوص بعد از چاپ نامه آقای رحیمی ( معاون ریاست محترم جمهور) و تهدید به چاپ بیشتر مطالبی در مورد فساد مالی یا اداری شما به ناگاه چرخش عجیبی در نگاه شما به کارهای دولت فخیمه پیش آمد و شما سکوت را ترجیح دادید... البته در مقام من نیست که بخواهم قضاوتی داشته باشم که شایید شما هم مانند سایر نمایندگان سابقه خوب مالی و اداری نداشته باشید و از رانت و مسائلی اینچنین استفاده کرده اید , ولی آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.
باقی بقای نماینده محترم شهر تهران (706160) (moderator18)
 
عماد
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۱۱:۳۱
احمدی نژاد که میداند به هر حال استیضاح نمیشود . با رفتار خودش خواست تا
جایی که میتواند مجلس و مخالفین خودش را تحقیرکند. چون میداند این قدرت نمایی او خوش آیند طرفدارانش است.ایشان به فکر ریاست جمهوری دو دوره بعد است . زمانیکه احتمال میدهد موانع فعلی در قید حیات نباشند.برای اینکار او و مشاورانش روی قشر تحقیر شده جامعه حساب باز کرده اند.
دولت بعدی وارث کوه عظیمی از مشکلات خواهد بود که قشر ضعیف جامعه آن مشکلات را نه از دولت احمدی نژاد بلکه از دولت حاکم خواهند دید. و این مشکلات و معضلات دست آویزی برای انتقاد طرفداران وی و تبلیغ برای او یا کسی دیگر از تیم او خواهد بود.

(706162) (moderator18)
 
مهدي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۳۷:۳۲
اينكه پاسخ‌هاي رييس جمهور روشنگر نبود در بعضي از سوالات كاملا مشهود بود، اما نكته مهم اينجاست كه ادبيات ايشان آن‌چنان هم كه مي‌گويند سخيف نبود. تا پنج دقيقه آخر كه صحبت‌هاي عادي بود و در انتهاي صحبت‌هايشان انتقاداتي را به لحن طنز از نمايندگان پرسيدند، گرچه ادبيات فاخري نداشت، اما ادبيات سخيفي هم نبود. اينقدر نازك نارنجي نباشيد و ظرفيت خودتان را بالا ببريد. چند سال هر چي خواستيد با هر ادبياتي به ايشان گفتيد، يك بار هم ايشان به شما. (706231) (moderator18)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۴۳:۰۲
راست میگه بنده خدا. از در و دیوار انتقاد براش می باره ولی یه کوچولو نمیشه به نماینده گفت بالای چشمت ابرو. چون به مجلس توهین می شه و مجلس هم 290 نفره اما یه نفر مسئله ای نداره، (706247) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۵۳:۳۸
با اين سوالاتي كه مجلس از رييس جمهور پرسيد، همين جواب ها هم زيادش بود! اين همه بدبختي و دزدي را فراموش كرده بودند و فقط مي پرسيدند چرا از طرح عفاف حمايت نكردي و امت اسلامي را از وحدت خارج كردي؟ خب اين چه سواليه آخه !!

واقعاً از مجلس نا اميد شدم ! من تا همين امروز واقعا از عملكرد دولت ناراضي بودم اما با اين سوالات مجلس ديگر نمي دانم بايد به كي اميد داشت!

در كشوري كه نمايندگانش به فكر پوشش اسلامي مردمند و اختلاس و دزدي برايشان در رده اي نيست كه بخاطرش از دولت سوال بپرسند، به خدا پناه مي برم. (706273) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۶:۵۴:۱۳
حساب من و همه جوونای ناراضی از این وضعیت با رییس جمهور و وکیل الدوله ها بماند برای قیامت. اما یادمان باشد که در این شرایط چنین اقدامی از سوی مجلس هشتم غنیمتی بود که باید آن را ارزشمند دانست. مجلس نهم که به احتمال زیاد با تعداد زیاد به ظاهر مستقل ها و پایداری ها در مشت دولت خواهد بود. یعنی برای یک روز مجلس هشت و امثال لاریجانی و مطهری و توکلی و باهنر و مصباحی و نادران و... حسرت خواهیم خورد. (706276) (moderator18)
 
فاطمه
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۱:۴۳
وقتی مجلس محترم جلوی اولین تخلف رئیس جمهور را نگرفت البته کار به اینجا میرسد ایشان مجلس و نمایندگان مجلس و به عبارتی ملت ایران را به تمسخر گرفت .
شاید هم حق شما مجلسیان همین باشد آخر مدارا تا به کی ؟
شما آقایان چه جوابی بر آن خنده های نیش دار دارید؟
بنظر میآید مجلس باید یکی را پیدا کند با ادبیات همین آقا با ایشان صحبت کند نه انسان فرهیخته ای مثل آقای مطهری که بعدش هم به ایشان بگوید با شاسی مدرک گرفته ای اگر آقای مطهری از ایشان شکایت نکند به ملت ایران خیانت کرده امروز واقعا متاسف شدم برای همه چیز عید به کاممان تلخ شد. (706317) (moderator18)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۱۹:۳۳
کسانیکه سخنان رییس جمهور را کامل گوش ندادند لطفا اول گوش دهند سپس اظهار نظر کنند بنظرم جوابهای احمدی نژاد قانع کننده بود و به کسی هم توهین نکرد لطفا مجلس جواب دهد مجلسیان و دیوان محاسبات چکار میکنند که ما نمی کنیم چرا باید ازشمول قانون خدمات کشوری بیرون باشند ولی من معلم خیر. (706346) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۱۹:۲۹
برای کسانی که فقط بشنوند و رد شوند قانع کننده بود. اما اگر به آمارها و گفته های قبلی همین آقا دقت میکردی میدیدی که فقط حرفهای عوام فریبانه بود
همین الان توی فارس نیوز جوابیه رییس دیوان محاسبات را بخون که از احمدی نژاد خواسته برای حرفهای بی پایه اش سند بیاره که نمی یاره
حرفهاشو دانلود کردم و گوش کردم و بسیار بد بود (707542) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۲۲:۱۴
واقعا برای چنین مجلسی که نمایندگان مردم ایران را نمایندگی می کنند جای تاسف دارد که رئیس دولت در پاسخ به نمایندگان منتخب ملت همه آنها را با لحنی تمسخر آمیز مورد خطاب قرار می دهد ... اومدم با شماها صفا کنم ؟ پول از کجام در بیارم ؟ شما خودتون تو خفا چکار می کنید ؟ من چون عضو نیستم تو شورایی ، پاسخگو نیستم ( مگه بحث شخص هست ایشان مسئول قوه مجریه هستند و نمایندگان ایشان در تمامی شوراها هستند)
خودتون برید ببینید پول ها رو چکار کردند چرا از من میپرسید؟
من دلیل گرونی رو بعدا به مردم می گویم؟ (میدونی این یعنی چی ؟ یعنی الان به شما که منتخب ملت هستید نمیگم بعدا به مردم میگم)
شما منتخبان ملت فانون برای منفعت خودتون وضع می کنید؟
من به حرفم که مجلس بر راس امور نیست اعتقاد دارم شما هم نظرتون رو بدید؟
سئوالاتون آسون بود به من میدادید خودم براتون سئوال های بهتری در می آوردم؟

شب عید است برید صفا کنید شاد باشید ...


(706353) (moderator18)
 
محی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۸:۰۴
بیشتر مخالفین رییس جمهور حسودن دلسوز نیستن بابا عامه مردم دوسش دارن تحملش کنین شما رای بیارین دوره بعد رییس جمهوری بهتراز اون باشین (706392) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۷:۳۹:۳۴
آقای توکلی ممنون اما این جلسه نتیجه ای نداشت.باید به فکر باشید! (706395) (moderator18)
 
امین
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۱۵:۰۳
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کلیه خدوم زحمت کش ملت بزرگ ایران اسلامی به نظر بنده حقیر به عنوان یک شهروند نه چیز دیگر!امروز شاهد بی تدبیری و عدم شجاعت نمایندگان ملت ایران را به نظاره نشستیم!متاسفم...

(706616) (moderator18)
 
Canada
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۱۹:۲۲:۴۲
اگر عقلانیت معیار باشد برخورد ریس جمهور کاملا درست بود و به خوبی ثابت کرد که آنچه به عنوان مجلس وجود دارد در واقع یک شوخی سخیف است و از حقیقت نمایندگی مردم کاملا به دور است گرچه هر کس هر چه دلش می خواهد می گوید به عنوان مردم.
(706640) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۰:۱۳:۱۳
مجلس نهم اگر می خواهد ثابت کند که واقعا نماینده ی مردم است باید احمدی نژاد را استیضاح کند (706785) (moderator18)
 
ابوالحسن_ع
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۰:۱۸:۰۵
آقای توکلی خداقوت
چراشما حرف مردم راگوش نمی کنید.مردم گفتند برای حل مشکلات ما امیدی به این دولت نیست .شما گفتید درسئوال از دولت تعامل پیشه کنیم . دیدید چه آبروی ازنظام برده است. حال ما می گوئیم درمرحله دوم انتخابات با هواداران دولت ائتلاف نکنید حتی لیست شما تکمیل نشود؟؟؟ باز شما گوش نکنید.!!!!!! (706801) (moderator18)
 
doost
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۲۲:۴۷
با سلام
احمدی نژاد به بعضی از سؤالها خیلی دقیق و خوب پاسخ داد و برخی دیگر را انصافا پیچوند!
در مورد بودجه ای که به شهرداری ها پرداخت شده، بحث وزارت ورزش، اظهار نظر در مورد طرح حجاب و عفاف و بودجه فرهنگی و ... پاسخ های خوبی داد، هم این که گفت سؤال ها در واقع سؤال از اختیارات و اظهار نظرهای رئیس جمهور بوده و نه وظایف او، که طبق قانون سؤال می بایست از وظایف رئیس جمهور باشد نکته خوبی بود، سؤال های خوبی هم از نمایندگان پرسیدند، جا داشت در مورد مخالفت برخی با طرح نظارت بر مجلس و مصوبه دانشجوی پولی هم می گفتند!

