نظر منتشر شده
۲۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 132320
پاسخ به منتقدان حمله به سفارت انگلیس؛
روشهای غیرمرسوم و غیردیپلماتیک
سید احمد موسوی
تا قبل از حمله به سفارت نیز، غرب ما را مستحق ترور دانشمندان هسته‌ای مان، مستحق تحریمها، مستحق حمله شیمیایی و تهدید اتمی دانسته است.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۱۳:۳۱
سال گذشته ساورز رئیس سازمان جاسوسی MI۶ انگلستان طی مصاحبه‌ای اعلام کرد راه برخورد با برنامۀ هسته ای ایران روشی غیر از روش مرسوم و دیپلماتیک است. چند روز پس از این تصریحات، دو دانشمند هسته‌ای ایران، ترور شدند و یکی از آنان جان سالم به در برد. از آن سو روزنامه‌های رژیم صهیونیستی با افتخار از دست داشتن دولت تروریستی رژیم غاصب قدس، در این اقدام یاد کردند.

اینجا در این نقطه هیچ کس نبود که موضوع را به شورای امنیت حواله بدهد یا ژست تمدن و انسانیت بگیرد و سفرا و حمایت بی دریغ خود از سلطلنت ملکه و رژیم غاصب بردارد. قانون گذاران ادیبی که هرگز مبادی آدابی که تعریف کرده‌اند نیستند و آداب بین المللی را تنها بر دشمن خود فرض کرده‌اند. چگونه است نظر این مجموعۀ بربر مهاجم که بوئی از عدل و شرف و انسانیت نبرده است، برای ملتی چون ایران تعیین کننده تلقی شده است؟

طغات جهانی امروز خود را آنچنان آزاد از بندها و خطوط قرمز می‌بینند که اینچنین رسمی، روشن و بدون ابا از سرانجام کار، توحش نشان می‌دهند، “اسرائیل” را مجهز به بمب اتم می‌کنند و بدون حق و منطق استدلال از “مشکوک” بودن ایران به اینکه “شاید” در صدد تولید بمب باشد حکایت می‌کنند؟ این چه دنیائی است که باید احترام آن داشت و خود را محدود به فرمایشات آن کرد؟ آیا این برای ایرانی، نتیجه بخش و کرامت آور است؟ این شایستۀ تمدن ایرانی و اسلامی است؟

یکی از منتقدین حملۀ دانشجویان به سفارت انگلیس می‌نویسد :


در این شرایط استدلال غرب مبنی بر اینکه ما می توانیم انرژی هسته ای داشته باشیم ولی برخی کشورها از جمله ایران نمی توانند به اثبات می رسد چرا که طبق این استدلال کشوری که به بدیهی ترین قوانین بین المللی احترام نگذاشته و اجازه می دهد سفارت کشور دیگر تسخیر شده و به نمادهای آن بی احترامی شود اگر دارای قابلیت هسته ای باشد روزی هم به خود اجازه خواهد داد بمب بسازد و حتی از آن استفاده کند . بنابراین همانطور که دیده می شود این اقدام کاملا در جهت استدالهای کشورهای غربی برای نادیده گرفتن بدیهی بسیاری از حقوق ماست. چنین رویکردهایی موجب می شود تا رفتار آشکار دوگانه ای غرب در برابر ایران مستدل و منطقی به نظر برسد. در این حالت و با تبلیغات وسیع غرب ایران به کودکی تشبیه می شود که صلاحیت نگه داشتن چاقو برای پوست کندن میوه را ندارد چرا که ممکن است با این چاقو به خود و دیگران آسیب وارد سازد ولی آمریکا و غرب به بزرگسال عاقلی می مانند که حتی اجازه دارند چاقو را غیر از پوست کندن میوه برای مصارف دیگر پیش خود نگه دارند.


گویا این منتقد گرامی، آیندۀ خود را به دست چشمان پر توقع غربی‌ سپرده است و در مقالۀ خود با آنان همنوا، آنان را (جامعۀ جهانی) نیز خوانده. در حالی که خاورمیانۀ مسلمان ستمدیده از ظلم انگلیس با شنیدن چنین خبری به خود بالید علی الخصوص آن بخش فلسطینی‌اش که خود را شصت سال قربانی جنایات انگلیس می‌بیند. برای این استاد منتقد، چندان اهمیتی ندارد که تا قبل از ماجرای سفارت نیز، ما آنقدر محکوم بوده‌ایم که مستحق ترور شدن دانشمندان هسته‌ای بی‌گناه باشیم. مستحق تحریمها و تعدی‌ها به جرم آزادی خواهی و استقلال طلبی بوده‌ایم و این ۳۴ سال است که همواره اینچنین بوده است، و دشمنان ما نه در جنگ تحمیلی و نه در تحریم اقتصادی و نه در کودتاهای‌شان، هرگز ملاحظۀ اخلاق و فرهنگ و انسانیت و نه اصول دیپلماتیک را نکرده‌اند. بدیهی است، ما هرگز نباید پاسخگوی یک موجودیت متوحش باشیم که تا توانسته در حق ملت ما جنایت کرده است. و هرگز نباید به فکر راضی کردن آنان باشیم. و اگر به دنبال اصول و قرآن هستید، بخوانید …

هرگز یهود و نصارى از تو راضى نخواهند شد، [تا به طور کامل‏، تسلیم خواسته‏هاى آنها شوى‏، و] از آیین [تحریف یافته‏] آنان‏، پیروى کنى‏. بگو: (هدایت‏، تنها هدایت الهى است‏!) و اگر از هوى و هوسهاى آنان پیروى کنى‏، بعد از آنکه آگاه شده‏اى‏، هیچ سرپرست و یاورى از سوى خدا براى تو نخواهد بود.
وَلَن تَرْضَى عَنکَ الْیَهُودُ وَلاَ النَّصَارَى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إِنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الْهُدَى وَلَئِنِ اتَّبَعْتَ أَهْوَاءهُم بَعدَ الَّذِی جَاءکَ مِنَ الْعِلْمِ مَا لَکَ مِنَ اللّهِ مِن وَلِیٍّ وَلاَ نَصِیرٍ /جزء ۱ سوره البقرة آیه ۱۲۰
این یک نظام توحیدی است و بندۀ خدا، بندۀ خداست و به دنبال رضایت و نصر الهی است. این که ما به دنبال هوی و هوس و دغدغه‌مندی‌های دشمنان خدا باشیم، به چه معناست؟ ژست‌های تمدن‌دیدگی در مقابل دانشجویانی که صرفا به دنبال احیای شرف و آزادگی و انسانیت خود هستند و متهم کردن آنان به “هیجان” به چه معناست؟ این دانشجویان البته خام تر از آنند که آلودۀ کسب رضایت ملحدین و مشرکین شده باشند. و این خامی البته آنان را به فطرت آزادی خواه انسانی که زور را نمی‌پسندد نزدیک تر می‌کند.

حتی اگر از دید دینی به موضوع ننگریم، این خفت و ذلتی که در نوشتۀ فوق برای ارضای نظر دشمنان این ملت که مثل گرگهای هار در صدد حمله به این ملتند، در کجای شرف و کرامت یک ملت می‌گنجد، و آیا ما آنقدر ذلیل و خفت‌زده شده‌ایم که به دنبال ارضای دشمن باشیم؟ پس کجاست آن آزادی و استقلالی که جمهوری اسلامی وعده داد؟ بیش از سی‌صد هزار شهید از کودک و پیر و جوان و زن و مرد در این کشور به خاک و خون کشیده شد، که درندگی انگلیس و آمریکا و اروپای متوحش و صدام، در این کشور آیندۀ ما را تعیین نکند، اما حالا خیلی نرم، به فکر ارضای نظر آنان باشیم؟ کجاست غیرت و شرف ملی ما؟

امنیت ملی ما را پاسخ به جسارت‌ و توحش رئیس MI۶ تعین می‌کند، نه رعب پذیری و فقر و ذلالت، در مقابل تهدیدات روزمرۀ آنان. امنیت ملی ما وقتی تعیین می‌شود که به این گرگ صفتان، آتش نشان بدهی …. نه هورمون ضعف و ترس و فرتوتی ترشح کنی و حتی آنقدر بیچاره باشی که بنشینی و نگاه کنی دانشمند حاصل رنج این ملت را کشتند و بی خیال از آن بگذری. این کشور به نام اسلام نباشد بهتر است تا مرعوب دشمنان اسلام و بدون اتکا به نصر الهی و حقیقت (الله اکبر) گام بردارد. دین خدا به ما این مجوز را نداده است که کشته بشویم و علیرغم قدرتی که جمع کرده‌ایم مرعوب مانده و پاسخ ندهیم. چشم داشتن به موسسات بین المللی یک خواب تعبیر ناشدنی برای احقاق حقوق ماست. بدیهی است که حمله به سفارت، یک امر (غیر مرسوم و غیر دیپلماتیک) و از همان نوع که رئیس سازمان جاسوسی انگلیس خواسته بوده و این تازه اول راه است. شأن فرهنگ و عقیدۀ ما رژیم‌های درنده‌خوئی که سابقۀ طولانی در به خاک و خون کشیدن ملتها دارند هرگز نداشته و نخواهند داشت و این تن دادن به هوی و هوسهای آنان، مغایر با حقوق و تکالیف بشر، امنیت ملی، و دین خداست.
 
شکوه ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۴۰:۳۷
ادب مردبه زدولت اوست
استادعزیزماایرانیان دارای فرهنگ وتمدن هستیم
بهتریم سلاح مادربرابردشمنان خردودانش است نه چیزدیگر
مااحساسی نبایدتصمیم گیری کنیم بایدازروی منطق وعقلانیت باتوطئه هابرخوردنماییم
خداوندایران وایرانیان راازگزندبلایاودشمنان مصون نگهدارد
آمین یارب العالمین (546647) (moderator22)
 
یخی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۵۸:۲۴
اتفاقا این عزت و تمدن ماست که اجازه نمیده زیر بار حرف زور بریم.
این هم یک توطعه ی انگلیسی هستش که اونها هر کاری دلشان خواست میکنند ولی ما باید به قوانین احترام بگذاریم اونم قوانینی که خود اونها گذاشتن؟! و جالب اینجاست که عده ای این را عین ادب میدانند!
--------
انها در امور داخلی ما دخالت میکنند و دیپلماتهای ما را بازداشت میکنند و اشغالگران سفارت ما را فراری میدهند و دشمنان ما را پناه میدهند و دانشمندان ما را ترور میکنند و اقتصاد ما را فلج میکنند و باغ قلهک را به مالکیت خود در می آورند و... اونوقت ما نباید به سفارت اونها وارد بشیم چون این کار بر خلاف قوانین بین المللی هستش.
یادمان باشد حتی خدا نیز در برابر مکر کنندگان مکر میکند.
--------
عجبا به خردتان
عجبا به غیرتتان
عجبا (546679) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۰۳:۳۹
اگر عزت و تمدن دارید که حتما دارید، سعی کنید این را در مسائل علمی میادین ورزشی عرصه بین المللی نشان دهید. نه ! سفیر های همه دنیا را از کشورتان بیرون کنید ( به شما قول می دهم نه فقط انگلیس که همه کشورهای دنیا مخصوصا چین و روسیه دنبال منافع خودشانند).
این که حمله به 4 تا آدم بی دفاع که اگر شما تعهد نمی کردید که آسیبی بهشان نزنید یک لحظه هم توی کشور نمی ماندند، هنر نیست. (546823) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۱۹:۱۸
اولا: عزت داریم، اگه نداشتیم، چیزی نبود که اونا بهش واکنش نشون بدن.
ثانیا: اگه جهش علمی نمی داشتیم هم اونا راه به راه ترور نمی کردن.
ثالاثا: هر کی رفته، مث ِ "نروژ" خودش داره بر می گرده. شما حرص نخور.
رابعا: (ما هم به دنبال منافع خودمون=منافع همه مظلومان جهانیم)
خامسا: کسی اونجا نبود. اشتباه دیدی (یه جورایی اصلا ندیدی، بهت چپه گفتن)خودشون می دونستن با این مردم از 1857 میلادی چه کردن و الان دارن چه ها می کنن، و واکنش مردم به قتل عام های میلیونی ِ چنگیزی ِ اونا تو جهان چیه، رفتن قایم شدن. اونا فهمیدن قضیه چیه، شما هنوز نُچ!
بیدار شو دوستم! (در ضمن، دفعه آخرت باشه که یه جورایی غیر مستقیم به مردم ایران خطاب ِ بی عزت و بی تمدن می کنی! به "اگر" تو دستور زبان می گن چی چی ِ استفهامی!؟؟؟)


مرسی! (546877) (moderator22)
 
ناصر
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۵۷:۲۵
مرسی جون ببین چقدر منفی گرفتی حرف از دستور زبان میزنی اسم مستعارت هم مرسی حداقل یکبار متنی رو که داری میفرستی بخون تا اینقرر ضایع نشی مرسی (547097) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۱۰:۰۳
نگران نباش. رفقات از افعال معکوس دارن استفاده می کنن. این از اون "نه"هاییه که یعنی "آره". گفتا مگوی با کس تا وقت آن درآید...
از اینکه اینقدر به فکرمی ازت ممنونم. بازم رای منفی بدین، دوست دارم :D

مرسی! (547296) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۲۶:۴۷
جیگر مگه با منفی دادن بعضیا واقعیت رو میشه کتمان کرد؟ اونم با این تعداد کم :دی (547435) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۰۳:۴۹
به نام حق

در سایت وزین الف ، نمره منفی روی یک نظر افتخاره .

یا علی
زنده اند مردان حق (547749) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۱:۱۱:۲۷
برای شما هر چیز منفی افتخاره. احنمالآ تو مدرسه صفرم که میگرفتی افتخار میکردی بعد بهش عادت کردی . (548543) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۲:۰۵
چرا فكر مي كنيد شما حقيد و ديگران ناحق. (549544) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۵۸:۵۰
ضايع شدن رو براي وقتي حرف حق مي زنم دوست دارم،تو هم دل به + و - خوش باشه،شماها عادت داريد داخل خط كشي هايي كه براتون مي كنن زندگي كنيد ما نه ،ما حقي داريم تكليفي كه از حقمان دفاع وبر تكليفمان عمل مي كنيم. (547806) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۳:۲۷
بیا من یک برنامه برات می نویسم به جای پنجاه نفر برات لایک مثبت و منفی بزنه... اصلا معلوم نیست پشت این لایک‌ها چه خبر است... (549113) (moderator22)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۸:۴۰:۱۴
ما زبانمون فارسی اولا ثانیا ثالاثا ... یعنی چی اول دوم سوم ... آفرین بچه خوب ما عرب نیستیم (549340) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۴:۳۳
واقعا خودت فهميدي چي نوشتي؟؟؟ (549541) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۱۵:۳۶:۲۳
آقاي مرسي!
ميخواستم بپرسم حالا اين جريمه سنگين نزديك به دو و نيم ميليارد تومان را از جيب كي بايد بديم به انگليس خبيث؟ بقيه حرفها و حيثيت و آبرو و تمدن و اينا همه بماند! (551745) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۳۵:۳۸
میادین ورزشی ؟ :) دانشمند ما را کشته اند و ما ساکت نشسته ایم، و فوتبال و والیبال اول بشویم و بگوئیم که بله ما هم عزت و کرامت داریم ؟
چقدر هنرمندید ... اجازه بدهید دشمن یک به یک ما را بکشد و 11 نفر فوتبال را به اول جهان برسانید... و خیال کنید هنوز هم عزت دارید! (546896) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۳:۲۳:۱۱
یعنی چون دانشمند ما را می کشند، پیروزی مان در میادین ورزشی ارزشی ندارد؟ (547345) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۰:۵۵
تا وقتي كه جاي دانشمندمان را پر نكرديم ،نه ورزش رو بزار در كوزه... (547809) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۵۳:۱۷
علمي رو نديدي ورزشي رو چسبيدي. (547642) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۳۴:۳۶
علمی هم تفاوتی با ورزشی نمی کند. وقتی که ما نمی توانیم جان (دانشمند) خود را حفظ کنیم، هر کداممان هم که دانشمند شویم اما قدرت دفاع نداشته باشیم، عزتی برای ما باقی نخواهند ماند. دقت کنید صحبت از ترور (دانش)مند است. (548766) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۳۶:۳۵
شما واسه این حرفت مدرکی هم داری که انگلیس دانشمندا رو کشته؟اگه دارین چرا تو سازمان ملل مثل آمریکا رو نمیکنین؟ما که دیگه موندیم کی این مدارک قراره رو بشه.من میگم کار سوریه بوده ترور ها میگی نه اثبات کن! (547874) (moderator22)
 
مجید
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۰۸:۲۵
همون طور که اسرائیل مسعولیت انفجار تهران رو بر عهده گرفت (548578) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۲۲:۰۸:۲۴
ااا نه بابا مگه خود مسئولين كشور نگفتن انفجار پايگاه ربطي به اسراييل نداره. پس لابد وقتي مسئولين يه حرفي مي زنن ما بايد وارونه اونو باور كنيم. (549550) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۶:۴۷
در روزنامه های رژیم صهیونیستی بارها اعتراف شده که ترور کار رژیم صهیونیستی است و تصریح (ساورز) چند روز قبل از ترور ، به رفتار غیر مرسوم وغیر دیپلماتیک خیلی از ظنها را تقویت می کند.

در سازمان ملل یک ملت و یک کشور را می‌برند و شصت سال غصب می کنند، کسی آخ نمی گوید! مشکل شما همین است که به سازمان ملل آویزانید. (549117) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۵:۰۹
با سلام اگر ما متوحشيم چرا همواره سعي در نفوذ به كشور هايي مثل ما هستند بروند و پشت سرشان را هم نگاه نكنند به شما قول مي دهم آنان با پررويي تمام بر مي گردند آنها مي خواهند ارباب ما باشند مثل يزيد ماهم از اربابمان حسين بن علي ع ياد گرفته ايم هيهات من الذله اگر اين استعمارگران بگذارند مسلمين راه خود را پيدا مي كنند اگر دلتان به حال اين مستكبرين پررو مي سوزد آيا دلتان به حال آوارگان فلسطين عراق افغانستان ليبي بحرين و.... نمي سوزد (547609) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۱۷:۵۵
سفیر تا وقتی سفیر است که از فرصت و امنیتی که به او داده اند سوء استفاده نکند. جاسوسی نکند آشوب نکند و فقط یک پیغام رسان باشد، سفیر یعنی این (547692) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۳:۲۲
خوب با یه یادداشت بیرونش کنین. مثل انگلیس که با یه یاداشت کل دیپلمات های ایرانی رو اخراج کرد. چرا آبروریطی میکنین. (547810) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۸:۰۷
آبرو برای کسی است که خود متوحش نیست! اگر شما آبروی تان را پیش انگلیس و آمریکا و فرانسه و آلمان می جوید ، خلایق هر چه لایق. (549118) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۲۵:۵۳
یخی جان برادر عزیز
والله اگر اسمت رو بالای کامنت نزده بودی خودم می فهمیدم این کامنت فقط از یخی خودمون بر میاد . عمرا کس دیگری از این کامنت ها بزاره .

کامنت هایی که توش هر کاری برای رسیدن به هدف امکانپذیره فقط از یخی جون بر میاد و لاغیر (546841) (moderator22)
 
سينا صفوي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۱۷:۴۸
آخه مرد حسابي چرا حرف حساب رو نمي خواهيد بفهميد.
هم شما هم نويسنده.
اگر اونها بد هستند بگيد جمع كنند تو ٢٤ ساعت گورشون رو گم كنند.
اگر راه غير ديپلماتيكشون تروره و ما نمي تونيم دست به اينكار بزنيم راهش اين نيست به دنيا ثابت كنيم ما به طور عيان پابند هيچ مقررات ساده اي نيستيم پس اگر تروري هم شد مي توانيد به ما منتسب كنيد.
اخه كجاي سيره پيامبر و حضرت علي مويد اين رفتاره؟
يك كم تاريخ اسلام بخونيد. پيامبر سفير كافر كفار حربي مكه رو با احترام ميپذيره و بر مي گردونه . حتي يكبار كه اونها سفير پيامبر رو بازداشت مي كنن فقط پيامبر فرستاده اونها رو يك روز با احترام نگه ميدارند.
بابا ما مسلمونيم و شيعه، نه انگليسي به دينيم نه پيرو آيين اموي.
باور كنيد علي اگر مي خواست با تعبير ما سياست باز ترين عالم بود. ولي علي خلاف عرف و حق و قانون رفتار نمي كنه حتي اگر اون قانون ناشي از بلاهت ابو موسي باشه.
علي به خاطر احترام به حق و قول خلافت رو به معاويه واگذار مي كنه ولي اخلاقيات رو زير پا نمي گذاره... (546936) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۴۲:۴۴
خوبه خودت داری می گی سینا جان.
پیامبر(ع) یک روز سفیر(فرستاده) کفار رو «پذیرایی کرد». نه 150 سال به همچین سفیر(نماینده/عامل) استعمار صهیونیسم اجازه بده با سوء استفاده از عرف دیپلماتیک هر ترور و جاسوسی یی می خواد رو بکنه!

می شه جون مادرتون تا توی بحث مستند و مستدل کم میارین اینقدر از تاریخ اسلام و امام معصوم سورس و استناد نیارین؟؟؟ مگه اینجا مناظره حدیثی و فقه با علمای ادیان و مذاهبه؟؟؟؟ بابا والّا اگه یکی از راه بیاد این طور استناد کردنهای سطحی و شتابزده رو ببینه، حالش از هرچی دین و مذهبه بد می شه! می گی نه، بشمار...

امضاء:
مرسی! (546969) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۳۰:۰۹
چطور است که حمله کنندگان از ارزشهای اسلامی و دینی برای قابل قبول کردن اقدام غیرقابل قبول خود استفاده می کنند، ولی وقتی به استناد همان دلایل دینی و سیره بزرگان دین، محکوم بودن اقدام آنها را اثبات می کنیم، می گویید که از اسلام استناد نیارین؟؟!! (547107) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۱۷:۵۴
اینم یک کلام از مادر عروس! واقعا اینقدر فکر می کنی یه تیکه بندازی، بهت فشار نیاد نازنینم! الهی بری عراق سگ دنبالت کنه بفهمی وقتی می گیم اینا سگن منظورمون چیه. وقتی می گیم یه نمایش کوچولو منظورمون چیچیه. بعدشم یه سر به قبر یک میلیون مقتول مظلوم بزن. از چند ده هزار زن بیوه شده و مادر بی پسر شده و الخ! هم یه بازدیدی بکن؛ اگه روت شد، یه نگاهی هم به چشمای اشک آلود N تا دختر بی گناه که مورد تجاوز و شهوترانی ارتش یو کی و یو اس ای قرار گرفتن، بنداز.
بعدشم که برگشتی ایران، بیا اینجا از دیپلماسی + اقدامات قابل قبول و غیر قابل قبول برامون صحبت کن ببینیم با خودت چند چندی؟...

مرسی! (547297) (moderator22)
 
سینا صفوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۰۱:۴۲
جناب مرسی،
آقاجان کم آوردن کدومه جان دل، چرا سفسطه؟
از عرف دیپلماتیک سوء استفاده کرده شما می تونی با کمال تندی اخراجش کنی نه اینکه بگی باش من می ریزم هم چی رو می شکونم بعد هم غرامتشو شش لا پهنا بهت می دم تا ابد هم اسمم رو به گند می کشم.
حالا خوبه خودشونو نگه نداشتیم که پول کت شلوار هم بعد اولتیماتیوم - ببخشید عذرخواهی رسمی بلر- به غرامت اضافه بشه. حالا اگر اتهام سوء استفاده جنسی روش نیاد مثل اون دفعه.

نه قربان به تاریخ اسلام کار نداریم چون مشخصا سیاست ما عین دیانت ماست و من هم اینو قبول دارم. من گفتم با هیچ معیاری، دینی، بین المللی، اخلاقی و حتی معیار منافع ملی کارهای ما قابل توجیه نیستند. (547139) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۶:۰۷:۳۹
خب ما هم که همینو گفتیم! کار بد بده! + فقط اینو هم اضافه کردیم که بعضیا به بهونه ی افاضات دیپلماسی، به کاسه لیسی بریتانیا ادامه ندن و یا فکر نکنن فرصت خوبی برای معارضه با نظام گیرشون اومده؛ و جنایات حضرات رو نادیده نگیرن. مظلومای جهان بیشتر قابل دفاعن تا مستکبراش.

