نظر منتشر شده
۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416929
رئیس قوه‌قضاییه در گلایه از رؤسای جمهور و مجلس:
خبر حساب های میلیاردی کذب محض است/ لغو سخنرانی یک نماینده مسأله است اما به رئیس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید!
بخش خبری الف، ۳ آذر ۹۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
رئیس قوه قضاییه با گلایه از رئیس جمهور و رئیس قوه مقننه گفت: لغو سخنرانی یک نماینده برای رئیس جمهور مسئله است اما در مقابل شایعه علیه رئیس دستگاه قضا دفاعی نمی‌کنند از آن طرف در مجلس به رئیس قوه قضاییه تهمت می‌زنند و رئیس مجلس سکوت می‌کند.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: امروز آنچه را که سبب توفیق بسیج می دانیم ایمان، بصیرت و مجاهدت است و دشمنان این سه مهم را نشانه گرفته اند.

وی افزود: صدها کانال ماهواره ای به زبان فارسی راه انداخته اند، فیلم های مستهجن تهیه می‌کنند و جوانانی را که باید در مسیر باشند به انحراف می کشانند. دشمنان همین را نشانه گرفته اند و جهاد در راه خدا را.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: در زمان اصلاحات، جهاد را خشونت تعبیر می کردند و برای مبارزه با خشونت کنفرانس می گذاشتند و در فتنه ٨٨ غرب با تمام توان به میدان آمد و به مردم گفت ما از شما حمایت می کنیم.

وی تصریح کرد: عده ای از افراد داخلی‌شان را تحریک کردند تا به رهبری توهین کنند و جالب است که یک دختر فراری را شهید معرفی کردند و سران فتنه در مراسم این دختر حاضر شدند.

آملی لاریجانی گفت: در مورد دستگاه قضایی هجمه ها را می بینید و اخیرا در هجمه به دستگاه قضایی و رئیس قوه بحث حساب های قوه قضاییه را مطرح می کنند.

رئیس قوه قضاییه گفت: گفتند رییس قوه قضاییه هزار میلیارد از اموال بیت المال را به حساب شخصی خود ریخته است، چیزی که کذب محض است و اثبات دروغ بودن آن راحت است و اسنادش موجود است.

وی تصریح کرد: با اجازه رهبری در سال ها قبل (نه دوره من) فقط اموال قوه به نام قوه قضاییه شده و شورای پول و اعتبار تصویب کرده و اذن رهبری داشته است.

آملی لاریجانی به موضوع مشهد اشاره کرد و گفت: دادستان مشهد بر حسب تشخیص خود و برخی اطلاعات که نهادها به او داده بودند تصمیمی گرفت نمی خواهم قضاوت کنم آیا حق بوده یا باطل.

وی افزود: اما من از رییس جمهور که تمام قد به میدان آمد و قبل رسیدگی حکم خود را داد تعجب می‌کنم. کاش عجله نمی کردید تا رسیدگی شود.

رئیس قوه قضاییه گفت: آیا اینکه گفتید برای حفظ حقوق اساسی مردم این کار را کردید آیا برای رییس قوه قضاییه صدق نمی‌کند. رئیس قوه قضاییه از مردم نیست؟

آملی لاریجانی گفت: لغو سخنرانی یک نماینده یک مساله است اما شایعه علیه رییس قوه را مسئول نبودید دفاع کنید؟ برای سخنرانی یک نماینده اظهار نگرانی کردید اما اینکه نماینده لیست امید که به نحوی به شما هم مرتبط است رییس قوه را متهم کرده آنوقت شما وظیفه ندارید این مایه شرمساری نیست؟

وی تصریح کرد: این گلایه را از رییس مجلس هم دارم اما ایشان منصفانه تر گفته است. عرض من به رییس مجلس این است به رییس قوه قضاییه در مجلس تهمت زدند و سکوت کردید البته من به دفاع شماها نیازی ندارم.

رئیس قوه قضاییه گفت: به دنیال همین بحث ها گفتند مقام معظم رهبری هم از رییس قوه به شدت ناراحت است و حتی دیگر رییس قوه را به محضرشان نمی پذیرند در حالی که من دو بار به محضر رهبر انقلاب رفتم.

وی افزود: به دروغ گفتند که رهبری می خواهند آیت الله جنتی را به عنوان رییس قوه انتخاب کنند که رهبری خنده شان گرفت که این دروغ ها را از کجا می آورند؟

آملی لاریجانی گفت: اگر امروز برخی بدنه فاسد اصلاحات خواب قبل را می بیند سخت در اشتباه هستند بسیج با قدرت ایستاده از خدا بخواهیم نور حق را در قلب همه مسلمین بتاباند.

