توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407721
اعلام حمایت ولید جنبلاط از ریاست جمهوری میشل عون
تاریخ انتشار : شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹
رئیس حزب "سوسیال ترقی‌خواه" لبنان حمایت خود را از نامزدی میشل عون، رئیس فراکسیون "تغییر و اصلاح" برای تصدی پست ریاست جمهوری این کشور اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، ولید جنبلاط، رئیس حزب "سوسیال ترقی‌خواه" لبنان بعد  از دیدار با میشل عون، رئیس فراکسیون "تغییر و اصلاح" اعلام کرد: بیشتر اعضای حزب سوسیال ترقی‌خواه و "اللقاء الدیمقراطی" در جلسه پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور آتی به  میشل عون رای خواهند داد.

میشل عون نیز تاکید کرد: من از ولید جنبلاط تشکر می‌کنم و ما برای بازسازی لبنان و بهبود وضعیت جاری با هم همکاری خواهیم کرد.

ولید جنبلاط پیش از دیدار با میشل عون با نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان نیز دیدار کرد.

اخیرا سعد الحریری، رئیس جریان "المستقبل" لبنان نیز پس از مذاکرات گسترده با طرف‌های سیاسی حمایت خود را از میشل عون اعلام کرد تا بتواند برای نخست وزیری شانس بیشتری داشته باشد.

قرار است پارلمان لبنان پس فردا دوشنبه ۳۱ اکتبر جلسه‌ای را برای انتخاب رئیس جمهور برگزار کند. طرف‌های سیاسی امید زیادی به موفقیت این جلسه و انتخاب میشل عون به عنوان رئیس جمهور آتی دارند.

حزب‌الله لبنان نیز همچنان بر موضع نهایی خود درباره حمایت از میشل عون تاکید کرده است، اما نبیه بری، تاکید کرده که از سلیمان فرنجیه، رئیس جریان "المرده" حمایت خواهد کرد و به میشل عون رای نخواهد داد.
 
کلمات کلیدی : ولید جنبلاط +میشل عون+ لبنان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.