مرسی! (548113) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۸:۰۹:۰۶
باور كن ما با اين كار چيزي بدست نياورديم كه ذوق زده بخواهيم ازش دفاع كنيم. ما چهار لا پنج لا باختيم. از گل خورده نميشه محافظت كرد. (548199) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۰:۵۵:۳۵
به امثال شما میگن کاسه داغتر از اش....با وجود رهبری اینچنین بزرگوار و با تدبیر این کارای خودسرانه چه معنی داره؟ اگه اینکار لازم بود ایشون خودشون دستور میفرمودن....نکنه میخوای بگی از اینشون دلسوزتری؟؟؟؟
این نظر رو بخون ببینم چی میگی؟ کی میخوایید از این افراطی گریها دست بردارید؟
س ۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۲۶:۰۲
یادمان هست که طی 8 سال دفاع مقدس علیرغم تمام جنایات رژیم صدام که تماما بر خلاف قواعد بین المللی و انسانی بود و خسارات عظیمی که بر این مملکت وارد کرد حتی یکبار هم سفارتخانه عراق باوجود کادر رسمی عراق در آن محل مورد حمله وتخریب قرار نگرفت
من نویسنده مقاله را نمیشناسم و از سن و سالش بی اطلاعم
اما سالهاست که عوارض بمبهای شیمیایی را با رنج فراوان (توام با بیمهری نهادهای دولتی) تحمل میکنم اما تا امروز
حتی یکبار هم بفکر تخریب آن سفارت نیفتادم
بخوبی یادم هست که وقتی عمال آل سعود تعدادکثیری از حجاج ایرانی را بشهادت رساندند و مردم خشمگین به سفارتها هجوم بردند با موضعگیری شدید امام(ره) مواجه شدند که بشدت حمله به سفارت عربستان را نکوهش کردند
آیا نویسنده مقاله و امثال او جلوتر از امام(ره) حرکت میکنند؟
این روشها بیشتر تداعی کننده اعمال امثال طالبان است که فقط خوراک تبلیغات ضداسلام را تامین میکنندوهیچ دستاوردی برای نظام و اسلام ندارند (
547434 (548863) (moderator22)
 
یخی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۴۰:۴۲
میشه دقیق بفرمایید علی علیه السلام کی خلافت را به معاویه واگذار کرد؟!!!!!
معلومه که به اندازه ی یه صفحه هم از تاریخ اسلام بلد نیستید و رفتید بالای منبر دارید موعظه میکنید؟!
عجبا (547024) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۲۰:۴۱
آقا دمت گرم , مشکل اینه که یه عده فقط از دین داری ادا در آوردنشو بلدند (547154) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۰۵:۲۴
جیگر ! موضوع این هست که اونها در عهد صلحی با ما نیستند و دائم خصومت دارن... خودتون رو به خواب می زنید ... ! خیلی ذلت بار و بی خبر ! (547750) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۳۶:۵۲
دنیا باید به ما ثابت کند به مقررات پایبند است. ما به دنیا بدهکار نیستیم

آنها که شعار حذف بمب اتم می دهند اما تا بیست سال دیگر برای بمبهایشان سرمایه می گذارند.

آنها که اجازه نمی دهند ما حتی انرژی صلح آمیز هسته ای بر طبق معاهدات NPT داشته باشیم.

شما اگر بدهکارید به دنیائی اینچنین ظلم و زور، بروید بدهکاری تان را بدهید، ما به موجودیت مهاجم و ستمگری مثل انگلیس هیچ بدهکاری و تعهدی نداریم. دنیا باید از انگلیس بپرسد چگونه است که بر خلاف شعارهای معاهدات بین المللی رویۀ خصم با ما پیش گرفته است. ما قربانی هستیم و عمل ما عکس العمل است. (548770) (moderator22)
 
مهدی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۳۷:۱۴
زیر بار حرف زور نرفتن یک حرفه و شلختگی و بی قانونی و بی اخلاقی حرف دیگر. قرار نیست که قوانین دنیا همیشه به نفع حق و حقیقت ختم بشه. یادت باشه که حکومت علی (ع) به خاطر تمکین و تعهد او به اصول بر باد رفت و الا با این کارهای امثال شما هیچ وقت حکومت از دست ایشان خارج نمی‌شد.

من خواهش می‌کنم دوباره رجوع بفرمایید به سیره علی (ع) و در این ایام به طور خاص به سیرهٔ حسین (ع). ببینید اگر جایی دشمن آب رو بر سربازان ایشان بست آیا بزرگان ما هم این کار رو انجام دادند؟ (546962) (moderator22)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۲۱:۴۷
مطمینی حکمت علی علیه السلام به خاطر پایبندی به اصول به قول خودت بر باد رفت !!! یا امثال شماهایی دورو برش بودند که نفع و زیان خود را تا نوک بینی خود تشخیص می دادند. و ملعبه دست دشمنان دینی شده بودند. به خاطر همین هم یخی و دیگران برایتان نوشته اند با خرده دانش در مورد تاریخ دین بی جهت آ» را مستمسک منافع کوتاه مدت خود قرار ندهید . (547390) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۱:۲۱:۳۵
آقا محمد عزیز

اولا شما مرا نمی‌شناسی و بنابراین از اینکه من نفع و زیان را تا نوک بینی خودم تشخیص می‌دهم و ملعبهٔ دست دشمنم و خرده دانش دینی دارم و ... و مهم‌تر از همه از این‌که یاران بی‌وفای علی (ع) امثال بنده بوده‌اند، هیچ اطلاعی ندارید و نظراتتان تنها توهین و افترا به شمار می‌رود.

ثانیاً "مطمین" که نه ولی مطمئنم که آن حکومت بر باد رفت و چه حسرت بر از دست رفتن حکومتی که مردمانش کوفیان شلخته مسلک باشند. لفظ بر باد رفتن را تعمداً نوشتم تا تلنگری باشد به ذهن خواننده که حکومت دینی را وقتی پای اصول در میان باشد می‌توان بر باد داد. نه اینکه اصول را به پای حفظ حکومت و ملیت و غیرت خودساخته و امثالهم به باد داد.

ثالثاً حداقل من آنقدر مطالعه دینی دارم که بدانم علی (ع) عهد شکن نبود، احساساتی و شلخته مسلک نبود. تا پیغمبر بود و حتی آن وقت که زیر بیعت خلفا قرار گرفت از خودش حرف و حدیث نتراشید و حکومت اسلامی وقت و آدم‌هایش را حتی اگر هزاران اشتباه داشتند به لجن نکشید.

رابعاً، شما نمی‌توانید دعوت من به مطالعه بیشتر و دقیق‌تر را با گفتن "تو خودت بی‌سوادی" بی اثر کنید. اگر جایی از نظر من به نظرتون اشتباه بود هم می‌تونستید دلیلی بیاورید. مطمئن باشید که من هیچ وقت خودم رو بی نیاز از مطالعه و تفحص نمی‌دانم ولی با این منطق که "تو از دین حرف نزن!" نمی‌توانید مقابل امثال من ژست دانایی بگیرید. (548554) (moderator22)
 
سيد محمد
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۳:۲۴
آقا مهدي عزيز
شايد مجال شب عاشورا زمان مناسبي براي پاسخ به اين اختلاف سليقه نباشد اما چون احساس كردم خيلي بتون بر خورده مجبورم رفع سو تفاهم كنم
اولا چنان كه گفتي ما هيچ يك همديگر را نميشناسيم پس اتهام توهين و افترا نسبت به يك كامنت چند خطي مثل راننده ايست كه در رانندگي تهران با يك چالش بي ازش در خيابان با راننده ديگر مدعي شكايت اقدام به قتل شود
ثانيا تمركز بيش از حد روي بي وفايي كوفيان بدون در نظر گرفتن نقش بني اميه (دشمن) راهبرد غلطي است كه وهابيان بي حيا را به سو استفاده از اين راهبرد واداشته است
ثالثا سياست علوي در جنگ ها داخلي حوزه اسلام با سياست نبوي در جنگ كفار و ملحدين يكي نپنداريد ( تفاوت دشمن ) براي يافتن تفاوت ها مي توانيد به تاريخ غزوه هاي پيامبر مراجعه كنبد
رابعا اگر چه بزرگترين ضعف جامعه ما سياسي و سطحي بودن اسلام توده ها و عدم تعميق اسلام اجتماعي در جامعه است اما راه حل اين معضل تاكيد بيش از حد بر اخلاقيات آنهم مقابل دشمن گستاخ نيست اين روش نوعي سو استفاده از ضعف اسلام اجتماعي به حساب دشمن است
 
خامسا قصد متهم نمودن شما به بيسوادي ندارم و اگر هتك شاني شده عذر مي خواهم فضاي مجازي فضاي تكثر و توهم و قلب است خيلي امور آنطور كه بنظر ميرسند نيست
  (550155) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۹:۴۹
بفرماييد تاريخ جنگ خيبر رو مطالعه كنيد،جنگ خيبر فرزندم نه عمليات خيبر هاااا تا بدانيد كه علي و پيامبر با يهوديان فتنه گر و خيانت كار چه كردند.برو برو باباجون تاريخ بخون (547832) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۱:۲۸:۰۵
اولاً که داستان عهد شکنی یهودیان خیلی متفاوت است با دشمنی انگلیس. ما با انگلیس در سایهٔ معاهداتی که خود امضا کرده‌ایم رابطه داریم و ذیل آن معاهدات ننوشته اگر انگلیس شما را تحت فشار قرار داد نقض عهد کرده است. بهتر است کمی تعقل کنید که آیا رفتار شما در هجوم به سفارت نقض عهد است یا دشمنی‌های انگلیس.

ثانیاً حداقل من می‌دانم که چه شبهه‌ها در این روایت کشتار وجود دارد و چه بزرگانی آن را به صراحت رد کرده‌اند. پس می‌توانم حدس بزنم که شما حداقل چند اثر تاریخی مهم از تاریخ‌نویسان سرشناس مسلمان را نخوانده‌اید. سن و سال من هم به پدرجان شما نمی‌خورد. (548557) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۰۹:۴۳
این درسته که ما از نظر غرب مستحق بمب شیمیایی هستیم اما نباید کاری کنیم که از نظر ملت های دنیا هم مستحق چنین امری باشیم و ما رو انسانهای ... تلقی کنند .. نباید کاری کنیم که حتی تو ملتهای مسلمان هم بی سابقه بوده (547183) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۵۵:۱۲
حاجی اون خداست (547213) (moderator22)
 
ehsan
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۰:۵۳:۰۶
اخوی جان اون روز که مقامات سر ضعف سیاست بین المللی و دیپلماتیک شون سهم ایران از دریای خزر رو کردند 10% رفتید سفارت روسیه ، آذربایجان، ترکمنستان و قزاقستان رو فتح کنید؟ وقتی دولت روسیه از تحویل سامانه موشکی اس-300 خودداری کرد چه کار کردید؟وقتی دولت سوریه و لبنان بر علیه قطعنامه به قول خودمون ضد ایرانی در سازمان ملل رای مخالف نمی دهند رفتید جلوی سفارتشون یا نه؟
نه اخوی نقل این حرفها نیست. سیاست و دیپلماسی جای تحلیل های دائی جان ناپلنونی نیست.در تمام طول تاریخ معاصر ایران همون قدر که انگلیسها به این مملکت ضریه زدند روسها هم جور دیگر خون این ملت رو تو شیشه کردند. چرا کسی با روسها کار نداره؟؟ قرارداد گلستان و ترکمنچای رو یادته؟ میرزا کوچک خان رو یادت رفته؟ نقش روسها و توده ای ها در دوران مرحوم مصدق یادت رفته؟زیر تمامی این تحریمها اخیر امضا دوستان روس هم هست. چرا نمی رید اونجا رو بگیرید؟
آقا ما منتظریم شما و دوستانتان زحمت سفارت روسیه رو هم بکشید. (547282) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۱۱:۴۷
به نام حق

اشغال سفارت آمریکا در سال 58 نمادی بود از بیرون راندن استکبار از ایران عزیز و الا باید خیلی از کشور هارو بیرون کرد .

قطع روابط با انگلیس هم امروز یک نماد بود و بس.

شما زیاد نگران نباش ، به قول روزنامه "اعتماد ملی " موقع دستگیری چند تا انگلیسی توی آب های خلیج فارس " دیگر بوی خوش توریست های انگلیسی در ایران نخواهد آمد " !!!

شما نه نگران توریست هایید ، نه نگران کسایی کهاونجا درس می خونند ( چه درسی هم می خونند طفلکی ها ) . . .

در نهایت نظر خودمم بگم بد نیست :
اشغال سفارت آمریکا مال زمانی که مسئولین دست رو دست گذاشته بودند . نه الان . . .


یا علی
زنده اند مردان حق (547757) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۱۱:۲۳
ما اون زمان نبوديم اگر شما بودين تكليف داشيتن كه اين كار رو بكني (547835) (moderator22)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۰۷:۴۲
هر کس تاریخ بلد باشه می دونه انگلیسیها کیا بودند و چه ظلمی در حق ما کرده اند اما :
البته آقای یخی هنوز نمی دانند اگر جاسوس بودند عنصر نامطلوب شناخته شده و از کشور اخراج می شدند !!!!!!
البته معمولا استفاده از زور و بعد از اون توجیه و اتصال آن به حس میهن پرستی
الف جان شما هم سانسور کن برادر من !! (547822) (moderator22)
 
علیرضا پژوه
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۷:۵۹:۲۸
نمی دونستم علاوه بر سانسور ویرایش هم می کنید !!!!! (548192) (moderator22)
 
حسن
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۴۰:۰۶
خداوند سایه علما را از سر ملت کم نکند و خاله خرسها را کم کند آمد آفتاب نشان آفتاب
حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی به جوانان انقلابی ایران اسلامی توصیه کردند: فراتر از قانون گام برندارند و بدون اجازه رهبر معظم انقلاب و مقامات مسئول اقدامی نکنند.

متن پیام این مرجع تقلید که در آن نصیحت پدرانه‌ای به فرزندان انقلابی خود کرده‌‌اند، بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحيم

شك نيست كه دولت انگلستان از دشمنان قديمى ماست و همه ما خاطرات بسيار تلخى از دخالت‌هاى نارواى آنها در كشورمان داريم و همه مى‌دانيم اخيرآ شمشير عداوت را از رو بسته، و نه تنها خودش پيشگام در تحريم‌ها شده كه ديگران را نيز دعوت به اين كار مى‌كند كه اخيراً در بخشى از اين فعاليت‌هاى موذيانه ناكام مانده است.

و نيز مى‌دانيم كه هدف دولت‌هاى استكبارى جلوگيرى از پيشرفت‌هاى علمى ما و وادار ساختن ما به تسليم در برابر منافع نامشروع آنهاست كه بحمدالله تاكنون با شهامت ايستاده‌ايم و در آينده نيز به توفيق پروردگار شجاعانه خواهيم ايستاد.

ولى مهم اين است كه گاهى كارهايى فراتر از قوانين از سوى بعضى از جوانان عزيز احساساتى انجام مى‌گيرد، كه بهانه مهمى به دست دشمن ماجراجو مى‌دهد و هزينه‌هاى زيادى بايد براى آن بپردازيم، مانند همين حادثه اشغال سفارتخانه كه سبب شد آنها با جنجال و هوچى‌گرى سعى كنند شكستى را كه از مجلس خورده بودند، جبران كنند و إن‌شاءالله موفق نخواهند شد.

به احتمال بسيار قوى در اين‌گونه موارد افراد نفوذى خود را به ميان جوانان پاكباز مى‌فرستند تا دست به تخريب و اقدام‌هاى ديگرى بزنند و در سطح جهان بر ضد ما تبليغات وسيعى راه بيندازند كه انداختند.

اينجانب به همه اين عزيزان نصيحت پدرانه مى‌كنم در اين‌گونه موارد فراتر از قانون گام بر ندارند و بدون اجازه رهبر بزرگوار انقلاب و مقامات مسئول اقدامى نكنند، شرائط منطقه كاملا به نفع ما و به زيان آنهاست. آنها درصددند با بهانه‌هايى اين شرايط را بر هم زنند، بسيار بايد هوشيار باشيم و بهانه به دست آنها ندهيم.

مخصوصآ در آستانه انتخابات احتياج به آرامش زيادى در داخل داريم تا بتوانيم شركت حداكثرى مردم را إن‌شاءالله جلب كنيم. من به عنوان يك وظيفه شرعى در برابر سؤالات زيادى كه در اين ايام از دفتر ما شد لازم دانستم با صراحت با شما عزيزان گفتگو كنم. شما هم إن‌شاءالله به وظيفه شرعى خود عمل خواهيد كرد.

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته (547885) (moderator22)
 
zenon
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۷:۰۱:۱۵
دوست دارم اونهایی که این عمل نسنجیده رو انجام دادان 2 ساله دیگه بیان توی تلویزیون بگن چه سودی برای هم وطنان ایرانی داخل و خارج کشور کسب شده تا آن لحظه تا ما مخالفان این واقعه شرم سار شویم. (548159) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۰:۰۸:۴۳
زیر بار حرف زور نرفتن با وحشی بازی و قانون شکنی فرق می کنه دوست با عزت و تمدن!!! متمدن بودن لازمش قانون شناسی و قانن مداریه نه قانون سازی !!
در ضمن انگلیس کدام دیپلمات ما رو بازداشت کرد؟
اسناد شما در مورد دست داشتن انگلیس در اون ترور ها چیست؟ اگر انگلیس قصد ترور داشت پس چرا یکی از همین افراد پذیرش برای همان انگلیس را گرفته بود و حتی بلیط هم داشت؟
شما که مدعی هستند که تحریم ها اقتصاد ما رو قوی کرده پس چه طور در این مواقع فلج می شه اقتصادمون؟
اگر در مورد باغ قلهک هم مشکل هست دولت باید این رو حل کنه نه شما اگر هم اعتراضی به روند حل این مشکل داشتین باید جلوی دفتر رییس دولت تجمع می کردید نه سفارت!!
در ضمن مهم نیست که یک قانون رو چه کسی وضع می کنه، مهم این هست که چه کسانی این قانون رو می پذیرند. ایران این قوانین رو پذیرفته پس باید به انها عمل کند. مثل این هست که من از فردا هر قانونی رو که بخوام در سطح شهر اجرا نکنم و ادعا کنم که من که این رو وضع نکردم!!! (548490) (moderator22)
 
شناس
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۶:۲۱:۴۶
آقا کی گفت زیر بار حرف زور بری اخه؟
آقا جان میتونی قوانین اونها رو رعات نکنی منتها به کارکن های انگلیسی پناه نده و مسئولیت امنیت اونها رو قبول نکن که بهشون حمله نکنی
راهش این نیست عزیز من، راه درستش سخته خیلی سخت خیلی هم زمانبره اما میشه و اونهم اینه که رسانه ها در اختیار تو باشه شاید فکر کنی نمیشه ولی اگه بیداری اسلامی و اعتراضات مردم غرب به نظام سرمایه داری رو ببینی متوجه میشی که دنیا داره به سمت مطلوبی میره
رسانه ها دست اونهاست و دارند با مسایل غیر واقعی ایران هراسی میکنند حالا ما دیگه نباید بهشون بهونه(مسایل واقعی غیر قابل پذیرش بین عموم مردم جهان) بدیم بریم تو سفارت (548654) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۰:۱۷:۱۴
اينجا رو بخون يخي جان شايد كه رستگار شوي
http://alef.ir/vdcjv8evyuqetiz.fsfu.html?132510
حالا خودت قضاوت كن كي بصيرت داره كي نداره (548824) (moderator22)
 
دوست
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۸:۲۲
پس چرا ما با اون انگلیسی هایی که اومدن تو ایران به مرزهای بین المللی تجاوز کردن کت و شلوار تنشون کردیم و فرستادیم .........ها ...........چرا؟ (549134) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۲۱:۵۱:۴۹
فعلا كه از خودي ها بيشتر آسيب ديده ايم. همانهايي كه اعاي مديريت جهاني ميكنند و در عمل عرضه مديريت يك شهر كوچك را ندارند. (549538) (moderator22)
 
یک ایرانی وطن پرست
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۲۱:۱۶
من متن بالا رو خوندم، با احترام به نظر شما باید بگم که اقدامات رادیکال در فضای جنگ رسانه ای بیشتر به ضرر صاحب حق است تا به سود او. ما باید مراقب باشیم تا اقداماتی انجام ندهیم که گل به دروازه خودی محسوب شود. یا علی (546699) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۵۱:۱۸
تا وقتی که وطن پرست باشی همینطوریه نظراتت (546730) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۵:۲۵
آره. منم با خدا پرستی موافق ترم (546743) (moderator22)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۱۸:۴۰
"تا وقتی که وطن پرست باشی...." یعنی چی؟!؟!! یعنی اگه ما "فقط" خدا پرست و مسلمون باشیم و هیچ حسی به کشورمون نداشته باشیم همه چی حله!؟!؟ الان من یه مسلمون خدا پرست هستم، درست. اگه بگم هیییییچ حس وطن پرستی به ایرانم ندارم ، کشور منُ ازم بگیرین، مرز و بوم ایران برام مهم نیست که از کجاست تا کجا. ایران اصلا بشه بحرین با عربستان یا قطر یا روسیه ( بره زیر پرچم حکومتی اونا).اون زمان تمام مشکلات حل شده!؟ چی مد نظر شماست!؟! وطن پرستی و دینداری به خدا هیج منافانی با هم ندارن انقدر این 2تا مقوله رو با هم قیاس نکنید و روبروی هم قراراشون ندین.این کشور همونقدر که از بی دین و ایمونش ضرر کرده از بی هویت ها و اون کسانی که حتی نمیدونن وطن پرستی با کدوم "ط" نوشته میشه هم زخم خورده... (547425) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۱۲:۵۵
به نام حق

هر کسی گفت شما وطن دوست نباش اشتباه کرده !

پیامبر اسلام فرمود : دین ندارد هر کس وطن ندارد .

یا علی
زنده اند مردان حق (547758) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۴۱:۱۱
آفا چرا حدبث جعلی منتشر می کنید ... این حدیث در هیچ کجا نقل نشده. حدیث درست حب الوطن من الأیمان هست که تازه آن (حب) است و نه پرستش. و تازه آن هم سند صحیحی ندارد. (548774) (moderator22)
 
ناشناس
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۰:۰۴:۴۶
پیامبر اکرم فرمودند حب وطن نشانه ایمان است. (548813) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۲۸:۱۶
اقدامات رادیکال نظام انگلیس و ترور دانشمندان ما و تهدید به اعمال غیر مرسوم و غیر دیپلماتیک، آیا به ضرر آنان تمام شده است؟ یا ما ملتی هستیم که عادت کرده ایم به بی تفاوتی نسبت به خون برادر مظلوم خود ؟ ... (546772) (moderator22)
 
سيد محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۸:۵۵
نكند منظور از منطق و عقلانيت همان مثل مشهور اروپايي ها كه به جهان سومي ها تلقين كرده اند باشد كه "مقابل زور پر زور اگر زورت نميرسد تجاوز را بپذير و از آن لذت ببر " باشد. در جريان باشيد كه ديري است كه ما از عصر ملكم خان ها و تقي زاده با مرارت و رنج دوران بيرون رفته ايم و آنچه امروز به نام اسلام جمهوري اسلامي به جهان شناسانده ايم اسلام مقاومت و ايستادگي در برابر فشارها و بلاهاست اسلام كمك به مظلوم و دشمني با ظالم است منطق "تجاوز را بپذير و از ان لذت ببر " مال زمان شكست هاي اعراب لاييك از صهيونيستها بود نه زماني كه در جنگ سي و سه روزه چند هزار مجاهد مسلمان ارتش تا دندان مسلح اسراييل را با همه پشتيباني ها هوايي و ماهواره اي مجبور به عقب نشيني كرد
اري ! اسراييل حتي بعد از عقب نشيني نيروهايش از فرط كينه در دو روز اخر هر نيم ساعت به نيم ساعت با سورتي پرواز هاي متعدد جنوب لبنان و خانه هاي مقاومان را ويران كرد اما تاريخ جز شكست و ننگ براي متجاوز ثبت نكرد
كاش لا اقل مانند اروپايي ها در ظاهر وحدت خود را حفظ مي كرديد و از پشت خنجر به پهلوي تنها كساني كه سرمايه مملكت براي ايثار گري ومقاومت مقابل متجاوز هستند نمي زديد
در روز ازمايش و بلا باز هم از انها كه در لفافه عقلانيت و خرد پيله "ارتجاع خودباختگي " مي تنند توقعي نيست تنها همين نوع كساني مي مانند كه پرچم يا حسين بدوش نماز مقاومت باغ قلهك برپا مي دارند باشد كه ننگ پلو خوري مشروطه را بيشاني ايران پاك كند   (546719) (moderator22)
 
علیرضا
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۳۱:۵۹
سید محمد جان ...