ولی در پاسخ به سؤال مقاومت در برابر حکم حکومتی مقام معظم رهبری واقعا سفسطه کرد و به جای اینکه به اصل مطلب پاسخ بدهد، ادعای خانه نشینی و استراحت و ... را بزرگ کرد و به آن پاسخ داد، کسی که این همه از مردم و صداقت با آنها سخن میگوید با اینگونه رفتارها در واقع به شعور مردم توهین می کند!!!
در مورد اشتغال هم به همین صورت، اگر هم اشتغالی ایجاد شده از قماش شغل های کاذبی مانند پارک بان و مأمور بی.آر.تی و این مدلی است وگرنه برای تحصیل کرده ها و متخصیصین اتفاق شگرفی نیافتاده!
در مورد مکتب ایرانی و آقای مشائی هم که ... انگار ایشان تعهد داده به هر قیمتی از مشائی دفاع کند!!! واقعا ارزشش رو داره! اون هم به قیمت ایستادگی در برابر رهبری که همه جوره برای احمدی نژاد خودش رو هزینه کرد!
ضمن اینکه در مواردی ادبیاتی را به کار بردند که واقعا شایسته رئیس جمهور نبود، و خط و نشان کشیدن آخر که اگر نمایندگان به این امتحان کمتر از 20بدهند " انصافا بی معرفتی و نامردی است" تأسف آور بود! حداقل آزادی و احترام به دیگران ایجاب می کند که برای نظر آنها - هرچه باشد- احترام قائل شویم، نه اینکه با اینگونه اظهارات به تخطئه مخالفان بپردازیم.
اللهم أجعل عواقب امورنا خیرا (706993) (moderator18)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۲:۴۱:۲۴
با عرض خسته نباشید و دست مریزاد به نمایندگان مجلس.
گاهی اوقات شک میکنم که آیا به اختیارات محدود و دیکته شده ی خود واقف نیستند که اینچنین پا را فراتر گذاشته .یقینا مردم مظلوم هم قضاوت خود را خواهند داشت.مردم همه ی آنچه که از آنها پنهان می شود واقفند.آقای احمدی نژاد،مجلس را به سوال و استیضاح کشید و متاسفانه برخی نشستند و نگاه کردند و به ریش بقیه و مردم مثل همیشه خندیدند (707044) (moderator18)
 
ض
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۱۰:۵۷
خداییش تقصیر مجلسی ها است..چقدر به دکتر گیر دادندوخودشان دکتری برای ملت نکردند.احمدی نژادهمه طرح هایی که در شهر ما بود را کامل کردوخدمات زیادی کرد.اما مجلس چشمش رو بر همه بسته.مجلسی که براخودشان امتیازات ویژه قائل شدن (707103) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۱۲:۴۷
خب اسم شهرتونو می گفتی تا ما هم با خدماتش آشنا بشیم! شاید خواستی ریا نشه!!! (707902) (moderator18)
 
Germany
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۱۴:۴۸
این رفتار از رئیس جمهور عجیب نیست چرا که ایشان چون می بینند کسی جلودارشان نیست همیشه همین طور رفتار می کنند. وقتی دیدم که ایشان هرچه خواست گفت و نمایندگان نشستند و توهین و اهانت ها را گوش دادند و هیچ دم برنیاوردند،
.اگر نمایندگان بیدار نشوند باید مانند زمان حکومت محمد علی شاه قاجار منتظر به توپ بسته شدن مجلس بود. به خاطر خدا از خواب بیدار شوید! (707109) (moderator18)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۴۴:۰۰
اقاي توكلي اين حرفا باعث نمي شه شما از وظيفه تون كوتاه بياييد بذاريد مردم بهتر احمدي نزاد بشناسند اگر محافظه كاري هاي شماها نبود دور بر اقاي احمدي نزاد پر نمي شد از افراد ناجور متاسفم براتون كمي محكم تر باشيد. (707161) (moderator18)
 
ناصر
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۴۹:۵۶
سلام .کارگران عزیز افزایش 18 در صدی دستمزدمان مبارک باد .خدا اخر و عاقبتمان رو ختمه به خیر کنه با این گرانی.بابا تو رو به خدا یکی به داد این کارگران برسه کجایند مدعیان عدالت... .3ماه حقوق +عیدی ما رو هنوز ندادن در حالی که 5 روز مانده به عید .
(707173) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۴ ۲۳:۵۰:۰۲
سلام

آقای توکلی نمی دانم می خوانید یا نه که انشاالله که بخوانید.

آیا نمی خواهید فکری برای " مردم " (توجه کنید "مردم") کنید یا حداقل فکری برای شان خودتان؟

احتمال می دهید که مصلحت نباشد.

آیا باید حتما خانه از پای بست ویران شود تا مصلحت حکم کند؟

(707176) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۱۲:۱۴
من که دلم خنک شد انصاف بدید ادبیات ایشون حداقل حسنش اینه که دل امثال من رو خنک می کنه. قدرش رو نمی دونید. البته که منم ترجیح می دادم با متانت بیشتری پاسخ می دادن ولی خب وقتی یه مرد یه تنه چند برابر گذشتگان تلاش می کنه و می بینه خیلیا که باید تلاش کنن نشتسن اعصابش خورد می شه و زشتهایی که نباید بگه رو به زبون میاره (707220) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۲۹:۳۵
اتفاقا به هیچ وجه نباید فراموش کرد. این توهین ها به شعور این ملت, محصول همین فراموشی و توصیه به فراموشی است. باید تا این وطن ویران نشده مرحله بعد را در دستور کار قرار داد. (707249) (moderator18)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۰:۵۹
این آقای احمدی نژاد که مدرک تحصیلی همه را قلابی میدونه با این ادبیاتی که بکارمی بره آیا در دوران دانشجوی 2واحد ادبیات فارسی پاس کرده ؟اگر پاس کرده حتما با شاسی بوده! (707269) (moderator18)
 
ostad
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۲۱:۲۲
اولا اساسی ترین مساله کشور بی کاری است.

سوال مهم این هست چند درصد از همین شاغلان قادر ند زندگی خود را به صورت متوسط نه بیشتر اداره کنند؟؟؟؟
بنابراین فقط تعداد شغل ها مهم نیست!!!

بدون هیچ تعصبی در گرانی و تورم بیشتر مسولین مقصر هستند،

(707795) (moderator18)
 
مهدی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۰:۴۹:۳۷
اولا که اکثر سوال ها، سوالهای اصلی مردم و دغدغه ی مردم نبود. آقای مطهری اومده درباره ی لباس مردم ازش سوال میکنه!!!!!!!
دوم اینکه هیچ یک از جواب های احمدی نژاد اصلا جواب نبود بلکه مسخره کردن مجلس بود. فقط یک سوال اساسی در بین سوال های بیخود وجود داشت و آ هم مساله اشتغال بود که ایشان جواب میدهد بله چرا نمی شود!!!
در بسیاری موارد هم گفت بعدا به مردم توضیح میدهم، انگار که نمایندگان مجلس، نمایندگان مردم نیستند!!! و بعد میگه مجلس در راس امور نیست.
(707280) (moderator18)
 
fbfb
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۰۰:۵۰
«بیشتر نمایندگان حاضر هم به زودی به همکاران دولت تبدیل خواهند شد و دیگر ضرورتی ندارد و ما هم راستش نمی‌خواستیم بیاییم و تلاش هم کردیم که این جلسه برگزار نشود؛ اما خب شاید قسمت این طور بود و هیأت رئیسه این طور تصمیم گرفت و هیأت رئیسه است دیگر و کاری نمی‌شود کرد؛ ما هم مطیع هیأت رئیسه هستیم. (707297) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۲۳:۱۹
اتفاقا خیلی هم مفید بود. شاید دیدن رودر روی احمدی نژاد شما را بیدار کند. اشتباه بزرگ شما که منافع حزبی را به منافع ملی ترجیح دادید همین پیامد را برای شما خواهد داشت. شما اصولگرایان کاری کردید که حداقل از نظر عده کثیری از مردم خیانت به نظام و ملت بود. (707319) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۳۷:۵۲
برای امثال خودم که نماینده هاشون شمایید بازهم متاسفم ،
انقدر مماشات کردید تا نتیجش این شد که چشم در چشمانتون بایسته
خلاف واقع بگه - خانه ملت رو به سخره بگیره و محکومتون هم بکنه.

آهای وکلای ملت جواب آیندگان رو چه خواهید داد، شما که مدعی حق و قانون هستید اما قدمی در مقابله با بی قانونی ها برنمی دارید. (707334) (moderator18)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۵۳:۴۵
امروز شاهد سیاسی در اعلی درجه آن در کشور بودم و بر حال خود و کشور و مردمم تاسف خوردم. بیچاره مردمی که با خلوص نیت همه رنج ها را تحمل می کنند و در همه صحنه ها از جمله انتخابات حضور دارند و نگاهشان هنوز به آرمان هاست و چنین سیاستمدارانی آنان را نمایندگی می کنند. تاسف بیشتر می شود آنگاه که در نظر بگیریم بخشی از همین مردم چنین رفتارهایی را ناشی از شجاعت تفسیر کرده و این فرد را تحسین می کنند. البته حداقل حسن این ناآگاهی این است که انسان این قدر غصه دار نمی شود. به مردم خوبم توهین نمی کنم و خود را از آنها آگاه تر نمی دانم اما نمی توانم تاسف خود را پنهان کنم از این که رئیس جمهور فعلی سوار بر موج همین رفتارها و حرف های سخیف و لمپنی دو بار بر کرسی تعیین سرنوشت کشور بزرگ ایران نشست. امروز به حال پدر پیرم غبطه خوردم که بنده خدا نمی داند چه خبر است و همچنان نگاه آرمانی خود را حفظ کرده است. (707346) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۵۶:۳۷
من گرچه از آقای دکتر احمدی نژاد انتقاد دارم، اما واقعا ایشان ضریب هوشی و زیرکی فوقالعاده ای دارند و خیلی سیاست های متناسب با هدف خودشان را اتخاذ و از همه جوانب خصوصا مسائل روانی بهره می گیرند. اینجا هم واقعا بهترین برخورد را برای برد خودش داشت. الان مجلس با این همه آدم به حساب سیاستمدار چه کار می تواند بکند؟ توقع داشتید ایشان بیایند و عذر خواهی کنند آن هم با این سوالات؟ ایشان موضعی گرفتند که مجلسی که اکثر قریب به اتفاق آن طرفدار دولت است هیچ عکس العملی نخواهد داشت. راستی مجلسی ها قضیه کمک به مساجد محل خدمت رو به سرانجام رسوندید؟ دستون درد نکنه (707348) (moderator18)
 
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۱:۵۷:۳۴
شما نماينده ها فقط سنگ خودتون رو به سينه ميزنيد ، مردم هم كه اصلا به حساب نميان ، نمونش قانوني كه كارمنداي شركت نفت از مديريت خدمات كشوري جدا شد و قانون خدمات كشوري فقط براي بهداشت و فرهنگ و نظاميا اجرا ميشه يعني 3 تا از مهمترين سازمان ها حقوق كم و بخور و نمير و بقيه مثل شركت نفت حقوق چند ميليوني ، كارمنداي شركت نفت يا مجلس چه كاري بيشتر از يك پرستار يا معلم انجام ميدن كه بايد اينقدر حقوقش بالاتر باشه؟
نمونه ديگه هم ماجراي امروز رييس جمهور كه آقاي لاريجاني به عنوان رييس مجلس حتي به خودشون زحمت ندادن چهاركلمه دفاع كنند.
البته انتظار ما از مجلس و نماينده ها بيشتر از اين هم نيست (707349) (moderator18)
 
یک دیوانه
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۱:۱۳
با ادب و احترام به ملت ایران که علارغم ادعاهای احمدی نژاد از ملت های دیگر برتر نیستند بلکه بندگانی مثل سایرین می باشند.
نکاتی در خور تامل:
1- جنان که در مناظرات انتخاباتی و پاسخ سوالات امروز شاهد بودیم این بنده ی خدا (محمود احمدی نژاد) خود را کارشناس ارشد و تافته ی جدا بافته می داند که در روانشناسی به این حالت "خود شیفتگی " می گویند.تعارفی با کسی ندارد و خودش هم همیشه اذعان کرده.
2- در دوران ریاست جمهوری ایشان به امر مشورت ،شوراها،کمیته های مشوربی و مخصوصا مجلس که نشانه ی جمهوریت یک نظام است توجه نشده است.اینجا بحث مثبت یا منفی بودن فرد مطرح نیست.در روم باستان هر زمان فردی این چنین ظهور کرده و لو خیر خواه او را حذف کرده اند فقط برای حفظ جمهوریت.
3- در مملکت ما روال بر این است که افراد(مسئولین) را زیاد متهم می کنند و فراموش می کنیم که مقصر فرد نیست بلکه ما هستیم و اندیشه هایی که داریم باعث سر بر آوردن افرادی این چنین هستیم پس قبل از متهم کردن فرد در دید و نقطه نظراتی که منشا بروز این مسائل هستند تجدید نظر کنیم.

در انتها از نمایندگان ملت انتظار می رود که از رشد و نمو تفکر تمامیت خواه و ضد جمهوریت نظام مقدس اسلامی جلو گیری کرده و هزینه های روحی و روانی بیشتر از این را برای ملت بوجود نیاورند. (707352) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۵:۳۲
موضع منفعلانه ی مجلس در این قضایا متاسفانه به ذهن متبادر می کند که مجلسیان دارای پایگاهی ضعیف در قبال دولت و ملت می باشند .
احمدی نژاد نمایندگان ملت را مانند گروهی خطا کار خطاب قرار داد و برای آنها طلب آمرزش کرد(کشیش و پیروان ).انگار این مجلسیان بودند که باید اعتراف می کردند. (707354) (moderator18)
 
مجید
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۷:۲۷
گرانی نتیجه سیاست گزاری نا صحیح می باشد چه در ایران چه در اروپا و آمریکا.لطفا فرا فکنی نکنید. (707356) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۰۸:۲۹
امروز برای خود و نمایندگانم گریستم. (707358) (moderator18)
 
علی
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۲:۱۰:۴۵
احمدی نژاد ادعا می کند نماینده ی قشر مستضعف است. حالا اگر هم صحیح باشد بقیه ملت ایران بی رییس جمهور می باشند و خلا فعلی ایران همین است.
ما (داراها ، دانشجویان ،فرهنگیان و ...) مردمانیم. (707359) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۶:۵۵:۲۴
نباید مجلس و بخصوص بعضی از مجلسیان را کاملا در قبال دولت پاک و منزه دانست اما از یک مسلمان معتقد و رئیس جمهور جمهوری اسلامی انتظارمیرفت که از غرور و تکبر دیگران بدور باشد . باید نکته سنجی و زیرکی مردم را مد نظر داشت اخر مردم رئیس جمهور با صلابت مقتدر و مستدل میخواهند که هر حرف و حرکتش گویای زوایای مختلف اعتقادی او باشدو نه تمسخر و خنده ! گرانی حاصل هدفمندی نیست ؟چه کسی باور میکند حداقل یکی از عوامل است . تورا خدا دست بردارید بدرد این مردم خوب و نجیب و حامی انفلاب و نظام برسید (707440) (moderator18)
 
fered
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۳:۴۹
گفتا شیخا هر انچه میگوئی هستم ..ایا تو هرانچه مینمائی هستی
رئیس جمهور در واقع همه اشکالات را قبول کرد و حالا این معترضین رد صلاحیت شده در این فرصت یک ماه چه میتوانند بکنند (707446) (moderator18)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۱۸:۵۳
مجلسي كه نتونه از خودش دفاع كنه چه جوري مي خواد از مردم دفاع كنه؟؟ (707453) (moderator18)
 
سرباز
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۳۹:۰۱
احسنت بر شير مرد بزرگ ايران آقاي احمدي نژاد.آقايان حواستان باشد كوچكترين اهانت به ايشان اهانت به تمامي ضعيفان جامعه است (707477) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۷:۵۴:۳۵
کدام مجلس .این مجلس هیئت دولت دوم است ونمایندگان حامیان منافع دولت وخود هستند نه مردم . بیچاره ما مردم که برای نماییدگان وسیله ای بیش نیستیم (707497) (moderator18)
 
آرمین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۲:۵۶
احمدی نژاد در عمل هم ثابت کرد که مجلس در راس امور نیست!! (707563) (moderator18)
 
جواد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۵:۲۰
جواب های ، هوی است.
اگر واقعا"الان هم بفکرجبران باشید درب مجلس را که نبسته اند. درجلسه علنی مجلس موضوع را ادامه دهید وبا ابزاری که قانون بشما داده است نشان دهید که درراس امور هستید.
البته اگر که در راس امور هستید هنوز. (707567) (moderator18)
 
اسم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۰۸:۳۷:۰۱
انتظار نداشتیم اقای توکلی با احمدی نزاد روبوسی کند
نمی شود گفت ما با سیاستهای او مخالفیم نه با خود او! (707569) (moderator18)
 
reza
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۴۷:۴۶
احمدی نزاد حرفی زد که نمیشود به سادگی از ان کذشت انهم ان بود که مجلس گران شدن سوخت را تصویب کرد و ما اجرا اگر واقعا درست باشد باید مسبب همه گرانیها را مجلس دانست که متاسفانه از زیرش شانه خالی میکند اگر عیر از این است توطیح دهید برای افکار عمومی. (707853) (moderator18)
 
يك دوست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۴۹:۴۵
سوال تو روزهاي پايان سال مث امتحانيه كه ساعتش گذشته و معلم مياد به دانش آموزش ميگه زود باش برگه تو پر كن وقت نداريم. خب آقاي احمدي نژاد هم راست گفت كه زود باشين سال داره تموم ميشه و ميخوايم صفا كنيم سوالاتونو بيرون از مجلس هم ميشد بپرسيد. آخي چه نماينده هاي با ادبي چه بچه هاي خوبي ديگه چه سوالي موند؟ سعي كنيد سوال ميپرسيد جوري باشه كه جواب جدي بخواد اينا كه همش شوخي بود. ملت بخندند كه سال تموم شد و مجلسيان بالياقت خودكار به دهن مانده اند و رييس جمهورشان صحن علني را ترك گفته (707855) (moderator18)
 
سعید
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۵۱:۵۵
آقای توکلی
امیدوارم این نوشته را بخوانید و به من جواب بدهید.
البته که همه حرفهای احمدی نژاد رو تایید نمی کنم. اما نکات جالبی توش بود که عملکرد مجلس رو زیر سوال برد
به نظرم احمدی نژاد درباره تخصیص بودجه و وزارت ورزش درست میگفت، مصوبه مجلس واقعا ایراد داشت. شما که دادای دکترای اقتصاد هستید، بیزحمت به من توضیح بدهید.

دوم. توضیح بدهید که این سوالهای شما آیا مشکلات اصلی کشور ما بود؟

سوم. به نظرم درباره مساله حجاب بازهم احمدی نژاد درست می گفت. من در متن جامعه هستم و مطمئنم که شما هم داخل شهر تشریف می برید. گشتهای ارشاد واقعا بدترین شکل ارشاد هستند. ارشاد زوری.
آیا به نظر شما فقط درصد کمی از جوانان هستند که از الگوی مد اسلامی و مورد تایید شما پیروی نمی کنند ونیازمند ارشادند؟
آیا خودتون به این نوع کار، میگویید کار فرهنگی؟ یا پلیسی؟

خواهشمندم به سوالات من جواب بدهید اگر واقعا نماینده مردم هستید

متشکرم (707860) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۰:۵۳:۴۶
من واقعا مبهوتم چرا 20:30 سنگ حمایت کورکورانه از این ادبیات سخیف رو به سینه می زنه؟ (707865) (moderator18)
 
مینا
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۵:۳۰
احمدی نژاد بایداستیضاح شود و بس (707890) (moderator18)
 
امیر
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۰۷:۱۸
دوستانی که در بالا نظر دادید که اینقدر زیاد بود نشد همه رو بخونم. اینجا مصداق از ماست که بر ماست. اگر حضرات مجلسی هی کوتاه نمی آمدند، چشم پوشی نمی کردند به اقداماتی که دولت زده و هی سفارش اینو اونو نمی پذیرفتند الان کار به اینجا نمی رسید. اون موقع که باید مهار احمدی نژاد و دارو دسته اش رو می گرفتند نگرفتند، (707893) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۱:۲۴:۴۷
آقای توکلی هم ماجراي تلخ ۲۴اسفند ۹۰ را فراموش کن و هم پيگيري مطالبات ملت را بی خیال شو. چرا به خود گیر سه پیچ داده ای تا ثابت کنی که نام محل کار تو خانه ملت و تو نماینده ملتی. این را به تو میگویم که معتقدم بیش از سایرین به کاری که میکنی ایمان داری و برای پژوهش و کسب آمار صحیح و به کار گیری عقل و خرد تلاشی می کنی. در این شب عیدی همان توصیه رئیس جمهور منتخب اکثریت ملت ایران را بپذیر و برو صفا کن.
عیدی امسال را هم که وقتی شصت و چهار درصد ملت آینده شغلی شما را برای چهار سال دیگر تضمین کردند زودتر از موعد دریافت کردی.
ضمنا با عرض خسته نباشید و تبریک پیشاپیش سال نو به تحریریه محترم الف خواهشمندم بعد از حذف این پیام توصیه حقیر را در فرصت باقی مانده تا سال نو حتما به آقای توکلی ارسال نمایید شاید که صفای نوروز و ایام آتی را به توهم پیگیری مطالبات ملت هدر ندهند. (707922) (moderator18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۴۸:۵۶
آخه با اين تورم و گروني كدوم آدم عاقلي ميتونه صفا كنه؟ اين توهين رئيس جمهور به مردم كشورش تاريخي بود... (708550) (moderator18)
 
هم وطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۳:۰۵:۴۰
از داشتن چنین نماندگان ومجلس رنج می برم. خودتان کردید وخودتان هم توهین شنیدید دست خداست. اگر جلوی توهین های قبلی چه چه نمی زدید ونماینده ملت بودید این طوری نمی شد (708194) (moderator22)
 
س و
۱۳۹۰-۱۲-۲۵ ۱۵:۰۳:۳۷
سوالات نمایندگان بجه بازی بود جرا خانه نشین شدی جراحجاب .. (708468) (moderator18)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۱۱:۵۹:۱۶
همه ی این حرفها را ول کنید!
هرکدام هرجا هستیم به مردم خدمت کنیم،فرض که آقای احمدی نژاد خوب کار نکرده است،خوب ما چکار کردیم؟،به نظر من هرکس اگر یک سنگی را از جلوی پای مردم بردارد،کشور ما خیلی پیشرفت خواهد کرد،و مردم راضی تر خواهند شد،پس به جای این همه انتقاد و دعوا سعی کنیم مشکلات مردم را حل کنیم!!!!! (709705) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۱۴:۲۲:۳۰
اكثريت نمايندگان مجلس داراي نقطه ضعف ميباشند اگر نمايندگان مجلس انسانهاي قوي و فاقد ضعف بودند توسط رئيس جمهور به مسخره گرفته نميشدند بعضي از سئوالاتي كه طرح شد سئوالاتي بودند كه لياقتشان تمسخر بود براي خودم و مملكتم متاسفم كه چنين مجلسي داريم (709904) (moderator18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۶ ۲۱:۱۹:۰۲
من کاری با سایر حضرات در این مجلس ندارم بلکه در تعجبم از برادر بزرگوارم آقای مطهری عزیز.
جناب مطهری بنده در دل آقای احمدی نژاد نیستم و قصد دفاع از بعضی عملکرد و یا نوع گفتمان ایشان را نیز ندارم اما به شما که منطق را خوب میفهمید عرض میکنم:
آقای احمدی نژاد در جائی فرموده اند مجلس در راس امور نیست. ؟ (710431) (moderator18)
 