رئیس قوه قضاییه افزود: راه حق را تشخیص دهید که ما را به این حواشی متهم نکنند از مسئولان عالی قضایی و سردار سلیمانی هم تشکر می‌کنم.
۱۳۹۶/۰۱/۳۱ ۱۴:۱۶
 
۱۳۹۶/۰۱/۰۷ ۱۹:۳۱
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۲ ۱۴:۴۴
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۸ ۱۵:۴۰
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۶ ۱۲:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۹/۱۵ ۱۹:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۲ ۱۵:۵۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۲۰ ۲۱:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۸/۱۷ ۱۴:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۷/۱۲ ۱۵:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : قوه قضاییه + آملی لاریجانی
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۲:۰۳:۰۶
اشاره به اصلاحات در این داستانها برای ما روشن نیست (4028706) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۴۴:۱۴
متاسفانه جناب مطهری با شلوغ کاریهای غیر لازم فضای مملکت را چند وقت یکبار متشنج میکنند..کاش ایشون از ظرفیت نایب رئیس بودن خود در جهت رفع مشکلات اقتصادی و زیست محیطی مردم و کشور استفاده میکردند ..ایشون بشدت غرق در فضاهای سیاسی و جناحی شده اند. (4029039) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۵:۲۴:۴۹
کی تشخیص میده لازمه یا غیر لازم؟ شما؟؟؟ (4029118) (alef-2)
 
بهروز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۵:۳۰:۵۲
هموطن عزیزم ضمن سلام دعوت همه ارکان نظام به رعایت کامل قانونی اساسی شلوغ کاری نیست (4029128) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۲:۱۷:۱۳
آقا کار به جاهای باریک کشیده شده تو خدا یکی وسط دعوا رو بگیره حالا دیگه برادر رو در روی برادر قرار گرفته باور کنید چیز خوبی نیست. (4028727) (alef-2)
 
ايراني
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۲:۱۷:۵۷
شما كه با رئيس قوه مقننه برادر هستيد !!!! (4028728) (alef-2)
 
مودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۲:۴۴:۴۰
من هم مثل خیلی از مخاطبان محترم از نارسایی هایی که در قوه قضاییه ی ما (البته مثل دو قوه ی دیگر ) وجود دارد گلایه و اعتراض دارم اما خداوکیلی بدون شعار دادن بگین این حرفای رییس قوه ی قضاییه اشکال داشت ؟ (4028784) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۲:۵۴:۳۰
حضرت آیت الله حاج آقای آملی:
آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است. اجازه تحقیق و تفحص بفرمایید تا شایعه پراکنان به طور واقعی روسیاه و رسوا شوند.!!! (4028804) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۱۰:۰۰
رهبری نیز اجازه تحقیق و تفحص از نهادهای زیر نظر رهبری را داده اند (4028981) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۰۸:۰۸
بهر حال اگر وجوه مربوط به دستگاه قضایی باشد میبایستی صورت مصرف آن به اطلاع مراجع ذیصلاح و نظارتی برسد و چنانچه مربوط به شخص رئیس قوه قضاییه است که .... (4028830) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۱۰:۲۰
از رئیس محترم قوه قضائیه انتظار می رود موضوعات را ازهم تفکیک کنند.
لغو سخنرانی تأسف آور است و باید یا آن برخورد شود