به نظر شما هیچ عقل سلیمی میتونه این کاری که صورت گرفت رو قبول بکنه !
تمام صحبت های شما درست ... ولی اصلا یه ثانیه چشاتو ببند و فکر کن !
الان چه اتفاقی افتاد ! چی شد ؟! ... اقتدار ملی ما حفظ شد ؟!!...
در مشکل دار بودن اونا شکی نیست ... ولی بدتر از این کار هم کاری هست که یه کشور بتونه انجام بده ؟!!!!! به چند تا آدم بی دفاع حمله کردن چه اثر داخلی و خارجی داره .. (546892) (moderator22)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۴۲:۱۷
علیرضا جان ...
در منظومه سیاست امور بسیار پیچیده تر از آنچه کامنت نویسان شبکه های اجتماعی درج می کنند به نظر می رسد . بسیاری از دوستان منتقد ما به این اقدام عکس العمل تهدید آمیز انگلیس به اقدام قانونی مجلس را فراموش کرده اند. تهدید اخیر انگلیس نشان از خوی نخوت زده و استکباری آن دارد . چه باور کنیم چه باور نکنیم اینها هنوز خود را تافته جدا بافته می دانند. و حتی نسبت به اعتراض قانونی مجلس مملکت بجای توجیه رفتارهایشان اقدام به تهدید می کنند . هر ایرانی کمی غیرت داشته باشد باید نسبت به این نوع رفتار آنان واکنش نشان دهد . مقابل این تهدید غیر دیپلماتیک شاید ورود موقت به سفارت کمترین کار غیر مرسوم و غیر دیپلماتیکی است که به ذهن برخی از جوانان غیور ما رسیده باشد . البته شاید پلیس هم کمی اغماض کرده باشد اما این اقدام دوستان منتقد در محکومیت یک طرفه دانشجویان بدون پیشنهاد راهکاری برای مقابله با لحن تهدید آمیز و غیر دیپلماتیک انگلیس بیشتر نشان از یک نوع ترس و عافیت طلبی دارد شاید ترجیح می دهد به سیاق مشروطه پلوی پناهندگی بخورند تا جواب تهدیدات آن را بدهند
همانطور که رهبر معظم نیز اشاره کردند دیگر نباید مقابل تهدید ها و فشارها بیکار ماند. دیگر تهدید را با تهدید جواب می دهیم این تازه از نشانه های سحر است ... باش تا صبح دولتت بدمد (547397) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۲۸:۰۶
اخي دلم سوخت براشون،چندتا ادم بي دفاع جمالي فشي را پيدا كردن و چند تا آدم بي دفاع فرستادنش اسرائيل و چند آدم بي دفاع هدايتش كردن تا بمب را بگذارد در خانه شهيد علي محمدي .اخه اين چندتا ادم چه گناهي دارن؟ (547855) (moderator22)
 
ali
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۰۰:۰۵
خداوندایران وایرانیان راازگزندبسیجی مصون نگهدارد (547135) (moderator22)
 
مجید
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۳۱:۵۹
نامرد شما که از تمدن و ایران حرف میزنی و بسیج رو مایه عقب ماندگی ایران میدونی تو اون موقه که عراق به ایران حمله کرد کجا بودی چه کسی جلوی عراق رو گرفت تا اینده ایران رو اعراب رقم نزنن شما که فرار کردی خارج (548597) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۶:۳۷:۳۸
من اون موقع بودم ودیدم که اونا بسیج رزمنده وجان بر کف وطالب شهادت در راه دین واسلام بودن با دشمن رودر رو و قانع به یک قوطی کنسرو تازه اگه طی عملیات به دستشان میرسید وگرنه با شکم گرسنه وسیر از عشق خدا به شهادت می زسیدند .و اما حالا حالا می بینم که {....} (549241) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۸ ۱۱:۲۰:۳۳
دوست عزیز اون بسیجی هایی که اون موقع بودن با بسیجی های الان زمین تا اسمون فرق داشتند ؛ میتونی بسیجی های دلاور آن دوران را الان تو تخت بیمارستان یا روو ویلچر ... بی یار و یاور ببینیشون عزیزم

بسیجی سابق (553653) (moderator19)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۲:۰۵:۳۲
این حرکت فقط و فقط به نفع انگلیس و فقط و فقط بر ضرر دولت و نظام ایران بود.
چر این حرکت باید بعد از تصویب شدن قانون کاهش رابطه با انگلیس انجام بشه، اصلا چه لزومی داشت انجام بشه؟!! به هر حال اونا بیرون میشدند اما حالا...
این حرکت ما رو از حالت تهاجمی به حالت تدافعی رسونده.
(547334) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۲:۰۰:۰۷
راه حسین برترین راه است. (548951) (moderator22)
 
یه نفر
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۸:۵۸:۵۳
ما نباید با قواعد اونا بازی کنیم. در غیر این صورت باید منتظر باشیم اروپایی های با فرهنگ سلاخیمون کنن. (550483) (moderator22)
 
یخی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۵۹:۳۹
آره باید مینشستیم و تنش زدایی(خود فروشی) میکردیم (546681) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۷:۴۰
اگر واقعا ميخواستيد برخورد قاطع و دندانشكن بكنيد؛همان روزي كه دولت انگليس تحريم اعلام كرد بايد به سفير و كاركنان ديپلماتيكشان ٤٨ ساعت فرصت خروج ميداديد و در دم آنها را اخراج ميكرديد؛ حالا چه نتيجه اي عايد ماشد؟حمله به چهارتا ديپلمات و خانوادهايشان نشان از ضعف ما دارد كه قادر به احقاق حق خود در ميادين بين المللي نيستيم (546718) (moderator22)
 
مهدی آیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۲۵:۱۳
جوری امر فرمودید که انگار شما جزو ما نیستید. قربان از نوشتارتان بوهایی می آید. از کجای زمین و آسمان برای این اتفاق «چهار تا دیپلمات و خانوادهشان» را دست و پا کردید؟؟ دولت انگلیس هم جتی چنین چیزی را اعلام نکرد!

تعریف جدید میادین بین المللی(جهت اطلاع): میلیاردها انسان مظلوم و استثمار شده که آن تعریف قدیم را قبول ندارند و سیطره مستکبران و لابی صهیونیسم را دیگر بر نمی تابند. به خیابانهای یمن، لیبی، امریکا، بحرین، انگلستان، مصر، تونس و ... نگاهی بیندازید. همه شان "غیر دیپلماتیک" دارند کارشان را پیش می برند. بهتر است بیدار شوید دوست عزیز. اگر شما و همفکرانتان خواب بمانید، این هشدار کوچک تبدیل به اتفاق بزرگتری خواهد شد! (546766) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۳۷:۱۴
آقا مهدی!مردم خیابانهای کشورهای یمن، لیبی و ... به این خاطر غیر دیپلماتیک کارشان را پیش می برند که نظام حکومتی خود را قبول ندارند،پس تکلیفشون معلومه! اگر دوره قبل از انقلاب بود، بله ما هم این حق را داشتیم و نه حالا که قوانین نظام ج.ا.ا را داریم و اگر قبولش داریم ،باید به آنها پایبند باشیم. (547114) (moderator22)
 
مهدی آیت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۶:۱۰:۵۵
نه دیگه، بعضی هایش ناقص است یا در گرو منافع عده ایست!. آنجای قصه را قبول نداریم!!!! (548115) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۰۶:۱۴
عذرخواهی دستگاه دیپلماسی را نیز اضافه بفرمایید (547181) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۴۴:۱۰
عذرخواهی نبوده، جعل و تزویر نکنید. ابراز تأسف است و ابراز تأسف امری دو سویه است. (548781) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۰۲:۵۷
وقبی جنگ شد هر تعداد که بمیرن شماها مقصرید . با این کارا جون مردمو دارین میفروشین که خودین . اره داداش به این میگن خود فروشی . (548576) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۱:۱۹
شما فعلا مقصر کشته شدن دانشمندهای ایرانی هستید، که سکوت کرده اید... اگر خونخواهی نکنید مقصر و یار قاتلان هستید. (549126) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۵۴:۰۲
اتفاقا دوست عزیز موضوع این نیست که ما نباید مقابله کنیم . موضوع اینست که باید از راهش مقابله کنیم . هرکشوری باید بدنبال تامین منافع و امنیت ملی خودش باشد اما با کمترین هزینه و بیشترین فایده . هیچکس باور نمی کند عده ای دانشجو بتوانند در ایران از زمین بجوشند بعد هم محو بشوند و ما هم نباید بدنبال القای این مطلب باشیم در اینصورت همه چیزمان زیر سوال میرود . اما با چه هزینه ای و چه فایده ای ؟؟!! هنر سیاستمداران این است . حتی اگر فرضیه شما در مورد ترور دانشمندان با باشاره و چراغ سبز انگلیس بوده باشد کسی در دنیا انرا باور نمی کند اما همه جهان حتی بسیاری از هموطنان حمله به سفارت انگلیس را محکوم میکنند. (546661) (moderator22)
 
مهدی.
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۵:۳۸
عجالتا جو بایدن بر خودجوش بوده ماجرا تاکید دارد.
خبر بخوانید، بد نیست! (546712) (moderator22)
 
کدوم جوش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۳۲:۲۵
اخه اونها همین را میخواهند که تو اینجوری فکر کنی ، یخوره فکر کن! (546775) (moderator22)
 
مهدی.
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۴۷:۳۶
شما فقط شعور داری.
ما نداریم، بنابراین فقط اونجوری که می خوان فکر می کنیم.
خودمون عمرا مثل شما نه فهم داریم نه قدرت تجزیه و تحلیل. (546854) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۴۵:۲۲
آقا مهدی. شما که فهم نداری و قدرت تجزیه تحلیل هم نداری، پس نباید کاری میکنی که کل مردم رو متضرر میکنه. (547780) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۳۳:۵۵
توي هلند داري راه مي ري مواظب باش اگه بفهمن ايراني هستي اونوقت بايد با سياست رفتار كني( بيشتر توضيح نمي دم) فكر كنم نگراني تو هم همينه (547870) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۳۰:۴۵
آهان راهش بايد جوري باشه كه نه به دول غربي بر بخوره نه منافع سياست مدار هاي خودي به خطر بيافته،آقازاده ها مونو چيكار كنيم تو كشور غريب؟ (547860) (moderator22)
 
طالقانی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۱۶:۵۱
کشور ما از افراط و تفریط رنج می برد.ما که با کاهش روابط ، با دولت انگلیس برخورد کرده بودیم.این رفتار برخی افراد خودسر را با چه منطقی می توان توجیه کرد.فراموش نکنیم ما نه در برابر دشمن منفعلیم و نه مانند سیا و اسرائیل به حقوق بشر می تازیم.خواهش میکنم منطقی باشیم و از رفتار برخی افراد خودسر که با سوء استفاده از نام مقدس بسیج و یا دانشجو مطامع برخی گروه ها را دنبال می کنند حمایت نکنیم.همچنین فراموش نکنیم صدا و سیمای ما در این التهاب آفرینی نقش موثری داشته است. (546692) (moderator22)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۵۰:۱۰
مقابل این اقدام قانونی مجلس انگلیس تهدید کرد ... کمترین جواب آن تهدید آنچه مشاهده کردید بود تهدید غیر دیپلماتیک ... تسخیر غیر دیپلماتیک ... آنهم بدست جوانانی که آذر برخاسته از خاکستر ظلم انگلیسی از تنگستان تا بحرین است (547401) (moderator22)
 
قلاوند
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۴۶:۴۳
حمله به سفارت انگلیس بنظر حقی به چند دلیل درست نبود
1- اولا این اتفاق درست بعد از تصویب قانوندکاهش سطح روابط با انگلیس که یک حرکت قانونی ومنطقی بود نادرست وشاید هم مشکوک باشد زیرا خودجوش بودن ان زیر سوال می رود چرا این حرکت خود جوش قبلاصورت نگرفت
2- طبق معاهدات بین المللی که ایران هم آنها را امضا کرده سفارت خانه ها مصون از تعرض هستندوکشور میزبان باید امنیت انها را تضمین کند وسفارت بخشی از سرزمین کشور متبوع خود است والبته این معاهدات چندجانبه شامل ماهم میشود وما هم در کشورهای دیگر از این مزایا بهره می بریم
3- اگر در هر کشوری که با ما مشکلی دارند همین رفتار رابکنند بلافاصله ماآن را محکوم نمی کنیم ؟
4- قران کریم می فرماید (افوا بالعقود)یعنی به معاهدات و قراردادهایی که امضا می کنید وفادار و پایبند باشید آیا این دوستان با غیرت دوست دارن مخالف صریح قرآن عمل کنند
5- غیرت وعزت ما وقتی شکست که جاسوسان دستگیرشده انگلیس را که باید به اشد مجازات می رساندیم با یک نهیب انگلیس ، متاسفانه توسط بالاترین مقام سیاسی مملکت ،محترمانه مشایعت کردیم واسمش را گذاشتیم رئوفت اسلامی در حالی که می بایست طبق قانون به مجازات می رساندیم چون حربه قانونی هم داشتیم وبهانه ی هم برای پرروئی نداشتند
5- اگر دراوایل انقلاب دانشجویان دست به آن کار زدند ویا در لیبی وتونس ومصر چنین کاری میوشد بخاطر این است که درظرف زمانی دوره نهضت ه وانقلاب ها حکومتی مستقر نیست تا پاسخگو باشد امام در زمان استقرار حکومت دست زدن به این اعمال نه به مصلحت است ونه قانونی ونه لازم ونباید اداره کشور را در منظر جهانی و مجامع بین المللی نا بسامان جلوه داد بعد بنظر نمی رسد که عده ای در زمان نزدیک بودن انتخابات بخواهند از این فضاها برای مقاصد انتخاباتی اسفاده نماید لذا مدیریت کلان کشور نباید فرصت بحران سازی به اینها بدهد که هیچ نفعی نخواهد داشت جز فشار جامعه جهانی وحربه ای در دست بدخواهان همان نظام سلطه که دنبال بهانه هستند (546727) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۳۰:۳۲
پاسخ از متن مقاله : امنیت ملی ما را پاسخ به جسارت‌ و توحش رئیس MI۶ تعین می‌کند، نه رعب پذیری و فقر و ذلالت، در مقابل تهدیدات روزمرۀ آنان. امنیت ملی ما وقتی تعیین می‌شود که به این گرگ صفتان، آتش نشان بدهی …. نه هورمون ضعف و ترس و فرتوتی ترشح کنی و حتی آنقدر بیچاره باشی که بنشینی و نگاه کنی دانشمند حاصل رنج این ملت را کشتند و بی خیال از آن بگذری. این کشور به نام اسلام نباشد بهتر است تا مرعوب دشمنان اسلام و بدون اتکا به نصر الهی و حقیقت (الله اکبر) گام بردارد. دین خدا به ما این مجوز را نداده است که کشته بشویم و علیرغم قدرتی که جمع کرده‌ایم مرعوب مانده و پاسخ ندهیم. چشم داشتن به موسسات بین المللی یک خواب تعبیر ناشدنی برای احقاق حقوق ماست. بدیهی است که حمله به سفارت، یک امر (غیر مرسوم و غیر دیپلماتیک) و از همان نوع که رئیس سازمان جاسوسی انگلیس خواسته بوده و این تازه اول راه است. شأن فرهنگ و عقیدۀ ما رژیم‌های درنده‌خوئی که سابقۀ طولانی در به خاک و خون کشیدن ملتها دارند هرگز نداشته و نخواهند داشت و این تن دادن به هوی و هوسهای آنان، مغایر با حقوق و تکالیف بشر، امنیت ملی، و دین خداست. (546774) (moderator22)
 
یخی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۵۵:۵۰
بابا من نمیفهمم چرا ما ملزم هستیم قوانین بین المللی را رعایت کنیم ولی آنها نه!!!
هواپیمای مسافربری رو رو هوا میزنن قانون بین المللی نیست
دانشمندان ما رو ترور میکنن قانون بین المللی نیست
بدون مجوز به عراق حمله میکنن قانون بین المللی نیست
انرژی هسته ای میگن لازمتون نیست قانون بین المللی نیست
برای سازمان ملل ویزا نمیدن قانون بین المللی نیست
تو سفارت خونه ها جاسوسی میکنن قانون بین المللی نیست
سال 59 دیپلماتهای ما رو تو لندن به خاک و خون میکشن قانون بین المللی نیست
گوانتانامو میزنن قانون بین المللی نیست
گروههایی مثل القاعده درست میکنن قانون بین المللی نیست
سلاح شیمیایی در اختیار دیوانگانی چون صدام میزارن قانون بین المللی نیست
دانشمندان ما رو میدزدن قانون بین المللی نیست
از امثال ریگی حمایت میکنن قانون بین المللی نیست
.
.
.
ولی چهار تا دانشجوی ما تف بکنن تو روی سفیر انگلیس و عزتشون رو لگد مال کنن نظم جهانی و قوانین بین المللی به هم میریزه و آخرالزمان میشه.
-----------
نمیدونم چرا یه عده تو داخل کاسه ی داغتر از آش شدن! (547042) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۳۲:۱۴
یخی جان نمیشه که هر توافقی که دوست نداریم ازش خارج بشه بعد رعایت نکه , قران گفته وفای به عهد (547166) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۱۷:۵۱
چون بعدش نمی گن که کار ما بود.. اما ما تو روز روشن تخلف می کنیم و بعد هم میگیم ببخشین غلط کردیم ..
فرق اونا ما با همینه . او نا برنامه ریزی می کنن و ما رو بی صدا میزنن .. اما ما یک دفعه جو گیر میشیم و در حالیکه خود مقامات دارن رابطه رو کاهش میدن حمله می کنیم به جایی که تعهد کردیم ازش حفاظت کنیم (547192) (moderator22)
 
Switzerland
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۴:۵۴:۴۶
چرا این قدر آسمون ریسمون میبافی...
اولا قانون که زوری نیست. اما وقتی زیرش را امضا کردی باید عمل کنی. این قانون کنوانسیون وین را هم ایران قبول کرده و امضاش کرده پس باید اجراش کنه.
دوما اگه قرار باشه مثل بچه ها بگیم چون اون به قوانین عمل نمیکنه ما هم عمل نمیکنیم که با اونا فرقی نداریم ما که. (547373) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۴۰:۲۸
مگه انگليس امضا نكرده؟ سال 58 چي شد؟همين چند روزه به چندتا سفارت ايران حمله شده ؟ قانون فقط مال ماست؟حمله به سفارت از طرف ما فقط بده؟ (547894) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۸:۲۲:۱۸
مجيد جان دلبندم .بابا يكي به اينا بفهمونه سال 58 دانشجو نماهاي انگليس به سفارتخانه ايران حمله نكردند.فرقش رو درك ميكني؟ (548696) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۱:۲۲
تمام این موارد با قانون شورای امنیت اجرا شد! ببینید یا حرف ایران بین جوامع جهان برو دارد یا ندارد! اگر ندارد که دیگر اشغال سفارت و تف انداختن ، بیشتر شبیه تف سر بالاست. دوست عزیز، برای هیچ گروهی در جهان سخت نیست اگر بداند پیگیری نمی شود سفارت یک کشور دیگر را بگیرد و مردم کشور خود را در مصیبت بیندازد! اگر واقعا اعتقاد به نبرد دارید بهترین راه نبرد ، حضور در فلسطین اشغالی و کشتن صهیونیستهاست. ادعایتان ما را بیچاره کرد. (547458) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۹:۵۹:۲۵
همه اینهایی رو که ردیف کردی-که گیرم درست(هر چند بعضیاش بی ربط و غیر مستدل) ولی منافع این ملت رنجور (با وجود ثروت فراوان) چی میشه؟ عزت و ثروت اینچنین حرکتهایی مال یکی- فقر و محدودیت و بیکاری و گرانی و فحشاو ناامنی و ....... مال ملت؟ اخرش چی؟ (547507) (moderator22)
 
سارا
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۴:۴۲
یخی جان حرف حساب جواب نداره ، ما ملت مسلمان و با عزت و شرفی هستیم که تا حالا هم خیلی خیلی رعایت این روباه پیر رو کردیم ، طرف اومده توی مملکتمون می خواد کودتا کنه (فتنه 88) همه جهان بهش حق می دن بعد ما اگر در سفارتشو تخته کنیم محکوم جهانی هستیم ! (547509) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۸:۱۵
سارا بانو! اشتباه نفرمایین. تل آویو رسما حق داره عامل رسمی خودش رو به اسم سفیر بریتانیا بفرسته ایران، و اونم خوش مصاحبه رسمی کنه بگه عامل اجرای اهداف اسراییل تو انتخابات88 بوده، شما هم هیچ حقی نداری!! افتاد!؟

مرسی! (547621) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۴۶:۱۲
این عده وابستۀ ذهنی ... یا وابستۀ مالی هستند ... تعارف ندارد. (548786) (moderator22)
 
abbas
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۱:۵۴
من متحیر موندم که نیروی انتظامی کجا بود؟؟ (546738) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۴۹:۰۹
متحیر باش. خوبه.

مرسی! (547623) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۱:۵۸
ندانسته یا دانسته بازیگر بازیگردان بزرگ یعنی استعمارگر پیر شدید ه اید و نتیجه حرکت شما جز ضرر و ضعف برای کشور و منطقه ما نخواهد بود (546739) (moderator22)
 
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۶:۱۴
چند سؤال:
1. آیا حق داشتن تکنولوژی صلح آمیز هسته ای یک قانون بین المللی برای اعضای NPT هست یا خیر؟
2. آیا انگلیس و امریکا و فرانسه و ... این قانون را در مورد ایران رعایت می کنند؟
3. آیا حمله یک ناو نظامی به یک هواپیمای مسافربری بر روی آب های بین المللی خلاف قوانین بین المللی هست یا نیست؟
4. آیا امریکا این قانون را رعایت کرد؟
5. آیا حمله به مقاصد غیر نظامی در جنگ ها بر خلاف قوانین بین المللی نیست؟
6. آیا امریکا و انگلیس و ناتو و ... در عراق و افغانستان و لیبی و ... این قانون را رعایت کردند؟
7. آیا اعتراض مدنی و به دور از خشونت یک حق طبیعی پذیرفته شده جهانی برای شهروندان هر کشور نیست؟
8. آیا انگلیس و امریکا و یونان و ایتالیا و فرانسه و ... این حق را برای شهروندانشان قائل بودند و با آن مقابله نکردند؟
9. آیا کودتا در خاک یک کشور توسط کشور دیگر طبق یک قانون بین المللی انجام می شود؟
10. آیا امریکا و انگلیس در خاک ایران چنین کاری انجام نداده اند؟
11. آیا محافظت از مکان های دیپلماتیک و شخصیت های دیپلماتیک یک کشور در کشور دیگر طبق قوانین بین المللی وظیفه پلیس دیپلماتیک کشور میزبان نیست؟
12. آیا پلیس دیپلماتیک انگلیس چندین سال پیش این محافظت را برای سفارت ایران انجام داد؟
13. آیا جاسوسی در خاک یک کشور تحت لوای سفارتخانه، طبق یک قانون بین المللی انجام می شود؟
14. آیا اسناد به دست آمده از لانه جاسوسی در اوایل انقلاب مؤید جاسوسی و براندازی و کودتا و توطئه امریکا نبود؟
15. آیا غیر از تسخیر سفارتخانه (که ظاهراً خلاف عرف دیپلماتیک است) میتوان به این اسناد دست یافت و ثابت کرد که برخی قوانین بین المللی ضعف داشته و از آن سوء استفاده می شود؟
16. آیا ما هرچه در دوره اصلاحات سعی کردیم وجهه جهانی خود را خوب کنیم، کاملاً موفق بودیم و ما را "محور شرارت" ننامیدند؟
17. اصولاً کدام یک مهم تر است؛ "منافع ملی" یا "وجهه جهانی" و آیا اگر جمع این دو مشکل باشد، کدام یک ارجحیت دارد؟
دوستان عزیز، همانگونه که کشتن انسان ها امر پسندیده ای نیست و وجهه مناسبی ندارد، اما اگر متجاوزی به یک کشور حمله کند، هیچ انسانی مقابله با مهاجم و احیاناً کشتن او را امر نامعقولی نمی داند. یعنی در مقابل ظلم ها و شرارت هایی که دولت انگلیس در قبال مردم ایران در طول تاریخ روا داشته است، تسخیر چند ساعته سفارت آن در ایران (هر چند خلاف قوانین دیپلماتیک باشد) مثل یک عمل مکروه در مقابل چندین گناه کبیره است. (546745) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۵۱:۱۷
1-در پاسخ به کشتارهای وحشیانه ای که نام بردی، ضمن محکوم کردن این جنایات و زورگویی های قدرتهای استکباری، می گویم که هیچ کسی نگفته دنیایی بر اساس عدل و انصاف و سرشار از عطوفت و انسانیت داریم. با نگاهی به تاریخ متوجه می شویم که این جنگ و کشتارهای وحشیانه مربوط به دوره زمانی یا ملت خاصی نبوده ، بلکه همیشه وجود داشته است.ما هم باید با کنار گذاشتن توهم مدیریت جهانی، به فکر سیاست های منطقی در راستای منافع ملی خود باشیم.

