توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 155325
پایان خرداد آخرین مهلت تعویض کارت‌های معافیت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۴۸
معاون وظیفه عمومی انتظامی آذربایجان غربی گفت: مهلت تعویض کارت‌های معافیت پزشکی و کفالت تا پایان خرداد ماه است.

به گزارش فارس از ارومیه، حبیب شریف‌زاده عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به قانون جدید وظیفه عمومی در ارتباط با خدمت سربازی اظهار داشت: تعویض کارت‌های معافیت کفالت و پزشکی از تیرماه سال گذشته آغاز شده است و آخرین مهلت آن تا پایان ۳۱ خرداد ماه سال جاری است.

وی با بیان اینکه تمام دارندگان کارت معافیت عنایت رهبری، کفالت، مددجویان کمیته امام خمینی (ره) و بهزیستی با مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ اقدام به تعویض کارت‌های خود کنند،‌ افزود: تمام مشمولان غایب شش ماه فرصت دارند تا با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ نسبت به دریافت دفترچه خود اقدام کنند.

به گفته این مسئول در قانون جدید وظیفه عمومی میزان غیبت فرقی ندارد و جرم محسوب نمی‌شود.

شریف‌زاده خاطرنشان کرد: مشمولان مقیم خارج از کشور تا دوم آذر ۹۱ فرصت دارند نسبت به دریافت دفترچه خدمت خود اقدام کنند.

معاون وظیفه عمومی آذربایجان غربی به اشاره به بخشودگی سنی و عنایت رهبری گفت: متولدان ۱۳۳۸ تا ۱۳۵۴ به دلیل عنایت رهبری از خدمت وظیفه معاف هستند و می‌توانند به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کنند در غیر این صورت شناسنامه به عنوان کارت پایان خدمت محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه در قانون جدید وظیفه عمومی سربازان فراری در بند بخشودگی سنی باید برائت خود را حاصل کنند، گفت: اگر از نظر قضایی سربازان فراری جرمی مرتکب نشده باشند، فرار آنها معاف اعلام می‌شود.

شریف‌زاده با اشاره به سقف معافیت تحصیلی دانش‌آموزان در قانون جدید وظیفه عمومی اذعان کرد: در قانون جدید حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان ۲۰ سال تمام است در حالی که در قانون وظیفه عمومی قدیم برای رشته‌های هنرستان ۲۲ سال و برای دبیرستان و پیش‌دانشگاهی ۲۴ سال تمام بود.

معاون وظیفه عمومی آذربایجان غربی خوشایندسازی خدمت برای سربازان، ارتقای منزلت اجتماعی به سربازان و بازدارندگی غیبت مشمولان و به‌کارگیری مشمولان در نهادهای دولتی را از مهم‌ترین رویکردهای قانون جدید برشمرد.

وی پیش‌بینی حقوق و مزایای مناسب برای سربازان را از دیگر ویژگی‌های قانون جدید خدمت وظیفه عمومی دانست و اظهار داشت: افزایش سرانه خوراک و پوشاک، افزایش عائله‌مندی برای خانواده‌های تحت تکفل سربازان و پرداخت یک ماه حقوق به عنوان پاداش آخر خدمت از جمله برنامه‌های اعتباری نظام جمهوری اسلامی برای سربازان است.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته