توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 492628
«نضج فضولات» در بدن چگونه انجام می‌شود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: از دیدگاه حکمای طب سنتی برای دفع فضولات و مواد زائد از بدن، مقدماتی لازم است مثلا موادی که رقیق هستند باید غلیظ‌تر شوند و مواد غلیظ نیز باید رقیق شوند تا قوام معتدلی به خود بگیرند به این فعالیت‌ها، نضج فضولات می‌گویند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا؛ محمد انصاری‌پور درباره کمیت و کیفیت غذا اظهار داشت: کمیت غذا یعنی مقدار غذایی که سبب احساس سنگینی در معده و مشکل در تنفس نشود و در افراد مختلف متفاوت است اما بهتر است در وعده شام، غذا کمتر خورده شود البته نه در حدی که نیمه‌شب با گرسنگی بیدار شویم.

وی افزود: کیفیت مناسب غذا یعنی اینکه غذا دیر‌هضم و مواد خام آن زیاد نباشد، ترکیب ناسازگار مثل شیر و ماهی یا ماهی و تخم مرغ، غذای زود‌هضم و دیر‌هضم و غلیظ نداشته باشد مثل ماکارونی و قارچ, در این صورت خواب راحتی برای فرد صورت می‌گیرد و تولید خلط صالح در بدن به خوبی اتفاق می‌افتد. 

این دستیار تخصصی طب سنتی ایران تصریح کرد: هضم درست سبب تولید خلط مناسب یا صالح برای بدن می‌شود و این خلط مناسب می‌تواند در تغذیه و ترمیم اعضاء مصرف شود, در صورتی که هضم ناقص باشد علاوه بر اینکه خلط مناسبی تولید نمی‌شود، فضولات یا مواد زائد بیشتری نیز در بدن تولید می‌شود که بدن از عهده دفع آنها بر نمی‌آید؛ این دو عامل یعنی تولید خلط نامناسب و تجمع سموم در بدن بروز بیماری‌ها را رقم می‌زند و قبلا گفته شد که دو رکن مهم سلامتی داشتن هضم درست و دفع کامل فضولات است.

انصاری‌پور یادآور شد: از دیدگاه حکمای طب سنتی برای دفع فضولات و مواد زائد از بدن، مقدماتی لازم است مثلا موادی که رقیق هستند باید غلیظ‌تر شوند و مواد غلیظ نیز باید رقیق شوند تا قوام معتدلی به خود بگیرند به این فعالیت‌ها در بدن، نضج فضولات گفته می‌شود.
 
کلمات کلیدی : طب سنتی + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.