امین
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۰۷:۳۰:۲۰
متاسفم که حق ما مردم را، نماینده هایِ خودمون هم نمی تونن بگیرن!
یعنی واقعا مملکت اینقدربد شده، که جوابِ چهار تا سوالِ بجا رو باید اینجوری با لودگی و مسخرگی نگیریم!!!
ما که جوابی نشنیدیم... (710871) (moderator18)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۰۷:۴۱:۴۱
اصلا مهم نیست که جنابعالی قبل از برگزاری این پرسش و پاسخ در مورد آن چی فکر میکردید. مهم اینه که نمایندگانی که نمیتونند از خودشون دفاع کنند چگونه قراره از حقوق ملت دفاع کنند؟ اساسا در واقع امر آیا شما خودتون رو نماینده و وام دار ملت میدونید؟ صادقانه و در خلوت خودتون به این موضوع فکر کنید. (710875) (moderator18)
 
ایوب
United States
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۱۰:۲۰:۳۸
آقای ریس جمهور راست گفت شمادرراس امور نیستیدچون اگر در راس امور بودید اودر خانه ای خودتان شمارا نامردومدارکتان تقلبیی وسوالتان رامسخره نمینامید وشماهم سکوت نمی کردید.باتشکر (711198) (moderator18)
 
۱۳۹۰-۱۲-۲۷ ۲۳:۴۸:۳۸
اگر سوالهاي مجلس اساسي بود رئيس جمهور مجبور بود اساسي جواب بدهد (712417) (moderator18)
 
mhc
۱۳۹۰-۱۲-۲۸ ۱۵:۴۸:۳۷
موافقم. یعنی نه مجلس و نه رییس جمهور صلاحیت اداره امور کشور را ندارند حتماباید مجبور باشند تا کاری را درست انجام دهند (713488) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۱۲-۲۸ ۲۳:۴۰:۵۶
رئیس مجلس نه در دفاع از حقوق ملت که برای دفاع از مجلس هم که بود باید از این موضوعات جلوگیری میکرد علت سکوت اقای لاریجانی در خصوص توهین به مجلس از طرف اقای احمدی نژاد چه بود چپرا هنگام طفره رفتن وی از صریح جواب دادن به سئوالات تذکر نداد علاوه بر رئیس جمهور خودرئیس مجلس نیز با نحوه برخوردش شان مجلس را تحقیر کرد (714001) (moderator22)
 
سید جلال کرابی
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۰۱:۵۹:۲۷
به نظر من پاسخهای آقای دکتر هم در شان مجلس بود وهم ایشان از دیدگاه به مجلس بی احترامی نکردند که این قدر شلوغش می کنیم.واین موضوع هم محرز است که اگر ایشان به مجلس بی احترامی میکردند آقای لاریجانی لااقل برای حفظ موقعیت مدیریتی خود در مجلس هم که شده بودونیز به عنوان رئیس یک قوه مستقل که کارش نظارت برعملکرد دیگر قواست تذکر می دادند ولی چون چیزی ندیدند تذکر ندادند.حتما نمی خواهید بگوید که ایشان سیاسی کاری کرده یا کارش را بلد نبوده که اگر این را بگوید خیلی کم لطفی کرده ایم (715219) (moderator18)
 
۱۳۹۱-۰۱-۰۲ ۱۸:۲۲:۵۴
مردم به این گرانی ها و تورم ها عادت دارند چرا که بدتر از اینهارو یعنی تورم 50 درصدی در دوران آقای هاشمی تجربه کردهاند.الان که 27 درصد است و هنوز به 50 در صد خیلی مانده به اضافه اینکه خیلی ها پیشرفت های خیره کننده این دولت را به انضمام یارانه ها و خیلی چیزهای دیگر را میبینند .زمان هاشمی تحمل 50 درصد تورم بدون هیچ ساپورت و پیشرفتی .زمان احمدی نژاد تحمل تورم 27 درصد با هزاران پیشرفت و ساپورت.مردم خود قضاوت کنند.!به علی اگر شما بویی از مسلمانی برده باشید.زنده باد احمدی نژاد. (715494) (moderator18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته