نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 487723
واکنش ایران به ادعاهای واهی دولت منامه
تاریخ انتشار : جمعه ۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۱
قاسمی متهم کردن مستمر همسایگان را راه‌حل مشکلات داخلی بحرین ندانست و به دولت منامه توصیه کرد به توصیه‌های جامعه بین‌المللی برای کنار گذاشتن رویکرد امنیتی به اعتراضات مدنی و آغاز مذاکره با رهبران اعتراضات مردمی پاسخ مثبت دهد.

به گزارش فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان فرافکنی و متهم کردن مستمر همسایگان را راه‌حل مشکلات داخلی بحرین ندانست.

وی ضمن رد تلاش دیگر بار مقام‌های امنیتی بحرین برای ارتباط دادن مسائل داخلی این کشور با جمهوری اسلامی ایران، آن را دستاویزی نخ نما و شکست خورده برای سرپوش نهادن بر مشکلات داخلی خود دانست و افزود: دولت بحرین هر از چندی به بهانه مقابله با هسته‌های تروریستی خبر از دستگیری تعدادی از اتباع این کشور می‌دهد و ادعا می‌کند آنها با جمهوری اسلامی ایران در ارتباط بودند.

قاسمی خاطرنشان کرد: جامعه بین‌المللی به خوبی واقف است که بحران داخلی ٦ ساله بحرین نتیجه رویکرد امنیتی دولت به اعتراضات مدنی و مسالمت آمیز اکثریت مردم این کشور است.

سخنگوی وزارت امور خارجه بار دیگر به دولت بحرین توصیه کرد به جای فرافکنی مستمر و متهم کردن کردن همسایگان که سیاستی کهنه و ناکارآمد است، به توصیه‌های مکرر جامعه بین‌المللی برای کنار گذاشتن رویکرد امنیتی به اعتراضات مدنی و آغاز مذاکره با رهبران اعتراضات مردمی پاسخ مثبت دهد.

به گزارش فارس، وزارت کشور بحرین مدعی شد دو شبکه تروریستی را شناسایی و هفت نفر از اعضای آنها را بازداشت کرده است.
 
 
کلمات کلیدی : ایران+بحرین
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۰۹ ۲۳:۱۸:۳۱
بحرين طبق سندي كه روزنامه كيهان ارايه كرده بود جزء ايران است ويكي از استانهاي كشورما است لذا بهتر است تلاش نماييم هرچه زودتربه دامن ايران برگردد ومردم ان از شر حاكمان وابسته به وهابيت عربستان نجات يابند (4453030) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.