نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 257160
«صدای سپید»؛ نصیر شعار؛ قطره
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۷
صدای سپید
سروده: نصیر شعار
ناشر: قطره، چاپ اول، ۱۳۹۳
۱۶۶ صفحه، ۹۵۰۰ تومان
این کتاب را فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کند، در صورت تمایل اینجا کلیک کنید. 

****

«صدای سپید» دومین مجموعه شعر نصیر پس از مجموعه « دختر چشم آبی آسمان» است که به همت نشر قطره وارد بازار کتاب شده است. «دختر چشم آبی آسمان» مجموعه شعری کوچک  بود  که اشعار نو و سپید سروده شده توسط نصیر شعار را به صورت دو زبانه (فارسی – ترکی) دربر می گرفت. کتاب حاضر که اغلب اشعار آن به زبان فارسی است کم و بیش در ادامه همان سبک و سیاق کتاب نخست این شاعر سروده شده اند.

در انتهای کتاب بخشی با عنوان افسانه به چند شعر ترکی این شاعر اختصاص یافته است. اشعاری که نشان دهنده علاقه ی شاعر به ارائه تجربیات شعری در زبان مادری اوست. اشعار نصیر شعار از روحیه ای پراحساس و تلاش او برای بیان این احساسات در قالب کلمات و تشبیهاتی شاعرانه است.

از نصیر شعار آثاری نیز در زمینه جمع آوری و انتشار آثار دکتر جعفر شعار منتشر شده است. او در شعر «رنگ پرواز» از این کتاب سروده است:

در آبی آسمان، مبهوت می نگری/ پرستو را یافتی؟/ اکنون که بر شاخسار زندگی/ پرستو را قاب کرده ای/ پرواز را چه می کنی؟
پرنده، در کوچ کهکشان، روزی/ در نهایت زندگی، به چاه زمین می افتد/ پرواز را از او گرفته ای!/ حال، با قلم موی آبی خیال،/ پر زدن های مدام آسمان را نیز/ به روی بوم بریز!
 
نصیر شعار
۱۳۹۳-۱۲-۰۱ ۱۲:۴۷:۰۸
سلام. از تلخیص کتاب شعر صدای سپید و پیشینه ی نصیر شعار، لذت بردم. تنها یک نکته: این که کتاب دختر چشم آبی آسمان به دو زبان فارسی و ترجمه ی «انگلیسی» نگارش شده. متاسفانه در متن به اشتباه دوزبان فارسی/ترکی نوشته شده است.
از نویسنده بابت دقت و اطلاع از پیشینه سپاس گزاری می کنم:
ارادتمند نصیر شعار (2692896) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«صدای سپید»؛ نصیر شعار؛ قطره