توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 427323
برخورد تعزیراتی با افزایش قیمت کره
تاریخ انتشار : جمعه ۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
بعد از افزایش خودسرانه قیمت کره و حتی برخی اقلام پرمصرف صنایع لبنی توسط واحدهای تولیدی در روزهای اخیر، سازمان‌های تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به موضوع ورود کرده و این وضعیت را کنترل کردند.

به گزارش تسنیم، بعد از افزایش قیمت کره و حتی برخی از اقلام پرمصرف صنایع لبنی توسط واحدهای تولیدی، سازمان تعزیرات حکومتی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان به موضوع ورود کرده و جلساتی مشترکی با صنایع لبنی برگزار کردند.

در جلسه سازمان تعزیرات حکومتی که با حضور مدیران کارخانه‌های صنایع لبنی برگزار شده بود بعد از شنیدن اظهارات صنایع لبنی در خصوص دلایل افزایش قیمت کره در بازار مصرف  ناشی از"تغییر نرخ ارز مرجع"(از مبادله به آزاد) و "بالا رفتن نرخ جهانی این محصول" از آنها خواسته شد که فعالا نرخ محصولات خود را به نرخ قبل برگردانند تا این افزایش قیمت به‌صورت رسمی و با هماهنگی سازمان‌های ذی‌ربط تغییر کند.

در این هفته  قیمت کره در خرده‌فروشی‌ها افزایش یافت و هر عدد کره 50 گرمی از هزار و 1300 تومان تا هزار و 1400 تومان به هزار و 600 تومان افزایش‌یافته است.قیمت هر عدد کره 100 گرمی نیز از 2 هزار و 400 تومان تا 2 هزار و 500 تومان به 3 هزار تومان تا 3 هزار و 100 تومان رسید.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی: تصمیمی برای قیمت جدید کره گرفته نشده است

محمدرضا گنجی مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های لبنی دراین‌ارتباط به تسنیم گفت: هنوز تصمیم قاطعی در خصوص افزایش یا کاهش قیمت کره گرفته نشده است.

وی افزود: قیمت کره و چربی در سطح جهان گران شده است و سازمان حمایت و وزارت جهاد کشاورزی متوجه این افزایش قیمت هستند که با در نظر گرفتن افزایش تعرفه واردات کره و رسیدن به 20 در صد هنوز تصمیمی در باره نرخ جدید این محصول گرفته نشده است.

بنابراین گزارش اما کاوه سخنگوی سازمان حمایت دراین‌باره اظهار کرده است که افزایش قیمت کره غیرقانونی است و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در رابطه با این افزایش قیمت اعمال قانون می‌کند.

وی بابیان اینکه سازمان حمایت اقدامات نظارتی خود را بر قیمت کره انجام داده و به نرخ قبل بازگشته است، افزود: برخی تولیدکنندگان به‌طور خودسر قیمت‌ها را افزایش دادند که با برخورد سازمان حمایت روبرو شده و تعهد دادند که دیگر افزایش قیمت نداشته باشند.

بنابراین گزارش سازمان حمایت از مردم خواسته در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را  به سامانه 124 اطلاع دهند. تغییرات مقطعی نرخ ارز از جمله بهانه های دیگری است که توسط واحدت های تولیدی برای افزایش قیمت کره و سایر تولیدات مطرح می‌شود اما این بار سازمان های نظارتی با انتشار به موقع خبر توسط خبرگزاری تسنیم به سرعت به موضوع  ورود کردند وحقوق مصرف کنندگان را ایفاد کردند.
 
 
کلمات کلیدی : کره+صنایع لبنی+تعزیرات حکومتی+حقوق مصرف‌کننده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.