توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438628
برقراری بیمه بیکاری برای 400 کارگر پلاسکو تا کنون
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران از برقراری بیمه بیکاری 400 نفر از کارگران تحت پوشش تأمین اجتماعی در پلاسکو تا ساعت 13 امروز خبر داد.

 ناهید حیدری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اقدامات انجام شده پیرامون برقراری مستمری بیمه بیکاری کارگران پلاسکو اظهار کرد: با عنایت به دستور ویژه ریاست جمهوری و وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد تبصره ٢ ماده ٢ قانون بیمه بیکاری (بیمه‌شدگانی که به علت بروز حوادث غیرمترقبه از قبیل سیل، زلزله، جنگ، آتش سوزی و... بیکار می‌شوند و با معرفی اداره کار و امور اجتماعی محل از مقرری بیمه بیکاری استفاده خواهند کرد) نسبت به برقراری بیمه بیکاری کارگران مجتمع تجاری ساختمان پلاسکو و ساختمان‌های پیرامون که آسیب‌دیده ناشی از این حادثه می باشند. با معرفی اداره تعاون، کارو رفاه اجتماعی جنوب غرب تهران بزرگ توسط شعب مربوطه اقدام شود.

وی افزود: بر این اساس با همکاری اداره کار مستقر در خیابان سرهنگ سخایی کمیته بحران تشکیل شده است و برای رسیدگی به امور کارگرانی که شغل خود را در این حادثه از دست داده اند تمهیدات از همان ابتدای حادثه و سریعا درنظر گرفته شد.

به گفته مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران به علت ازدحام و بار بالای مراجعات ایستگاه‌های کاری را افزایش داده‌ایم و نیروهایی از شعب مختلف به مجموعه اضافه شد تا کار سریعا پیش برود. 

حیدری درخصوص آمار مراجعات مردم برای استفاده از بیمه بیکاری گفت: بیش از هزار نفر به اداره کل کار جنوب غرب مراجعه کرده اند که یا کارگر آنجا نبودند، یا تحت پوشش تامین اجتماعی نبودند و یا بیمه خویش فرما داشتند. در حالی که لیست این کارگران را در اختیار داریم و تعداد آنها حدود 750 نفر بوده است.
 
کلمات کلیدی : تأمین اجتماعی+مستمری+پلاسکو + آتش‌سوزی + ساختمان پلاسكوی تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.