2-وقتی که از حل و فصل ماجرای حمله ایرانیان مخالف نظام به سفارت کشورمان در لندن، لااقل سی سال گذشته است و در این مدت طرفهای مقابل به خوبی تعهدات خود در حفاظت از دیپلماتهای ما را انجام داده است، منطقی نیست که ناگهان به صورت یک طرفه مرتکب عهدشکنی و نقض تعهد شویم.

3-جاسوسی سفارتخانه ها موضوع جدید یا منحصر به انگلستان نمی باشد، مطمئن باشید که چین و روسیه هم همین کارها را انجام می دهند. البته این هم راهکارهای امنیتی مانند دستگیری جاسون و راهکار دیپلماتیک مانند اخراج سفیر را دارد.

4-به قول معروف گرهی را که با دست باز می شود، با دندان باز نمی کنند. وقتی می توانیم با یک دستور ساده ظرف 48 ساعت، در سفارت را تخته کنیم و گل بگیریم، دیگر چرا از دیوار بالا رفتن ، تخریب کردن و آتش زدن!!! (546783) (moderator22)
 
عروسک های خیمه شب بازی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۲۰:۵۲
اقای وحید در خصوص 17 مورد که نوشتی بدان ما از اول انقلاب بیش از 17000 موارد نقص و تجازو و زورگویی از هم انان که مهاجم خوانده اید از سر گذرانده ایم و هیچ ادعایی نداریم ما با شرکت در جنگ تحمیلی 8 ساله از دین و ناموس و خاک این کشور دفاع و خو نها داده ایم ما دست منافقان بزرگتر از روسای شما را رو و مفتضح کرده ایم و هیچ مطالبه ایی هم از هم میهنان نداشته و خود را به بیگانه نفروخته ایم بنابراین شما که عددی نیستید ولی بزرگتر از شما بداند با این عروسک بازی شما و خیمه گردانی انان هیچوقت قادر نیستند سلطه ایی بر این اب و خاک داشته باشید و فقط باید رویای اجرای نسخه لیبی را برای کشور ما و منطقه در خواب ببینند (546880) (moderator22)
 
سارا
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۳۲:۱۳
دنیای بی در و پیکری است ما را به اتهام نکرده (ترور سفیر عربستان) محکوم می کند و تحریم و تهدید ، در حالی که خونی از دماغ کسی نیومده ، بعد سردار سرلشکر مملکت ما با کلی جوان مظلوم کشته می شوند و اسراییل (حتی به دروغ) ادعا می کند کار او بوده و تمام جهان برایش کف می زنند ، تو رو خدا حالا که تمام دنیا به جرم مسلمان شیعه انقلابی بودن و زیر بار ظلم نرفتن ما رو محکوم می کنن بیاین خودمون متحد باشیم و دست در دست هم . (547556) (moderator22)
 
مجید
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۴۸:۲۰
درسته که ما با هم هم نظر نیستیم ولی وقطی پای ناموس وطن میاد رگ غیرتمون بلند میشه که کی زودتر دست بیگانه رو قطع کنه (548606) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۰۶:۳۳
البته چهل سال پیش که حکومت طاغوت عهده دار سیاست خارجی کشور بود،یا سی سال قبل که آن فضای احساسی ابتدای استقرار نظام ج.ا.ا حاکم بود، این گونه اقدامات توجیه پذیر می نمود. نه الان که سالهاست به دوره تثبیت و قانونمدی رسیده ایم و تبعیت از قوانین نظام بر همه واجب است.
ضمنا امنیت و اقتدار ملی با قانونمدی افراد جامعه تامین می شود نه با قانون شکنی. اگر هم اعتراضی به سیاست های کلی نظام در روابط بین الملل داشته باشید، بهتر است در فضای منطقی و رعایت قوانین مملکتی، اقدام به برگزاری تظاهرات و تحصن نمایید.
خلاصه یک بام و دو هوا نمی شود که از یک طرف هم قوانین مملکتی را قبول داشته باشیم و هم به کارگزاران نظام اعتماد داشته باشیم ولی از طرف دیگر به هیچ کدام احترام نگذاریم و برای خودمان نسخه بپیچیم! (546746) (moderator22)
 
مرسی
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۵۶:۰۹
برای خودمون نسخه نپیچیدیم!
برای عدالت انجام وظیفه کردیم تا مسوولین و نمایندگانی که به بهای سکنی و تحصیل خانواده شان در بریتانیا داشتند همه چیز را به باد می دادند، بیدار شوند.
عمو نادر! تو واقعا نادری!! ما "فقط" جماعت را با یه "هشدار کوچولو" بیدار کردیم تا خدای نکرده خون چند صد هزار انسان! توی لیبی و عراق و یمن و بحرین و ...الخ! هدر نره! اگر لازم شود قدم های بعدی را هم بر می داریم. فعلا هم به احترام بزرگتری! صبر می کنیم تا بعضی ها! خودشان را اصلاح کنند و مظلومان جهان را تنها نگذارند. این را بریتانیا فهمید، شما نُچ!

مرسی! (546857) (moderator22)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۲۵:۲۰
1-عجب! بهتر است بدانید که قانون شکنی تحت هر عنوانی مردود می باشد و حتی حضرت امام(ره) تخلف از قانون در نظام ج.ا.ا را حرام اعلام کرده بودند و جمله معروفی از ایشان به این مضمون نقل شده که غلط می کنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد.
2-سیاستهای کلان نظام در موضوعات حساس دیپلماتیک مانند عدم رابطه با استکبار جهانی ؛ بسیار بالاتر از سطح اختیارات نمایندگان مجلس و حتی رئیس جمهور هستند که بخواهند به تنهایی تصمیم گیرنده باشند. (547105) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۲۵:۱۳
بازم که جواب خودتو دادی. صاحابش می دونه چه تصمیمی بگیره. اگه غلط کرده باشن، حال جماعتو می گیره، اگه هم درست بوده باشه که فبها المراد. عمو نادر! کل مظلوا و مستضعفای جهان از این اتفاق خوشحالن! ما هم خودمون می دونیم ماجرا یه اتفاق! و کاملا غیر دیپلماتیک بوده! می فهمی اینو!؟. بگو رفقات کما ماضی رای منفی بدن خوشحال شم.
هرچند که بعید می دونم اگه نعوذبالله امام زمان(ع) هم خلاف نظر شما حرفی بزنن، وقعی به کلام مبارکشون بزارین.

مرسی! (547299) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۴۳:۱۸
لفظ نيا بابا انگار ايجا وزارت امور خارجه است،خوب كاري كرديم (547904) (moderator22)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۱۹:۵۷
باسمه تعالی

مثل انگلیس همان مثل سگ است که اگر در مقابلش نایستی پارس وشروع به حمله می کند.
البته سگ شرف داردبه روباه پیر ومکار ولی در مثل مناقشه نیست. (546762) (moderator22)
 
بنده خدا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۱۰:۳۰
مثل آن هرچه باشد ما تعهد داریم که امنیت دیپلمات های خارجی (انگلیسی، عرب، کره ای و ...) را تامین کنیم. هیچ جور نمی شود رفتار غیر قانونی گروهی دانشجو را توجیه کرد.

در ضمن این مملکت درست به همین دلیل مجلس، قوه فضاییه، وزارت اطلاعات و از این مهمتر ولی فقیه داره که هرکس و ناکسی برای خودش نسخه ی عام نپیچد. حمله کنندگان به سفارت خواسته یا ناخواسته به نفع روباه پیر عمل کرده اند، و این روباه دغل را در مظلوم نشان دادن خودش یاری کرده اند. بهمین سادگی (546870) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۳۸:۳۵
ما هیچ مسوولیتی در مورد یک کشور دشمن نداریم ... تمام معاهدات با این سفارت با اعمال تروریستی این کشور شکسته شده است ... و این کشور حرمتی در منطق انسانی ندارد. اگر همچنان می خواهید با رعب از قدرت وهمی این دولت متجاوز ، قتل ها و جنایات و خیانت هایش را تحمل کنید ، به اتباع این کشور احترام بگذارید. (546900) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۴۰:۱۲
نگفتیم به اتباعش احترام بگذارید، گفتیم که جای این از دیوار خانه مردم بالا رفتن، اخراجشان می کردید. (547115) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۷:۴۸:۵۰
خوب آخه اونا هم باید ما رو اخراج می کردن ! باید یه بهانه دستشون می دادیم ! (549300) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۴۱:۴۱
اگر به سوابق وعملکرد انگلیس نگاه کنی این طور حرف نمی زنی .البته آقازاده ها طبیعی است از این نوع برخوردها ناراحت ونگران باشند. (547025) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۷:۴۶:۵۶
نه بابا مگه نفهمیدی اینا که اسم بردی که قبول نیست ما باید آقا مرسی می داشتیم که نداشتیم. !!!! اماحالا پیدا کردیم . پس به قول انگلیسا : دونت وری بی هپی ! (549298) (moderator22)
 
بهزاد
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۲۷:۳۳
آقاجان ، حداقل حرمت زبان و ادب و فرهنگ ایرانی را نداری ، حرکت بسم الله را داشته باش و اینگونه صحبت نکن ، متمدنانه تر هم می شود صحبت کرد (546890) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۳۶:۵۴
یکی نیست از سانسورچی الف بپرسه اینهمه مطلب حذف میشه ولی کسی که نام خدا رو با بی حرمتی میاره اجازه چاپ میدین؟ اوایل انقلاب معلم دینی ما تو کل راه روهای مدرسه ما یک جای مخصوص گذاشته بود که سربرگ کاغذهایی که نام خدا روشون هست رو بجای دور انداختن اونجا قرار بدیم... فقط براتون مهمه که نظر به نفع سیاستتون هست یا نه! (547078) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۲:۴۸
اولا حرمت نه حرکت .درثانی از سگ در قرآن هم نامبرده شده.بنابراین جنابعالی نه دقت در نوشتن وویرایش جملاتتان دارید (رعایت حرمت زبان وادب فارسی) نه دقت کافی در این که بعضی از آدم ها از چهارپایان هم پست ترند .پس این متمدنتنه صحبت کردن را در چی می دانید؟ (547493) (moderator22)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۲۹:۵۱
مگر کم فرانسه و آلمان در حق ما خیانت کرده اند. مگر نه اینکه در جنگ تحمیلی غیر از تعداد محدودی کشور همه دنیا علیه ما بودند. خوب با استدلالات شما بریزیم دخل سفارت همه غیر از روسیه را بیاوریم (546773) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۱۶:۲۸
آش آنها هم شور بشود مثل انگلیس ، ضرب شست نشان دادن و اعمال غیر دیپلماتیک و غیر مرسوم از نوع ساورز اجتناب ناپذیر است. این روش دفاع است و حمله به سفارت یک نشانه از جدیت ما در دفاع و عدم اهمیت حریم تجاوزگر است. شما هنوز در خواب و خیال صلح شعاری و هالیودی زندگی می کنید، دنیا با ما بسیار خشن تر و ظالم تر از اینحرفهاست که بیش از این بتوان سکوت کرد. (546875) (moderator22)
 
آش فروش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۴۴:۰۶
اونوقت این روسیه چقدر دیگه باید پیمان شکنی هاش ما را دنبال نخود سیاه بفرسته تا آش اونم شور بشه ؟؟!!
اونوقت این وهابی های عربستان دیگر چه توطئه ای مونده انجام نداده باشند که آش اونها تا حالا شور نشده؟؟!! (547116) (moderator22)
 
سفارتی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۹:۲۷:۵۱
نه دین دارید نه متمدن هستید

شما که خیلی ادعا دارید جرات دارید به کشور انگلیس حمله کنید

حمله به سفارت بی‌دفاع هنر نیست (547488) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۳:۵۲:۱۴
كانادا جوني ما 8 سال با تمام دنيا جنگيديم بازم بهتر و قوي تر مي تونيم بجنگيم. اون موقع يا پيش بابات بودي تا توي بارها و كاباره هاي دزد آباد كانادا واسه خودت مي چريدي. اما حالا در جريان باش (547932) (moderator22)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۴۵:۱۱
من با این تئوری های متوهمانه دایی جان ناپلئونی که حمله به سفارت کار خود انگلیسی هاست مخالف که هیچی، می خندم به این حرفها.
اما واقعا در جواب این سوال که: " این کار جز در راستای منافع انگلیس برای چه کسی فایده داشت" می مانم.
حتی می خواهم به مصرف داخلی حواله کنم، می بینم افکار عمومی مثل همین کاربران سایت الف که طرفدار اصولگرایی هستند هم اکثرا واکنش خوبی نشان ندادند.
یک فکری به سر آدم می زند که نکند گروهی منافع خود را در وخیم شدن اوضاع می دانند.
جواب این سوال بر پشت آدم عرق سرد می نشاند. (546778) (moderator22)
 
pooya
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۵:۵۷:۱۶
هر اقدامی باید با اقدام متقابل و متناسب با آن انجام شود. وقتی انگلیس ها اعلام می کنند روابط و همکاری های مالی خود را با قطع می کنند جوابش حمله به سفارت خانه آنها و شکستن در و پنچره و این طور کارهاست؟ قطعاً خیر. ما هم باید از پتانسیل های موجود استفاده کنیم. در مورد رژیم صهیونیستی نیز ما از خدا می خواهیم سربازان گمنام این توان را داشته باشند که در فلسطین اشغالی بدون رد گذاشتن دانشمندان هسته ای رژیم اشغال گر قدس را به جهنم بفرستند. نویسنده محترم توجه داشته باشند با هیچ منطقی نمی توان حمله به سفارت خانه را توجیح کرد. اگر به سفارت خانه های ما در خارج حمله شود موضع ایشان چه خواهد بود؟ (546812) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۱۹:۲۹
حمله به سفارت خانۀ انگلیس یک پیام تحقیر و طرد یک قدرت مدعی است. و از این لحاظ در ادبیات خصومت بار غیر مرسوم و غیر دیپلماتیک انگلیس، که سالهاست ادامه داشته می گنجد (546878) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۴۶:۵۵
این تحقیر فرهنگ ایرانی است که از طرفی با قبول تعهد مسئولیت حفاظت به آنها امان بدهند و از طرف دیگر به چند کارمند بی دفاع حمله کنند. (547118) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۶:۱۸:۳۰
اگه ایرانی تو باشی، تا باد چنین بادا! (548120) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۳۲:۲۶
فعلآ که افتخار منفی رو تو گرفتی (548598) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۴۹:۵۲
بی دفاع آن دانشمند ما بود که توسط همین موکلین شما ترور شد. شرمتان باد. (548792) (moderator22)
 
بهزاد
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۰۳:۲۸
دوستان عزیز معنی سیاست را می دانید؟
سیاست یعنی تدبیر ، یعنی دوراندیشی ، یعنی به موقع و صحیح عمل کردن.
ماهاتما گاندی و کشورش سالها تحت سلطه استعمار پیر بودند ، اما آیا او به سفارت آنها حمله کرد ؟ نه
او با تدبیر عمل کرد ، با سیاست عمل کرد تا توانست کشورش را رهایی بخشد.
انگلیسیها و کشور های غربی به ما حمله سیاسی کرده اند و نه عملیات نظامی ، در مقابل مجلس هم حمله سیاسی کرد و سطح روابط را محدود.
اما ، آنها هنوز که حمله نظامی نکرده اند ، که ما اینچنین به سفارت آنها که خاک آنها محسوب می شود حمله می کنیم( البته ما نه ، بلکه عده معدودی)
چه خشوتان بیاید و چه نیاید ، کاری که این افراد انجام دادند ، لطمه جبران ناپذیر به وجه کشور ، مردم و منافع ملی بوده است و اتفاقا شما هم باید مانند انگلیسی ها در مقابل ملت ایران پاسخگو باشید.
شما می دانید ، تا همین حالا چه لطمه های جبران ناپذیری کشور از این حرکت متحمل شده است ؟ من چند تا از آنها را برای شما می گویم . موافقان این کار نیز به ما بگویند انگلیسی ها چه ضرری کرده اند.
1- دست آویزی به انگلیس ها و دنیای غرب دادیم برای تحریم های بیشتر و تحریم 186 فرد و شرکت جدید هم ارمغان اولیه اش
2- تنها فرودگاهی ( کنت ) که به هواپیماهای ایرانی سوخت می داد ، دیگر اینکار را انجام نمی دهد ، این یعنی مشکل برای ایرانی های خارج کشور و پول ایرانی ها در جیب شرکت های هواپیماییهای خارجی
3- تبلیغات مخرب وجه ایران و ایرانی در دنیا ، در مقابل ما چقدر مقابله به مثل کردیم؟
و .... (546821) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۲۸:۲۲
آی گفتی اما کو گوش شنوا
البته سود و نفع خیلی ها در به پا کردن این بحران هاست
الان بگرد ببین چه مسائل مهمی از یاد رفته خیلی ها می خوان با درست کردن بحران از آب گل آلود ماهی بگیرند بعد چند تا دانشجوی ساده رو می اندازن جلو
می دونم الف نمی زاره اما اگه بزاره هم عده ای میان می گن بی غیرت ها
بابا دوره شعبان بی مخ ها گذشت یه کم فکر کنید هم خوبه ها مختون رو آکبند نزارید حیفه (548593) (moderator22)
 
بهبودی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۰۸:۲۸
گرچه پخش نمی کنی, ولی شما در بالا این جمله را نوشتی:"
این دانشجویان البته خام تر از آنند که آلودۀ کسب رضایت ملحدین و مشرکین شده باشند. و این خامی البته آنان را به فطرت آزادی خواه انسانی که زور را نمی‌پسندد نزدیک تر می‌کند."
دقیقا همین دانشجوها دم سفارت روسیه جمع شدند که خیلی هاشونو پلیس دستگر کرد, دقیقا همین دانشجو ها بودند که نخواستند زیر بار حرف زور باشند و جلو زور بایستند اما بعدش چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (546825) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۲۱:۲۳
چه موقع ؟ خواب و خیال می بافید؟ بارها همین دانشجویان در مقابل سفارت انگلیس مورد ضرب و شتم و آسیب پلیس قرار گرفتند. بدیهی است که روسیه امروز مثل انگلیس اینگونه متو به منافع ایران حمله نمی کند و مبادی آداب تر است تا انگلیس. افتضاح انگلیس در حمله به منافع ایران بر شما و من پوشیده نیست. (546881) (moderator22)
 
بهبودی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۰:۳۱
من در مورد رفتار دوگانه پلیس و این نویسنده راجع به دانشجویان صحبت کردم نه ظلمی که استبداد به ملت ایران کرده.
مگه فقط دانشجویان مهاجم به سفارت بریتانیا آزادی خواه هستند؟؟
بقیه خود فروخته اند؟ (546902) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۰۸:۰۱
حق با شماست روسیه به گونه ای دیگر پدر منافع ایران را در می آورد و پول موشک اس 300 را می خورد و دریاچه خزر را به یغما می برد. امان از غریبی امان از بی کسی (547142) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۴:۲۶
شما روی توهم و دروغ خود حساب کنید... ببینید به کجا می رسید ! دروغ وقیحانه در مورد خزر و خبر شما در مورد موشک اس 300 یک نشانه از توهم زدگی شماست. (549131) (moderator22)
 
سعید
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۱۱:۰۵
رویس ام آی5 یا 6 حرف از اقدام غیردیپلوماتیک زد، تیمهایشان ترور کردند قبول!
پاسخ ما در همان زمان چی بود؟
حال بعد سالی یادمان افتاده غیردیپلوماتیک جبران کنیم؟
این نشد استدلال داداش!
(546828) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۰:۳۹
پس بنشینیم و مثل شما خفت خود را نگاه کنیم ؟ (546903) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۴۸:۴۰
پس چرا تا حالا نشسته بودید و تماشاگر اهدای کت و شلوار به متجاوزان انگلیسی توسط انقلابی ترین رئیس جمهور بودید، نکنه خواب تشریف داشتید؟؟!! (547119) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۵۸:۰۴
من نمی دونم معنی خفت چیه
اینکه سهم ما از دریای خزر از 50% شده شاید 17% یا اینکه نیروگاه هسته ای بوشهر به اندازه حداقل 10 نیروگاه هسته ای طول کشیده و خرج برداشته یا اینکه جنس های بنجل چینی اقتصاد ایران رو نابود کرده و کارگران هر روز بیکارتر می شوند کافیه یا هنوز خفت می خواید (547176) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۵۱:۱۲
حرف مفت ... باز هم با دروغ و جعل وارد شدید... بدیهی است اگر نمی توانید فرق دولتی را که بالاخره بر خلاف تمام جریان جهانی به ما نیروگاه هسته ای داد را با انگلیسی که برادر و خواهرتان را ترور می کند، اگر این را متوجه نیستید اصلا عددی در محاسبات نخواهید بود ... جز یکی که فقط جیغ می کشد، خیلی مضحک (548795) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۲۱:۴۷:۴۸
یعنی سهم 50% خزر رو با این همه هزینه و وقت نیروگاه بوشهر رو وللش
راستی 50 % خزر جز خاک کشور عزیزمان هست یا نه الان هم که همه 15 عضو شورای امنیت از جمله روسیه عزیز شما این قضیه رو محکوم کردند (550251) (moderator22)
 
مسعود
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۲۲:۴۰
جناب موسوی با سلام خدمتتان عرض می‌شود.

1- اگر رئیس سرویس ام آی سیکس یک چیزی یک جایی گفت، ما نباید به سفارت کشورش که مطلقاً آدم‌های دیگری دارند در آن کار می‌کنند حمله کنیم. سفارت در خاک ماست، ما تعهد کرده‌ایم که جان و اموال آنها در امنیت و امان ماست. اگر فردا رئیس یک سازمان دیگری حرف دیگری بزند، شما در تلافی می‌زنید توی گوش منشی سفارت آن کشور در ایران؟ خوب اگر در جواب آن‌ها هم سفیر شما را یک فصل حسابی کتک بزنند برای این که فلان مقام کشورتان یک حرفی زده، شما این را درست می‌دانید؟ آنجا صدایتان در نمی‌آید که مگر این بدبخت چه گناهی کرده بود.

