نظر منتشر شده
۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508567
اظهارات سخنگوی ناجا درباره گشت ارشاد و حجاب؛
نباید به واسطه کم کاری دیگر دستگاه‌ها در بحث حجاب پلیس را مقابل مردم قرار داد/ بیش از 70 درصد زنان ایرانی به حجاب اعتقاد دارند
بخش اجتماعی الف،‌ ۱۴ شهریور ۹۶
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۳
سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به وظایف پلیس و دیگر دستگاه‌ها در حوزه عفاف و حجاب تاکید کرد که نباید کم کاری دیگر دستگاه‌ها سبب شود تا انجام وظیفه پلیس سبب قرار گرفتن این نیرو در مقابل مردم شود.

سردار سعید منتظرالمهدی در حاشیه آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوزه عفاف و حجاب حوزه گسترده‌ای است که فعالیت در آن فرابخشی و نیازمند مشارکت و همکاری دستگاه‌های مختلف با یکدیگر است.

وی با بیان اینکه آنچه که بر عهده ناجا قرار دارد، بخشی صلبی و بخشی فرهنگی است گفت: تا هر جایی که نیاز باشد ما ماموریت‌هایمان را انجام خواهیم داد اما معتقدیم که اقدامات صلبی آخرین راه حل برای یک مشکل است و باید با یک سری مسائل و پدیده‌ها از همان مبدأ برخورد شود.

منتظرالمهدی ادامه داد: نمی‌شود یک سدی را خراب کنیم و بعد در ادامه بخواهیم با بیل جلویش را بگیریم. بنابراین تمام دستگاه‌ها و بخش‌های اجرایی در این حوزه باید وارد عمل شده و وظایف خود را انجام دهند.

منتظرالمهدی با بیان اینکه ناجا به اندازه‌ای که باید انجام شود مأموریت‌های خود را انجام داده است، درباره اینکه ممکن است رفتار برخی مأموران در گشت‌های ارشاد سبب نارضایتی مردم از پلیس شود، گفت: ما برای تک تک پرسنل در حوزه امنیت اخلاقی دوره‌های ارتقاء دانش مهارت و سواد رسانه‌ای را برگزار کرده‌ایم.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به انتقادات برخی از دستگاه‌ها از گشت‌های ارشاد گفت: ما حاضریم تمام این دستگاه‌هایی که انتقاد داشته و به وظایف خود نیز عمل نکرده‌اند با گشت‌های ما بیایند و مستندسازی کنند و هر آنچه را که بهتر بود برای اجرا پیشنهاد دهند اما به وظایف قانونی خودشان نیز عمل کنند. چرا که پلیس هم در این حوزه به وظایف قانونی خود عمل می‌کند.

وی با اشاره به دستگاه‌هایی که به وظایف قانونی خود عمل نمی‌کنند، گفت: نباید کم کاری دیگر دستگاه‌ها در کنار عمل پلیس به قانون سبب شود تا نیروی انتظامی در مقابل مردم قرار بگیرد. نیروی انتظامی یک نیروی کاملا مردمی و در راستای حفاظت از منافع مردم و خدمت به آنان فعالیت می‌کند و همانطور که بارها گفته شده ما هیچ اصراری به انجام اقدامات خارج از قانون نداریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره فروشگاه‌هایی که اقدام به عرضه پوشاک نامناسب می‌کنند، گفت: در این زمینه نیز پلیس اماکن ما نظارت دارد. ما تمام تلاشمان را می‌کنیم که اقدامات ما در حوزه عفاف و حجاب به حوزه‌های صلبی کشیده نشود.

منتظرالمهدی در پاسخ به سوالی دیگر درباره کمپین راه اندازی شده از سوی یکی از روزنامه نگاران خارج نشین با عنوان چهارشنبه‌های سفید که اقدام به ترویج بی حجابی می‌کند گفت: پلیس فتا بر فضای مجازی و این فضاها نظارت دارد و با عاملان آن برخورد خواهد کرد. این کمپین نیز در هفته‌های اخیر افت عضو و مخاطب داشته و تبلیغات و فعالیت آن کمرنگ شده است.

سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد بر اساس پیمایشی که سال‌ها قبل انجام شده بیش از 70 درصد از بانوان ایرانی به حجاب اعتقاد دارند.