شایعه علیه دستگاه قضائی نیز تأسف آور است و باید با آن برخورد قانونی شود کسی نباید به بهانه آن این را نادیده بگیرد یا به بهانه این آن را. (4028840) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۴۳:۵۵
به تمام وزارت خانه ها تهمت زدند چرا بخورد نکردید >؟ (4028928) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۵۶:۰۲
مگه قرار است هرکس به هر دستگاهی اتهام و تهمتی را نسبت داد رییس قوه قضاییه اعلام نظر و برخورد داشته باشند البته موافقم که در موارد مذکور دادستان می تواند بعنوان مدعی العموم وارد شود اتهام زننده را برای اخذ مدارک و اسناد محکمه پسند احضار کند بنابراین مسئولیت متوجه دادستان است نه رییس قوه قضاییه که مورد هجوم قرار گرفته است. (4029066) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۴۶:۴۴
قوه قضائيه نبایدبه جاي رفع مشكلات مردم مدام درگير مسائل حاشيه اي شود. (4028932) (alef-2)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۳۸:۱۱
اما ریس جمهور باید به جای رفع مشکلات مدام درگیر مسائل حاشیه ایی بشود!!! (4029024) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۳:۴۶:۴۹
خدا حفظتون کنه اقای لاریجانی. ایشون یکی از معدود کارگزاران نظام است که زبانش هیچ لکنتی برای واگویی حقایق ندارد به خلاف برخی مسولین دیگر که الوده حب دنیا شده اند (4028934) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۱۴:۴۹
همانقدر که بیکاری جوانان باید توسط رئیس جمهور پبگیری شود ، وضعیت سرگردانی مردم در دادگاهها و دادسرا ها نیز باید توسط شما پیگری شود .
ضمنا دولت توسط وزیر اقتصاد و در شبکه سراسری به شایعات در مورد قوه قضاییه پاسخ داد و دفاع کرد . پس نباید دولت را به عنوان عدم حمایت محکوم کرد . تحقیق و تفحص هم که حق مجلس است . (4028987) (alef-2)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۳۹:۲۹
ریس قوه قضایی بارها گفتن برای رفع مشکل نیاز داریم به استخدام قضات جدید که انتخاب شده اند اما دولت بودجه جدید نمیدهد هیچ بودجه قوه قضایی را هم کم کرده اند (4029026) (alef-2)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۸:۵۳:۳۸
بوجه همه جا كم است از جمله وزارت خانه ها. پس وزارت خانه ها و ادارات نيز بايد همين را بگوييند (4029446) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۴۰:۴۹
اقا چه اشکالی دارد که ریاست قوه قضاییه راسا برای پاسخگویی به شبهه آفرینی انجام شده با ارسال نامه از مجلس شورای اسلامی درخواست تحقیق و تفص کند (4029031) (alef-2)
 
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۲۳:۱۷
خواستم بگم آقا صادق لاریجانی واقعا در قوه ی قضاییه و دادگاهها مشکلاتی هست .
امیدوارم بفکر یک انقلاب و تغییر اساسی سخت افزاری و نرم افزاری در این قوه ی محترم باشید انشاالله (4028998) (alef-2)
 
علی
Europe
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۴۲:۱۳
وقتی دولت هیچ عملکرد قابل دفاعی نداره و حتی اصلاح طلب ها هم مشخص نیست از آقای روحانی حمایت کنند تنها کاری که میتونه بکنه اینکه سوار موج های تبلیغاتی بشه.....متاسم برای دولت.... (4029034) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۴۷:۵۰
لغو سخنرانی دارای مجوز، یک اقدام فراقانونی بوده و اتفاقا رئیس مجلس و رئیس جمهور باید هم واکنش نشون میدادند. انتظار میره رئیس قوه قضا هم پیگیر قضیه باشن.

ولی پخش شایعه توسط رسانه های بیگانه، یک اقدام توسط نهادهای قانونی داخلی نیست که نیاز به واکنش روسای قوا داشته باشه. این شایعات همیشه بوده و خواهد بود (4029048) (alef-2)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۴:۵۶:۴۹
کاری به درستی یا نادرستی لغو سخنرانی ندارم اما دادستانی هم بر اساس قانون اجازه لغو سخنرانی داده یعنی عمل دادستانی کاملا قانونی است هر چند که همان گونه که لغو سخنرانی 62 نفر از منتقدین دولت که جدولش در سایت الف هم اومد بسیار بد است لغو سخنرانی آقای مطهری نیز اصلا درست نمی باشد (4029070) (alef-2)
 
نادری فارسانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۳ ۱۵:۴۵:۵۶
خداوکیلی به فکر مردم باشید بیکاری وفقر بیداد میکند مطمئن باشید این دعواها جز هزینه برای مردم ومملکت چیزی ندارد دیگر دارد دیر میشود.....همه در برابر قانون یکی هستند هرکس میخواهد باشد اما امروز مردم چیز دیگری میبینند (4029161) (alef-2)
 
محمد
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۰۷:۴۴:۰۴
انقلاب كرديم كه هيچ كس نتواند دهانمان را براي بيان حقايق ببندد علي مطهري به تنهايي يك حزب شجاع وتوانا است كه حنجره اش فقطبراي احقاق حقوق مردم فرياد مي زند هر زباني كه در برابر ناحق بايستد مورد هجوم قرار مي گيرد سلام ودرود خدا بر روح پاك استاد شهيد مرتضي مطهري كه فرزنداني شجاع را به ملت ايران هديه كرد (4029927) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.