2- طغات جهانی از اول هم همین جوری بودند. آ‌نها از ابتدای تاریخ خودشان را از هر بندی رها می‌دانستند. اتفاقاً امروز این قضیه خیلی کمتر هم شده است. قبلاً بیشتر جهان و از جمله ایران خودمان حکومت دیکتاتوری داشتند. الان چون تمام دنیا دارد به سوی مردم سالاری می‌رود، رعایت‌ها بیشتر شده است. مردم خوب تغذیه می‌شوند، سطح سواد بالا رفته، این که شما همین الان از این حرف‌ها سر در می‌آورید به این چیزها بر می‌گردد. مردم این دنیا زرو پذیری و توسری خوردنشان ای روزها بسیار کمتر شده است. فی المثل الان دیگر نمی توان عرب‌ها را مسخره کرد. دو سال پیش همه دنیا به آن‌ها می‌خندیدند. ما سی و چند سال پیش طاغوت بزرگ را بیرون انداختیم. الان حرف سر این است که حالا که ما حاکمیم، آیا رفتار ما نباید بهتر شده باشد؟ نباید در شان یک حکومت رفتار کنیم؟ تمام دنیا زیر قراردادی را امضا کرده‌اند که سفیر و کادر دیپلماتیک در امانند. به نظر آن‌ها هم ما آدم‌های جلنبر و عقب افتاده و متوهمی هستیم. اما این کار را با سفارت ما نمی‌کنند! شما توجه کنید که غیر ما در کل دنیا دیگر چه کشوری چنین کاری را کرده!؟ جواب پیشاپیش این است، هیچ کشوری! خوب پس جا دارد که خودمان را درست کنیم.

3- در عین حال باید برای دانشمندانمان محافظ بگذاریم و آن‌ها را کاملاً حمایت کنیم. وقتی کسی قاطی بازی بزرگان می‌شود خیلی واضح است که دیگران از هر طریقی سعی کنند جلویش را بگیرند. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها این کار را کردند. روسیه اصلا شهرهای کاملاً تحت الحفظی داشته و دارد که در آن دانشمندانش را به خوبی حمایت و تر و خشک می‌کند. اگر یک کسی در روسیه یک دانشمند اتمی را بکشد، دانشجویان روسی به سفارت کشوری که فکر می‌کنند ترور را انجام داده، حمله نمی کنند. بلکه رئیس حفاظت را می‌خواهند و می‌گویند کارش را خوب انجام نداده و شاید مجازاتش هم بکنند. در تمام ترورهای این جوری در ایران قاتل‌ها ایرانی بودند، پس یک زمینه‌ای این جوری هست که کسانی در همین کشور اسلامی پول می‌گیرند و آدم مِی کشند. شما باید این زمینه را کور کنید، رفتار درست این است. آقاجان!

4- وقتی دارید می نویسید و دلیل منطقی می‌آورید، قاطی آن لطفاً شعار ندهید! صفات و القابی مانند گرگ خونخوار، هورمون فلان، کفتار یا روباه پیر، ذلت ما، خباثت دشمن مال نطق در هوای ازاد و در حضور هزاران نفر مستمع سرپا است. با همین حرف‌ها بچه‌های مردم تحریک می‌شوند و می روند حرکات غیر معقول انجام می‌دهند و سنگی را جایی می اندازند که هزار نفر جمع بشوند نمی‌توانند در بیاورند. این حرف آقای لاریجانی هم که گفته «این تازه اول راه است» را بد معنی نکنید که بعداً دانشجوها بروند به اتکای آن سراغ سفارت فرانسه و روسیه و سوئد و غیره!! و باز ما مجبور بشویم اینجا با هم دیگر حال و احوال قلمی بکنیم. (546837) (moderator22)
 
مرسی
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۰۳:۱۱
ولی اونا نباید به تعهداتشون عمل کنن و سفیر رسمی بریتانیا رسماً اعلام کند که در جریان انتخابات88 مجری اعداف اسراییل در ایران بوده!!
می تونی بقیه کامنتهای من رو هم بخونی.
البته اگه برخی جانوران به اسم من چیزایی ننویسن.
فدای شما بشم من! طرف مقابلت لات چاله میدونه قداره هم می بنده، اگه بخوای مبادی آداب باشی، یه وقت به خودت میای، می بینی جدای از ملتهای منطقه که -به کرَم خدا- تو پشت و پناهشونی، خودت رو هم پیچوندن. این تسخیر یه هشدار غیر دیپلماتیک به اونایی بود که تو داخل و خارج ادای دیپلماتها رو دارن در میارن. گوش نکنن، یهویی دیدی بدتر شد.

مرسی! (546866) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۰۰:۲۲
کامنت‌های شما ارزش خواندن چندانی ندارد، همان چند تا را که خواندیم برای هفت پشتمان بس است. استدلال که نمی کنید، شعار می‌دهید و شایعات را هم می‌زنید. اما فعلا تلاش خودمان را می‌کنیم،

طرف لات چاله میدان نیست! سفیر و کاردار واین حرف‌هاست، لات‌های اون‌ها مال مناطق حومۀ لندن هستند و بسیار هم آدم‌های خطرناکی هستند و قداره هم نمی بندند، اسلحه گرم حمل می‌کنند، اگر آن‌ها به سفارت ایران حمله کنند، یک نفر سالم در نمیره! آن‌ها تا به حال مبادی آداب بوده‌اند که لات‌هایشان را تیر نکرده‌اند که به سفارت‌خانه ایران حمله کنند.
بفرما پاشو برو لبنان، فلسطین، مصر یک جای دیگر لباس رزم بپوش و با دشمن بجنگ! آن وقت انشاالله می‌فهمی یک من ماست چقدر کره دارد و رزمندگانی که آنجا می‌جنگند چه بزرگانی هستند. اینجا از گوشه لحاف با دشمن جنگیدن زیاد کار خوبی نیست.

مرسی که این‌ها را می‌خونی! (546924) (moderator22)
 
مرسی2
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۱۴:۲۷
پس انتشار تمام کامنتهای شما تضمین شده.من فکر می کنم شم از کارکنان الف هستی چون در این چند روز اخیر من بیشتر از 10 کامنت (با مقررات ذکر شده)گذاشتم ولی منتشر نشد ولی من بارها الفاظ ناشایست از شما خواندم و جالبه همانند حالت چت کامنت میزاری (547006) (moderator22)
 
مرسی3
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۲۷:۲۱
تازه فکر می کنی؟؟؟؟؟؟؟
بابا بیش فعال!!!!!!!!!!


مرسی و اینا! (547302) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۱:۵۳
لااقل سی سال است که به خوبی در مورد پایبندی به تعهدات حفاظت از دیپلماتهای ما عمل کرده اند، پس ماهم طابق آموزه های دینی موظف به عمل به پیمان خود هستیم. (547122) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۳۶:۱۳
فقط یک کمکی دانشمندان ما را ترور کرده اند ... و رسما سخن از افعال غیر دیپلماتیک و غیر مرسوم زده اند ! چقدر خوبند ... اصلا عهد با (دشمن مهاجم) عهد باطلی است و در اسلام نمی گنجد. (549132) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۳۲:۲۷
شما مثل اینکه رگ ندارید. دانشمند این ملت را رسما گشته اند، نشسته اید نگاه می کنید و حرف از خویشتنداری می زنید. این یعنی مرعوب شدن و ترس. الله وکیلی درست نمی گویم ؟ افرادی مثل شما واقعا از انگلیس می ترسند و تجاوز را می پذیرند. این در حالی است که با قدرت امروز ما وقت تحمل تجاوز به سر رسیده است و فرصتهای ارتقا همچون ابر می گذرند.

رئیس ام آی ایکس نماینده مجلس یا یک مسوول ردۀ پائین نیست که حرفش در حد تمامیت دولت انگلیس ارزیابی نشود. همین ترسها باعث می شود که شما تجاوز را بپذیرید.

حرف از رفتار عقلانی می زنید ، اما همۀ ما می دانیم اگر ما به همین روشنی به قتل یک دانشمند صهیونیستی اعتراف کنیم، تمام اروپا و شورای امنیت و آمریکا علیه ما اقدامات خصومت بار خواهند کرد ، از حمله به سفارت و منافع و اتباع گرفته تا حمله به خاک و تاسیسات ما. و آنان با ایجاد این جو ارعاب ما را از حرکت آزاد باز می دارند.

بنابراین به نظر من موضوع شما اصلا حرکت عقلانی نیست ، ای بسا دشمن ما در طول سالها به منافع و سفارتهای ما حمله کرده و هیچ کس این حرکت دشمن را غیر عقلانی ندانسته. بلکه رعب و ترسی از که عضلات دشمن دارید. دشمنی که عادت کرده که صرفا عضله نشان دهد اما فقط به بیابان افغانستان و عراق فلج حمله می کند.

حمله به کنسولگری ایران در اربیل عراق توسط هلکوپترهای آمریکائی، بسته به ضخامت گردن این حکومت تروریستی ، هیچوقت در سازمان ملل و شورای امنیت پیگیری نمی شود، زیرا ما درجۀ دوی دنیا هستیم.

و تا زمانی که نسبت به جنایت در حق منافع خود سکوت کنیم، درجه دو خواهیم ماند.

حمله به سفارت، عینا اعلام گردن کلفتی ماست. به همین دلیل است که 25 سفیر جمع می شوند که پاسخ این گردن کلفتی را بدهند... اما هنوز هم موفق نشده اند و نخواهنند شد. (546893) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۰۲:۵۵
یعنی راه دیگه ای غیر از این نبود که جلوشون وایسیم. یعنی ما اینقدر ضعیف شدیم که به یه سفارت بی دفاع حمله کنیم؟ (546991) (moderator22)
 
haj ali
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۱۹:۰۷
برادر من تشریف ببر به جنوب لبنان و مقابل سرباز تا دندان مسلح اسراییلی بجنگ. با بالا رفتن از دیوار سفارت بی‌ دفاع که هنر نکردی. (547010) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۱:۴۵:۲۶
چیه تا کم می آورید ازلبنان حرف می زنید چرا از مسلمانان مظلوم چچن یا مسلمانان مظروم چین حرف نمی زنید لبنانیا خونسان رنگین تر است (548363) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۱۹:۰۳:۱۹
برادر عزیز ، دانشجویان بسیجی باید می رفتند مقابل وزارت امورخارجه و مجلس شورای اسلامی تحصن می کردند و پافشاری می کردند که در مقابل توطئه های انگلیس ، جمهوی اسلامی ایران هم رابطه اش را با انگلیس به شدت کاهش یا قطع کند نه اینکه بر خلاف قانون کشور خودمان که متعهد به حفظ امنیت اماکن دیپلماتیک هستیم عمل کنند. حالا نتیجه را ببیند. (550154) (moderator22)
 
حسین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۵۱:۴۵
بالاخره یکی پیدا شد تو این سایت الف که فریاد آرمانخواهی مارو به گوش دوستان پشت میز نشین تحلیلگر برسونه . اون آقایون باید بدونند سالهاست که تحلیل هاشون به درد ملت نمیخوره . تاسف باره که تو این اوضاع به هم ریخته ی بین المللی هنوز تو فکر اختلاسند (546856) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۳:۵۳
برای شنیدن فریاد آرمان خواهی شما راههای بهتر و کم هزینه تری هم وجود داره ولی از آمریکا کسی صداتو نمی شنوه . اول پاشو برگردد به مملکتت!!! (547125) (moderator22)
 
Turkey
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۰۱:۰۸
دوست نویسنده مقاله هنوز متوجه این نکته اساسی نشده اند که بحث سر این نیست که دولت انگلستان چه اقدامات اشتباهی انجام داده یا چه سابقه تاریخی دارد یا اساسا رابطه با انگلستان برای ما مهم هست یا نه. مساله مورد انتقاد این است که در کشوری که دارای نظم و قانون و رهبری و رییس جمهور و مجلس است٬ انجام عمل خود سرانه و حمله به محلی که نظام جمهوری اسلامی امنیتش را به عهده گرفته توهین به مقامات نظام خودمان است و گر نه قطع رابطه به انگلستان و پاسخ به اعمال دولت آن نیاز به حمله فیزیکی به جایی نداشت. این حمله توهین به مجلسی است که در کاهش روابط قانون تصویب کرد و با این حمله قانونش بلا موضوع شد چرا که دولت انگلستان دیپلمات های خود را خارج و دیپلمات های ما اخراج ( تاکید می کنم اخراج ) کرد. اقدام این افراد توهین به دستگاه سیاست خارجی٬ دولت و مجلس ایران است بدین شکل که به نظر این افراد مجموعه نظام صلاح خود را نمی داند و این افراد حمله کننده نیاز دیدند که صلاح جامعه را اجرا کنند به صورت خودجوش به این معنی که بقیه نظام از انجام این کار عاجز بوده است.
پشتیبانی رییس مجلس به عنوان مرجع قانون گذاری کشور از چنین حرکتی بسی یاعث تاسف است و همانطور که رسانه های خارج از ایران اشاره کردند تقویت کننده این شبه است که این افراد در حقیقت از داخل نظام از طرف مراکز قدرتی حمایت می شدند. اگر این فضیه درست باشد معنی این نیز چیزی دو دستگی در نظام نیست که یک عده با یک حمایتی دست به اقدامی می زنند که وزارت خارجه کشور رسما محبور به عذر خواهی می شود ولی رییس مجلس از آن حمایت می کند. خداوند به همه ما اذهان بیدار و وجدان برای نظارت به اعمالمان عطا کند .

خواهشمندم منتشر کنید. حاوی توهین و افترا به کسی نیست. (546863) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۹:۵۱
دوست عزیز، همانطور که اشاره کرده اید رئیس مجلس کشور از این اقدام حمایت کرده، هیچ کس حرکت دانشجویان را محکوم نکرده و فقط ابراز تاسف وجود دارد (عذرخواهی رسمی ای در کار نیست) که تیغی دو لبه است. پیام به انگلیس واضح است ... این یک پیام یک تنه به انگلیس است که فقط جورش را دانشجوها کشیدند. و الا هیچ کس ده ها بار اصرار دانشجویان برای تعطیلی این سفارت و ممانعت پلیس در سالهای گذشته را از یاد نمی برد. اینکه تصور شود دولت و نمایندگان قانونی این کشور همراه این عمل نبوده اند ، جای بحث دارد.

بدیهی است که موضوع مقالۀ فوق نیز اعمال غیر دیپلماتیک و غیر مرسوم است. چیزی که دنیا آن را در اربیل و فرانسه و سوئد می بیند و سکوت می کند ... اما در مورد ما جرم محسوب می کند که تن ندادن به این دابل استاندارد، از حداقل وظایف ماست. (546912) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۵:۱۶
اگر حرکت قانون شکنانه شما را قبول دارند، پس چرا اظهار تاسف کردند، باید افتخار می کردند!!! (547126) (moderator22)
 
Turkey
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۴:۲۴:۵۵
سلام دوست عزیز

حمایت رییس محترم مجلس از حرکتی که با قانون مصوب مجلسی که ایشان ریاست آن را بر عهده دارند اقدامی جالب توجه است ولی نظر شما را به بیانیه های صادر شده از وزارت امور خارجه هم جلب می کنم. مطلبی که من بیان کردم بسیار ساده بود. اگر قطع کامل روابط به نفع نظام جمهوری اسلامی بود٬ چرا مجلس به جای کاهش نظر به قطع روابط نداد؟ یعنی این دوستان دانشجو صلاح نظام را بهتر از مجلس می دانستند ؟ پیش از این اتفاق٬ مجلس نظر به کاهش روابط داد٬ دولت برای اجرای نظر مجلس اعلام آمادگی کرد و شورای نگهبان بر نظر مجلس صحه گذاشت. همه این ارکان نظام صلاح کشور را بهتر از این دوستان دانشجو نمی دانستند ؟ سوال دیگر این که رییس محترم مجلس اگر موافق حرکت دانشجویان بودند با چه استدلالی حرکت انگلستان در قطع کامل روابط را واکنشی شتابزده دانسته و محکوم کردند؟ دقت می فرمایید که قطع کامل روابط از جانب انگلستان و نه ایران انجام شده و ایران آن را محکوم کرده. وزارت حارجه به خاطر این حرکت اظهار تاسف کرده.
نکته دوم که اشاره می کنم این است که هیچ کس منکر وجود استاندارد های دوگانه در غرب نیست. هیچ کس چشمانش آنقدر بسته نیست که نفهمد اسراییل سالهاست سلاح هسته ای دارد و کسی هم جرات سوال کردن ازش را ندارد. انسان های فهمیده در غرب و شرق دنیا متوجه هستند که سوال کردن از یک واقعه تاریخی مثل هولوکاست یا هر چیز دیگر یک کار علمی است و احمقانه است که آن را مستوجب مجازات دانست. صد ها مثال دیگر از این دست هست. از ابوغریب تا گوانتانامو. ولی این استدلال که اگر بقیه کار بدی می کنند من هم مجازم همان کار را حالا کمتر یا بیشتر انجام دهم اشتباه است. هزینه دادن بابت اعتقادات مان کار اشتباهی نیست و اگر استانداردی که برای ما اعمال می شود به دلیل آزادی خواهی و استقلال مان نا جوانمردانه باشد٬ باعث افتخارمان هم می شود ولی مقابله به مثل خصوصا در این موارد در شان ملت ایران و فرهنگ اسلامی ما نبوده و بزرگان دین ما نیز که الگوی ما بودند چنین نکردند. کاری که هدفش انتقام جویی باشد در راه رضای خدا نیست و در راه ارضای نفس ماست. این ها به کنار٬ به نظر شخصی بنده این حرکت بیشتر از خودجوش بودن نشان دهنده اختلافات درونی کشور است. این حرکت خودجوش قانونی یا غیر قانونی بوده است. اگر قانونی است که دیگر نیازی به درگیری با پلیس و دستگیری افراد نبود. اگر غیر قانونی است پس چطور مسببان و مرتکبینش در کمترین مدت زمان ممکن آزاد شده اند در زمانی که وزارت خارجه از این اتفاق ابراز تاسف کرده و مقامات کشور اقدام انگلستان در قطع روابط را عجولانه خوانده و محکوم می کنند. (547358) (moderator22)
 
سید محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۰۱:۲۰
دوستان گرامی
عالم سیاست عالم واقعیتهاست
در اینعالم کسی حاکم است که قدرت بیشتری داشته باشد
در این جهان هیچ موشی نمی تواند در برابر فیل مقاومت کند
مگر اینکه خودش رو به اندازه قدرت یه فیل تجهیز کند
ما باید برای تحلیل سیاست بین الملل
باید به قدرت تأثیر گذاری و واقعیت های موجود توجه داشت
بله کشور ایران بالقوه یک نیرو بزرگ محسوب می شود
ولی به واقع الان ما قدرتی بالفعلم هستیم
اگر یک کامیون 18 چرخ داره با سرعت تمام میاد و باهات شاخ به شاخ بشه تو هم سوار پرایدی باید بزنی کنار والا از بین میری (546864) (moderator22)
 
رامین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۰:۲۱
آقا جان جاسوسی وظیفه ذاتی هر سفارتخانه ای( از جمه سفارت ایران در کشورهای دیگر یا سفارت چین و روسیه در ایران است) نمی خواستیدشان اخراجشان می کردید و دیپلماتهایتان را از لندن فرامیخواندید. اصلا حمله به گروهی آدم بی سلاح چه هنری است؟ (546901) (moderator22)
 
الهام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۴۲:۱۶
موشک زدن به شهر ها نيز در دوران جنگ جزو اخلاق و تمدن ما نبود اما زماني که دشمنت به هر روشي متوسل مي شود تا خود را بر تو پيروز و برتر کند و همه صاحبان زر و زور با هم متحد شدند تا وحشي گري هاي آنان را ناديده بگيرند موشک جواب موشک کار بسيار منطقي است
دوم از اينکه کسي به آدم بي سلاح حمله نکرده است و تسخير سفارت بدون کوچکترين خونريزي مفهوم ديپلماسي ديگري دارد
زماني که انگليسي ها به سفارت ايران حمله کرده بودند چرا کسي اينقدر فرياد وا مظلوما سر نمي داد؟
سيصد سال ( حد اقل) طرح و برنامه هاي انگليس در غارت و دخالت در امورات داخلي کشورمان از ذهنتان رفته است ؟
البته اخراج سفرا نيز راه حل درستي است که شما به آن اشاره کرديد اما اخراج بدون سيلي براي کشوري چون انگليس بسيار کم است و حق مطلب ادا نمي شود . آنوقت حقوق کشورهايي که جديداً به زمره حقه بازي مي پيوندند و اعضاي سفارت خانه شان اخراج مي شوند ضايع خواهد شد . (546968) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۰:۱۶:۱۰
آنهایی که به سفارت ایران در لندن حمله کردند انگلیسی نبودند، عراقی بودند. اسلحه گرم هم داشتند. پلیس انگلیس هم به شان حمله کرد پنج تایشان را کشت و ششمی هم هنوز در زندان است.
پلیس ایران هم اگر وظیفه حفاظت از اماکن دیپلماتیک را درست انجام میداد شما فریاد وامظلومای کسی را نمیشنیدید. (547238) (moderator22)
 
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۰:۰۰
تمام موشک های که به ایران خورد و هواپیماهایی که به ایران حمله کردند روسی بودند . چرا هیچ کس به سفارت آن کشور حمله نکرد. (547311) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۳:۱۱
الهام بانو!
من تو تاریخ جنگمون به یاد ندارم ایران به منطقه مسکونی ئی موشک زده باشه. یه دونه عباس دوران بود، که اونم با هواپیماش زد تو هتل خالی ئی که قرار بود کنفرانس نمایشی صدام و رفقاش برگزار بشه. اون شهید هم بیچاره به اصول دیپلماتیک احترام نزاشت و آبروی ایران رو برد (طبق استدلالات جماعت!)
بعدشم، خودتونو خسته نفرمایین. رفقای اپوزیسیونمون + اون پوند بگیراش یه کلمه واحد بیشتر تو کل کامنتاشون ندارن. هر جوابی بدی، یکی از اینا رو می گن:
1. حمله به یه سفارت بی دفاع
2. حمله به چهار تا دیپلمات بی دفاع
3. حمله به خاک کشور انگلیس
4. حله به خانواده دیپلماتها (اینش خیلی باحاله)

احمد قصیر + علی منیف اشمر + صلاح قندور + N تا شهید استشهادی دیگه شعور ِ رفتار ِ دیپلماتیک نداشتن و آبروی اسلام رو با این حرکاتشون لابد بردن دیگه. شاید باید اول از اپوزیسیون ما اجازه می گرفتن، بعدشم می رفتن دست ملکه رو می بوسیدن، بعدشم بچه ای خوبی برای دهکده جهانی می شدن تا اینطوری احترام ویژه ای به بریتانیا و جاسوس خونه هاش و تروریستهاش - درقالب دیپلمات) میذاشتن!!! اینجوری چشم و گوش ملتهای منطقه هم باز نمی شد پا شن جلوی استعمار وایسن. باید به قانونی که سطحش پایین تر از آرمان ِ انسانیت بوده و هست احترام میذاشتن!!!!!! تا اینجوری آقا زاده ها توی هوای بارونی لندن خوش بگذرونن و مستضعفین عالم بهاشو بدن!

(کمتر دخل و تصرف کن)
مرسی! (547316) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۰۲:۴۱
آقای مرسی !
واژه اپوزیسیون رو که مثل اینکه به همراه واژه فرنگی مرسی به تازگی یاد گرفتی رو همه جا استفاده نمیکنن ! اپوزیسیون به گروه مخالفی میگویند که در اقلیت میباشند.
فکر نمیکنی شما اینجا با این همه رای منفی و یا این گروه به اصطلاح خودجوش ! چند ده و یا صد نفره بین قریب به صد هزار دانشجوی تهرانی در اقلیت بوده و اپوزیسیون محسوب میشوی.
دوست محترمی که چون این خانم با تو موافق است به او لقب بانو میدهی و اگر مخالف تو بود با شوخی ها و متلک های بی نمک دوران راهنمایی و نهایتا دبیرستان فرد مقابل رو مورد خطاب قرار میدهی.
نظر دیگران رو مورد اهمیت قرار نده و تنها به نظر خود بیندیش اما به خود بیا و بپذیر که در اقلیت هستی. (547650) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۰۲:۴۲
آقای مرسی !
واژه اپوزیسیون رو که مثل اینکه به همراه واژه فرنگی مرسی به تازگی یاد گرفتی رو همه جا استفاده نمیکنن ! اپوزیسیون به گروه مخالفی میگویند که در اقلیت میباشند.
فکر نمیکنی شما اینجا با این همه رای منفی و یا این گروه به اصطلاح خودجوش !

دوست محترمی که چون این خانم با تو موافق است به او لقب بانو میدهی و اگر مخالف تو بود با شوخی ها و متلک های بی نمک دوران راهنمایی و نهایتا دبیرستان فرد مقابل رو مورد خطاب قرار میدهی.

نظر دیگران رو مورد اهمیت قرار نده و تنها به نظر خود بیندیش اما به خود بیا و بپذیر که در اقلیت هستی. (547651) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۴۱:۵۶
من به مامانم هم می گم بانو. مامان شما رو هم ببینم به ایشون هم می گم بانو! این از این؛ در ثانی، چطور تو جک بگی، از متلکهای دوره پروفوسورا استفاده کردی، یکی دیگه با طنز حرف بزنه(به خاطر ظرفیت بعضیا!) توی راهنمایی و دبیرستان سر می کنه؟ وا حیرتا!
به جان مادرم اگه این الف اینقدر سانسور نمی کرد و منو برای یه کامنت چند بار به زحمت نمینداخت، بهت می گفتم چند ده تا کلمه مشدی و تو پُر هست که من مجبورم به جاش از "مرسی" و "اپوزیسیون" استفاده کنم.
مثلا حافظ می گه: زاهد! برو که طالع اگر طالع من است، جامم به دست باشد و زلف نگار هم. حالا تو بیا به جای زاهد چند تا کلمه دو بخشی دیگه بزار، دوزاریت می افته چیا بهت گفتم. حسود!

مرسی! (547730) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۳:۵۷:۵۳
اولا که این دومین کامنت من در تاریخ سایت الف بود ! پس به یاد نمیارم هیچ وقت جک گفته باشم !
دوما جواب اپوزیسیون رو ازت نشنیدم، خودمونیم در طفره رفتن ماهری ها.
ثالثا آخرش فهمیدی بهت حسودی میکنم؟؟ ای باهوش (و یا هر دو بخشی دیگه !) (548633) (moderator22)
 
جالب اقا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۷:۴۷:۵۱
دوستان مخالف با حمله به سفارت انگلیس:

اینقدر میخ به سنگ نکوبید
اقایان موافق با این حرکت انقدر خود را در پس قرآن و دین پنهان کرده اند که اگر مغالطه هایشان پایان پذیرد و سخنی برای ابراز نداشته باشند خواهند گفت
سفرای انگلیس و سایر کشورها کافر هستند ایشان را به اسلام دعوت کردیم نپذیرفتند جزیه هم که نمیپرداختند بنا بر این تنها راه چاره اعدام انها بود حال ما به ایشان لطف نمودیم که به اختشاش و تخریب و تهدید بسنده کردهم..

در ان شهری که مردمانش عصا از کور می دزدند
من از خوش باوری انجا محبت ارزو کردم (546911) (moderator22)
 
کیا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۳۱:۳۱
پس با این استدلال ما باید به خیلی از سفارت ها حمله کنیم. چون خیلی از دولتهای غربی نظرشون با نظر انگلیس یکی ست. ( از جمله فرانسه که در خیلی از موارد بدتر از انگلیس عمل میکنه. برید اوجا رو هم بگیرید.)
آقای عزیز شواری امنیت دست اونهاست. ما اگر عضو غیر دائم شورای امنیت بودیم در خیلی از موارد می توانستیم قطع نامه صادر کنیم ( قدرت چانه زنی ما بالا می رفت). اما متأسفانه ما فقط شعار مدیریت جهانی می دهیم . چگونه می شود ما بخواهیم جهان را مدیریت کنیم در حالی که تنها با 3 کشور رابطه خوبی داریم. همین کارهای افراطی ست که ما را در جهان منزوی می کند.

یک سوال: آیا در برابر این فشارها و تهدیدها و تحریم ها راهی غیر از اشغال سفارت انگلیس نداشتیم؟ (یعنی ما اینقدر ضعیف و خاک بر سر شده ایم که غیر از این راه دیگری نداشتیم؟) (546950) (moderator22)
 
کیا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۳۱:۳۱
پس با این استدلال ما باید به خیلی از سفارت ها حمله کنیم. چون خیلی از دولتهای غربی نظرشون با نظر انگلیس یکی ست. ( از جمله فرانسه که در خیلی از موارد بدتر از انگلیس عمل میکنه. برید اوجا رو هم بگیرید.)
آقای عزیز شواری امنیت دست اونهاست. ما اگر عضو غیر دائم شورای امنیت بودیم در خیلی از موارد می توانستیم قطع نامه صادر کنیم ( قدرت چانه زنی ما بالا می رفت). اما متأسفانه ما فقط شعار مدیریت جهانی می دهیم . چگونه می شود ما بخواهیم جهان را مدیریت کنیم در حالی که تنها با 3 کشور رابطه خوبی داریم. همین کارهای افراطی ست که ما را در جهان منزوی می کند.

یک سوال: آیا در برابر این فشارها و تهدیدها و تحریم ها راهی غیر از اشغال سفارت انگلیس نداشتیم؟ (546951) (moderator22)
 
کیا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۳۵:۰۱
ما نمی گوییم که چرا در برابر همه فشار ها و تحریم ها و... اقدام کردید. ایران باید در برابر آنها بایستد. اما این راهش نبود. جز بدنامی برای ایران نداشت.

من از نویسنده مقاله در خواست دارم مزیت های این حرکت را برای ما تشریح بفرمایند (546957) (moderator22)
 
mihan
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۵۲:۰۳
باید طبق نظر رهبری, بسیج مجاهد است اما بی‌انضباط و افراطی نیست، عمیقاً متدین و متعبد است اما متحجر و خرافی نیست، بابصیرت است اما ازخودراضی نیست. بسیج سیاسی است اما سیاست‌زده، سیاسی‌كار و جناحی نیست.
از رفتار برخی افراد خودسر که با سوء استفاده از نام مقدس بسیج و یا دانشجو مطامع برخی گروه ها را دنبال می کنند حمایت نکنیم. (546978) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۸:۵۴
اونوقت تکلیف مقامات مملکتی و مردم با این افراد خودسری که از هفت دولت آزادند و حتی قوانین خودمان را هم قبول ندارند، چیه؟؟!!! (547132) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۵۴:۱۰
برادر! شما مگه به کاری که کردید شک داری؟
اگر کار درستی کردید چرا این قدر سعی می‌کنید اون رو توجیه کنید؟
شما که نظر هیچ کس برات مهم نیست (یعنی مرغت یه پا داره) چرا می‌خوای نظر منتقدین و مخالفین رو تغییر بدی؟

بابا ما بی‌خیال شما شدیم! مگه می‌شه با شماها حرف حساب زد؟! (546979) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۹:۵۱
از سیاستمداری نقل شده که سخت ترین کار، متقاعد کردن انسانهای نادان است. (547134) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۲۲:۱۴
کشوری را می شناسیم به نام روسیه!
این کشور مدت‌های مدید با ایران جنگیده است. ایران را تکه تکه کنده و بلعیده است. شهرهای قفقاز و جمهوری آذربایجان توسط همین کشور از ایران جدا شد. الان دومین کشور با اکثریت شیعه در دنیا همین آذربایجان است.
در زمان شاه و بعد از جنگ جهانی قرار بود آذربایجان ایران را هم جدا کند. این کشور در ایران یک حزب داشت و کسانی از این حزب هنوز هم هستند و به عضویتشان در آن اعتراف می‌کنند. در زمان مشروطیت این کشور طرفدار استبداد بود و رضا خان از داخل ارتش محلی همین کشور وارد عرصه سیاست ایران شد و دیکتاتوری خود را برقرار کرد. این کشور در ساخت نیروگاه اتمی سر ما را کلاه گذاشت، مانع فروش گاز ما به طریق درست است، هیچوقت از ما دفاع نکرد و هر وقت هم دفاع کرد بیشتر به خاطر منافع خودش بود. قتل عام‌های عظیم این کشور که در آن بسیاری از مسمانان و شیعیان هم جانشان را از دست دادند، از کفر ابلیس هم معروف‌تر است. همراه با آمریکا ایران را در زمان جنگ جهانی اشغال هم کرد. سفارتش هم باغی به همان بزرگی باغ سفارت انگلیس است و درست پشت سفارت انگلیس هم هست.
هان! چه شد غیرتتان! چه شد حس عزتتان! چرا بر علیه این اقدامی نمی‌کنید؟ بفرمایید کفار منتظرند تا قتل عام شوند دیگه! حالا که قرار انتقام‌های تاریخی‌مان را بگیریم این واجب‌‌تره!
از این واجب تر یونانه که در عصر باستان یک آدم زبان نفهم از آنجا به ایران حمله کرد ایران را اشغال کرد و تخت جمشید را آتش زد.
عثمانی‌ها هم با ما کم بد نکردند. سفارت ترکیه اون ور همان خیابابون سفارت انگلیسه! نبرد خیابانی‌تان را ادامه دهید و دامنه تسخیرها را گسترده‌تر کنید تا ببینیم بعد از این ظفرمندی از آن چه حاصل خواهید کرد!! (547014) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۴۷:۳۸
آب در هاون می کوبی برادر چرا به کامنت شما جواب نمیدهند چون جوابی ندارند تازه اینها که گفتی مال گذشته است حالا رابگو نیروگاه اتمی بوشه فکر کنم با سرعت نور ساختنش که آقایان عین خیالشون نیست یا سهم 50 % دریای خزر ایران که شده شاید 17 % جز خاک ایران نیست
بابا دانشجویان بسیجی یکی رو پیدا کردم بنام روسیه مرد هستید بیاید جلو (548605) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۳۸:۲۵
به نظر من صرف نظر از مباحث دیپلماتیک، هم به لحاظ فرهنگی و اخلاقی وهم تدبیر سیاسی این کار اشتباه بود ودور از فزهنگ غنی ایرانی بود. (547022) (moderator22)
 
بنده ای از بندگان خدا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۳۲:۲۶
نمی دانم چرا برخی از عزیزان متوجه نیستند که بحث بر سر خوب و یا بد بودن دولت انگلیس نیست بلکه بحث بر سر حرکت غیر منطقی و غیر دیپلماتیک ما است. مثل این است که ما در بازی فوتبال بین المللی به خاطر اشتباه و یا حتی قصد و غرض داور به او حمله کنیم و او را کتک بزنیم. حتی اگر قصد ما ضربه زدن به دولت انگلیس بوده است حمله به سفارتخانه انگلیس نه تنها هیچ دست آوردی برای ما نداشت بلکه باعث شد که دولت انگلیس حمایت جهانی به خود جلب کند و کارهای غیر موجه خودش را هم توجیه کند. (547076) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۴۹:۴۵
داستانی را تعریف کنم. از انقلاب
یک روزی در دانشگاه شیراز اعتصاب شد ( سال 55) و بچه ها شیشه های سروسرویس پزشکی را شکستند و رفتند. من دیر تر رسیدم چون مریض بودم یواش راه می رفتم. در آنوقت نماینده دانشجویان در خوابگاه بودم (می گفتند مدیر داخلی خوابگاه) ولذا مسئولین دانشگاه منجمله امور دانشجوئی مرا می شناختند واز این رو نباید کار آشکار هم می کردم.
وقتی رسیدم دکتر کشا... معاون امور دانشجوئی را دیدم . گفت می بینی این دانشجویان چه کار کردند؟ تمام میز و شیشه ها را خرد کردند. گفتم خوب چون نمی گذارید حرف بزنند آنها مجبور می شوند مشت می زنند.
گفت: اینها به من هم می گویند ساواکی . آخر تو بگو من ساواکیم؟
گفتم : نه قربان به شما توهین کردند شما رئیس ساواک هستید. شان شما بالاتر از این حرفها است.

حال قربان سفارت رئیس جاسوسان هر کشوری است. این را همه می دانند. ولی سازمان ضد جاسوسی هم که جاسوسان را می شناسد این جوری نیست که بلافاصله آنها را بگیرد. گاهی وقتها اصلا با آنها ارتباط دارند. مثلا اخبار دروغ به آنها می دهند . وغیرو.
لذا این دلیل که سفارت انگلیس جاسوس می کرده پس باید بریزی آنجا این رفتار خارج از شئون کشور را انجام دهی، پرت و پلا است. (547089) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۹:۳۳:۲۴
در زمان خدمت یکی از آموزش‌هایی که به ما داده شد این بود که نام دیگر سفارتخانه جاسوسخانه است
بنابراین باید به تمام سفارتخانه‌ها حمله کرد
و کشورهای دیگر هم باید به سفارتخانه‌های ما حمله کنند (547494) (moderator22)
 
زاهد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۳۶:۱۹
بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از سایت محترم الف

بعد از اختلاس معروف 3000 میلیاردی و دیگر اختلاسهای نجومی و عملکرد ضعیف مسئولین در این رابطه برای خیلی از هم وطنان دیگر مهم نیست که سفارت انگلیس باشد یا نباشد تسخیر شود یا نشود منهدم شود یا نشود......هنوز میلیونها نفر به ان مساله فکر میکنند...مساله ای که زندگی خیلیها را با این تورم وگرانی تحت تاثیر قرار داده است....

گاهی اوقات کامنتهایی میخوانیم عجیب و غریب..... متاسفم.... مملکت داری فقط شعار دادن نیست.... ادب است حکمت است درایت است انصاف است سیاست است عدالت است...عدالت است عدالت...


با تشکر فراوان
زاهد (547112) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۴:۳۱:۵۱
با سلام خدمت تمامی دوستان، بنده چند سوال داشتم که تقاضا میکنم جناب مرسی که گویا همواره آماده جواب دادن است و یا سایر دوستان موافق حمله به سفارت به آن پاسخ بدن:
1- آیا این اقدام واقعا خودجوش بود؟
دوستان گرامی، غالب ما در دانشگاه های ایران بوده و هستیم و به فضای دانشگاه و دانشجویی آشنایی داریم. بنده مخالف این نظرم که اینها دانشجو نبودند، که بنده دوستان دانشجویی داشتم که چند سال پیش به سفارت دانمارک حمله کردند. اما اگر نگوییم تمامی، اکثریت آنها از دانشجویان بسیجی و عضو بسیج دانشگاه بوده اند که آن دوستان مورد اشاره نیز اینچنین بودند. این را همه به خوبی میدانیم و نیاز به آوردن دلیل نمیبینم. وقتی عده ای چند صد نفره از یک تشکیلات در جایی تحصن کرده و سپس آن را اشغال میکند، آیا واقعا خود جوش است؟ به عنوان مثال اعضای بسیج دانشگاه شریف با یکدیگر مینشینند و میگویند فلان روز برویم جلوی سفارت، و وقتی میروند میبینند از قضا دانشجویان بسیجی امیر کبیر و اما صادق و .. هم همزمان این تصمیم را گرفته بودند، جلل الخالق !!
شاید بگوییم مسئولان برای کاهش فشار خارجی و به دلایل سیاسی و دیپلماتیک میگویند خود جوش که قابل قبول است، اما لطفا همدیگر را گول نزنیم !
شاید بگویید تحصن خودجوش نبوده اما تصمیم به اشغال خودجوش بوده که این را در سوال 2 به نحوی دیگر مطرح میکنم.
2- آیا نیروی انتظامی توانایی جلوگیری از اشغال را نداشت؟
هرچند جواب این سوال واضح است اما دوباره یاد آوری میکنم که چگونه ممکن است نیروی انتظامی کشوری مثل ایران با آن همه قدرت و تجربه که به خوبی "مانور اقتدار نیروی انتظامی تهران" را با انواع تجهیزات به یاد داریم. نتواند جلوی چند صد که حتی چند هزار نفر را بگیرید؟!
اینجا به نکته آخر سوال 1 باز میگردیم، اگر تحصن خود جوش نبوده و برنامه ریزی شده بوده، پس قاعدتا نیروی انتظامی نیز میباید خبردار مییوده و از قبل آمادگی لازم را میداشت. و اگر پنهانی برنامه ریزی شده بوده، پس وزارت اطلاعات با آن همه تشکیلات و توانایی در کشور چه میکند؟
پس در این قسمت هم دیگران را با بازی های دیپلماتیک فریب دهیم اما دیگر به خودمان دروغ نگوییم !
3- آیا این تنها راه اخراج جاسوس بود؟
بنده بارها کامنت های مختلف رو خوندم، اما هیچوقت به این پاسخ داده نشده که اگر میخواستیم بیرون کنیم میتوانستیم با یک نامه ظرف 48 ساعت آنها را بیرون کنیم. چرا نکردیم؟ اگر دوستان بسیجی دلیلشان این است که دولت جرات این کار را نداشت پس ما خود دست به کار نشدیم، چرا یکبار قبل آن به دولت اخطار ندادید که این کار را کند و اگر نکرد خود اقدام میکنیم، و چرا یکبار روبروی نهاد ریاست جمهوری تحصن نکردید؟
4- آیا این امکان برای سایر دانشجویان نیز میسر است؟
آیا اگر چند صد نفر دانشجوی دیگر از هر طیف یا اصولا غیر سیاسی به این نتیجه برسد که روسیه که سابقه اشغال ایران را داشته، روسیه که ننگین ترین قراردادهای تاریخ ایران را به او تحمیل کرده، روسیه که خاک ایران را چند پاره کرده، روسیه که سر یک نیروگاه هسته ای این چنین ایران را بازی میدهد و روسیه که پول موشک های اس 300 را گرفته اما تحویل نمیدهد را باید گوشمالی بدهند به قصد تحصن یا اشغال به جلوی این سفارت بروند همچنین برخوردی خواهند دید؟ آیا تنها 11 تن از آنها زندانی شده و بعد 2 روز آزاد میشود؟

---
دوستان با هر نظری لطفا با ذکر شماره به سوال های من پاسخ دهید تا من و دیگران روشن شویم.
از مرسی و دوستان همفکرش هر چند بیشتر از بحث و پاسخ به این سوالات انتظار حرف هایی از قبیل: "عجبا از غیرتت، نه پس بمونیم هر غلطی خواستن بکنن، اون موقع که به سفارت ما حمله شد کجا بودی و ... " را دارم. اما حتی اگر بعد اینگونه پاسخها لحظه ای با خود بیندیشند هرچند نظرشان عوض نشود جای بسی خرسندیست.
در پایان قبل هر گونه توهین بنده نه ترس از انگلستان دارم، نه خود فروخته هستم، نه آقازاده هستم و نه تو موصاد کار میکنم ! بنده فقط چند سوال دارم و جواب مخالف و موافق میخواهم.
با سپاس (547363) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۲۸:۳۰
سلام ای موجود خارق العاده! به زبان فارسی نوشته بودم موافق حمله و تسخیر نبودم، خداییش از کجا به نتیجه رسیدی موافقم!؟!؟!؟!؟ ولی در کل رفتار غیر دیپلماتیک جواب داد.الله یبدل السیئات الی الحسنات - بزار منم یه آیه آورده باشم نگن فقط خودمون اینکاره بودیم -. ماها یه چند میلیون نفری می شیم که داریم اینجوری غیر دیپلماتیک کارمونو پیش می بریم. اونقدری هم تو منطقه می ریم جلو، تا قدّ قانون ِ قانونگذارها به قدّ قانون ِ در شانِ انسان و عدالت! برسه.
ج1: هم من اونجا بودم دیدم، هم رفیق ماهت "جو بایدن" تاکید کرد خودجوش بوده. من گولت نمی زنم، راستشو می گم: هم تجمع خودجوش بوده هم تسخیر. همه هم بودن. هم دانشجو هم مردم عادی. ظاهرا شما فقط از جنایات بریتانیا ناراحتی ئی به دل نداشتی که نیومدی.
ج2: نه نداشت! چون خدجوش بود و ناشی از کینه مردم نسبت به آدمهای ساده ای بود که فکر می کنن اونجا واقعا سفارتخونه بوده و آدمهای توش دیپلمات بودن. شخص سفیر سابقش علناً گفت: تو انتخابات88 عامل اجرای سیاستهای تل آویو تو ایران بوده، جماعت اینجاشو نمی خوان بشنون.
ج3: قانونگذار (بویژه اونایی که نازنیناشون تو لندن در حال اجیوکیشن هستن) و تل آویوی ها نیاز به یه هشدار جدی داشتن تا حواسشونو جمع کنن، که کردن. شما حرص نخور همه دوزاریشون افتاد که کی پیغامش چی بوده.
ج4: خیالت راحت! اگه جماعت به نتیجه می رسیدن روسیه رو هم یه حالی باید بهش بدن، می دادن. سعی کن اینقدر دیر نباشی. فردا دیر خواهد شد همین امروز باید زود باشی.
بزن روشن شی. تو که نه آقا زاده ای نه تو موساد، پس باید بفهمی چند ده میلیون آدم الان جلوی گلوله همینا وایسادن. ما که پیغاممونو دادیم. خیر پیش.

مرسی! (547711) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۵۳:۲۴
آقای خوش زبون
جراتشو ندارین بریزین سفارت روسیه !!!!!!!!!!!!!!
راستی می خواستین فکر کنین و به نتیجه برسین دیگه اما شما مگه فکرم می کنین (548607) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۵۸:۰۹
آقای مرسی
حتی مقام معظم رهبری هم از شما طرفداری نکرد حتی آیت ا... مکارم شیرازی هم کار شمارو تقبیح کرد امروز هم که آقای خاتمی این کارو تقبیح کرد پس چی میگی چرا یکم فکر نمی کنید راستی مطمئنی شما دانشجو هستی دانشجو فکر می کنه ها (548610) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۴:۳۴:۵۱
سلام

ج ج 1- دیدی باز چون یه سوال پرسیدم، جو بایدن رو به رفاقت با من نسبت دادی ! این از پیشبینی درستم در آخر کامنت قبل ! بعدش اگه نگاه کنی من چند ماهی هست که ایران حضور ندارم که چون دل خوشی از انگلیس داشتم نیومدم. البته من دارم اینجا به تحصیل دوره دکتری با بورس دانشگاه (نگی خرج خودته پس آقا زاده ای !) میپردازم هرچند میدونم نمیتونی خودت رو نگه داری و میگی مامور سی آی ای هستی !
نگفتی چطور شد این خود جوشی همه همزمان در یک روز و در عرض چند ساعت جوشید، و بعد جوشش به قلهک هم رسید؟

ج ج 2 - من نگفتم ناشی از چی بود و نگفتم سفیرش چی گفت و نگفتم انتخابات 88 رو کی برنامه ریزی کرد ! واقعا وقتی داری به سوال به این واضحی یه جواب بی ربط میدی چه حالی داری؟ میگم پلیس ایران اگه نمیتونه جلوی احساسات پاک پانصد نفر رو بگیره چطور میخواد جلوی احساسات ناپاک مثلا 5000 نفر فریب خورده رو بگیره؟! خودت هم میدونی که به پلیس دستور داده شده بود برخورد کنترل شده بکنن وگرنه یک نفر از این جوانان پاک نمیتونستن از جلوی این پلیس رد شن. حتما ماجرای حمله به سفارت انگلیس رو چند سال پیش توسط همین جوانان پاک یادته که چطور نتونستن حتی به در سفارت دست بزنن در حالی که چند وقت پیشش اون بلا رو سر سفارت دانمارک آوردن.
خودت هم میدونی اگه حمایت تلویحی (من نمیگم درست یا غلط) نبود هیچ وقت همچین اتفاقی نمیفتاد.

ج ج 3- من حرص نخوردم. اصولا نمیدونم چرا شما که به چند سوال بدون توهین و تهمت هم نمیتونی به آرامی جواب بدی ( موجود خارق العاده، رفیق ماهت جو بایدن، از بریتانیا ناراحتی به دل نداشتی، حرص نخور ..) چرا اینقدر علاقه به بحث داری. لااقل با افرادی بحث کن که مثل خودت از کوره در میرن و تهمت میزنن.

