توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478822
قاضی‌زاده‌هاشمی: در دوره فعالیتم در وزارت بهداشت همیشه با اما و اگر مواجه بودم
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
وزیر بهداشت و درمان گفت: مدیریت نظام سلامت باید به صورت واحد باشد، نمی‌شود که ما کار کنیم و منابع از جای دیگر تامین شود.

به گزارش تسنیم، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره اینکه مهم‌ترین چالش وزارت‌ بهداشت در دولت دوازدهم چه خواهد بود، اظهار داشت: بزرگترین چالش این است که اختیارات یکپارچه نیست و مدیریت نظام سلامت باید به صورت واحد باشد، نمی‌شود که ما کار کنیم و منابع از جای دیگر تامین شود و آنان موجب ایجاد مشکلاتی شوند.

وزارت بهداشت افزود: بنابراین "تولیت نظام سلامت" که مصوبه مجلس است و در سیاست‌های کلی نظام سلامت ابلاغ شده بایستی از حالت شعار خارج شود و عملا اجازه داده شود که وزارت بهداشت حوزه سلامت را اداره کند.

وی با بیان اینکه ناپایدار بودن منابع از چالشهای مهم وزیر بعدی است، گفت: بیمارستانها به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات هستند و مردم به این مراکز مراجعه می‌کنند و باید سرویس داده شود، این بخش فوق العاده حساس است نمی‌شود آن را به اما و اگر وصل کرد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: در این دوره که من مسئولیت حوزه بهداشت و سلامت را بر عهده داشتم همیشه با اما و اگر مواجه بودم، اگر نفت فروخته می‌شد، اگر قیمت نفت افزایش پیدا می‌کرد، اگر خزانه پول داشت، بنابراین فکر می‌کنم اگر در مورد "تولیت نظام سلامت" و تامین منابع تصمیم جدی گرفته شود مسئول بعدی در این حوزه با چالشهای کمتری مواجه خواهد شد.
۱۳۹۶/۰۶/۱۰ ۱۹:۴۸
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۴ ۱۴:۵۳
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۱ ۱۳:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۸ ۱۴:۳۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۱۳ ۰۸:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۰۹
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۴ ۱۱:۰۲
 
۱۳۹۵/۱۰/۰۲ ۱۶:۳۳
 
۱۳۹۵/۰۹/۲۷ ۱۹:۵۶
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۳ ۲۳:۵۴
 
 
کلمات کلیدی : وزیر بهداشت + قاضی زاده هاشمی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.