نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459328
برنامه کاهش طلاق امسال در 11 استان اجرایی می شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: امسال برنامه کاهش طلاق با همکاری قوه قضائیه در 11 استان کشور اجرایی می شود.

به گزارش ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی امروز چهارشنبه در نشست هم اندیش ذی حسابان ادارات کل بهزیستی کشور بدون نام بردن از این استان ها، افزود: در این طرح ، زوج هایی که به هر دلیل دچار مشکل هستند به جای افتادن به دام وکلا - که گاهی برای طلاق و جدایی تلاش می کنند- در حلقه مشاوران آگاه ، دلسوز و دارای دانش قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: هدف از اجرای این برنامه ، کاهش میزان طلاق و پایدار نگاه داشتن کانون خانواده است.

وی یادآور شد: برنامه کاهش طلاق هم اکنون با همکاری قوه قضائیه در استان خراسان رضوی در حال اجرا است.

** از تولد 30 هزار نوزاد معلول در سال تا اجباری شدن مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان با داشتن 22 هزار نیروی ماهر و متخصص با رویکرد تدبیرگرایانه و عقلگرایانه ، توفیقات خوبی در سال های 94 و 95 کسب کرد و دربرنامه ششم توسعه نیز این سازمان پررنگ تر از گذشته دیده شد و ثابت کردیم اقدامات اثربخشی در کاهش معلولیت ها و ارائه خدمات به جامعه هدف انجام داده ایم.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه بهزیستی باید تولیت سلامت اجتماعی را عهده دار باشد، افزود: سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور متولد می شود و این درحالی است که در مصوبه هیات وزیران در سال 94 ، پیشگیری از معلولیت وظیفه ذاتی وزارت بهداشت عنوان شده و وزارت رفاه (بهزیستی) ، دستگاه همکار است.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین به پیشنهاد بهزیستی، غربالگری ژنتیک پیش از ازدواج اجباری شد و به صورت آزمایشی در استان های یزد و کرمان و پس از آن یک شهرستان در هر استان در این زمینه اقدام می کنند.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی ، از 40 هزار زوج تحت پوشش برنامه آزمایشی غربالگری ژنتیک ، 70 درصد آنان سالم و بقیه نیازمند مشاوره ژنتیک بودند و از این تعداد نیز (زوج های نیازمند مشاوره) ، 10 درصد آنان نیازمند انجام آزمایش تخصصی بودند.
 
کلمات کلیدی : طلاق + آسیب های اجتماعی + ازدواج
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۳:۴۹:۳۹
دست روی هر کاری گذاشتید فقط خرابکاری کردید و هزینه تراشیدید. دوباره میخواهید به بهانه کاهش طلاق یه سری هزینه رو دست مردم بگذارید. لطفا کاری نکنید. (4231650) (alef-11)
 
K
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۵:۰۳:۱۷
دولت کاهش بیکاری رو انجام بده ،کاهش طلاق حل میشه که هیچ ،ازدواج هم بیشتر میشه....معضلات جامعه با دید سیستماتیک حل شوند نه با سیاست تجویزی مقطعی
.. (4231824) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۶ ۱۶:۰۸:۱۰
دوست عزیز من کار داشتم و خونه و ماشین و زندگی که حاصل ۱۰ سال جان کندن بود. خانم سابق من به محض اینکه کار پیدا کرد و از نظر مالی احساس استقلال کرد سر ناسازگاری گذاشت و می خواست که خانه و ماشین و حساب بانکی هم بنام او باشه
واقعیت اینه که عوامل طلاق یه ملغمه است نه یک علت (4232075) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.