ج ج 4- اینجا باز منظورت از جماعت دوستان عضو بسیج بود دیگه؟ نه، من منظورم این نبود. منظورم دوستانی بود که به خواست خودشان یکباره به این نتیجه رسیدن، نه اینکه با اقدامات مجلس و دولت هماهنگ باشن. آیا به اینها همچین اجازه ای داده میشد؟ و آیا بعد 2 روز همه آزاد میشدن که نشان از حمایت تلویحی داشته باشه؟ (548638) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۱:۵۳:۳۰
بنام خدا این حرکت اشتباه بود که هزینه بی جهت برای کشور و مردم دارد. البته تنفر از انگلیس کاملا بجاست. نیروی انتظامی مسئول وقوع این اشتباه است. (547124) (moderator22)
 
...
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۰۳:۲۳
سرعت اینترنت ِ ما را چرا کم می کند؟

تو هم ای «سایت الف» الافی و اهل ریا
مطمئنم که ریا پشت ترا خم می کند. (547179) (moderator22)
 
ناصر
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۵۲:۳۴
من متاسفم. اين نوع برخوردها ( از ديوار يك سفارتخانه بالا رفتن و شيشه شكستن و اتش زدن .....)جز سقوط اخلاقي يك ملت نيست! (547212) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۳:۵۷:۰۴
اگر بخواهیم بدبینانه(احتیاط می کنم و نمی گویم واقع بینانه)هدف گردانندگان قضیه حمله به سفارت انگلیس را دنبال کنیم این موارد بوده است.

1-رساندن این پیام به دنیا که ما مجموعه ای مقتدریم که سیاست خارجی مجلس،دولت و وزارت خارجه و رهبری را دور می زنیم و آنها را در برابر عمل انجام شده قرار می دهیم.

2-ما به دنبال افزایش تنش هستیم.هل من مبارز می طلبیم.و از جنگ استقبال می کنیم.

3-برایمان هم مهم نیست که غرب امروزه به شدت محتاج ایجاد یک جنگ منطقه ای در خاورمیانه است.

4-روشهای دیپلماتیک و تنش زدایی و هرگونه حرکتی برای کاهش تنش را هم از سوی هرکس که باشدچه در داخل و چه در خارج ناکام می گذاریم.

5-برای رسیدن به اهدافمان به هیچ قانونی هم پایبند نیستیم.چه قوانین جمهوری اسلامی،چه قوانین بین المللی که جمهوری اسلامی به آن متعهد شده است.

6- عده ای را در لباس داشجو و بسیجی داریم که می توانیم هر وقت بخواهیم به هیجان بیاوریم و به نام حرکات خودسرانه توسط آنها هرکاری بکنیم و تبعات آن را به گردن همه اجزای نظام بیاندازیم.

7-اینکه مردم مستضعف و مظلوم ایران و منطقه چه مشکلاتی را باید از تصمیمات ما تحمل کنند نیز برایمان اهمیتی ندارد.

7-ممنون میشم اگر سانسور نکنید. (547217) (moderator22)
 
امیر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۰:۲۷:۲۸
حمله به سفارت هم کار خود انگلیسیهاست،بازی خوردید.هزینه-فایده این کاررو با اشغال سفارت آمریکا مقایسه کنید.کسی از این اقدام بچه گانه حمایت نکرد.احتمالاٌ تا چند وقت دیگه وزارت اطلاعات اعلام میکنه چند تا از عوامل انگلیس در حمله به سفارت این کشور رو شناسایی کرده.وقتی از کشور اخراج شدن دیگه این کارا لگد به مرده زدنه که تاوانشو تمام مردم باید پس بدن (547254) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۳۸:۰۸
پس هر ما می توانیم هر وقت منافع ملی خود را در خطر دیدم به خاک کشور دیگری حمله کنیم، اگر این کار را یکنیم چه تفاوتی با آمریکا یا انگلستان داریم. آنها همه برای منافع ملی خور به کشورهای دیگر حمله می کنند. (547310) (moderator22)
 
مرسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۶:۳۳
آن چه خوبان همه دارند، تو یکجا داری! بفرما ریاست جمهوری. از دهن نیفته.
گل همیشه بهارم! اگه اژه ای ساربونه، خوب می دونه شترو کجا بخوابونه.

مرسی! (547321) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۸:۵۹
این کامنت رو بزارید تا ببینم چقدر + و _ میگیره .هر چند بعیده ...اینکارو بکنید:
یا حسین - میر حسین (547323) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۵۲:۴۲
این مثبت و منفی ها نشون میده چقدر وطن پرست تو الف داریم! (547326) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۲:۰۱:۰۹
اگر حمله کردن به سفارت به شما قدرت و صلابت می ده از فردا به تمام سفارت خونه های نجس اروپایی حمله کنید تا صلابت دونتون یه حالی بکنه///
نگین این حرفا رو (547331) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۲:۰۲:۱۹
من هم قبول دارم که انگلیس جانی و خبیث و جنایتکار هست. هیچ ایرانی پیدا نمیشه که از انگلیس طرفداری کنه. بحثی که الآن مطرح شده در مورد حمله به سفارتخانه این جانی هاست. به نظر من همین قدر که این ها رو از کشور اخراج می کردیم کافی بود و نیاز به لشگر کشی به سفارت نبود. الآن انگلیس برگ برنده رو گرفته تو دستش و همه جا داره داد و فریاد میزنه که چون امنیت جانی نداشتیم خودمون سفارت خونه رو تعطیل کردیم. ایا هدف ما این بود. ما قرار بود عزت مندانه اینها رو از ایران اخراج کنیم( البته جای این سوال باقی است که چرا 30 سال پیش این کار رو نکردیم. چرا زمانی که رییس MI6 این گنده گویی ها رو کرد سفیر انگلیس اخراج نشد. یعنی تحریم بانک مرکزی برای دوستان از ترور دانشمندان هسته ای ما مهم تر بود؟!!!) حرکت دانشجویان تا زمانی که فقط تظاهرات و تحصن در مقابل سفارت بود کاملا منطقی و قابل قبول بود. ولی وقتی به صورت لشگر کشی در آمد حرکتی بود با شور ولی متاسفانه بدون شعور. شور و شعور لازم و ملزوم یکدیگر هستند.

چرا بعضی ها که خود را عقل کل میدانند نمیخواهند قبول کنند حمله به سفارت نشان ضعف ماست. ما به انگلیسی ها گفتیم گمشن از مملکت برن بیرون. اگه نمیرفتن شما میریختین تو سفارت و میکردینشون بیرون. حرکتی که الآن انجام شده یعنی این که ما اینقدر ضعیف هستیم که بریتانیا به حرف ما ارزش قایل نمیشه که مجبوریم امنیتش رو بهم بزنیم تا بره بیرون. (547333) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۶:۴۸:۵۱
غربی ها هر غلطی انجام میدهند حداقل به آن ظاهر قانونی میدهند تا افکار عمومی را توجیه کنند و یا انجام یک کار را تکذیب میکنند اما این رفتار مسخره و شرم آور بود. قانون بگذارید و آنها را از ایران اخراج کنید این رفتار ها چه معنی می دهد؟و نکته دوم در نهایت چه کسی برنده این جریان است؟ انگلیس را در افکار عمومی دنیا در این حادثه مظلوم و بیگناه و خودمان را وحشی و غیرقابل تحمل نشان دادیم (547385) (moderator22)
 
فرهنگ
Norway
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۶:۵۲:۲۲
دوستان عزیز و گرامی

نه باید زیر با ظلم رفت و نه بایستی در جایی که عقلانیت نیاز است حرکت احساسی انجام داد. نظام ما دارای سه قوه مقننه ،قضاییه و مجریه است که اینها در تعامل و با هدایت ولایت فقیه حرکت می کنند- البته انشالله بایستی به معنای واقعی هماهنگ شوند -. توجه داشته باشید حرکت دانشجویان فوایدی نیز داشت نه اینکه بگوییم همه ان هزینه بوده است ولی انارشیزم یعنی بر خلاف قوانین مورد قبول و تایید کشورحرکت کردن . حرکت به اصطلاح ان جی او ها در چهارچوب اصولی خود می تواند تا حدودزیادی دولتها و نظام ها را از برخی اسیب ها درامان نگاه دارد.ولی ایا برای این شرایط مصداقی دارد ؟؟
شما این توقع را از مجلس داشته باشید که روابط را کاملاقطع کند نه اینکه عده ا ی خودجوش تصمیم بگیرند و عمل کنند . اگر عده ای منافق نفوذی در بین اینها بودند و دیپلمات ها را کشته بودند - که مطمعن باشید با ادامه اینگونه حرکات احتمال برنامه ریزی ان حتی از طرف غربی ها زیاد است - انوقت چه باید گفته می شد؟انها اگر بد عمل می کنند ، حسن ایران تا کنون این بوده که با برخورد نسبتا معقولی در سیاست خارجی خود حرکت کرده است. عربستان تروریست می فرستد . ما هم تروریست بفرستیم ؟ غرب بناحق مردم را می کشد .ماهم مردم عادی رابکشیم ؟ ما بایستی برای خود اصول داشته باشیم .
اینرا مطعن باشید که گیر کار ما در جای دیگری است که اینها اینقدر جسور و وقیح هستند . ان مقدارکه موفقیم توفیق خداوند به برکت مظلومیت و حقانیت این ملت است و ان مقدار که دچار تعب هستیم بواسطه ان چیزهاییست که همگان بصورت روزمره از درون و برون خویش در جامعه نظاره گر ان هستند و هستیم .
بنده عرض می کنم که قدرت و عزت در گرو اعمال ماست که مسئولین و مردم را شامل می شود. دچار احساسات بی موقع نبایستی شد.
حقیرخود به مجلس محترم این ایراد را دارم که چرا تا الان این دست و ان دست کرده اند ؟ چرا بعد از اینکه انگلیس با بانک مرکزی ما برخورد کرد تازه این حرکت را نشان دادند ؟ و چرا اینقدر ضعیف ؟ قطع رابطه کامل می کردند و با یک مهلت 24 ساعته همه اینها را بیرون می ریختند .
نمی توان با برخورد های غیر اصولی به اهداف اصولی رسید .دشمن هم که دشمن باشد وقتی تحت حمایت حکومت است بایستی امان داشته باشد .نمی توانید به او امان بدهید بعد شرایطی فراهم شود که هلاکش کنیم . اگر این افراد کشته شده بودند مقصر ما بودیم .انوقت یک جورایی می شدیم معمر قذافی ملعون( هرچند مسئله ان خبیث قدری متفاوت است ) .
اگرسفارتخانه کشورهای متخاصم به تعهداتشان عمل نمی کنند نظام درشان را ببندد. اگر نمی بندد پس- بطور نسبی چه درست و یا غلط - مصلحت نیست . مگر می شود ما خود برای خویش قانون درست کنیم ؟ عرض کردم فواید این حرکت دانشجویان بجای خود کسی منکرش نیست ولی مضار ان بسیار بیشتر است و در ان شکی ندارم (547387) (moderator22)
 
قلاوند
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۳۴:۰۱
اولا از درج کامنت گذاشته شده خود از سایت الف متشکرم ثانیا بعلت داشتن اشتباهات تایپی در کامنت عذر می خواهم (547394) (moderator22)
 
نعمتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۴۳:۴۲
دستتون درد نکنه این لانه جاسوسی دوم زودتر از این میخواست بسته بشه (547399) (moderator22)
 
یار میر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۷:۵۷:۲۳
-
به نام خدا

به باور جمهوری اسلامی و جنابعالی اسرائیل شر مطلق است و البته به نظرمن رژیمی غاصب و نا مشروع چرا بدون در نظر گرفتن روشهای مرسوم دیپلماتیک همین امروز به انجا حمله نمیکنید. چون بدون شک مصلحت کشور اقتضا نمی کند چیزی که شما در گرفتن سفارتخانه انگلیس رعایت نکردید.
2
-امنیت ملی مارا پاسخ دادن به جسارت و توحش رئیس ام آی سیکیس تعیین نمی کند بلکه نرخ پایین بیکاری و تولید ملی بالا ودرامد سرانه بالا صادرات غیر از ثروت ملی بالا و از این دست که حتما ان پاسخ جزی از ان نیست تعیین میکند.
3
-راستی میانگین سنی آقایان شجاع که به سفارتخانه ای بی دفاع را فتح کر دند چقدر است آقای موسوی شما متولد چه سالی هستید؟
4- راستی این بدعت را گذاشتن صحیح است؟ به یاد دارید که چند سال پیش گروهی وارد کنسولگری ایران در افغانستان شدند و 20 نفر از هموطنان بی دفاع را کشتند. خارج از رسوم دیپلماتیک. (547404) (moderator22)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۱۲:۲۵
یادمان هست که طی 8 سال دفاع مقدس علیرغم تمام جنایات رژیم صدام که تماما بر خلاف قواعد بین المللی و انسانی بود و خسارات عظیمی که بر این مملکت وارد کرد حتی یکبار هم سفارتخانه عراق باوجود کادر رسمی عراق در آن محل مورد حمله وتخریب قرار نگرفت
من نویسنده مقاله را نمیشناسم و از سن و سالش بی اطلاعم
اما سالهاست که عوارض بمبهای شیمیایی را با رنج فراوان (توام با بیمهری نهادهای دولتی) تحمل میکنم اما تا امروز
حتی یکبار هم بفکر تخریب آن سفارت نیفتادم
بخوبی یادم هست که وقتی عمال آل سعود تعدادکثیری از حجاج ایرانی را بشهادت رساندند و مردم خشمگین به سفارتها هجوم بردند با موضعگیری شدید امام(ره) مواجه شدند که بشدت حمله به سفارت عربستان را نکوهش کردند
آیا نویسنده مقاله و امثال او جلوتر از امام(ره) حرکت میکنند؟
این روشها بیشتر تداعی کننده اعمال امثال طالبان است که فقط خوراک تبلیغات ضداسلام را تامین میکنندوهیچ دستاوردی برای نظام و اسلام ندارند (547419) (moderator22)
 
امیدوار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۴۰:۳۸
آقای مقاله نویس
1- هرکس کمترین آشنایی با اسلام و قران و سیره معصومین داشته باشد میداند که پایبندی به تعهدات از اصول مهم دینی است و پیامبر اسلام تا زمانیکه دشمن موافقتنامه ای را نقض نمیکرد به آن پایبند بود پس حمله و تسخیر سفارت به هیچ وجه با اسلام محمدی سازگار نیست.
2- در افکار عمومی مردم جهان این کاربسیار ناپسند است
3- هر طور حساب کنیم این کار به ضرر منافع ملی کشور است
چگونه از کاری که نه اسلامی است نه انسانی نه اخلاقی و نه مطابق منافع ملی دفاع می کنید؟ (547444) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۰:۰۷:۱۶
با دشمن قاتل و توطئه گر مسلمانان، هیچ عهدی در اسلام پذیرفته نیست و باطل است. سفارت از دید شرع در حد یک موضوع سیاسی پذیرفته است، که در موقع لازم نیز این ارتباط سیاسی باید به خاتمه می رسید که خیلی دیر این کار انجام شد. (548300) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۳:۰۲:۴۷
مثل اینکه شما از پیامبر هم نعوذ بالله جلو ترید حضرت رسول (ص) تا زمانی که مشرکان پیمان نشکستند به آنها تعدی نکرد . ایران کنوانسیون ژنو را امضا کرده است پس باید به آن پایبندباشد (548613) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۳:۱۸
عدالت آن است که الف نظرات پوچ انسانی کج فهم را با تکرار واژه مرسی منتشر کند و باقی نظراتشان از تیغ سانسور الف بگذرد!! (547464) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۳:۲۸
عدالت آن است که الف نظرات پوچ انسانی کج فهم را با تکرار واژه مرسی منتشر کند و باقی نظراتشان از تیغ سانسور الف بگذرد!! (547465) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۷:۲۶
به نظر بنده میرسه که هر چه زودتر باید هاشمی رو بیارن وسط گود تا این گند کاریه رو راست ونیستش کنه والا وا مصیبتا.......... (547469) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۷:۵۵
فکر کنم این نظر بسیاری از بچه ها هم باشد:


دوستان موافق اشغال سفارت خانه چند آدم بی سلاح، چرا نمی روند لباس رزم بپوشند و اصلا با انگلستان و آمریکا و اسرائیل در خاک خودشان مبارزه کنند.چرا به فلسطین نمی روند و دمار از روزگار اسرائیلی های بی پدر و مادر در آورند؟. آخه الکی ادعا کردن که فایده نداره. (547474) (moderator22)
 
فکور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۲۲:۳۷
پیشاپیش فرستادیم، منتها مقدماتش یه کم طول می کشه. عجله نکنین به زودی اون اتفاقات رو هم می بینین. الکی یا دولکی، با حیرت تصاویر انهدام پایگاه های تروریستی شونو تو خاک خودشون تماشا خواهید فرمود.
ای دل صبور باش و مخور غم که عاقبت... (548245) (moderator22)
 
فکور
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۲۶:۵۶
در ضمن دلیلی نداره هر کاری که انجام می دیم رو با ریز جزییات خدمت شما پرینت بدیم.
می شه از خودت بپرسی جماعت تروریستی که در عرض 1 هفته عراق و افغانستان و بحرین رو تصرف کردن، چرا چند ماهه نمی تونن بجای کری خوندن بریزن تو سوریه؟؟؟ کل اتحادیه عرب هم که باهاشونن! فکر نمی کنی یه مانعی جلوی پاشون هست؟؟؟ مثل ایران که 33 ساله نتونستن بیان! اونم با اون همه سلاح لیزری و ... (548252) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۹:۴۱:۳۸
. در حالی که خاورمیانۀ مسلمان ستمدیده از ظلم انگلیس با شنیدن چنین خبری به خود بالید علی الخصوص آن بخش فلسطینی‌اش که خود را شصت سال قربانی جنایات انگلیس می‌بیند.
سطور بالا كه بگفته نگارنده حاكي ظلم انگليس به فلسطينها مي باشد .نميتواند بي دليل باشد.ديروز در يكي از شبكه هاي صدا و سيما برنامه مستندي در حال پخش بود كه دلايل همراهي انگليس با يهوديان را در دوران جنگ جهاني دوم بازگو ميكرد.دراين برنامه صراحتا ذكر مي گردد كه مفتي اعظم فلسطين در آن زمان با هيتلر روابط برقرار كرده و حتي تصاوير آن را هم پخش نمودند و گوينده متذكر گرديد كه كشورهاي عربي هم تمايل به آلمان نازي داشتند .خوب اگر هر دولتي بود وقتي ميديد كه اعراب و فلسطينيان بسمت دشمنش تمايل دارند سريعا دست بكار ميشد و پس از اين موضوع بود كه ارتش يهود را تشكيل داد و همين ارتش در نهايت موجب تشكيل كشور اسراييل گرديد.پس بايد ريشه را در عدم همكاري فلسطينيان با انگليس و همراهي آنان با آلمان نازي يافت نه دشمني صرف انگليسي ها با مسلمانان. (547499) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۰:۰۴:۴۲
برقراری تماس با هیتلر تفاوتی با برقراری تماس با بلر و براون و اوباما و بوش نمی کند. شما در موضع ضعف برای نجات کشورتان و خاک تان حاضر خواهید بود که با هر نیروئی که حاضر است به مقاومت مردمی شما کمک کند ، کمک کنید. دشمنان هیتلر ، انگلیس امامزاده نبوده اند ... بر اساس تربیت آمریکائی ای که در کتب ما آموزش تان داده اند. هر دو ، یک جنسند که یکی پیروز و یکی شکست خورده است و از نوشتن و تلقین تاریخ بازمانده است. (548299) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۱:۴۶
برادر عزیزی که چنین احساسی فریاد بر می آوری که پس کجاست آن آزادی و استقلالی که جمهوری اسلامی وعده داد؟ بیش از سی‌صد هزار شهید ....به خاک و خون کشیده شد، که درندگی انگلیس و آمریکا و اروپای متوحش و صدام، در این کشور آیندۀ ما را تعیین نکند،
آیا این فریاد را بر سر روسیه هم می زنی که به زنان ما تجاوز کرده بدنبال اعتراض و تلافی مردمانمان به ما حمله و خاک ما را ضمیمه خاک خود کرده و تحقیر ابدی تاریخ را برای ما به ارمغان آورده و تازه ما را محکوم به پرداخت غرامتی کرده که ما را برای پرداخت آن ناچار به دامن انگلیس برای استثمار بیشتر انداخته، آیا فریاد میزنی به وزیر امور خارجه ای که میگوید سهم ما از خزر50٪ نیست بلکه سهم ما از خزر آن است که آنان میگویند و کسی که طلب بیشتر از آن را داشته باشد خائن است ایا فریاد برمی آوری به مقامی که زیر پرچم خلیج ع ر ب ی مینشیند و دم از عزت ایرانی میزند نه فریاد بر نمی آوری چرا که تو هم از سیاست زدگی و مصلحت اندیشی به دور نیستی برادر. اما آفت امروز ما چیست برادر میدانی احساسی تصمیم گرفتن و احساسی و به دور از عقل و منطق رفتار کردن نتیجه این اشغال چه شد برادر میدانی نتیجه باز شد تحقیر ما ایرانیان دیدی که بقیه کارکنان آن به خواست خود خاک ما را ترک کردن ولی عذر دیپلماتهای ما را خواستند و برای اینکار نیز 48 ساعت بیشتر مهلت ندادند نمیدانم ناراحتی را در چشمان خانواده های این دیپلماتها دیدی یا نه که چه بسا حتی فرصت جمع کردن اسباب و لوازم منزلشان را هم پیدا نکردند.
گفتی ژست‌های تمدن‌دیدگی در مقابل دانشجویانی که صرفا به دنبال احیای شرف و آزادگی و انسانیت خود هستند و متهم کردن آنان به “هیجان” به چه معناست؟ این دانشجویان البته خام تر از آنند که آلودۀ کسب رضایت ملحدین و مشرکین شده باشند ولی نه چنین است که شما سعی در القای آن دارید شاید ما در رسانه بگوییم اعتراض های دانشجویی و غیره و غیره ولی همه نیک میدانیم که تصرف سفارت انگلیس بدون مجوز و تایید از بالا امکانپذیر نبوده چرا که در غیر اینصورت این برادران همیشه در صحنه حتی به 100 قدمی آنجا هم نمیتوانستند نزدیک شوند اصلا تصور اینکه این اقدامی خودجوش بوده که مسئولین را سورپریز کرده توهینی است به سربازان امام زمان کشوری که ریگی را روی هوا شکار میکنند و یعنی حالا شما میفرمایید در بغل گوش خود از جریانات بیخبر هستند!!!!!
برادر اگر این را نمیتوانی درج کنی لااقل خود بخوان و کلاه خود را خداوکیلی قاضی کن که تو نیز از مصلحت اندیشی به دور نیستی و چنین به هموطن دیگرت نتاز. (547508) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۳:۰۸:۵۹
این همه گفتی و در سفتی اما نرود میخ آهنین درسنگ (548614) (moderator22)
 
Salar
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۰۹:۵۶
داداش! همه حرفات قبول. اصلا خود انگلیسیا به دستور مستقیم ملکه و برای خودشیرینی دانشمندای هسته ای ما رو ترور کردن (علی رغم تکذیب این موضوع توسط وزارت محترم اطلاعات) انگلیسا زاغه مهمات ما رو توی شهریار و اصفهان و لبنان ترکوندن، این صحیح.. باید زد پدرشون رو در آورد اینم صحیح، بابا احتیاج نیست راه دور برید تا یه جزیره ای در غرب آفریقا، نیروهاشون توی عراق و افغانستان و خلیج فارس هستن. شما که اینقدر شجاع و با شهامتین یه توک پا پاشین مرد و مردونه برین بهشون اعلام جنگ کنین و هر بلایی که به نظرتون امکان داره سرشون در بیارین.. یا اصلا
برین مخفیانه دانشمندای اتمی و غیر اتمیشون رو ناکار کنین، ولی بالاغیرتا بیخیال رستم شدن توی مهدکودک بشین. سفارت یعنی نگه داشتن احترام دیپلماتیک کشور میزبان، نه میهمان. رعایت عرف دیپلماتیک یعنی رعایت حرمت خودمون. شماهمه همیشه وقتی طرف مقابلتون اسلحه دستش نباشه شیر میشین. نمونه اش رو احتیاج نداره مثال بزنم. اگه مردین پاشین برین بهشون اعلان جنگ کنین (547516) (moderator22)
 
