توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175062
خاطره حسام الدین سراج از مرحوم آقا مجتبی تهرانی
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۷
حسام‌الدین سراج از حقیقت‌گویی و صفای باطن زنده‌یاد آیت‌الله مجتبی تهرانی به نیکی یاد کرد و ایشان را از آیات عظام مورد اعتماد همگان دانست.


حسام‌الدین سراج موسیقیدان و خواننده که از گذشته‌های دور سر کلاس درس زنده‌یاد آیت‌الله حاج آقا مجتبی تهرانی حاضر می‌شد و از دوستداران آن عالم دینی بود در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ایشان به اخص از لحاظ داشتن تقوا جزو سرآمدان تاریخ معاصر بود که جای ایشان از این به بعد بسیار خالی است.

 

وی افزود: من از قدیم سر کلاس درس ایشان حضور داشتم. اصولا کسانی که به علوم حقیقی علاقه‌مند بودند به کلاس‌های این مرد بزرگ می‌رفتند و با وی محشور بودند.

 

سراج بیان کرد: ایشان کلاس‌هایی به صورت رسمی در حوزه علمیه داشتند ولی حلقه‌ای هم با حضور ایشان تشکیل می‌شد که شرکت در آن آزاد بود و بسیاری از علاقمندان در آن کلاس‌ها حاضر می‌‌شدند.

 

این موسیقیدان به نفوذ کلام مرحوم آیت‌الله حاج شیخ مجتبی تهرانی و نیز منطق درست ایشان اشاره کرد و گفت: نفوذ کلام آن عالم دینی بسیار بالا بود. منطق ویژه ایشان در مباحث اخلاقی جالب و جاذب بود. مراسمی که شب‌های قدر برگزار می‌کردند همیشه محفلی برای دیدن ‌دوستان واقعی بود.

 

این هنرمند خواننده در پایان گفت: صفای باطن ایشان مثال‌زدنی بود. آن بزرگوار گاهی نیز مقتل‌خوانی می‌کردند و این مقتل‌خوانی وی همواره همراه با حقیقت بود و همیشه امانتدار واقعیت بود.

 

آیت‌‌الله‌‌ حاج‌‌آقا مجتبی تهرانی که از مراجع عظام تقلید و از شاگردان مبرّز مکتب فقهی، اصولی، فلسفی، اخلاقی و عرفانی امام خمینی(ره) بودند در سن 77 سالگی و با بیش از 30 سال کرسی دروس اسلامی در حوزه‌ علمیه‌‌ تهران دار فانی را وداع گفت.
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.