نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438222
معاون فرماندار تهران:مستندات خود درباره تخریب علاءالدین را ارائه می‌کنیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۸
معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران با بیان اینکه در حکم صادر شده ماده ۱۰۰ بحث عدم استحکام و ناایمن بودن پاساژ علاء‌الدین مطرح نبوده، گفت: در این حکم شهرداری، بحث ایمنی نبوده و مستنداتی در این باره در اختیار داریم که آن را ارائه می‌کنیم.

علی‌اصغر ناصربخت در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه تسنیم «پویا» درباره ممانعت شورای تامین و فرماندار تهران از تخریب طبقه غیر‌استاندارد پاساژ علاءالدین اظهار کرد: فارغ از اظهار‌نظر سخنگوی قوه قضائیه و برخی اعضای شورای شهر، این کار بر اساس حکم کمیسیون ماده 100 شهرداری در حال اجراست.

وی خاطرنشان کرد: در اصل باید گفت که حکمی از سوی کمیسیون ماده 100 شهرداری برای رفع تخلف ساختمانی در پاساژ علاءالدین صادر شد که در حکم صادر شده بحث عدم استحکام و ناایمن بودن مطرح نبوده بلکه فقط تخلف ساختمانی مطرح شده بود.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران یادآور شد: یک تخلف ساختمانی در پاساژ اتفاق افتاده بود و مسئولیت رسیدگی به آن نیز به عهده کمیسیون ماده 100 بود که البته ما هیچ دخالتی در این کمیسیون نداشته‌ایم.

ناصربخت افزود: کمیسیون ماد 100 حکمی را برای تخریب صادر کرد و شهرداری برای اجرای آن وارد عمل شد؛ فرمانداری هم در زمان ورود شهرداری برای اجرای حکم، اعلام کرد که این تخریب به‌گونه‌‌ای انجام شود که خطر جانی برای شهروندان ایجاد نکند و تمام این ماجرا در اصل همین بوده است.

وی تاکید کرد: در حکم کمیسیون ماد 100 شهرداری، بحث ایمنی نبوده و مستنداتی در این باره در اختیار داریم که آن را ارائه خواهیم داد.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران عنوان کرد: بحث فرمانداری تهران اجرای حکم کمیسیون ماده 100 بوده و بر این نکته تاکید کرده که این مهم در حالی صورت گیرد که  رعایت ایمنی‌ها مدنظر باشد و در اثر اجرای حکم آسیبی به جان و مال شهروندان وارد نشود.

به گفته ناصربخت، بر اساس مذاکره‌ای که فرماندار با شهردار منطقه داشته است، آنها اعلام کرده‌اند که 70 روز از اجرای حکم تخریب طبقه هفتم پاساژ علاءالدین سپری می‌شود.

وی ادامه داد: حکم کمیسیون ماده 100 در حال اجراست و تاکنون نیز دیواره‌ها برداشته شده و درب و پنجره‌ها هم خارج شده است؛ قسمتی از سقف هم تخریب شده و سایر کارها نیز در حال انجام است که بنابر وعده مسئولان تا انتهای بهمن این کار به پایان می‌رسد.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران عنوان کرد: تعجب می‌کنم از اینکه گفته می‌شود  فرمانداری مانع اجرای حکم کمیسیون ماده 100 شده است؛ حکم مورد نظر به طور کامل در حال اجرا است.

ناصر بخت تصریح کرد: در اثر تعامل فرمانداری با شورای تامین و شهرداری رای کمیسیون ماده 100 اجرا شده و فرماندار تهران کاملا با مسئولان ذیربط هماهنگ بوده است.

تاکنون 7 پیکر از حادثه پلاسکو به‌دست آمده است

وی درباره آخرین جزئیات عملیات آواربرداری در روز پنجم حادثه ساختمان پلاسکو گفت: پیکر هفت نفر تاکنون کشف شده که سه تن از این افراد آتش‌نشان و چهار نفر دیگر نیز از خدمه ساختمان بوده‌اند.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران با بیان اینکه کار یافتن اجساد و آواربرداری در حال انجام است و احتمالاً تا آخر هفته پایان می‌یابد، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها برای تشییع باشکوه پیکرهای اجساد حادثه ساختمان پلاسکو در حال انجام است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

ناصربخت ادامه داد: در حال حاضر محدودیت رفت‌وآمد شهروندان برداشته شده و امیدواریم عبور و مرور شهروندان در مسیر خیابان جمهوری در روزهای آینده عادی شود.

وی همچنین خواستار دقت عمل بیشتر مدیریت شهری و مسئولان ذیربط در جلوگیری از حوادث شهری شد و گفت: باید به مسئله پیشگیری در شهر دقت عمل ویژه‌ای صورت گیرد.

به گزارش تسنیم؛ سخنگوی قوه قضائیه روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: چند وقت پیش یک طبقه از پاساژ علاءالدین که غیراستاندارد و برخلاف مقررات بود می‌خواستند تخریب کنند اما شورای تأمین تهران تشکیل شد و فرماندار رسما اعلام کرد که این کار انجام نشود.
 
کلمات کلیدی : پاساژعلاءالدین+فرمانداری تهران
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۴ ۲۰:۳۵:۱۴
عجب! (4132707) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.