نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 283620
حمایت ۱۰۰ سفیر سابق آمریکا از توافق هسته ای ایران
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۰۴
۱۰۰ سفیر سابق امریکا با انتشار نامه ای سرگشاده از توافق جامع هسته ای میان ایران و گروه ۱+۵ برای حل مسالمت آمیز مسئله هسته ای تهران اعلام حمایت کردند.

در بین امضا کنندگان این نامه اسمی چهره های شاخصی مانند "بروس لاین" کاردار وقت آمریکا به هنگام گروگانگیری در سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۳۵۸ خورشیدی دیده می شود. او به همراه دیگر دیپلمات های آمریکایی در تهران به مدت ۴۴۴ روز به گروگان گرفته شده بود.

حمایت ۱۰۰ سفیر سابق آمریکا از توافق هسته ای ایران

در نامه این سفرا آمده است: اگر این توافق به صورت صحیح اجرا شود وسیله تاثیرگذاری برای جلوگیری از برنامه هسته ای ایران باشد.

این نامه سرگشاده همزمان با تلاش های باراک اوباما رئیس ایالات متحده آمریکا برای اقناع کنگره این کشور به حمایت از توافق هسته ای منتشر می شود.

سفرای سابق اضافه کردند: توافق هسته ای می تواند جلوی گسترش سلاح هسته ای در منطقه پرتنش و پراهمیت خاورمیانه را بگیرد.

در این فهرست می توان نام "نیکلاس برنز" سفیر سابق امریکا در ناتو، "رایان کروکر" سفیر سابق آمریکا در عراق و افغانستان و "تون بیکرینگ" سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل را مشاهده کرد.
 
۱۳۹۴-۰۴-۲۶ ۱۹:۴۳:۱۶
ایران و آمریکا منافع مشترک زیادی دارن بویژه بعد از کاهش وابستگی آمریکا به واردات نفت به دلیل افزایش تولید نفت شیل. (3050881) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.