نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 220322
آمریکا برخی محدودیت ها برای دانشجویان ایرانی را رفع کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۱ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۸
رسانه های غربی شامگاه پنجشنبه خبر دادند: وزارت دارایی آمریکا برخی محدودیت ها برای دانشجویان و دانشگاه های ایرانی را رفع کرده است.

به گزارش خبرگزاری های بین المللی، مطابق مجوز جدیدی که وزارت دارایی آمریکا صادر کرده است دانشگاه های آمریکایی می توانند به تبادل دانشجو با دانشگاه های ایرانی بپردازند و همچنین برخی خدمات آموزشی را به نهادها و افراد ایرانی ارائه کنند.

بنا بر بخشی از این مجوز جدید، موسسات مالی و اعتباری و صرافی های آمریکایی اجازه دارند برای تحصیل، تبادل دانشجو و خدمات آموزشی دیگر که بنا به این مجوز مجاز اعلام شده اند، نقل و انتقال های مالی لازم را انجام دهند.

این رسانه ها نوشتند: جان کری وزیر خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرده است که با مجوزهای جدیدی وزارت دارایی فرصت های تحصیلی بیشتری در آمریکا برای دانشجویان ایرانی فراهم شود.البته در مجوزی که وزارت دارایی صادر کرده، ذکر شده است که نمی توان مطابق آن به صدور کالا یا فناوری به ایران و دولت ایران و یا ارائه خدمات به اشخاصی پرداخت که مورد تحریم قرار گرفته اند.

در گفت وگوهای ژنو میان ایران و کشورهای ۱+۵ توافق شد که تسهیلاتی برای بهره مندی دانشجویان ایرانی خارج از کشور از کمک ارزی در نظر گرفته شود.
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۱ ۱۱:۳۵:۲۸
باش تا صبح دولتت بدمد
ایران هم یه روزگاری امپراتوری بود و همه فرمان بردارش بودند
امریکا هم دورانی داره این هم تموم میشه و یکی دیگه میشه ابر قدرت (2034549) (alef-10)
 
کاظم
۱۳۹۳-۰۱-۰۱ ۱۶:۵۲:۳۰
چه ربطي داشت (2034736) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۱-۰۱ ۱۴:۱۱:۵۹
آمریکا بیاید و تحریم های دارو ها و هواپیما را بردارد که مستقیما با جان افراد در ارتباط است ... ما در امور دانشجویان انقدر مشکلی نداریم که بخواهند با این قبیل کارهای نمایشی خود را با کمک نوکران داخلیشان در ایران بزک کنند... (2034617) (alef-10)