توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383728
۲۸ آوریل، سفیر ژاپن در تهران برای مدت کوتاهی بازداشت شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۷
سفارت ژاپن در تهران اعلام کرده که سفیر ژاپن در ایران ۲۸ آوریل برای مدت کوتاهی توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت و بازجویی شد.

به گزارش فارس، سفارت ژاپن در تهران اعلام کرده که سفیر ژاپن در ایران ۲۸ آوریل برای مدت کوتاهی توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت و بازجویی شد.

به گزارش خبرگزاری ژاپنی «کیودو»، سفارت ژاپن در ایران اعلام کرده که ۲۸ آوریل سفیر توکیو در تهران توسط نیروهای امینتی ایرانی به مدت کوتاهی بازداشت و از او بازجویی شد.

به گفته سفارت ژاپن، مقامات ژاپنی به دنبال بازداشت «هیرویاسو کوبایاشی» در تاریخ ۲۸ آوریل(نهم اردیبهشت)، به وزارت خارجه ایران اعتراض کردند.

این سفارتخانه اعلام کرده که سفیر ژاپن در میهمانی شام «یکی از آشنایان ایرانی» که با حضور تعدادی دیگر از دیپلمات‌های خارجی برگزار شد، حضور یافت؛ میهمانی که در آن «الکل» و مشروبات الکلی سرو شده بود.

به گفته سفارت ژاپن، نیروهای امینتی ایران به میهمانی حمله کرده و مانع خروج حاضران از محل میهمانی و همچنین استفاده آنها از تلفن‌های همراهشان شدند.

سفارت توکیو اعلام کرده که سفیر توکیو در این میهمانی، «کارت دیپلماتیک» خود را که وزارت خارجه ایران به پرسنل دیپلماتیک خارجی می‌دهد، همراه نداشت و در عوض کارت تجاری و بازرگانی شخصی خودش را به نیروهای امنیت نشان داد.
 
کلمات کلیدی : سفارت، ژاپن، دستگیری، بازداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
۲۸ آوریل، سفیر ژاپن در تهران برای مدت کوتاهی بازداشت شد