توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461866
درمان پارکینسون با برنامه‌ریزی مجدد سلول‌های مغز
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۴
محققان به روشی دست یافته‌اند که می‌تواند به درمان پارکینسون بینجامد.

به گزارش تسنیم، محققان مدعی شدند که روشی برای درمان بیماری پارکینسون پیدا کرده‌اند.

بر اساس گزارش BBC، آنها مدعی هستند که می‌توانند با دستکاری و برنامه‌ریزی مجدد سلول‌های مغز انسان، آنها را وادار کنند که وظیفه سلول‌هایی را بر عهده بگیرند که بر اثر پارکینسون از بین رفته‌اند.

آزمایش‌ها روی موش‌هایی با نشانه‌ بیماری حاکی از کاهش علائم یا بهبودی نسبی بیماری بوده است.

با اینکه این آزمایش‌ها در مراحل اولیه قرار دارد، امیدهای زیادی برای درمان پارکینسون ایجاد کرده است با این حال به گفته محققان، برای انجام آزمایش مشابه روی انسان به مطالعات بیشتری نیاز است.

افراد مبتلا به پارکینسون کمبود دوپامین دارند به این دلیل که برخی از سلول‌های مغز که دوپامین تولید می‌کنند، از میان رفته‌اند.

هنوز مشخص نیست که چه چیزی باعث تخریب این سلول‌های مغزی می‌شود، اما از میان رفتن این سلول‌ها منجر به مشکلاتی مانند لرزش، ناتوانی حرکت و سختی در راه رفتن می‌شود.

پزشکان معمولا داروهایی تجویز می‌کنند که علائم بیماری پارکینسون را کنترل می‌کند، اما آن را درمان نمی‌کند و عامل اصلی آن را از بین نمی‌برد.

پژوهش اخیر به شکلی کاملا متفاوت روشی را به کار برده‌اند که نیازی به پیوند سلول تازه ندارد و با استفاده از مولکول‌های کوچک، به صورت مجدد سلول‌های موجود در مغز را برنامه‌ریزی کرده‌اند.

در نهایت این ترکیب جدید از مولکول‌ها به موش‌های بیمار تزریق شد و علائم بیماری پارکینسون در آنها کاهش یافت.
 
کلمات کلیدی : پارکینسون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.