توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 357529
مأموریت محرمانه مقام اسرائیلی در حلب چه بود؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۲
"ایوب قرا" معاون وزیر همکاری منطقه ای رژیم صهیونیستی و نماینده حزب لیکود فاش کرد که برای بیرون آوردن آخرین خانواده یهودی از شهر حلب به سوریه رفته است.

به گزارش العالم، "قرا" که یک عرب از طائفه دروزی است، اعلام کرد که از بحران سوریه، در سال ۲۰۱۱، به شکل غیر قانونی، به این کشور رفت و آمد داشته است.

قرا درباره سفر محرمانه سال گذشته خود به سوریه گفت: «من راجع به این موضوع سخن نمی گویم؛ من موضوع سفر به حلب برای نجات آخرین خانواده (یهودی) در آنجا را نه انکار می کنم نه تایید».

این مقام صهیونیست در عین حال درباره وضعیت حلب و یهودیان ساکن در آن مدعی شد: «حلب در حال حاضر یک شهر متروکه است؛ اصلا احساس حضور در حلب را نمی کنید؛ این شهر به هیچ وجه شما را به یاد حلب نمی اندازد؛ این شهر در گذشته محل اقامت بیش از ۲۰ هزار یهودی بود که در صلح و صفا با دروزها و دیگر اقلیت ها می زیستند».

"راشا تودی" در این باره نوشت که ایوب قرا در ماه جاری میلادی ادعا کرده بود که در رهاسازی یک دروز به نام "برجس عویدات" از اهالی مجدل شمس در جولان اشغالی مشارکت کرده است؛ وی به مدت سیزده سال در بازداشت حکومت سوریه قرار داشت.

رژیم صهیونیستی از آغاز بحران در سوریه به شکل فعال از مخالفان دولت سوریه حمایت لوجستیک، اطلاعاتی و پزشکی انجام داده است. مخالفان خارج نشین دولت سوریه نیز بارها از روابط حسنۀ خود با این رزِم سخن گفته اند. اسرائیل تا کنون صدها تن از تروریست های مجروح شده در سوریه را برای درمان و باز پروری به اسرائیل منتقل کرده است.
 
کلمات کلیدی : اسرائیل+سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته