نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 405264
اولتیماتوم آخر به مشمولان غایب سربازی
تاریخ انتشار : شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰
حدود دو ماه بعد از آغاز ارسال پیامک‌های تعیین تکلیف به مشمولان غایب، از صبح امروز اخطاریه کتبی برای مشمولان غایب صادر شده‌ است.

به گزارش تسنیم سردار ابراهیم کریمی، جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا در این‌باره گفت: از تابستان امسال ستاد فراخوان مشمولان غایب تشکیل شد و این ستاد از طریق ارسال پیامک به بیش از 2 میلیون مشمول غایب از آنان خواست که هرچه سریع‌تر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود اقدام کنند.

وی با بیان اینکه در پی ارسال اخطاریه پیامکی تعداد قابل توجهی از این مشمولان با مراجعه به دفاتر پلیس +10 وضعیت خدمتی خود را مشخص کردند، افزود: بعد از فرصت اولیه داده شده، آن دسته از مشمولانی که نسبت به تعیین تکلیف وضیت سربازی خو اقدام نکردند شناسایی شده و از صبح امروز اخطاریه کتبی به آدرس آنان ارسال شده است.

کریمی با بیان اینکه افراد حداکثر یک ماه بعد از دریافت اخطاریه کتبی فرصت تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود را دارند، اظهارکرد: برنامه‌ریزی‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا این است که تا پایان امسال تکلیف تمام مشمولان غایب مشخص شود.

جانشین رییس سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: همچنین بر اساس ماده 58 قانون، اگر مشمولان غایب در موعد مقرر پس از دریافت اخطاریه کتبی به مراکز پلیس +10 مراجعه نکنند تحت تعقیب قرار گرفته و دستگیر خواهند شد، ضمن اینکه محدودیت‌های بیشتری نیز برای آنان اعمال می‌شود و اجرای محدودیت‌های فعلی نیز تشدید خواهد شد.

وی همچنین در مورد ثبت نام جریمه ریالی مشمولان دارای بیش از 8 سال غیبت نیز به ایسنا گفت: در حال حاضر روزانه بین 1500 تا 2000 نفر برای ثبت درخواست جریمه ریالی خود به دفاتر پلیس +10 مراجعه می‌کنند و تا زمانی که استقبال از این طرح ادامه داشته باشد ثبت‌نام نیز انجام خواهد شد اما در مورد اجرای آن در سال آینده تا کنون تصمیمی گرفته نشده است.

به گفته کریمی از ابتدای امسال تا کنون بیش از 140 هزار نفر برای بهره‌مندی از این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.
 
کلمات کلیدی : مشمولان غایب+سربازی
 
محمدامین حیات مقدم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۰۲ ۰۲:۳۸:۲۹
سربازی اجباری میتوان برداشته شود. (3983393) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.