توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395329
آتش گرفتن جنگنده گرانقیمت آمریکا
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹
جنگنده «اف-۳۵» نیروی هوایی آمریکا روز گذشته هنگام برخاستن از یک پایگاه هوایی در این کشور آتش گرفت.

به گزارش فارس، یک جنگنده «اف-۳۵» نیروی هوایی آمریکا که آماده ماموریت آزمایشی از پایگاه هوایی «مانتن هوم» در ایالت آیداهو می‌شد درست لحظاتی قبل از برخاستن از باند فرودگاه آتش گرفت.

به نوشته وبگاه «نکست بیگ فیوچرز» این اتفاق جمعه ساعت ۱۲.۲۰ دقیقه بعداظهر به وقت محلی رخ داد.

در بیانیه صادرشده در این زمینه آمده است که هفت جنگنده رادار گریز نسل پنجم از ۱۰ سپتامبر برای تمرین‌های سطح به هوا در این پایگاه هوایی مستقر شده‌اند.

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرده اسات که تحقیقاتی درباره علت وقوع این حادثه در دست بررسی است. نیروی هوایی آمریکا هفته گذشته نیز دستور کنار گذاشته شدن موقت ۱۳ جنگنده از ۱۰۴ جنگنده اف-۳۵ را به دلیل پیدا شدن مشکل در مخازن خنک کننده سوخت داد.

اف-۳۵ هواپیمای جنگنده چندمنظوره نسل پنجم پنهان‌کار، تک‌سرنشین و تک‌موتوره است که در ه اول برای ماموریت‌های هجومی هوا به ‌سطح طراحی شده اما توانایی انجام ماموریت‌های شناسایی و دفاع هوایی را نیز دارد.

مشکل دیگر اف- ۳۵ در رادار آن است.ظاهرا رادار این جنگنده ناگهانی در حین پرواز از کار افتاده و خلبان مجبور به روشن و خاموش کردن سخت افزارهای رادار برای راه اندازی مجدد آن است. اشکال در سامانه جنگ الکترونیک و حسگرها نیز از مواردی است که می‌تواند موجب عدم تشخیص به موقع دشمن، انتخاب نامناسب سلاح و یک جنگ خطرناک برای این جنگنده باشد.
 
کلمات کلیدی : جنگنده ، اف 35، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.