کامی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۰۱:۴۳
گرچه این اقدام دانشجویان بسیجی و احساس آنها را درک می کنم اما اگر قرار بود وارد سفارت انگلیس شوند کاش همانجا مسالمت آمیز تحصن می کردند و از طریق انجام چند مصاحبه حرف خود را به دنیا می رساندند. به این شکل چقدر خوب پیام آنها منتقل می شد. اما شکستن شیشه و خرد کردن اموال و آثار هنری و بهم ریختن محیط واقعا دور از شان یک شیعه علی ابن ابیطالب است و چهره بسیار مشوشی از ما در دنیا ارائه می دهد. بعلاوه که دیر یا زود باید خسارت تک تک این اموال تخریب شده را به شکل دوبله از بیت المال پرداخت کنیم. با بست نشستن مسالمت آمیز در سفارت و انتقال پیام حقانیت ایران می شد چه تصویر جالبی ارائه داد در حالی که اکنون بخشی از هموطنان و مردم دنیا تصویر یک گروه آشوبگر را از دوستان عامل این حرکت دارند. (547648) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۱:۴۶:۳۹
چرا اینا رو محاکمه نمیکنید؟ دیگه باید چه کاری انجام بدن تا محاکمه بشن؟ محاکمه کنید. اینا چه فرقی با بقیه مردم دارن؟ جناب آقای توکلی، شما مگه نماینده مردم نیستی؟ مقدمات محاکمه رو فراهم کنید. (547736) (moderator22)
 
فولاد فیض زاده
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۱۰:۰۷
با نام خدا که دلها فقط با یاد اوآرام است
بدون مقدمه بریم سراصل موضوع:برایم جای بسی سوال وتاسف است که آیا این ممکلت صاحب داره یا نه؟اگر داره چرا اینطوری به یک قشر آدم هایی که ازاخلاق ومنش دیپلمات سردرنمی آورند اینطوری مایه آبروریزی وطن عزیزم ایران بشوند.متاسفم براین دانشجویان بی سوادو.....دوستان .بزرگواران عزیز این رسم مهمانداری نبود این رسم وبرازنده مردم ایران نبود.آخی این چه کاری بود کردیدبعنوان یک ایرانی >بخاطر این کارتون از ایرانی بودنم دارم اذیت میشم.کارتون درست نبود.حرف آخرم بامسئولین وانتطامی کشوراست والله...با این کارمون دل رهبری عزیزوبزرگمون را آزرده میکنم تا کی ؟این مظلوم عالم که مارا یاد امیرالمومنین (ع)میندازه چه کا رکنه.باید صادقانه همراهیش کنیم نه فقط شعاربدهیم .این کار دانشجویان کاردانشجوی ایرانی نبود.فقط سکوت میکنم از خدا میخوام خودش ادب وفرهنگ رسم ورسموم انسانیت را به بیامرز. (547755) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۴:۵۸:۴۵
من یه بسیجی هستم کاملا با اهداف شما موافق . همه کارهاتون مادر زادی خیلی درسته درود بر ما کار درست ها .
اینطور نوشتم شاید کامنت منو بذارین (548044) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۲۸:۴۴
به نام خدا
برادران و خواهران عزیز، چند نکته به ذهن من میرسد:
1- آیا به عنوان یک مسلمان، ملاک کارهای ما بایستی دستورات شرع و سنت معصومین باشد، یا عملکرد دولتهای غاصب و زورگو؟ آیا به صرف اینکه آنها به هیچ اصول و قانونی پایبند نیستند، ما هم نباید به هیچ قانونی پایبند باشیم؟

2- آیا کسی در ایران هست، که نداند دولت خبیث انگلیس با ما و بسیاری ملتهای مظلوم چه کرده است؟ مطمئنا همین امروز هم انگلیس پلید به هر صورت ممکن در حال دسیسه و مکر بر علیه ما و همه آزادگان جهان است. ولی آیا این مجوزی برای ما صادر میکند، که ما هم مثل آنها رفتار کنیم؟ متاسفانه بسیاری از مافقط تا آنجا مسلمانیم که با عقل محدودمان جور دربیاید. هرجا کم بیاوریم، دشمنیهای دشمنان و عملکردهای ناجوانمردانه آنها را مستمسک اعمال کودکانه خود قرار میدهیم، و با هزار دلیل آبکی و ناچسب کار خود را توجیه میکنیم. یادمان باشد که اباعبدالله(ع) که این روزها عزادارش هستیم، در اوج عداوت و اعمال ضدانسانی دشمنانش، ساده ترین مسائل شرعی و مسائل انسانی را رعایت میکرد. یادمان باشد که در جنگ صفین سپاه معاویه ملعون آب را بر سپاه امیرالمومنین(ع) بست. لیکن پس از بازپس گیری آب توسط مالک اشتر، امام حتی برای یک لحظه هم اجازه بستن آب را بر روی سپاهیان دشمن نداد، و حتی اسبهای دشمن هم از آب استفاده میکردند. همه اینها را گفتم تا یادآوری کنم که به عنوان یک مسلمان، ملاک کارهای ما بایستی دستورات شرع و سیره معصومین باشد،ولاغیر.

3- از طرف دیگر ما مسلمانیم، و موظفیم که طبق توصیه قرآن و دستورات اهل بیت قبل از انجام هر کاری فکر کنیم. حتی از دید یک انسان عادی هم که کاری با شرع و اسلام ندارد،اگر نگاه کنیم، بایستی قبل از انجام هر کاری منافع و مضار آنرا بسنجیم، و بعد اگر فایده بر ضرر چربید، اقدام به عمل کنیم. به اعتقاد من این عمل صرفا یک کار احساسی بود، که فقط هزینه به مملکت ما تحمیل کرد. حداقل ضرر آن این بود، که دشمنان ما با استفاده از رسانه هایی که عمدتا در اختیار آنهاست، این را تبلیغ میکنند، که در ایران 33 سال بعد از انقلاب هنوز قانونی وجود ندارد، و بسیاری ضررهای دیگر، که آقای سبحانی نیا در نوشته خود به آن اشاره کردند.

4- برادرانی که دست به این اقدام زدند، چه بدانند، چه ندانند، چه بخواهند، چه نخواهند، در زمین انگلیس بازی کرده اند، و با این اقدام خود آب به آسیاب دشمنان بیشمار ما ریخته اند. و با این اقدام کودکانه که به اعتقاد من خالی از هر نوع کیاست و تدبیری بود؛ بسیاری از فرصتهای نظام ما را به تهدید تبدیل کرده اند.

امیدوارم که خداوند به ما عقل و بصیرت هرچه بیشتر عنایت فرماید. در پایان خودم و همه دوستان را به تقوای الهی دعوت میکنم. (548255) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۲۹:۱۳
خیلی جالبه. اغلب افرادی که با حمله و تسخیر سفارت انگلیس موافقند میگن:
"چرا وقتی انگلیس هر کاری علیه کشور ما می کنه، ما هیچ اقدامی نکنیم؟"
مخالفین این حمله با جمله بالا مشکلی ندارند. ما هم باید اقداماتی انجام بدیم(که صد البته مجلس اقداماتی رو انجام داد). اما نکته کار رو هنوز این افراد درک نکردند.
یک سری اقدامات هست که اگر قشر خاصی اونو انجام بده، سود و زیانش متوجه همون قشر خاصه. اما وقتی موافقین این کار خودشونو "ما" قلمداد می کنند، یعنی تمامی ملت ایران. یا حداقل تمامی قشر دانشجویان.
اما به راحتی از کامنت هایی که گذاشته شده، متوجه میشیم که افرادی که خودشونو "ما" تلقی می کنند، نه زبان گویای دانشجویان هستند و نه زبان ملت ایران. اما پیامدهایی که این حادثه به بار میاره متوجه تمام ملت ایران میشه.
این همون نکته خاصه که متاسفانه این قشر خودشونو در قالب دانشجویان مخفی کردند تا بار تاثیرات منفی این حادثه رو کاهش بدن.
در ضمن، امروز با خبر شدم که آقای مکارم شیرازی هم با این حرکت مخالف بودند و این حرکت رو کاری احساسی می دونند. بماند که بقیه مراجع و دیگر بزرگان که در دستگاه حکومتی هستند و از اوضاع و شرایط موجود باخبرتر هستند هم مخالف چنین برخوردی هستند و بنا به ملاحظات سیاسی که در ایران وجود داره، نظراتشونو اعلام نمی کنند.
حالا افرادی که موافق این عمل بودند و اون 300 نفری که به سفارت خانه حمله کردند این سوال رو پاسخ بدند که:
مگر خوارج آدم های بدی بودند؟اگر آن ها نیز امروز وجود داشتند(که شاید هم دارند) چه حرکتی می کردند؟ حرکتی مشابه شما انجام نمی دادند؟ کار شما شبیه به کار خوارج نیست که خود را فراقانونی فرض می کردند و می کنید؟
تمام سوالات بالا در واقع یک سوال است که امیدوارم موافقین این عمل به این سوال ولو برای چند دقیقه فکر کنند و بعد جواب بدهند.
در ضمن:
مردان حق زنده هستند. اما هر مردی که می گوید "زنده اند مردان حق" مرد حق نیست. حرف حق می خواهید بشنوید. می گویم:
"مگر غیر از این است که می گویند وجود قانون بد از بی قانونی بهتر است."
حال که در این زمینه، مجلس هم که قانونی برای کاهش روابط با انگلیس تصویب می کند، عمل شما دیگر چه معنایی می دهد. نکند باز هم می خواهید حرف های گذشته را تکرار کنید؟؟؟ که اگر تکرار کنید بدین معنی است که شما بی قانونی را از "قانون خوب" بهتر می دانید.
بله. زنده اند مردان حق. (548259) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۵۸:۰۶
شما و سایر مخالفان سفارت بفرمائید که چه کار برای مقابله با توحش رژیم انگلیس در خصوص تحریمها و ترورها و کودتاهای نرم و ترور دانشمندان و قبل از آن نموده اید؟ آیا این نهایت زور دیپلماتیک ما، تقلیل سفیر به کاردار، برای شرافت، آزادی، و انسانیت شما ، راضی کننده بوده است ؟ اگر چنین بوده است برای ما اینچنین نیست و شما نیز حافظ منافع و انسانیت و کرامت ما نبوده اید. (548291) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۲:۲۸:۱۴
وقتی می گم شما خودتونو فرا قانونی فرض می کنی همین جاست دیگه.
یا کاری نکن. یا خرابکاری نکن.
اگر تونستی کار درست بکن. (548401) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۲:۴۴:۴۱
اگر واقعا فکر می کنید که با چنین حرکتی حافظ منافع و انسانیت و کرامت ما بوده اید، لازم است نگاهی کوتاه با کامنت های بالا بندازید.
اگر احساس می کنید که چنین کاری که شما کرده اید، منافع و کرامت ما را حفظ کرده اید، رک و روراست بگویم، "ما" حاضر نیستیم اینچنین از منافع ما حفاظت کنید. چون احساس می کنیم با ندانم کاری های شما نه تنها منافع ما حفظ نمی شود، بلکه بسیاری از موقعیت های ما از دست می رود و تمام 72میلیون باید تاوان اشتباهات شما را بدهند. چه آن هایی که موافق حرکت شما بوده اند و چه آن هایی که مخالف بوده اند.
حداقل می گفتید که تشکل بسیجیان دست به این کار زده است. چرا خود را در قالب قشر دانشجو داخل می کنید.{.......} (548417) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۰۷:۱۱
سوال این است که در مقابل جنایات مداوم انگلیس، شما چه کرده اید جز آنکه سر تعظیم فرود آورده اید؟ (549103) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۳:۱۵:۳۶
و شما باعث آبروریزی ملت ایران بوده اید .
شهدا رفتند جبهه جنگیدند و خون دادند و منافع و انسانیت و کرامت ما را حفظ کردند و راستی در زمان جنگ چند تا از رزمنده ها رو به یاد دارید که از جبهه که برمی گشتند می پریدند تو سفارت خونه ها و بزن بهادر راه می انداختند اون زمان که هم زمان غیرت مندی بود هم به تمام معنا زمان شجاعت
امیدوارم قبول داشته باشیدکه شهدا و رزمنده ها از همه ما شجاع تر و ایثارگرتر و با غیرت تر بوده اند یا خودتونو از اونا هم بالاتر می دونید (548616) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۱۰:۱۸:۰۷
پس چرا به انگلیس حمله کردید به مسولینی حمله می کردید که به قول شما اقداماتشان قاطعانه نبوده وجنابعالی را قانع نکرده ! وگرنه کدام دشمنی وجود دارد که اگر به او کولی دهی از شما کولی نگیرد !! میرفتید جلو وزارت خارجه شعار میدادید وشیشه می شکستید ! آها لابد جرات و مجوزشو نداشتید ! (549831) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۳۸:۰۵
سال 88 و 89 جمله زیر رو زیاد میشنیدیم:
"اگر دیدید که دشمن از کار شما خوشحال شده، به کار خودتون شک کنید."
حالا دشمن خوشحاله. اگر خواستید به کارتون شک کنید. اگر هم نخواستید، دیگه نخواستید. چون دیگه برای مردم فرقی نمی کنه.
فقط به وجدانتون مراجعه کنید. (548270) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۲:۳۱:۴۰
دشمن اونقدر خوشحاله که خبر رو قایم کرده و به زور و خیلی محدود خبر رو پوشش داده. توهمات خودتون رو از کدوم تولیدی دریافت می کنید؟ (548406) (moderator22)
 
کامران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۹:۴۶:۰۱
اقای فولاد خان انسانیت را بایستی در برابر انسانها نشان دهید نه در برابر ستم کاران ملت ایران در برابر انگلیس سالها انسانیت خودرا نشان داده به نظر می آیدمقاله سید احمد موسوی را خوب نخواندی یا اینکه مثل نظر بعضی ها مرغ فقط یک پا دارد (548281) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۳:۱۷:۰۸
در برابر روسیه و چین چطور (548618) (moderator22)
 
م.الف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۱:۲۵:۴۹
دوستان الف در اون مطلب مخالف تسخیر که گذاشته بودن نظر حمایتی و نقد ما رو که نذاشتن
اساس تفاوت نگاه ها به همین جا می رسد، اگر ما ماهیت انقلاب را درک کنیم، اگر مخاطبان حقیقی انقلاب را بشناسیم، متوجه می شویم که این حرکات جز سود برای ما چیزی ندارد (548350) (moderator22)
 
علی احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۲۲:۳۶:۵۹
یعنی واقعا هیچ ضرری نداشته؟؟؟
مثلا دستور خروج اعضای سفارت خانه ما در انگلیس باعث سربلندی ما شد؟
مثلا بلاتکلیف شدن وضعیت ویزای ایرانیان در انگلیس برای ما سودمند بود؟
مثلا اعلام مواضع تند سفارت خانه های دیگر کشورهای اروپایی و احیانا بسته شدن سفارت خانه ای دیگر برای ما سودمنده؟
مثلا بوجود آمدن یک دودستگی و اعلام مواضع مخالف بزرگان نشان از سودمند بودن این حرکت داره؟
مثلا وارد شدن ایران به یک سناریوی جدید که ایران رو حتی برای دیپلمات هایی که مصونیت دارند، ناامن جلوه بدند، خیلی فایده داره؟
مثلا خارج کردن چندتا انگلیسی که همه تو فیلم ها دیدیم که عده ای که حمله کرده بودند، به قولی تعدادی از اسناد و مدارک که میگند به دست آوردند، بین جمعیت پخش کردند، فایده داره؟
مثلا...
آقای یخی، جواب بده.
آیا هنوز مردان حق زنده اند یا سرشونو زیر برف کردند و باز هم از اون زیر شعار میدند؟ (548411) (moderator22)
 
رامین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۷:۳۶:۲۲
هم میهنان عزیز!
1-سفیر و دیپلمات و فرستاده یعنی کسی که حتی اگر جنگ رودردرو هم دربگیرد در امان باشد نمونه اش سفارتخانه های ایران و عراق در زمان جنگ. اصلا اگر رابطه دو کشور دوستانه باشد کمتر نیاز به سفیر و دیپلمات دارند تا در حالت دشمنی، چون یک وظیفه مهم سفارتخانه کاهش تنش و حتی شروع گقتگوهای آشتی است پس دشمنی یا حتی جنگ هم بهانه ای هم برای سفارتخانه گیری نیست.
2- یک وظیفه دیگر سفارتخانه رصد کردن (مونیتورینگ) جامعه از نظر اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و حتی نظامی و گزارش آن به دولت متبوع خود است این کار کم و بیش گاهی با جاسوسی همپوشانی دارد اما نخست اینکه دوطرفه است(سفارت ایران هم در لندن میتواند چنین کند) و دوم اینکه اگر از حد بردباری بگذرد به جاسوسها میگویند عنصر نامطلوب و از سفارتخانه میخواهند اخراجشان کندحتی انتخاب خود سفیر با تایید ضمنی و پذیرش دولت مقصد همراه است اما او را هم میتوان متمدنانه (اگر نه محترمانه و مثلا با کت و شلوار و عکس یادگاری!) اخراج کرد پس جاسوسی و توطئه هم بهانه درستی برای ورود به سفارتخانه نیست.
3- در سده های اخیر 3 کشور بخشهایی از خاک ما را به یغما بردند روسیه(باکو و نخجوان و و آسیای میانه) و انگلیس (افغانستان و بلوچستان) و عثمانی(کردستان) آیا این به دوش دولتهای فعلی آن کشورهاست؟ اگر هست چرا به روسیه کاری ندارید؟ برای بازگرداندن آن بخشهای ایران (که البته راهش نه جنگ و خشونت و سفارتخانه گیری که پیشرفت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ایران تا بازگشت داوطلبانه آن هم میهنان عزیز دیرینه است) برنامه ای دارید؟
کوتاه این که اگر تاریخ ترازوی شماست چرا سفارت روسیه فراموش شده است؟
و نتیجه اینکه تاریخ غم انگیز این سرزمین هم بهانه ای برای حمله چند صد نفره به چند ده مهمان بی اسلحه یا زن و بچه آنان در با غ قلهک نیست که نه تنها از جوانمردی که از مردانگی و مردمی هم بسیار دور است. ضمنا اگر گمان میبرید باغ قلهک را غصب کرده اند چرا پرونده را به اداره ثبت املاک و دادگاه نمی برید؟
4-یک وظیفه دیگر سفارتخانه و کنسول گری رسیدگی به امور شناسنامه ای و گذرنامه ای و حقوقی و تحصیلی است اکنون با بسته شدن سفارتخانه و پیرو آن کنسولگری ها، هم میهن سالمندی هم که میخواست برای دیدار یا عیادت خانواده اش یا کاری بیمارستانی به بریتانیا برود یا پنج هزار دانشجوی ایرانی در انگلیس با سختی و شاید یک سفر خارجی بیمورد (مثلا به دوبی!) باید کارهایشان را انجام دهند ؟چه کسی پاسخگوی این زیانهاست؟
5- آقای علی لاریجانی که در نطق خود خطاب به انگلیسیها گفت اگر انگلیسیها بخواهند حاضر است نظرسنجی برای نشان دادن میزان محبوبیتشان راه بیندازد لطفا این کار را بکند آیا مردم ایران از انگلیسیها کم اهمیت ترند که فقط خواسته آنها مهم باشد؟ لطفا در این نظرسنجی چین و روسیه و سوریه و انگلیس و آمریکا را هم بگذارید تا مبنایی برای سنجش داشته باشد.
6- آیا اگر همه مقامات نظام با آقای مکارم هم نظر شوند که این کار اشتباه و به زیان منافع و امنیت مالی ما بود آقای علاء الدین بروجردی همچنان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس (یعنی مقامی که خودش باید در برابر این حرکت ناپسند می ایستاد) می ماند یا ریاست کمیسیون را به دیگری واگذار می کند؟ (548668) (moderator22)
 
مجيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۳:۲۹:۵۴
هموطن اظهار نظر منطقي و مستدل حضرتعالي را خواندم و لذت بردم از اين كه چنين هموطنان فرهيخته اي دارم احساس غرور مي كنم. (549065) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۴:۲۱:۱۴
پس چرا آمریکا بر سر کنسولگری ایران در اربیل عراق، هلکوپتر می‌برد، سرباز پیاده می‌کند، چهار اسیر می گیرد و همان روز با اتفخار از تریبون رسمی، این را از عملیات خود می خواند ؟ (549112) (moderator22)
 
زیبا آرام
Spain
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۹:۱۴:۵۸
ایران : بعد از کلی بوق و کرنا مجلس کاهش روابط با انگلیس را تصویب می کند . وکلا تکبیر میگویند ، یه سری جمله می کنند به سفارت {.....} ، شعار نویسی می کنند. تمام دنیا با خبر می شود . رئیس مجلس حمایت می کند ، وزیر امور خارجه عذرخواهی می کند . مهاجمین دستگیر می شوند ولی هویتشان را کسی نمی داند، در نهایت معلوم نیست چه بر سر سفارت می آید

انگلیس : یک یادداشت نوشته می شود ، ۴۸ ساعت بعد تمام دیپلمات های ایرانی در فرودگاه امام خمینی مورد استقبال قرار میگیرند ...پرچم ایران پایین کشیده می شود... (548736) (moderator22)
 
نکته سنج
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۲:۱۱:۵۸
یادت رفت قضیه رو از ترور شهید شهریاری شروع به تعریف کنی. (548962) (moderator22)
 
هموطن
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۰:۲۴:۴۶
اگر بي تدبيري راه وروش بسيجيهاست.اگر جلوتر از رهبري حركت كردن انقلابي بودنه.اگر مصالح شخصي از منافع ملي ارجعيت داره پس بايد فاتحه اين مملكت را خواند اگر....... (548829) (moderator22)
 
محمود
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۲۳:۵۱:۵۸
الان پند ماه است که تملک ونصرف باغ قلهک واقدمات مشابه درحال تهیه وتدارک است وزمانی هم عملیتی میشده حال برای موضوع تهاجم به سفارت روشن شود بهتر از داستان باغ قلهک وگردانندگان ان معرکه شروع کنید در گایان بجایی خواهید رسید که برنامه ریزان این اقدام را خواهید که بدنبال باغ قلهک بودند نه کرامت ملت ایران واسلام (549645) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۰:۳۳:۵۴
غربیها با ما دشمن هستند درست اما ما تا کی باید چوب افراد خودسر یا خود جوش را بخوریم این دو گروه افت کشور شدن (550364) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۴:۱۹:۲۴
بابا والله بالله برید تاریخ اسلام را بخوانید ببینید که این امام حسین که همش دم از اون میزنید بیش از یک دهه قبل از واقعه کربلا امام بود معاویه و یزید هم حاکم. نه حمله کرد ، نه فحش داد ، نه خون ریخت، نه هوچی گری کرد ، نه گردنکشی کرد تنها و تنها با هدایت مردم از راه عقل و اندیشه سعی بر اثبات حقانیت عقیده خودش و یارانش کرد حتی تا آنجا که امکان داشت به قوانین اون جامعه احترام گذاشت ؛ در آخر هم که راهی کربلا شد گفت به خدا قسم اگر جز ریخته شدن خونم برای بقای دین جدم راهی نمی ماند از این راه وارد نمی شدم. من نمیدونم ما چرا همش می خوایم با گردن کشی و قلدری قدرت خودمون را به همه ثابت کنیم ، پس جایگاه عقل و اندیشه و گفتگو کجاست؟؟
به قول شاعر:
ای برادر سخت گفتن نیست کار عاقلان/از برای نرم گفتن شد زبان بی استخوان (550458) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۷:۴۳:۵۲
از الف خواهش میکنم دقتی در سایتش داشته باشد چرا هر گز ما اینقدر دشمن «وطنی» نداریم تا به دشمنان این مملکت نا معقول امتیاز دهند و جای مثبت و منفیها بنفع دشمن بطور تصاعدی تعویض گردد . (550784) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۱۶:۰۰:۵۶
مشكل شما اينه كه فرق دوست ودشمنو نمي دوني. (553031) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۶ ۰۰:۰۳:۲۰
راستی یک سوال: آیا آمریکایی ها - که عین قانون و عدالت اند!- دیپلمات های ما در عراق را بر خلاف قوانین بین المللی زندانی کردند یا خیر؟ (550904) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۲۰ ۱۱:۰۷:۴۸
آقاي مرسي!
ميخواستم بپرسم حالا اين جريمه سنگين نزديك به دو و نيم ميليارد تومان را از جيب كي بايد بديم به انگليس خبيث؟ بقيه حرفها و حيثيت و آبرو و تمدن و اينا همه بماند! (555480) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
روشهای غیرمرسوم و غیردیپلماتیک