توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442425
سندرز: حکم سیاتل علیه ترامپ یک پیروزی است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
ایرنا نوشت: «برنی سندرز» نامزد سابق ریاست جمهوری 2016 آمریکا از حزب دمکرات، در توییتی تأکید کرد: حکم روز جمعه قاضی فدرال سیاتل علیه ممنوعیت مهاجرتی ترامپ، یک پیروزی است.

 سندرز در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: حکم روز جمعه قاضی فدرال سیاتل مبنی بر تعلیق ممنوعیت مهاجرتی ترامپ، یک پیروزی برای حاکمیت قانون اساسی است.

حکم تعلیق موقت فرمان اجرایی ممنوعیت مهاجرتی دونالد ترامپ روز گذشته (جمعه) توسط «جیمز رابرت» قاضی فدرال سیاتل در ایالت واشنگتن صادر شد.

قاضی فدرال سیاتل گفت: موانع سفر اتباع این کشورها به صورت مستقیم برداشته می شود.

«باب فرگوسن» دادستان واشنگتن نیز روز جمعه گفت که اکنون این حکم، فرمان اجرایی ترامپ را متوقف می سازد و ابراز امیدواری کرد که دولت آمریکا به حکم قاضی فدرال احترام بگذارد.

در همین حال، اداره گمرک آمریکا از شرکت های هواپیمایی خواست تا با اجرای حکم دادگاه فدرال سیاتل از مسافرانی که مشمول حکم اجرایی ترامپ شده اند؛ استقبال کنند.

سندرز پیش تر تأکید کرده بود که فرمان ترامپ علیه مهاجران و مسافران هفت کشور مسلمان، موجب گسترش تنفر و تعصب خواهد شد.

وی در ادامه یادآور شده بود: بقای رهبران عوام فریب به اشاعه نفرت است. ما به هیچ کس اجازه نخواهیم داد تا ما را به بهانه مذهب، زادگاه یا رنگ پوستمان، طبقه بندی کند.

ترامپ، دستوری را امضا کرده است که به موجب آن شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران از سفر به آمریکا منع می شوند.

این در حالی است که اجرایی شدن دستور ترامپ، موجی از مخالفت های داخلی و بین المللی را به همراه داشته است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + منع ورود مهاجران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.