توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 36136
حمایت ارشاد از طرح‌های مد و لباس اسلامی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۱۸:۳۸
طرح‌های نو و ابتکاری مد و لباس از مرحله ثبت ایده تا تولید از سوی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش مهر، در نوزدهمین جلسه کارگروه ساماندهی مد و لباس محمدحسین ایمانی خوشخو معاون هنری وزیر ارشاد از حمایت طرح‌های جدید مد و لباس با فرهنگ ایرانی اسلامی خبر داد و گفت: یکی از دغدغه‌های اصلی طراحان لباس ثبت اثر است.

وی در ادامه افزود: از این پس با همکاری مرکز هنرهای تجسمی، کارگروه ساماندهی مد و لباس و دفتر حقوقی وزارت ارشاد آثار طراحان لباس بر اساس قانون حقوق مولفان و مصنفان ثبت خواهد شد.

در این جلسه همچنین حمایت از طرح‌های نو از ثبت اثر تا تولید و عرضه با پشتیبانی وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی با تبلیغ از سوی رسانه ملی و... مطرح شد.

رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس در ادامه بر ضرورت تشکیل تالار دائمی عرضه طرح‌های مد و لباس تاکید کرد که می‌تواند مکانی برای تبادل تجربه‌های طراحان باشد.

در این جلسه گزارشی از هشتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع نساجی ارائه و پیشنهاد شد سال آینده نمایشگاه مد و لباس به همراه صنایع نساجی در محل دائمی نمایشگاههای بین‌المللی تهران برگزار شود.

سازمان توسعه و تجارت نیز در این جلسه از حمایت گروههای توانمند در عرصه معرفی مد و لباس ایرانی و اسلامی برای برپایی نمایشگاه در خارج از کشور خبر داد.
Share/Save/Bookmark
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته