توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 360020
کنگره از کری درباره ویرایش نوار وئدیویی توضیح می خواهد!
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱
جان کری به کمیته نظارت کنگره درباره ویرایش نوار ویدیویی در خصوص گفتگوهای هسته ای با ایران توضیح می دهد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، الیزابت ترودو در نشست خبری با خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره ویرایش این نوار ویدیویی پس از پایان نشست خبری و اینکه آیا وزارت امور خارجه دریافت درخواست هایی را که با هدف ارائه اسنادی در همین زمینه مطرح شده است تایید می کند گفت: « درخواست هایی دریافت شده است ، بررسی می کنیم و تا روز هشتم ژوئن بخشی از درخواست را پاسخ خواهیم داد.»

وی در پاسخ به اصرار خبرنگار مبنی بر اینکه آیا چنین اسنادی وجود دارد یا خیر گفت: « تلاش می کنیم تا جایی که امکان دارد به این درخواست پاسخ دهیم. فکر می کنیم بتوانیم بخشی از درخواست را پاسخگو باشیم.»

الیزابت ترودو درباره اینکه اصل ماجرا از چه قرار بوده نیز گفت گفتگوهای مفصلی در این زمینه صورت گرفت. جان کربی ، دستیار وزیر امور خارجه مسئول پیگیری این داستان است. وی گزارشی کامل از چند و چون آن را در اختیار اداره امور عمومی قرار داده است. تدابیری قرار می دهیم که چنین اتفاقی در آینده تکرار نشود و ساز و کاری هم برای آن تعریف شده است.»

وی تاکید کرد هیچ اطلاعات تازه ای در این زمینه در دست ندارد. ترودو همچنین تایید کرد وزیر امور خارجه جان کری برای ارائه پاره ای توضیحات درباره ویرایش نوار ویدیویی از نشست پیشین سخنگوی این وزارتخانه به کمیته نظارت و ارزیابی کنگره فراخوانده شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا ابراز امیدواری کرد گفتگوهای صلح گروه های درگیر دریمن که به میانجی گری سازمان ملل در کویت در جریان است هر چه زودتر به نتیجه برسد. الیزابت ترودو از همه طرف های یمنی درگیر در گفتگوهای کویت خواست با حسن نیت به تعامل در گفتگوها بپردازند و به سرعت توافق نامه هایی را که بر سر آزادی کودکان زندانی شده امضا شده است اجرایی کنند.

ترودو حمله به مناطق مسکونی غیرنظامی و شلوغ را در استان تعز به شدت محکوم کرد و افزود: « به خانواده های قربانیان این حملات تسلیت می گوییم و بهبود حال زخمی ها را آرزو داریم. این حملات پیشرفت های بدست آمده را در گفتگوهای صلح و نیز توقف درگیری ها را تهدید می کند. آمریکا به شدت درباره بحران اقتصاد ، سیاسی و انسانی که در یمن در جریان است ابراز نگرانی می کند. بویژه هم اکنون که ماه رمضان در پیش است از همه طرف های درگیر در یمن می خواهیم تصمیم های سختی را که باید اتخاذ کنند و راه سازش را که برای رسیدن به توافق نهایی لازم است پیش بگیرند. همانگونه که پیشتر تاکید کرده ایم راه حل این بحران فقط سیاسی است و راه حل نظامی ندارد. گفتگوهای دیپلماتیک کویت بهترین فرصت را برای حل و فصل جامع بحران در یمن پیش رو گذاشته و باید به بهترین شکل از آن استفاده کرد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با اشاره به تحولات در سوریه دولت این کشور را به پایبند نماندن به تعهدات و وعده هایش متهم کرد و مدعی شد: « رژیم سوریه زیر قولش زده و به تعهدهاتی که با نمایندگان سازمان ملل دارد عمل نمی کند.
 
کلمات کلیدی : کری ، کنگره ، وزارت خارجه ، امریکا ، ایران ، هسته ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.