سردار سعید منتظرالمهدی با سخنرانی در آئین اختتامیه دومین جشنواره چادرهای آسمانی که صبح امروز در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، گفت: قوام و بقای یک جامعه در گروی رعایت اصول و هنجارهای اجتماعی است. حجاب نیز یکی از این هنجارهاست که به عنوان هنجاری پذیرفته شده در میان ایرانیان شناخته می شود.

وی حجاب را موهبتی دانست که از سوی خداوند به زنان و مردان ایرانی اعطا شده است و گفت: زنان و مردان جامعه ما بالفطره دیندارند اما ما باید کاری کنیم که این فطرت در آنان بیدار شود.

منتظرالمهدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وظایف دستگاه‌های مختلف در حوزه عفاف و حجاب گفت: برابر قانون 27 دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئولیت دارند. در این میان نیروی انتظامی به عنوان آخرین گزینه در این حوزه فعال است و قبل از آن بسیاری از دستگاه‌ها وظایف فرهنگی مختلفی دارند.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه تنها کار فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب کفایت نمی‌کند تأکید کرد: تمام دستگاه‌ها باید با مشارکت هم و در کنار یکدیگر اهداف خود را پیش ببرند.

منتظرالمهدی با اشاره به پیمایشی که چند سال قبل انجام شده است، گفت: نتایج این پیمایش نشان می‌دهد که بیش از 70 درصد زنان جامعه ما به حجاب اعتقاد دارند اما به هر حال از اعتقاد به حجاب تا عمل به آن فاصله است و ما باید در این فضاها فعالیت کنیم.
 
کلمات کلیدی : ناجا ، منتظرالمهدی ، گشت ارشاد ، حجاب
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۰۸:۴۰
اي كاش گشتهاي اختلاس و فساد براي مسولين ميگذاشتيد اين تذهبون (4546871) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۷:۴۰
اولین قدم این است که دوستان بدانند کسی تبلیغ بی حجابی نمی کند، این افراد تلاش دارند برای حق انتخاب خودشان تبلیغ کنند، یعنی بگویند اصولا لباس انتخاب فردی است و همانطور که کشف حجاب اشتباه است و راه به جایی نمی برد، اجبار آن نیز راه به جایی نخواهد برد. وگرنه حتی یک مورد هم نبوده که کسی به یک خانم چادری گل بدهد که حجابت را عقب بزن!همه آنچه انجام داده اند روسری خود را برداشته و عکس گرفتن! البته آن آزادی های یواشکی را می گم، این یکی نمی دونم چیست! (4546915) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۳۱:۰۸
بد حجاب و بی حجاب، برگرد و پوششت را فاطمی کن ... (4547254) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۴۸:۵۸
این امار و درصد ها رو دقیقا از کجا اووردین؟؟؟
بعضی وقتها حرف هایی میشنویم که گویی درباره مردم کشور دیگریست! (4547156) (alef-13)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۶:۳۱
چند درصد مردم به حجاب اجباری اعتقاد دارند؟ بسیاری زنان چادری میشناسم که به حجاب اجباری سایر زنان اعتقاد ندارند (4547293) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۵۸:۰۲
نگفت این 70 درصد چه نوع حجابی را قبول دارند بگذریم از ان 30 درصد که قبول ندارند (4547171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۰۶:۴۹
شاید بیش از 70 درصد زنان ایرانی به حجاب اعتقاد داشته باشند، اما حدود 70 درصد از زنان هم با حجاب اجباری مخالفند.
به بیان واضحتر، اکثر کسانی که به حجاب معتقدند مخالف اجباری بودن آنند تا ارزش حجاب با زور و فشار کم نشه. (4547178) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۱۵:۲۲
این بیش از ۷۰ درصد رو از کجا کشف کردین؟
من تو خیابون نزدیک ۱۰۰ درصد خانومها رو میبینم که به زور شال رو سرشون دارن
فقط بلدید صورت مساله رو پاک کنید (4547186) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۵۰:۱۹
مسئولین دولتی و بخصوص بانک ها وشرکت های دولتی از خانمهای کارمند بد حجاب اگر استفاده نکنند وبه ارباب رجوع بد حجاب سرویس ندهند خود بخود بیشتر بد حجابی ها از بین می رود وهمچنین اگرمسئولین وزارت ارشاد وصدا وسیما از تولید فیلم با شرکت هنرپیشه های بی حجاب خوداری کنند و به این هنرپیشه ها بها ندهند از تولید بی حجاب کم میشود (4547216) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۰۱:۲۹
شما برو پیش داعش به عقاید فکریت میخوره (4547227) (alef-11)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۸:۰۷:۵۱
این طوری که دیگه صدا و سیما و سینماها کلا تعطیل میشه! (4547296) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۸:۱۷:۲۳
تموم شد مشکل رو حل کرد و رفت پی کارش!!!!!!!!! (4547304) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۰۴:۱۳
کار بسیار اشتباهی است که نیروی انتظامی رو مقابل مردم قرار بدید چون اگر به قول معروف روشون تو روهم وا بشه میشه وا ویلا ....

نیروی انتظامی باید نشانگر آرامش و امنیت باشد نه دلیلی برای فرار (4547229) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۷:۱۷
حجاب باطن مهمتر از ظاهر است مخصوصا براي اقايان اينه چون نقش تو بنمود رأست خود شكن اينه شكستن خطاست خانمها هم انسانند نه ابزار (4547266) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۴۸:۴۸
من می گویم بیشتر از 70درصد ، اما تعریف شما از حجاب با تعریف جامعه باهم تفاوت دارد . یعنی بسیاری خود را باحجاب می دانند اما در تعریف شما نمی گنجد .اصولا بعد از چهل سال هنوز مسئولان درنیافتند که بسیاری از موضوعات را نباید دستوری حل کرد . (4547271) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۵۶:۵۲
دولت كه از شما نخواسته گشت حجاب وعفاف را بيندازيد چون تا كنون كه همه دولتها با عملكرد نيروي انتظامي در اين مورد مخالف بودند پس چرا خودرا در مقابل مردم قرار ميدهيد (4547281) (alef-11)
 
علیرضا
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۹:۰۱:۵۹
جون هر کی دوست دارید این انرژی رو صرف گرفتن دزدها کنید حالا نمیگیم اختلاسگرا ، همین دزدای کوچولو به خدا یک ساعت ماشینت رو میخوای بزاری جایی باید صدتا قفل کنی باز دلت میلرزه (4547342) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۹:۳۹:۱۴
برای اینکه بفهمیم رویه فعلی غلط است فقط کافی است پوشش امروز را با ده سال پیش مقایسه کنیم ، و از خود بپرسیم آیا بهتر شده است ؟
از آن بدتر اینکه این موضوع را به ماهواره و تبلیغات خارجی ربط دهیم ، من به یاد ندارم در هیچ کانال ماهواره ای تبلیغ بدحجابی ببینم ،
وضع پوشش آنها مشخص است و چیز جدیدی هم نیست و رویه قبل از انقلاب را ادامه می دهند ، اما این چیزی که امروز به عنوان پوشش مرسوم می بینیم محصول خودمان است ، (4547375) (alef-11)
 
مصطفي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۰:۱۷:۱۳
اخه دستگاه هاي ديگه حواس شون
به نزول بانكي و اشتغال
و رفع ركود و تورم واين چيزاي مهمه ، ديگه وقتي براي حجاب و ... ندارند (4547406) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۳:۵۱:۲۷
من شهروندی هستم که تا الان درگیری با قانون نداشتم و نه سوء پیشینه دارم،نه شکایتی کرده ام و نه شکایتی ازم شده.نه دوست دختر دارم نه خواهر نه نامزد نه هیچ چی مادر و خاله ام هم از قبل از انقلاب چادری بودن و هستن.برادرانه و دوستانه بهتون می گم،دیدن پلیس در خیابان برای شهروندان که اکثرا مجرم نیستند ،حتی متخلف هم نیستند ،احساس ناامنی ایجاد می کنه.رفتار دوستان شما با مردم از بالا به پایین و توهین آمیز است.ماموران شما بعضا ....،قدرتنمایی می کنند،گشت ارشاد گاها مزاحمت برای نوامیس است,..برای زن و بچه قدرتنمایی می کنن. ،،نکنید این کار ها را،قباحت دارد.لطفا منتشر کنید،به خدا ما دلسوز هستیم به اینها. (4547660) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۸:۱۸:۳۴
قومی متفکران اندر ره دین قومی به گمان فتاده در راه یقین میترسم ازان روز که بانگ اید روزی که ای بی خبران راه نه ان است نه این (4547873) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.