توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508620
دیدار وگفتگو با دکتر احمد محیط
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲
جلسه دیدار وگفتگوی کتابفروشی اینده (صد ویکمین) اختصاص یافته به دکتر احمد محیط . این نشست ساعت نه صبح پنجشنبه شانزدهم شهریور در کتابفروشی آینده برگزار می شود.

دکتر محیط متولد کرمان است از دوران دبستان ودبیرستان زیر نظر استادانی بخصوص در دوره دبیرستان همچون دکتر محمد امین ریاحی اموزش یافت. در دانشکده پزشکی نیز در مکتب دکتر قریب ، دکتر ارمین ، دکتر داویدیان و دکتر مهدی اذر ادامه تحصیل دادو درسال 1351برای گذراندن دوره عالی تخصص به دانشگاه تمپل فیلادلفیا رفت و دوره تخصصی روانپزشکی و فوق تخصصی رفتار درمانی را گذاراند. در بازگشت به ایران یکسال مسوولیت اموزش تخصصی روانپزشکی را در مرکز روانپزشکی رازی در عهده داشت. درسال 1371 ازسوی سازمان جهانی بهداشت دعوت شد تا به عنوان مستشار بهداشت روان در منطقه مدیترانه شرقی که مرکز ان در شهر اسکندریه مصر بود مسوولیت داشته باشد . پس از این دوره در سطح جهانی موسس و ریاست بخش " ادبیات و روانپزشکی" در انجمن جهانی روانپزشکی را عهده داشت. دکتر محیط اثاری به زبانهای فارسی و انگلیسی نوشته است: " بهداشت روانی مدارس" ، " مذهب و روانپزشکی" و تدوین سه جلد کتاب " شعر به دقیقه اکنون" .همچنین کتابهای " دنیا خانه من است"  که ترجمه شعر معاصر فارسی به انگلیسی است که به صورت دو زبانه تدوین شده و از سروده های دکتر محیط دو مجموعه " سمت نور کجاست" ، " جهان به گذشت هزاره" منتشر شده است. در نشست پنجشنبه کتابفروشی اینده دکتر محیط در زمینه ارتباط ادبیات و روانپزشکی و مساله زبان و ادبیات بخصوص شعرو تجربه ترجمه شعر فارسی به انگلیسی صحبت خواهند کرد.

کتابفروش آینده در خیابان ولی عصر. سه راه زعفرانیه . خیابان عارف نسب (بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار) واقع می‌باشد.
کلمات کلیدی : دکتر احمد محیط
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
دیدار وگفتگو با دکتر احمد محیط